Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) bb71 válasza bb71 (#11998) üzenetére


bb71
őstag

Azért délután nekünk is megjött az Osiandertől PBTL3.
Dupla erős kartonpapír csomagolás 90 fokban ellentétes irányban, azon belül habszivacsban gyári celofános original csomi. 2015.07.27-i gyártású.

Fel sem bontottuk, így még nagyobb lesz a célszemély öröme. ;)

(#12002) Szivacs85


Szivacs85
tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves.
A 12 éves lányunknak szeretnénk karácsonyra ebook olvasót venni(vagyis ő szeretne egyet kapni :) ).
Első olvasónak mit ajánlanátok? Az olcsóbb kategória férne csak bele a büdzsébe.

Szerencsére nagyon sok könyvet olvas, este is, úgyhogy a világítás is jó lenne szerintem vagy nem tudom lámpafénynél milyenek, sajnos eléggé hiányosak az ismereteim ezekkel a készülékekkel kapcsolatban.
:R

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#12003) Dhampir válasza Szivacs85 (#12002) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy egy használt Kindle vagy Pocketbook jobb választás lenne, mint egy új, de gyatra minőségű, hamar lemerülős olcsó könyvolvasó.

(#12004) Szivacs85 válasza Dhampir (#12003) üzenetére


Szivacs85
tag

Köszi!

És melyik a legolcsóbb jó készülék?
ez jó?
Koobe Slightbook HD

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#12005) Dhampir válasza Szivacs85 (#12004) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátha írnak róla itt is, a fórum keresőjében keresgess rá.

Jómagam csak az egyik Sonyról, a Nookról és a PocketBook egyik típusáról rendelkezem személyes tapasztalattal, a többivel csak tesztekben találkoztam.

(#12006) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Tudnátok ajánlani valami olcsóbb, de jó működésű: E-book olvasót max. 20 ezerig, fiúnak kellene 18 éves, még nem volt ilyen készüléke, szeret olvasni az ilyen kütyükhöz" eléggé ért általában, használt is szóba jöhet, ha lehet többfélét is mondjatok, és szétnézek a használt piacon is,itt a PH-n is vannak ilyen hirdetések ?
Köszönöm.

(#12007) Fleed


Fleed
aktív tag

Legkedvezőbb háttér világításos ebookra mi a tippetek? 25 körül keresek. Vmi újradobozolt megoldás is megoldás is megfelelne.

(#12008) bb71 válasza alexw801 (#11927) üzenetére


bb71
őstag

Azóta már 8USD lett a tok a PBTL3-ra!!! Rájött, hogy viszik a magyarok, mint a cukrot...

(#12009) Viktor89 válasza bb71 (#12008) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Sziasztok! Ha választani kéne azonos ár esetén ti melyiket választanátok és miért?

Pocketbook Touch Lux 3 vagy Kindle Paperwhite 3?

(#12010) Oldman2 válasza bb71 (#12008) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol található meg ez a tok?

(#12011) JamesFinn válasza Viktor89 (#12009) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Amelyik neked tetszik. Illetve Milyenek az igényeid.

(#12012) bb71 válasza Oldman2 (#12010) üzenetére


bb71
őstag

Tok:
[link]

PBTL3 vagy PW3 ?
Erre én nem vagyok felkészült válaszolni, de: lányomnak vettem a PBTL3-at, van háttérvilágítása, WIFI-s, Carta-s (!!!) kijelző, tesztet olvasva tökéletes, honlapon elérhető firwmare-ek (azaz foglalkoznak vele és közzé is teszik), Alexxxx ért hozzá, ha neki jó volt, akkor nekünk is :DDD Csak 256MB a RAM-ja, lassúcskának mondják egyébként.
Itthon majdnem megvettem egy Alcor Codex-et 25000,- ért. De abban nincs wifi... és csak Pearl kijelzős.

Ráadásul 33800,- lett a vége házhoz szállítva 1 hét alatt. PW3 most hirtelen 50000,- árt láttem edigital ár, de nincs, lehet, hogy máshol egy pár ezerrel olcsóbbra kihozod, azt olvastam valahol, hogy igazából most az a legjobb illetve valamelyik HD-s Kobo...

[ Szerkesztve ]

(#12013) szem-y válasza Oldman2 (#12010) üzenetére


szem-y
csendes tag

az aliexpress-en

A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!

