Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) borix válasza Skynet258 (#23998) üzenetére


borix
őstag

Nem jó azt összehasonlítás, mert egy felsőházas olvasót hoztál ami kifutó modell és 2x drágább a 160eft-os árával.
Nagyobb kijelzővel és jobb akkuidővel is rendelkezik.
Pocketbook Touch Lux 5 sincs egy ligában pl a Kobo Libra 2 olvasóval, kijelzőben a Libra 2 még a Nova Air kijelzőjénél is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#24002) ( V ) válasza M.Ildiko (#23991) üzenetére


( V )
veterán

Nekem mondjuk Leaf 2 van (fekete) úgyhogy tudom ajánlani, úgy tudom a fehér könnyebb picit és kontrasztosabb.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#24003) M.Ildiko válasza Bozek (#23999) üzenetére


M.Ildiko
tag

Régi motoros vagyok, a nem támogatott nyelv sok csodára képes. Ha van lehetőség másra, élek vele.

(#24004) Skynet258 válasza borix (#24001) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából nem hasonlítottam semmit semmivel, csak leírtam, hogy nekem mik voltak/vannak, és egy általános véleményt fogalmaztam meg (ami részben védi az Androidos olvasókat mint olyat, részben az Onyx márka mellett szól). Kobo olvasóm sosem volt, így azt be sem hoztam a képbe, mert arról nem alkotok véleményt, amit nem ismerek. :B De az Onyx márka részemről ajánlott, így a Leaf 2 sem lehet rossz (szerencsére másoknak van a topikban és részükről is javasolt cucc). :)

https://geekpulse.hu

(#24005) borix válasza Skynet258 (#24004) üzenetére


borix
őstag

Azért szeretek külföldi teszteket, fórumokat átnézni mert az ember utána azt kapja amit tudnia kell, és így nagy pofára esésbe negatív tapasztalatba nem fut bele.
(szerencsére másoknak van a topikban és részükről is javasolt cucc).
Ez nekem pl így, nem sokat mondana...

Leaf 2 olvasót 2000mAh akkuval szerelték szerencsére, nem úgy mint pl a Tolino epos 3 ami 1200mAh akkut kapott emiatt sokan szidják az akku idejét külföldi fórumokon.
Attól, hogy valaki valamelyik Tolino olvasójával teljes mértékben elégedett, attól még az epos-t elszúrták.
Androidos vonalon árkategóriájában Leaf 2-nek most nem is nagyon van igazán ellenfele a kijelzője és az akkuja miatt...
Az biztos, hogy Androidon nincs kötöttség egy rakás olvasó alkalmazást tesztelhet, ha a gyári nem megfelelő számára.
A megvilágítás egyenletesség terén és akkuidőben főleg kijön, hogy Linux alapon van nála jobb olvasó, ha megfelel az olvasó gyári szoftvere.

[ Szerkesztve ]

(#24006) Cs1csó válasza borix (#24005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az akku kapacitás mellett is lehet nagy szórás pl.:
1. van aki használja néha/gyakran a háttérvilágítást van aki nem
2. van aki sokat olvas napi szinten van aki nem.

(#24007) borix válasza Cs1csó (#24006) üzenetére


borix
őstag

Nem ezek alapján szokták nézni, hogy ki hogy használja...
Maradjunk csak a sima hagyományos olvasásnál.
Androidon van nagy szórás, pl függ a letöltött alkalmazástól is.
Leaf 2 szoftver bag-os (majd javítják, ha még eddig nem javították) 25%-os és levett világítás esetén is 25 óra körül teljesített a gyári szoftverével.
Linux-os olvasónál (zárt) alig befolyásolja a világítás levétele marad a 100 óra körül úgy, hogy kisebb 1500mAh az akkuja, az Androidos 2000mAh.
100óra üzemidő óránként 1% körül merülés...
Ezért is írtam, hogy szerencse, hogy Leaf 2 2000mAh-os akkut kapott mert így van miből esni óránként 3-4%-ot.

