Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Bozek válasza _ _ _ _ _2 3 (#17948) üzenetére


Bozek
nagyúr

A legfrissebb nightly-ban már szerepel a mobi is az extension.cfg-ben.

(#17952) EgySrac


EgySrac
tag

Sziasztok!

E-olvasóra lenne szükségem, és konkrétan 3 fajtát néztem: Pocketbook Touch Lux4, Kindle Paperwhite 4 illetve az Alcor Myth.
Ezek közül melyiken a legjobb a felhasználói élmény? :R

(#17953) csendes válasza EgySrac (#17952) üzenetére


csendes
őstag

Alcor Myth-ből van kétféle, a sima (világítás nélkül) és a "LED", amihez van háttérvilágítás. Abszolút fapados, se WiFi, se érintőképernyő, még a korábbi, kicsit lassúbb és kevésbé kontrasztos Pearl e-ink kijelző és 1024x768 felbontás. Viszont olcsó, mára a firmware-t is jól összerakták. Összességében egyszerűen használható, de a felhasználói élményt tekintve elmarad a másik kettőtől.
Pocketbook Touch Lux 4 már Carta e-inket használ, de kisebb a felbontás mint a Paperwhite-nál és talán a kontraszt is gyengébb. Sok formátumot támogat. És korlátozottan ugyan, de lehet rá alkalmazásokat telepíteni.
Ha Amazontól akarsz könyvet venni, akkor inkább csak a Kindle jöhet szóba. Gyakorlatilag a hardveraprón kb. ugyanolyan áron árulják a Paperwhite 4-et, mint a Touch 4-et az üzletekben. Kevés formátumot támogat a Kindle, viszont a Calibre konvertálóprogrammal ezt könnyen meg lehet oldani.Egyfelől sokféle felhasználói beállítás "testreszabás" elérhető az olvasóban, másfelől jelentősebb beavatkozást hivatalosan a rendszer nem enged, hiszen az Amazon inkább a könyvek eladásából akar pénzt keresni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17954) NextError


NextError
tag

Sziasztok!

Az asszonynak szeretnék egy jó olvasót, a múltkori szerencsétlen incidens után. (Pb touch lux 4 képernyő megadta magát).
Tudom ezek nem pdfre vannak optimalizálva de, ő főleg azokat olvas, 6 colon sem volt probléma neki szerette úgy is, de lehet akkor már feljebb léphetnénk 8 colra. Pb inkpad 3 és pro között csak a tárhely a külö
nbség? Első dolog lesz tokkal együtt megrendelni hogy legyen valamilyen védelem jó lenne ha ez nem lenne 1 hónap után kuka... :( Van egyéb party képes ajánlat így 100 ezer környékén? Kobo forma esetleg? Vagy van valami ajánlott? :D

(#17955) csendes válasza NextError (#17954) üzenetére


csendes
őstag

Nemcsak a tárhely. Az Inkpad 3 Pro vízálló (IPX8), 16 GB a ROM (a simában csak 8 GB), viszont a Pro-ba nem lehet SD kártyát rakni (nem is kell), a Pro-ban van Bluetooth (vagyis sokkal jobban használható hangoskönyvként BT fejhallgatóval vagy BT hangszóróval), a Pro 15 grammal nehezebb és elvileg egy egyszerű tok (sleeve-case) is jár hozzá és jelenleg metálszürke színben kapható

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17956) jose999 válasza csendes (#17955) üzenetére


jose999
senior tag

Ez az Inkpad 3 Pro inkább hajaz a Touch HD 3 nagytestvére címre.. KB ugyanaz, csak nagyobb

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#17957) _ _ _ _ _2 3 válasza NextError (#17954) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

vagy ez, mert ezꈍ ͜ʖ̫ 2GB MEMÓRIA( ͡°Ĺ̯ ͡ ) , jobb szoftver (elvben)

olcsóbbnak kéne lennie, nézelődj( ͡°Ĺ̯ ͡° )

Inkpad3 68k-70k ,Likebook itt 91k, használja valaki, ne habozzon a tapasztalataival

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17958) gojko.m


gojko.m
senior tag

Esetleg erre van valakinek megoldása? -> [link]

Moon+ Reader app-hoz szeretném a szótárat használni, de sajnos nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#17959) gojko.m válasza gojko.m (#17958) üzenetére


gojko.m
senior tag

...közben megtaláltam a megoldást! :DD Úgyhogy sorry!

