Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) pjen válasza Libretom (#16247) üzenetére


pjen
félisten

Igen erre írtam én,hogy többek között emiatt dupla árat kell fizetni.Mondjuk nekem abszolút nem hiányzik a színhő szabályzó,a papír könyvön sem lehetett.

(#16246) Apollyon:Nézted mennyibe kerül a kobo forma?Lehet az Amazon nem abban az árkategóriában akar versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#16252) farkas-j


farkas-j
őstag

Érdekesség: Teszt: melyik a legjobb e-book olvasó?
Az információkhoz némi pénz ellenében lehet csak hozzájutni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16253) zseko válasza Apollyon (#16250) üzenetére


zseko
veterán

Ma kipróbáltam pár percig egy Clara HD-t, azt kell mondjam, tetszett, valamivel pörgősebbnek tűnt a PW-mtől, és mintha, mintha élesebb lenne a képe is, de ez lehet csak érzéki csalódás.
[kép]

HR24.hu

(#16254) Fucsi666


Fucsi666
csendes tag

Sziasztok! Van egy wayteq 60w ebook olvasóm és az a probléma vele hogy a PC nem ismeri fel és nem tudok rá könyveket másolni. (próbáltam másik gépen laptopon de egyik sem) Az olvasó megvan kb 5 éve és csak az utóbbi fél évben csinálja ezt. Addig semmi gond nem volt vele. Ha bedugom a gépbe kiírja hogy usb csatlakoztatva de a fájlkezelőben nem jelenik meg az olvasó. (tölteni is tudom usb-n keresztül) Több kábellel is próbáltam az sem lehet gond.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm!

(#16255) Libretom válasza farkas-j (#16252) üzenetére


Libretom
aktív tag

EGY darab teszt 1740-1930 Ft.? Na neee! Maradnak az ingyenes tesztek, melyek között sok kiváló van. Azért köszi az infót! :R

(#16256) Dolphine válasza zseko (#16253) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem ez van, mármint Clara HD. Nem adnám semmiért sem! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16257) Apollyon válasza zseko (#16253) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is fáj néha a szívem egy másik olvasóért, mert meg kell mondjam, hogy szerintem a sík képernyő bár dizájnilag oké, de a szöveg olvashatóságán nem éppen segít.

Úgy vettem észre, hogy a süllyesztett kijelzők (azaz a "hagyományosak") szerintem jobban olvashatóak, mivel annyival kevesebb réteg van a megjelenített betűk és a szemed között. Bár ebben nem vagyok biztos.

Abban viszont igen, hogy ha a Kobo Aurámat a Kobo Touch mellé teszem, a Touch-on élesebbek a kijelzőn megjelenített elemek egy kicsit, kevésbé halovány a szöveg. Itt most nem beállításfüggő a dolog.

A Clara HD-vel ugyanez, ott is bejön a süllyesztett kijelző. Pedig régen pont az ellenkezőjét gondoltam, na mindegy. :)

Mindenesetre ezért nem fogom lecserélni az egyébként kiválóan működő olvasómat.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16258) LittleBiG007 válasza Apollyon (#16257) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Úgy vettem észre, hogy a süllyesztett kijelzők (azaz a "hagyományosak") szerintem jobban olvashatóak, mivel annyival kevesebb réteg van a megjelenített betűk és a szemed között. Bár ebben nem vagyok biztos."

Pontosan most volt róla szó (tapasztalat és cikk pár hozzászólással korábban), hogy ebben a Voyage az egyik legjobb. Az pedig nem süllyesztett kijelzős...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16259) Apollyon válasza LittleBiG007 (#16258) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az lehet, Voyage-t már rég láttam, nem emlékszem rá.
Viszont én Kobo és Kobo között tettem az összehasonlítást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16260) robi-k válasza Apollyon (#16259) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem pont ellenkező a tapasztalatom, jobban bejön az Aura ONE "síkba hozott" kijelzője a Glo HD "süllyesztett"-hez képest.
Bár az is igaz, hogy az Aura ONE kijelzője eleve jobb minőségű...

