Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) LittleBiG007 válasza revezehun (#17150) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Pocketbook és a Kindle teljesen más világ. MIndössze a 6 col, a 300 dpi felbontás és a vízállóság közös bennük. Ezen kívük minden eltér: a magyarországi jelenlét, a magyar nyelvű menü megléte, a garanciaidő, a világítás típusa, lapozógombok megléte, a kezelt könyvformátumok száma és fajtája, könyvek tárolása, bővíthetőség, bolthoz kötöttség, kiegészítő funkciók mennyisége, a rendszer bővíthetősége, sebessége stb. stb. Van valami olyan dolog, amit előre is fontosnak tartanál? Akkor könnyebb lenne ajánlani.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17152) revezehun válasza LittleBiG007 (#17151) üzenetére


revezehun
tag

Elsősorban a gyorsaság,könyvtár kezelhetőség,illetve a betűk formázása,szavak fordítása idegen nyelvről.

(#17153) fattyu válasza revezehun (#17152) üzenetére


fattyu
veterán

könyvtárral kindle kiesett, márha ezelett mappakezelést értettél

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17154) revezehun válasza fattyu (#17153) üzenetére


revezehun
tag

háát...mennyire átlátható a kindle?

(#17155) fattyu válasza revezehun (#17154) üzenetére


fattyu
veterán

ha rendesen ki vannak töltve a tagek a könyveken teljesen. ha nem ...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17156) BoB válasza fattyu (#17155) üzenetére


BoB
veterán

Nekem sosem volt ezzel bajom (kindle-nél), bár igaz én egyszerre ~10 könyvnél többet nem tettem rá.

Igazából utóbbi miatt sosem értettem minek ez a könyvtározás, van aki 1000 könyvet olvas egyszerre hogy ez számítson?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17157) tomazin válasza BoB (#17156) üzenetére


tomazin
veterán

Igen, ezt en is igy gondolom, h nem kell 2k konyvet ott tarolni..

revezehun: teljesen. Tesomnak 30cikk meg 10 konyv van rajta, sima ugy. Ha ra akarod tolteni 5ev osszegyujtott filejait, akkor nem lesz jo.

[ Szerkesztve ]

(#17158) elprimo


elprimo
junior tag

Üdv. Mely termékek képviselik jelenleg a felső kategóriát , és mik a legfőbb előnyük az olcsóbbakkal szemben?

(#17159) fattyu válasza tomazin (#17157) üzenetére


fattyu
veterán

En meg ha mar van 8 giga memoria ravagom a teljes konyvtaram. Miutan vegzek egy könyvvel -ha nem sorozat- sose tudom előre mi lesz a következő. Igy nincs ezzel gond. Könyvek százai eseten nekiulni tagaket reszelni igen nyugos. Itt jon be a mappaszerkezet kezelés prioritas

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17160) farkas-j válasza elprimo (#17158) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg a reMarkable. Video

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17161) fPApi válasza fattyu (#17159) üzenetére


fPApi
őstag

Nagyjából én is így gondolkodom. Több kategória van rajta, és amihez épp kedvem van, azt olvasom (volt például, hogy sci-fi után épp társadalomkritikához volt kedvem, akkor sem volt gond).

(#17162) hampidampi válasza elprimo (#17158) üzenetére


hampidampi
senior tag

Vagy a Sony DPT sorozata.
Előnyük általában az, hogy nagy a kijelzőjük, így pl. pdf-ek, jegyzetek, magazinok, olvasására alkalmasabbak.

(#17163) LittleBiG007 válasza elprimo (#17158) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Jelenleg a Kindle Oasis 2 és Kobo Forma képviselik a hétköznapi olvasók között a csúcskategóriát.

A Kobo Forma különlegessége a Moebius kijelző, mely flexibilis, műanyag alapú e-ink kijelző, emiatt sokkal strapabíróbb. (Nem törik el akkor sem, ha véletlenül megfeszül egy tömött táskában, vagy esetleg leejted.) A másik különlegessége a Kindle Oasis-től kölcsönzött dizájn :-)

A Kindle Oasis 2 nagyszerűen ötvözi a hordozhatóságot a minőséggel. A világítása erős és tökéletesen homogén, fém a hátlapja, súlya meglepően könnyűnek tűnik az aszimmetrikus dizájn miatt, egykezes olvasásra ideális.

Szerintem az előzőek (reMarkable, Sony) inkább speciális használatra alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17164) Ébri válasza fattyu (#17159) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem calibre tagek mennek a kobóra mint.. már elfelejtettem micsoda :), s most nem mankózok fel megnézni. Szerző és cím meg van. A koreader tud könyvtárazni, de ott is tagek vagy szerző alapján szoktam szűrni, ill. keresni, szóval igazából a könyvtárban mászkálást nem használom ki, főleg, mert nagyobb számú könyvnél elég nehézkes.