(#17960) _ _ _ _ _2 3 válasza Bozek (#17951) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

KOReader

Egyelőre lepatintottam, majd kap egy másik esélyt a szótárai és sok-sok plusz funkció miatt.
*
,de az automatikus lapozás sokszor nem ment, ki-be kellett lépkednem, ha visszalapoztam, már kétséges volt, hogy marad e a funkció - az autoturn pipa (pipa nem pi*na) mindig ott volt

...**
, aztán és ezt máig nehezen hiszem el, egy óriási kijelzőrepedésszerű csík jelent meg a programban - jött a reinstall, kijelzőnek semmi baja
....***
, ily módon inkább pihentetem :N , de az tény, hogy sokkal profibb a beépített olvasónál.

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17961) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

ez mennyire megéri Likebook Boyue Muses T78 7.8

67,368.92 HUF O-o ,Nincs hiányossága. Ebben a kategóriában ez arany!

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#17962) Tompie válasza Dolphine (#17603) üzenetére


Tompie
őstag

Én is ebook olvasót tervezek venni, két kiszemelt van.
1. Kobo Clara HD
2. Onyx Boox C67ML Carta

Mivel neked az első van, azt akarom kérdezni a PDF-ekkel, hogy bírkózik meg? Illetve összességében mennyire vagy vele megelégedve?

Köszönöm

(#17963) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, megjött a tok a PB Touch HD 3-hoz, 4900 Ft volt az eredeti mágneses. Alapvetően ugyanaz a tok, ami a Basic Lux 2-höz és a Touch Lux 4-hez is jó, szerencsére külsőleg nem nagyon változtat a PocketBook.

[ Szerkesztve ]

(#17964) tomazin válasza Tompie (#17962) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem klaram van, en szeretem. Tokot linkeltek itt a topicban, nekem valaszolva, keress ra.
Pdfet pedig nem olvasok rajta, de amit felraktam ra, azzal nehezkesen elboldogult.

(#17965) Dolphine válasza Tompie (#17962) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

PDF-et nem próbáltam az eBook nem arra való. Ekönyvek olvasására nem tökéletes, nagyon szeretem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17966) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Pocketbook InkPad 3 olvasónk van. Érdemes erre kijelzővédő fóliát tenni? Ha igen akkor hol lehet venni, melyiket javasoljátok? Jobb minőségűt ha lehet. Ezt a fóliát én is fel tudom tenni házilagosan, vagy majd vigyem el egy GSM szervizbe ahol van már gyakorlatuk mobiltelefon fólia felrakásában?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17967) pjen válasza Jenne (#17966) üzenetére


pjen
félisten

Minek kell rá?Nem hordod zsebben a kulcs mellett.Mitől karcolódna? Csak rontja az olvashatóságot.

(#17968) Jenne válasza pjen (#17967) üzenetére


Jenne
senior tag

Kelleni nem kell, csak olvastam valahol, hogy ajánlott rátenni mert a nagy kijelző könnyebben karcolódhat. Ezért kérdeztem csak rá.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17969) BoB válasza Jenne (#17968) üzenetére


BoB
veterán

Én mindig összecsukható tokot veszek az olvasóimra, ez védi a kijelzőt szállításkor. Olvasás közben meg nem kell védeni.

Ilyesmit:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17970) Skynet258 válasza Jenne (#17968) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem hamarabb törik mint karcolódik... :D

https://geekpulse.hu

(#17971) Jarod1 válasza Jenne (#17966) üzenetére


Jarod1
addikt

nem kell rá fólia, olvashatóságot is rontaná meg érintést. Tokban legyen és hali,

(#17972) csendes válasza Skynet258 (#17970) üzenetére


csendes
őstag

Az üveg hamarabb törik, a műanyag kijelző inkább karcolódik.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17973) csendes válasza Jarod1 (#17971) üzenetére


csendes
őstag

Ezért volt a Nook-nál nagy ötlet, amikor infravörös fényráccsal működő érintőképernyőt csináltak. Talán kevésbé pontos, de nem kell a kapacitív réteg a kijelzőre, jobbb az olvashatóság. És mivel nem kell a felülethez hozzáérni, ezért ujjlenyomat is kevesebb van.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17974) bwoay válasza csendes (#17973) üzenetére


bwoay
nagyúr

tudtommal mindenki ezt az infrás megoldást használta korábban. nincs tapasztalatom ilyen olvasóval, de úgy képzelem, hogy nem lehet egyszerű a kijelző konkrét megérintése nélkül használni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17975) @Pal válasza Jenne (#17966) üzenetére