(#24008) Cs1csó válasza borix (#24007) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#24009) Ébri válasza M.Ildiko (#24003) üzenetére


Ébri
senior tag

Libra 2 már támogat "egyéb" nyelveket is (pl. fel lehet tenni más nyelvekre is szótárakat), a korábbi Aura HD-m nem tett ilyet, a kindle se ami előtte volt, összesen egy könyvem volt, aminél nem működtek az ékezetek, mert valami rejtélyes okból sima latin1-re volt kódolva, a hosszú ő hullámos o-nak, a hosszú u kalapos u-nak. Ehhez kellett Calibre, hogy lecseréljem, de egyébként ilyen gondom nem volt. Magyar autoamta elválasztást most is tettem fel (bár a Calibre-set jobban szeretem, mivel nem szabályalapú, így pontosabb).

Szóval a kezelőfelület nyelve nem hat a könyv nyelvére. Az más kérdés, hogy ha nem akarsz nem magyar kezelőfelületet használni, én általában a magyar kezelőfelületektől akarok megszabadulni, a bennük lévő rendszeres fordítási hibák miatt.

(#24010) hockeyapu válasza Skynet258 (#23998) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Nem csak szokta, most is tolja, hogy a Boox a legjobb ! :C
De a többi márkát is figyelem, mert tisztességtelen lenne, ha csak a sajátomat ismerve favorizálnám azt !
El kell ismerni sokat fejlődött a többi márka is , és talán nincs akkora különbség mint mondjuk 2 éve, de az Onyx azért igyekszik a toppon maradni ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#24011) borix válasza hockeyapu (#24010) üzenetére


borix
őstag

Két éve milyen nagy különbség volt ami a sima könyvolvasást megsínylette?
pl Egy nyomtatott könyv nem egy nagy újdonság, mégis sokak számára máig megfelel.

Az emberek nagy részének a 6-7"-os könyvolvasó megfelel. (valószínű, hogy az árazásuk miatt főleg)
Nem lehet, hogy az Onyx elment pl egy öszvér irányába ami egy szűkebb réteget érint? (rajz, jegyzet, pdf olvasás)
Nem egy sima könyvolvasó, de nem is táblagép...

[ Szerkesztve ]

(#24012) hockeyapu válasza borix (#24011) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Akkor Én a szűkebb rétegbe tartozom és remélem az Onyx is tartja ezt a vonalat ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#24013) Cs1csó válasza hockeyapu (#24012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egyértelműen a jövő egyik ígéretes projektje: egy kijelző ami nem LED technológián alapszik, persze még mindig nagyon lassú a képfrissítése de ki tudja 5-10 év és jobb lesz, ha ez a színes kijelzővel kombinálják akkor az piszok jó lesz.

(#24014) borix válasza hockeyapu (#24012) üzenetére


borix
őstag

Nem válaszoltad meg, hogy mire értetted azt a nagy lemaradást, ami még 2 éve jellemezte más gyártók termékeit?
Előveszek egy 1978-ban nyomtatott könyvet és igaz, hogy apróbbak a betűk de nem mosódtak el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24015) BoB válasza borix (#24011) üzenetére


BoB
veterán

"Az emberek nagy részének a 6-7"-os könyvolvasó megfelel"

Az emberek nagy része nem is használt még nagyobb olvasót.

Lásd telefonban is a 3,5 inch a tökéletes méret ugye, ezt is hajtotta minden ájfonos egész addig amíg nem lett egy nagyobb ájfonja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24016) borix válasza BoB (#24015) üzenetére


borix
őstag

Miért nem használtak mert eddig nem léteztek nagyobbak, vagy igénytelenek?
Vagy azért mert a céljaiknak, hogy elolvassák a könyvet az olcsóbb kisebb olvasók is megfelelnek és a nagyobbakért nem fognak kiadni 2-3x annyit feleslegesen?