(#16261) Pferi válasza Fucsi666 (#16254) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha másképp nem megy esetleg vegyél egy 8 gigás memóriakártyát és arra másolgasd fel az új könyveket.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#16262) hampidampi válasza Apollyon (#16257) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekem ugyanez volt a tapasztalatom. Volt Voyage-om és engem pont zavart, hogy síkban van a kijelző. Pl. a PW-hoz képest olyan volt, mintha üveglappal leszorított könyvet olvasnál, nem magát a könyvet. Engem zavart a parallaxis, de hát nem vagyunk egyformák.

(#16254) Fucsi666:
Bár a problémádon nem tudok segíteni, de a típusnak van saját fórum témája is: [link]
Esetleg ott is érdeklődj.

(#16263) Apollyon válasza hampidampi (#16262) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszönöm, igen, erre gondoltam én is. Valóban olyan, mintha lenne egy plusz üveglap előtte. Bár nem torzít semmilyen irányból, homályosabb a kép, nem olyan éles, mint a süllyesztetteknél.

Milyen olvasód van most egyébként?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16264) zseko válasza Apollyon (#16257) üzenetére


zseko
veterán

Nekem azért tetszik eleve a süllyesztett kijelző, mert azt még egy plusz 'védelemnek' gondolom, hogy a tok nem ér hozzá, így egy kisebb véletlen ütést, vagy valaminek a ráejtését nem viszi át a tok rögtön közvetlenül a kijelzőre. Aztán lehet rosszul gondolom :)

A Clara-ban a vastagsága, vagy inkább a vékonysága tetszett, nem olyan 'batár nagy' kerete van, mint a Kindle-mnek, igaz így meg sérülékenyebbnek tűnik. A beállítások, amit a képen is látni, szintén tetszenek, amilyen könnyen lehet betűméretet, sorközt, és margót állítani, ez utóbbit szinte teljesen el is lehet tüntetni, aminek az egyszerűségét irigylem is. Ahogy a színhőmérséklet állítást is. A 8GB háttértár megint olyan, hogy jól hangzik, de 350 könyv mellett is 2.2GB marad szabadon a 3GB-ból, szóval szerintem a kisebb háttértárral is el lehet lenni egy darabig, pláne ha fullra van töltve :). Viszont szerintem rengeteg felesleges szabad helyet hagy meg alul, ebben jobb a Kindle.
Cserélni én sem cserélnék, csak mint felfedezni való újdonság érdekes :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16265) hampidampi válasza Apollyon (#16263) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Valóban olyan, mintha lenne egy plusz üveglap előtte"
Miután sikeresen összetörtem, szét is szedtem. Nem olyan, mintha, hanem tényleg van egy plusz üveglap. Ami ráadásul tükrözőbb, mint magának az e-ink kijelzőnek a felülete.

"Milyen olvasód van most egyébként?"
PW3.

(#16266) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Ez az plusz üveglap viszont a fénytovábbító réteg fölött van, és ad egy extra védelmet a világítós olvasóknak. Nem egy olyan PW3-mal találkoztam már, mely ennek a rétegnek a sérülése miatt a sérülés helyén extra fényességgel világított. Sőt, a feleségemnek egyszer véletenül körömmel sikerült egy ilyet produkánia. A tok nem védi olvasás közben a kijelzőt, de a plusz üveg igen.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16267) Apollyon válasza hampidampi (#16265) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Értem, így már világos.
Lehet, hogy a Kobo Aura alatt is van, bár passz. Van vagy nincs, nem olyan szép a kijelző.

(#16266) LittleBiG007: Jó dolog lenne a plusz anyag a cuccban, csak akkor nem ha a kijelző olvashatóságának rovására megy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16268) hampidampi válasza Apollyon (#16267) üzenetére


hampidampi
senior tag

Na, itt látszik hogy bújik meg az e-ink kijelző az üveg lap alatt:

