Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16602) HeadHunter98 válasza Dhampir (#16601) üzenetére


HeadHunter98
tag

Neked is és mindenki másnak is boldog és örömteli karácsonyt! :)

A változás bent kezdődik

(#16603) TrollBalint válasza ngaben94 (#16597) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én még ilyet találtam a múltkorában: https://bookandwalk.hu
Nem minden ingyenes, de vannak olyanok is. Túl sokat még nem időztem rajta, de tervezem körbenézni, illetve a google áruházban is vannak ingyenes könyvek, igaz minőségileg azok az alsóbb szegmensbe tartoznak :) (És még nem jöttem rá, hogy lehet az ebook-ra varázsolni őket)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16604) JamesFinn válasza TrollBalint (#16603) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Belépsz a saját Google books oldaladra, kiválasztod a könyvet amit megvettél, (vagy ami ingyenes, és a könyvtáradban van) jobb oldalt felül a fogaskerékre kattintva ki tudod választani a letöltést. Az epub drm-es, adobe fiók kell hozzá.

(#16605) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Most hogy az asszony megkapta a lux4et és jobban forgatta, észrevettük, hogy a tetejénél a műanyag szegély az lcdhez közeli része pár centit feljött az illesztés.Amúgy csak akkor látszik, ha majdnem vízszintesbe tartom a küyüt.Szóval olvasás közben nem is észrevehető, de ugye a tudat az idegesítő.Ha kicsit rányomom, akkor ráragad, de pár perc múlva elengedi magát.A műanyag szegélyen nincs dudor vagy sérülés.Remélem a por nem megy be.Bár nem az egész sávban jött fel, kb a harmadánál.
No mindegy.Egy hete vettem, netes rendelé volt, de bolti átvátel, tehát a három nap csere lehetőség lejárt már.Gariztatni nem fogom, mert alapból nem látszik és tökéletesen működik a gép.

(#16606) hampidampi válasza ProEvoFan (#16605) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az lényegtelen, hogy boltban vetted-e át, vagy futár hozta ki. A 14 nap akkor is érvényes. A jogszabály a rendelésre utal, nem az átvételre. A lényege ugye az, hogy rendeléskor nincs üzletben kiállított példány, aminél meg tudsz bizonyosodni arról, tényleg az adott áru kell-e neked.
Szóval ha nem tetszik, nyugodtan visszaviheted. Csak ne azt mondd, hogy rossz, mert akkor az már szavatosság.

(#16607) ProEvoFan válasza hampidampi (#16606) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szóval ha beviszem az üzletbe, és azt mondom ajándék volt és nem tetszik, akkor röhögés/anyázás nélkül visszaadják a pénzt?Vagy kérek egyet ezüstben, mert azt már tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#16608) mondomén válasza ProEvoFan (#16607) üzenetére


mondomén
őstag

Indoklás nélkül elállhatsz, nem kell megmagyarázni.

(#16609) hampidampi válasza ProEvoFan (#16607) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pontosan.

(#16610) Skynet258


Skynet258
veterán

Nálunk is megkapta asszony a Lux 4-et, mennyivel kompaktabb mint az én HD 2-m... :U

https://geekpulse.hu

(#16611) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#16610) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ez így van. Ezért kell sürgősen HD 3-ra frissítened ;-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16612) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#16611) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen már eszemben van... :DDD

https://geekpulse.hu

(#16613) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Sziasztok,

a jelenlegi Nook simple touch-omat (3rd party software) cserélném le egy újabbra. Ami hiányzik, az időszakosan a
- háttérvilágítás (tehát lehetőleg olyat keresek ahol ki is lehet kapcsolni, ha ez nem általános) és a
- tablet funkciók (bizonyos esetekben használnám wifin keresztüli böngészésre is).

Amit meg szeretnék tartani az a
- sd kártya bővíthetőség vagy nagy belső tárhely, mert jó pár giga a könyvtár és szeretem ha minden elérhető amikor kell, valamint
- a lehetőleg sok formátum támogatása (van mindenféle formátum és volt pár rossza tapasztalatom konvertálások tekintetében)

Előny lenne a
- minél kisebb keret és
- a fizikai gombok hiánya.

Az ár nem elsődlegesen fontos mert hosszú évekre tervezek vele, így inkább várok 1-2 hónapot ha kell míg megveszem, mint olyat vegyek amit utána hamarosan megint le kéne cserélni.

