Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#17000) üzenetére


Skynet258
veterán

+1 erre a tokra, nálam is kiválóan teszi a dolgát. :K

https://geekpulse.hu

(#17002) LittleBiG007 válasza Zozo0525 (#16988) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Lehet akkor oasis lett volna a PW4 helyett? nem mintha ez nem lenne jó. ok hogy 100 darab ezres de nem 1-2 évre veszünk"

Ha Bécsben, vagy a német Amazonon veszi az ember, akkor olcsóbb. De az én egyik ismerősöm is megvette itthon, mert nem akarta külföldről, és amellett tudta, hogy sok évre tervez. Vacakolt a PW2-je (amit újan vett anno), megnézte és kipróbálta az Oasis-emet, és nemsokára már rendelte is. Olyan szinten hosszú távú befektetésnek szánta, hogy egy prémium bőrtokot is vett hozzá. (És nem, nem talicskával hordja haza a pénzt. Egyszerűen csak rengeteget olvas és rászánta a pénzt egy jó minőségű olvasóra.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17003) Zozo0525 válasza LittleBiG007 (#17002) üzenetére


Zozo0525
őstag

pontosan, jól tette.
Egy könyvolvasó nem telefon hogy 1-2 évre tervezzük, A mostani olvasóm előtt kindle 5 volt. 6-7 évet kibírt az is.

(#17004) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Bekattant, hogy nekem szükségem van egy ebook olvasóra (ez lesz az első), főként a szemem kímélése miatt és mert sokkal kényelmesebb lehet, mint telefonról olvasni. A napokban ajánlott InkPad 3 nekem is megtetszett, szükségem van a PDF formátumra is, hiszen az a domináns nálam főleg a tudományos, szakkönyvek és egyetemi cuccok miatt.
Felmerült bennem pár kérdés, ami lehet túlzó, de nem tudom mire képesek.
Synology szerverről tudok rá letölteni, szinkronizálni könyveket, hanganyagokat online hallgatni?
Podcastot tudok rajta hallgatni kényelmesen?

Legjobb áron én az MM-ben találtam, de nem tudom meddig lehet akciós. Tok pedig az alza-s link.

Üdv, Dávid

(#17005) Zozo0525 válasza Nestor16 (#17004) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha PDF formátum akkor nem biztos az ebbok olvasó a te utad, véleményem szerint.

(#17006) aicon válasza Nestor16 (#17004) üzenetére


aicon
senior tag

Erre én egy 10"-os tabletet használok, tettem rá egy matt fóliát, hogy ne csillogjon napfényben, de könyvekhez inkább előveszem az ebook olvasót, főleg ha kimegyek a szabadba.
Hogy mennyire fárasztja a tablet szemem? Nem vettem észre, hogy fáradna, igaz én már olvasószemüveget használok.
Telefonról valóban kínlódás.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#17007) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#17000) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Annyira mégsem jó ez a gyári tok. Túl szoros, az olvasó hosszában meghajlik benne.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17008) fattyu válasza LittleBiG007 (#17007) üzenetére


fattyu
veterán

Nalam nincs ilyen gond

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17009) farkas-j válasza LittleBiG007 (#17007) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam teljesen rendben van a tok. Jó passzentosan tart, de semmiféle hajlás vagy deformálódás nincs.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17010) LittleBiG007 válasza fattyu (#17008) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én sem vettem volna észre, ha Florens02 kolléga nem ülteti a bogarat a fülembe. Úgyhogy világítás bekapcs, olvasó megdönt, káva íve ellenőriz. Fél szemmel, mintha céloznék. Hoppá. Homorú. Olvasó ki.
Lehet, hogy semmi gondot nem okoz és nem is aggasztana, ha Mobius kijelzővel szerelték volna az InkPad 3-at.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17011) fattyu válasza LittleBiG007 (#17010) üzenetére


fattyu
veterán

beszartam megnéztem :D

egyenes.

megnyugodtam

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17012) Ébri válasza LittleBiG007 (#17010) üzenetére


Ébri
senior tag

Mondjuk ez 5eFt-os gyári toknál azért nem normális. Gariztatni tudod?

