Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok! 30-40 körül szeretnék venni Kindle ebookot, csak olvasásra használnám. Ezt [KINDLE Touch (2016, 8. generáció) 6" fehér ebook olvasó] néztem ki egyelőre
megvehetem, vagy tudtok ebben az árkategóriában jobbat ajánlani?
és.. a mai napon kell megvennem, mert holnap indulok nyaralni, úgyhogy köszönöm a gyors hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#17202) tomazin válasza chewycl (#17201) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem egy új paperwhite4-el jobban jársz innen az apróról. Gari ugyanúgy van rá, de +10kért nagyobb felbontású kijelzőt, háttérvilágítást, vízállóságot kapsz.
Vagy ha nem szeretnéd onnan, akkor nem tudom hová mész nyaralni, de esetleg ott is meg tudod venni a pw4-et egy saturn/mm akármiben. Pl. olasz MM

Vagy akár direktben az amazontól. De gari szempontjából a legegyszerűbb az itthoniaktól megvenni, mert akkor velük, vagy amazonnal tudod intézni. Kinti bolt esetén velük kell levelezni (és lehet kiküldeni javításra)
Meg én nem vennék háttérvilágítás nélkül olvasót.

[ Szerkesztve ]

(#17203) chewycl válasza tomazin (#17202) üzenetére


chewycl
tag

Köszi a tippet, tényleg jóknak tűnnek, hardverapróról fogok venni ilyet. :R

(#17204) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni 🙂
Szemezgetek az új kindle olvasóval, ráadásul most akciós is. A kérdésem az lenne, hogy ha a spéci ajánlatost veszem meg (gondolom reklámok lesznek a főmenüben) akkor lesz ezen kívül bármi hátrányom? Gondolom e könyveket tudok majd rá másolni és nem csak az amazon shopjából tudom beszerezni a könyveket.
Remélem valamennyire érthető a kérdésem 🙂

(#17205) pjen válasza l!nk87 (#17204) üzenetére


pjen
félisten

Sehol nem lesznek reklámok,csak a nyitó képernyőn.Működni pont úgy működik mint a reklám mentes.

(#17206) BoB válasza l!nk87 (#17204) üzenetére


BoB
veterán

Tudsz rámásolni saját ekönyveket is, igen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17207) l!nk87 válasza BoB (#17206) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ 🙂
67 euróért ebben a kategóriában ez jó készülék, ugye?

(#17208) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltunk egy pocketbook touch lux 4-et viszont ma egy kikapcs után nem akar visszakapcsolni, próbáltunk mindenfélét bekapcs hosszan nyomását resethez viszon semmi nem történik a pekapcsled világításán kívül. Valaki találkozott már ilyennel?

(#17209) Jarod1 válasza NextError (#17208) üzenetére


Jarod1
addikt

töltőre rádugtátok?

(#17210) NextError válasza Jarod1 (#17209) üzenetére


NextError
tag

Előtte nap lett teljesen feltöltve, meg gépre is rá volt dugva úgy sem reagált az alvó képenyő maradt végig, az elején még világított de aztán az sem csak az alap kép.

(#17211) tomazin válasza NextError (#17210) üzenetére


tomazin
veterán

a gép látja?
illetve úgy próbáltad bekapcsolni, hogy töltőn van?
amúgy ha nem tudod működésre bírni, akkor vidd vissza ahol vetted.

(#17212) NextError válasza tomazin (#17211) üzenetére


NextError
tag

A gép sem látja mivel az olvasón el kéne fogadni az usb csatlakozást. Töltővel is volt próbálkozás. Már írtam a webshopnak ahonnan vettük, kiderül mi lesz az ítélet.

(#17213) Jarod1


Jarod1
addikt

pocketbook használók! miért van az hogy az olvasott könyv nem az utoljára olvasott lap jelenik meg hanem a címlap?

(#17214) fattyu válasza Jarod1 (#17213) üzenetére


fattyu
veterán

?
ha képernyőkímélőre teszi magát nyitott könyvnél akkor a címlapot mutassa. Nem ez történik? amint felbéresztem folytatja ahol kell neki.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17215) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

25.000Ft ig bezárólag e book ot vennék anyámnak.
Teljesen mafla vagyok ez ügyben... :/
Tudnátok 1-2 népszerű modellt ajhánlani?

