Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) szasanyi válasza Ébri (#17600) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, megnézem. Egyébként nincsenek túlzott-, vagy speciális elvárások. A feleségem szeretne iPAD-ről más, inkább szem-barát megoldásra váltani (és már szinte csak ilyen könyveket olvas).

csendes: sajnos hétvégén is 250km-re van Bp. így ez a lehetőség számomra nem reális lehetőség.

(#17602) tomazin válasza szasanyi (#17601) üzenetére


tomazin
veterán

PW4 vs Clara:
Felbontás ugyanaz.
Formátum teljesen mindegy, fentebb írt programmal ugyanott van.
Clarának plusz pont, hogy a színhőmérséklet is állítható.
Clarának mínusz pont, hogy jó tokot problémásabb rá venni (én német ebayről rendeltem, mert a gyári wtf árban van(15k talán), küldtek egy átfestett kínai tokot, ami még nem is passzolt, így random vagy lezárta vagy nem)
PW4 vízálló. Ezt nem tudtam értelmezni, hogy mire jó, de azért nem rossz ha áll az ember a megállóban és esik.vagy az esőkabátja vizes és nem kell annyira vigyázni.
Nekem clarám van (de csak azért, mert nagyon olcsón jutottam hozzá), elégedett vagyok vele, a tok ami miatt néha lemerül, de már odafigyelek rá, így az sem para.
De a pw3at is nagyon szerettem (az kölcsönbe volt nálam).

Ami még esetleg döntő lehet: nem tudom a kobonak milyen a gariztatása. Mondjuk ilyen szempontból a kindle is necces, mert bolti gari van rá.

(#17603) Dolphine válasza tomazin (#17602) üzenetére


Dolphine
addikt

Kobo Clara HD olvasóm van, ezzel a tokkal. Nem merül feleslegesen, a tok altatja illetve ébreszti az ebookot. Ettől a cégtől másik tok is vehető ami szerintem szintén jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17604) balazs_pro


balazs_pro
tag

Régóta használok pocketbook olvasókat (inkpad 1, touch lux 4, touch hd 3), pár tapasztalat:

- 8 col nekem nagy volt, nehezen hordozható, kényelmetlen, 6 col elég
- 212 dpi (touch lux 4 vagy basic lux 2) tökéletesen megfelel olvasásra, látható a különbség (vs. 300 dpi), de nem zavaró (ez csak szövegre vonatkozik természetesen, képregény más, de arra inkább színes tablet)
- pb inkább az epubokat szereti, mobival, prc-vel voltak tördelési problémák, de calibre megoldja
- a kéthasábos beállítás pdfnél egész jól használható, újratördeli a szöveget, lehet nagyítani (nyilván csak ha szöveges a pdf)

[ Szerkesztve ]

COD HC MP 3000 óra

(#17605) csendes válasza balazs_pro (#17604) üzenetére


csendes
őstag

- pb inkább az epubokat szereti, mobival, prc-vel voltak tördelési problémák, de calibre megoldja
A másik megoldás a Cool Reader, vagy KOReader telepítése PB-ra. Alapból az FBReader van rajta.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17606) fattyu válasza csendes (#17605) üzenetére


fattyu
veterán

+1. coolreaderrel már meg se nézem a kiterjesztést kb. csak copy

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17607) pjen válasza fattyu (#17606) üzenetére


pjen
félisten

Calibrével szintén,ķüldés eszközre.

(#17608) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha kicsit hozzá nem értő lenne az, amit kérdezek, de már nem a fiatalabb generációhoz tartozok és kicsit elszaladt felettem ez technika. (telefonból is a nyomógombost használom)
Megrendelés alatt van egy PocketBook InkPad 3 (7,8") ebook olvasó. (Feleségemnek szánom a közelgő szülinapjára, sokat olvas és remélem nem nyúlok mellé ezzel.)
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi vagy mik az első teendők az első bekapcsolás után és mire kell figyelni vagy mi az amit érdemes időnként karbantartani?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17609) jose999 válasza Jenne (#17608) üzenetére


