Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) CoolBoy323 válasza Libretom (#5000) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Lehet mm pontosan kell a közepét nyomni :D
Nem tudom mi lehet, valszeg kihagyták ezt a fícsört akkor, és csak szivatnak :D

(#5002) aggleány válasza CoolBoy323 (#4995) üzenetére


aggleány
addikt

Akkor csak azt írd le, hogy szép vagy csúnya, mennyire stabil a fogása, kényelmes-e vele lapozni, ilyesmi. Ami eszedbe jut, a többit meg majd kimazsolázom a hivatalos leírásból. :K

Táblázat

Küldd el priviben az e-mail címed, és adok hozzáférést, ha kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#5003) CoolBoy323 válasza aggleány (#5002) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

dobok majd privit később, ha lesz időm összeszedni a gondolataim :)

(#5004) aggleány válasza Libretom (#4996) üzenetére


aggleány
addikt

Aha, megvan. De ilyeneket én sem láttam. :( Nem lehet, hogy a képre vonatkozót (nagyítás) csak akkor adja ki, ha éppen valami képes cuccot nézel? :F

(#5005) Libretom válasza aggleány (#5004) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kerestem egy fényképes könyvet, ráböktem a fotó mértani közepére..... ééééés szépen lapozott egyet. :U Arra is gondoltam, hogy esetleg formátum függő a dolog. PDF-el, RTF-el, kepubbal, epubbal, mobival, prc-vel kipróbáltam, semmi. Vagy netán, csak a Kobo Áuházból megvásárolt könyvekre vonatkozna? ;) Ezen sem csodálkoznék.

(#5006) pusiga válasza aggleány (#4994) üzenetére


pusiga
tag

Szerintem fontos adat hiányzik jelenleg a táblázatból használhatóság, praktikusság szempontjából: az olvasó súlya.
Választáskor az adatokat böngészve elég komoly külömbségeket fedeztem fel a piacon lévő olvasók között. :K

(#5007) aggleány válasza Libretom (#5005) üzenetére


aggleány
addikt

:C

Lehet, hogy csak a hivatalosan vásárolt könyvekre vonatkozik. Ugye a statisztika is csak a kepub formátummal működik jól, nekem meg olyanom egy szál sincs. :N

(#5008) aggleány válasza pusiga (#5006) üzenetére


aggleány
addikt

Szavazásra bocsátom pusiga kérdését: legyen a táblázatban a könyvolvasó súlya vagy ne legyen?

Neki fontos, mert az jó, ha könnyű, szerintem meg nem annyira lényeges, mivel aki az elsőt veszi, annak úgyis könnyű lesz. (Én a könyvolvasó előtt tableten olvastam, ahhoz képest az én nehéznek számító Aurám is pehelysúlyú.)

(#5009) Libretom válasza aggleány (#5008) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én mindent egy átlagos papírkönyvhöz viszonyítok. Ezt teszem az olvasó súlyával is: a Kobo Aura HD talán a legnehezebb olvasó a 6-7 "os kategóriában, de ez is könnyebb, mint egy átlagos papírkönyv. Ha azonban volna két tök egyforma olvasó, akkor biztos a könnyebbet venném. ..de nincs, így ez a szempont nálam a legutolsó.

(#5010) gbors válasza aggleány (#5008) üzenetére


gbors
nagyúr

+1 a súlynak, nekem fontos szempont.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5011) pusiga válasza aggleány (#5008) üzenetére


pusiga
tag

akkor eddig +3, ha jól számolom. :C

(#5012) ABal válasza aggleány (#5008) üzenetére


ABal
őstag

Én is tabletről "jövök", ahhoz képest a PW2 súlya csekély.

Habár én nem nagyon foglalkoztam a súllyal a keresés során, szerintem hasznos lehet, ha ez is bekerül táblázatba.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#5013) aggleány


aggleány
addikt

Akkor akinek van hozzáférése, legyen szíves beírni a súlyt is. :DDD

Ha megírjátok priviben, hogy melyik olvasónak mennyi a súlya, mert fontosnak érzitek, akkor beírom a cikkbe is. Azt kérem, hogy az olvasó nevét is írjátok meg megint, mert elég sok írogatnivalóm van most, és nem szeretném összekeverni.

(#5014) Mike76 válasza Libretom (#4991) üzenetére


Mike76
tag

Szerintem nem kell semmi extrára gondolni, egyszerűen az alsó sávban megjelenő szokott menüről van itt szó.