(#12014) alexw801 válasza bb71 (#12008) üzenetére


alexw801
senior tag

Ha egy üzlet beindul! De elképesztően hamar érkezik a tok. 1-2 hét.

Viszont a Kindle-mről a reklámokat nem vették le, hiába ígérték.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12015) Fleed


Fleed
aktív tag

Kobo aurának 1 giga ramja van, a Pocketbook touch lu 3 nak meg 256 mb van csak. Ez gyorsaságban megnyilvánul használat közben? Ugyan annyiba kerülne, csak kobo-t külföldről kell rendelnem. Megéri vesződni azért a plusz 4x annyi ramért? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12016) Degeczi válasza Fleed (#12015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Felejtsd el ezt a paramétert, teljesen értelmetlen választási szempontnak tenni!
Nem összehasonlítható, hiszen más oprendszert, mád programokat futtatnak (a Kobo nyilván Androidos, az magyarázhatja a nagyobb RAM igényét, a Pocketbook pedig asszem egyedi Linuxot futtat, amihez kevesebb is elég), ennek semmilyen hatásával nem találkozol.

(#12017) FіkuszKukіsz válasza Degeczi (#12016) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Kobo sztem nem droidos. Saját op. rendszere van. A Kobo a Rakuten partnere, ami kvázi a japán Amazon.

Romanes eunt domus

(#12018) Ébri válasza Fleed (#12015) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem a Kobo gyorsabb, mint a PB, de nem iszonyatos nagy a különbség. nézz összehasonlíó videókat. A PB picit rugalmasabb (egyszerűbb pl. coolreadert és koreadert telepíteni), de alapvetően elég másmilyenek, nekem a Kobo tetszik jobban (bár én koreaderen olvasok, de alapszoftverben jobbank találom, de PB-t csak áruházban próbálgattam, Kobo Aura HD-m meg használom több mint egy éve).

Ha nem lenne egyértelmű: szerintem egyik se rossz választás, nem tudom, nagyobb PDF-ek okoznak-e gondok a kisebb memóriánál.

(#12019) Ébri válasza Degeczi (#12016) üzenetére


Ébri
senior tag

Kobo szintén egyedi linux. Nincs száz mega egy teljes frissítés :).

(#12020) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni e-book olvasó választásban! :)
Teljesen laikus vagyok a témában, barátnőmet szeretném vele meglepni a fa alatt. Kilencven százalékban magyarul olvas, de jól jönne egy használható szótár is. (+epub támgatás)

Az alap Kindle 6 szimpatikus volt, de tegnap megtapogattam (nem kipróbáltam) a BB-ban. Nem ájultam el tőle.
Olyan buci volt, gagyi fekete műanyaggal. Nem volt jó kézbe fogni. Mellette volt a PocketBook Basic Touch 624, kicsit drágábban, ukránabbul; de összességében -kikapcsolt állapotban- sokkal minőségibb hatást keltett.

Harmincezer forint körül melyiket éri meg megvenni? Kindle 6-ot, mert 'Amazon', olcsó, jó a support, nagy felhasználóbázissal rendelkezik; vagy a PocketBook 624-et, mert támogatja az epub-ot, jól néz ki és bővíthető?

Sajnos egyik kezelőfelületét sem láttam, pedig a választásnál nekem fontos lenne. Erről tudna nekem valaki mesélni? :DDD

tl;dr: Kindle 6 vagy PocketBook 624?

(#12021) zsoltzsolt válasza strcpy (#12020) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ukránabbul?? 😵

(#12022) strcpy válasza zsoltzsolt (#12021) üzenetére


strcpy
tag

Igen. :D Elvileg ukrán gyártmány. Bármit keresek vele kapcsolatba tuti orosz(/ukrán) oldalba botlok.
Emiatt aggódom a kezelőfelülete igényessége miatt. Sajnos több tucat külföldi rendelés után, azt szűrtem le, hogy egy orosz/ukrán/bulgár/albán vásárlónak másabbak (*alacsonyabbak*) az igényei, mint a mondjuk a magyaroknak. És ha a PocketBookot ezekre a piacokra szánták, akkor...
De remélem a PB-kal kapcsolatban tévedek.

(#12023) Fleed válasza Degeczi (#12016) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Még egy utolsó kérdés, hogy az Bookeen CybooK Muse Essential vagy ez van olyan jó mint a PB lux3? Elég nonamenek tűnik, de annyi újonnan mint a PB lux 3 használtan. ( és mindegyikben van elvileg világítás, ami kizáró ok lenne ha nem lenne)

[ Szerkesztve ]

(#12024) JamesFinn válasza strcpy (#12022) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nem igénytelen a kezelőfelülete. YouTube-on keress róla videókat, ott láthatod hogyan is néz ki, ha már "élőben" nem tudtad megnézni.

