Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Xiaomi iReader T6

https://goodereader.com/blog/electronic-readers/xiaomi-releases-new-ireader-t6-e-reader

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17102) Jenkíz válasza Jarod1 (#17096) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Elnézést, nem írtam le, de már próbálkoztam eltávolítással (majd restart) és újracsatlakozással, de nem történt változás. Win7 esetén pedig rögtön tudtam kezelni.
Írtam az Alcornak is, azt írták kedden, hogy "Felvesszük a kapcsolatot eszközgyártó partnerünkkel és megnézzük, hogy van-e nekik Windows 10 eszközmeghajtójuk a készülékhez (nekünk sajnos nincs ilyenünk)".
Azóta nem jött még válasz. Ha kapok, megosztom itt is, hátha valaki másnak is ilyen problémája akad.

(#17103) Zozo0525 válasza doc (#50) üzenetére


Zozo0525
őstag

Uj van?

(#17104) tomazin válasza tomazin (#17100) üzenetére


tomazin
veterán

Erre a reklámosra valaki? Meg lehet meg ezt csinalni, vagy ki kell fizetni a kulonbozetet?

(Mellesleg nem akartam az amazont tamogatni, de a hd3 vagy a clara hd is tobb 10kval, mint ez)

(#17105) pjen válasza tomazin (#17104) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajod a reklámmal?Olvasás közben nincs.Kezdéskor eggyel több mozdulat és passz.

(#17106) tomazin válasza pjen (#17105) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem izlesrol felesleges vitatkozni. En nem akarok reklamot latni.

(#17107) pjen válasza pjen (#17105) üzenetére


pjen
félisten

Nem is vitának szántam,csak nem tudtam mennyiíe ismered. :) Egyébként én most egy PW 2 öt használok.Reklámos volt és egyszer csak eltűnt róla.

(#17108) solaris7 válasza Jenkíz (#17102) üzenetére


solaris7
tag

Pocketbook Touch Lux 3-al is ez a helyzet Win 10 alatt.Eszközkezelőben látja gépház - ....egyéb ezközök Pocketbook 626-ként felismeri és ennyi.Windows 7-el tökéletesen megy.Ezér a Send-to-PocketBookot használom.Emailben elküldöm a könyvet és automatikusan letölti.

(#17109) farkas-j


farkas-j
őstag

Ma éjfélig még 63eFt a 7,8"-os PocketBook InkPad 3 az ALZA-nál, ha esetleg valakit érdekel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17110) solaris7 válasza solaris7 (#17108) üzenetére


solaris7
tag

Windows 10 AIO.64bit Build 18362.86 -alatt már felismeri az olvasót.
Pocketbook Touch Lux 3

[ Szerkesztve ]

(#17111) Jenkíz válasza solaris7 (#17108) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Csak épp a Codexben nincs wifi :D

(#17112) solaris7 válasza Jenkíz (#17111) üzenetére


solaris7
tag

Mire gondolsz,mibe nincs wifi?

(#17113) Jenkíz válasza solaris7 (#17112) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Alcor Codex olvasó kapcsán írtam, erre a készülékre is értettem a wifit is.

(#17114) anorche1


anorche1
őstag

Meg mindig nem sikerult magamnak ebook olvasot valasztanom.
Ha jol latom, 1-2 tud forditani. Ezt hogy kell elkepzelni? Hasznalhatoak arra, hogy ha idegen nyelvu konyvet olvasok, es egy olyan szohoz erek, amit nem ertek, azon eleg legyen hosszan nyomvatartanom, es oda irja magyarul? Vagy ki kell masolni, elinditani a szotar appot, bemasolni, leforditja, majd lepehetek vissza a konyvebe, es a lassu kijelzo frissites miatt eltelt fel perc?

Konkretan Alcor Myth LED es PocketBook Lux 4 627 kozott gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17115) tomazin válasza anorche1 (#17114) üzenetére


tomazin
veterán

Ranyomsz a szora es kiirja a jelenteset, legalabbis a lux4nel be lehet allitani. Magyar szotar is van azon ugy emlekszem.

(#17116) tomazin válasza tomazin (#17106) üzenetére


tomazin
veterán

Aki hozzám hasonlóan NEM akar reklámot látni a kindlején, az fáradjon ebbe a topicba.

De a lényeg, hogy ingyenesen leveszik, ha Mo-n élsz.

