Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) schor válasza Arolotifar (#23000) üzenetére


schor
tag

Köszönöm. Megpróbálom újra... Ha nem sikerül, tudnátok ajánlani egy olyan olvasót, amin eleve van esetleg német-magyar szótár vagy biztosan letölthető rá?

(#23002) csendes válasza schor (#22999) üzenetére


csendes
őstag

Szótárként nem tudod felvenni, így beállítani sem. Itt van a hivatalos szótár telepítési segédlet Pocketbook-ra: [link] De ha visszaolvasol, akkor találsz leírást arról, hogy hogyan lehet szótárakat a Pocketbook *.dic formátumra átalakítani.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#23003) schor válasza csendes (#23002) üzenetére


schor
tag

Köszönöm! Egyáltalán nem vagyok egy PC guru, sem túl fiatal már, ezért is nem egyértelmű számomra minden segítő válasz. 😊
De igyekszem...

(#23004) Shdgfnn


Shdgfnn
friss újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Pocketbook Aqa2 e- book olvasómat szeretném lecserélni és elbizonytalanodtam...
A Kobo Libra2 a magyar ékezetes betűket kezeli? Ez a kérdés azért merült fel bennem,mert ha jól tudom, akkor nincs magyar menüje és a kiválasztható nyelvek között sincs..
Köszönöm a segítséget!!
Ami még szóba jöhet,az a Pocketbook Era

(#23005) matti70 válasza Shdgfnn (#23004) üzenetére


matti70
tag

Minden ma kapható olvasó jól kezeli a könyvekben található nemzeti karaktereket.

(#23006) DrBubo77 válasza Shdgfnn (#23004) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem Libra H2O-m van, kezeli az ékezeteket. Inkább 1-1 betűtípus okozhat problémát, ha nincs benne minden ékezetes karakter.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23007) Shdgfnn


Shdgfnn
friss újonc

Köszi. Választ,már csak az a kérdés,H. Pocketbook Era,vagy Libra2 :Y

(#23008) LittleBiG007 válasza Shdgfnn (#23007) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Lehetne itt mindenféle paramétert meg könyvtár- és szótárkezelést hasonlítgatni, én viszont egyszerűen azt ajánlom, amelyiknek jobb a kijelzője, és ez Kobo Libra 2. Összehasonlító videó itt.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#23009) Bozek válasza LittleBiG007 (#23008) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mennyire hiteles egy összehasonlítás, ahol a két eszközön nem ugyanaz a font van? Simán fel lehetett volna rakni az Era-ra is ugyanazt, akkor látható lett volna a valós különbség.

És ugye azt is láthatjuk, hogy a Kobo-n a Bold értéke 1-re van állítva, nem pedig 0-ra.

(#23010) ollie válasza Bozek (#23009) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Átlag felhasználó számára pont ez hiteles, hiszen a legtöbben az alap fonttal fogják az ereadert használni. Egyébként meg beszélt arról, hogy van egy plusz réteg a Pocketbook kijelzője előtt, és a miatt látszik elmosottabbnak és kevésbé kontrasztosnak a kijelző.

***

(#23011) LittleBiG007 válasza Bozek (#23009) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igazad van, ha a különbséget nagyon kell keresni. De ha szembetűnő, akkor ennek semmi értelme. Amikor a Voyage-omat egy másik olvasó mellé tettem anno, nem kellett ott semmiféle fontot állítgatni, csak rá kellett nézni a kijelzőre...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#23012) Bozek válasza ollie (#23010) üzenetére


Bozek
nagyúr

De nem a default fontot használta, hanem átállította a PocketBook-on DejaVu Serif-re. A videón is láthatod, hogy van ott felette egy "default". Azt nem tudom, hogy Kobo-n a Merriweather-e a default, de ott meg az van beállítva. Plusz ugye az a Bold beállítás se épp előnyös összehasonlításnál.

LittleBiG007: Ha valóban alap beállításon használná mind a kettőt, akkor nem is lenne vele problémám. De itt nem ez történt.

