Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) _ _ _ _ _2 3 válasza csendes (#17750) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Miket meg nem tudok, tudtam ,de ezt ne feszegessük ti, annak a keresőnek hiszek ,amit én fabrikálok.

Ezt az APK- Google Play-t .. azért írok többnyire ,hogy helyettem utánanézzenek a dolgoknak :DD :DD :R :C ,de ,majd ráírok az első vevőre és küldök neki APK-kat :))

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17752) @Pal válasza DroneZ^ (#17743) üzenetére


@Pal
tag

Amit szeretnél nem jön ki a nem túl drága kategóriából.
Sokat keresgéltem amíg végre találtam megoldást az igényeimhez, ami nagyjából egyezik a tiéddel. A lényeg, hogy nem elég a 6 colos. 7,8-as átmérőjűből jóval kevesebb van a piacon, de ár érték arányt és a teszteket figyelembe véve végül emellett kötöttem ki: PocketBook InkPad 3 >>
A/4-es pdf olvasásra is alkalmas. Pár nap után sikerült elég jól kitapasztalni a használatát, és minden szempontból elégedett vagyok vele.

(#17753) bwoay


bwoay
nagyúr

jól látom, hogy nem is esett még szó az új Inkpad 3 Proról?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17754) @Pal válasza bwoay (#17753) üzenetére


@Pal
tag

Jól látod. Szinte semmit nem lehet találni róla sehol, de ha érdekel, van kérdésed, leírhatom a tapasztalataimat vele kapcsolatban. Egy hete használom.

(#17755) bwoay válasza @Pal (#17754) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszi, de ha jól látom, ez nagyjából egy felnagyított Touch HD 3. várható volt, hogy hamarosan jön a vízálló 7,8-as olvasójuk, de én Inkpad 4-re számítottam. Furán is hat ez a Pro utótag!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17756) @Pal válasza bwoay (#17755) üzenetére


@Pal
tag

Ezt is jól látod. :K

(#17757) szkaroly


szkaroly
senior tag

Jön a 10"-os Inkpad X!

[link]

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#17758) Dhampir válasza szkaroly (#17757) üzenetére


Dhampir
félisten

Na végre, Liliput után a gigászok.

(#17759) szasanyi válasza @Pal (#17752) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez már elég drága, mondjuk a Paperwhite4 (2018)-hoz képes. Azzal esetleg össze tudod-e hasonlítani? Nyilván nem az egyértelű méretbeli külnbség érdekelne...

(#17760) bwoay válasza szkaroly (#17757) üzenetére


bwoay
nagyúr

király, egyre kisebbek a gombok. már a sima Inkpad 3-nál is aránytalanul kicsinek találtam, a korábbi (első kettő) Touch HD-knél tök kényelmes méretűek voltak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17761) farkas-j válasza @Pal (#17754) üzenetére


farkas-j
őstag

A vízhatlanságon és a +8GB háttértáron kívül van más különbség a sima Inkpad 3-tól?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17762) @Pal válasza farkas-j (#17761) üzenetére


@Pal
tag

Erősebb, merevebb a váza, ami számomra fontos volt a kiválasztásnál.
Van benne Bluetooth, ami pedig szerintem nem fontos igazán.
Talán hátrány, hogy nem bővíthető a memória, de a tényleges 14 giga kihasználását se hinném, hogy egyhamar elérem.
Egyebekben teljesen ugyanaz.

(#17763) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a Pocketbook InkPad 3-ban az előre telepített rengeteg idegen nyelvű könyvet azt hogyan lehet egyszerre törölni? Egyenként törölni elég hosszú ideig eltartana.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17764) csendes válasza Jenne (#17763) üzenetére


csendes
őstag

Ha USB-n számítógépre rakod, úgy törölni lehet bármit a látható partíción. Ehhez a megfelelő módon kell kiválasztani az olvasón (ne a töltést, hanem a csatlakozást) Pl. Windows Explorer-rel látni fogod, hogy nyelvek szerint vannak a mappákban ezek az idegennyelvű könyvek és az egész mappát törölni lehet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17765) szkaroly válasza Jenne (#17763) üzenetére


szkaroly
senior tag

Pc-n csatlakoztatod meghajtóként, majd törlöd a fájkezelőben a könyveket.