Előre is köszönöm! :R

(#17216) hroberto válasza Jarod1 (#17213) üzenetére


hroberto
veterán

Sajnos néha előfordul, de szerencsére nem gyakori. (PB Touch HD).
Az okára még nem sikerült rájönnöm. Gondolom valami szoftveres bug, mert a Lux 3 is csinálta néha.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17217) Jarod1 válasza hroberto (#17216) üzenetére


Jarod1
addikt

Megvan miért csinálta, egy könyvolvasót többen is használhatnak, különböző fiókkal,
nos és én a deffault ba voltam alapbeállítás, tehát egy fiókba se voltam.

(#17218) hroberto válasza Jarod1 (#17217) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor valószínűleg nálam is ez volt a gond. Majd megnézem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17219) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Van egy epub formátumban lévő könyvem. Calibre olvasó része szépen megjeleníti, viszont a Kobo Aura olvasómon valahogyan nem jól, nem úgy működik, mint az összes többi epub.

Olvasón, apró betűmérettel kitölti szinte az egész képernyőt, de ahogy nagyítom a betűméretet, úgy csökken a hasznos tartalom. Azaz, alul-felül egyre több üres hely keletkezik. Nagyon nagy betűméretnél, már csak egy sor jelenik meg, mondjuk 2 cm magas betűkkel. Valaki találkozott már hasonlóval? Volt már restart is, nem segített. Köszi!

(#17220) Dolphine válasza vtechun (#17219) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem lehet, hogy társítva (bele van ágyazva) van egy betűtípus, amit a Kobo nem túl jól kezel?
Érdemes lenne megnézni Sigil programmal.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17221) pjen válasza vtechun (#17219) üzenetére


pjen
félisten

Lehet egy PDF ből lett konvertálva.Szerintem próbáld elmenteni wörd ben csak szöveg formában,és azt rakasd fel a calibrével az eszközre.Ez csak tipp,nekem Kindle van és így szoktam csinálni.

(#17222) Ébri válasza vtechun (#17219) üzenetére


Ébri
senior tag

Nézd meg vmilyen szerkesztővel, hogy a margó nem valamennyi em-ként van-e megadva, ha igen, írd át vmennyi pixelre vagy cm-re. Itt nincs se calibre-m, se sigilem, úgyhogy nem tudok tippet adni, mi a margóbeállítás neve, de gondolom vmilyen margin.

(#17223) Jarod1 válasza vtechun (#17219) üzenetére


Jarod1
addikt

Próbálj betűtíppust váltani.

(#17224) LittleBiG007 válasza vtechun (#17219) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem is van egy tippem, aztán valamelyik a sok közül hátha bejön :-)

Én ilyenkor Calibre-ben mobi-ba szoktam konvertálni a könyvet, az kiszed belőle minden felesleges dolgot, majd vissza epub-ba.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17225) vtechun válasza LittleBiG007 (#17224) üzenetére


vtechun
veterán

kipróbálom, csak a kobo olvasón volt vele probléma, de calibre saját megjelenítőjénél nem volt gond a margóval, meg semmivel

(#17226) vtechun válasza vtechun (#17225) üzenetére


vtechun
veterán

epub-->mobi-->epub konverziót követően jó lett. Köszi!

(#17227) szkaroly


szkaroly
senior tag

Leejtettem kb. 15 centiről a Pocketbook Sense olvasómat a padlószőnyegre, sajnos kijelzővel lefelé. Sajnos ez lett a végeredmény. Gondolom ezzel már nem lehet semmit csinálni. Nem garis már egyébként.

Poco X3 Pro

(#17228) hroberto válasza szkaroly (#17227) üzenetére


hroberto
veterán

Ugyanígy jártam a PB Lux 3-al. Felhivtam a PB szervizt, de még csak körülbelüli árat sem mondtak a kijelzőre. Be kell küldeni, és egy bevizsgálási díj fejében mondják meg az árát.
Szemetek...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17229) Jarod1 válasza szkaroly (#17227) üzenetére


Jarod1
addikt

Ebayen nézzél hozzá kijelzőt, érintős? Én egy pb basicba cseréltem.

(#17230) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

Jézus!

Vettem egy Inkpad 3-at.

Jó vétel volt.

És "ez,, tippre MacOs szerűséggel működik,

van rajta 1 Google Chrome, megváltoztathatatlan Google kezdőlap!

