Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Dolphine válasza pjen (#16100) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem marja meg a felületet?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16102) pjen válasza Dolphine (#16101) üzenetére


pjen
félisten

Eddig még nem,én a monitort és a lapos Tv-t,telefont is azzal tisztítom.Eddig bírják.

(#16103) Dolphine válasza pjen (#16102) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszi :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16104) Libretom válasza Dolphine (#16103) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha félted, az alkoholmentes monitor, ill. tel.kijelző tisztító tökéletes. Én azt használom. Pl. MM-ban is kapható.

(#16105) Dolphine válasza Libretom (#16104) üzenetére


Dolphine
addikt

Olyan van itthon, csak csíkoz egy kicsit. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16106) Libretom válasza Dolphine (#16105) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én Victoria nevű sprayt vettem legutóbb. Jónak találtam. Nem tudom, h. az eink bírja-e az alkoholt.

(#16107) szkaroly válasza Dolphine (#16099) üzenetére


szkaroly
senior tag

Melegvízzel átitatott puha textil, majd száraz puha textil.

Poco X3 Pro

(#16108) pjen válasza Libretom (#16106) üzenetére


pjen
félisten

A sört és a vörösbort biztosan.

(#16109) Libretom válasza pjen (#16108) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kínáltad? :DDD

(#16110) Dolphine válasza szkaroly (#16107) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm.
Az antisztatikus kendő is jó erre? Mármint a száraz részre?

Libretom
Szerintem nem bírja az alkoholos tisztítókat, legalábbis nem én szeretnék az első lenni, aki kipróbálja! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16111) pjen válasza Libretom (#16109) üzenetére


pjen
félisten

Rá fröccsent,de gyorsan letöröltem.Pont ezért szeretem az e könyvet.Én szeretek evés közben olvasni,ha rá csöpög valami letörlöm. :DDD

(#16112) Libretom válasza Dolphine (#16110) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én sem mertem kipróbálni..

PJEN Akkor ez felért egy éles próbával. Jó tudni!

(#16113) pjen válasza Libretom (#16112) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,de mondom ez Kindle PW 2 az előbb fogtam egy vatta bucit,öntöttem rá gyógyszertári 70% os alkoholt.Át töröltem,nem lett semmi baja,viszont szép tiszta.

(#16114) Pferi


Pferi
senior tag

Évek óta Neogranormon popsitörlővel tisztítok mindent. A gyerkőc fenekétől kezdve a dzsuvás tűzhelyig mindenre jó :D

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#16115) pjen válasza Pferi (#16114) üzenetére


pjen
félisten

Az is nagyon jó.

(#16116) ValoVillam válasza LittleBiG007 (#15973) üzenetére


ValoVillam
tag

Az én PBTL3-am (egyébként, a MM-ból rendeltem tavaly októberben, 36e volt) érintőképernyőjén a kalibrálás sajnos nem segít, azt már nagyon sokszor megcsináltam rajta.
Továbbá, az akksija is már szarakodik (egy tucat feltöltésnél járhat összesen), nagyon gyakran 30-40%-okat zuhan 5 perc leforgása alatt. (60-ról 30 alá) Pedig sose nem merítettem le teljesen...és általában is jól bánok a kütyüjeimmel.

(#16117) LittleBiG007 válasza ValoVillam (#16116) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Sajnos előfordult ilyen a 2-es szériában is. Pontosan, ahogy mondod: nagyjából 60%-ig okés, linerásian halad lefelé, aztán egy nagy ugrás, végül lemerül. Jóval gyorsabban merül le 30-ról, mint ahogy 100-ról lement 60-ra. Hogy ez akksi, vagy olvasó hiba, azt nem sikerült megtudnom.

Kijelző tisztítás: pont mint a szemüveg. Makacs szennyeződésre nedves szemüvegtörlő, zsíros ujjlenyomatra mikroszálas kendő.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16118) szkaroly válasza ValoVillam (#16116) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha garanciás akkor vissza kell vinni. Esetleg írhatsz a gyártónak is, nekem gyorsan válaszoltak. Hátha van valamilyen külön firmware ami segít.

