Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) LittleBiG007 válasza Ébri (#16950) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Mi az, ami plusz a könyvtárszerkezetben, azaz mi miatt kell?"
Hát ez meg milyen kérdés? A könyvek fájlok. Nem olyan elrugaszkodott ötlet az, hogy valaki fájlkezelővel, könyvtárszerkezetben akarja látni őket, úgy, ahogy a számítógépen is. Nincs itt plusz, a pluszt az adatbázisos tárolás adja. A Kobo és Kindle adatbázisok esetén a hátrány a nagyobb mennyiségú könyv olvasóra másolásánál jelentkezik elsősorban. A Kobo addig nem enged olvasni, amíg fel nem dolgozta a rámásolt könyveket. A Kindle enged, de a háttérben pörgeti a procit, és képes tetemes mennyiségű energiát felzabálni. Amellett a Kobo esetében nem tudod csak simán felülírni a könyvet, ha metaadatot változtatsz. Először ki kell törölnöd, majd odamásolni újra. Sima felülírás esetén a metaadat nem frissül. Kindle esetében pedig ha beragad egy indexelés, akkor csak azt veszed észre, hogy sokkal hamarabb lemerült az olvasód. Meg egy furcsa Kindle hiba: a kollégám legutóbb egy könyvet másolt (calibre-rel) az olvasójára. Érdekes módon a könyv nem jelent meg az olvasón, többszöri rámásolásra sem. A calibre azt mondta, rajta van, a Kindle meg azt, hogy nincs. A könyvre gyanakszunk, hogy elég trehány módon elkészített lehetett. A lényeg, hogy ezek a hibák egyszerűen nem léteznek könyvtárszerkezet esetén.

"nálam a kindle kevésbé testreszabhatósága miatt esik ki csak."
2015 októberében írtam ezt, még Pocketbook olvasó tulajdonosként: "A Kindle messze nem ilyen rugalmas. Nekem emiatt azonnal ki is esne a versenyzők közül. (Hacsak nem ingyen kapom a cégtől :D )" És most a nappali olvasóm egy Oasis 2, ha pedig lusta vagyok a táskámból kivenni este, akkor egy Voyage van az ágyam mellett. És nem, nem ingyen kaptam őket. :-) Pár év folyamán nekem is háttérbe szorult ez a könyvtárszerkezetes dolog, már egyáltalán nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16952) hampidampi válasza LittleBiG007 (#16951) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, annyit azért helyesbítenék, hogy nagyobb mennyiségű könyv olvasóra másolásánál az indexelésnek nincs köze a könyvtárszerkezet-metaadat struktúra közötti különbséghez. Az egyszerűen a könyv szövegében való keresést gyorsítja meg.

(#16953) LittleBiG007 válasza hampidampi (#16952) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Adatbázis alatt a kiegészítő adatok tárolását értettem, és nem csak a metaadat, de az index is ide tartozik. És az indexelésnek pedig valóban pontosan az a funkciója, amit leírtál.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16954) Ébri válasza LittleBiG007 (#16951) üzenetére


Ébri
senior tag

Pont a második bekezdésedre utaltam , mivel én is ezt az utat jártam be (leszámítva, hogy a kindle szoftverrel nem tudtam megbarátkozni), mert (szerintem) nagyon sok és nagyon kevés könyvnél is elvész a könyvtárstruktúra előnye. Előbbi átláható nélküle, utóbbi átláthatatlan marad vmilyen szinten mindenképp.

Egy mondatban a lényeg az lett volna, hogy nézze meg fogásra és szoftverre a három ajánlott típust, és válassza a szimpatikusat :).

(#16955) hallador


hallador
addikt

Sziasztok,

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét, valamint, hogy leírtátok a véleményetek, végül inkpad 3 lett. Még tanulgatom, használni, főleg a konvertálásokat Calibre-vel. Az nagyon tetszik, hogy a Linux simán tudja kezelni a készüléket, simán felcsatolj a belső adattárát is. A Calibre pedig simán felismeri minden probléma nélkül.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16956) Rommelhun


Rommelhun
újonc

Nah, Pocketbook előnyére lehet írni a jó supportot.

Magyarul írtam nekik, erre ők angolul, de témába vágóan válaszoltak és1 nap alatt megoldották a problémámat.
Respect nekik.

