Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Skynet258 válasza Fritz Teufel (#16050) üzenetére


Skynet258
veterán

Na szuper, akkor gyere JamesFinn mehetünk a jutalékunkért! :DDD

https://geekpulse.hu

(#16052) JamesFinn válasza Skynet258 (#16051) üzenetére


JamesFinn
senior tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#16053) MonteBianco


MonteBianco
újonc

TTS magyar funkciót rá lehet varázsolni a Pocketbook Aqua 2 readerre? Nagyon csalódott vagyok mert e funkció miatt választottam. Ha nem jön össze tudtok olyat ajánlani amin van vagy könnyen megoldható a magyar TTS? Ezer köszönet (és bocs ha már téma volt, nem találtam választ) :))

(#16054) Fritz Teufel válasza MonteBianco (#16053) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Este megpróbálom meghegeszteni. Majd jelzek, hogy sikerült-e...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#16055) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#16054) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Találtam nyelvi fájlt, de nem telepíthető, nem ismeri fel. A honlapon elérhetőek közül egyet letöltöttem, az minden további nélkül felmenne. Írok a területi képviselőnek és megérdeklődöm holnap a lehetőséget. Engem is érdekelne a dolog, szeretem a hangoskönyveket.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#16056) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#16055) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Írtam a supprotnak, íme a válasz:

"Dear xxx,

Thank you for choosing Pocketbook.

We are using the TTS engine developed by Ivona Software Company. Unfortunately, no Hungarian TTS package has been developed by Ivona yet. Once the Hungarian TTS package is available we will adopt it for our devices. We cannot guaranty that it will be available soon. No approximate date is known yet.

As soon as it is developed it will adapted for installing on PocketBook.

Have a nice day.

Best regards,
Customer Support Team"

A válasz alapján nem kizárt, hogy a jövőben újra lesz magyar nyelvi támogatás, de ne a közeljövőben reménykedjünk. Ha elkészül a nyelvi csomag, az mindegyik újgenerációk készülékükre jó lesz. Tehát minden 2. és 3. generációs modellhez és a Basic Luxhoz is.
Az azért mutatja a PocketBook support minőségét, hogy 50 percen belül volt a reakcióidejük.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#16057) szkaroly válasza Fritz Teufel (#16056) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ezt már én is tapasztaltam. Teljesen meglepődtem amikor 1-2 órán belül reagáltak. Általában napokig tart mire magyar cégek dobnak valamilyen választ.

Poco X3 Pro

(#16058) MonteBianco válasza Fritz Teufel (#16056) üzenetére


MonteBianco
újonc

Ezt a választ én is megkaptam egy karakter eltérés nélkül, majd kérdeztem hogy más fájlt miért nem tudok telepíteni és akkor megkaptam a használati utasításban szereplő instrukciókat. Ezek szerintem ilyen gombnyomásra beilleszthető válaszok, én annyira nem voltam elégedett, bosszant hogy nem tudok rátenni egy nyelvcsomagot, minden adott lenne. Egyben bíztató is, lehet hogy 2 éve ugyanez a válasz és hamarosan mégis előrukkol az Ivona magyar nyelvvel.

Én valami házi megoldást keresek patch vagy valami én annyira nem értek ezekhez. Mint ahogy a Kindlenél is lehet találni ilyen házi megoldást magyar TTSre. Bár lassan kezdek lemondani róla, és mivel praktikus lesz ha a páromnak meg nekem is lesz külön eszközünk, így magamnak körültekintőbben választok, bár a PB HD2 tökéletes lenne nekem. Most már ez a kékfény/színhőmérséklet állításra is rákattantam, ezt kéne összehozni a magyar TTSsel meg a jó kijelzővel. Az Onyx Booxot néztem, ami Android alapú így remélhetőleg könnyen rá lehet tenni amit szeretnék, más lehetőség nem tudom létezik e.

(#16059) Ajándékok válasza MonteBianco (#16058) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Miért nem vesztek egy mp3 lejátszót a hangoskönyvekhez?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16060) MonteBianco válasza Ajándékok (#16059) üzenetére


MonteBianco
újonc

Nem hangoskönyvhöz kell, hanem egy szöveges doksi felolvastatásához. A hangoskönyvekhez hozzájutni nehezebb vagy nincs is, min több 100MBot foglal, míg a TTSsel egyszerre olvasom és hallgatom a meglévő kisméretű doksikat. Mivel a látásom nem 100as illetve olvasásnál mindig elkalandozok, 3szor olvasok el egy mondatot, ha hallom is akkor meg gyorsan haladok velük.