(#17013) LittleBiG007 válasza Ébri (#17012) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, holnap megy vissza. De azon gondolkodom, hogy inkább a másik fajta gyári tokot kellene kipróbálni, ezt. A fedél belső oldalon lévő műbőr betét (zseb?) miatt nem koszolná a szövetet a kezem, ha a fedelet hátrahajtva olvasok.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17014) Florens02 válasza LittleBiG007 (#17013) üzenetére


Florens02
kezdő

Közben nekem is megjött a gyári tokom az Alsa-tól. Hát igen, ez is elég szoros, alig mertem belenyomkodni, és ha jól megnézem, ebben is meghajlik az olvasó, de csak a rövidebb, alsó oldala mentén,a gomboknál. Nekem domborúan. Ha kiveszem, egyenes. Hosszában szerencsére nem hajlik...
Egyébként talán egy árnyalattal kevésbé hajlik, mint a kínai tokban, de itt is látható.
Aggasztó, hogy az állandó feszültség miatt előbb-utóbb megjelennek a kis csíkok a kijelzőn...
Nem igazán tudom, mit tegyek, mert gyanítom, ha cseréltetem, valószínűleg ugyanilyet kapok...

(#17015) LittleBiG007 válasza Florens02 (#17014) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Sajnos nincs sok alternatívánk. Holnap megérkezik a másik fajta gyári tok, majd írok róla. És igen, én is attól féltem, hogy egyszer csak becsíkozódik a kijelző. Valószínűleg egyébként hónapok kérdése lenne, ha egyáltalán megtörténne. Habár még nem tudom, mennyi időt fog nálam tölteni az InkPad 3, de akkor is, mint minden olvasóm, megérdemli a legjobb elbánást, hogy ha úgy döntök, valakinek még sokáig szerezhessen örömet.

Közben eszembe jutott, hogy nem szereted a sarokpántosat. :-(

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17016) Florens02 válasza LittleBiG007 (#17015) üzenetére


Florens02
kezdő

Közben tettem egy kísérletet. Konyhai gázláng fölött próbáltam egy kicsit nyújtani és egyengetni a tokon, persze nagyon óvatosan. Úgy érzem, egy árnyalattal jobb lett, mint volt. Könnyebben ment a belepattintás, és kisebb az ív, már alig látszik.

(#17017) LittleBiG007 válasza Florens02 (#17016) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Gyakorlatias volt a hozzáállásod :D

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17018) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Na, megjött a sarokpántos tok az InkPad 3-hoz. Van egy szaga (német oldalon azt írják, elmúlik egy idő után), de azért stabilan tartja az olvasót és igencsak jól néz ki... a baj csak az, hogy selejtes. Ilyet sem láttam még gyári tok esetében: fordítva varrták rá a külsejét, azaz a tok eleje a Pocketbook felirattal hátulra került és fejjel lefelé. :O Olyan, mintha az olvasó a fedél hátulján foglalna helyet... de persze az ébresztés jól működik, szóval lehet tudni, hogy a fedél valójában a hátlap, és a hátlap nyitása ébreszti az olvasót. Elég skizofrén élmény ez így...

Kiegészítés: az előbb hülyeséget írtam. Egyszerűen csak a nyomat van elcseszve,. Túlbonyolítottam.

Egyébként még annyit még, hogy a bepattintós tok annyiból jobb, hogy ad egy pici plusz vastagságot a keretnek, kényelmesebben meg lehet így fogni az olvasót. MInden másban ez a barna nekem jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17019) Dolphine válasza LittleBiG007 (#17018) üzenetére


Dolphine
addikt

Látom, hogy tok problémával küzködtök.
Én innen rendeltem a Kobo Clara HD-re és tökéletes!
Ahogy nézem PocketBook is van.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17020) Dexter68 válasza Dolphine (#17019) üzenetére


Dexter68
addikt

Én is linkelten feljebb, ami nekem bevált (sztem ugyanaz, mint a tied), de ha jól látom, itt a nagyobb készülékek tokjával van nyűg.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17021) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Akarok rendelni könyv olvasót.(ez lesz az első)
Ami lényeges,hogy sötétben is tudjam használni.Melyiket ajanljatok ami bestbuy?(külföldi rendelés is lehet)40e Ft a határ amit raszanok.