(#5015) Yany válasza aggleány (#5013) üzenetére


Yany
addikt

Írtal email-t, de nem nagyon reagáltál. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5016) aggleány válasza Yany (#5015) üzenetére


aggleány
addikt

Privi megy.

(#5017) Oldman2 válasza aggleány (#5002) üzenetére


Oldman2
veterán

A Kindle DX sort bővítettem.

Közben eszembe jutottak ezek a javasolt bővítendők (a DX miatt):

- WiFi (a DX-ben nincs)
- 3G, a DX-ben csak ez van, és több készüléknek van 3G-s verziója, aminek a súlya más, mint a WiFi-s változaté
- Beépített billentyűzet (nem a lapozógombokra gondolok, hanem mint pl. a DX, Kindle Keyboard, stb. esetében)
- Aksi idő általános használat esetén,
- Tok van-e hozzá gyárilag, vagy külön kell azt beszerezni

(#5018) aggleány válasza Oldman2 (#5017) üzenetére


aggleány
addikt

Az ötlet nem rossz, de nem akarok túl sok mindent beleírni. Az egyes készülékek leírásánál majd igyekszem figyelni arra, hogy van-e hozzá gyári tok, de már így is nagyon hosszú lett a cikk, és még várom a készülékekről a rövid ismertetőket is.

Mivel laikusoknak szól az iromány, nem akarom őket túlterhelni. :N

Az akksiidőről már szó van az általános részben, az elég. Ha folyamatosan olvas az ember, akkor is elmegy akármelyik ketyere egy hétig.

[ Szerkesztve ]

(#5019) Oldman2 válasza aggleány (#5018) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, csak mondom leírom ami eszembe ötlött...

(#5020) aggleány válasza Oldman2 (#5019) üzenetére


aggleány
addikt

Ok. Jöhetnek még mindenféle ötletek, hátha lesz olyan, ami még belefér. :K

(#5021) doc válasza Libretom (#4991) üzenetére


doc
nagyúr

a kepernyo kozepet nyomva alul jelenik meg ez a menu, illetve ha atallitottad, lehet hogy mashol kell megnyomni (pl. lent kozepen)

a sulyban szerintem nincs nagyobb kulonbseg ket e-book reader kozott, mint ket papirkonyv kozott

Oldman2:
A Wifi-t es a 3G-t azert tartom eleg feleslegesnek, mert Wifi szinte az osszesben, 3G meg szinte egyikben sincs. Fizikai billentyuzet szinten regota nem szokott lenni. Az akksiido nagyon erosen valtozik a hasznalattol egy olvason belul is, nem hiszem hogy ertelmes ertekeket ossze lehetne hozni.

"Gyarilag" tok alatt azt erted, hogy az olvaso gyartojanak van 'hivatalos' tokja is? Ezt esetleg lehet ertelme belerakni, bar szerintem eleg sokan hasznalunk nem gyari tokot.

(#5022) hampidampi válasza Oldman2 (#5017) üzenetére


hampidampi
senior tag

Beépített billentyűzet: egyszerű, az érintős/gombos oszlopba azt írd alfanumerikus gombos.

(#5023) aggleány


aggleány
addikt

Az mitől lehet, hogy egy pár könyvnek nem látom a borítóját? Ha megnyitom, akkor már látszik, de amikor rákeresek szerzőre, és ott listázza, akkor nem látszik a borító. :F Kobo Aura HD

(#5024) Oldman2 válasza doc (#5021) üzenetére


Oldman2
veterán

Mivel ahogy Te is írod, 3G szinte egyikben sincs, éppen azért fontos infó. Van 1-2 elvetemült vásárló, akinek éppen ez az elvárása.

A "gyárilag tok" azt jelenti, hogy veszel egy új készüléket és kapsz mellé egy tokot is.
Van ilyen készüléktípus.

(#5025) ZooLee válasza aggleány (#5023) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, valósznűleg nem teljesen felel meg az ePub szabványnak valami miatt, és a menü parsere nem tudja hirtelenjében kiszedni belőle. Bele kell nézni (az ePub ugye tulajdonképpen egy zip file) egy másikkal, ami egészséges összehasonlítani, és lehet,hogy megtalálod a problémát.

(#5026) Libretom válasza aggleány (#5023) üzenetére


Libretom
aktív tag

Esetleg próbáld meg átméretezni a borítót (Calibre).
Írtad, hogy kepub-od sincs. Ezt is kipróbálhatod a Calibrevel: epubot konvertáld kepubra, benne van a fájl listában. Sajnos az elválasztásokat nem tudja magyarul, így ha sorkizárt nézetben olvasol, akkor elképesztő elválasztási hibákat produkál.