(#24017) consono válasza BoB (#24015) üzenetére


consono
nagyúr

Amúgy igen, valahol 3.5, 3.7, max 4" telefonnál a tökéletes méret. Csak ugye ma már a legkevesebbet telefonként, telefonálásra használunk egy telefont... Nekem most is kicsi telefonom van, meg mellé egy tablet :) Amit nagyon kell, kicsi képernyőn is meg lehet nézni és még zsebre is tudom vágni ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#24018) Arolotifar válasza consono (#24017) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem meg az a kicsi :B 6" körüli már jó :) De ugye nem vagyunk egyformák :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#24019) consono válasza Arolotifar (#24018) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, ez a szép az egészben :) Én nem bírtam megszokni a nagy telót, bajban is vagyok mostanában...

"In God we trust. All others must bring data"

(#24020) BoB válasza borix (#24016) üzenetére


BoB
veterán

A lényeg az hogy az emberek többsége vesz valamit, majd mindenhol szétkürtöli hogy az a tökéletes választás volt számára annak ellenére, hogy zéró tapasztalata van a többi készülékkel. De azért tudja hogy jobb.

Nekem is megfelel a 6-os olvasó ha nincs más, viszont ha van nagyobb, azt használom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24021) BoB válasza consono (#24017) üzenetére


BoB
veterán

Ha csak telefonra van telefon, akkor nekem a 3,5 is nagy, ha meg netezni (én 90%-ban arra használom) akkor meg minél nagyobb legyen a kijelző.
Telefon -telefonnak ez volt a kedvencem: [link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24022) csendes válasza hockeyapu (#24010) üzenetére


csendes
őstag

Ez nekem kb. olyan, hogy a 42-es cipő a legjobb.
PB TL-t azért vettem, mert milyen jó, hogy nyílt forráskódú és lehet rá bármilyen Linux alkalmazást telepíteni. A gyakorlatban a KOReader-t, Cool Reader-t és néhány játékot lehet rá telepíteni (mást nem), ami nem rossz dolog, de a gyakorlatban az olvasáshoz nem kellenek. Az előre telepített szótárak viszonylag kevés szót tartalmaznak. A fizikai gomb jó, hogy van, mert egyébként az érintőképernyő elég pontatlan. A kijelző és a világítás rendben van. A menü magyar fordítása - ahogy írták is - zavaróan gyatra, ezért angolul használom. Egy esetben fordult elő, hogy az új firmware-rel eltűnt néhány ikon, de viszonylag egyszerűen lehetett a korábbit feltenni és gyorsan javították is.
Kindle PW4-et olcsón láttam a HW-n, végülis megérte, mert az Amazon-ról sok ingyenes könyv is letölthető, amit más olvasóval nem érnék el, elég gyors, jó az érintőkijelző, calibre-vel tökéletesen megoldható minden formátum konvertálása és átvitele az olvasóra.
Az androidos olvasó app-ok közül elég sokat kipróbáltam telefonon, az tényleg előny, hogy a Google Play Books és az Amazon is elérhető rajta, bár vásárolni nem lehet az utóbbin. Az Apple Books egyetlen dolog ami hiányzik androidon, onnan is lehet viszonylag sok ingyenes könyvet letölteni. Viszont egy androidos olvasó drága, folyamatosan frissül a szoftver, ha az ember nem figyel, akkor jönnek a reklámok, jegyzetelni nem akarok.
Ezzel csak annyit akartam írni, hogy nem véletlen, hogy a Kindle magasan piacvezető, mögötte a Kobo és főleg Európában a Pocketbook, Amerikában a Nook.
Az androidos e-ink piacon azért ár-értékben a Boyue Likebook/Meebook is erős, például: 7.8":[link], 6": [link]
És azoknak, akik szeretnek új dolgokat kipróbálni, ott vannak az új, még nem egészen kiforrott technológiák, mint a Kaleido-nál sokkal jobb felbontást és szebb színeket ígérő, de még lassú Gallery 3 [link], ahol már ajánlatként ott van az androidos Bigme Galy [link], a Linux-os Posketbook Viva [link], de lesz hamarosan ilyen kijelzőt használó Onyx Boox, iFlyTek, iReader, Readmoo és AOC is: [link]
És felbukkanrak nem e-ink alapú megoldások, mint a SiPix [link], vagy a DES slurry [link] (Reinkstone R1, TopJoy), amik sokat ígértek, de eddig nem sok lett belőle.
Az NXTPAPER [link] pedig - amennyire tudni lehet - egy LCD alapú transzflektív kijelző, kékszűrővel, kifejezetten olvasásra, a legfrissebb kiadásban már Android 12-vel [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#24023) Ébri válasza BoB (#24020) üzenetére


Ébri
senior tag

A nagyobb nehezebb is, drágább is, könyvolvasónál biztos az a legjobb, ha minél nagyobb? Mikor legutóbb vásároltam, 7-8" közül is inkább a 7-t választottam, 8-t már túl nagynak éreztem. Szóval messze nem egyértelmű a nagyobb = jobb itt.