(#16957) Dexter68


Dexter68
addikt

Rendeltem tokot a PocketBook-ra Aliról, de nem győztem kivárni, úgyhogy nekiálltam tegnapelőtt és csináltam egyet.

Persze ma megjött, amit rendeltem :DDD :DDD :DDD
Ha valakit érdekel, ilyet rendeltem és meglepő módon két hét alatt ideért. Csomagoltak bele egy kapacitív tollat, meg egy védőfóliát is. Egyiket sem használom, de kedves gesztus.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16958) koncsik válasza Dexter68 (#16957) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C nekem nagyon tetszik!!!! én a kobo aura h2o ed.2-re rendeltem nem régen, de csínálnék valami hasonlót... a dobozát használtad fel? megosztanád hogyan készült? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16959) Dhampir válasza Dexter68 (#16957) üzenetére


Dhampir
félisten

Indulhat a sorozatgyártás akár "Dexter's Book" néven. :D

(#16960) koncsik válasza koncsik (#16958) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vagy elviszem a dobozom belsejét könyvkötőhöz... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16961) Zozo0525


Zozo0525
őstag

de jó neked, március elején rendeltem még nem jött meg :-(

(#16962) Dexter68 válasza koncsik (#16960) üzenetére


Dexter68
addikt

kb. ezt az eredményt érnéd el a kajlaságok nélkül. nekem annyi előnyöm van, hogy tipográfusként végeztem a MOMÉ-n, ezer évet dolgoztam nyomdákban, nagyjából tudtam, hogy hogy készül egy ilyen. Volt otthon némi kartonom, némi papírmintám, ezekből dolgoztam. Ja, meg 3M kasírozó ragasztó is, bár az vicces volt, ahogy kivittem a papírokat a fűre lefújni :D

Amúgy meg nem olyan bonyolult. Kell némi karton, pontos mérés, ha megnézel egy keménytáblás könyvet, látod, hogy hogy épül fel a borító. kartont felvagdalod, becsomagolod, mint annó az iskolai könyveket, beragasztod a csomagolásból a betétet, oszt jónapot. Mondjuk, mielőtt a betétet beragasztod, nézd meg, hogy jó-e, ha nem jó, akkor csinálsz másikat :)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16963) Dexter68 válasza Zozo0525 (#16961) üzenetére


Dexter68
addikt

Mondjuk azért tettem be a linket, mert jó volt a tapasztalat vele.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16964) koncsik válasza Dexter68 (#16962) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16965) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Sziasztok!

Lenne egy Alcor Myth LED olvasóm, és egy hónap nyugovó után ezt történt szegénnyel, mikor bekapcsoltam. Szerintetek megéri szervízeltetni, vagy ez széria hiba ennél a típusnál?

[ Szerkesztve ]

A változás bent kezdődik

(#16966) Jarod1 válasza HeadHunter98 (#16965) üzenetére


Jarod1
addikt

egy ugyanilyen tünetű pocketbook van nálam, csak kijelző csere segít rajta..

(#16967) Skynet258 válasza HeadHunter98 (#16965) üzenetére


Skynet258
veterán

Azért a felirat legalább frappáns rajta... :B Ezzekkel az Alcor cuccokkal van baj azért bőven, anno a Speedshopban is utáltam mikor ezeket kellett eladnom... mennyit mindent hoztak vissza szervizelni ettől a gyártótól... Vegyél inkább egy Pocketbook-ot abban nem fogsz csalódni. :K Ott is lehet hiba persze de arányaiban jók azért.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16968) pjen válasza Skynet258 (#16967) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk az egész családnak Kindle van,hosszú évek óta.Még egy sem romlott el.Mikor csere van modernebbre a régi mindíg hibátlan és könnyen talál új gazdát.

(#16969) Skynet258 válasza pjen (#16968) üzenetére


Skynet258
veterán

A Kindle is jó én azért veszek mindig Pocketbook-ot mert sok féle formátumot támogat. :K

https://geekpulse.hu

(#16970) pjen válasza Skynet258 (#16969) üzenetére


pjen
félisten

A calibrével használom,tehát a formátum lényegtelen.

