Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) fattyu válasza Mia-ú (#17449) üzenetére


fattyu
veterán

Eink kijelző az eolvaso. A lcd panelt arulhatjak annak nem lesz az. Azert olcsó mert az ami.

Vegyel egy igazi olvasot. Eg es fold, valamint ma mar kb keresni kell ami nem világítós.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17452) Apollyon válasza Mia-ú (#17445) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy már írták, csak azt hívjuk e-book olvasónak, aminek E-ink technológiájú, kizárólag fekete-fehér (szürkeárnyalatos) kijelzője van, és nem lehet rajta videót se nézni. [link] Teljesen más technológia, mint a TFT/egyéb kijelzős kütyük.

Rengeteg más gyártó is próbálkozott extra olcsósított, ezáltal rossz minőségű, ebook olvasónak mondott TFT-LCD kijelzős tabletekkel, hogy a hozzá nem értőknek eladják, mint ebook olvasó. Ez az E750 is egy ilyen történet.

Attól meg, hogy rá van írva, hogy ebook reader, még nem lesz az. Egy iphone is lehetne ennyi erővel ebook olvasó, ha rárakunk egy ereader appot és azon olvassuk az epubot.

Színes kijelző e-ink technológiában még nincs, csak gyenge próbálkozások voltak eddig, 256 (vagy még kevesebb) színű rekorddal, de sorozatgyártásban biztos nincs.

A 30-50 ezret meg rá kell szánni ha valaki rendes ebook olvasót akar, a kijelző tech. miatt drága, azonban egy ilyen eszköz hosszú évekig jó lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17453) tomazin válasza Apollyon (#17452) üzenetére


tomazin
veterán

30-50k nem igaz, 6colon hasznaltan lehet venni 20ert.

(#17454) bwoay válasza tomazin (#17453) üzenetére


bwoay
nagyúr

20k nem igaz, hibasan/törötten lehet venni 5ert :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17455) Mia-ú válasza tomazin (#17453) üzenetére


Mia-ú
csendes tag

Ezt is használtan vettem nemrég és tiszta pénzkidobás. A használtat ki kell fogni. Nagyon rizikós. Tele van az emberiség szar alakokkal- bár a használat miatt elromolhat attól függetlenül is, hogy bárki szándékosan át akarna verni. Többször póruljártam már, sajnos.

(#17456) Mia-ú válasza tomazin (#17453) üzenetére


Mia-ú
csendes tag

Értem. Tehát az enyém nem rendes ebook olvasó. A bajom az, hogy szeretem a háttérvilágítást, de azt érzem, hogy nem tesz jót a szememnek. Sötétben -ha nem kapcsolhatom fel a villanyt-viszont csak így tudok olvasni.
Sajnos a rá kell(ene) szánni és a rá tudok szánni között van pár apró különbség....

Ma nem indult újra, csak épp ötven könyvből nyolcat jelenített meg...
Nem lehet, hogy mégis szoftveres a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#17457) Cyone válasza Apollyon (#17452) üzenetére


Cyone
tag

Ne haragudj, de hol van az bármilyen szabványban deklarálva, hogy csak az az e-book olvasó, ami e-ink kijelzőt használ? Az e-ink kijelző tömeges elterjedése előtt is voltak már ebook olvasók. Természetesen az e-ink kijelző a legjobb választás jelenleg olvasásra.

Cyone

(#17458) tomazin válasza bwoay (#17454) üzenetére


tomazin
veterán

25kert van uj kindle az apron. Ha kimegy amazon teruletre meg olcsobb.
A megoldando problema szerintem az volt,h 20k a keret, ezert kell olvaso. Az,h te ugy gondolod a hasznalt=torott azzal sok mindent nem tudok kezdeni. O meg el tudja donteni,h vesz-e hasznaltat.

Cyone: mar az eink kijelzok tomeges elterjedese utan vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#17459) pjen válasza Cyone (#17457) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mi az e book?Az elektromos könyv rövidítése?A tab,a teló? Én mindegyiken szoktam olvasni,sőt monitoron is. :)

(#17460) Apollyon válasza Cyone (#17457) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azonban ez a topik dedikáltan az e-ink-féle kijelzős eszközökkel foglalkozik, ez annak a gyűjtőtopikja. Aminek nem e-ink féle kijelzője van, az azért nem ide tartozik, mert azon olyan szoftver is van. Az e-inkes kijelzős gépek totál más állatfaj a tabletesektől. Persze fel lehet tenni a kérdést, csak éppen a borozós topikban ne várjunk sörrel kapcsolatos választ.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17461) fattyu válasza Cyone (#17457) üzenetére


fattyu
veterán

minden lehet olvasni. telefonon tableten laptopon monitoron tvn.

eolvasó CÉLSZERSZÁM ami arra van kihegyezve. ezt az eink kijelző jelenti. mert nem fogyaszt semmit nem öli a szemed.

amin videót lehet nézni az tablet.