Poco X3 Pro

(#17766) Jenne válasza csendes (#17764) üzenetére


Jenne
senior tag

Az egész mappát törlöm így , vagy csak a tartalmát?
#17765 szkaroly
Neked is köszönöm.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17767) Jenne válasza Jenne (#17766) üzenetére


Jenne
senior tag

Oké közben már rájöttem.
Beletettem egy 16Gb-os SD kártyát is még, asszony letölthet és olvashat ezerrel. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17768) @Pal válasza Jenne (#17767) üzenetére


@Pal
tag

Lehet törölni PC csatlakoztatás nélkül is több fájlt.
A könyvtárba kell menni és onnan választhatod ki az elemeket.
Hosszan megnyomod az egyik fájlt a listában, erre megjelenik egy ablak. Ennek az alján van a kijelölés parancsgomb. Ha ezt megérinted, a jobb felső sarokban található az összes kijelölés lehetősége. Ezt a műveletet elvégezheted fájlokkal, mappákkal egyaránt.

#17759 szasanyi
Paperwhite eszközökkel kapcsolatban nincs használati tapasztalatom, csak a sajátom kiválasztásánál néztem másfajta olvasókat. A 6 hüvelykeseket nagyon kicsinek találtam.
Viszont, az Inkpaddal kapcsolatban szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha konkrét dolog érdekel. Hibák, hiányosságok, esetleg, vagy ami éppen nagyon jól működik stb.

(#17769) ispi válasza @Pal (#17768) üzenetére


ispi
tag

Én is ezt a készüléket néztem ki, mint lehetséges befutót és érdekelne azokkal a dolgokkal kapcsolatban egy összefoglaló első kézből, amiket az utolsó mondatodban említettél, különös tekintettel a megvilágítás milyenségére. Mivel elég fényérzékeny a szemem, így külön érdekelne, hogy a színhőmérséklet mennyire szembarát, mennyire lehet fokozatmentesen szabályozni a fényerőt a minimum szint körül, hogy kevés környezeti fény mellett is elég alacsonyra lehet-e venni ahhoz, hogy ne legyen zavaró és, hogy esetleg került-e fel rá egyéb olvasó alkalmazás (Koreader, Coolreader) az invertált szöveg miatt és ha igen, mennyire működnek hibátlanul. A jelenlegi olvasómon (Wayteq Xbook 60FL) is a Coolreader androidos változatát használom, jó készülék, szeretem, de este (pont, amikor lenne rá időm), nem tudok rajta olvasni éjjeli lámpa mellett, mert a minimum fényereje túl erős, még invertált szövegbeállítás mellett is + lehet, hogy nem volna rossz egy nagyobb kijelző is, mivel van könyv, ami csak PDF-ben van meg, de nem OCR, így 6"-on nem igazán olvasható...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#17770) nyikszi válasza @Pal (#17768) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Engem az érdekelne, hogy magyar szótár van benne? Van pár szakszövegű angol könyv és ahhoz mindenképp kellene.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#17771) @Pal válasza ispi (#17769) üzenetére


@Pal
tag

Nos, a fényerő és olvashatóság kérdése számomra hatalmas meglepetés volt. Direkt teszteltem különböző papír színárnyalatok és minőségek mellé téve a képszüléket. Mindegyiket mindenfajta megvilágításban szinte tökéletesen le tudtam vele utánozni. Teljesen fokozatmentes a fényerő szabályozása, a nullától az alig láthatón keresztül a nagyon világosig. A szín hőmérsékletnek is elég széles a skálája, kéktől sárgáig, szintén fokozatmentesen változtatható.
Pdf kezelése is megoldható vele. Itt azért befolyásoló az anyagnak a minősége . Ha viszonylag normálisan szkennelt az állomány olvashatóvá lehet tenni. A legegyszerűbb körbevágni (erre van egy külön eszköz a gép eszköztárában). Ezután a megjegyzi ezt a beállítást (oldalanként) egy-, két- vagy háromhasábos anyagot is lehet vele olvasni. Ilyenkor az álló és a fekvő helyzethez is igazít a készülék, így fekvő méretben egészen nagy és olvasható betűket kapsz. Az OCR-t szerintem teljesen jól kezeli.