[ Szerkesztve ]

(#23013) Shdgfnn válasza LittleBiG007 (#23008) üzenetére


Shdgfnn
friss újonc

Elsőre a kijelzője fogott meg a Libra2- ban...aztán megnéztem egy csomó videót,összehasonlítást, stb..nagyon szimpatikus,h.lehet böngészni egy adott könyvben,fejezetek ugorhatok át úgy,h.van egy előnézeti képem is róla..( a használati utasítás szerint)..az Aqua2- n atom rossz volt oldalakat átugorni( magánvélemény),persze nem szabad összehasonlítani egy fejlettebb konstrukcióval..
A Pocketbook Era meg csak simán..na mondjuk ki..nekem nagyon szép...meg én jegyzetet már az Aguan is csak karikázással csináltam,nem aláhúzással,ami itt is megvan..a Librára hogyan lehet angol- magyar szótárat telepíteni? Az Era- n van előre telepített eng- hun az tuti.. nem értek hozzá sajna

(#23014) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy cirka 2-3 éves Alcor Myth LED-em. Az már pár hónapja előjött, hogy törölte az előzőleg olvasott könyvek listáját. Viszont pár hete kezdte el azt, hogy EPUB megnyitáskor szétesik a kép és csak reset-elni lehet. Az általam feltöltöttekkel és a gyárilag rajta lévőkkel is ezt csinálja. Amúgy minden más funkciója működik.
Leszedtem a legutolsó firmware-t a hivatalos Alcor oldalról - 1.1.12. - viszont a frissítésnél kellene a driver - illetve nem Windows 10 kompatibilis - de cska Windows 7-es. Ráadásul amit észrevettem, hogy az enyémen 1.1.13-as van. Arra gondolok, hogy egy firmware frissítés megoldaná a dolgot. Esetleg valakinek sikerült Windows 10 alatt a firmware-ét frissíteni a Myth LED-nek?

Előre is köszönöm!

Üdv.:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#23015) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Megjött a Kindle Scribe.

Minden reggel megnézem az Amazon napi akciós könyveit, így akadtam rá az új (író-)olvasóra. De úgy látom, már vannak magyar cikkek is a megjelenésről, ha valaki nem tud angolul, keressen rájuk.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#23016) ollie válasza LittleBiG007 (#23015) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is ma reggel olvastam, még szerencse, hogy nem vettem asszonynak Onyx Boox Note Air 2-t, valszeg ez lesz helyette.

***

(#23017) consono válasza LittleBiG007 (#23015) üzenetére


consono
nagyúr

HA nem ennyi lenne a dollár, el is gondolkodnék rajta, mert néha jól jönne jegyzetelni, meg a nagyobb képernyő is... De így csak csorgatom most a nyálam :) Mondjuk november 30-ig bármi megtörténhet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#23018) ollie válasza consono (#23017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

amazon.de-n euróban fizetsz, és még olcsóbb is

***

(#23019) consono válasza ollie (#23018) üzenetére


consono
nagyúr

De ez is csak az árfolyam miatt olcsóbb :) 340 dollár vs 370 EUR..

"In God we trust. All others must bring data"

(#23020) ollie válasza consono (#23019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak. Ha a com-ról vennéd, jönne még rá plusz vám meg 27% áfa is (mert a dolláros árak mind nettó árak). A de oldalról meg csak a német és magyar áfa különbsége megy rá (7%).

[ Szerkesztve ]

***

(#23021) consono válasza ollie (#23020) üzenetére


consono
nagyúr

Jogos :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#23022) Cyone válasza Totis (#23014) üzenetére


Cyone
tag

Szia!
Az én Alcor Myth Led olvasómon semmi probléma nem volt epub formátumú könyvekkel. Nem kellett firmware-t frissíteni rajta. Talán a 12-es verzió van rajta. A korábban olvasott könyvek listáját nekem a bekapcsoló gomb nyomásával sikerült véletlenül törölni (talán a bekapcsoláskor túl sokáig nyomtam a gombot). Esetleg egy gyári visszaállítás nem segíthet? Én már régóta nem ezt az olvasót használom (teljesen hibátlanul pihen valamelyik fiókban).

Cyone

(#23023) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nézem a kindle-t amazon.de-n
Ez lenne a 10.gen (2020) verzió?
A gyerek verzió hogy, hogy 25 eruróval olcsóbb és még tok is jár hozzá, meg +1 év gari?

(#23024) ollie válasza Sanyi.mTs (#23023) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont azért olcsóbb, mert az gyerek verzió. A gyerekeket már most rá akarja szoktatni az amazon a saját ökoszisztémájára. Egyébként pont azért, mert jobb deal, sokan inkább azt veszik maguknak a sima Kindle helyett.