jose999
senior tag

Szia! Tokot vegyél neki hozzá!! :K

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17610) Jenne válasza jose999 (#17609) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.
Viszont kicsit most elbizonytalanodtam. Néztem a termék összehasonlítást, és ott azt látom hogy nincs rajta USB csatlakozási lehetőség? :F [kép]
Akkor hogyan töltöm?
Egy Touch Lux 4-hez néztem. [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17611) jose999 válasza Jenne (#17610) üzenetére


jose999
senior tag

Dehogy nincs, ott töltöd, és teszed PC-re :K

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17612) Jenne válasza jose999 (#17611) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R
És ha nem PC-ről töltöm, hanem egy ilyen hálózati töltőről? [link]
Ez is jó hozzá? Mert ilyen van itthon a telefonokhoz.
Többet már nem kérdezek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17613) pjen válasza Jenne (#17612) üzenetére


pjen
félisten

Az is jó.

(#17614) csendes válasza Jenne (#17608) üzenetére


csendes
őstag

Érdemes a kézikönyvet bekapcsolás előtt átfutni, digitális formában is letölthető [link] számítógépre vagy bármire (valamiért a 99-104. oldal franciául van), persze az olvasón is rajta van. Egyrészt elég bonyolult a menü, másrészt vannak speciális billentyűkombinációk (hosszú lenyomás, dupla lenyomás), amik meglepetést okozhatnak, és a bekapcsológombot sem könnyű megtalálni :) . Indításkor a szokásos beállítások vannak, menü nyelv, billentyűzet nyelv, WiFi, firmware frissítés, E-mail-es könyvküldés, Dropbox, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17615) Jenne válasza csendes (#17614) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R
Köszi neked is pjen :R és jose999 :R
Még azért azt megkérdezném, lehet már kérdeztem, akkor bocs, hogy ebben a PocketBook InkPad 3 (7,8") ebook olvasóban alapból már benne van a magyar nyelvű menü is? Nem kell utólag letölteni hozzá.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17616) farkas-j válasza Jenne (#17615) üzenetére


farkas-j
őstag

Alapban benne van a magyar nyelv. Nem döntöttél rosszul, jó "kis" masina ez ;) A páromnak én is ilyet vettem. Itt van egy teszt is róla.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17617) Jenne válasza farkas-j (#17616) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

Remélem asszony is örülni fog neki, nem tudja, hogy kap egy ilyet a születésnapjára.
(a virágcsokor mellé) :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17618) Skynet258 válasza Jenne (#17617) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha szeret olvasni akkor imádni fogja. :K

https://geekpulse.hu

(#17619) BoB válasza Skynet258 (#17618) üzenetére


BoB
veterán

Az enyémet nem tudom révenni hogy egyáltalán kipróbálja. Szerinted örülne neki? :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17620) Skynet258 válasza BoB (#17619) üzenetére


Skynet258
veterán

Persze, biztosan. :DDD Egyébként én gyerekkoromban nagyon sokat olvastam, aztán jött pár év kihagyás, és az ebook-okkal tértem vissza ismét az olvasáshoz. Persze ez a digitális korszak sem csinál csodát, sokan idegenkednek tőle mert nincs meg a papír érzete, illata, whatever. Én amúgy is tech buzi lévén azt mondom, sokkal inkább szeretek így olvasni. Nem kell külső világítás, könnyű, vékony. És emlékszem anyámnak hány polcnyi könyve volt - gyakorlatilag mindenhol könyvek voltak. Na az az egész könyvtár most elférne a tenyeremben, és más dolgok foglalhatják a teret. Ez pedig szerintem tök jó. :K

https://geekpulse.hu

(#17621) Jarod1 válasza Skynet258 (#17620) üzenetére


Jarod1
addikt

dettó így vagyok én is. valahogy a net kiölte az olvasást,

(#17622) jose999 válasza Skynet258 (#17620) üzenetére


jose999
senior tag

Mintha én írtam volna :C dettó :DDD

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17623) Skynet258 válasza Jarod1 (#17621) üzenetére