Android is súly és ártöbblettel jár, szóval ez is egy választás.

Szóval szerintem ez azért bonyolultabb.

(#24024) BoB válasza Ébri (#24023) üzenetére


BoB
veterán

Nem, nem arról van szó hogy a nagyobb jobb, hanem arról hogy mindenki el tudja dönteni neki melyik a jobb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24025) Cs1csó válasza Ébri (#24023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is egy örök kérdés 6, 7, 8? Hiszen a betűméretet kb. korlátlan mértékben lehet állítani - növelni, csökkenteni - igaz minél nagyobbak a betűk annál többet kell lapozni bár ez szerintem érintőképernyőnél nem nagy gond. Nekem a PocketBook Touch Lux 5 esetén nem is kell lapozó "mozdulatot" csinálni elég ha a képernyő adott területére koppintok finoman. Bár én úgy érzem ennél a 6"-nál azért egy 1-2"-al nagyobbat szívesen kipróbálnék, a puding próbája az evés, lehet nem fog tetszeni a nagyobb méret és nagyobb súly vagy épp hogy nem fog zavarni. Olvastam már nagyobb méretű könyveket és igazán nem volt gondom vele kérdés egy e-könyv olvasónál ez hogy jönne le.

(#24026) Arolotifar válasza Ébri (#24023) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igazából embere válogatja :) Nem okoz problémát, ha nagyobb és nehezebb az olvasó, a nagy kijelző és az Android kárpótol :B Nekem kényelmesebb így olvasni, soha nem váltanék vissza kisebbre.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#24027) Ébri válasza BoB (#24024) üzenetére


Ébri
senior tag

Bocs, akkor ezt én gondoltam túl.

(#24028) borix válasza Cs1csó (#24025) üzenetére


borix
őstag

Legyen példa mondjuk a nyomtatott könyv kiosztása.
Egy 6"-os olvasó kijelzője álló helyzetben sok nyomtatott könyvel egyező, ha az olvasónál a margó a kijelző széléig be van állítva.
Az a gond, ha nagyjából meghagyom a nyomtatott könyv szöveg kiosztását, nekem az olvasón a betűk úgy már kicsik, mert az olvasón vagy kisebbek lesznek a betűk a könyvnél vagy nagyobbak.
Nem szeretek álló helyzetben olvasni kis betűket, vagy álló helyzetben a betűket nagyobbra állítva rövid sorokat.
Az olvasót elfordítva, nagyobb betű méretnél is nagyjából megmarad a szövegkiosztás szöveg elválasztással.
Egy 8-9"-os olvasót álló helyzetben lesz olyan mint egy 6"-os elfordítva csak több sort tölt be.

[ Szerkesztve ]

(#24029) Bozek válasza BoB (#24015) üzenetére


Bozek
nagyúr

De nem azért lett nagyobb ájfónja, mert neki az kellett, hanem mert úgy gondolták, hogy mindenkinek nagyobb kell, így ráerőltették azokra is, akiknek nem. De ha amúgy is mindenkinek a nagy kell, miért adják ki az SE-t és a mini változatokat?

Egyébként meg kinek mi. Nekem a praktikusság, ezért van Xperia 5-öm (bár már ez is nagyobb, mint a korábbi Compact-ok), 6"-os olvasóm és a 13,3"-os laptopom (ami egy 11,6"-osnak szánt tokban elfér a szűk kávák miatt).