#17770 nyikszi
Magyar szakszótár alatt mit értesz?
Elvileg le lehet rá tölteni szótárakat, de ezt nem próbáltam.
Angol - magyar egyszerű szótár van rajta, de láttam már jobbat is. Magyar értelmező online szótárakat használok általában. Ha van wifi, akkor tökéletesen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#17772) nyikszi válasza @Pal (#17771) üzenetére


nyikszi
őstag

"Magyar értelmező online szótárakat használok általában. Ha van wifi, akkor tökéletesen működnek."

Na ez jó kérdés, hogy mennyire szakszavak ezek, mert doktorit csinál(t) az Asszony, szóval gondolom azért eléggé, de ha online is működik, az tökéletes. Ez külön böngészőben nyitható meg? Vagy hol van ez?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#17773) @Pal válasza nyikszi (#17772) üzenetére


@Pal
tag

Van saját böngészője. Minden működik rajta szinte. Nyilván mozgó képek nézésére nem alkalmas, de ha nem akarod, hogy zavarjanak a flash animációk vagy a képeket nem akarod betölteni le lehet tiltani. FaceBook pl. működik rajta.

(#17774) tomazin válasza @Pal (#17773) üzenetére


tomazin
veterán

A van sajat bongeszojet az ertelmezo szotarra irtad? Vagy az olvasora?
Mert az a kerdes hogyan hasznalod az ertelmezo szotarat?

(#17775) Oldman2


Oldman2
veterán

A Pocketbook InkPad 3-ban most látom, hogy van audio funkció is.

Két kérdésem merült fel:

1. Lehet-e egyidőben audiót hallgatni és olvasni valamit?
2. Magyar nyelvű könyv magyar nyelvű felolvasása működik-e?

Plusz egy harmadik kérdés is:

3. Milyen tartozékok járnak hozzá gyárilag?

(#17776) DittyCat


DittyCat
tag

Sziasztok!

Pocketbook Touch Lux 3 olvasóm van, még nincs két éves.

Kemény tokban van, a táskám kipárnázott részében, le sem esett, mégis lett valami baj a kijelzőjével. Olyan, mintha néhány sávban megfordultak volna a kapszulák, illetve szürkül is, mellékeltem róla képet. Nem sérülhetett meg, ezért nem tudom, mi lehet az oka ennek. Fólia van rajta a kezdetektől.

Elvileg 24 hónap garancia van rá, vissza fogom vinni a boltba, hogy vessenek rá egy pillantást, de ezek mindig nehéz ügyek.

Kérlek, nézzétek meg, hogy láttatok-e már ilyet és szerintetek mi lehet vele, esetleg lehet-e, hogy valamiféle szoftverhibája van.

Nagyon szépen köszönöm!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#17777) BoB


BoB
veterán

Nemsokára: Onyx Boox Note 2 (10.3 inch)

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17778) hampidampi válasza DittyCat (#17776) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pedig ez kijelző törés. Visszaviheted, de erre sehol nem adnak jótállást. Sajnos ez 99%, hogy kuka.

(#17779) @Pal válasza Oldman2 (#17775) üzenetére


@Pal
tag

1. Lehet audiót hallgatni és olvasni egyszerre. Audio stream viszont nem működik, tehát csak vezetékes fülhallgatóval lehet hallgatni sztereóban.
2. Nem. (Ilyen nem létezik sehol. Az egyetlen viszonylag normális felolvasója a Google-nak van, de az is csak a fordítóban működik. Ezt a Balabolkának hívott förmedvényt nem ajánlom senkinek.)
3. Töltő, és audió csatlakozó. (A pro-hoz jár tok is.)

#17774 tomazin
Az olvasóban van saját böngésző.
Beraktam a kedvencek közé három fajta szótár linkjét a böngészőben és online kikeresem, ha szükségem van valamire.

[ Szerkesztve ]

(#17780) Oldman2 válasza @Pal (#17779) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi az infókat!

A vezetékes audio hallgatás tökéletes.

Töltő vagy töltőkábel ami van hozzá?