Köszi

szerk.: most épp a Kobo tűnik befutónak (Aura one, Clara HD) a formátum miatt (csinálnak még a nookokra sima android oprendszereket?), de igazából mindenre nyitott vagyok.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Gabi

(#16614) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Amit leírtál, annak az Onyx Boox Nova felel meg legjobban. Vagy a Likebook Mars. Ezek már újabb fajták, 6-os androiddal.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16615) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy Kobo N613 olvasót. Olyan problémám van vele, hogy ha az olvasandó dokumentumot a kijelző széleihez igazítom, majd lapozok, akkor egy teljes oldalt lapoz az olvasó. Eleve oldalra döntve szeretném használni, mert így elég nagyok a betűk. Így persze egyben nem tudja megjeleníteni a teljes oldalt. De lapozáskor az olvasó nem az adott oldalon ugrik lejjebb, hanem átlapoz a következő oldalra.

Van egy Kindle olvasóm, ahol ezzel nincs probléma. Az iránt érdeklődöm, hogy szoftveres gondom van, vagy mi lehet a probléma. Lehet, hogy valamit nem jól állítottam be? Vagy firmware-t kellene cserélnem?

[ Szerkesztve ]

(#16616) hampidampi válasza €uro (#16615) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ugye nem pdf?

(#16617) arcitec


arcitec
addikt

Szerintetek melyik jobb a kettőből Kobo Clara HD 6" vs. Kindle Paperwhite 2018

[ Szerkesztve ]

(#16618) henny


henny
csendes tag

Sziasztok! Karácsonyra kaptam egy Kindle Paperwhite 4-et és van egy könyv amit már korábban elkezdtem olvasni, viszont a könyv PDF formátumban van és egy oldalon két lap van, hogyan lehetne ebből olyan formátumot készíteni, hogy Kindle-ön kényelmesen olvasható legyen? Egy e-book konvertáló programmal próbáltam belőle AZW3-at készíteni, jól olvasható lett, viszont úgy vettem észre, hogy eltűntek szövegek belőle..

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16619) arcitec válasza henny (#16618) üzenetére


arcitec
addikt

A Calibre programmal próbáld meg ... ;) És ne csak 1 féle formátumot nézz ..

[ Szerkesztve ]

(#16620) henny válasza arcitec (#16619) üzenetére


henny
csendes tag

Igen azzal csináltam.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16621) zseko válasza henny (#16618) üzenetére


zseko
veterán

Nekem még nem sikerült túl sok pdf-ből normális könyvet csinálni, de van egy program, az abbyy fine reader/abbyy pdf transformer (na mondjuk ez két program :) ), az egész jól dolgozik. Csak néha sok az utómunka. (Egyébként melyik könyv az?)

HR24.hu

(#16622) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

PocketBook 631 Touch HD 2höz az istenért sem találok tokot.
Ezekről az univerzális tokokról meg nem találok méret infókat.Hiába PocketBook kompatibilis, így nem merem megvenni.
Kicseréltük a lux4et egy PocketBook 631 Touch HD 2re.Szerintünk sokkal stabilabb a gép, jobban kézre áll és a fényereje is jobb.Nem bántuk meg a cserét, csak az a fránya tok...

(#16623) henny válasza zseko (#16621) üzenetére


henny
csendes tag

Köszi, megpróbálom azt is (nem is értem, hogy amit ebook-nak szánnak miért van pdf-ben :F ).
The phantom of the opera. :)

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16624) faki_ válasza henny (#16623) üzenetére


faki_
senior tag

Ez is egy lehetőség: K2pdfopt.

(#16625) henny válasza faki_ (#16624) üzenetére


henny
csendes tag

Ez érdekesnek tűnik, kipróbálom :) ezer köszi

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16626) zseko válasza henny (#16623) üzenetére


zseko
veterán

Óh, ez angol? Nem tudom ez-e az, de az usa oldalon is van egy ingyen (letölteni nem tudtam, mert olyasmit magyaráz, hogy "Kindle titles are available for UK customers on Amazon.co.uk." - én az uk oldalon regisztráltam, és olyan címem is van), és a co.uk oldalon is van ingyen elérhető, bár az 60 könyvet tartalmaz "60 Gothic Classic".