(#16061) Ajándékok válasza MonteBianco (#16060) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Pc-re nincs konvertáló? Átkonvertálod, olvasod-hallgatod, aztán törlöd a konvertáltat.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16062) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Tisztel fórumtársak! Valakinek van tapasztalata a Pocketbook InkPad 3 készülékkel kapcsolatban? Egy tesztet találtam róla magyarul, ami oda-vissza ajnározza és ez azért mindig gyanús :) A Kobo Aura One és eközt vacillálok, és nem igazán tudok dönteni.
Amit szeretnék az az, hogy legyen meg a 8"-os kijelző, fizikai gombok a lapozáshoz, egyen meg minél több formátumot, legyen homogén a háttérvilágítása, és lehessen legalább 10-12 órát (nem folyamatosan) olvasni töltés nélkül a világítást használva. Ár, beépített tár mérete, hangoskönyv funkció, szótárazás, internetes böngészés nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#16063) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Szerintem ne várjatok az Ivona-tól már semmit. Tényleg forradalmi volt a felolvasójuk, és ha jók az információim, az Amazon már bekebelezte őket, hogy a saját megoldásába integrálhassa a technológiát.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16068) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Kellemes Ünnepet Mindenkinek! Kérdeznem, hogy egy Onyx Boox M96-os e-könyv olvasóhoz hol lehetne beszerezni jelölőt? Sajnos az egyik tönkrement, a másikat nem találom. Köszönöm. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16069) Oldman2 válasza DasBoot (#16068) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi lenne ez a "jelölő"?

(#16070) hampidampi válasza Oldman2 (#16069) üzenetére


hampidampi
senior tag

A stylus.

(#16071) DasBoot válasza Oldman2 (#16069) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Amivel ki tudok jelölni azinduktív képernyőn bármit, jegyzetelni, rajzolni,képernyőgombokat nyomogatni stb. Szándékosan nem tollat írtam.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16072) DasBoot válasza hampidampi (#16070) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Nem,ez nem a stylus, jóval annál egyszerűbb. A stylus-ra ráakadtam 25 euróért.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16073) DasBoot válasza DasBoot (#16068) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a rengeteg választ, igazán sokat segítettek.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#16074) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Kindle Paperwhite 3-mat és a következő két lehetőséget találtam:
-Megrendelni az alzáról 120 euróért a reklámos verziót ingyenes szállítással
-amazon.de-ről megrendelni 109 euróért ingyenes szállítással a reklámmentest

Attól félek csak, hogy ha gariztatni kéne, akkor az amazon-nál mennyire bonyolult? Illetve mennyire zavaróak a reklámok?

(#16075) pjen válasza attila666 (#16074) üzenetére


pjen
félisten

Garit nem tudom,itthon is van 3,pár az ismerősöknél is.Még egyről sem hallottam,hogy elromlott.Reklámok abszolút nem zavarók,észre sem veszed.Olvasás közben soha nincs.

(#16076) Ajándékok válasza attila666 (#16074) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Keresőbe: amazon garancia

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16077) BennyHUN


BennyHUN
csendes tag

Sziasztok
Tervezek venni egy Inkbook Classic 2 E-book olvasót. Kinek milyen tapasztalatai vannak róla?
Illetve szerintetek elég a 800x600 felbontás manga olvasásra?(Nem ez a fő dolog amire használnám,de azért néha olvasnék rajta azt is)

(#16078) hampidampi válasza BennyHUN (#16077) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, én biztos nem vennék beépített világítás nélküli olvasót. Pláne androidosat.
Manga olvasásban nem (csak) a felbontás lesz a probléma, hanem a képernyő mérete is. A 6" ilyesmire kevés. Ráadásul ugye fekete-fehér is.

(#16079) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.

A páromnak vettem egy Alcor Myth (nem a LEDes) készüléket, ma egy p*cs a buszmegállóban kilökte a kezéből és így néz ki most:

Esetleg tudtok valami helyet ahol foglalkoznak a javításával vagy ez itthon esélytelen ?
Előre is köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16080) robi-k válasza Jano_023 (#16079) üzenetére


robi-k
őstag

Cserélni kell az eInk kijelzőt, ami az olvasó értékének kb a fele. Nem biztos, hogy érdemes javíttatni.

(#16081) hampidampi válasza Jano_023 (#16079) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha jól emlékszem, az Alcornak van szervize (magyar cég) és ~10eFt-ért cserélik a kijelzőt.

(#16082) Jano_023 válasza hampidampi (#16081) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm, igen közben megtaláltam 8900Ft cserélik a kijelzőt. Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16083) MonteBianco válasza hampidampi (#16078) üzenetére


MonteBianco
újonc

Miért nem vennèl androidosat?

(#16084) hampidampi válasza MonteBianco (#16083) üzenetére


hampidampi
senior tag

Rosszul optimalizáltak és gyorsan merülnek.