(#17117) anorche1 válasza tomazin (#17115) üzenetére


anorche1
őstag

Beszereztem egy lux4 -et, koszi :R

Egy kerdesem lenne, hogy ha elinditom a konyvaruhaz appot, akkor megnyitja a bongeszoben a google -t, es ennyi. Ez tenyleg ennyi?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17118) tomazin válasza anorche1 (#17117) üzenetére


tomazin
veterán

nekem nincs, majd akinek van megirja, de en ugy emlekszem a videokbol amit neztem, hogy pocketbookon barmelyik bookstoret be tudod állitani.

(#17119) G


G
kezdő

Sziasztok! PB LUX4-es olvasóm van. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha nincs epub formátumban a kiválasztott könyv, amit letöltenék, milyen más formátumot válasszak helyette? Melyik hasonlít leginkább az epubra illetve melyik más formátummal lehet kényelmesen olvasni még ezen az ebookon? Köszi előre is a választ!

(#17120) Dhampir válasza G (#17119) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezekkel a formátumokkal biztosan megbirkózik:

PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI

Az adatok innen származnak.

(#17121) G válasza Dhampir (#17120) üzenetére


G
kezdő

Igen, tudom, h sok formátumot ismer, de melyik hasonlít leginkább az epubra illetve helyette melyiket érdemes választanom? Másik kérdésem, hogy ha van egy html zip-es formátumom DRM-mel, akkor azt hogy tudom kinyitni? Adobe id azonosítót aktiváltam ,de semmi... :(

(#17122) solaris7 válasza G (#17121) üzenetére


solaris7
tag

Én mindent epubban töltök le ha lehet.Ha nincs rá lehetőség átkonvertálom epubra a Calibre progival.
A Pdf-et is.A mobit is csak azért konvertáltam mert nem jelenítette meg a borítót :)

(#17123) tomazin


tomazin
veterán

Inkpad 3 mennyire kenyelmes tomegkozlekedesen? Mert a 6" az teljesen jol elfer az egyik kezemben, mig a masikkal kapaszkodok, az a 2cm mennyire valtoztatna meg ezt?

(#17124) LittleBiG007 válasza tomazin (#17123) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én mindig pontosan így olvasok, ahogy leírtad. A 8 col mindig birizgálta a fantáziámat, ezért több mint egy hónapja vettem egy Inkpad 3-at kipróbálni. Otthon szuper a 8 col, de sajnos ez a hordozhatóság rovására ment. Buszon az a pár centi, amivel magasabb az Oasis-nél, már kilóg annyira, hogy félek, valaki elhaladás közben elsodorja. (szerk: nem 2 cm az, hanem 4, a 7 colos Oasis-hez viszonyítva). A káva elég keskeny, nem ad stabil fogást, a bepattintós tok ad pár plusz millimétert, amitől jobb lesz. (Nekem ellenben mégsem olyan tokom van, mert túl szoros volt az olvasómnak és a pántos mellett döntöttem végül.) Az Oasis után sokkal nehezebbnek tűnik, pedig tokostól nincs túl sok különbség a két olvasó között, kb. 3-4 dkg. Ha másik kézzel kell kapaszkodnod, itt is át tudod venni az olvasót másik kezedbe, ugyanis fejjel lefelé fordítva a kép is automatikusan fordul, és a másik kezed mutatóujját ismét be tudod helyezni az tok elő és hátlapja közé a stabil fogás érdekében. (A másik olvasómnál ezt úgy oldottam meg, hogy függőlegesen nyíló tokot vettem, így az olvasó mindkét oldala szabadon maradt.) Megfordítva viszont természetesen az alsó, vastagabb, gombokat tartalmazó része kerül felülre. Hááááááát, finoman fogalmazok, ha azt mondom, hogy ez vizuálisan sokat ront az összképen (Mintha a gatyámat a fejemre húznám. Aminek lent a helye, az ott néz ki jól. Bocs.). Úgyhogy inkább igyekszem mindig jobb kézben tartani az olvasót.