Poco X3 Pro

(#16119) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,

Első könyvolvasómat szeretném megvenni. Nem használtam még és abban sem vagyok biztos, hogy a könyv érzését nem fogom hiányolni. Szerintetek mit lenne érdemes vásárolnom, ami lehetőleg új?
Hálózati meghajtóról (Synology NAS) wifin tudok rá könyvet másolni?

(#16121) Dhampir válasza LittleBiG007 (#16117) üzenetére


Dhampir
félisten

Ajvé, pedig nem is Androidos. :(

(#16122) Ajándékok válasza nikilauda (#16119) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha csak azt a pár könyvet tartod rajta, amit éppen olvasol, a kindle-t szokták ajánlani, mert talán jobb a minősége, mint a többi-é.
Ha a teljes könyvtáradat (több 100 könyv) rajta tárolod, akkor pocket book.
Mindenképpen világítósat keress! Szerintem a memória, felbontás nem fontos.
Mielőtt megveszed, próbáld ki pl MM-ben, hogy kényelmes-e számodra tartani, lapozni!
Esetleg a vízállóság lehet érdekes.
Nasról wifin... nem tudom, de ha bekapcsolva hagyod a wifi-t - az ebook olvasók egyik előnye - a hosszú üzemidő lerövidül. Ha kapcsolgatod, kényelmetlen, ha kikapcsolod, nem működik.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16123) #48613632 válasza nikilauda (#16119) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tudsz wifin keresztül könyvet másolni. Kicsit lassabb, mint az USB kábelen keresztüli, és vannak egyéb korlátai is, pl átkonvertál MOBI formátumba, aminek szintén vannak bizonyos korlátai, de ja. Én is ezt preferálom.
Pár hete beszéltünk itt róla, olvass vissza kicsit.
NAS-ról ... hmmm ... ez nem világos, miért akarod belekeverni a NAS-t. Nekem is van NAS itthon, de nem kell képbe kerülnie, hacsak nem annyiból, hogy azon tárolod a könyvet.
A program, amit wifis transzferre használok, a calibre névre hallgat, megnyitja akárhonnan, és maguk a könyvek sem túl nagy terjedelműek, hogy konkrétan igényeljék a NAS-t, mint háttértárat.
Nem fogod hiányolni a könyv érzést amúgy. Mi is újak vagyunk a témában, lb ezeket a köröket futottuk pár héttel ezelőtt, és meg vagyunk elégedve.
Kb ennyi szerintem, amit tudni szeretnél, ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

Ja bocs, most nézem, ez az ebook topik. Mi az Amazon Kindle topikban voltunk ... Jó, hát ez annyiban változtrat a dolgokon, hogy fogalmam sincs, hogy a többi tipus hogyan működik.
Mi egy Kindle Paperwhite-t vettünk, és arra igazak a fenti állítások.

(#16124) Dolphine válasza nikilauda (#16119) üzenetére


Dolphine
addikt

Én egy Kobo Clara HD eszközt használok már 2 hete (én is újonc vagyok), de teljesen rendben van. Szép háttérvilágítás (legalábbis nekem jó), kényelmes olvasni.
Abszolút nem hiányolom a könyvet, sőt.
Nekem is van itthon NAS, de nem keverem bele a "képletbe", felesleges! Egy könyv nagyon kicsi. Vagy egyszerre 100 könyvet is olvasol? Lehet, de a belső tárhelye még akkor sem lesz tele.
Ahogy a többiek írták, max. tárolásra jó a NAS, de nagyon-nagyon kicsi helyet foglal! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16125) zseko válasza Dolphine (#16124) üzenetére


zseko
veterán

Na ja, nekem 350 könyv van most rajta, és 796MB-ot foglal el a 3.04GB-ból, így még mindig van szabadon 2.26GB.

HR24.hu

(#16126) nikilauda


nikilauda
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

A NASt csak tárolásra használom,mert minden azon van itthon. A céges laptopom mellett az itthoni gépemet be sem kapcsolom,azon pedig nem akarok tárolni magán jellegű dolgokat. Szóval ezért kérdeztem a NAS-t.
Itten ajánlások alapján egy Kindle Paperwhite 3-at vennék.

