Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) hampidampi válasza yusukee (#17500) üzenetére


hampidampi
senior tag

Én nem ismerek olyan könyvolvasót, amelyik kezelné a sorozat információkat (sőt, a megjegyzés/fülszöveg infókat sem). Szerintem ilyet egyik sem tud.

(#17502) yusukee válasza hampidampi (#17501) üzenetére


yusukee
aktív tag

Akkor hogy lehet oda hozzáadni könyveket? Mert van olyan fül az olvasón, hogy sorozatok. Nem nagyon találtam róla semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17503) LittleBiG007 válasza yusukee (#17500) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Na, levettem a polcon pihenő Inkpad 3-at. Tökéletesen kezeli a sorozatokat, a könyvtárba lépve mind a könyv címe alatt is szerepel a sorozat neve, valamint a rendezésnél a legutolsó menüpont. Ilyenkor csak azok a könyvek látszanak, amelyeknek van sorozatinfója, valamint a sorozat neve alatt szerepel, hogy hány könyv van a sorozatban. Hogy egyértelmúen látszódhasson minden, a könyvnézetet állítsd át sima borítóról részletesre (borító+cím).

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17504) yusukee válasza LittleBiG007 (#17503) üzenetére


yusukee
aktív tag

A menüpont nekem is ott van, de nincs ott semmi könyv. Sorozatinfót mivel tudom beállítani? Calibre-ban beállítottam, de azzal nem jó. Mivel főleg mangákat olvasok, nagyon jól jönne ez.

(#17505) LittleBiG007 válasza yusukee (#17504) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Pedig ott kell beállítani. Ellenőrizd a Calibre beállításaidat, biztosan frissülnek-e a metaadatok olvasóra küldéskor.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17506) yusukee válasza LittleBiG007 (#17505) üzenetére


yusukee
aktív tag

Így néz ki a metatada az olvasón. (nem tudom, jót nézek-e): [link]

(#17507) LittleBiG007 válasza yusukee (#17506) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Jaaaaa. Kobo-knál olvastam régebben, hogy az olvasó nem látja a CBZ formátum xml metaadatait. Lehet, hogy itt is ez a helyzet. (Én epub könyvekkel próbáltam ki.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17508) yusukee válasza LittleBiG007 (#17507) üzenetére


yusukee
aktív tag

epub formátumban vannak. Megvan a baj amúgy, a calibre nem állítja be a fájlban a sorozat infókat, hiába állítottam én be ott. Érdekes, mert a json-ban, amit csinál a calibre, abban benne van minden.

(#17509) yusukee válasza yusukee (#17508) üzenetére


yusukee
aktív tag

Na meg lett a megoldás. Az epub3 -ban lévő sorozatinfókat nem támogatja az InkPad 3, átkonvertáltam epub2-re és így már jó.

(#17510) hampidampi válasza yusukee (#17508) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Calibre-ből hogy másolod az olvasóra a könyvet?

(#17511) yusukee válasza hampidampi (#17510) üzenetére


yusukee
aktív tag

Send to device gombbal

(#17512) yusukee


yusukee
aktív tag

Kipróbáltam egy nagyobb sd kártyát az inkpad 3-al. Hivatalos leírásban az van, hogy max 32 GB, de a 128 GB-os kártyát is simán felismerte.

(#17513) fattyu válasza yusukee (#17512) üzenetére


fattyu
veterán

mire nem elég a beépítettje? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17514) tomazin válasza fattyu (#17513) üzenetére


tomazin
veterán

Ezen nezi a kameras blurayeket :D

(#17515) yusukee válasza fattyu (#17513) üzenetére


yusukee
aktív tag

Csak kíváncsiságból néztem meg. Amúgy van olyan manga, ami 400+ MB. Ide nem elég a beépített.

(#17516) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!

Alcor myth vagy Koobee Novelbook HD közül melyik a jobb választás?
A Koobe a PDF-et szebben tördeli ha minden igaz?

