Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) szabochris válasza Polllen (#16400) üzenetére


szabochris
aktív tag

Közben változott minden.... Istenem, nők! :D

Szóval nem jó a Kindle, drága, ennyiért nem vehetek neki ebook olvasót. :D
De ami nagyobb baj, nem olvas epub-ot, és neki fontos, hogy úgy lehessen lapozni, mint egy igazi könyvet.
És max 25-27e Ft lehet. Háttérvilágítás nem létfontosságú.

Ja, és fehér. :D :D

Valami jó ajánlat?

(#16402) Dr.F.E.R.I. válasza szabochris (#16401) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Vegyél neki könyvet akkor :D

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16403) szabochris válasza szabochris (#16401) üzenetére


szabochris
aktív tag

Bocsi, lejárt az idő. :)

És inkább érintőképernyős kéne. :)

(#16404) szabochris válasza Dr.F.E.R.I. (#16402) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nagyon vicces....
Esetleg valaki, aki értelmes, normális választ tud adni?

(#16405) LittleBiG007 válasza szabochris (#16404) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Sajnos arra a hozzászólásodra nem lehet értelmes választ adni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16406) pjen válasza szabochris (#16404) üzenetére


pjen
félisten

Honnan tudja,hogy epubot vagy például mobit olvas,mért nem mindegy.Hogyan lehetne egy olvasót lapozni,mint egy könyvet?Ha érintős végképp,hogyan lapozható.Az egészből a fehér szín ami könnyen megoldható.

(#16407) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok! Vettem a kamasz fiamnak egy alcor mythet. A PC-vel összekapcsolva mindig "ismeretlen USB eszköz" hibaüzenetet kapok. Próbáltam 2 win10 PC-n is.
A memóriakártyára másolt könyveket meg nem látja, azt írja, hogy a külső memórián nincs fájl. Mitévő legyek? hogyan tudnék könyvet másolni rá?

(#16408) szabochris válasza pjen (#16406) üzenetére


szabochris
aktív tag

Most a tableten olvas. Letöltött rá valami ebook olvasó programot és azzal ha elhúzza balra a képernyőt olyan hatása van mintha lapozódna a könyv, felhajlik a lap széle és átfordul..Na egy ebook reader tud ilyet? Remélem így már sikerült felfogni.

[ Szerkesztve ]

(#16409) fattyu válasza szabochris (#16408) üzenetére


fattyu
veterán

tényleg? ez a fontos?
ez a fícsör dönt hogy jó e olvasni rajta?
fúú apám

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16410) Polllen válasza Polllen (#16398) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre esetleg valaki?

Pocketbook touch lux 3 vagy paperwhite?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16411) Ajándékok válasza szabochris (#16408) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Sikerült. Ha nem az olvasás, hanem a lapozás a cél, vegyél egy ilyet (ha már a korábban ajánlott könyv nem jó)! Ennek az akkuja nem merül le, világítás sincs benne, szemet sem bántja. Esetleg egy könyv szerű tokot a már meglevő tablethez. Mindkettő belefér a 25k-s keretbe.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16412) pjen válasza szabochris (#16408) üzenetére


pjen
félisten

Venni kell annyi olvasót ahány oldalas a könyv, :P spiráloztatni őket,és máris lehet lapozni.

(#16413) Ajándékok válasza Polllen (#16410) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha sok könyvet akarsz az olvasóra tenni, akkor pocketbook.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16414) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok,

Van egy PocketBook Touch Lux 3 aminek úgy néz ki behalt a kijelzője. Az érintést érzékeli de a kijelző alsó fele csak szürke képet mutat.
Van valakinek tapasztalata, hogy mennyiért javítják vagy cserélik a kijelzőt?

Vagy érdemes inkább valami új readert venni?

Romani ite domum.

(#16415) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
[link]
Ez megér ennyit?
Hogy lehet erre könyvet tenni ? Bonyolult kezelni ?

(#16417) Apollyon válasza szabochris (#16408) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tehát gyakorlatilag egy animált lapozás az elvárás. Az ebook olvasók kijelzőjének jelen pillanatbeli technológiája miatt egyik olvasóba sincs beépítve ilyen funkció, az olvasókon lévő oprendszer meg nem enged akkora szabadságot hogy ilyen szinten lehessen modolni.