:R

(#16127) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de..
Adott egy kobo Clara hd, kb. Másfél hónapja használom teljes megelégedéssel.
Viszont most olyan PDF-et kaptam, amiben egybe vannak szkennelve az oldalak, tehát nem lehet egyesével lapozni. Erre esetleg van valami program, ami esetleg szétszedi az oldalakat?

Illetve, az ekonyv.hu mellett milyen forrásokból lehet még beszerezni könyveket? Ahová esetleg gyorsabban felkerül valami új könyv? 1-2 HVG kötet érdekelne most nagyon, de nem mindegyik elérhető ott.

Köszi

[ Szerkesztve ]

yo

(#16128) Skynet258 válasza nikilauda (#16126) üzenetére


Skynet258
veterán

Én a Pocketbook Touch HD mellett tettem le a voksom és imádom. Könyveket a beépített Dropbox klienssel szinkronizálok, csináltam ott egy mappát és amit oda behúzok azt beszinkronizálja automatikusan. Így bárhonnan is dobsz be oda könyvet, legyen az PC, telefon, akármi, az egyből megjelenik és lehet is olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16129) hampidampi válasza kenny123 (#16127) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#16130) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Milyen e-book olvasó ajánlott 30 ezer Ft-ig?
Olyat keresnék aminek van háttérvilágítása és itthoni üzletben kapható.

Köszi.

(#16131) nikilauda válasza Skynet258 (#16128) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm neked is.

:R

(#16132) kenny123 válasza hampidampi (#16129) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi! :R Működik rendesen.

yo

(#16133) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Nem találtam lényegi információt, így kérem ha tud valaki segítsen. A pocketbook touch hd2-n android fut?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16134) tt124307 válasza Snowy_owl (#16133) üzenetére


tt124307
tag

Nem

(#16135) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Most már biztos, hogy a Rakuten nem a saját útját próbálja járni. Ennek első jele a Kobo Clara HD volt, mely semmilyen, Kobo-ra jellemző újdonságot nem hozott, egyszerűen az volt a célja, hogy versenytársa legyen Kindle Paperwhite-nak. Az egyetlen extra a Paperwhite-hoz képest, hogy a Clara-ban állítható a színhőmérséklet. Most pedig még továbbmentek, és egy olyan új olvasót adnak ki, amelyiket egyértelműen az Oasis 2 ihlette. (Nem akartam leírni, hogy "másolták", mert udvarias vagyok.) Az új olvasó neve a Kobo Forma, és most annyi plusz került bele, hogy az Oasis 2-vel ellentétben nem 7, hanem 8 colos. Megtekinthető itt.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16136) robi-k válasza LittleBiG007 (#16135) üzenetére


robi-k
őstag

Nem, rosszul látod a dolgokat:

- a Clara HD nem más, mint a korábbi Glo HD újabb kiadásban (nevezhették volna Glo HD ver2-nek is)
- a Forma pedig az Aura ONE utódja, kicsivel nagyobb kijelzővel (7,8" helyett 8") és a sok kérésnek eleget téve van fizikai lapozó gomb is rajta (bár emiatt szélesebb lett az Aura ONE-hoz képest).

(#16137) LittleBiG007 válasza robi-k (#16136) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Először nem tudtam eldönteni, hogy viccelsz-e vagy sem. :-) A Forma-t simán az Aura One utódjának hívni az elég merész.

De persze amit leírtál, még igaz is lehetne, ha eltekintenénk a gazdasági környezettől, azaz:
1. csak önmagában néznénk a Rakuten portfólióját
2. nem vennénk figyelembe a cég 2018-as kommunikációját.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16138) robi-k válasza LittleBiG007 (#16137) üzenetére


robi-k
őstag

Hmm. Ha ezt valóban komolyan gondolják a Rakuten marketingesei, akkor páros lábbal rúgnám ki őket...