Üdv Viktor

(#17517) Fleed válasza Fleed (#17478) üzenetére


Fleed
aktív tag

Gondolom nincs megoldás erre a problémámra. Próbáltam azóta külső sd kártyáról telepíteni a firmwaret, illetve kézi kényszerített telepítést, sajnos meghalhatott a belső memória. Tudtok adni tippet hova vigyem pocketbook lux 3 626 ebookom szervizelni? Üdv, Marci

(#17518) pjen válasza Fleed (#17517) üzenetére


pjen
félisten

A Soroksári Angyal u sarkon volt egy E Book szervíz,a Boráros térnél.Nem tudom megvan e még.

(#17519) yusukee válasza Fleed (#17517) üzenetére


yusukee
aktív tag

A /dev/user_int a /mnt/ext1 helyre van mountolva, ez szerintem az a partíció, amit látsz, amikor rádugod az olvasót a gépre. FAT32-re van formázva? Ha igen, akkor vagy szétment a fájlrendszer, vagy a rom halt meg.

Próbáltad SD kártyáról frissíteni? Elvileg le lehet tölteni a legfrissebb firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#17520) Dhampir válasza pjen (#17518) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem erre gondoltál, a Liliom utca végén?

(#17521) pjen válasza Dhampir (#17520) üzenetére


pjen
félisten

De. :R Egy sarkot tévedtem.

(#17522) Fleed


Fleed
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeket. Próbáltam sd ről is telepíteni. Ebook belső memóriáját is fat32re megformáztam, de ahogy újra bekapcsolom, minden ugyanugy rajta volt. Nem tudok törölni egy könyvet sem, ugyanugy rajta lesz újraindítás után. Beviszem az ajánlott szervizbe.

(#17523) TripleB válasza apszi (#17419) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Hogy állsz az üzemidővel mostanság? Én gondolkodom az eladáson már. Teljesen hasznavehetetlen az olvasó így számomra. Mágneses tokban tartom egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17524) apszi válasza TripleB (#17523) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Nem tudom korábban mennyire követted végig a dolgot. Végül is egy valamiért "rosszul konvertált" könyv okozta a problémát. Mióta a calibre progit használom erre, azóta nem volt ilyen gondom. Szóval nálam megy a ketyere. 10 óra alatt kb. 1-2% a merülés. Attól függ, hogy az érintőpanelt bekapcsolva hagyom vagy sem. Amúgy nekem is mágneses tokban van.

[ Szerkesztve ]

(#17525) TripleB válasza apszi (#17524) üzenetére


TripleB
senior tag

Olvastam az összes hozzászólást.
Kivéve a tokból két nap után 1%-ot esett az akkufeszűltség. Még nézegetem egy-két napot, de lehet, hogy a tokot nem szereti...?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17526) apszi válasza TripleB (#17525) üzenetére


apszi
őstag

Úgy emlékszem próbáltam tok nélkül is, és mintha úgy nem lett volna érdemi változás, viszont lehet, hogy akkor még a rossz könyv is rajta volt, de mérget erre már nem veszek. Két nap után 1% az nagyon jónak tűnik nekem. Lehet teszek még egy próbát így én is. Írd már meg légyszi mire jutottál majd. Kíváncsi vagyok.
UPDATE:
A tokból kivéve kirakod alvó állapotra, vagy csak éppen ahol tartasz, ott bekapcsolva marad a kütyü?

[ Szerkesztve ]

(#17527) TripleB válasza apszi (#17526) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Nekem kikapcsolt állapotban lemerült a készülék a tokban tartva. Mikor rápillantottam néha, valami oknál fogva "visszakapcsolta" magát(?).
Ma olvastam az orvosi váróban két órát, abból kb. fél órát bekapcsolt háttérvilágítással, most 96%-on van a töltöttség. megkerestem egy régebbi 7"-os tablet neoprén tokját, abbanvittem el. Nem szé, nem véd annyit, de nem is merült egy dekát sem az olvasó.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17528) gaz87


gaz87
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Alcor Myth LED e-book olvasóm! Media marktba vettem ugye garanciális és a kijelzője megrepedt! De viszont nem javitják mert erre az volt a válasz hogy annyiba kerülne mint az egész készülék! Persze nem ejtettem le és mégis megrepedt! Lehet ehhez egyáltalán kijelzőt venni? Megéri kicserélni? Válaszotokat várom köszönöm! :(( :O :O

XBOX360 4ever!!!

