Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) frankstork válasza zsoltzsolt (#17698) üzenetére


frankstork
aktív tag

Igen. Máskülönben mi értelme ennyire szerteágazó topikrendszert fenntartani?
5600 hozzászólás után már bele kellett volna rázódnod a rendszerbe. Menj be a tablet topikba, és tegyél fel kérdéseket e-bookról, mondván, hogy ez is lapos kijelzős valami.

[ Szerkesztve ]

(#17702) Apollyon válasza zsoltzsolt (#17698) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából én is szoktam a telefonomon olvasni, amoled kijelzős telóm van, és azért az nem olyan kényelmetlen a szemnek mint mondjuk a standard IPS. Koreader progival tolom, ami egyébként a Kobo eszközökre is felhackelhető, de a telefonon olvasásom nem releváns itt a témában, ami egyébként meg ugyanolyan eszköz, mint a tableted, csak valszeg kisebb a kijelzője.

Az e-inkes olvasók meg azért külön kategória, mert hardveresen különböznek egy Amazon fire-től, plusz szoftveresen és fizikailag is más eszközök.

Egyúttal javaslom a topikgazdának, hogy ha gondolja, át kellene gondolni a topik címét, valami E-inkes olvasókra, vagy E-papíros olvasókra stb. a könnyebb tájékozódásért.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17703) tomazin válasza Apollyon (#17702) üzenetére


tomazin
veterán

Neee. Ez a tipikus 1hulye miatt irjuk ra a mikrora, h nem jo macskat szaritani?

Meg aki tenyleg azt keres az nem/nehezebben talalja meg.

(#17704) Apollyon válasza tomazin (#17703) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak egy ötlet volt, de rajta kívül már akadtak más userek is, akik tabletes kérdéssel jöttek ide. De egyébként a tablet gyártók is szenyók, meg az eladók is néha (kisker), a félrevezető termékspecifikációkkal.
De egyébként az összefoglalóba is lehetne okosságokat írni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17705) zsoltzsolt válasza Apollyon (#17702) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ!
Valami ilyesmire gondoltam.
És igen, rákerestem a tablet szóra, tegye meg mindenki, rengeteg találat lesz.
De a válaszod köszi még egyszer, ez legalább használható információ. :R

(#17706) brigcs válasza _ _ _ _ _2 3 (#17624) üzenetére


brigcs
csendes tag

Ha ennyi bajod van vele és ennyire utálod, megszabadítalak tőle. :U ;) Most hétvégén, Budapesten? Negyvenet adnék érte. :D

(#17707) _ _ _ _ _2 3 válasza brigcs (#17706) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Engem kiakaszt az Inkpad 3! : )

Újabb bug, túl azon ,hogy már nem válaszol a Pocketbook - jó az úgy drága "user" - alapon . Beállítod a gombokat extra funkciókra dupla előre legyen szótár - nyomsz egy forgatást és a gombokat átállítja - remek ,s mi okból ,ha szabad kérdeznem?

Aztán volt egy ígéret ,hogy ,csak nekem a kezdőlapomat leveszik Google-ről a böngészőben ,de már nem inkább hanyagolnak.....

... azzal a kérdéssel is egyedül hagytak ,hogy a címkitöltés mikor tűnik el a böngészőben.... tudnillik most nem adnám oda a gépet ,mert az összes előzményem látható.

Jjó ár/érték arány aláírom ,de miért hagytak benne ilyen ostobaságokat, rejtély.

Nem számoltam 1oo+ -t egy ilyen eszközre - nem hiszem ,hogy sokat kértem - jegyzetet akarok készíteni, előzményt törölni

-----)FENTEBB "USE,,- ER íRTA A MEGOLDÁST - KÖZ A TIPPET , LINUX-RA NEM LEZ PROG ----)ILYEN ---),CSAK ATTÓL TARTOK----) ,DE ,MAJD UTÁNA NÉZEK (karakterfelismerés) , ennek még adok egy esélyt!

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17708) zsoltzsolt válasza tomazin (#17703) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amúgy hozzád nem szóltam, ráadásul nem is minősítettelek. Most mondjam azt, hogy ilyen bunkók miatt nem érdemes sok fórumban inkább érdeklődni?