(#17022) LittleBiG007 válasza yanesz (#17021) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

PocketBook Touch Lux 4, az Alza-nál most nagyon olcsó, a keretedbe még egy tok is bele fog férni, valamint még egy hamburgerre való is marad. ;-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17023) BoB válasza LittleBiG007 (#17022) üzenetére


BoB
veterán

Tizedik generációs Kindle egy tizessel olcsóbb, bár azt hiszem a kijelző kisebb felbontású.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17024) yanesz válasza BoB (#17023) üzenetére


yanesz
tag

Hol olcsóbb?

(#17025) yanesz válasza LittleBiG007 (#17022) üzenetére


yanesz
tag

Köszi,egész jónak tűnik.

(#17026) BoB válasza yanesz (#17024) üzenetére


BoB
veterán

Amazon. Azt nem tudom van-e ott ahol te laksz :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17027) yanesz válasza BoB (#17026) üzenetére


yanesz
tag

Van ismerős aki tud hozni.szoval akkor a 10th kindle-lt érdemes megvenni..

(#17028) LittleBiG007 válasza yanesz (#17027) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Hát, csak akkor érdemes, ha valóban nem tudsz vagy nem akarsz rá többet költeni 80 eurónál. Ez az olvasó csak az olvasáshoz elégséges minimumot képviseli, mind funkciók, mind dizájn (vagyis inkább itt arról nem is beszélhetünk), mind kijelző-minőség tekintetében. Kizárólag első olvasónak ajánlott. Aki már találkozott mással, erre a szintre már biztosan nem akar visszatérni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17029) Apollyon válasza LittleBiG007 (#17028) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Kindle 10. gen nem véletlenül a legújabb, Paperwhite 4? Mert az egy elég jó olvasó...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17030) BoB válasza Apollyon (#17029) üzenetére


BoB
veterán

A kettő két külön kategória, én a sima Kindle-ről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17031) Apollyon válasza BoB (#17030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A sima Kindle viszont felejtős. Világítás nélküli olvasóért nem szabad adni ma már pénzt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17032) LittleBiG007 válasza Apollyon (#17031) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A 10. generációs már világít.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17033) yanesz


yanesz
tag

Ezt rendeltem végül is:
https://m.alza.hu/pocketbook-627-touch-lux-4-obsidian-black-d5447048.htm?kampan=adeu_hu-dsa-top-deals_general-experiment_m_1032338_1t2_~59385540174~&gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA4HXiaHksCZ-4_Ue7FK5gSDsapDtlwI1osaL0gr-JWPu9CrAMFT7WQaAgn9EALw_wcB

Holnapra már meg is lesz.

(#17034) Apollyon válasza LittleBiG007 (#17032) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És tényleg.
Na ez üdvözlendő, végre eljutottunk ide is. Így viszont annyira nem is rossz ajánlat, ha valaki mindenképp Kindle-t szeretne, ártól függően persze.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17035) tomazin


tomazin
veterán

Árban hasonló helyen van a PW4 és a LUX 4. Melyiket érdemesebb venni?

(#17036) tomazin válasza tomazin (#17035) üzenetére


tomazin
veterán

Jól látom, hogy kijelölés esetén a lux4-en nem a szótár ami alapból feljön? Vagy ez állítható?

(#17037) Barbara38


Barbara38
lelkes újonc

Sziasztok!

Az első ebook-omra készülve, utána olvastam és végül a Kindle paperwhite 4re esett a választásom, de kissé elbizonytalanodtam, hogy lehet inkább pocketbook-ot kéne vennem...?! Így találtam erre a fórumra, és most már teljes a káosz :( ... ez a konvertálás dolog, nem az én világom... ezek szerint nem úgy van, hogy csak letöltöm és már olvasom is...?!

(#17038) pjen válasza Barbara38 (#17037) üzenetére


pjen
félisten

Calibre progit kell használni,és kerülni q PDF et.