(#17529) hampidampi válasza gaz87 (#17528) üzenetére


hampidampi
senior tag

A rossz hír az, hogy a törött kijelző = kuka.
Leejtés nélkül is simán meg lehet repeszteni. Pl. ha valami keményebb éri mondjuk egy táskában. Ezért szoktuk mindig ajánlani, hogy kemény fedeles tokban érdemes tartani.

(#17530) Jarod1 válasza gaz87 (#17528) üzenetére


Jarod1
addikt

Ebayen keres rá hátha van kijelző,,, ha nem érintős akkor egyszerűbb, én anno PB-t javítottam így 8 ezer volt a kijelző

(#17531) gaz87 válasza Jarod1 (#17530) üzenetére


gaz87
csendes tag

Rákerestem ebayen nincsen! De aliexpresszen van 35$ hát mondom az kicsit huzós az ára! Mind1 ez van! Kicsit megbántam ezt az e-bookot hogy megvettem elég drága pénzért és még javitani se nagyon lehet!

XBOX360 4ever!!!

(#17532) gaz87 válasza hampidampi (#17529) üzenetére


gaz87
csendes tag

Az lesz =KUKA!!!

XBOX360 4ever!!!

(#17533) apszi válasza TripleB (#17527) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Kikapcsolt állapot alatt azt érted, hogy a főkapcsolót hosszan nyomva teljesen kikapcsoltad? Mert ha igen, az úgy tényleg furi. Én még nem próbáltam azóta, de kíváncsiságból kipróbálom tok nélkül újra.

(#17534) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!
Egy e-book olvasót szeretnék ajándékba adni (venni). Néztem 2 szép állapotú használtat, egy Kindle Voyage-t, és egy Pocketbook Touch Lux 3-at.
De nem tudtam még dönteni.
A legtöbben biztos egyszerre a Voyage-t választanák, de pár dolog miatt ebben nem vagyok olyan biztos.
Megnéztem a kijelzőket világítás nélkül napfényben, szűrt fényben, félárnyékban, árnyékban, de a kontrasztban sok különbséget nem látok. Van, hogy a Pocketbook háttere tűnik kicsit világosabbnak, van, hogy a Kindle-é. Talán csak annyiból más, hogy a Kindle háttere kicsit bézsesebb árnyalatúnak látszik, míg a BP semleges fehérebb.
A fekete szint kb. egyforma, néztem fekete PDF tesztábrákkal, és maximális méretű betűkkel is. A szellemképesedésre kicsit mindkettő hajlamos (a BP talán jobban), ezért 10 laponkénti teljes frissítést mindkettő igényli.
A világítás mindkettőben szép egyenletes, nem lehet rá panasz.
Egyedül különbség a kijelzőben, hogy nagyon közelről nézve a Kindle betűkontúrja élesebb a nagyobb felbontás miatt, de normál olvasási távolságból ez nem vehető észre.
A Kindle nem regisztrálható, emiatt csak kábellel lehet rá könyveket tenni, míg a Touch Lux 3-nál ezen kívül még a memóriakártya, az e-mail és a Dropbox is használható.
A belső tár mindkettőben 3 GB (ennyi használható), a Pocketbookban még van egy 8 GB-os kártya.
A Kindle egy árnyalattal gyorsabb... de nem zavaró a különbség.
A Touch Lux-on ezenkívül fenn van a Coolreader, egy csomó plusz betűtípus, így nagyon aprólékosan testre lehet szabni. A Voyage lehetőségei e tekintetben jóval szűkösebbek.
Tokot mindkettőhöz adnak - ez tehát nem szempont.
Mindezeket figyelembe véve ti melyiket választanátok?
Valamit már konyítok én is a témához, de itt a fórumon sokkal tapasztaltabbak és szakértőbbek is vannak, szívesen meghallgatnám mások véleményét.
Köszi előre is!

(#17535) hampidampi válasza Florens02 (#17534) üzenetére


hampidampi
senior tag

Én semmiképp nem vennék olyan Kindle-t amit nem lehet regisztrálni. Az vagy lopott, vagy kamu szerviz igényből visszamaradt darab. Szóval biztos nem tiszta.

(#17536) Florens02 válasza hampidampi (#17535) üzenetére


Florens02
kezdő

Úgy tudom, a refurbished készülékeket sem lehet regisztrálni, webáruházakban is találtam ilyen Kindléket, fel is tüntették a leírásban.