(#16085) zsoltzsolt válasza Jano_023 (#16079) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez a könyv cím 😁 Nomen est omen
😁

(#16086) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Még új vagyok eBook terén a jövő héten érkezik az első ilyen kütyüm egy Kobo Clara HD személyében. :)
Triviális kérdés, de mégis fel kell tegyem. :F
Hogy tudok majd epub formátumú könyvet másolni a Kobora? Két tippem van erre - Vagy Calibre - Küldés eBookra, vagy Windowson keresztül.
Ami igazán érdekel, hogy a készülék főkönyvtárába kell másolni a könyveket, vagy kezeli a mappaszerkezet is? :F

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16087) LittleBiG007 válasza Dolphine (#16086) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csinálj a könyveknek nyugodtan saját könyvtárat, megtalálja bárhol. Amikor másolás után leválasztod az olvasót, végigszkenneli az új könyveket, amik ezután megjelennek a Library-ben,

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16088) Dolphine válasza LittleBiG007 (#16087) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16089) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Ebook olvasót szeretnék venni. Nagyjából átfutottam a leírásokat, ajánlásokat, de nem találtam meg a számomra megfelelőt. Remélem tudtok nekem segíteni. Ami számomra fontos lenne azok a következők:

- legyen benne háttérvilágítás

- könnyű legyen

- olcsó (30 ezer Ft környéke)

Segítőkész és kielégítő válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#16090) pjen válasza rongyi (#16089) üzenetére


pjen
félisten

PW 3 itt az aprón, vagy használt PW2 az olcsóbb

(#16091) Marhabarma


Marhabarma
újonc

Hello!
Nagy szükségem lenne egy Icarus Illumina HD (E652BK) eredeti ROM-ra.
Sehol nincs fenn és csak hasonlót tudtam szerezni - Wayteq xbook-60HD,
azzal viszont nem működik az érintőképernyő.
Régebben olvastam valahol hogy csak egy .cfg-t kellene a koordinátákkal átírni de már nem találom a cikket.
Köszönöm ha segít valaki.

(#16092) pjen válasza Marhabarma (#16091) üzenetére


pjen
félisten

Romom ugyan nincs,de nekem volt olyan,és egy hibánál a Soroksári- Angyal u sarkán van a szervize a Boráros térnél. Kérdezd meg,hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#16093) Marhabarma


Marhabarma
újonc

Kösz , megpróbálok egyszer eljutni oda, amúgy vásároltam már náluk többször is.
Most kellett volna, gondoltam hátha tud valaki csinálni egy mentést.

(#16094) aicon válasza Marhabarma (#16091) üzenetére


aicon
senior tag

Hello,

Nekem van ilyen eszközökm, de nem tudom hogy lehet kinyerni a romot.
Ha van valahol valami leírás ráprobálhatok

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#16095) Marhabarma válasza aicon (#16094) üzenetére


Marhabarma
újonc

keresem, mivel lenne a legegyszerűbb.

(#16096) azbest


azbest
félisten

hm, tegnap csíptem meg németeknél saturnban 83.19-ért egy paperwhite3-ast. Ha minden igaz, ma meg a német mediamarktban lehet annyi (99 euro és 19% átalános akció).

De amit mutatni akartam, érdekes egymás mellé téve látni a lehúzott fényerős pw3-ast és a régi, sima kindle 5öt.

Azért így könnyebb a háttérviágítós felé terelni az embereket, amit bekapcsolva az is fehér lesz. A sima touch is sárgásnak tűnt a mostani generációból.

[ Szerkesztve ]

(#16097) Met


Met
nagyúr

Rosszul emlékszek hogy PB Touch Lux3-on lehet valahogy több "olvasót" rögzíteni?
Arra az esetre ha többen használják az olvasót és nem ugyan azt a könyvet olvassák.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16098) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Édesapámnak keresek e-book olvasót elfogadható áron. Utána néztem, hogy melyik milyen, de csak összezavart a sok információ. :)
A lényeg, hogy kb. 30.000-et szánunk rá, könnyen kezelhető legyen és egy viszonylag informatikai analfabéta is tudjon rá könyvet másolni. :)

Köszönöm! :R

(#16099) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Egy Kobo Clara HD olvasóval rendelkezem. Nagyon szeretem. :)
A kérdésem viszont az, hogy hogyan lehet takarítani a kijelzőt? Ki mivel szokta?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16100) pjen válasza Dolphine (#16099) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ugyan Kindle van,de én lefújom clin ablakmosóval és letörlöm papírtörlővel.Utána egy negyed órát általában nyűgösködik,de aztán semmi baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.