Skynet258
veterán

Belőlem alapvetően nem, csak könyv helyett a netet akartam kiolvasni. :DDD De így tanultam meg amit tudok a fotózásról, a telefonokról, az alapszintű programozásról, az angolom nem kicsit a net miatt fejlődött... és még ezer más dolog, ami fejlődhettem. Én mindig azt vallottam, hogy az ember mindegy mit olvas, csak olvasson. Anno papír alapon a Kaland Játék Kockázat könyveket faltam, meg a fantasy-t. Sokan azt mondták ez trash, és a kötelező olvasmányok, meg a szépirodalom... Bla bla. Ha arra van szüksége az ember lelkének, akkor azt fogja olvasni. Máskülönben ha elém tettek volna havi 3 könyvet ami baromira nem érdekel de el kell olvasnom... Hát megutáltam volna az egészet az tuti. És nem tanulom meg szeretni, hogy információt fogadjak be, és én is egy életképtelen valaki lennék, akkor még egy sms-t sem tud értelmezni (true story, nem is egy alkalommal, 4 év Telenorral a hátam mögött).
Hú de messzire kalandoztam... :B

Szóval vissza az ON topikba: a Pocketbook jó cucc és bátran vehető. :D

https://geekpulse.hu

(#17624) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

Sz.k!

Van egy Inkpad 3 - első Ebook olvasóm és ,csak a baj van vele -

1. Nem adnak hozzá normális szótárakat , most küldtek egyet ,de nincs fonetikus átírás ,a fizetős nem tudom ,hogy tudja e. (mire a hangosfelolvasáshoz jutnánk 3x dugdostad a jack-et nyolcat taperoltál a képernyőn - megakaszt)

2. A böngésző nem tud Massenger-t , mondjuk az egy sz*r ,de amíg munka miatt volt facebook-om jól jött volna.

3. A böngészőben nem lehet előzményeket törölni ,mert az automatikus címsáv-kitöltést nem tudja elfelejteni. (Chrome mobile, átállíthatatlan Google kezdőlap)

4. Lassú ,mint a veszedelem, pdf-et meg se próbálom vele.

5. Egy egyszerű .txt fájt nem lehet menteni gépre, bocsánat, Scribble - t ,hogy importáljam (?), képernyőképpel? (Ez volt a válasz)

5. Néha elfelejti milyen betűméret van a könyvben, amelyet olvasok - újratelepítés megoldotta - .

6. Na és itt verte ki a biztosítékot, a miniusb utazás közben szétmeny a jack-es átalakítótól ,de maga a szoftver is rendszeresen elveszíti a fonalat - zenét nem fogsz hallgatni rajta -

Elmegyek 1oo k fölé :((( ,de van amelyik ezeket orvosolja? Garanciával vissza fogják veni, 7,8 kijelző -nél se nagyobbat ,se kisebbet nem akarok - 4Gb ram - .böngésző - mp3 - szöveges jegyzetek -:R :W :F

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17625) tomazin válasza _ _ _ _ _2 3 (#17624) üzenetére


tomazin
veterán

No offense, de olyan volt olvasni nemelyik pontot, hogy vettem egy komuveskanalat, de nem tudok vele keramiat hegeszteni.
Messenger? Zenehallgatas? Bongeszes?
Vagy csak en vagyok ilyen foldhozragadt/igenytelen,h arra hasznalom, ami a neve? E-konyvet olvasok.

(#17626) _ _ _ _ _2 3 válasza tomazin (#17625) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Szia!

Ne haragudj, átírnád magyarra ,hogy tudjam értelmezni?

Szívesen megválaszolok számomra buta kérdéseket is ,csak nem értem a leírtakat. A csajod elmezzen, ne én, megúsznám a dolgot.

És igen, felháborít a magyartalanság ,teljesen mindegy ,hogy román vagy angol toldalékok miatti magyartalanság, egyszerűen ez f e l h á b o r í t . :W :W :W :W :W :W :W :W :W :Y :Y :Y :)) :) :) :) :) Emoji ,pedig olyan ,mintha be lenne tépve az ember, elhiszem ,hogy lesz emoji-s helyesírási szótár ,de még nem tartunk ott.