és lehet jönni azzal hogy a modern einkbe már van wifi meg web kliens meg akár videót is megpróbál lejátszani. csak a helyzet az hogy ebből semmire nem JÓ.

az lcd panellal meg lehet videózni netezni levelezni, és olvasni is KOMPROMISZUMOKKAL.

az igazi olvasóval meg olvasni lehet, minden mást meg kompromiszumokkal.

ahogy leírták ma már nem próbálnak meg eladni lcdt olvasónak. ez a gány kínai márkák patkánykodása volt amikor még az eink drága volt. Igény volt csak nem volt olcsó megoldás, és eme csúsztatással akarták kiszolgálni.

Annó sem számította senki annak, ma meg már...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17462) Cyone válasza pjen (#17459) üzenetére


Cyone
tag

Igen. "Az e-book elektronikus formában létrehozott és terjesztett szöveget és egyes esetekben képet tartalmazó fájl, amely digitális megfelelője a nyomtatott könyvnek." (Wikipédia) De, hát gondolom ezt Te is tudtad. :)

Apollyon: Nem láttam, hogy dedikáltan az e-ink kijelzős ebook olvasókkal foglalkozna a topik (dedikáltan) :) Ez hol van írva? De, hagyjuk a témát. Nekem is e-ink kijelzős olvasóm van. De, tudom, hogy igenis volt (nem tablet) LCD kijelzős ebook olvasó (nekem is volt).

[ Szerkesztve ]

Cyone

(#17463) bwoay válasza tomazin (#17458) üzenetére


bwoay
nagyúr

maradjunk annyiban, hogy átsiklottál a fontosabb szempontok felett: 7" + "háttér"világítás. a 30-50 még óvatos is volt. hogy a használtpiaci árak alacsonyabbak, az magától értetődő dolog, de mint írtad, azt majd eldönti, hogy megfelel-e neki. és el is döntötte, hogy nem.
mindig lehet szélsőséges példákat találni az apróhirdetések között, de nem ezek határozzák meg az átlagárat, mint ahogy nem is az, hogy ki hogyan tudja megoldani külföldről, vagy az ÁFA visszaigénylésével, vagy esetleg egy hibás termék megjavíttatásával.

más:
szerintem nem a kijelző technológiája, hanem az eszköz funkcionalitása és a kialakítása dönti el, hogy milyen kategóriába sorolandó. ha nem tablet funkciókkal rendelkezik, akkor nem tablet. a kijelző pedig inkább minőségbeli kérdés. tehát LCD-s ebook olvasó = szar ebook olvasó. mondjuk kár ezen vitázni, a lényegen nem változtat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17464) Cyone válasza bwoay (#17463) üzenetére


Cyone
tag

+1

Cyone

(#17465) Utka válasza Mia-ú (#17445) üzenetére


Utka
tag

Ez jó Neked.

Szerk:
Ja, nem mert csak 6" ......

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#17466) jamez


jamez
senior tag

Van valakinek Onyx BOOX Poke/Pro gépe? Tapasztalat vele? Milyen az androidos rendszer e-bookon?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17467) fPApi válasza jamez (#17466) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem Onyx Nova Pro van, az is androidos. Az android ugyanolyan, mint egy telefonon, csak nem szines, és a specifikációkból adódóan jóval lomhább, és persze le van maradva a verzió is. A lomhaság miatt türelem kell hozzá, akkor nem okoz csalódást. Nem arra való, hogy kiváltsa a telefont/tabletet, hanem arra, hogy ha valami plusz kell (pl. másik olvasó, jobb átszabhatóság, egyszerű játék, stb.), akkor az megoldható legyen, azaz bővíti egy normál reader lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#17468) jamez válasza fPApi (#17467) üzenetére


jamez
senior tag

köszönöm, bár android párti vagyok, de úgy látom e-bookon nem szükséges. Csak olvasni használnám.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17469) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Hátha tud valaki segíteni .az alany egy Alcor myth lenne, amivel az a probléma hogy nem kapcsolódik gépre.
Eszközkezelőben a pc felismeri a típusát,de a meghajtó helyekben nem jelenik meg. 2 gépen is próbáltam már.