(#16971) fPApi válasza pjen (#16970) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem nem lényegtelen, hogy egyből olvashatom, vagy előtte még konvertálnom is kell. Persze, nem gond, de nekem kényelmesebb, hogy nem kell törődnöm a formátumokkal.

(#16972) pjen válasza fPApi (#16971) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell törődnöd a formátumokkal.Calibre jo mint könyvtár a gépen.Egy kattintás,küldés eszközre és kész,megold mindent.

(#16973) fattyu


fattyu
veterán

Kindle a legnagyobb. Sosem veszem a legnagyobbat. Ha mindenki azt tenne monopol helyzet lenne. Az meg nem jo

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16974) pjen válasza fattyu (#16973) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,mert kategóriájában az egyik legdrágább is.

(#16975) LittleBiG007 válasza pjen (#16974) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Szerintem az Amazonra gondolt, mint legnagyobb cég. Nem pedig az Oasis 2-re, amire utaltál.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16976) pjen válasza LittleBiG007 (#16975) üzenetére


pjen
félisten

Nem útaltam semmire.Az Oasisra végképp nem.

(#16977) LittleBiG007 válasza pjen (#16976) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Akkor meg a kijelzőméretre értetted. De annak meg nincs köze a monopolhelyzethez. Mindegy is egyébként...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16978) pjen válasza LittleBiG007 (#16977) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván a kijelző méretre gondoltam,ugy van össze hasonlítási alap.

(#16979) Dexter68


Dexter68
addikt

Olvasón belül a css szerkesztgetéssel tudok állítani a könyvek megjelenésén? Nem egyenként akarom a könyvek css-ét baszkurálni, hanem globálisan az összeset. (PocketBookom van, ha ez érdekes)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16980) Jarod1


Jarod1
addikt

van valakinek esetleg pocket book 624 alaplaphibás?

(#16981) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Csak a szórakozás kedvéért... 6-7-8 col. (Sajnos az 5 colos Sony-m bent van a cégnél, így az kimaradt.)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16982) Jarod1 válasza LittleBiG007 (#16981) üzenetére


Jarod1
addikt

és melyik a legjobb?

(#16983) szkaroly válasza LittleBiG007 (#16981) üzenetére


szkaroly
senior tag

Soha nem tudtam felfogni, miért nem elég a 6 hüvelyk. Betűtipust és méretet úgy állítom ahogy akarom, méret és súly kicsi, ez az ebook nagy előnye nálam. A könyvek mostanában nehezek és nagyok (érdemes megnézni a 80-as kiadásokat ugyanabból a könyvből), ezért olyan drágák gondolom. Többet kell lapoznom persze, de van touchscreen. És a telefonokkal ellentétben az ujjlenyomat sem zavaró. Felőlem a gombokat is elhagyhatnák.

Poco X3 Pro

(#16984) BoB válasza szkaroly (#16983) üzenetére


BoB
veterán

Én meg azt nem tudom megérteni hogy elég 6 hüvelyk. Az pont akkora mint a telefonom, kösz nem ha már választhatok, ez a mini szótár könyvméret.

8-on nekem sokkal jobb olvasni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16985) fattyu válasza szkaroly (#16983) üzenetére


fattyu
veterán

nem kell megérteni. elég elfogadni hogy másnak más a jó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16986) LittleBiG007 válasza szkaroly (#16983) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Akinek rosszabb a szeme (és ez mindenkivel bekövetkezik egy idő után, csak ki kell várni), az nagyobb betűméretet fog beállítani, ez a lehetőség az egyik legnagyobb előnye a könyvolvasónak a papírkönyvekkel szemben. De hiába tehető ez meg 6 colon, a szöveg mennyisége egy oldalon kényelmetlenül kevés lesz és nem a lapozás lesz a problémás, hanem a szemed fog elfáradni attól, hogy viszonylag sokszor kell visszaugrania a kijelző tetejére.