(#17537) hampidampi válasza Florens02 (#17536) üzenetére


hampidampi
senior tag

Rosszul tudod.
"Certified Refurbished Amazon Devices work and look like new and are backed with the same limited warranty as a new device. Used Amazon Devices sold by Amazon Warehouse are fully functional pre-owned units that have been tested and verified by Amazon to meet the specified product condition. Used Amazon Devices do not receive a manufacturer's warranty but do receive a 30 day money-back guarantee from Amazon."

(#17538) LittleBiG007 válasza hampidampi (#17535) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem van egy nem regisztrálható Kindle 4-em. Az előző tulajdonosa egyszerűen elmulasztotta megfrissíteno a firmware-t a 2016. március 22-i határidő előtt, ezért az Amazon törölte az olvasó szériaszámát az adatbázisból.
Mondjuk ez nem érintette akkoriban a Voyage-okat...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17539) hav


hav
tag

Sziasztok!

10 éves kislányomnak szeretnék venni szülinapjára egy ebook olvasót. Azt hittem könnyebb lesz a dolog, de kicsit elvesztem a sok lehetőség közt. Tudtok nekem segíteni esetleg, hogy milyen irányba induljak? Esetleg valami konkrét típus belépő szinten (vagy kicsit felette), amire azt mondjátok érdemes vele foglalkozni?

Néztem a Pocektbook basic 3-at, használható lehet?

Előre is köszönöm!

(#17540) farkas-j válasza hav (#17539) üzenetére


farkas-j
őstag

A basic 3-at nem ismerem, de a Pocketbook olvasók szerintem általában egészen jók. Külön előny egy 10 éves lánynál, hogy a Pocketbook-ok zömén elérhető a magyar kezelőfelület.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17541) hav válasza farkas-j (#17540) üzenetére


hav
tag

Köszönöm szépen!

Esetleg ez?

[link]

(#17542) farkas-j válasza hav (#17541) üzenetére


farkas-j
őstag

Én nem ismerem ezt a típust. Nekünk (a páromnak) egy Pocketbook Inkpad 3-asa van, ezt ismerem némileg.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17543) hampidampi válasza hav (#17541) üzenetére


hampidampi
senior tag

Minőség/megbízhatóság szempontjából csak Kindle, PocketBook vagy Kobo.

(#17544) Veratrum válasza hav (#17541) üzenetére


Veratrum
csendes tag

Nekem ilyen volt, aztán sikeresen megszabadultam tőle. Amúgy nem lenne rossz, de az akku élettartama 1 hét volt használattól függetlenül. Sok nyomkodással, világítással még rövidebb. Egy ideig, azt hiszem, ki is vonták a forgalomból emiatt, csak a régebbi modell volt kapható. Bár lehet, ez egy újabb széria, ami már jobb e téren.

(#17545) hav


hav
tag

Nos a Pocektbook Basic 3 mellett döntöttem. Kicsit zavar, hogy nincs kijelzővilágítása, de ugye ha könyvet olvas az sem világít :) Tetszett, hogy van hozzá méretpontos tok is. Esetleg valakinek valamilyen forrása /akár privátban/ ifjúsági regényekhez?

(#17546) hampidampi válasza hav (#17545) üzenetére


hampidampi
senior tag

A MEK-en van fent egy csomó. Gyerekkori kedvencem Arthur Ransome könyvei voltak.

(#17547) hav válasza hampidampi (#17546) üzenetére


hav
tag

Köszönöm!

(#17548) TripleB válasza apszi (#17533) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Így van, a mágneses tokban teljesen kikapcsolva (gomb hosszan nyomva)volt. Mintha magától bekapcsolódott volna és lemerült. Senki nem nyúlt hozzá kikapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17549) jose999


jose999
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Alcor Myth LED e-könyv olvasóm. A kijelzőn ugye mutatja, mennyi oldal van vissza. Nem az adott fejezetből, hanem az egész könyvből. Vásárolnék egy PocketBook Tuch Lux 4 készüléket, abban be tudom állítani, hogy azt mutassa, hogy a fejezetből mennyi oldal van vissza? Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17550) Jarod1 válasza jose999 (#17549) üzenetére


Jarod1
addikt

nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.