(#17039) LittleBiG007 válasza Barbara38 (#17037) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, Calibre a megoldás a gépen. De a Pocketbook-kal még a számítógéphez csatlakoztatást is megúszod. Simán elküldheted levélben a könyvet az olvasóra.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17040) BoB válasza LittleBiG007 (#17039) üzenetére


BoB
veterán

Ez a Kindle-re is igaz: Send to Kindle by E-mail

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17041) Barbara38 válasza LittleBiG007 (#17039) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Azt hiszem inkább egy kávézást választanék, ahol valaki személyesen elmondja hogy mi ez a sok (számomra) sz@rság :D

(#17042) BoB válasza Barbara38 (#17037) üzenetére


BoB
veterán

Konkrétan melyik Pocketbook-ot nézed? Van több is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17043) Barbara38 válasza BoB (#17042) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

Pocketbookból még nem néztem, csak ahogy itt olvastam a hozzászólásokat, többen azt preferálják...

(#17044) BoB válasza Barbara38 (#17043) üzenetére


BoB
veterán

Azt kell venni ami jobban megéri, ezek közül mindegyik jó "márka", ráadásul még a Kobo is ott van ami szóba sem került.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17045) Barbara38 válasza BoB (#17044) üzenetére


Barbara38
lelkes újonc

De melyik használata a legegyszerűbb...?!

(#17046) fPApi válasza Barbara38 (#17045) üzenetére


fPApi
őstag

Az első kérdés, hogy milyen e-könyveket használnál. Ha csak olyat, amit a kindle ismer, akkor veheted azt. Ha több formátumot, akkor érdemes olyat venni, amelyik tudja ezeket. Hiába mondják, hogy egyszerű a konvertálás, az akkor is egy plusz dolog, ami pl. nekem "nyűg". A több formátumot ismerők közül az egyik jó lehetőség valamelyik pocketbook, de persze ez sem ismer minden formátumot. De - persze drágábban -van olyan is, amelyik androidos rendszerű, azzal már szinte minden formátum megoldható.
Én elég különböző formátumú könyveket olvasok. Először vettem egy pocketbook lnkPad 3-at, de mégis zavart, hogy voltak nem ismert formátumú könyveim, így váltottam egy androidos onyx boox novára, és egyelőre szinte tökéletesnek tűnik.
A méretre nem tértem ki, az a következő fontos szempont. Azt érdemes fejben tartani, hogy ha pdf is kell, akkor a minimum a 7.8-as méret, de inkább a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#17047) Apollyon válasza fPApi (#17046) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Hiába mondják, hogy egyszerű a konvertálás, az akkor is egy plusz dolog, ami pl. nekem "nyűg"."

Nekem Kobo-m van, ami *.kepub.epub formátumot szereti, a többi formátumot kevésbé: akad, lassabban tölt, néha megbolondul. Ezért csak kepubban rakom fel az olvasni valót. A Kobo áruházon kívül gyakorlatilag nincs is más forrás, ahol ebben formátumban be lehetne szerezni könyveket.

Calibre-ben viszont egyszerű. Első indításkor beállítottam az olvasómat (Aura), meg hogy mindig kepub-ba tolja át a könyveket, ha bármit átmásolok. Ezeket csak egyszer kellett beállítani, és azóta is csak elég ha átmásolom, és működik kiválóan. És ez volt a bonyolultabb megoldás.

A formátumháború már irreleváns olvasó választás szempontjából.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17048) LittleBiG007 válasza BoB (#17040) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csak éppen a Kindle fő formátumát, az azw3-at nem engedi levélben ráküldeni, úgyhogy azonnal buktál jópár hasznos formázási dolgot.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17049) fPApi válasza Apollyon (#17047) üzenetére


fPApi
őstag

Ízlések és pofonok...
Neked ez az egyszerű, nekem meg az, ha nem kell foglalkoznom ezzel sem. De szerencsére van választék, mindenki eldöntheti, hogy neki melyik az egyszerűbb.

(#17050) Apollyon válasza fPApi (#17049) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig pont, hogy így több problémát okozol magadnak. Gombhoz kabátot... Több időt töltesz megfelelő formátumok keresgélésével könyvenként, mint amennyi időt a konvertálás egy emberi élet alatt összesen igénybe venne. Olyan akadályt állítasz fel, amit már egy évtizede megoldottak.

Nem csak a Calibre, hanem millió egy más platform létezik a sikeres konvertáláshoz. Ha valakinek tetszik a Kindle, attól még ugyanúgy megveheti, csak mert az adott eszköz nem ismeri pl. az epub formátumot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.