(#17781) Jarod1 válasza DittyCat (#17776) üzenetére


Jarod1
addikt

érdekes másnál is láttam ilyet, valamiért sérült a kijelző, megfeszült, bár furcsa hogy merőlegesen is és függőlegesen is van hiba..

(#17782) tomazin válasza @Pal (#17779) üzenetére


tomazin
veterán

Ok, koszi, azt hittem sikerult valahogy a szotar helyere bekotni.(azaz hosszan ranyomsz egy szora, es kiirja az ertelmezeset)

(#17783) ispi válasza @Pal (#17771) üzenetére


ispi
tag

Bíztató, köszi az infókat!

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#17784) @Pal válasza Oldman2 (#17780) üzenetére


@Pal
tag

Csak kábel jár hozzá.
Az audió csatlakozáshoz viszont egy mikro usb / jack átalakítót adnak.

#17782 tomazin
Igen, a szótár így működik. Én az összes számomra irreleváns nyelvet letiltottam, csak az angol - magyart hagytam meg.

(#17785) Oldman2 válasza @Pal (#17784) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, közben megrendeltem.

A múltkori "csúfos" Kobo vásárlásom után bizakodok...

(#17786) DittyCat válasza Jarod1 (#17781) üzenetére


DittyCat
tag

És ebből lehet következtetni valamire? Nem vettem ki a tokból, amikor utoljára elraktam, még tökéletes volt, amikor elővettem a következő napon, ez fogadott.
Ha leejtettem volna, persze, akkor érthető lenne, de így...?
De az sem lenne kevésbé fura, ha esetleg gyári hibája lenne, miért pont most jött elő?
Vagy elvitték az ufók, csak ez maradt.
😔😔😔

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#17787) Jarod1 válasza DittyCat (#17786) üzenetére


Jarod1
addikt

Igazából, még lehet egy kábel kimozdulás, hiba, a szalag kábellel csatlakozik az alaplaphoz a kijelző,,,
de ennek kis esélye van.
vagy vacak a kijelző széria, Gariztasd.

cseréltem egyet amin eltört, de macerás mert az érintő felületet le kellet szedni a régiről..

(#17788) tomazin válasza DittyCat (#17786) üzenetére


tomazin
veterán

Majd kerlek oszd mar meg mi lett a gariztatas eredmenye, mert nem ez az elso ilyen,h barmi behatas nelkul osszetorik a kijelzo.
Koszi

(#17789) Oldman2 válasza @Pal (#17779) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom nem véletlen, hogy egy Inkpad 3 Pro bemutató videó elém került a Youtube-on.

Ahogy láttam, a Pro verzióhoz kapható "tok" valójában nem tok, hanem egy zsebszerű műbőr tartó, amibe be lehet csúsztatni a készüléket.

Ez a videó épp a "tok" kibontásától indul.

(#17790) bwoay válasza Oldman2 (#17789) üzenetére


bwoay
nagyúr

gondolom a gyártó érezte, hogy a 10 rugó felárat a sima Inkpad 3-hoz képest az apró eltéréseken felül jó lenne még valamivel "jusztifikálni", ezért bedobták a dobozba a 2 dolláros műbőr borítékot, amitől Peter is rögtön átment "Oh my Gosh"-ba, mert ez ugye szokatlan figyelmesség. ha tényleg merevebb a Pro háza, akkor elég lehet ez a sleeve is, de egy ilyen értékű eszköznél a többség még vélhetően kiadja azt a 20-25 USD-t egy rendes tokra, ami merev és jobban véd.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17791) DittyCat válasza tomazin (#17788) üzenetére


DittyCat
tag

Rendben, de esetleg erről van még bármi infód? Kifejezetten erre a típusra jellemző, vagy úgy általában?

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#17792) tomazin válasza DittyCat (#17791) üzenetére


tomazin
veterán

ha visszakeresel a topicba vannak ilyen spontán összeroppanások. emlékeim szerint nem típusfüggő.

(#17793) @Pal válasza bwoay (#17790) üzenetére


@Pal
tag

Igen. Én is erre tippeltem, hogy valamivel még ki akarták egészíteni a vízállóságot és a bluetooth "extra" képességet.
Más a kerete a két készüléknek. Nem csak a színükben különböznek. Egyébként jó gondoltad, mert én is vettem hozzá erősebb tokot és 5.500 Ft volt. (Nem egész 20 dolcsi.)