(#17470) apszi válasza batai15 (#17469) üzenetére


apszi
őstag

Nem ismerem a típust, csak találgatok. Magán az olvasón is jóváhagytad a hozzáférést?

(#17471) batai15 válasza apszi (#17470) üzenetére


batai15
félisten

Nem találok erre vonatkozó opciót, régebben jól működött kb 1 éves a gép

[ Szerkesztve ]

(#17472) Apollyon válasza batai15 (#17471) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És régen nem volt benne olyan jelenség, hogy amikor csatlakoztattad a géphez, felugrott egy ablak az olvasón amelyen megkérdezi, hogy hozzáférhet-e a pc az olvasó tárhelyéhez?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17473) batai15 válasza Apollyon (#17472) üzenetére


batai15
félisten

Huh na erre nem emlékszem,de az olvasón semmi nem jelenik meg .

(#17474) Cyone válasza batai15 (#17473) üzenetére


Cyone
tag

Nálam sem a számítógép, sem az olvasó nem kérdez semmit. Windows 10-el hibátlanul kapcsolódik a géphez. Az eszközkezelőben RockChip eReader USB Device néven jelenik meg a két lemezmeghajtó. Az olvasó a hordozható eszközök között Alcor Myth néven. Jó a kábel, amivel csatlakoztatod? A számítógépen az eszközkezelőben eltávolítani és újra felismertetni?

[ Szerkesztve ]

Cyone

(#17475) batai15 válasza Cyone (#17474) üzenetére


batai15
félisten

Több kabelel próbáltam , el távolítottam és hozzá is adtam . Másik gépen sem kapcsolódik,az olvasón pedig meg jelenik az usb jel ,és tölt is.

(#17476) Cyone válasza batai15 (#17475) üzenetére


Cyone
tag

Sajnos, egyéb ötletem nincs. Az olvasón nálam is csak az usb jel látszik, de attól a számítógépen mindig látszanak az olvasó meghajtói is. Esetleg érdemes érdeklődni az Alcor szervíztől vagy supporttól.

Cyone

(#17477) batai15 válasza Cyone (#17476) üzenetére


batai15
félisten

Megpróbálom .

(#17478) Fleed


Fleed
aktív tag

Sziasztok! 20 órás utazás előtt elromlott az ebookom. Van valami tippetek mi lehet a baja?
Hiba Pocketbook Lux 3 626: kb fél éve nem használtam, bekapcsolásnál szoftvert akart frissíteni, de lehet eközben lemerült az ebook. Hosszú töltés után, elindult, de a telepítést folyamatosan felajánlja, nem sikerült frissíteni magát. gépre dugva ha törlök egy fájlt, vagy formatálom (lassú/gyors), akkor úgy jelzi hogy sikerült törölni, de aztán újra rádugva megint ott van minden. Ebook factory reset meg belső memória törlés sem működik, lefut de nme történik semmi. Ha meg akarok nyitni egy könyvet ezt írja ki:
Fájlrendszer hiba. Javasoljuk, hogy ellenőrizze az eszköz memóriáját és az sd kártyát (a Windows intézőben jobb egérgombbal kattintson a lemezre - Tulajdonságok - Eszközök - Hibaellenőrzés) Ezt lefuttatva, nem javult meg. Másik hibaüzenet: input/output error at /dev/user_int. Esetleg van valami tippetek mit lehetne?Attól félek, hogy a belső memória gatya, külső sd kártya nem volt benne soha. Előre is köszi a segítségeket.

(#17479) Jarod1 válasza Fleed (#17478) üzenetére


Jarod1
addikt

Menj a frissítésre legyen netkapcsolat.

(#17480) Fleed válasza Jarod1 (#17479) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ezt próbáltam, de letölti a frissítést majd kiírja hogy hiba és újra indul.

(#17481) edem321


edem321
csendes tag

Sziasztok !

Vásároltam múlt héten az MM-ban egy Alcor Mythled típusú olvasót. Az lenne a problémám vele, hogy nem jegyzi meg hol jártam a könyvben, addig ok még lemegy készenlétibe, addig a könyvjelzők is megvannak, meg a korábban olvasottban is ott van, de ha teljesen kikapcsolom "The End" kijelző eltűnik minden ahol jártam. Az lenne a kérdésem, hogy valaki járt-e már így vele, vagy én nem csinálok jól valamit ?
Válaszokat előre is köszi ! :R

(#17482) fattyu válasza edem321 (#17481) üzenetére


fattyu
veterán

megoldást igazából nem tudok

de mi a fenének kapcsolod ki?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17483) edem321 válasza fattyu (#17482) üzenetére


edem321
csendes tag

Hát kb. egy óra múlva kikapcsol automatikusan is.