(#5027) doc válasza Oldman2 (#5024) üzenetére


doc
nagyúr

A ma kaphato olvasok kozul szerintem 3G azokban van, amik egy letezo tipus 3G-vel kiegeszitett valtozatai (pl. Paperwhite 3G), raadasul a 3G erosen korlatozott (talan csak wikipedia es amazon?), raadasul eleg magas felarat kernek erte. Csak azert meg, hogy az egyik, mar nem kaphato tipusnal megemlitsuk hogy van benne 3G szerintem felesleges uj oszlop, siman mehet az "egyedi" megjegyzesekhez a tablazatba. De aggleany a fonok :)

A gyarilag tokkal egyutt csomagolt olvasorol meg nem hallottam, de ez vegul is lehet szempont (ennyivel is tobbet kap az ember az olvaso araert), bar hogy erdemes-e ezert meg egy oszloppal bonyolitani, az megint kerdes. Ha sok ilyen olvaso van, akkor lehet, 1-2 tipusert szerintem felesleges, es szinten mehet az "egyedi" oszlopba

(#5028) Oldman2 válasza doc (#5027) üzenetére


Oldman2
veterán

Gyarilag tokkal egyutt csomagolt olvasorol meg nem hallottam

Pl. a Wayteq olvasói... az Edigital-ban megnézve három modell mellé is adnak tokot.

(#5029) ZooLee válasza doc (#5027) üzenetére


ZooLee
őstag

A gyarilag tokkal egyutt csomagolt olvasorol meg nem hallottam, de ez vegul is lehet szempont

Gyárilag hozzácsomagolt tokról még én sem hallottam, csak opcionálisan választható gyári tokról. Annyiban érdekes lehet, hogy egy gyári tok, amit pontosan a készülékhez terveztek, jobb lehet, kisebb, könnyebb, extra funkciókkal (pl. a Kindle lámpás tokja). (Nekem a PW-hez van gyári tok, iszonyat drága volt, de szuper a minősége...)

Óvatosan a táblázattal, mert ez is inkább kezdőknek készül, én is néztem, hogy még hozzá lehetne dobni jó pár oszlopot, de nem biztos, hogy ebbe a verzióba kellene, esetleg azt egy külön táblázatba...

(#5030) aggleány


aggleány
addikt

Oldman 2

Ezért van a táblázatban az "egyedi" rész, hogy oda be lehessen írni. Pont az ilyen különlegességeknek szántam. :K

A gyárilag hozzácsomagolt tok szintén mehetne az "egyedi" oszlopba, mert azért nem ez a jellemző. :(

ZooLee

Ezen sajnos már túl vagyok, elvileg minden hibátlan, pont olyan, mint a normálisan működőknél. :F

A táblázattal kapcsolatban Veled értek egyet. Én is tudnék még hozzá írni rengeteg dolgot, ami hasznos lehet, de egy olyan valakinek, aki azt sem tudja, hogy miért nem jó a színes olvasó, nem biztos, hogy meg kell haladni az ingerküszöbét. ;)

Libretom

Én is gondoltam rá, de akkor mindjárt ki is próbálom. Ez az utolsó lehetőség, minden mást kipróbáltam. Mindent ellenőriztem, átnéztem. :O

[ Szerkesztve ]

(#5031) aggleány


aggleány
addikt

Most jött meg külön kis mikrobusszal a tok az Aurához Kínából! :C Ingyenes postaköltség, és mégis külön futár hozta. :Y 2.358,- pénz volt, olyan kis mágneses cucc, mint ami a Kinle-öknek is van, ébreszti a gépet, ha kinyitom a tokot. Nagyon király!!! :C (Főleg mert az a kis elhúzogató izéke a tetején, amivel altatni lehet, nekem nem az igazi.)

[ Szerkesztve ]

(#5032) Libretom válasza aggleány (#5031) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kíváncsi vagyok rá, hogy ha a tok ébreszti a Kobo-t, akkor Nálad is kikapcsol-e 1 perc után, ha nem nyúlsz a kijelzőhöz...
Ilyesmi? [link]
Nekem ilyen van, feketében.

(#5033) aggleány válasza Libretom (#5032) üzenetére


aggleány
addikt

Ugyanez, szintén feketében. :C Nekem nem alszik el egy perc után, kipróbáltam.

(#5034) Libretom válasza aggleány (#5033) üzenetére


Libretom
aktív tag

Akkor már duplán egy klubban focizunk! :)
Fura, de nem olyan nagy gond, ez az egy perc utáni sleep, bár azért az oka érdekelne. :U Lehet, hogy valami beállításon múlik..