Jav.: Sziasztok

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17627) fattyu válasza _ _ _ _ _2 3 (#17626) üzenetére


fattyu
veterán

van egy ötletem.

háborodj fel

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17628) pjen válasza _ _ _ _ _2 3 (#17624) üzenetére


pjen
félisten

Neked egy tab kell.A könyv olvasót könyvek olvasására találták ki.Az összes többi funkció marketing,kinlódás.

(#17629) Apollyon válasza _ _ _ _ _2 3 (#17624) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tabletet vegyél, az epapír kijelzős eszközöket pedig messziről kerüld.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17630) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

SZ.A,

Kijelző. Ettől még két könyvtárat tartok a jelenlegin. Olvasni nem lehet tableten.

Igazából minden adott, a vas meg kell ,hogy legyen Ebook-on is.

Nem képesek tervezni, memóriát miért kell alulkalkulálni?

VAGY NE HIRDESSE MEG , MINT VALAMI KíNAI F * S ,hogy ,DE ,DE VAN, AZ IS VAN!

(átverés)

TELEFONÁLNI, BÖNGÉSZNI , OLVASNI , SMS-T íRNI ,MESSENGEREZNI, GPS-EZNI ,ÉS OLVASNI LEHESSEN RAJTA , EBOOK KIJELZŐVEL (viccel, félig meddig viccel)

4GB RAMOSOKBÓL mi van ,ami használható?

Segítséget előre is köszönöm.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17631) pjen válasza _ _ _ _ _2 3 (#17630) üzenetére


pjen
félisten

Amit Te keresel az csak szovjet filmekben van.Ehhez két,de inkább három készülék kell.Egy E book olvasó,egy teló+egy tablet az összes többihez.Egyébként tabon is lehet olvasni,csak jót kell venni.Én például sokszor olvasok egy Sony tabon,pedig van egy kindle olvasóm.

(#17632) Apollyon válasza _ _ _ _ _2 3 (#17630) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A böngészést csillió gigabájt rammal is elfelejtheted.
Nem a HW lassú, hanem a kijelző technológiája nem enged többet, ezért akadós a böngészés. Ha megkukulsz se tudsz ezen változtatni, ugyanis nem kapható olyan készülék, aminek gyorsabb lenne a kijelzőfrissítése.
Egyébként meg ha nem ordibálva írsz, akkor is lehet érteni mit akarsz közölni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17633) Santino válasza tomazin (#17625) üzenetére


Santino
aktív tag

Ez a példa nagyon találó! Néha bennem is felmerül, hogy az emberek a mai világban ahol már telefon/tab/laptop kapható szép színes és nagy felbontású kijelzővel, miért akarnak olyan e-könyv olvasót venni és használni (e lnk kijelzőn) ahol minden egyéb más tevékenység aránylag élvezhetetlen minőségben/sehogy sem használható.
És ilyenkor általában a készülék a hibás! :W

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#17634) pjen válasza Santino (#17633) üzenetére


pjen
félisten

Pedig nem annyira elvetemült ötlet.Jó példa erre a Yotafon.Mindkét oldala kijelző,és az egyik E ink.Még váltogatni is lehet,hogy hól mi jelenjen meg.Sajnos kicsi,de például buszon olvasni kiváló.

(#17635) Santino válasza pjen (#17634) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen, lehetnek kivételek, ezek erősítik az alapfelállást, hogy olvasni a legjobb az e-book olvasó (papír alapon kívül), minden másra ott a SIM kártyás tablet/telefon/laptop.
szvsz

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#17636) fattyu válasza pjen (#17634) üzenetére


fattyu
veterán

és ki az aki használta is?
én. siralom. olvasni szar olyan kicsiben rajta. a telefon funkciók használhatatlanok voltak. az akkuja úgy hogy CSAK az eink felét használtam se bírt ki egy egész napot ha nyomkodtam is.
tech demó készülék volt nem használható eszköz.