(#16269) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék Pocketbook touch lux 3-ról. Kerestem de ezt a két információt nem találom. Van-e benne magyar nyelvű menü, illetve kikapcsolható-e a wifi?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16270) JamesFinn válasza Snowy_owl (#16269) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Igen, kikapcsolható a wifi, és van magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#16271) farkas-j


farkas-j
őstag

Még mindig a páromnak való olvasó kiválasztásán munkálkodok. (Határidő november vége.) Lassan körvonalazódik a jelölt az igényei alapján. Sikerült kipróbálnia a MM-ban néhány típust. Ekkor adta be a derekát, hogy talán a 6"-os verzió is megfelelhet, de azért jó lenne nagyobb. Az alap dolgokon kívül (pl. kiváló képminőség, formátumok támogatása, háttérvilágítás, nyomógombok stb) van még néhány igény. Ilyen a magyar kezelőfelület és a hangkimenet. A feltételek erősen a PocketBook Touch HD 2 felé mutatnak. Ennek ráadásul tudtommal van olyan szolgáltatása (ami elvileg csak nagyon ritkán kellene), hogy képes felolvasni a könyveket. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Egyáltalán megér ez az olvasó a tudása alapján 50eFt-ot pl. a PocketBook touch lux 3. 30eFt körüli árával szemben? Esetleg tegyünk még hozzá egy "kicsit" és vegyünk mást nagyobb képátlóval? Borzasztó nehéz a döntés.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16272) LittleBiG007 válasza farkas-j (#16271) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Magyarul nem tud felolvasni. Egyébként lehet, hogy inkább érdemesebb lenne az idei modellekben gondolkodni, a Touch Lux 4 már kapható és a Touch HD 3-nak is jönnie kell hamarosan (ez utóbbi vízálló lesz).

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16273) farkas-j válasza LittleBiG007 (#16272) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi az infót! Most megnéztem a Tuch 4-et (elég kevés még róla az infó) így nem tudom mivel tud többet a Tuch 3-nál? Azt látom, hogy árban kb. egy tízessel több. Ráadásul mintha hangkimenete sem lenne. Nem győzött meg eddig, de túl sok infót tényleg nem találtam. A HD 3 érdekelne, a vízállóság jó dolog, de gondolom jóval drágább is lesz mint az elődje. Vajon mikor lesz egyáltalán kapható? (Nyakunkon a november. A páromnak december elején van a szülinapja, arra venném neki.) Ha jóval drágább lesz, akkor közel azonos árban lehet inkább a méretben mennék felfelé. Basszus, de nehéz a választás! :O

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16274) Snowy_owl válasza JamesFinn (#16270) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszi!

Lenne még egy kérdésem, a bal alsó sarokból hogy tudom eltüntetni a kis négyzetet? Ha a tartalomjegyzékből kiválasztom amit akarok, akkor odaugrik, majd bal alsó sarokban lesz egy kis négyzet amit ha megnyomok visszaugrik a tartalűmjegyzékbe, de el nem tűnik. Hogy tüntetem el?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16275) Helsing válasza farkas-j (#16271) üzenetére


Helsing
aktív tag

Szerintem PocketBook lesz a te embered. Amiket leírtál kb csak a PB gyúrta egybe. Viszont ha feladnál (illetve ő) ezt vagy azt, akkor bővülne a választék.

Pl hangkimenet mire kell?
A magyar kezelőfelület felesleges szerintem. Elég egyszerű szerkezetek. Idegen nyelven sem tart sokáig megjegyezni azt a pár dolgot amit néha állítgatni kell.
A szövegfelolvasás biztos jó lehet, de én pl nem tudnék így élvezni egy könyvet. Magyar nyelvet szerintem nem támogatja egyik olvasó sem. De lehet, hogy tévedek.
A formátumtámogatás sem annyira fontos. Inkább csak kényelmi funkciója van mivel két gombnyomással átkonvertálható olyan formátumba amit támogat az olvasó.

Nem akarok belepofázni vagy ilyesmi, csak gondoltam megosztom a véleményem ami talán más megvilágításba helyezi a dolgokat. Vagy pedig nem. :)

Nekem egyébként az inverz mód hiányzik a legjobban az olvasómból.

Lapozógombja egyébként kb csak a PB-oknak van meg a drágább Kindle modelleknek (Voyage és Oasis). Meg egy-két gyengébb márkának. (Pl Alcor)

A 6" amúgy nem olyan kicsi mint amilyennek tűnik. Lemértem pár könyvem hasznos felületét (szöveg, margó nélkül) és nem sokkal nagyobb mint 6". 6,5-7" körül mozogtak.
Méretre szerintem a Kobo Aura H2O áll a legközelebb a könyvekhez a 6,8"-jával.

