Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Arolotifar válasza z00li (#7000) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ha nem szöveges pdf, akkor csak szívás. Mondjuk amúgy is :)
Küldtem privit :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7002) doc


doc
nagyúr

a parom kitalalta hogy rakjak neki egy konyvet a txtr Beagle-re, es ma este pont ezzel kapcsolatban keresett valaki privatban, szoval innentol onhatalmulag kozerdekunek nyilvanitom a kerdest :D
szoval txtr Beagle tapasztalatok igy 2014-ben:

Elso korben letoltottem a txtr.hu-rol az appjukat a MacBookra, ami el is indult, be is tudtam lepni, viszont semmilyen modot nem talaltam arra hogy a sajat konyveimet feltoltsem. Vegul megtalaltam hogy ezt csak browserbol lehet :D ez mukodott is konnyen es gyorsan. Ezutan az appban refresh-re nyomva mar latszik az utolag feltoltott konyv.
Aztan ranyomtam a 'connect with Beagle' gombra - es nem tortent SEMMI. A MacBook es a Beagle parositva van, de szerintem ez a funkcio siman hianyzik az appbol...
Masodik lepeskent letoltottem az Androidos telefonra az appjukat, ismet beloginoltam, es probaltam azzal parositani - a telefonnal sikerult, de az app nem talalta.
Nekialltam guglizni, vegul talaltam az xda-developersen egy tippet, hogy csak bizonyos szamu eszkozzel kepes 'parosodni' a kutyus, resetelni kell: bluetooth-modban bal es jobb nyilakat egyszerre nyomni amig meg nem jelenik a reset kepernyo. Ez el is tuntetett minden konyvet az olvasorol (ennyit a Zasszony receptjeirol, azokat is rakhatom fel megint :D). Viszont utana mar konnyen hozza tudtam kapcsolni a telefonhoz.
Azota at is ert az olvasora a konyv, kb. 12 percig tartott es nem szakadt meg.
Oszinten szolva nagyon kellemes meglepetes volt (a kezdeni hosszu szivas utan), igy azt mondom, 20 euroert ingyen volt az olvaso :R

(#7003) Arolotifar válasza doc (#7002) üzenetére


Arolotifar
őstag

Láttam múltkor a T-ben a Beagle-t, teszteket is olvastam róla. Kell egy kis mazo hajlam a használatához :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7004) doc válasza Arolotifar (#7003) üzenetére


doc
nagyúr

Egy kicsi kell, igen :)
Igazabol ha ugy hasznalod ahogy kitalaltak (van melle egy telefonod, arrol neha-neha atkuldesz egy konyvet ahelyett amit elolvastal) teljesen jo. A kijelzoje eleg gyenge egy normalis olvasohoz kepest, de vilagosban jol olvashato, az 5" kicsi, de a paromnak pl. pont ez tetszik, o eleve ilyen mini-manias :D
Eddig szakacskonyvnek hasznalta, arra is jol hasznalhato, bar most at kell varialnom a scriptjeimet amik a nosalty-rol letoltottek a receptjeit, hogy ossze legyenek pakolva egy epub-ba, aztan onnantol majd neha-neha update-elve lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#7005) z00li válasza Arolotifar (#7001) üzenetére


z00li
senior tag

Ment vissza is. :R

(#7006) Arolotifar válasza doc (#7004) üzenetére


Arolotifar
őstag

Mindenkinek mások az igényei :) Igazából anno telefonon is sokat olvastam és nem mindegyik volt méretes kijelzővel felszerelve. Ha jól emlékszem, Nokia 3650-en kezdtem el az e-book olvasást.
Ennyi év után viszont igénylem a minimum 6-os e-ink kijelzőt :)
Aksival hogy bírja a Beagle?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7007) doc válasza Arolotifar (#7006) üzenetére


doc
nagyúr

akksit nem tudom, mar vagy egy eve megy az akkor belerakott elemekkel, igaz nagyon sokat nem volt hasznalva, mondom, szakacskonyv volt :)
majd most kiderul igy, hogy regeny van rajta...

(#7008) Arolotifar válasza doc (#7007) üzenetére


Arolotifar
őstag

Hát, ha a párod izgalmasnak találja, előfordulhat, hogy gyakran kell majd elemet cserélned :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7009) SLIEDER


SLIEDER
tag

Sziasztok!