(PB-k lassúságát szerintem nem kompenzálja a könyvtárszerkezet, de van akinek a reakcióidő bőven jó, könyvtárak nélkül meg minden használhatatlan. Örüljünk, hogy tudunk válogatni.)

(#17165) BoB válasza fattyu (#17159) üzenetére


BoB
veterán

Az én könyvtáram 85GB :DDD

A Kindle Oasis 2 és Kobo Forma-hoz hozzátenném hogy ezek rendre 7 és 8 incsesek.

Én azért vettem utóbbit mert nálam már ez a minimum méret, az olcsóbbak meg 6-osqak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17166) tomazin válasza fattyu (#17159) üzenetére


tomazin
veterán

sose tudom előre mi lesz a következő.
én az utolsó 100oldalnál már ezen kattogok.

de na nem vagyunk egyformák és szerencsére van annyi féle, hogy megtalálhassuk ami jobban passzol hozzánk. (mondom ezt úgy, hogy végül clara hd lett, mert sikerült egyet jó árban elcsípnem)

(#17167) elprimo


elprimo
junior tag

Köszi , utána nézek a modelleknek :)

(#17168) Fetz


Fetz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. fél éves Pocketbook Touch Lux 3-am, ami mostanában random időközönként alvó módba kapcsol. Akku feltöltve, alvó mód időzítő kikapcsolva. Próbáltam már a gyári visszaállítást és újra "telepítést", de továbbra is csinálja.

Van valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehet, vagy én se agyaljak rajta, hanem irány a szerviz?

Előre is köszi!

F..

(#17169) Jarod1 válasza Fetz (#17168) üzenetére


Jarod1
addikt

Tehát olvasol és a zzz megjelenik hirtelen?

(#17170) Fetz válasza Jarod1 (#17169) üzenetére


Fetz
csendes tag

Pontosan.

(#17171) Jarod1 válasza Fetz (#17170) üzenetére


Jarod1
addikt

a bekapcsoló gomb nem sérült? próbáld megmérni azonos e a kikapcsolási idő, nem esett le mostanság?

(#17172) Fetz válasza Jarod1 (#17171) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nagyon köszi, megnézem. Nem tudok róla , hogy leesett volna.

(#17173) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!
Pocketbook Touch Lux 4 -et mágneses tokban használva egy hét alatt szinte nulla használat mellett 25-30%-ra esik az akkufeszültség akkor is, ha kikapcsolom az olvasót. Felnyitva a fedelet alvó módot tapasztaltam. Gondolom ez nem normális jelenség. Mit lehet ez ellen tenni?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17174) Jarod1 válasza TripleB (#17173) üzenetére


Jarod1
addikt

hmm nekem is , bár ez még a basic elsső széria, feltöltöm és úgy merül kikapcsolva...
valami szívja az akksit vagy csak xar az akksi

(#17175) hroberto válasza Jarod1 (#17174) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs bekapcsolva a Wi-Fi véletlenül?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17176) Jarod1 válasza hroberto (#17175) üzenetére


Jarod1
addikt

be volt kapcsolva, de nem kapcsolódott hálózathoz. most tesztelem kikapcsolt wifivel.

(#17177) hroberto válasza Jarod1 (#17176) üzenetére


hroberto
veterán

Remélem ez volt a baj! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17178) Skynet258 válasza TripleB (#17173) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem volt egy könyv aminél baromira merült az olvasó, a formátumot már nem tudom. Feleségem olvasta neki is került nagyon gyorsan, cirka egy hét alatt. Se előtte se utána nem volt ilyen, az az egy könyv volt inkpad 3 és touch lux 4 esetében is. Persze nálatok lehet nem ez van csak eszembe jutott mert én erre nem gondoltam volna anno...

https://geekpulse.hu

(#17179) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Kobo-ra, kábel nélkül, hogy lehet legegyszerűbben tartalmat varázsolni? Próbáltam a calibre wifis megosztását, de nem jön be semmi. Azaz, nem történik semmi, marad az előző oldalon a böngésző. Nagyon hiányzik, pl. a Kindle fele e-mailben küldős megoldás.

mod: kötsög eset smart security szop@tott meg

[ Szerkesztve ]

(#17180) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok!
Az alzánál szemezek ezzel a kindle 8assal, viszont nem tudom, hogy ez a “wi-fi reklám” pontosan mit jelent ill. mennyire lehet ez zavaró a hasznalat közben? Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban ? Köszi;)

[ Szerkesztve ]

(#17181) LittleBiG007 válasza Dzseno (#17180) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Használat közben semennyire. Mindössze egy plusz érintés eltüntetni olvasás kezdete előtt.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17182) Dzseno válasza LittleBiG007 (#17181) üzenetére


Dzseno
tag

Köszi az infót, az nem gáz☺️

(#17183) Dexter68 válasza Fetz (#17168) üzenetére


Dexter68
addikt

Tok van rajta?
Nálam, ha kifordítom a tokot és áthajtom a feldlapot a hátuljára, akkor időnként csinál ilyet, mert úgy érzékeli, mintha rendesen rácsuktam volna.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17184) Fetz válasza Dexter68 (#17183) üzenetére


Fetz
csendes tag

Igen, van. Erre nem is gondoltam, de azóta nyomtam rajta egy full resetet és most nem csinálja (kopp, kopp, kopp).