Nekem mai napig a 7 colos az Oasis 2 a hordozhatóság bajnoka. Magasságra nem több a 6 colos Voyage-nál, a méretet oldalirányban növelték, ami hihetetlenül stabil fogást eredményez, Az aszimmetrikus súlyelosztás miatt nagyon könnyűnek tűnik. A lapozógombok miatt az olvasó másik kézbe átvételekor is megmarad az egykezes oda-vissza lapozás lehetősége. Tudom, jóval drágább, viszont ez minőségbeli különbséget is tükröz (pl. világítás egyenletességében és fényerejében, és úgy általában a gyártási minőség tekintetében.), de itt most csak a hordozhatóság volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17125) tomazin válasza LittleBiG007 (#17124) üzenetére


tomazin
veterán

Igen, mert sok kinlodas utan a pw4 mellett dontottem, de 10k kulonbseggel jott egy inkpad lehetoseg. Csak nekem a bkv az elsodleges ahol hasznalnam. 2cm-t meg szelessegre ertettem a pw4hez kepest, de most ahogy mondod a hosszt, a multkor a metron ahogy ultem az elottem allo a pw3at majdnem kiverte a kezembol.
Oasis kizart, igy is a 20rol indulo budget mar 50re hizott...

(#17126) jagada


jagada
őstag

Sziasztok!

Ha egy webshopban kapható PocketBook 616 Basic Lux 2 esetében azt írják, hogy nyelv CZ, a nyelvet át lehet állítani az eszköznél magyarra, vagy angolra?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#17127) Jarod1 válasza jagada (#17126) üzenetére


Jarod1
addikt

alapból benne van vagy 8fajta amiből választani lehet.

(#17128) jagada válasza Jarod1 (#17127) üzenetére


jagada
őstag

Akkor nem értem, hogy miért hívják fel a figyelmet a cseh lokalizációra, mi ennek a jelentősége. Vajon a magyar nyelv ettől függetlenül támogatott?

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#17129) solaris7 válasza jagada (#17128) üzenetére


solaris7
tag

(#17130) Skynet258 válasza jagada (#17128) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondolom ez az Alza lesz, simán fog működni magyarul. A webshopjukat csak átfordítgatják magyarra több kevesebb sikerrel, néha vannak ott vicces dolgok. A CZ nyelv támogatást meg elég sok mindennél kiírják de ez ne zavarjon. ;)

https://geekpulse.hu

(#17131) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!
Az eddig használt Kindle 3 folyamatos fagyásos halállal beadta a kulcsot így újat kellene vennünk.
Pocketbook Touch HD 3-at néztem mint következő jelölt (szimpatikus nagyon a változtatható szín-hőmérsékletű kijelző illetve a cseppállóság) de halvány lila gőzöm nincs a mostani piacról. Érdemes megvenni 50K-ért?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#17132) fattyu válasza rekid (#17131) üzenetére


fattyu
veterán

Igen. Csajomnak az van szereti

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17133) rekid válasza fattyu (#17132) üzenetére


rekid
addikt

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#17134) tomazin válasza rekid (#17131) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem meg nem. En kb. 3 hete emesztem magam, h a clara hd, touch hd, pw4 kozul melyik legyen es a 110euros kindle pw 4hez kepest (de legyen 39k) nem latom, hogy megerne a tobbletet a masik 2.
Persze erthetetlen a natural light hianya a kindleben, de ezen kivul en nem talaltam meg olyan funkciot ami megerne a felarat.

[ Szerkesztve ]

(#17135) fattyu válasza tomazin (#17134) üzenetére


fattyu
veterán

Konytarszerkezet kezeles. Coolreadet telepitese.

Nekem mar az elso sokat meger, a gyari olvaso progik pedig nem adnak olyannszabadsagot margo es sortavban amire en vagytam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17136) Ébri válasza tomazin (#17134) üzenetére


Ébri
senior tag

Mindkét másikon lehet magyar elválasztás (kobon tuti), midnkettőre tehető koreader ha eredeti olvasóprogi n em jó, meg teljesen más a kezelésük, nekem a kobo szimpibb, de ez már teljesen ízlés kérdése.

A goodereader egész jó youtube videókat csinál, ahol bemutatja mi mit tud nagyjából, s a szoftvereket is látni, hogyan működnek. (Az értékeléseik már nem feltétlenül torzítatlanok.)

(#17137) BoB


BoB
veterán

B&N NOOK GlowLight Plus

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17138) hroberto válasza BoB (#17137) üzenetére


hroberto
veterán

Az első olvasóm egy Nook Simple Touch volt, a második Glowlight. Egyik sem bírt fél évet sem... :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17139) koncsik válasza hroberto (#17138) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mind a kettő megvan még :K (nagyon régen nem voltak bekapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17140) Dhampir válasza BoB (#17137) üzenetére


Dhampir
félisten

Vajon Magyarországon is forgalmazásba kerülhet?