Emberünk meg háborogjon ha ettől jobb a napja. azt vagy elfogadja hogy ez egy CÉLSZERSZÁM, és jó csak arra amit a neve is implikál. Olvasni. minden más amit beletesznek marketing meg verseny. aki elhiszi és azt várja hogy úgy tudja mint egy telefon, tablet, pc. az vessen magára. Már peersze értem a vásárló megtévesztése frázist, csak ha azt hiszi ez 4-5 hét üzemidő mellett megy majd ugyanolyan jól mint azokon amiknek órákban mérhető az üzemideje akkor azért talán mégis el van tévedve.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17637) pjen válasza fattyu (#17636) üzenetére


pjen
félisten

Csak példának írtam.Én használtam 1 fél évig,különössebb gondom nem volt vele.Aztán leesett..

(#17638) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#17624) üzenetére


csendes
őstag

Azt hittem első látásra a nevedről, hogy pár pixel bemondta az unalmast a monitoromon :Y
1. Normális szótár: Ingyenes szótáraktól ne várj túl sokat, de vehetsz hozzá. Részletes leírást adnak szótár-telepítésről [link] , mondjuk az igaz, hogy nem magyarul van, szóval kellhet hozzá szótár, és bezárul a kör, de azért a Google translate elboldogul vele
2. Nem tud Messengert, de a Calibre tartalomszerverhez pont jó, meg híroldalakat is tűrhetően megjelenít.
3. USB-re rakva bármit törölni lehet, ami a látható partíción van.
4. eBook olvasóhoz képest kifejezetten gyors a Carta kijelző, kétmagos 1GHz-es SoC és az 1 GB RAM miatt. Core i7-hez képest lassú. Esetleg a KOReader telepítése [link] valamit segíthet a pdf-eknél,. Lehet próbálkozni Calibre-vel előzetesen konvertálni, de sajnos az sem lesz tökéletes.
5/1 Többféleképpen is lehet txt állományokat az olvasóra másolni, a Scribble-ből a rajzokat valóban csak a képernyőmentővel lehet tárolni.
5/2 Firmware frissítést érdemes ellenőrizni, az újratelepítés csak akkor jön szóba, ha más nem segít.
6. Az az átalakító nem tűnik túl jónak, viszont mobilról egyszerűen és megbízhatóan működik a hangoskönyvek olvasása, tehát kár ezzel kínlódni. Ha mégis fontos a hangoskönyv felolvasás, akkor BT-os olvasó ajánlott.
7. 4 GB RAM-mal nincs olvasó, néhány ONYX olvasóban van 2GB.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17639) tomazin válasza pjen (#17634) üzenetére


tomazin
veterán

Jelenleg szerintem elvetemült ötlet. Rá lehet harapni a dologra, de csak csalódás lesz. Olyan ez mint 15-20évvel ezelőtt mobillal fényképezni. Ott volt a lehetőség, de a digitális fényképező nélkül nem lehetett értékelhető eredményt produkálni. Aztán ahogy fejlődött a technika ma már nem sok embert látsz kompakt fényképezőgéppel mászkálni, mert már a telefonod is elég hasonlóra képes.

(#17640) pjen válasza tomazin (#17639) üzenetére


pjen
félisten

Azért a teló még sokáig nem vált ki egy normális objektívet.Az hogy csináljanak egy normális kétoldalas lapot csak elhatározás kérdése.Kb olyan mint az okos Tv lehetne okosabb,de akkor ki venné meg a PC t?

(#17641) Jenne válasza pjen (#17640) üzenetére


Jenne
senior tag

"...Azért a teló még sokáig nem vált ki egy normális objektívet..."
Ez pontosan így van. Azt azért tudni kell, hogy az "okos" telefonokkal amikor zoomolunk, akkor a szemünket tévesztjük meg, mert a kijelzőn a közelinek behozott/Kinagyítottnak tűnő képet a szoftver mókolja és nem közeli csak annak tűnik. Például amikor a kijelzőn az egyik képen az arcot kinagyítjuk. Csak látszólag lehet nagyítani a mobilon a képet, de mert nem optikai teleobjektívvel készült, bizony szétesik, pixeles, zajos, életlen lesz a szoftveres babrálástól. Mondjuk a telefonok kis 5-6"-os kijelzőin ez nem igen látszik, de egy számítógép monitorán már több mint zavaróan hat.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17642) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

Köszönöm a válaszokat, nem a böngészés a lényeg , jó lett volna ,ha valamilyen szövegszerkesztővel operál a masina. Némi extraköltségért kifizettem volna a 2Gb-os verziót ,mert a saját funkcióit nem futattja a megfelelő sebességben, túl lassan hoz be egy alapmenüt, egy új programot.