@Pal
tag

A fóliával kapcsolatban csak negatív tapasztalatom van. Olvasóra szerintem nem való. Próbáltam több fajtát is, de mindegyiknek tükröz a felülete, így elrontja a papír hatást. Az InkPad 3-hoz ajánlott fóliák karcolódnak (ahogy csendes is írta), még az "örökgaris" is.
Annyira azért nem sérülékeny a készülék. Ha pedig használjátok a tokot, biztos, hogy semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17976) csendes válasza bwoay (#17974) üzenetére


csendes
őstag

Amennyire én tudom, a Nook Simple Touch 2011. júniusban jelent meg elsőként, és a Kindle Touch csak 2011. novemberben. Süllyesztett képernyőnél könnyebben lehet célozni, de a lényeg, hogy az érintés nem szükséges.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17977) bwoay válasza csendes (#17976) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem vonom kétségbe, hogy a B&N volt az első. viszont valami oka csak van, hogy ezt a technológiát már nem viszik tovább.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17978) hampidampi válasza bwoay (#17977) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze, nem véletlen, hiszen pontatlan, sokat fogyaszt és a magas káva sem néz ki jól.

(#17979) csendes válasza bwoay (#17977) üzenetére


csendes
őstag

Továbbvitték. A Barnes & Noble Nook GlowLight Plus (2019, 7.8") 2019. májusban jelent meg és infravörös érintőképernyője van (Neonode zForce IR) [link]. Amennyire tudom, a GlowLight Plus (2015) [link] az egyetlen Nook, aminek kapacitív érintőképernyője volt. A 2017-ben megjelent Glowlight 3 is infra érintőképernyőt használ.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17980) bwoay válasza csendes (#17979) üzenetére


bwoay
nagyúr

wow, ezt nem tudtam, thx!

hampidampi:
nem tudom, mennyire pontos, meg érdekelne, hogy multitouchra alkalmas-e.
viszont én már úgy gondolom, hogy aki arra használja az olvasót, amire szigorú értelemben véve való (könyvek olvasása), annak igazából az érintőkijelző hiánya sem egy nagy érvágás.
legyenek jó hw-es gombok, aztán már mindjárt lehet olcsóbban egyszerűbb termékeket gyártani, amik olvasásra ugyanolyan jók. pont ezt szeretem a Pocketbookban, hogy van rajtuk elég gomb, és azok jól konfigurálhatóak - aki nem akar állandóan taperolni, annak nem is kell.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17981) totasenior válasza bwoay (#17977) üzenetére


totasenior
tag

A fent említetteken kívül az is oka volt a technológia ezen termékek körében való elakadásának, hogy a perem mellett, különösen a sarkokban meg tudott telepedni a "szösz" és ezt sok esetben vezérlő ingerként kezelte, ezzel is fokozva a pontatlanságot, sok esetben akaratlan műveletek végrehajtását eredményezte, sok volt rá emiatt a panasz.

(#17982) BoB válasza bwoay (#17980) üzenetére


BoB
veterán

Az érintőkijelző elég jól jön ha kell szótárazni (én például magyarul nem is olvasok egyáltalán).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17983) csendes válasza bwoay (#17980) üzenetére


csendes
őstag

Nem alkalmas multitouchra, gyakorlatilag egy sorban (illetve oszlopban) csak azt tudja érzékelni, hogy van-e akadály a fény előtt. Utána a szoftver ezt még tudja javítani, hogy néhány szálló porszem még ne okozzon gondot. A süllyesztett kijelző miatt vékony kosz a képernyőn még nem gond az érintés érzékelésnél, csak az olvasásnál

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17984) hav


hav
tag

Sziasztok!

Tudok esetleg valamilyen forrást Pocketbook Basic 3 kijelzőhöz? Lányomnak sikerült megroppantani...

(#17985) csendes válasza hav (#17984) üzenetére


csendes
őstag

A magyar szervíz [link] vagy esetleg az AliExpress.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17986) hav válasza csendes (#17985) üzenetére


hav
tag

Aliexpressen nézegettem, találtam is hozzá, csak ugye a szállítasi idő...
De mindegy, az lesz, addig vár türelemmel.
Egyébként szétszedtem, ha érdekel valakit a belseje teszek fel képet róla szívesen.