(#17710) Skynet258 válasza _ _ _ _ _2 3 (#17707) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha a böngésző előzményeket szeretnéd törölni (amennyiben jól értem amit írsz) akkor a böngészőben a beállításoknál törölhetőek. Most próbáltam ki és törli rendesen.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#17711) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#17707) üzenetére


csendes
őstag

Vannak OCR progrmaok Linux-ra, sőt GUI is van hozzájuk. Például tesseract-ocr [link] , illetve hozzá grafikus felületek: [link]. De a lementett képernyőt előbb konvertálni kell támogatott formátumra, ezt még nem próbáltam.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17712) _ _ _ _ _2 3 válasza Skynet258 (#17710) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Szia!

Szerintem elég világosan fogalmaztam ,de a jelek szerint mégsem. Miután kitörölted a böngésző- előzményeket, elkezd írni valamit az adress bar-ba( ,ahol a www.prohardver.hu -van ) és legörgeti Önnek az összes eddig meglátogatott prohardver oldalt, más weblapoknál ugyanígy (hiába törölt mindent a beállításoknál, próbálja ki kérem) és ez rettentően zavaró, mert mikor más kezébe adom a gépet beüt két kezdőbetűt és látja szépen az összes előzményemet.

Ennél világosabban nem tudom leírni... Pocketbook vállát vonogatja. "Gombok bug" szintén nincs megoldva ... ,amit ,pedig alább ír segítőszándékú fórumozó egy "muszáj nekem ezzel b***akodnom?,, típusú probléma (és muszáj). Mellesleg újfent Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17713) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

PB Touch Lux3-on régen nem lehetett úgy beállítani a kijelzőt hogy olvasáskor látszódjon a felső sáv (óra)?
Hosszú ideje nem használtam, amikor bekapcsoltam frissített és most nem találok olyan lehetőséget hogy látszódjon a felső sáv.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17714) Skynet258 válasza _ _ _ _ _2 3 (#17712) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam töröl ahogy kell. Ahogy azt írtam is az előzőben. A beállításokban nem mentem beljebb csak a legördülő menüből választottam az előzmények pontot. Ott lehet egyenként törölni az előzményeket. Érteni meg azért nem értem mindig amit írsz mert néha mintha más nyelven tennéd. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#17715) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Sziasztok,
kollégám kapott egy Kindle 7-et régebben 3 éve a cégtől, de nem használták. Az a kérdés ha beregisztráljuk a készüléket , jelent valami hátrányt egy esetleges eladásnál?
Csak akkor lehet frissíteni ha beregisztrálunk?
A segítséget előre is köszönöm!

(#17716) fattyu válasza _ _ _ _ _2 3 (#17712) üzenetére


fattyu
veterán

te az megvan hogy ha bejelentkezel pl chromeba az felhőbe menti neked az előzményeket és minden eszközön syncel és mindenen csinálja az autofillt és dobálja fel historyból a találatokat?

nem lehet nem az eszköz a hibás?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17717) pjen válasza ToniSoprano (#17715) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom,át lehet reggelni.Mintha már csináltam volna ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#17718) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Van hátrány a regisztrációból eladásnál?

(#17719) Oldman2 válasza ToniSoprano (#17718) üzenetére


Oldman2
veterán

A vevő részéről annyi, hogy nem tudja regisztrálni.

Eladás előtt le kell választani a fiókról az adott eszközt.

(#17720) ToniSoprano válasza Oldman2 (#17719) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi én is ezt gondoltam, hogy le kell választani a fiókot. Kb. mint androidos telefonon a Google fiók. Gondolkozom hogy megveszem, csak hiányozhat a háttérvilágítás.
Szerintetek mennyit érhet kb. egy ilyen 7. generációs (2014) Kindle ebook?

[ Szerkesztve ]

(#17721) Florens02 válasza ToniSoprano (#17720) üzenetére


Florens02
kezdő

Ha már regisztrálva lett, akkor a beállításoknál találsz egy "Deregister" menüpontot, ezzel lehet leválasztani. Eladásnál a regisztráltság annyiból hátrány, hogy - úgy emlékszem - a jelszavad nélkül az új tulajdonos nem tudja törölni a regisztrációdat.