Három készülék között vacillálok szeretnék egy kis segítséget kérni ,hogy melyiket vegyem meg:

WayteQ 6" E-Book (használt)
Nook Simple Touch (használt)
Koobe Slimbook HD (új)

- Mennyire megbízható készülékek (gari, tartósság)?

- Két használt közül melyik érné meg jobban ?

- Egy kicsit tartok az érintőképernyőtől, mennyire használható ?

Különböző formátumú könyvek olvasására használnám (értem ezalatt pdf szkennelt, doc néha epub)

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#7010) Degeczi válasza SLIEDER (#7009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Utoljára csak tegnap volt róla szó, h e-book olvasót e-book-hoz, azaz ne PDF-hez vegyél! Nem arra valók, ahhoz csak erős kompromisszumokkal használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#7011) SLIEDER válasza Degeczi (#7010) üzenetére


SLIEDER
tag

Kezdetben köszönöm, esetleg ha a többi dologban is tudnál tanácsot adni az jó lenne ? :R

[ Szerkesztve ]

(#7012) Degeczi válasza SLIEDER (#7011) üzenetére


Degeczi
nagyúr

használt esetén nincs miről beszélni, az adott példánytól függ, mindig rizikós (nem tudod pl. az akku milyen állapotban van)

önmagában nem rossz az érintőképernyő, bár a Nook Touch-é nem a legjobban sikerült (elég magas emiatt a kijelző körüli káva, ami viszonylag nagy árnyékot vet lapos fényben, és kis betűméret esetén elég idegesítő a pontos szövegkijelölés vele. Lapozásra jó)

(#7013) finecsa válasza SLIEDER (#7009) üzenetére


finecsa
tag

Én a három közül a Nook ST-t venném.
Érintő kijelzős és ha Root-olod egy majdnem teljes értékű 2.1-es Android rendszert kapsz.
Amire telepítheted például az AlReadert ami kezeli a doc-ot is, vagy pdf-hez az ezPDF Reader-t, vagy az EBookDroidot.
Bár csodát ezektől se várj pdf-nél, főleg ha csak scannelt, de a Nook ST-re telepített androidos appokkal legalább közelebb kerülsz a megoldáshoz.
Egyébként pdf-hez inkább tabletet vegyél...

(#7014) doc válasza Degeczi (#7012) üzenetére


doc
nagyúr

A Nook ST erintokepernyoje remek. valoban van egy pici magassaga a kavanak, mivel szerencsere IR technologiat hasznal, de egyaltalan nem veszelyes, arnyekot meg akkor vet a szovegre ha nem hasznalsz margot, de akkor mar maga az olvasas is nagyon kenyelmetlen. A kijeloles, mint a legtobb erintokepernyos eszkoznel valoban nem olyan egyszeru mint mondjuk egerrel, de boven hasznalhato.

(#7015) hroberto


hroberto
veterán

Nagy nehezen megérkezett a Nook Glowlight. Eddig még nem is láttam megvilágított kijelzős olvasót, úgyhogy nekem ez nagyon bejön. :) Remélem nem lesz gondom vele!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#7016) F.B.I. válasza hroberto (#7015) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem is most érkezik kettő, kíváncsi leszek.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7017) csibe1 válasza alfa159sw (#6993) üzenetére


csibe1
addikt

Köszönöm szépen! ;)
Ment privát. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#7018) mike1334


mike1334
veterán

Sziasztok. Mivel gondolom akad itt pár olyan ember, aki naprakész, ezért itt érdeklődök, hátha...mostanában hol a legolcsóbb a pw2? Budapesten szeretnék venni, és csak személyesen, hazai garanciával. Jah és az ár is érdekelne, mert 1-2 ezer forint különbség esetén inkább a megszokott boltokból veszem. Köszönöm.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7019) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Lehet nem jó topicba írok, de hátha tudtok segíteni.
Van egy pár hónapos PocketBook Mini 515 e-book olvasóm...és ma az történt hogy kapcsolni akarom be és mindig volt egy szokásos homokóra de hamar be is töltött, de ma megfagyott a készülék a homokóránál. Egyszerűen nem tudok vele semmit sem kezdeni... :O :O

Esetleg nem járt valaki már hasonlóan vagy valami ötletetek?