A problémát az okozta a kritika lényegi részét tekintve ,hogy kontaktos volt mindkét kábel ,amit csomagoltak ,most cseréltem. Ez igénytelenség.

Olvasásra egészen jó ,de 5-10 év múlva ,amikor veszek egy jobbat már remélem jobbak lesznek ,mert ez nekem kevés - én hiszek az egy eszköz, minden fontos funkció kérdésben - ,mert nem használok okostelefont.

Közi

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17643) hampidampi válasza _ _ _ _ _2 3 (#17642) üzenetére


hampidampi
senior tag

" én hiszek az egy eszköz, minden fontos funkció kérdésben - ,mert nem használok okostelefont."
Ezzel egy mondaton belül ellentmondasz magadnak. Az okostelefon pont az "egy eszköz, minden fontos funkció" megtestesülése. E-könyv olvasó, telefon, fényképezőgép, térkép, számoló/számítógép, elemlámpa. Meg még sok minden más egyben.
Most vagy használsz okostelefont és akkor megfelelsz a fenti elvednek, vagy ne használj, de akkor ne dobálózz olyan elvekkel, amit magad sem tartasz meg.

(#17644) _ _ _ _ _2 3 válasza hampidampi (#17643) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Tényleg teli vagyok ellentmonással, nem akarok megvakulni, bocs.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17645) pjen válasza _ _ _ _ _2 3 (#17644) üzenetére


pjen
félisten

Az okos telótól még senki nemvakult meg.Rengetegen ülnek foglalkozás szerűen monitor előtt,mégsem lett népbetegség a vakság.Van pár haverom akik még velem együtt CRT monitoron nyomták órákon át és mégsem vakok,pedig az LCD a CRT hez képest napszemüveg.

(#17646) bwoay válasza hampidampi (#17643) üzenetére


bwoay
nagyúr

én ebben egyáltalán nem látom az ellentmondást. teljesen szubjektív, hogy ki mit tart fontos funkciónak. nem magától értetődő, hogy a telefon is közéjük tartozik.

ami pedig a vakságot illeti: attól, hogy ez egy sarkalatos megfogalmazás, még ne tegyünk úgy, mintha a kijelzők bámulása nem ártana a szemnek. ha nem a sugárzás, akkor a vibrálás, ha meg nem az, akkor a folyamatosan egy síkra történő fókuszálás rontja a látásunkat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17647) pjen válasza bwoay (#17646) üzenetére


pjen
félisten

Akkor a normál könyv is rontja,hiszen egy helyre fókuszálsz.Ráadásul,ha este olvasol a ledes lámpa is vibrál+ most olvastam,hogy a fényének a kék összetevője is árt a szemnek.Ezért lenne egészséges a természetben élni.Csak ott meg a szél fújja a szembe a port,ami szintén ártalmas.

(#17648) hampidampi válasza _ _ _ _ _2 3 (#17644) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az alapvető probléma szerintem, hogy nem tájékozódtál kellően vásárlás előtt. Te gyakorlatilag nem egy e-könyv olvasót szeretnél, hanem egy e-ink kijelzős tabletet. Ilyen is létezik, a kínaiak csinálnak ilyesmiket. Szerintem ezt kéne megnézned: [link]
Persze ez sem lesz tökéletes. Az e-ink kijelző képességeinek korlátai még az Android sem tudja átlépni. Ráadásul mivel kicsi a piac, nehezebben beszerezhetők.

(#17649) bwoay válasza pjen (#17647) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak a napi 1-2 óra olvasás nem vethető össze azzal, amikor napi 8 órán át kell egy világító kijelzőre meredni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17650) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#17644) üzenetére


csendes
őstag

Erről azt olvastam, hogy nincs statisztikai bizonyíték arra, hogy egy eBook olvasó kevésbé rontja a szemet, mint egy jó IPS/OLED kijelző [link] . De természetesen van akinek ez kényelmesebb, van akinek az. :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.