(#17185) revezehun válasza Dzseno (#17180) üzenetére


revezehun
tag

Ha esetleg zavar tudsz írni a Supportosoknak az amazon oldalon és akkor kiszedik a reklámokat.

(#17186) GhettoChild


GhettoChild
tag

Helló !
Szeretnék egy e-book olvasót vásárolni, főleg pdf formátumú könyvekhez.
Tudnátok ajánlani ami kezdésnek bejönne ?
Köszönöm a segítséget.

(#17187) GhettoChild válasza GhettoChild (#17186) üzenetére


GhettoChild
tag

Kindle Paperwhite-ról 7.gen. mi a vélemény ? Árba tudásba elegendőnek tűnik. 30ezer most.

[ Szerkesztve ]

(#17188) farkas-j válasza GhettoChild (#17186) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha PDF az alapkövetelmény (ami nem ekönyv formátum) akkor minimum 8"-os az ajánlott, de inkább nagyobb. A legjobb megoldás erre egy legalább 10"-os tablet. Ha valódi könyvformátumokra kell, az persze már teljesen más tészta.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17189) GhettoChild válasza farkas-j (#17188) üzenetére


GhettoChild
tag

szkennelt könyvekre gondoltam ami pdf. Lehet akkor tényleg egyszerűbb volna egy jó tablet vagy a könyvet megvenni ebook formába...

(#17190) default.


default.
őstag

Sziasztok! Zéró tudásom van a témában, kérlek adjatok tanácsot:
Az alábbi formátumok közül melyikben érdemes letöltenem ezeket a megvásárolt e-könyveket, ami biztosan kompatibilis az összes olvasóval. Illetve ha pl. a pdf ilyen, akkor miért van szükség a többi lehetőségre? A zip például miért jó?
Köszönöm szépen előre is! Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17191) BoB válasza farkas-j (#17188) üzenetére


BoB
veterán

Ez PDF-től is függ, van amire elég a 8-as méret, van amire nem. Én azt mondom PDF-re 10 a minimum.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17192) Menotti válasza default. (#17190) üzenetére


Menotti
aktív tag

Szerintem ezek közül az epub-bal jársz a legjobban.Utána mobi….nagyon lemaradva pdf.A zip a méretéből kiindulva szerintem valami szkennelt dolog lehet.( a könyvolvasó szerintem meg se birja nyitni...1,9 GB...ez biztos nem olvasóra való méret.

Egyébként milyen olvasód van?

[ Szerkesztve ]

(#17193) default. válasza Menotti (#17192) üzenetére


default.
őstag

Á, értem, köszönöm, én azt hittem, a pdf a legelterjedtebb. Még nincs olvasóm, de nővéremtől kaptam kettőt is, hogy csináljam meg/adjam el. Valami van velük, lehet, hogy csak akksi..

(#17194) Jarod1


Jarod1
addikt

Pockerbook olvasok egy könyvet, kikapcsolom de nem ott folytatja ahol abbahagytam hanem borítón..ötlet miért van ez?

(#17195) hroberto válasza Jarod1 (#17194) üzenetére


hroberto
veterán

Ritkán az én HD-m is csinál ilyet, még nem jöttem rá az okára. De szerencsére ez nem rendszeres.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17196) fattyu


fattyu
veterán

Nem irnank bele fent az osszefoglaloba hogy pdf NEM ?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17197) Dhampir válasza fattyu (#17196) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért? Android alapú olvasókon jobb lehet a PDF-kezelés, avagy egy nagyobb méretű (~10") olvasón.

(#17198) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv!

pocketbook basic ugyanakkora mint a PocketBook Lux 4 ?

(#17199) fPApi válasza Jarod1 (#17198) üzenetére


fPApi
őstag

Itt megtalálod a választ (nem egyértelmű a kérdés: basicből is van több fajta, illetve mire vonatkozik a kérdés: a képernyő méretre, vagy az eszköz méretre). Azért nem semmi, hogy egyeseknek könnyebb megkérdezni, és több órát várni egy olyan válaszra, ami a legtriviálisabb módon 1-2 perc alatt megtalálható.

(#17200) Jarod1 válasza fPApi (#17199) üzenetére


Jarod1
addikt

Köszi, azért kutakodtam is ..de 2 helyről jövő információ a biztosabb..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.