Amúgy igen, amit belinkeltél, az a 10. generáció. Kb 1 hét múlva jelenik meg a 11. Azt érdemes venni, mert duplájára nőtt a tárhely meg a kijelző felbontása is, és már Type C csatlakozós lesz az is.

***

(#23025) Laslow válasza Sanyi.mTs (#23023) üzenetére


Laslow
senior tag

Kindle Paperwhite 5-öt továbbra sem küldenek Magyarországra. :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#23026) Sanyi.mTs válasza Laslow (#23025) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

német nyelvterületre korlátozott termékeket én mailboxde.com-on keresztül szoktam amazon.de-ről rendelni

(#23027) Sanyi.mTs válasza ollie (#23024) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

akkor kezdésnek jó lesz ez a gyerek verzió. első ebook lesz. az új változat meg majd 2szer ennyibe fog kerülni (akció nélkül).

(#23028) Laslow válasza Sanyi.mTs (#23026) üzenetére


Laslow
senior tag

Igen, ismerem a lehetőséget, de köszönöm a segítséget.
Nekem kint él a húgom, így enélkül is meg tudom oldani, csak nem akarom őt ezzel terhelni, nekem pedig nem sürgős - egyelőre várok a következő akcióra, meg akkor már hátha Magyarországra is hajlandóak lesznek kiküldeni (bár, kétlem). Az előző akcióról pont lemaradtam - még láttam akciós áron, csak akkor kezdtem utánaolvasni, hogy mi is lenne jó nekem, és mire eldöntöttem, addigra vége lett az akciónak... Akció nélkül meg azért már - számomra - határeset az ára, akciósan sokkal befogadhatóbb.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#23029) igor1


igor1
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek hogy viszonyúl az e-ink a mágneses telefon tartóhoz?
Ugyanis most vettem uj olvasot és a régit egy ágytamlához rögzített csipeszes tartóval használtam.
Az ujjat nem fogja meg...
Ezért a legegyszerűbb átalakítás a mágneses tartó lene...
Most a régihez nyomkodom a magnest...nem látok semmi baját.
Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Előre is köszönöm ha esetleg tud valaki segíteni.

(#23030) Apollyon válasza igor1 (#23029) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A modernebb olvasókban mágneses érzékelő van az automatikus ébresztés / alvó módhoz, az egyes modellekhez gyártott tokokban pedig mágnes, ezt érzékeli az olvasó szenzora. Így valszeg semennyire sem árt neki a mágnes. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23031) Bozek válasza Apollyon (#23030) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az biztos, múltkor odatapadt a mosógép tetejére az olvasóm, pedig még tokba se volt. :D

(#23032) igor1


igor1
csendes tag

Akkor használom a tartót.
Meg hát most derüljön ki amíg garis...
:D

(#23033) hockeyapu válasza Bozek (#23031) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

És le tudtad szedni a mosógépet az olvasóról, amikor felemelted ? :DD

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#23034) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Karácsonyra szeretnék ebook olvasót vásárolni.
Ami jó lenne: meleg háttérfény, esetleg érintő kijelző -bár ebben nem vagyok biztos, hogy valóban szükséges-e... :F
Csak olvasás, nem kell játék, de böngésző sem fontos.
Ezek a modern gépek hogy kezelik a régi Ocr pdf fájlokat? Ezer éves kobe olvasón nem szerette, sokszor csak 3 - 4 pixeles karakterekkel jelenítete meg a betűket, szinte olvashatatlanul.

Ja, jó lenne max 50k vagy alatta... :F

Köszönöm!

(#23035) ollie válasza Bertiee (#23034) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ebook olvasó nem pdf-re való, a pdf nem ebook formátum. Ha pdf-et akarsz olvasni, akkor csak nagy, 10+ ereadert szabad venni, hogy élvezhető legyen a pdf "olvasása". Szóval vagy mondj le a pdf-ről (szerezd be a könyveid epub, mobi, stb formátumokban), vagy vegyél egy nagy ereadert (de azok 200k körül vannak), vagy vegyél egy tabletet.

[ Szerkesztve ]

***

(#23036) Harmaskotes válasza Keef_Lee (#15363) üzenetére


Harmaskotes
friss újonc

Szia!
Én is Navon Big book-ot vettem. Használatával technikai gondjaim vannak. Szívesen konzultálnék egy felhasználóval. Megköszönöm, ha kapcsolatba tudunk kerülni.
harmaskotes@gmail.com
30-3647516
Előre is köszönöm
Éva

(#23037) Bertiee válasza ollie (#23035) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi! Ha eltekintünk a pdf-től, a fenti paraméterekkel mondjuk Pocket book touch 5-ön kívül mi jöhet még szóba 50k-ig?