(#24030) Cs1csó válasza borix (#24028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyilván - a PocketBook Touch Lux 5-nél is - teljes kijelzőn szöveg van és nincs margó max alul felül van némi hely.
Elforgatva is érdekes lehet bár úgy nem próbáltam még az is kérdés mennyire esik kézre. Amúgy a legjobb pont az, hogy legyen több alternatíva - ahogy itt mások is írták már - mind méretben mind oprendszerben és egyéb kiegészítő funkciókban.

(#24031) borix válasza Cs1csó (#24030) üzenetére


borix
őstag

Olvasónál pl egy tok is jól jöhet, mert lehet, hogy nélküle elfordítva kényelmetlen, vagy még álló helyzetben is.

[ Szerkesztve ]

(#24032) Cs1csó válasza borix (#24031) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tok az ALAP, nem is szabad szerintem nélküle használni. Ami nekem van elég erős ahhoz és kinyúlik annyira a széleken hogy a sarkoknál védje és persze a mágneses kemény fedlap és hátlap is biztos tompítana egy leesésnél.
(olyan eszköz ez is mint egy okostelefon, amire minimum egy szilikon tok ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#24033) BMizutani válasza Ébri (#24023) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv. Alapvetően kétféle olvasó használat van egyik a hurinpálós használat ami buszon vonaton a kisebb méretű az előny míg a stabil otthoni használatra a nagyobb olvasó a jobb. Továbbá a nagyobb kijelző kevesebb lapozás vagy nem éppen ebook formátum miatt szükséges.

(#24034) borix válasza BMizutani (#24033) üzenetére


borix
őstag

Az ilyen dolgok megmaradnak elméleti szinten!
A valóság az, hogy pl Kobo Libra 2 90-100k-ról beesett 70k-ra egyből csere érett lett a régi, addig valahogy nem érezték az emberek, hogy váltani kellene rá.
Megnéznénk az eladásokat biztos, hogy az olcsóbb 6-7"-os olvasók fogynak magasan legjobban.
Valószínű, hogy otthoni olvasásra pedig tömegesen nem vettek 2-3x annyiért nagyobbat az emberek...
Ugyan így ha vesz valaki egy 8-9"-os olvasó, a vonaton is valószínű majd azt használja és tömegesen nem vettek a vonatozás miatt még egy kisebbet is.

(#24035) szkaroly válasza BMizutani (#24033) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nekem például otthon is a kis méret számít, mivel pont ez az egyik ok amiért 6-os e-könyv olvasót vettem. A manapság kiadott könyvek sokszor ok nélkül nagyon nehezek és vastagok. Elég csak megnézni egy kiadást a 80-as évekből és egy jelenlegit. Aki idősebb az tudja miről beszélek. Persze erre a kiadók azt mondanák az újabb tartósabb, ami persze igaz, de aki igazán vigyáz a könyvére annak a puhakötésű is sokáig bírja. Én speciel nagyon nem szeretem ezeket a súlyemelőknek való mostani kiadásokat.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#24036) Vasti74 válasza szkaroly (#24035) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A könyvekkel kapcsolatban igazad van: itt a polcomon kb. 10 új Stephen King, amik akkorák, hogy szerintem el sem bírtam volna könyvként kényelmesen olvasni.
De a polcon szépek... :-)

Olvasóból 6" után én 6,8"-ra váltottam, mert már eleget hozott képméretben, de még elég kicsi. Bár már éppen nem "zseb" méret ez sem... A nagyobbakat meg eleve elvetettem pár perc nézegetés után, mert azok már túl nagy méretű kütyük.

[ Szerkesztve ]

(#24037) borix válasza Vasti74 (#24036) üzenetére


borix
őstag

Vastagságnál nagyobb probléma, hogy ha túl van írva, 200-300 oldal érdektelenségbe csapó üresjárat...

(#24038) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Muszáj vagyok hozzászólni a mérethez ! :Y [link]
Bocsi az érzékenyebb lelkületűektől ! ;]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#24039) cog777


cog777
senior tag

Keresek ebook-ot 6"-nal nagyobb meretut, de elsosorban szakmai (programozassal) kapcsolatos konyvek olvasasara. Fontos lenne hogy a store-bol tudjak vasarolni es ne kelljen hegeszteni pdf-eket ra, amelyek nem tordelodnek.