(#17141) fattyu válasza hroberto (#17138) üzenetére


fattyu
veterán

az enyém másfél évet bírt. mondjuk azt hogy a kutya rágókának használta nehezen felróható a gyártónak, szóval nekem nem volt bajom vele :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17142) tomazin válasza fattyu (#17135) üzenetére


tomazin
veterán

& #17136
Na végre le tudtam ülni gép elé "válaszolni".

1. könyvtárszerkezet
Bár ez lesz az első ereaderem, de most ami nálam van kölcsönbe (pw3) egyáltalán nem zavar, hogy ömlesztve van. Úgyis 1 könyvet olvasok egyszerre. Mondom ezt úgy, hogy akitől kaptam ő cikkeket is olvas, így van azért rajta file.

2. olvasó program
lehet én vagyok az igénytelen, de nekem ahogy megkaptam a pw-t tökéletesen megfelelt. Egy könyvnél nincs lehetőségem átállítani semmit, itt meg amekkora szabadságot ad az nekem bőven elég.

3. magyar elválasztás
bár angolul olvasok, de most így random megnézve pár oldalt nincs beállítva elválasztás. amit nem is sajnálok, szerintem sokkal "folyékonyabban" lehet olvasni, ha nem kell elolvasni a szót, hanem a szó képére ránézve tudom mi van odaírva. uyge ezrét műkdöik ez is.

4. szimpatikusság
ez szerintem tipikusan az a kérdés, hogy ki mit szokott meg.

mellesleg köszönöm, hogy megosztották még mik azok a szempontok amiért NE az amazont gazdagítsa valaki, de fenti szempontok nekem nem relevánsak ahhoz, hogy kiadjak +10k-t.

Ami még előnye a pocketbooknak biztosan a 2év gari.

#kindle paperwhite 4 vs clara hd vs pocketbook touch hd

[ Szerkesztve ]

(#17143) fattyu válasza tomazin (#17142) üzenetére


fattyu
veterán

nem igénytelenség. kinek mi a fontos és nincs ezzel semmi de semmi baj.

Rosszat nehéz venni :D

Nekem mondjuk az is benne van hogy nem veszek a piacvezetőtől semmit. :D ha mindenki tőle vesz monopol helyzet lesz az meg senkinek nem jó. :D de ez megint egy privát szempont.

semmi baj az amazon olvasóival. volt a kezemben több is de nekem nem. Ahogy nekem pl az kobok sem. nem jött be. ennyi. pocketbookom ez a második meg páromnak is azt vettem. Neki első olvasó meg kapta tehát nyilván nincs annyi kommentje hozzá. De én amúgy a 913proval is nagyon boldog voltam nagyon sokáig.

link itt meg látod miért nem volt elég nekem a gyári margó és sortáv beállítás. elhiszem 100ból engem érdekel csak ez de na :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17144) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Milyen készülékeket tudnátok ajánlani , minél kedvezőbb áron, amelyek tudják a PDF-t, és van háttér világításuk, valamint melyik méret mondható normál méretnek ? Köszönöm.

(#17145) andrás47


andrás47
senior tag

Lehetőleg érintős, és jól olvasható legyen.

(#17146) pjen válasza andrás47 (#17144) üzenetére


pjen
félisten

A PDF et,elfogadható áron olvasón el kell felejteni.Ahhoz egy tablet a megfelelő

(#17147) tomazin válasza andrás47 (#17144) üzenetére


tomazin
veterán

szerintem segítenél magadon, ha kicsit specifikálnád mi a cél. ugyanis egy comicbook is pdf, egy tudományos cikk is pdf (amiben nincs kép, szinte csak szöveg), meg egy magazin is pdf, ahol kevés szöveg sok kép van.

#17143 az a sűrűség már kicsit beteg. :)

[ Szerkesztve ]

(#17148) hampidampi válasza tomazin (#17147) üzenetére


hampidampi
senior tag

Teljesen mindegy, ezek közül egyikre sem az e-könyv olvasó az ideális, hanem egy tablet.
Esetleg egy 10", vagy annál nagyobb olvasó, de azok meg ritkák és nagyon drágák.

(#17149) LittleBiG007 válasza Dhampir (#17140) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az esély gyakorlatilag nulla.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#17150) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok!Szeretnék venni egy E-bookot.40-50 ezer forint kozott,PW4 es a PocketBook Touch HD 3 között vacillálok.Ti melyiket ajánlanátok inkább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.