(#16276) JamesFinn válasza Snowy_owl (#16274) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Már nincs meg a tl3 olvasóm, viszont kellene lenni mellette egy másik ablaknak, benne egy x-el, amivel be tudod zárni. (de pár lapozás utan eltűnik magától, ha jól emlékszem)

(#16277) Snowy_owl válasza JamesFinn (#16276) üzenetére


Snowy_owl
őstag

X nincs, de pár oldal és eltűnik ahogy mondod, köszi. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16278) farkas-j válasza Helsing (#16275) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm a válaszodat! A magyar nyelv azért kellene, hogy ne keljek hozzá, a párom is elboldoguljon könnyen vele. (Angolból egyébként én is nagyon gyenge vagyok :((( ) November végéig nyitott vagyok minden tanácsra, véleményre. Mivel nekünk még sosem volt olvasónk, így szívesen meghallgatom azok véleményét akik már használnak ilyen eszközöket. Ők biztosan jobban tudják mi az amire feltétlenül figyelni kell, amit jó ha tud a készülék és ami talán felesleges. Ezt persze összevetem a saját (azaz a párom igényeivel) és úgy próbálom majd megszülni a döntést. Eddig a Pocketbook HD2 és a tuch lux 3 a legszimpatikusabb, de még nem dőlt el semmi. A vízálló változat azért nem lehet rossz, piszkálja a fantáziámat. Nem is a víz miatt, hanem a konyhai behatások miatt. A párom a főzés szüneteiben is szívesen olvas, így némi kosz veszélyeztetheti a készüléket. Persze ha ez az opció irreálisan drága lesz, akkor dobva lesz (gondolok itt a PB HD3-ra, ha egyáltalán kijön novemberig).

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16279) farkas-j


farkas-j
őstag

Én lassan hónapok óta keresgélek, erre az asszony mutatja nekem, mi lenne ha ezt vennénk? Egy PocketBook InkPad 3-at talált magának az Alzán. Gyorsan utánaolvastam, nem tűnik rossznak, sőt, teljesülne néhány vágya: 8", magyar nyelv, ha tényleg támogatja a magyar nyelvet. Amit mutatott Alzás az jó árnak látszik, különösen úgy, hogy tokkal adják. Amitől tartok az ez: "Cz lokalizáció". Ez azt jelenti, hogy csak Cseh nyelv van benne? Egyenlőre jegeltem a dolgot, amíg nem lesz több infóm róla. Esetleg tud valaki erről valamit?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16280) Libretom válasza farkas-j (#16279) üzenetére


Libretom
aktív tag

Dehogy. Magyar menü is van benne: nézd a doboz hátulját. (3 perc 30 mp)

[ Szerkesztve ]

(#16281) farkas-j válasza Libretom (#16280) üzenetére


farkas-j
őstag

És tényleg, köszönöm! :B Gondolhattam volna, hiszen azt írták, szinte megegyezik a felhasználói szoftver a HD2-vel. Most már csak azt nem értem, hogy mi az a "Cz lokalizáció" (Cseh lokalizáció)? Egyébként van valakinek ilyen masinája, ha igen, elégedett vele? Az Alzával van valakinek tapasztalata, még sosem vásároltam tőlük. Ha ez lenne a befutó (erős a nyomás a 8" és a magyar nyelv miatt) talán itt venném meg. Jó árnak tűnik, ráadásul tokot is adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16282) Libretom válasza farkas-j (#16281) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én egyszer vásároltam ott, korrekten működött minden. Nem tudom mi az a "cseh lokalizáció", de szerintem ha elfogadja tőled a rendelést a magyar címeddel, akkor nincs gond. Budapesten is több átvevő pontja van. Meg magyar nyelvű a felület is...
A jobb felső sarokban ez áll: "Szállítás ide" + magyar zászló. :)

[ Szerkesztve ]

(#16283) totasenior válasza farkas-j (#16281) üzenetére


totasenior
tag

Nekem van PB IP3 készülékem. Nagyon elégedett vagyok vele.
Használhatóságát nagyban emeli (komfortosabbá teszi) a brucelee-féle CoolReader.
Magyar nyelvet támogatja, menüje is van magyarul.
A tok korrekt, altat ébreszt - ilyen van nekem is.
Az Alza korrekt, pontos.
A "Cz lokalizáció" onnan jöhet, hogy maga az anyacég cseh, a raktáraik is ott vannak, onnan szállítanak, eredetileg az összes markeng anyag csehül van, a termékek leírása is, sokszor gépi fordítás miatt ez-az kimarad a fordításból, stb. Ez azonban csak apróság. A termék megfelel a leírásnak.