De az általad leírtakból inkább ne vegyél ebook olvasót, mert szinte biztos, hogy az elvárásokkal szemben nagy csalódás lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16418) yossarian14 válasza Sterilzona (#16415) üzenetére


yossarian14
tag

Szia!

Magyar nyelv nincs rajta. Ha tud angolul a felhasználó, akkor gyorsan megtanulható a használata. Ha nem akarsz hangoskönyveket rá tenni, akkor fölösleges a 32GB-os verzió, elég a 8GB-os.

Könyveket USB kábellel tudsz rá tölteni vagy az Amazon webshopjából is vásárolhatsz akár közvetlenül az olvasón keresztül.

A megér-e ennyit kérdés elég szubjektív, de ennél olcsóbb (valószínűleg) nem nagyon lesz mostanában.

szerk.: ha még nem találkoztál kindle-lel vagy ebook olvasóval korábban, akkor érdemes még kicsit utána olvasni. Ami gyakran meglepetés szokott lenni, hogy pdf-ek olvasására nem igazán ajánlott ebook olvasót használni. Számos egyéb formátumot viszont nagyon jól kezel.

[ Szerkesztve ]

(#16419) Sterilzona válasza yossarian14 (#16418) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm :)

(#16420) Polllen válasza Ajándékok (#16413) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából nem, van helye a könyveknek.

De ha jól értem, nincs jelentős különbség olvasási élményben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16421) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Kobo könyváruházában (iOS és PC) tettem egy-egy utat, de nekem frusztráló benne, mennyire nem találom meg benne amit keresek. Konkrétan két e-könyvre kerestem rá, a The Martian és a Harry Potter első része (angol verzióra abból is). Az elsőre felhozott mindenféle kivonatolt írást, több különféle nyelvű fordítást (még a magyart is), de az eredeti angolt így sem találtam meg. A Harry Potternél meg esélyem nem volt, ezrével van mindenféle kapcsolódó hülyeség, de az eredeti angol nyelvű regényt abból sem találtam meg. Az Apple Books app-jában nem kellett sok, hogy mindkettőre ráakadjak. Amazonon is kicsit érdekes a dolog, mert a Marsi csak angol vásárlók számára érhető el kindle formátumban, a .com oldalán pedig csak Classroom-edition és más nyelvű ilyen-olyan változatok vannak. A HP viszont gond nélkül előkerült, az Amazon keresője sosem volt rossz. Itt meg az az érdekes, hogy a puhaborítós könyv változata lényegesen olcsóbb, mint az e-könyv. Engem a Kobo iránt ez most kicsit elbizonytalanított.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16422) Ajándékok válasza Polllen (#16420) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha már olvasol, a könyv számít, nem az olvasó. Abban van a különbség, amíg eljutsz az olvasásig.
Szerintem a felbontás sem számít.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16423) cigam válasza Dr.F.E.R.I. (#16421) üzenetére


cigam
félisten

Lehet csak rosszul kerested? [link] Bár a magyaroknak ez tiltott gyümölcs.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16424) Dr.F.E.R.I. válasza cigam (#16423) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem tudom, hogy lehetne még máshogy keresni. Ahogy belépek a Kobo.com oldalra és beütöm a címet a keresőbe, egy ömlesztett masszát kapok eredményül, amiben nagyítóval sem találom az eredeti regényt. Mondjuk én a Philosopher's Stone-ra karestem rá, amit belinkeltél, az az amerikai változat. De végül is mindegy, mert azt sem találom meg egy ilyen szimpla kereséssel. Idáig hogy jutottál el, hogy legalább ezt megtaláltad?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16425) cigam válasza Dr.F.E.R.I. (#16424) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem annyi a trükk, hogy én az amerikai boltban kerestem, te meg gondolom valamelyik EU-s boltba írtad be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16426) Dr.F.E.R.I. válasza cigam (#16425) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi a tippet ;) Én alapból a Kobo.com oldalra nyitottam, de az worldwide. Átállítottam britre, és így rögtön megtaláltam mindkettőt. Egyébként ha azt a kis régióablakot nem jelölöd meg nekem, kábé az életben nem veszem észre. Bár úgy gondolom, egy tökéletes világban mind e nélkül is jól kellene mennie, mindegy. Fő, hogy lelepleződött a trükk.