ÉS szeretnék vagy egy olyan Chrome-ot rá ,ami kezel kiterjesztést

vagy/és egy Firefox-ot szintén "extension,, kiterjesztéssel.

Ennek az Application menüjébe .app file-ok vannak -nem vagyok nagyon nagy spíler szoftveres dolgokban ,de azért Psp-re pl. már sikerült böngészőt raknom (az sem az egyszerű történetek közé tartozott)

Ha valaki tud segíteni, ötletet adni, köszönöm!

spell

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17231) Skynet258 válasza _ _ _ _ _2 3 (#17230) üzenetére


Skynet258
veterán

Lehet jobban jártál volna egy tablettel, az inkpad 3 egy marha jó ebook olvasó, szerintem ezeken az eszközökön kínzás netezni... Nem még extension-ökkel terhelni a hardvert... :U

https://geekpulse.hu

(#17232) tomazin


tomazin
veterán

kobohoz honnan tudok szerezni szótárat (en-en)? sajnos elég gyakran elborítja az agyam, a pw3as sokkal jobb volt.
(nem jut eszembe konkrét szó, hiszen meg sem tudtam a jelentését, de egy csomó ilyen magyarázat:
XXXX (melléknév)
értelmezés: somebody XXXXing)

(#17233) _ _ _ _ _2 3 válasza Skynet258 (#17231) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Rendben ,csak a szememnek nem tesz jó....

Újságot olvasok reggel ezzel: https://github.com/yuvadm/free-haaretz

Ezért szeretném kissé megbuherálni.... és ,csak a browser-t ....

Nem értem miért kell butítani meg GOOGLE-ezni "" Az egy rohadék - DuckduckGo-mindenre elég ,más az elv ,ha meg valaki elállítja ott a gyári visszaállítás...
Had állítsam már el saját felelősségre... grrr :)

spell

Ui. Mellesleg ez gyönyörű a többihez képest Inkpad 3 nagyon rendben van - nem akartam ennyit szánni rá ,de életem első Ebook olvasója, inkább félreraktam rá. Nem kelti azt a prémium hatást ,amit az ára alapján gondolnánk ,de ,ami benne van Hardwer Világítás - Szótár - Szélek, méretek, betűtípúsok - Zene - Hangos felolvasás - kategória győztes!

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17234) _ _ _ _ _2 3 válasza Kingcold (#17215) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

https://e-book-olvaso.arukereso.hu/c-tech/lexis-ebr-61-p353207403/#termek-leiras

Talán Ezt vedd : háttérvilágítás miatt... ár/érték nagyon ott van

,de én spórolnék egy jobbra Touch hd 3 Inkpad 3 ilyesmi ... ok

spell

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17235) Ébri válasza tomazin (#17232) üzenetére


Ébri
senior tag

Én angol nyelvű könyveket kobon koreaderen olvasok, arra töltöttem le több egynyelvű szótárat, valahol neten találtam pár oxfordot is (stardict), a kobo eredetije valóban nem túl izmos. Elvileg kovertálható a kobo formátumára,.de nem vacakoltam vele :).

(#17236) Dhampir válasza _ _ _ _ _2 3 (#17233) üzenetére


Dhampir
félisten

Android alapú, de E-ink olvasókon jobban lehet netezni és feltelepíthetők egyéb hasznos appok is, persze a kijelzőtechnológiából adódóan villog rendesen egy-egy oldal tartalma, amíg betöltődik.

(#17237) zseko


zseko
veterán

Rá kellett jönnöm, úgy néz ki, amióta olvasóm van szívesebben olvasok ezen, mint 'normál' papírkönyvet. Imádom a rendes könyveket, most is vettem ötöt, de már 'macerás' :DDD

- egy kézzel némelyiket lehetetlen használni
- étkezés közben tiszta tortúra, hogy nyitva maradjon, le kell 'súlyozni'
- a lapozás is macerás emiatt
- a zsír-, egyéb paca is csúnyán mutat a papíron, így közben külön figyelni erre is
- ágyban, fekve, ugyancsak kínlódás a használat
- sötétben nem látni, nem világítanak a lapok (hacsak fel nem gyújtom :DDD), így az éjjeli lámpát is használni kell (amiben nálam speciel ~100W-os izzó van, mert azt szeretem).

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#17238) szkaroly válasza zseko (#17237) üzenetére


szkaroly
senior tag

Megfigyeltem ha mostanában kiadnak újra egy régebbi könyvet sokszor kétszer akkora mint a régebbi kiadás. A másik nyűgöm a könyv végére rakott jegyzet, jelmagyarázat. Miért nem lehet ezt az adott oldal aljára tenni mint régebben?