(#16284) fattyu válasza farkas-j (#16279) üzenetére


fattyu
veterán

én egy hete vettem. onnan. azt. fasza szeretem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16285) farkas-j válasza fattyu (#16284) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek az információkat! :R Úgy tűnik akkor megvan a befutó. Még azért futok egy-két "tisztelet kört" a témában (leginkább ár kérdésben) aztán jöhet a vásárlás. Egyébként eddig nem találtam jobb árat az Alzánál, főleg nem tokkal együtt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16286) Libretom válasza farkas-j (#16285) üzenetére


Libretom
aktív tag

A tesztek legtöbbje kifejezetten jónak találta ezt az olvasót. Egy-két fanyalgó megjegyzés az anyag-használatra, meg a kissé elavult szoftver-felületre ezt nem rontja le. A videók alapján is megállapítható, hogy nagyon homogén, jó megvilágítású a kijelző, na meg igen élesnek látom. Szerintem kategórájában jó az ár-érték aránya is (az Alzánál biztosan...). Azt viszont nem értem, miért volt jó lehagyni a jack aljzatot és összekombinálni az usb-t a fülhallgató kivezetéssel. Ha valaki sok zenét, hangoskönyvet hallgat, lassan kikoptatja az usb-t , aztán gond lesz a töltéssel...

(#16287) fattyu válasza Libretom (#16286) üzenetére


fattyu
veterán

a gombok lehetnének nagyobbak és minőségibbek. amúgy semmi gond. a3rd party olvasószofttal tökéletes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16288) Libretom válasza fattyu (#16287) üzenetére


Libretom
aktív tag

Próbáltál vele PDF-et kezelni? Érdekelne, hogyan boldogul vele. Különösen az, hogy ha egy kivágást (margók optimális levágása) beállít az ember, akkor lapozásnál képes-e megőrízni, vagy újra kell állitani. Viszont a Kobóhoz képest hátrány, hogy (ha jól láttam) betűket nem képes több lépcsőben vastagítani!? Persze, ha sokféle betűtipus közűl választhatsz, akkor ez majdnem felesleges.

(#16289) fattyu válasza Libretom (#16288) üzenetére


fattyu
veterán

nem néztem pdfet nincs is ilyesmi állományom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16290) pjen válasza Libretom (#16288) üzenetére


pjen
félisten

PDF nem olvasóra való,főleg ha scannelt,hiszen az egy kép.Át lehet alakítani,de komoly meló,hogy normális legyen.

(#16291) Libretom válasza pjen (#16290) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ, de ezzel én is tisztában vagyok...😉 Csakhogy vannak olyan (főleg szakmai) anyagok, amik kizárólag PDF formátumban állnak rendelkezésre, és persze a konvertálásuk EPUB vagy AZW3 formátumba (miután konténer fájlok) esélytelen. A fotózott PDF-ekről nem is beszélve. Ezért nem mindegy, hogy miként kezeli ezeket egy olvasó. A 7.8-as kijelző átmérője kb. 3 centivel nagyobb a 6-osnál. Ez már valami. Sajnos a Kobo Aura One alkalmatlan a PDF kezelésére. A Kindle szintén, meg túl kicsi is.

(#16292) pjen válasza Libretom (#16291) üzenetére


pjen
félisten

Tabletet kell használni,valami jobbat.Az én Sony m órák alatt sem bántja a szemem.