(#17987) farkas-j válasza hav (#17986) üzenetére


farkas-j
őstag

Jöhetnek, esetleg töltsd fel valahová és linkeld!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17988) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Elhatároztam magam, hogy az otthoni "könyvtáramat" felszámolom helyhiány miatt, és benevezek egy ebook olvasóba.

Alap kritériumoknak a minimum 6" képátlót, háttér világítást, minél több formátum ismeretét határoztam meg, valamint hogy lehessen hozzá tokot kapni.

Ezeket nézegettem:

PocketBook 632 HD 3
PocketBook Lux 4 627
Onyx BOOX Poke Pro 6" HD
Amazon Kindle Paperwhite IV

Van pár kisebb-nagyobb különbség köztük, éppen ezért a véleményetekre lennék kíváncsi, melyikkel járnék jobban.
Esetleg van más márka/típus amit ajánlanátok?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#17989) @Pal válasza Rakeem (#17988) üzenetére


@Pal
tag

A véleményekkel nem sokra fogsz menni. Az egyedi igényeid fontosak inkább. Azokat érdemes összeszedni kicsit részletesebben. Egyébként miért csak 6 colost néztél? Ha sokat olvasol érdemes elgondolkodni a nagyobb méreten is.

(#17990) Rakeem válasza @Pal (#17989) üzenetére


Rakeem
aktív tag

A véleményekre azért lennék kíváncsi mert itt sokan nálam lényegesebben tájékozottabbak.
Lehet az általam említett gépeknek van valamilyen erős hátránya amiről én nem tudok.
A nagyobb mérettől nem zárkózok el, ezért is írtam a minimum 6" méretet.
Ahogy írtam nincs sok elvárásom: minimum 6" képátló, háttér világítás, minél több formátum ismerete, valamint hogy lehessen hozzá tokot kapni"
Minden egyéb extra már a "jó hogy tudja azt is" kategória.

Árban nincs nagy mozgásom, mivel karácsonyra kérném a családtól. A felső határ 60k, vagy ha lényeges többletet nyújtana egy masina mondjuk az általam megjelöltekhez képest, akkor 70k.

[ Szerkesztve ]

(#17991) csendes válasza Rakeem (#17990) üzenetére


csendes
őstag

A Hardverapróról Amazon Kindle Paperwhite 4 ár/érték arányban a legjobb és egy tok is belefér a keretbe. Calibre [link] ingyenes szoftverrel mindent lehet rá konvertálni, kivéve a DRM-mel védett könyveket. Onyx-ot inkább csak a fanatikus Android rajongóknak ajánlanám.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#17992) pjen válasza Rakeem (#17988) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos Kindlét vennék,van pár a családban.Ha nem akarsz gépészkedni,csak gond nélkül olvasni tökéletes.

(#17993) Oldman2


Oldman2
veterán

Kindle pártiként lehet hogy elfogultságnak tűnik a véleményem:

Ár/érték arányban nem nyújtanak annyival többet a nagyobb kijelzős/drágább típusok, mint pl. a Kindle PW4.

Nem légből kapott a véleményem, már 2x is bepróbálkoztam a magasabb árkategóriával.

(#17994) farkas-j válasza Rakeem (#17988) üzenetére


farkas-j
őstag

Jó, hogy itt megkérdezed, és kapsz is véleményeket és javaslatokat. Ezzel azért van egy apró probléma, hogy a legtöbb fórumozónak nincs széles tapasztalata a márkák és típusok között (tisztelet a kivételnek). A legtöbbünk így én is csak a megvásárolt típusról tudunk gyakorlati véleményt mondani. Ráadásul mindenkinek más az igénye. Van aki lapozó gombok nélkül nem tud élni, másnak meg a háttérvilágítás színhőmérséklet állíthatósága a vesszőparipája. Nem vagyunk egyformák. Olvassál teszteket, menj be pl. egy MM-ba vagy olyan üzletbe, ahol kézbe is tudod venni a készülékeket. Taperoljad, nézd át a menüjét és a szolgáltatásait. Mindegyikre fel van rakva valami könyv amin ki lehet próbálni az olvashatóságot, működést. Én így tettem anno amikor a páromnak kerestem olvasót. Sajnos a boltokban csak 6"-os verziókat tudtam kézbe venni, és ezek közül akkor nekem a PocketBook Touch HD 2 volt az egyik készülék ami tetszett. Ekkor találtam rá a neten erre a cikkre és így az PocketBook Inkpad 3 mellett döntöttem, ráadásul nagyon jó áron gyári ajándék tokkal tudtam megveni. Most már van a Pro verziója is. Szóval egy ajánlás az Inkpad 3 mellett. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17995) Bozek válasza Rakeem (#17988) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én is sokáig gondolkoztam rajta, végül a PocketBook 632 HD 3 lett a befutó. Papíron vízálló, tehát elvileg az sem okoz gondot, ha ráöntesz véletlenül valamit. Tokot innen vettem hozzá, eredeti gyárit küldtek.