(#16139) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!

Meglepő módon e-book olvasót keresek, és a topiklakók segítségét kérném.

Elsősorban szakmai könyveket szeretnék olvasni rajta (Cisco, Aruba stb..), ezekben elég sok ábra és rajz található. Mennyire képesek ezek a kütyük megbírkózni az efféle feladatokkal? A legtöbb anyagom PDF-ben van meg, lehet ezeket natívan olvasni, vagy át kell konvertálni valahogy mobi-ra?
Kindle Paperwhite 3-al szemezek, árban sincs annyira elszállva, és a beépített világítás, valamint a méret plusz pont.

Van esetleg más alternatíva ebben az árszegmensben?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#16140) pjen válasza Rambovits (#16139) üzenetére


pjen
félisten

Valami márkás tabletet vegyél,ami nem bántja a szemed.Az ábrák és különösen a PDF nem olvasóra való.

(#16141) Rambovits válasza pjen (#16140) üzenetére


Rambovits
senior tag

Van egy LG G-pad 8.0-m de a fényes kijelző nem a barátom :/
Akkor inkább ilyen célra ne vegyek e-book olvasót.
Köszönöm a választ.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#16142) robi-k válasza Rambovits (#16139) üzenetére


robi-k
őstag

PDF megnyitása meglehetősen erőforrás igényes feladat. Az eBook olvasók többségében lévő proci+memória teljesítménye alacsony, de nincs is szükség nagy teljesítményre a klasszikus eBook formátumok megnyitásához.
További gond a PDF-vel, hogy a kisméretű (a PW3 is 6") eInk kijelzőkön nem lehet normális és az olvashatóság szempontjából komfortos méretben megjeleníteni, ehhez legalább 7,8" vagy nagyobb kijelző kell.
De az ilyen kijelzőkkel rendelkező eBokk olvasók ára vetekedik egy feslőkategóriás tablet árával.

Példa: én két eBokk olvasóval rendelkezem: egy 6" kijelzővel rendelkező Kobo Glo HD-vel és egy 7,8" kijelzővel rendelkező Kobo Aura ONE-nal. Utazásnál (vonat/busz/metró) a klasszikus eBook formátumban lévő könyvek olvasásához a Glo HD-t használom, pdf-ben lévő könyvekhez és a pdf-ben lévő szakirodalomhoz pedig az Aura ONE-t, de a pdf kezelése eléggé lassú (mint írtam, az olvasóba beépített proci teljesítménye gyengébb egy tablethez képest).

(#16143) totasenior válasza LittleBiG007 (#16135) üzenetére


totasenior
tag

Szervusz!
Egy lengyel honlap, valamint a goodreader.com szerint kijelzője Möbius technológiájú, azaz nincs üveg előlap, mivel ez teljesen műanyag, ezért egyrészt könnyebb (bizonyára emiatt - és nyilván egyebek miatt is - súlya 197 gramm, ami méretei mellett - különösen a kijelzőre tekintettel - figyelemre méltó), másrészt a törés-veszély jelentősen csökkent.
Persze kérdés, hogy karcolásokkal szemben mennyire ellenálló - nyilván fokozottan kívánatos lesz a kemény fedelű tokok alkalmazása (sokan preferálják a puha "zsák"-szerű tokokat).

[ Szerkesztve ]