#17789 Oldman2
Ezt a műbőr zsebszerű dogot is toknak hívjuk. Nem nagy szám, de a készülék tárolására alkalmas és aki nem szereti a könyvborítós tokokat, annak tökéletes megoldás. Viszonylag merev, könnyű és véd a karcolásoktól.

(#17794) Apollyon válasza DittyCat (#17791) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Esetleg olyan is lehet, hogy ki volt téve kissé nagyobb hőingadozásnak, és elpattant a kijelzőhöz használt üveg.
Vagy egyszer odaütődött valamihez az eszköz ami nem látható kárt okozott, és csak később pattant be a kijelző.
De ha nem csinálja meg garanciában a szerviz, akkor sajnos egy törött kijelzős e-olvasó gazdasági totálkárt jelent.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17795) bwoay válasza DittyCat (#17791) üzenetére


bwoay
nagyúr

több törött Luxról is hallani ebben a topicban, de nem hiszem, hogy ez a típus sérülékenyebb lenne a többinél, pusztán a jó ár/érték aránya miatt vélhetően többen választották ezt a modellt. az ebook olvasók általánosan sérülékenyek, én valahol azt olvastam, hogy mivel a kijelzőt ugyanonnan szerzik, és az az érzékeny rész, gyakorlatilag nincs nagyságrendbeli különbség a különféle gyártók termékei között strapabíróság szempontjából.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17796) csendes válasza DittyCat (#17776) üzenetére


csendes
őstag

Küldd el a képet nekik E-mail-en, hátha van ötletük. Elég gyorsan szoktak válaszolni: help(kukac)pocketbook-int(pont)com
Nem tűnik szoftverhibának. Ha nincs rajta fizikai törésnyom, akkor érdemes visszavinni a boltba. Mivel ebben az esetben két év a szerződéses jótállás, ezért nekik kell bizonyítani szakvéleménnyel, hogy a hiba oka a teljesítés után, jellemzően a termék fogyasztó által történő nem rendeltetésszerű használata vagy kezelése miatt keletkezett (kívül vagy belül valami el lett törve, el lett áztatva, szét lett szerelve, stb.)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17797) DittyCat válasza Apollyon (#17794) üzenetére


DittyCat
tag

Okés, majd megírom, mi volt. Előkeresem a blokkot és elküldöm a szervizbe. Alzán vettem.

Benne van a pakliban, hogy nem fogadják el és újat kell vennem, ami azért szomorú, mert ilyen Gold kiadásút már nem lehet kapni, pedig gyönyörű. Gyanítom, ha nekem kellene fizetni a kijelzőcserét, nem sokkal lenne olcsóbb, mint egy új készülék, de akkor már lehet, hogy Kindle-t vennék, hogy tudjak angol nyelvű könyveket vásárolni rá.

Mindenesetre oké, hogy nem drágább egy ilyen készülék, mint 10-15 darab könyv, de ha két évig sem tart, hát ott vagyok vele, ahol a part szakad.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#17798) Apollyon válasza DittyCat (#17797) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem két kobo-m van, egy sima Touch, az 2011-es gyártmány, 5 éve van meg. Illetve egy Aura (2013) az 3 éve van meg, usákiából rendeltem. Mindkét eszköz tökéletesen működik a mai napig.
Azzal ami neked van, pórul jártál ja, de ez nem jelenti azt, hogy minden e-inkes olvasó két évig tart.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17799) bwoay válasza DittyCat (#17797) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem biztos, hogy jól értem, de angol nyelvű könyvekhez miért kellene Kindle?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17800) csendes válasza bwoay (#17799) üzenetére


csendes
őstag

Nem az angol nyelvű könyvekhez kell általában, hanem az Amazonon vásárolt szerzői jogvédelemmel ellátott e-könyvekhez, legalábbis más olvasó hivatalosan nem támogatott. A Pocketbook az Adobe DRM (ADE Adobe Digital Editions) rendszerével védett megoldást támogatja. A DRM eltávolító programok országtól függően illegálisak lehetnek és egyébként ezek telepítése adott esetben informatikai biztonsági kockázatot is jelent.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.