Egyébként természetesen mindegyiket meg lehet szokni, ez nem is kérdés. Amid van, az a jó. Az érdekesség ott kezdődik, amikor mindegyik hozzáférhető számodra. Kiijelzőméretet tekintve, amikor megvettem a 7 colos Oasis-t, hihetetlen jó érzés volt a nagyobb kijelzőn olvasni. Alig egy-két óra olvasás után a 6 colos Voyage-hoz visszatérve már kényelmetlenül kicsinek tűnt a kijelző. Akkor rádöbbentem, hogy nem is tudom, milyen forradalmi újdonságnak kellene egy olvasóban megjelenni, hogy valaha még egyszer 6 colost vegyek mindennapi olvasónak. Aztán 8 colos olvasón olvasva már nem annyira látványos a különbség (annak ellenére, hogy a fényképen látható, mennyivel több szöveg fér el rajta, ez részben persze a KOReader-nek is köszönhető). Bármikor kényelmes a váltás a 7 és a 8 col között, de a 6 coloshoz mindig lassabb visszaszokni.
De valami mégsem stimmelt a 8 coloson olvasáskor. Majd több óra olvasás után jöttem csak rá, mi a probléma. Függőlegesen már túl nagy. Vízszintesen nincs gond, kényelmesen belátható a 13 cm-es terület, de a 19 cm lefelé már sok. Vagy a fejemet kell mozgatni szép lassan lefelé, vagy a könyvolvasót egy picit felfelé, ahogy haladok a sorokon. Szóval nekem az arany középút jött be legjobban. Teszteltem a 8 colt egy idős emberen, akinek már szemüveggel is fárasztó a papírkönyv. Neki jóval nagyobb betűméret kellett a kényelmes olvasáshoz, de még így is megfelelő mennyiségű szöveg maradt a kijelzőn (huszonegynéhány sor).

Egyébként a 7 colos Oasis eddig nálam mindent visz. Minőségben, hordozhatóságban, sebességben, világításban (erősebb, egyenletesebb és fehérebb, mint bármi, amivel eddig találkoztam), ergonómiában nincs párja. Az Inkpad 3 a mindössze bemásolást igénylő KOReaderrel viszont nagyon ütős párost alkot. Csak az a kár, hogy még mindig nagyon sok benne a szoftverhiba, valamint a smartlight-ot sem kezeli, ennek ellenére azért lehet használni (pár éve a Kobo-n gyakorlatilag folyamatosan lefagyott, azért ez mára már sokat javult). Amikor kapsz egy rosszul formázott epub-ot, mondjuk pbsync-es email-ben és a "Style tweak" menüponttal pillanatok alatt olvasáshoz tökéletes szöveget tudsz belőle készíteni anélkül, hogy gépre másolva Calibre-ben kellene átszerkeszteni, majd visszarakni az olvasóra, na az nagyon menő. És ne feledjük, az Inkpad 3 ha nem is tökéletes, viszont egy nagy kijelzőjű olvasó, megfizethető áron.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16987) Dhampir


Dhampir
félisten

10-en még jobb lenne olvasni. :D

(#16988) Zozo0525 válasza LittleBiG007 (#16986) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ezt leírhattad volna 2-3 hónapja:-)
Lehet akkor oasis lett volna a PW4 helyett? nem mintha ez nem lenne jó. ok hogy 100 darab ezres de nem 1-2 évre veszünk és pár órát használva annyira vészes talán

(#16989) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! 30.000 ft alatt milyen konyvolvasot tudtok ajanlani? Nagy elvarasaim nincsenek. Legalabb 1gb tarhely, könnyű kezelhetőség, kontrasztos kijelző, max 6 col, szamitogeppel ossze lehessen kotni, legyen benne angool es német egynyelvű szótár, ami az adott nyelven elmagyarazza a szó jelenteset.

(#16990) DittyCat


DittyCat
tag

Sziasztok!

Bajban vagyok, segítséget kérek szépen.

Vettem egy ebookot, teljesen legális forrásból, pénzért, egy külföldi weboldalon. Letölteni egy örökkévalóság volt, vért izzadtam, nagy nehezen sikerült, kölcsön laptopról. Adobe Digital Edition kellett hozzá, az én gépemen Linux van, amin ez a program nem működik, ezért kellett egy kölcsön laptop, amin Windows van.

Megvan a file, viszont van rajta egy DRM védelem, ami miatt nem tudom megnyitni. Az ebook-olvasómon csatoltam az Adobe ID-t, de ez nem oldotta meg a dolgot.