(#17484) fattyu válasza edem321 (#17483) üzenetére


fattyu
veterán

azt tuti ki tudod kapcsolni menüből.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17485) edem321 válasza fattyu (#17484) üzenetére


edem321
csendes tag

Ki tudtam kapcsolni, ez fogyasztásban gondolom akkor nem sokban befolyásolja, hogy készenlétiben van, vagy ki van kapcsolva .

(#17486) Cyone válasza edem321 (#17481) üzenetére


Cyone
tag

Kikapcsolt állapotban is meg kell jegyeznie, hogy hol tartasz. A könyvjelzők is eltünnek?

Cyone

(#17487) edem321 válasza Cyone (#17486) üzenetére


edem321
csendes tag

Igen azok is már próbáltam, csak addig jegyzi meg még készenlétiben van.

[ Szerkesztve ]

(#17488) Cyone válasza edem321 (#17487) üzenetére


Cyone
tag

Esetleg próbálj meg firmware-t frissíteni az Alcor oldaláról. Más ötletem nincs. Ezzel a jelenséggel nem találkoztam még (és nem is akarok :) ).

Cyone

(#17489) edem321 válasza Cyone (#17488) üzenetére


edem321
csendes tag

Ok rápróbálok, köszi a tippet ! :R

(#17490) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!

Olyan olvasóra lenne szükségem, amit szaunázás (infra) közben tudnék használni, ha ez egyáltalán lehetséges. Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: Gabika

(#17491) batai15


batai15
félisten

Korábbi Alcor myth gépes téma. Egy 3. Gép felismerte.
Csak az a vicces hogy ez első két gépen sem egyforma rendszer van ..

(#17492) Nordik


Nordik
őstag

Tudtok ajánlani megfizethető, alkalmankenti használatra ebook olvasót? Jó lenne minél olcsóbban ami tényleg megfelel ezen igényeknek. :)

(#17493) tomazin válasza Nordik (#17492) üzenetére


tomazin
veterán

Mit jelent az alkalmankenti? Nyaralason a tengerparton? Vagy minden nap a tomegkozlekedesen?

(#17494) fattyu válasza tomazin (#17493) üzenetére


fattyu
veterán

Meg az olcsón.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17495) mpr9325


mpr9325
friss újonc

Sziasztok!

Alcor Saga típusú könyvolvasómmal történhetett valami - ezzel kapcsolatban kérnék tőletek segítséget.
Egyszer csak olvasás közben lapoztam volna, de nem reagált semmire. Azóta nem tudom kikapcsolni sem. Hiába teszem fel töltőre, vagy csatlakoztatom a laptophoz usb-kábellel, nem jelenik meg a meghajtó. Mindösszesen annyi történik, hogy az olvasó alján lévő töltést jelző led-lámpa pirosan világít, ahogyan eddig is, amikor töltés alatt volt, az olvasó viszont továbbra is ,,irányíthatatlan".
Korábban olyan problémák adódtak vele, nem akart bekapcsolni, de az általában kb. 5 perc kapcsolgatás után megoldódott, most viszont semmi nem történik, egyszerűen kimerevedett a kép.

Tudnátok segíteni, kérlek? Köszönöm!

(#17496) apszi válasza mpr9325 (#17495) üzenetére


apszi
őstag

Lehet, hogy buta kérdés, de próbáltad hosszan nyomvatartani (pl. 10 masodperc) a be-kikapcs gombot, esetleg reset gomb?

[ Szerkesztve ]

(#17497) Nordik válasza tomazin (#17493) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor úgy mondom, hogy jobbára itthoni használatra, jó ár/érték arányú készüléket keresek. :) Néztem az Alcorokat nemtudom mennyire jók alap felhasznalasra.

(#17498) pjen válasza Nordik (#17497) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél itt az aprón egy kindlét.

(#17499) mpr9325 válasza apszi (#17496) üzenetére


mpr9325
friss újonc

Nem, semmi. Most elkezdtem mozgatni elég masszívan a hozzákapcsolt usb kábelt, így bekapcsolt. Valami nem okés vele.

(#17500) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy PocketBook Inkpad 3-at. Az lenne a kérdésem, hogy a könyvtáron belül miért nem látom sorozat (series) szerint rendezve a könyveket? Calibre-val másoltam át őket, ott beállíňtottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.