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16627) henny válasza zseko (#16626) üzenetére


henny
csendes tag

Sajnos nem, az amit én olvasok az egy Oxford Bookworm könnyített olvasmány, mert angolul tanulok és szeretném fejleszteni magamat. Próbálgatom a programokat, csak az a bajom, hogy nem igazán tudom hogyan kellene megfelelően beállítani a jó végeredményhez. Pedig ez a K2PDFOPT ígéretesnek tűnik csak nagyon kísérletezős. De nem csak ez.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16628) arcitec


arcitec
addikt

Szerintetek melyik jobb a kettőből Kobo Clara HD 6" vs. Kindle Paperwhite 2018
Nincs senkinek tapasztalat javaslata az fenti kérdésre? Elsősorban a működési minőség, kijelző minősége ami a legfontosabb lenne, a Kobo több mindenben szimpibb folyamatos betű méret, talán mintha minden beállítás rugalmasabb lenne benne, ráadásul kisebb. Nem tudom az auto kék szín kezelést ki lehet.e kapcsolni benne stb. Szóval mi szólna ellen a Kindle Paperwhite 2018 -al szemben ..Az a baj nem lehet egymás mellet kibróbálni a kettőt.
Köszönve...

[ Szerkesztve ]

(#16629) Shia-ko válasza LittleBiG007 (#16614) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#16630) Dolphine válasza arcitec (#16628) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem Clara HD van, arról tudok nyilatkozni. Kindle sose volt.
Ha valami érdekel, kérdezz nyugodtan! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16631) zseko válasza henny (#16627) üzenetére


zseko
veterán

Ja, pedig az volt az első gondolatom rögtön :) Azokat szeretem én is, szoktam olvasgatni őket, még régebben vettem is vagy másfél tucatot. Azok is fent vannak egyébként amazonon, csak azok már fizetősek :/

HR24.hu

(#16632) arcitec válasza Dolphine (#16630) üzenetére


arcitec
addikt

A kijelzőre lennék kíváncsi, milyen a minősége,minden fényviszony mellet homogén -e stb, no meg
akkor egy általános - egyéni - véleményt írhatnál róla ... Köszi ..

(#16633) €uro válasza hampidampi (#16616) üzenetére


€uro
őstag

De igen, PDF. Remélem, ez nem probléma. A Kindle olvasóm simán kezeli a PDF-et is úgy, hogy nem ugrik át a másik oldalra, hanem csak annyival megy lejjebb, ameddig még nem olvastam az adott dokumentumot.

[ Szerkesztve ]

(#16634) Ébri válasza arcitec (#16628) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem azért nézz videókat róluk, melyik kezelése áll jobban kézre (bár több tételben közeledett a kindle a kobohoz), nem biztos, hogy minőségben hatalmas különbség van köztük.

(#16635) pjen válasza €uro (#16633) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes PDF lehet,nálunk van három féle Kindle,de a PDF nem probléma mentes. :((

(#16636) Dolphine válasza arcitec (#16632) üzenetére


Dolphine
addikt

Mivel nekem korábban nem volt még ebookom, így elég szubjektív a megítélésem, ezt vedd figyelembe.
A háttér világítás nagyon jó dolog. A olvasó alján látszik egy kis bevilágítás, de, hogyha nem koncentrálsz oda, akkor észre sem veszed. Kifejezetten keresni kell!
Számomra a minősége nagyon jó. A hét elején érkezett rá egy frissítés, tehát törődnek a készülékkel.
ePub formátumokat használok, minden rendben vele.
Vettem hozzá tokot, ami az olvasóval szépen együttműködik (ha becsukod szundi, ha kinyitod felébred). Nekem nagyon tetszik mind a tok, mind az olvasó. Nem vízálló, de fürdés közben nem is olvasok.
Hirtelen ennyi.
Ha kérdésed van, nyugodtan! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16637) Oldman2 válasza arcitec (#16628) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyoldalú véleményt tudok csak írni, de ez is egy nézőpont lesz...

SOHA nem volt Kobo készülékem, leginkább Paperwhite olvasók vannak a környékemen.

Ami miatt mindig a PW lett, az az ár. Akinél ez fontosabb volt pl. annál, hogy a menürendszer magyar nyelvű legyen, az szintén Kindlet vásárolt.

Ha neked az ár másodlagos, akkor vegyél más típust. A mostani PW4-em 26e HUF volt a legutóbbi leárazáskor. Reklámmentes.