A file epub formátumú. Az olvasóm egy Pocketbook 626-os(Touch LUX 3), a laptopom egy Acer Swift 1-es Linux Mint oprendszerrel. Használom a Calibre szoftvert, de azzal nem tudtam megoldani a helyzetet.

Ötleteket szívesen fogadnék, hogy hogyan lehetne ezt megoldani. Wine-t nem tudok telepíteni, a Calibre DeDRM pluginja nekem nem jelenik meg a pluginok listájában, torrentem, ncore-om meg ilyesmim nincs.

Ha valakinek van ötlete, megköszönöm, mert beleőszülök már ebbe a sztoriba és 25 éve szeretném elolvasni ezt a könyvet. :)

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#16991) szkaroly válasza DittyCat (#16990) üzenetére


szkaroly
senior tag

Esetleg firmware frissítés az olvasón. Vagy support email a Pocketbooknak. (Szoktak válaszolni). Vagy elvinni az epub fájlt windózos ismerőshöz és a DeDRM pluginnal elvégezni a műveletet.

Poco X3 Pro

(#16992) DittyCat válasza szkaroly (#16991) üzenetére


DittyCat
tag

Frissítés kb. egy hete jött rá, azt letöltöttem. Nagyobb mókolásokkal nem kísérleteznék, én egy 40 éves nő vagyok, vannak korlátaim. :)

Tesóm gépére sem merek mindenféle cuccot letölteni, mert ha bevírusozódik, az baj lesz. Ezért jobb lenne itthon, a rendelkezésemre álló lehetőségekkel megoldani valahogyan.

Az jó ötlet, hogy a Pocketbooknak írjak, hátha mondanak valami okosságot. :R

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#16995) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Kérem, mellőzzétek a DRM eltávolítását segítő hozzászólásokat.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16996) LittleBiG007 válasza DittyCat (#16992) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az Adobe DRM-es könyvek olvasásához itt is van pár hasznos információ a Líra könyvesbolt oldalán. A könyv olvasóra küldésénél kiemelik, hogy először az olvasót kell a géphez csatlakoztatni és csak utána indítani az Adobe Digital Edition-t, máskülönben nem fogja felismerni.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16997) Latza válasza DittyCat (#16992) üzenetére


Latza
aktív tag

Jó, hogy írod, én nem szoktam a wifit használni, úgyhogy nem is tudtam, hogy van frissítés (kb. 1 hónapos - v.5.20.425). Azért ez példaértékű, hogy ennyi idő után ilyen a támogatásuk. Bár a telefonoknál is így menne...

A kiadási jegyzékben viszont az első pont:

"Fixed:
1. Possible failure to open some Adobe DRM protected books which were purchased while running firmware 5.14."

Úgyhogy ha a firmware-d a legfrissebb és úgy sem tudod megnyitni, tényleg a supportal való kapcsolatfelvétel a legjobb megoldás.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#16998) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!
Pocketbook Inkpad 3-hoz rendeltem az Aliexpressről tokot, de annyira szoros, hogy láthatóan ívben meghajlik benne az olvasó. Óvatosan kiszedtem, de többet nem merem belerakni. Spórolni akartam, aztán ez lett a vége.
Inkpad 3 tulajdonosok, Ti honnan rendeltetek olyat, ami megbízhatóan jó? Olyat keresek, ami nem a sarokpántos megoldás - azok valahogy nem tetszenek - hanem azt a fajtát, ami rásimul az olvasóra, de ugyanakkor biztosan tartja.
Máskor is rendeltem már ilyet Kínából, és soha nem volt gond... csak most.

(#16999) farkas-j válasza Florens02 (#16998) üzenetére


farkas-j
őstag

Én az ALZA-n vettem tavaly a Pocketbook InkPad 3-at, akkor adták hozzá ajándékba a gyári tokot. Lehet külön is kapni náluk.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17000) LittleBiG007 válasza Florens02 (#16998) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Voyage tokkal jártam így, örültem, hogy egyáltalán ki tudtam szedni belőle az olvasót. Inkpad 3 esetében sokszor találkoztam azzal a megjegyzéssel, hogy a kínai tokok műanyaga sok esetben pár hét vagy hónap után megrepedt, ezért én eleve nem kockáztattam, a gyárit vettem meg. Ezt. Legolcsóbban 4000 párszáz forinttól lehet kapni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.