Szerk.: mondjuk ahogy nézem, megvenni egyiket se lehet...

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16427) cigam válasza Dr.F.E.R.I. (#16426) üzenetére


cigam
félisten

Ez igaz, viszont ha Harry Potter, akkor Pottermore.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16428) Dr.F.E.R.I. válasza cigam (#16427) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezt a tippet is köszi :) Ahogy ki tudtam nyomozni, epub formátumot használnak, ez mondjuk +1 a Kobo javára.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16429) LittleBiG007 válasza Dr.F.E.R.I. (#16421) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Kipróbáltam én is és teljesen igazad van. Hogy ez így miért jó nekik... :F Én a Kobo Store-ban kezdtem egyébként a vásárlást (és akkoriban nem kellett ezzel a régióállítással "trükközni"), de már több mint két éve áttértem az Amazonra, velük sokkal jobban meg vagyok elégedve. " Itt meg az az érdekes, hogy a puhaborítós könyv változata lényegesen olcsóbb, mint az e-könyv." Igen, ez igaz (habár az amerikai vásárlók esetében csak 12 cent az eltérés), de ez nem az Amazon "hibája", hiszen az árat a kiadó állította be.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16430) ithuriel


ithuriel
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem egy új Kindle Paperwhite-ot német Amazonról és szeretnék valamilyen tokot is venni hozzá. Tudtok ajánlani egyet, ami aránylag normális áron van (nem 10 ezerért, mint amazonon) és jó is? Keresgéltem, de az újhoz mintha még nem igazán lenne elérhető 3rd party tok. Esetleg az előző generációs is jó a mostanihoz? Nem tudom változott-e külsőleg a termék.
Köszi előre is! :R

(#16431) Dr.F.E.R.I. válasza LittleBiG007 (#16429) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Kobo-t végül is mi(k)ért hagytad ott? Nekem sincs bajom különösebben az Amazonnal, lehet én is őket fogom inkább választani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16432) LittleBiG007 válasza Dr.F.E.R.I. (#16431) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Amikor megvettem a Kindle Voyage-omat és láttam, hogy ez a minőség jóval túlmutat a Paperwhite-on (olyanom is volt pár, minden generációból), tudtam, hogy ezt meg fogom tartani. Mivel a Kobo-ra vásárolt könyveimet nem lehetett a Kindle-n olvasni, ezért gondoltam egyet és az Amazon boltjában leellenőriztem a még olvasatlan könyveimnek az árát. Annyira olcsók voltak, hogy meg is vettem őket. Azóta látom, hogy sokszor van akció, ha megtetszik egy könyv, nem is veszem meg azonnal, mert nagy valószínűséggel lesz később akcióban is. Többször kihasználtam már azt is, hogy a könyv egy héten belül visszaadható és visszakapom az árát. Van még jópár egyéb szolgáltatás is a könyvekhez kapcsolódóan, ellenben a Kobo boltja igencsak statikus, ott igazából megkapom a könyvet, de semmiféle egyéb szolgáltatást nem kapok hozzá. Egy-egy ajándék kupon kivételével akciókkal sem nagyon találkoztam.

Ja és szeretek az Amazonon ingyen könyveket "venni". Mert olyan is van.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16433) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

Most akciós amazonon a kindle Paperwhite, 100 ojro. A vízállóság nagyon szimpatikus.
Szakmai könyveket, főként pdf-eket olvasnék rajta, kollégám említette, hogy a kis méret miatt rossz lehet a tördelés. Ajánlott erre a felhasználásra, vagy van valami korlát, ha usb-n tennék rá pdfeket olvasni?

Meddig tarthat az amazonos akció? kiutazok kedden berlinbe, szóval helyben is körbenézhetnék, ha ott olcsóbb egy helyi mediaban pl.

Köszi!

Everybody lies.

(#16434) hroberto válasza Pttypang (#16433) üzenetére


hroberto
veterán

Szia!