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#17239) pjen válasza zseko (#17237) üzenetére


pjen
félisten

Ezért nem veszek már több éve papír könyvet,lassan küszorítják az embert a lakásból.Ha valamiből megvan mindkét fajta,a papírtól igyekszem megszabadúlni.

(#17240) Dhampir válasza pjen (#17239) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs annál szebb látvány, mint amikor fal helyett könyvek kísérnek végig minden oldalán a lakásnak, a bejárattól a legbelsőbb helyiségig (a vizesblokk, konyha kivételével). :)

(#17241) pjen válasza Dhampir (#17240) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére nem vagyunk egyformák.Nekem a könyvekben sosem a fizikai megjelenés,hanem a tartalom volt a lényeg.Ha elolvastam,és úgy éreztem mégegyszer nem fogom,érdektelenné vált.

(#17242) zseko válasza pjen (#17239) üzenetére


zseko
veterán

Én szeretem őket, mondjuk ebben valahol valamennyire igazad van. Ezek egyébként üzleti könyvek, és nemigazán találhatóak meg normális, vagy egyáltalán bármilyen ebook kiadásban, angolul meg nem megy annyira, hogy amazonról megvegyem :(

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#17243) Dhampir válasza pjen (#17241) üzenetére


Dhampir
félisten

A könyveknek nemcsak tartalma, hanem fizikai kiterjedése is létezik, a pergő lapok hanghatása is megnyugtató, akár egy szú percegése a fában, lényegében több dimenzióban éled meg az olvasást. :D

Számomra mindig nagy élmény volt gyermekkoromban könyvtárakban időzni, felfedezni a világot a könyveken keresztül. Egyik könyvtáros rokonom lakása is olyan volt, mint egy könyvtár, róla vettem az iménti hozzászólásban megpendített mintát.

[ Szerkesztve ]

(#17244) pjen válasza Dhampir (#17243) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam,hogy nem vagyunk egyformák,szerencsére.Nagyon szeretek olvasni,és olvasok is.Wc n,evés közden,buszon,bárhol.Ehhez sokkal jobban használható számomra az E könyv.Rá csöpóg a zsír,lefújom ablaktisztítóval és passz.Pár száz kötet még mindíg van,hogy legyen mit portalanítani,de lassan elkopnak. :)

(#17245) bwoay


bwoay
nagyúr

a Touch HD 3 tulajokat kérdem: letezik, hogy ehhez a keszulekhez nincs gyári tok? a pocketbook oldalan nem szerepel, az edigitalnal a pocketbook shell 6 neve utan zarojelben ott van ez a tipus is, de a leirasban a kompatibilitas resznel mar nem. ezzel sikerult engem teljesen osszezavarni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17246) tomazin válasza Dhampir (#17243) üzenetére


tomazin
veterán

pergő lapok hanghatása is megnyugtató, akár egy szú percegése a fában,
a szuban nem tudom mi lehet megnyugtato, engem inkabb frusztral egy tetocsere/irtas kifizetese

(#17247) fattyu válasza bwoay (#17245) üzenetére


fattyu
veterán

Shell 6 jó rá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17248) bwoay válasza fattyu (#17247) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszönöm! de képtelen vagyok felfogni, hogy ez az info miért hiányzik a gyártó weboldaláról

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17249) Oldman2


Oldman2
veterán

Szolnokon (vagy annak közelében) van-e valakinek Kobo Aura H2O 2nd Edition készüléke?

(#17250) bwoay válasza fattyu (#17247) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha netán valaki hozzám hasonlóan belezavarodna a tok kínálatba:
a pocketbook kínálatában többféle pocketbook shell kapható.
az egyik cikszáma JPB626, ez a korábbi, nagyobb 6"-os olvasókhoz való, kivéve Touch HD.
aztán van WPUC-631: ez elvileg a Touch HD és HD2-vel kompatibilis tok
létezik WPUC-616 és WPUC-627: ha minden igaz, ezek valók a Touch HD3-hoz, a Touch Lux 4-hez és a Basic Lux 2-höz, mivel ezek méretei megegyeznek.
magyarán aki tokot keres a Pocketbook olvasójához, az tartsa a szemét a cikkszámokon!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.