(#16144) Pferi válasza Rambovits (#16139) üzenetére


Pferi
senior tag

Én egy Lenovo Miix 2 tabletet használtam PDF olvasásra. Nagy kijelző (10"), tűéles (1920*1200) kép, szerintem hasonlói gép kellene neked is erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#16145) LittleBiG007 válasza totasenior (#16143) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igazad van, valóban ilyen tulajdonságokkal rendelkezik a kijelző, csak azt tartom érdekesnek, hogy egy szimpla "strapabíró" és "könnyű" jelzővel letudják ezt a hivatalos értékesítési oldalon. Ez egy kicsit olyan, mintha tartanának attól, hogyan is fog viselkedni valós használati körülmények között, ezért az ajnározást (kevésbé törékeny, 2 méternél magasabbról is leejtheted, tömött táskába préseléskor sem lesz baja) meghagyják a sajtónak, úgyhogy ha mégsem így lesz, hát nem ők mondták.
Igen a karctűrés kérdéses. Ha pedig kemény tok kell majd hozzá, akkor már el is vesztették, amit az olvasó súlyának csökkentésével nyertek. (Az Oasis 2-t is legjobban tok nélkül szeretem használni, akkor érződik könnyűnek.) Valamint másik aggodalmam, hogy vajon nem ment-e a flexibilitás a kontraszt kárára, valamint hogy végre képesek voltak-e egy valóban egyenletes világítást belerakni a teljes színtartományban (mármint legalább csökkenteni az Aura One-ra jellemző minőségi szórást). Aki 280 dollárt hajlandó kifizetni, annak már vannak elvárásai.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16146) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Pár dolog, amit viccesnek találok az új Kobo Forma kommunikációjában:
1. "tudósok és tervezők dolgoztak fáradhatatlanul, míg megtalálták ezt a tökéletes, digitális olvasáshoz megfelelő formát." Hehe, az Amazon már 2016-ban megtalálta ezt a dizájnt. (Legyen gomb és növeljük meg az olvasót oldalirányban.) A Rakuten csak megnövelte a méretet, hogy nagyobb legyen még az Oasis 2-nél is.
Mellesleg: emlékeztek a Kobo Aura One promó videóira? Abban volt, hogy a legelkötelezettebb olvasók segítségével alkották meg. Hát most kiderült, hogy a tökéletes forma mégsem az, amit akkor gondoltak az olvasók :D
2. "Az átlagos olvasóink 3 órát olvasnak naponta, de sokan 7-et, 8-at is.“ És ez utóbbi csoport hogy meg lesz lepődve, hogy majd 3-4 nap alatt lemerül az olvasójuk. Sajnos ez a dizájn, akkumulátorkapacitás és kijelzőméret nem biztosít több olvasási időt 20-22 óránál, egy feltöltéssel.
3. A Kobo Forma promó videó végén a hölgy nagyon érdekesen tartja az olvasót. A dizájn az egykezes használatért kiált, hiszen 3 oldalon túl keskeny a káva, de ahogy itt is látható, azért másik kézzel erősen rásegítenek. Csak egyetlen képen látok tisztán egykezes fogást. Talán nem ad elég stabil fogást a széles rész? Vagy a gomb nem esik úgy kézre? Nameg ilyen keskeny káva mellett a fektetett használat nem lesz kényelmes. Két kézzel kétoldalról fogni... Nézzetek meg, hogy milyen furcsán tartja a "Push the limits of your reading experience" szöveg melletti képen. Az Amazon nem is erőltette az Oasis 2 promóképein, habár ha alul van a vastagabb rész, akkor azt megfogva többé-kevésbé kénylemes.

Azért várom, na, el kell ismerjem ;)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16147) Apollyon válasza LittleBiG007 (#16135) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem nincs probléma a Clara HD-val, az én szememben egy lekerekített sarkú Kobo Aura pirosítható fénnyel. :D
Ez a Kobo Forma meg valóban érdekes öszvér, de valamit muszáj volt kidobni az Oasis ellen, az pedig sosem baj ha verseny van és lehet miből választani. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16148) Dolphine válasza Apollyon (#16147) üzenetére


Dolphine
addikt

Mivel nincs tapasztalatom a Kindle-el, ezért a Kobo Clara HD nekem nagyon teszik. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16149) Apollyon válasza Dolphine (#16148) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Kindle jó arra amire kitalálták. Feltolod rá a könyveket és olvasol. Ezt tökéletesen tudja. Személy szerint én viszont még Oasis 2-re se cserélném a Kobo-mat, hiányozna a testreszabhatóság szabadsága.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16150) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét, Mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy az Onyx Boox M96-os kijelzője mennyire egyenrangú az M96-oséval? Sajnos előbbinek tönkrement, utóbbit viszont tudnék szerezni. Köszönöm a választ.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.