Telepíthető rá KOReader, ami sokkal jobban testreszabható, mint a gyári program. Ez a Kindle esetében már nem olyan egyszerű, mint a PocketBook-nál.

(#17996) Oldman2 válasza farkas-j (#17994) üzenetére


Oldman2
veterán

Az, hogy mennyire nem egyformák az igényeink és elvárásaink jelzi az is, hogy én ugyanezen cikk kapcsán felbuzdulva vettem nemrég egy Inkpad 3-at, aztán mivel (szerencsére) online vásárlás volt, 14 napon belül elálltam a vásárlástól.

Ahogy azt mér említettem, nekem nem nyújtott annyival többet, mint amennyivel többet kellett érte fizetni.

(#17997) Ébri válasza Rakeem (#17988) üzenetére


Ébri
senior tag

Én valamilyen kobot is felsorolnék. Vmint én is támogatom a youtube videók nézését, a goodereader félék pl. általában bemutatják a szoftvert, s egy csomó dolog látszik rajtuk (a véleményükre meg nem feltétlenül kell adni...)

(#17998) @Pal válasza Rakeem (#17988) üzenetére


@Pal
tag

Látod? Sokan próbálunk segíteni, de igazából csak magad tudod kiválasztani a megfelelőt. Szerintem farkas-j javaslatai szerint érdemes keresgélned. Én is így találtam a sajátomat.

Nekem a két legfontosabb szempont a méret és a láthatóság (képernyő megvilágítás). Emellett a vízállóságért hajlandó voltam felárat fizetni, ugyanis nem szerettem volna korlátozni a használhatóságot, pl. időnként használom párás, vizes helyen, fürdőben. Az olvasható formátumok nem igazán érdekeltek, mert szinte mindent át tudok alakítani bármilyen formátumra.
Jól mutatja az, hogy mennyire különbözők vagyunk, a legtöbbeket nem érdekli a nagyobb méret, de pdf olvasásánál már nagyon fontos lehet, én pedig szoktam pdf formátumot olvasni.
Oldman2 módszere (ahogy itt tapasztalom), hogy megrendeli a készülékeket és agyon tesztelgeti, majd, ha talál valami hibát, visszaküldi. Konzultálgattunk is az Inkpad 3 vásárlása kapcsán. Én azt mondtam, hogy az olvasási beállítások, a világítása tökéletesen állíthatók és az apróbb hiányosságai mellett nekem teljesen megfelel. Ő végül úgy döntött, hogy nem éri meg az árát. Szerintem ennek a készüléknek a legnagyobb hibája a a kezelőgombok elhelyezése, érzékenysége. Könnyű véletlenül megnyomni, de ezt néhány nap után megszokja az ember és már nem okoz gondot.
Szóval, csak azt akartam mondani, hogy talán érdemes valamit konkrétan kiválasztanod és azzal kapcsolatban megkérdezni, hogy mik a tapasztalatok, van-e valami hibája vagy előnye ami számodra fontos lehet.

(#17999) tomazin


tomazin
veterán

Az a baj, hogy amíg az embernek nem volt kezébe, addig nem igazán érzi a preferenciát sem. Az alap, hogy legyen világítás, de pl. alapból én gondoltam volna, hogy a színhőmérséklet állítás nem kell nekem. Aztán rájöttem, hogy de. Vagy pl. ez a méret kérdés is: hol fogod használni? Tömegközlekedésen inkább hátrány a nagyobb kijelző.
Szóval nekem nagyon hasznos volt, hogy kaptam kölcsön egyet, mert pl. innen tudtam, hogy gombosra semmi szükségem, vagy csak akkor ha oldalt van a gomb és nem az alján.

(#18000) Dhampir válasza Rakeem (#17988) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor Ken Follett Kingsbridge-trilógiáját leszakadással fenyegető vállal hazacipeltem, ismét elgondolkodtam én is egy elektronikus könyvolvasó beszerzésén. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.