(#23038) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok

Pocketbook kijelző szétfolyást sikerült már valakinek gariztatnia? Ha igen, akkor leírhatná, hogy hogyan sikerült.

Kívül nincs nyoma sérülésnek. Nem ejtettem le, nem ütődött meg, a gesztusvezérléstől folyt meg. Nem nyomtam erőből.

(#23039) szkaroly válasza mcsm88 (#23038) üzenetére


szkaroly
senior tag

Magyarországon sehol. Németeknél van olyan lehetőség, hogy írsz egy papírt hogy megesküszöl hogy nem te okoztad a sérülést, van esélyed hogy a gyártó pozitív elbírálásba részesít. Ezenkívül a Pocketbook egy ideje kinál képernyőbiztosítást 29 euroóért, ezzel a gari is 3 évre nő. Ezt a vásárlás után is meg lehet venni, persze még a serülés előtt.

[link]

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#23040) DrBubo77 válasza Bertiee (#23037) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az is egy fontos kérdés, hogy csak újban vagy használtban is gondolkozol-e?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23041) ollie válasza Bertiee (#23037) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kindle Paperwhite van itthon 50k körül, vagy megvárod a black friday-t valszeg ennél olcsóbban lesz a német amazonról az újabb pw. Van még Kobo Nia kb ennyiért.

Meleg háttérvilágítást szerintem nem kapsz 80-100k alatt. Sajnos a forint olyan lejtmenetben van, hogy kb dupla áron van most minden műszaki cikk, mint 3-4 évvel ezelőtt. És ez scak rosszabb lesz.

***

(#23042) Bertiee válasza ollie (#23041) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi! Akkor várok egy kicsit... :R

(#23043) mcsm88 válasza szkaroly (#23039) üzenetére


mcsm88
senior tag

Én is ettől félek.
Pécsen tudtok valakit aki javít pocketbook kijelzőt?

(#23044) hampidampi válasza mcsm88 (#23043) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kijelzőt nem lehet javítani, max. cserélni. Az meg nem biztos hogy megéri.

(#23045) mcsm88 válasza hampidampi (#23044) üzenetére


mcsm88
senior tag

Így értettem én is a javítást.
Közben megtaláltam a márkaszervízt, majdnem 40k lenne a csere.
Alli-n is 30k felett egy panel.
Szóval majdnem egy új készülék árát kifizetném és retteghetnék, hogy megint meghal egy érintéstől.
Szóval ezt elengedtem.

Érdekes, hogy itt visszaolvasva erről a márkáról találtam csak ilyen tömeges problémákat.

PocketBookot soha többet!

Ha itthon tud valaki olyan helyet, ahol lehet venni biztosítással is ebook olvasót az jelezze legyen szíves.

[ Szerkesztve ]

(#23046) Bozek válasza ollie (#23041) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk az említett PocketBook Touch Lux 5 pont tudja a SMARTlight-ot 50k alatt, amivel beállítható meleg háttérvilágítás. De még a Kindle Paperwhite 5 sincs 80-100k és ott is állítható.

(#23047) szkaroly válasza mcsm88 (#23045) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha felmész a netre, számtalan Kobo és Kindle is van ami hasonlóan járt. Ugyanaz az a display van mindegyik olvasóban.

Poco X3 Pro

(#23048) Apollyon válasza mcsm88 (#23045) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért van sok Pocketbookos beírás itt, mert a legtöbb embernek az van. A kobohoz, kindlehöz képest sokkal jobb ár/érték aránnyal rendelkezik, olcsóbban kapod meg ugyanazt / jobb funkciókat, mint pl. a kobónál.

A kijelzőt meg egyetlen cég gyártja az összes eszközbe: [link] ... ergo monopolhelyzetben vannak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23049) Bertiee válasza Bozek (#23046) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Huh, köszi, ránézek. Jó lenne a szabályozható háttérvilágítás. :R

(#23050) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

megjött a kindle 10 (gyerek kiadás).
egészen meglepődtem, hogy a hozzá adott tok milyen masszív, érzésre nehezebb, mint maga az ebook.

van mód arra, hogy számítógépről hozzak létre és rendezzek collection-őket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.