Masik ebook-ot anyosnak keresem, ahol a magyar nyelvu tartalom a fontos.
Elore is koszi a tanacsokat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#24040) ollie válasza cog777 (#24039) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Első opcióhoz a Kindle a legjobb, mert amit amazonon megveszel (ebook-ot), azt közvetlenül tudod szinkronizálni az olvasóra.
Kindle ami nagyobb 6 colnál:
Kindle Oasis 7 col
Kindle Paperwhite 6.8 col (5. legújabb verzió)
Kindle Scribe 10.2 col

Amúgy a 7 col szerintem kicsit az ilyen könyvek olvasásához, így a Scribe-ot venném.

Második opció: nehéz, mert amazonon nagyon korlátozott a magyar nyelvű tartalom. Kobónak van még webstore-ja, ott is van magyar nyelvű kínálat, de az még kevesebb. Bárhol máshol veszel magyar nyelvű könyvet, majd kézzel kell rámásolni az olvasóra. A magyar nem világnyelv, és nagyon kicsit piacot jelent, még az is csoda, hogy van egyáltalán magyar nyelvű ebook választék.

[ Szerkesztve ]

***

(#24041) consono válasza ollie (#24040) üzenetére


consono
nagyúr

A Dibook rá tudja küldeni közvetlenül Kindle-re is a könyvet, ha a profilod alatt megadod a Kindle-s email címedet, én gyakran így használtam. Ha meg "máshonnan" van a könyv, csak egy email és már az olvasón is van. Szóval talán az anyósnak is a Kindle a legjobb megoldás. Bár ez a küldés, szinkronizálás majdnem minden olvasóval megvalósítható...

"In God we trust. All others must bring data"

(#24042) cog777 válasza ollie (#24040) üzenetére


cog777
senior tag

+@consono: Nagyon köszi mindkettőtöknek.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#24043) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok! Pocketbook touch lux 5- re telepítettem a KOreadert. Rendben működik. A kérdésem: beállítható, hogy ez legyen az alapméretezett olvasó? Mert jelenleg kikapcsolás után, ha újból bekapcsolom a készüléket, akkor a saját olvasó progija indul el.

(#24044) Bozek válasza redingitell (#24043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mindent átmásoltál? Érdekes, nálam ha a KOReader-ben olvastam és úgy kapcsoltam ki, akkor bekapcoslás után az jön be ismét. PocketBook Touch HD 3.

(#24045) consono válasza redingitell (#24043) üzenetére


consono
nagyúr

HA el nem felejtem megnézem, mikor hazaérek, én megcsináltam, hogy a gyári könyvtár app is koreaderrel nyissa meg a könyveket. Azt hiszem csak egy file-t kell módosítani, extensions.cfg, vagy mi, de nem akarok hülyeséget mondani...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#24046) Oldman2 válasza consono (#24045) üzenetére


Oldman2
veterán

Érthető a probléma (nem tudok rá megoldást), de ha KOReader-t használsz, akkor abból miért lépsz ki?

Egyáltalán miért kapcsolod ki a készüléket?
:F

(#24047) redingitell válasza Bozek (#24044) üzenetére


redingitell
senior tag

Szerintem átmásoltam. (2 mappa volt) Ha estleg rossz helyre másoltam volna, gondolom akkor el sem indul

[ Szerkesztve ]

(#24048) consono válasza Oldman2 (#24046) üzenetére


consono
nagyúr

Én nem lépek ki, csak vissza a kezdőképernyőre :) Jobban szeretem a PocketBook saját könyvtár appját, mint amit a Koreader mutat. De olvasni meg azzal szeretek..

"In God we trust. All others must bring data"

(#24049) BMizutani válasza redingitell (#24043) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv. KoReader fogaskerék, készülékbeállítások, fájlkiterjesztés hozzárendelések .

(#24050) redingitell válasza BMizutani (#24049) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi, ezzel megoldódott!
:R
És mindeki másnak is köszi, aki segíteni próbált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.