(#12025) alexw801 válasza strcpy (#12022) üzenetére


alexw801
senior tag

"másabb" szó nincs magyarul.
Az igaz, hogy a PB hivatalos magyar oldalán egy ukrán név a kapcsolat. Maga a cég svájci székhelyű és Kínában gyártat.
Az orosz (és más oroszul kommunikáló) felhasználó igényei nem alacsonyabbak a "magyarok" igényeinél.
A vásárló erő nagyságrenddel nagyobb ott, ezért mindent vesznek, majd alaposan megismerik. A fórumjaik kimerítő információ források. Kb. 10 okostelefonomra a legtöbb információt mindig ott találtam. Igaz ez a Kindle és PocketBook olvasókra is.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12026) pjen válasza alexw801 (#12025) üzenetére


pjen
félisten

Hogyne lenne.Te is leírtad :másabb

[ Szerkesztve ]

(#12027) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyi e-book vásárlás előtt állok. Sohasem volt még e-book olvasóm, így nagyon azt sem tudom, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelni egy normál felhasználású könyvolvasónak. Egyelőre ár szerint válogatok. 20-22.000Ft-nál nem igazán szánnék többet rá. A megadott feltételek alapján az E-digital oldalán ezeket találtam:

Amazon Kindle 3 Keyboard ebook olvasó (refurbished) 17990 [link]
Alcor Myth ebook olvasó (LED megvilágítás???) 19990 [link]
Amazon Kindle 4 ebook olvasó (refurbished) 19990 [link]
Koobe Slightbook HD ebook olvasó 19990 [link]
WayteQ xBook School 2015-2016 ebook olvasó 19990 [link]
Amazon Kindle Touch ebook olvasó (refurbished) 21990 [link]
Amazon Kindle 5 ebook olvasó (refurbished) 21990 [link]

Melyiket ajánlanátok ezek közül?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

u.i.:Az meglepett, hogy elvileg az Alcornak van háttérvilágítása, de a leírásban nem nagyon találom.

(#12028) benoce válasza Fleed (#12023) üzenetére


benoce
tag

Sem a Bookeen CybooK Muse Essential és Booken Cybook Odyssey Essential nem tartalmaz háttérviágítást,
azokat a FrontLight verzióban találod meg.

Családban van egy Bookeen CybooK Muse FrontLight, igen van olyan mint bármelyik általad ismert "A" kategóriás márka. Tízen éve csak könyvolvasóval foglalkoznak, frankofón területen ismertek.

egy kis ízelítő

(#12029) hampidampi válasza alexw801 (#12025) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Pocketbooknak a firmware-ét fejlesztik Ukrajnában. Ott van a szoftverfejlesztő központjuk.

(#12030) JamesFinn válasza Ronyman (#12027) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ha csak ezek közül szeretnél választani, mindenképen valamelyik kindle. A többi felejtős.

(#12031) Ronyman válasza JamesFinn (#12030) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Nyitott vagyok másra is, csak ezek elérhetőek a közelemben.

(#12032) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, keresek olyan 6"-s könyvolvasót, de nem tudom milyet lehet érdemes venni. Anyósomnak kellene, volt neki egy Alcor codex, de az egy semmirevaló hulladék volt, 1 évig bírta, de folyamatosan problémák voltak vele.

Ami lényeges lenne:

- normális minőség
- háttérvilágítás
- min. 4GB memória
- DOC, PDF normális tördelése, olvashatósága

Kindle 6 szimpatikus, de a háttérvilágítás hiánya miatt elvetettem, + sokan panaszkodnak a pdf, doc tördelés miatt, de ezt nem tudom, nem tapasztaltam.

Köszönettel venném a tanácsokat.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#12033) Degeczi válasza RoryBreaker (#12032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A beépített világítás valóban fontos szempont, de sem a DOC, sem a PDF nem könyvformátum.

(#12034) Degeczi válasza Ronyman (#12027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Refurbished" megjelölésűt inkább ne, mert nem tudhatod, mit végeztek rajta (jó eséllyel egy megpucoláson kívül semmit, mert nem lenne gazdaságos. Márpedig pl. az akku pár év után már nincsen jó formában, azt is okvetlenül cserélni kellene)
Inkább akár itteni fórumon hirdető neppertől, de újat.