Köszi szépen! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#7020) Libretom válasza Andyka0908 (#7019) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hasonló gondot más gépnél megoldott már az akku pár pillanatra történő leválasztása. Nem tudom mennyire bonyolult levenni a hátlapot. Esetleg rakd töltőre egy időre, vagy kapcsold össze a számítógépeddel. A legóvatosabb és talán a legbiztosabb megoldás a gariztatás.

(#7021) alfa159sw válasza Libretom (#7020) üzenetére


alfa159sw
tag

(#7022) grosy válasza Andyka0908 (#7019) üzenetére


grosy
senior tag

Két dologra gondolok:
Vagy a betöltésnél merült le az akku, tehát tedd fel a töltőre, vagy az a könyv sérült, amiben voltál. Ebből a vissza gomb hosszas megnyovásával léphetsz ki.

(#7023) Andyka0908 válasza grosy (#7022) üzenetére


Andyka0908
tag

Vissza gombot próbáltam de nem segített.
Elvileg lemerülve nem lehet, de feldugtam, csak ugye semmi reakció, csak a kikapcsolt állapotba lévő háttérkép elhalványodva és a megakadt homokóra....
De most rajta hagyom, hátha tölti vagy valami.
Ha nem segít, akkor nem tudom..marad a gariztatás.

Köszi azért a segítséget Neked is.

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#7024) grosy válasza Andyka0908 (#7023) üzenetére


grosy
senior tag

Világít a bekapcsoló gomb töltés közben? Próbáld meg azt hosszasan nyomni.

(#7025) Andyka0908 válasza grosy (#7024) üzenetére


Andyka0908
tag

Nem tudom mi segített neki, de megjavult. :))
Ugye feldugtam tölteni, vagyis elvileg nem volt lemerülve mert tegnap töltöttem fullra...de rajta volt a gépen x óráig, aztán gondoltam most megnézem hátha van változás..és egyszer csak reagált a be/kikapcs gombra.. :C

ÁÁÁ...már kezdtem megijedni, hogy valami baja lett...nagyon sajnáltam volna... :(((

Köszönöm a segítséget!!!! :R :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#7026) grosy válasza Andyka0908 (#7025) üzenetére


grosy
senior tag

Na, ennek örülök. Szerintem azt a file-t ne erőltesd, ami közben lefagyott. A lényeg, hogy most már jó.

(#7027) Andyka0908 válasza grosy (#7026) üzenetére


Andyka0908
tag

Csak az a baj, nem tudom melyik lehetett... :F

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#7028) grosy válasza Andyka0908 (#7027) üzenetére


grosy
senior tag

Gondolom az, amit utoljára olvastál. Az előzményeknél a legfelső cím. :)

[ Szerkesztve ]

(#7029) Andyka0908 válasza grosy (#7028) üzenetére


Andyka0908
tag

Hát nem sajnos, mivel épp új könyveket raktam rá és nézelődtem, hogy melyiket olvassam és nem emlékszem melyiket nyithattam meg utoljára.
De figyelek rá, hogy ha esetleg megnyitom valamelyiket és gond lesz, akkor azt többet ne! :)

[ Szerkesztve ]

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#7030) csibe1 válasza Andyka0908 (#7029) üzenetére


csibe1
addikt

A listában ott van a legutoljára megnyitott könyvek listája,és közben meg, hogy +x új könyv.
A Basic2-nél legalábbis így van.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#7031) grosy válasza csibe1 (#7030) üzenetére


grosy
senior tag

Minin is így van, egy a szoftver.

(#7032) genndy


genndy
addikt

Sziasztok!
Frissen, akcióban vásároltam egy Koobe Slimbook e-book olvasót. Nagyon tetszik, meg vagyok vele elégedve, egy dologra viszont nem tudok rájönni: ha gépelni akarok, akkor a virtuális billentyűzeten határozottan úgy tűnik, hogy két fül van: egy a betűknek, egy meg a különleges karaktereknek (és itt kellene lenniük a számoknak is, mert a betűk között nincsenek). Hogy lehet a kettő között váltani? :F
Végignyomtam mindent, mindenféle kombinációban. Kézikönyv egy betűt sem ír erről. Google nem segített. Ötlet?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7033) Kövezett válasza genndy (#7032) üzenetére


Kövezett
tag

Próbáld meg a lapozógombbal.