[ Szerkesztve ]

(#17722) csendes válasza ToniSoprano (#17718) üzenetére


csendes
őstag

Át lehet regisztrálni: [link] , de onnantól kezdve ezen a készüléken az előző regisztrációhoz tartozó "content library" nem elérhető már. Elvileg a regisztrációnál indul a garancia (ha az Amazontól vetted), ennyi hátránya van. De ha nem akarsz Amazontól vásárolni könyvet, akkor nincs sok értelme regisztrálni

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17723) ToniSoprano válasza Florens02 (#17721) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Oldman2 csendes Florens02 köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17724) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Elnézést kérek ha kicsit túl személyes hangvételű lennék.
Írtam régebben, hogy meglepem a feleségemet szülinapjára egy e-könyv olvasóval. Pocketbook InkPad 3 lett végül a választott olvasó, az itteni fórumozók segítségek és javaslatai alapján. Át is adtam, örült a zasszony. Rendeltem hozzá egy védő tokot is, de elkövettem egy hibát is sajnos. A tok sajnos két nappal később jött meg én meg közben átadtam az ebook olvasót. Volt öröm és bódottág, amíg meg nem jött két nappal később a megrendelt gyári tokja. Gyári tok, nem is volt annyira olcsó. Szépen bele passzintottam az olvasót, erre asszony megjegyezte, hogy így már nem is annyira tetszik, mert nehéz lett az olvasó... meg nagyobb is lett ...meg így már nehezebb is tartani... :W

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17725) bwoay válasza Jenne (#17724) üzenetére


bwoay
nagyúr

mi a probléma? vissza tudod küldeni a tokot és kerestek helyette valami más alternatívát közösen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17726) pjen válasza Jenne (#17724) üzenetére


pjen
félisten

Tok nélkül is működik.Ha hordozza egy zsák tok kell,mikor olvas kiveszi.Lányom évek óta így használja a Kindle-t.

(#17727) zsoltzsolt válasza pjen (#17726) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mennyire sérülékeny tok nélkül ezek kijelzője?

(#17728) Dhampir válasza pjen (#17726) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is olyan tokot használtam. :K

[ Szerkesztve ]

(#17729) pjen válasza zsoltzsolt (#17727) üzenetére


pjen
félisten

Ha megfeszül például egy hátizsákban,akkor nagyon.Lányom ezért tesz a zsákba egy kartont.

(#17730) csendes válasza Jenne (#17724) üzenetére


csendes
őstag

Aki kifejezetten könnyű és hordozható olvasót keres, annak inkább a 6" kijelzős modellek ajánlottak, és azokhoz a tok is könnyebb, csak 95 g. Különben otthon le lehet venni a tokot, viszont ha táskában kell bárhová szállítani, akkor meg kell.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17731) zsoltzsolt válasza pjen (#17729) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ! A kemény tok ezt kivédi? Olvastam pár rém sztorit ezekről a törésekről, és ez egy kicsit elriaszt. Jó tudom vigyázni kell rá, de egy tablet tán kevésbé érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#17732) pjen válasza zsoltzsolt (#17731) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még egyikkel se lett semmi baj,és a családban se.Pedig lányomnál a hátizsákban lakik.Olvasni sokkal jobb mint tabon.

(#17733) zsoltzsolt válasza pjen (#17732) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, az biztos. Köszi a válaszokat.

(#17734) tomazin válasza zsoltzsolt (#17731) üzenetére


tomazin
veterán

Amiket itt olvasni a topicban, az alapjan rettentoen. En kemeny tok nelkul nem is merem hurcolni.

(#17735) _ _ _ _ _2 3 válasza Skynet258 (#17714) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

adress bar (címsor)
bug (bogárka)

:DD :DD :( :DDD :DDD :O :O ;] :C !

A beállításokban akartam törlölni Cahch History stb. ,nem vettem észre ,hogy van egy előzmények sor. : )

Jesus

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17736) szkaroly válasza Jenne (#17724) üzenetére


szkaroly
senior tag

A lényeg az hogy ne ejtsd le az olvasót. Mert ha a kijelzős oldalára esik le, akkor valószínűleg annyi neki. Az enyém az ágyról esett le a padlószőnyegre kb. 20 centiről, azóta is gyászolom. A kijelzőcsere elég drága sajnos.

Poco X3 Pro

(#17737) Skynet258 válasza _ _ _ _ _2 3 (#17735) üzenetére


Skynet258
veterán

Mindegy, a lényeg, hogy megvan.

Nem az angol szavakkal van bajom (beszélem a nyelvet), a magyar rész nyelvtani része az írásaidban ami gondolkodásra késztet. :D

https://geekpulse.hu

(#17738) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

"Boyue still does not have Google Play on the Alita, A 10+ screen with official Google Play is something I would like to pay for. I hope that with Android 8, they might get the official approval from Google. Or maybe it is a No-Go no matter what for any e-ink device.,,

Likebook Alita, 4Gb Ram, de miért? Nincs böngészőbarkács, nincs semmi!