(#12035) LittleBiG007 válasza Degeczi (#12033) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Tényleg nem azok, de ha már ezek a fránya ebook olvasó gyártók belerakták a kütyüikbe a megjelenítés lehetőségét, akkor miért ne használná az, aki ezt szeretné? És aki így dönt, annak lehet hasznos segítég a K2pdfopt

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12036) JamesFinn válasza Ronyman (#12031) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ami mostanában itt a topikban sláger, az a kindle és a pocketbook. Én utóbbit használom (már a harmadikat) jelenleg egy pb 626-ot, teljes megelégedéssel.

(#12037) GrandS válasza Degeczi (#12034) üzenetére


GrandS
senior tag

A Refurbished termékek ha jól tudom teljesen újak, legtöbbször sérült (általában csomagolás), rosszabb esetben gyári hibás termék, amit kijavítottak. Tehát az akksi ugyanúgy új.

(#12038) bb71 válasza GrandS (#12037) üzenetére


bb71
őstag

Ez nem teljesen igaz így minden esetben...

(#12039) GrandS válasza bb71 (#12038) üzenetére


GrandS
senior tag

Hanem?

(#12040) Degeczi válasza GrandS (#12037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

K3, K4 már nagyon rég nem maradt sehol új, de K5-ből sem valószínű már (az is egy éve leváltott típus). Ezért ezek csak használtak lehetnek, többnyire garban visszaadottak valamilyen gond miatt - de még egy sok éve raktáron fekvő típusban sem az igazi már az akku, hiába nem esett át töltés/kisütés ciklusokon, attól még öregedett

[ Szerkesztve ]

(#12041) Dhampir válasza LittleBiG007 (#12035) üzenetére


Dhampir
félisten

A régebbi PocketBook Touch Luxon egész jól működött a PDF-megjelenítés. :K

(#12042) bb71 válasza GrandS (#12039) üzenetére


bb71
őstag

Nem lehet gariba visszahozottból csinálni refurbished-et?

(#12043) Dhampir válasza alexw801 (#12025) üzenetére


Dhampir
félisten

"másabb" szó nincs magyarul.

Nono:

másabb

Ez már másabb kérdés!

(#12044) Dhampir válasza benoce (#12028) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a Bookeen Cybook Ocean 8'' nagyon tetszik.

(#12045) v-man válasza GrandS (#12039) üzenetére


v-man
őstag

A legtöbb ref. amiatt keletkezik, mert a webes vásárlásnál az áruházak kötelesek visszavenni x napon belül az árut a magukat meggondoló vásárlóktól. Ezen kívül lehet még csomagolássérült, vagy javított is.

itt egy általános leírás a jelentéséről, a márkától vonatkoztassunk el.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#12046) alexw801 válasza Dhampir (#12043) üzenetére


alexw801
senior tag

Jó, lezárhatjuik.
Én még egy másabb humán gimnáziumban tanultam ahol másabb volt akkor még a magyar nyelvtan. De ma már, 45 év múltán nyilván másabb a helyzet.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12047) benoce válasza Dhampir (#12044) üzenetére


benoce
tag

Nekem is tetszett addig, még be nem állt szoftveresen az első példány ami nálam volt, annyira, hogy szervizbe került. A következő már flottul működőt.

Refurbished:
Igen előkerültek ezek a gyönyörű megoldások, mindenféle Kindle verzió lett kétféleképpen csomagolva, az olcsóbb megoldás zacskós, a drágább pedig dobozos.

Egy maradt ki, a refurbished verziót nem lehet regisztrálni az Amazon rendszerébe, illetve nem reklám mentesek.

(#12048) alexw801 válasza GrandS (#12037) üzenetére


alexw801
senior tag

Vettem a mymemory-tól egy refurbished Chromcast-ot, valami 7000 Ft környékén. Nem tudom, mitől refurbished, de új csomagolásban új eszköznek nézett ki és kiválóan működik.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12049) GrandS válasza alexw801 (#12048) üzenetére


GrandS
senior tag

Pontosan ezt mondom én is, több ilyet vettem már, teljesen újnak tekinthető.

(#12050) Dhampir válasza alexw801 (#12046) üzenetére


Dhampir
félisten

Kazinczy előtt pedig még másabb volt a magyar nyelv. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.