(#5035) Yany


Yany
addikt

új fejlemények: hétfőre várom a pw2-est :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5036) aggleány válasza Libretom (#5034) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, sőt, Aurával már hárman is vagyunk a topikban. :D

Yany

Grat hozzá! :C

Mindenki

Lassan már csak a miniteszteket várom az irományhoz, a többi 90%-ban készen van. Most illesztgetem be a képeket. :K

(#5037) aggleány válasza aggleány (#5036) üzenetére


aggleány
addikt

Kollégák!

Valaki beletett a táblázatba egy plusz oszlopot, a "kijelző típusát". Ez tényleg fontos, de ha már ott van, meg is kellene magyarázni, hogy mi a különbség a Pearl és a Vizplex között. Aki beszúrta a plusz oszlopot, legyen szíves privátban megírni nekem, hogy melyik mit jelent. Ha lehet, egyszerűen fogalmazva, hogy egy abszolút laikus is megértse (mint pl. én).

Előre is köszönöm. :R

(#5038) Yany válasza aggleány (#5037) üzenetére


Yany
addikt

A File / Revision history menüben pontosan meg tudod nézni, hogy ki volt az elkövető. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5039) aggleány válasza Yany (#5038) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, ezt nem tudtam, de nem akarok nyomozgatni. Abban reménykedem, hogy aki létrehozta az új oszlopot, megírja azt is, hogy mit jelent. :K

(#5040) doc válasza aggleány (#5039) üzenetére


doc
nagyúr

a lenyeg hogy a Vizplex a regi, a Pearl az uj technologia
a Vizplex kontrasztja rosszabb, tehat pl. a papir nem feher hanem szurke (egyszeruen megfogalmazva)

(#5041) hampidampi válasza doc (#5040) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ráadásul a PW2-nek nem is Pearl a kijelzője, hanem Mirasol (elvileg ez a legjobb és legújabb).

(#5042) aggleány válasza doc (#5040) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi. :R

(#5043) Libretom válasza hampidampi (#5041) üzenetére


Libretom
aktív tag

Azt hiszem Pw3-at akartál írni !?

(#5044) ZooLee válasza Libretom (#5043) üzenetére


ZooLee
őstag

Valószínűleg, mert a PW2-ben Carta van, ami a 4. generációs e-ink kijelző, de ez is sima grayscale, a Mirasol színes lesz. Majd, egyszer, reméljük :)

(#5045) Libretom válasza ZooLee (#5044) üzenetére


Libretom
aktív tag

Már létezik ilyen ekönyv olvasó:[Kyobo Mirasol]

[ Szerkesztve ]

(#5046) hampidampi válasza ZooLee (#5044) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mea culpa, persze, hogy Carta-t akartam írni!

(#5047) aggleány


aggleány
addikt

Segítséget kérek a cikkhez. :B

Eddigi minitesztek:
Icarus E600 Go
Icarus Illumina HD
Icarus 8
Kindle Paperwhite
Kindle Paperwhite II
Kindle Keyboard
Kobo Mini
Kobo Aura HD
Onyx Boox c65HD After Glow
PocketBook Basic New
PocketBook Mini 515
Prestigio Multireader 3463
Sony PRS-505
Sony PRS-T1
txtr Beagle

Van esetleg olyan népszerűbb olvasó, ami nincs benne? Ezt Ti látjátok jobban. Ha van, esetleg tudna valaki írni róla pár sort? Ha van, de pár soros írás nincs, az is jó, majd összevadászom a tudnivalókat.

(#5048) k.kristof válasza aggleány (#5047) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem egy Kindle 5 van, azt nem látom a listán :) Ha nem találsz róla semmit, akkor szólj, és írok pár sort.

[ Szerkesztve ]

(#5049) aggleány válasza k.kristof (#5048) üzenetére


aggleány
addikt

Ha nem látod, akkor még nincs róla miniteszt. Ha megírnád, megköszönném. :K Privát megy.

(#5050) Yany


Yany
addikt

Egy bárgyú kérdésem lenne a táblázattal kapcsolatban: ha azért születik, hogy segítse a leendő vásárlókat a megfelelő termék kiválasztásában, akkor van értelme telerakni a táblázatot "már nem forgalmazott" tételekkel?

Másik: nem kéne mindegyik termékre egy linket rakni, hogy a leskelődő egyből kattinthasson rá, hogy mi is az? (a paperwhite 2-esre raktam is egyet, de látom, hogy már azon sincs.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.