Igen, majd javítok rajta. Tőlem javítha-cc : ) ( ! ) , engem nem bánt.

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17739) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Sziasztok!
Végül megvettem a kollégám Kindle 7-es ebookját. Baromi jó ez a Kindle jó a képminőség, még elég kevés fénynél is nagyon jól olvasható. Magyar szótárt tettem rá.
Letölthető esetleg magyar fordító is hozzá ami mondatrészeket is fordít?

(#17740) Florens02 válasza Met (#17713) üzenetére


Florens02
kezdő

Szia!
Megnyitott könyvnél, ha a menüt megjeleníted, ott a Beállítások - Kijelző (négy nyíl x alakban) ikonra kell menni, és ott lesz az Állapotsor ki-be kapcsolás lehetősége.

(#17741) Met válasza Florens02 (#17740) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17742) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#17738) üzenetére


csendes
őstag

Mert a Google nem engedélyezte valamilyen okból. Ettől még APK-ból valószínűleg fel lehet rá varázsolni. Illetve lehet, hogy van saját (kínai) alkalmazásboltjuk.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17743) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok!

Jó ár/érték arányú, nem túl drága e-bookot keresek egyetemi anyagok olvasására. Interneten nem igazán találtam friss összehasonító tesztet. Leginkább PDF-eket és PPT-ket olvasnék. Jó ha minél több formátumot támogat, mert mindenféle anyagot kapok. (PPT, DOC, XLS, PDF, JPG). Az üzemidő még ami fontos, mert gyakori lesz a hosszútávú használat (ebből adódóan viszonylag a képminőség, kijelző technológiája még, ami fontos lehet). Ha van tippetek, kérlek írjátok meg. A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#17744) pjen válasza DroneZ^ (#17743) üzenetére


pjen
félisten

Tabot vegyél.JPG,PDF nem való olvasóra.

(#17745) DroneZ^ válasza pjen (#17744) üzenetére


DroneZ^
őstag

Szöveg a 80%-a a tartalomnak, a fájlformátumtól függetlenül. A szemnek rosszabb a színes LCD, drága és készenléti ideje is jóval kevesebb. :))

(#17746) pjen válasza DroneZ^ (#17745) üzenetére


pjen
félisten

A PDF szöveggel nehezen boldogul az olvasó,a képek meg végképp kiakasztják.Persze vannak nagyméretű e ink kijelzők,de azok drágák igazán.Egyébként egy jó minőségű olvasó drágább mint egy átlagos tab.

[ Szerkesztve ]

(#17747) csendes válasza DroneZ^ (#17743) üzenetére


csendes
őstag

Erre annyit lehet mondani, hogy PPT/XLS támogatásra androidos olvasó jöhet szóba erős SoC-cal, de ezekhez valóban inkább tablet való.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17749) _ _ _ _ _2 3 válasza csendes (#17742) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Szia! Üdv!

Figelj ,ha te felvarázsolod nekem Apk-ból én megveszem! Firefox-ot szeretnék, kiterjesztéssel, nos én még nem használtam "Google Play,,-t ,de tudja ezt az ottani böngésző? Esetleg valamilyen jegyzetelő programot, szövegszerkesztőt ,ha ,csak Scribble van. (Likebook Alita) Valamivel kompenzállak, megajándékozlak ,ha ez sikerülne, több masinánál panaszkodnak ,hogy a "Google Play,, bizony nem megy, akármilyen drága is volt.

Ui.: Saját(kínai) alkalmazásbolt, semmit nem ér. ; )

Pocketbook-nak elképesztően jó a vevőszolgálata, csak nekem átállították a Google kezdőlapot Duckduckgo-ra! : )

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17750) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#17749) üzenetére


csendes
őstag

A Google DuckDuckGo kereső a barátod. Az APK-t is segít megkeresni és azt is meg lehet találni, hogy hogyan lehet telepíteni. De a külső forrásból történő APK telepítés egyben bizonyos biztonsági kockázatot is jelent. Azt sem tudom megmondani, hogy mennyire módosították az androidot a konkrét esetben, telepíthető-e, illetve működik-e a Play.
A DuckDuckGo annyival jobb a többi keresőnél, hogy nem tárol semmiféle adatot a keresésekről.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.