(#16293) farkas-j válasza Libretom (#16291) üzenetére


farkas-j
őstag

A 3 cm az valójában ~4,5 cm. Az 1" az 2.54cm. 6"=15,24cm, 7,8"=19,81cm.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16294) Libretom válasza pjen (#16292) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kösz, de nem, (pláne munkára) már csak azért sem, mert néhány óra után mehet a töltőre. Persze mindig a legrosszabbkor. (Tudom, ott a powerbank, de a szemem sem szereti...)

Farkas-J: Pláne! :)

[ Szerkesztve ]

(#16295) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok ajanlast szeretnek kerni. Parom kindle3 olvasoja rendetlenkedik, jon a karacsony cserelnem. Az uj olvasoval is kb. ennyi idot terveznek, mint amennyit ez mukodott. Ami kellene az 6 coll, hattervilagitas, fizikai gombok lapozashoz, mobi es epub kezelese. Erre ha van par javaslatotok szivesen vennem, merre is induljak. Koszonom.

(#16296) Ébri válasza Libretom (#16294) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért normálisabb tabletnél nem max. fényerővel az jó pár óra. Munkára is használom mind a régi LG-m, mind a nem olyan régi Samsungom, s még nem futottam bele lemerülésbe, igaz ha 50% alatt van este, akkor töltöm, meg inverzben nézek PDF-eket, hogy kevesebb képernyőt fogyasszon (oled). S vannak ezeknél erősebb akkuval is.

(Aura One-nál a koreader se jött be? Sajna nem minden PDF-et kezel szépen, de én pl. munkás, ppt-ből generált PDF-eket is olvastam vele, bonyolultságuktól függően változó sikerrel.)

(#16297) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ért itt valaki ePub módosításhoz? Van egy könyvem, de hiába állítom át az olvasón az alapbeállításokat, hatalmas a margó. Valószínűleg a fájlban keresendő az ok. Van valakinek erre javaslata? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16298) Ajándékok válasza Bendegúz98 (#16295) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Fizikai gombokról lemondhatsz. Többen is keresünk régóta ilyesmit, de még nem írta senki, hogy jót talált.
Ha nem zavar a kindle zárt rendszere, calibre megoldja az epub-ot. Ha zavar.... nekem a pocketbook vált be.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16299) Libretom válasza Ébri (#16296) üzenetére


Libretom
aktív tag

Persze, igazad is van. Van is egy Asus Vivotab Note 8-asom. Használgatom is néha, de jó lenne egyszer einkes megoldást találni. Sajnos az androidos olvasóknak még egy komoly előnye van a Linuxszal szemben: több könyv, dokumentum egyidejű megnyitására ad lehetőséget. Lehet ugrani egyikről a másikra. Persze megint a meló miatt lenne ez jó. Emiatt is használhatóbb jelenleg a tablet, de zavar,hogy a szememe világít. (Épp eleget ülök számítógép előtt) Inkább a papírt olvasom. Sajnos az Aura One (amit kiváló olvasónak tartok) iszonyúan rosszul kezeli valamiért az igazán nagy terjedelmű, kepub könyveket is,nem tudom az okát. Lassú volt és a könyv vége meg sem jelent (!) Ugyanezt a Voyage gond nélkül pörgette azw3-ban. Lehet, hogy a Koreadert ki kéne próbálnom. Nem lassú? No de onnan indultunk hogy érdeklődtem a Pb. Inkpad 3-s pdf kezeléséről.😉

(#16300) LittleBiG007 válasza Ajándékok (#16298) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Jelentem, én jót találtam. Az eddigi legkényelmesebb olvasóm a Kindle Oasis 2, egy kézzel is stabilan tudom tartani, és közben a nyomógombon tudom tartani az ujjam a lapozáshoz. Valamint valóban jól jön nedves környezetben, mert az érintőképernyő kikapcsolható, ilyenkor a vízcseppek nem lapoznak, de a nyomógombok igen.
Csak hát nem mindenki tud/akar ennyit költeni egy olvasóra.

@Bendegúz98: Ha megfelel, hogy a lapozógomb alul helyezkedik el, akkor a Pocketbook-ok jöhetnek szóba, azok mindenben megfelelnek az igényeidnek. A Touch HD sorozat a prémium, a Touch Lux a középkategória és ha nem kell érintőképernyő, csak világítás, akkor pedig a Basic Lux jöhet szóba.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.