Igaz Kindle-m még nem volt, de az e-book olvasók nem a legalkalmasabbak a PDF fájlok olvasására. Inkább egy tablet.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#16435) LittleBiG007 válasza Pttypang (#16433) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Méretkorlát csak a belső tárhely mérete, de PDF olvasásra 15 hozzászólás megírása alatt sem vált alkalmassá. (ekkor volt ugyanis legutóbb szó róla... :U )
Ha nem olvasol olyan helyen, ahol vízbe ejtheted, akkor sok haszna nincs a vízállóságnak fizikai lapozógomb nélkül.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16436) Pttypang válasza hroberto (#16434) üzenetére


Pttypang
veterán

Rendes szöveget tartalmazó pdf-ek olvasasara?

Nem a scannelt képes verzióra gondolok.

Everybody lies.

(#16437) ithuriel válasza Pttypang (#16433) üzenetére


ithuriel
csendes tag

Tudtommal Cyber Monday akció keretén belül van leárazva, annak pedig 26-án vége, viszont PDF-ek olvasására én se ajánlanék e-book olvasót, inkább egy tablet.

(#16438) pjen válasza Pttypang (#16436) üzenetére


pjen
félisten

A rendes PDF szöveggel is megküzdesz mire normálisan olvasható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16439) szabochris válasza pjen (#16438) üzenetére


szabochris
aktív tag

Sziasztok!
Alcor Myth LED-ről valakiknek tapasztalat ?

(#16440) Dhampir válasza szabochris (#16439) üzenetére


Dhampir
félisten

A kereső találatai között előfordul pár tapasztalat is.

(#16441) tvamos válasza Pttypang (#16436) üzenetére


tvamos
nagyúr

Valamivel jobb így a helyzet, de az A4-es oldalra optimalizált pdf-et még akkor is fáradztó olvasni a kis kijelzôn, ha jó a szemed, és landscape-ben használod az olvasót.
A pdf e-book konverzió meg... nem nagyon jó.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16442) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv!

PocketBook Touch Lux 3 olvasóról esetleg valami vélemény? Karácsonyra lenne szülőknek.

Ths Stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#16443) Polllen válasza stewe2 (#16442) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hali!

Ha látsz valahol akciósan, akkor jó vétel lehet az itt leírtak alapján. Én sajnos már csak 36-37k körül látok, de 38k-ért van touch lux 4. Vagy amazonról 36k ma a kindle paperwhite.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16444) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Pdf(ocr)-t lehet valamivel konvertálni használhatóbb formátumba? Nem fejlődött annyit a technológia az elmúlt évek alapján, hogy ezt megoldják?calibre-vel próbáltam mobi-ba de eléggé katyvasz lett.

A pdf reflow funkció Alcor Myth LED-ben egyébként nem rossz csak így mindig 2-szer kell lapozni, először mutatja az eredeti pdf szöveget ami elég apró és következő lapozásra rendezi képernyőhöz nagyobb méretben. Mondjuk még ez is jobb mint a katyvaszos konvertálás.

Thanos was right.

(#16445) pjen válasza Narxis (#16444) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,bár tökéletes talán sosem lesz,kisérletezni kell,hogy neked mi az elfogadható.Én ha valamit végképp nem tudok más formátumban megszerezni,a tableten olvasok PDF et.

(#16446) cigam válasza Polllen (#16443) üzenetére


cigam
félisten

Már elmúlt, de Pénteken a Libriben 33k-ért adták. Biztos lesz még itt-ott akciózva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16447) hampidampi válasza Narxis (#16444) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Pdf(ocr)-t lehet valamivel konvertálni használhatóbb formátumba? Nem fejlődött annyit a technológia az elmúlt évek alapján, hogy ezt megoldják?"
Már hogyne lehetne, nagyon régóta lehet.

"calibre-vel próbáltam mobi-ba de eléggé katyvasz lett."
Akkor rossz volt az ocr. Vagy nem is ocr volt, hanem csak sima copy-paste.

(#16448) Narxis válasza hampidampi (#16447) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tehát akkor ennél jobb nem lehet akár másik formátumba konvertálással?
Elvileg pedig ez ocr-es pdf, de semmi viszonyítási alapom nincs, hogy egy sima calibre konvertálással mit lehet legjobban kihozni ebből.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#16449) Ajándékok válasza Narxis (#16448) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Használható egyszerű konvertáló ocr-s pdf-hez: Mobipocket Creator

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#16450) pjen válasza hampidampi (#16447) üzenetére


pjen
félisten

? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.