(#16638) henny


henny
csendes tag

A könyvek törlése, hogy működik? Mert a próbálkozások alatt annyi egyforma könyvem lett és nem tudok tőlük "delete this book"-al megszabadulni, sőt van amelyiknél még ez sincs, csak kollekcióhoz tudom adni vagy a főképernyőhöz. Keresgéltem a neten is, de nem találtam az én problémámra választ.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16639) arcitec válasza Oldman2 (#16637) üzenetére


arcitec
addikt

Hát ha 26eft akkor nyilván nem kérdés. Na és hol, mert ilyen áron nem lelem. Már láttam több helyen is a "reklámmentes" szót. Az mit jelent.Illetve mi , hol a reklám, ez érdekes, ha ki van fizetve ..
henny : Kitörlöd PC kapcsolaton ...

[ Szerkesztve ]

(#16640) henny válasza arcitec (#16639) üzenetére


henny
csendes tag


Így van benne reklám, de mikor olvasol ez nem látszik. Csak ilyenkor mikor böngészel a könyveid között, meg amikor alvó módba teszi magát akkor azok a képernyőkímélők.

[ Szerkesztve ]

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16641) henny válasza arcitec (#16639) üzenetére


henny
csendes tag

Ha felcsatlakoztatom PC-re a "documents" mappában már nincs belőle egy sem, de az olvasón még mindig ott van.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16642) zseko válasza henny (#16641) üzenetére


zseko
veterán

Attól függ hogy tetted rá, a működése még nem teljesen tiszta nekem (bár nem is foglalkoztam vele), de nézd meg az amazon oldalán is, van mikor onnan kellett törölnöm. Nem garantált ötlet, csak hátha.

Az amazon oldalán itt találod: Your Account > Manage Your Content and Devices

(#16639) arcitec Külföldön, ahol nagyobb a piac, olcsóbban megkapod úgy, ha engeded a reklámokat megjelenni. Ez annyit jelent, hogy kikapcsolva (vagy kinyitás után, nem tudom) nem sima 'képernyővédőt' látsz, hanem könyvek 'reklámjait' (vagy a képernyővédő után, ezt sem tudom). Gondolom a borítót, vagy ilyesmit, nekem reklámmentes változat van. Például az angol amazonon 119GBP a reklámos, és 129GBP a reklámmentes változat, de hozzánk nem is enged mást, csak a reklámmenteset vásárolni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16643) henny válasza zseko (#16642) üzenetére


henny
csendes tag

Igen, a PDF-et amit a kindle által generált e-mailcímre küldtem, azt az amazonon ki tudtam törölni és akkor eltűnt az eszközről is, a többit a calibre programmal tettem rá usb-n keresztül. De a calibre programmal is ha megnézem az eszközön lévő könyveket, azt mutatja, hogy nincs rajta.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#16644) TCSZ


TCSZ
senior tag

Van még valakinek rajtam kívül Pocketbokk Aqua 2?
Azt hiszem a legutolsó frissítéssel jól tönkre vágták és alig tudok már pár könyvet olvasni vele. A gyárii vísszaállítás sem tünteti el az új firmware verziót....

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16645) JamesFinn válasza TCSZ (#16644) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A pb oldaláról töltsd le a frissítés előtti fw-t, másold az olvasó tárolójának a gyökerébe, kapcsold ki, majd bekaplás után nyomd egyszerre a két lapozógombot, és így ki tudod kényszeríteni a frissítést az olvasón. De a manualban le van írva, azért nézz rá. A regi olvasómon (pbtl3)ugyan így jártam, és ez a módszer segített. Utána kivártam két frissítést, az már jó volt.

(#16646) TCSZ válasza JamesFinn (#16645) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi a segítséget! Sajna itt nincs fent az elöző verzió: [link] :(

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16647) JamesFinn válasza TCSZ (#16646) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Írj a supportnak, elküldik.

(#16648) TCSZ


TCSZ
senior tag

Mindenkinek Minden jót Kívánok a 2019-es Évre, és Minden Nappal Minél Többet!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16649) €uro válasza pjen (#16635) üzenetére


€uro
őstag

Engem nem a Kindle érdekel, hanem a Kobo N613. Azzal nem tudok egyetlen megjelenített oldalnyit lefelé lapozni. Folyton a következő PDF oldalra ugrik, ha úgy használom a zoom-ot, hogy az olvasó széleihez igazítom a PDF széleit.

(#16650) fattyu válasza €uro (#16649) üzenetére


fattyu
veterán

pdf nem ebookra való.

azért lapoz mert a pdfen az egy lap és attól hogy te belezoomolsz egy részébe és nem látod az egséz tartalmat attól még lapozni fog.

El van mondva mindenhol hogy a pdf a belekódolt fix formázás tördelés miatt NEM Ebookra való. aztán csak azért is azt akarja használni és az eszköz a hibás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.