(#7034) genndy válasza Kövezett (#7033) üzenetére


genndy
addikt

Hell yeah!!! Mindent nyomtam csak azt nem :B
Köszönöm! :R

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7035) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok!

Nekem főleg képregény olvasáshoz kellene egy jó olvasó, amely CBR formátumot is jól kezeli... Az Alcor Saga E-Book olvasó (e-ink)-el szemezgetek, ez mennyire jó vagy rossz? Vagy esetleg más márka? Olyan max. 20.000-30.000-at szánok rá. Ennyiért kapok színes kijelzőset, vagy ennyiért inkább csak fekete-fehér? Előre is köszi a tanácsokat! :)

(#7036) Arolotifar válasza #73540608 (#7035) üzenetére


Arolotifar
őstag

A kijelző tekintetében olyat válassz, ami nem Vizplex, hanem Pearl (pl. mint a Kindle). Például Koobe-nal is újabban már Pearl kijelzők vannak. Márka tekintetében Kindle, Nook, Koobe, stb. Az Alcort inkább felejtsd el..

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7037) grosy válasza #73540608 (#7035) üzenetére


grosy
senior tag

Max. csak manga olvasására jó egy e-inkes olvasó. Én is beláttam, hogy túl sok az "adatvesztés", ezért CSAK tabletet ajánlok képregény olvasásra, főleg, ha színes képregényről van szó.

(#7038) k.kristof válasza Arolotifar (#7036) üzenetére


k.kristof
őstag

Az ebook olvasók felbontása többnyire kicsi képregény olvasására, a színes e-ink kijelző pedig még ritka és drága. Tablet kell neked inkább.

[ Szerkesztve ]

(#7039) Arolotifar válasza k.kristof (#7038) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem? :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7040) k.kristof válasza Arolotifar (#7039) üzenetére


k.kristof
őstag

Pedig úgy emlékeztem, jó hozzászólásra nyomtam a válasz gombot. :N

[ Szerkesztve ]

(#7041) Narxis


Narxis
nagyúr

Wayteq xBook-60-ról vélemény?

Thanos was right.

(#7042) grosy válasza Narxis (#7041) üzenetére


grosy
senior tag

Ergya :D

(#7043) Narxis válasza grosy (#7042) üzenetére


Narxis
nagyúr

De valami olcsó kellene tesómnak. :D Mondjatok valamit. Nekem tabletem van, nem tom itt melyik az ami még árban vállalható és jó is.

Thanos was right.

(#7044) Arolotifar válasza Narxis (#7043) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nézd meg ezt: [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#7045) genndy válasza Narxis (#7043) üzenetére


genndy
addikt

Koobe Slimbook +1
Forgalmazótól 25e Ft (fő boltjuk Boráros téren van, de vannak partnerek is).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7046) grosy válasza Narxis (#7043) üzenetére


grosy
senior tag

Én meg szokásomhoz híven ajánlok egy Pocketbookot. Ennél a márkánál kell a legkevesebb kompromisszumot megkötnöd, ha kell egyáltalán. A Koobe is jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#7047) JackFeryll válasza grosy (#7046) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ezek jobbak mint a sima Kindle ? (mert szerintem az az etalon)

(#7048) k.kristof válasza Narxis (#7043) üzenetére


k.kristof
őstag

20-ért már Kindle-t is kapsz ;)

(#7049) Mr.Grey válasza Narxis (#7041) üzenetére


Mr.Grey
tag

Nem olyan rossz az! Minden ebook formátumot lekezel, a menürendszere barátságos, a kijelzője is szép kontrasztos.
Tény, hogy nem túl gyors, de ha már betöltötte a könyvet, a lapozás már egész gyors. Nagy gond nem lehet vele.

(#7050) grosy válasza JackFeryll (#7047) üzenetére


grosy
senior tag

Jaj, jaj :D
Bocsi, de ebben nem foglalhatok állást, mert nekem akkor kampó. Csak annyit írhatok, hogy szerintem a Pocketbook egy igen jó választás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.