Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Apollyon válasza choco01 (#15000) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Fényévekkel. Gyakorlatilag ugyanaz, mintha rendes könyvet olvasnál.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15002) choco01 válasza Apollyon (#15001) üzenetére


choco01
addikt

Nem gondoltam volna, valahol megnézem élőben ezt, és ha tetszik beszerzem!

Köszönöm! :R

még egy kérdés hogy ha egy könyv két oldalas szkennelésben van, szóval lényegében képek és az van PDF-ben azt is kezeli?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15003) Apollyon válasza choco01 (#15002) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, kezeli, de kényelmetlen lesz, mert a könyvolvasó kijelzője lassan frissül. PDF-re inkább használd a telefonod vagy más eszközt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15004) choco01 válasza Apollyon (#15003) üzenetére


choco01
addikt

Óh ezt nem tudtam, sajnos minden anyagom PDF-ben van.. :( akkor csak word dokumentumokra alkalmas?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15005) Apollyon válasza choco01 (#15004) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Olvasd el az összefoglalóban linkelt logout írást légyszíves.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15006) choco01 válasza Apollyon (#15005) üzenetére


choco01
addikt

Igen, lehet jobb lesz, köszönöm! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15007) Apollyon válasza Apollyon (#14997) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Végül nem ment, mert valamiért nem fogadta el a kártyaadatokat. De nem is baj, mert így végül weboldalon keresztül vásároltam, és mivel első volt, így kaptam 5 dollár kedvezményt :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15008) LittleBiG007 válasza Apollyon (#15007) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én mindig a weboldalon keresztül vásárolok. Ez az 5 dolláros kedvezmény dolog kb. másfél éve indult. Azonnal ki is használtam..;)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15009) ValoVillam


ValoVillam
tag

Lehetséges-e (angol-magyar v. angol-angol értelmező) szótárat telepíteni PocketBook Touch Lux 3-ra?
Hogyan? Úgy értem, anélkül h vhová belépnék és megvenném.
Amik alapból rajta vannak, azokat sajnos hiányosnak találtam.

(#15010) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok ti milyen tokot ajánlotok egy 6' kindle -hoz ? :)

El. Psy. Congroo.

(#15011) pjen válasza adamkaa777 (#15010) üzenetére


pjen
félisten

Valami kemény tokot,mágnesest.

(#15012) adamkaa777 válasza pjen (#15011) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Értem, szerintetek fóliát érdemes venni rá ?

El. Psy. Congroo.

(#15013) pjen válasza adamkaa777 (#15012) üzenetére


pjen
félisten

nem,de rá sem ragad rendesen.

(#15014) Degeczi válasza adamkaa777 (#15012) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmiképp!
Szükség sincs rá (hiszen olvasás közben nincs, ami megkarcolná, használaton kívül pedig a tok védi), valóban veszélyes külső behatás ellen semmit nem véd egy fólia, ellenben az olvashatóságot rontja.

(#15015) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Köszönöm a segítséget. :) Emotional Paperwhite tok -ja van valakinek ? Megosztaná a tapasztalatait ?

El. Psy. Congroo.

(#15016) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Más is tapasztalja hogy néha mintha összefolyna pár sor miközben olvas ? Illetve lenne még 1 kérdésem . Van pdf-ben egy könyvem viszont azon nem lehet állítani betű méretet (nagyon kicsi) át konvertáltam calbire programmal MOBI-ba viszont így nagyon nagy térközök vannak az írás közben (néha mondat közben kihagy egy sort) van valami tippeket hogy lehetne ezt ki küszöbölni ?

El. Psy. Congroo.

(#15017) hampidampi válasza adamkaa777 (#15016) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze, ne használj pdf-et. Szerezd be a könyveidet azw3-ban, vagy esetleg mobiban.

(#15018) adamkaa777 válasza hampidampi (#15017) üzenetére


adamkaa777
senior tag

De csak pdf-ben van meg át lehet valahogy konvertálni értelmesen ?

El. Psy. Congroo.

(#15019) Degeczi válasza adamkaa777 (#15018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Át, viszont nem kezdőként.
De a népszerű könyvek elérhetőek e-book formátumban is.

(#15020) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Laikusként szeretnék ajándékba venni egy E-book olvasót a páromnak.
Nagyjából a szempontok:
-Háttérvilágítás
-Max: kb 30 ezer ft. árfekvés
-Egy(jobb) kézben megoldható legyen a kezelése. Nem tudom,hogy erre a gombos vagy az érintős lenne-e jobb választás.

Ajánlanátok olyan készüléket(és tokot rá) amik ezen feltételeknek megfelelnek? Én egy Alcor Myth LED-re gondoltam,de nem tudom,mennyire kényelmes egy kézben.

Köszönöm!

(#15021) adamkaa777 válasza Degeczi (#15019) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Ezzel nem megyek sokra, esetleg valami leírás ? heurisztikus feldolgozással nagyjából át tudtam olvashatóra convertálni de így se az igazi

El. Psy. Congroo.

(#15022) pjen válasza adamkaa777 (#15021) üzenetére


pjen
félisten

Az Adobe nek van PDF transz kódere,meglepően jo epubot csinál.Azt a calibre már jól kezeli.

(#15023) Archos2014 válasza okezsoke (#14971) üzenetére


Archos2014
tag

Bookeen Muse Light
Egy picit többe kerül, de ezzel elégedett leszel.
A Bookeen egy francia cég, kizárólag E-könyv olvasóval foglalkoznak már több, mint egy évtizede, csak itthon lassan terjed el.

Honlap

(#15024) Archos2014 válasza choco01 (#15004) üzenetére


Archos2014
tag

A Bookeen olvasók tudnak pdf-et újratördelni.
És még valami, tekerd a videót 8.00 perchez
Éjszakai mód

(#15025) Archos2014 válasza ZedTheOne (#15020) üzenetére


Archos2014
tag

A Bookeen olvasókon érintőképernyő ÉS gombok is vannak.

(#15026) totasenior


totasenior
tag

Szervusztok!
PB Touch HD-t használok (tudtommal a napokban jön ki rá az 5.17.... fw).
Telepítve van rajta a CoolReader aktuális verziója.
Sikerült a Bookerly és az Amazon Ember betütípusokat is telepíteni.
Könyveimet Calibre segítségével konvertáltam epub formátumban, jelenleg 2000+ magyar, és 1000+ lengyel könyvem van.
Szeretném általánosan használni az Amazon Ember fontkészletet.
Calibre segítségével természetesen át tudom alakítani konverzió útján a betütípust, azonban van-e mód a konverzió megkerülésére?
A Sigilben lecseréltem, de az nem adott eredményt, hasonlóan jártam a Calibre "Könyvek szerkesztése" eszközben is.
A CoolReaerben átállítottam az alapértelmezett betütípust - nem változott.
Van-e erre a kérdésre megoldás?
Köszönöm: totasenior
PS: a kérdést természetesen felteszem a Calibre topicban is.

(#15027) vatomi válasza vatomi (#14996) üzenetére


vatomi
aktív tag

Október 29-én rendeltem, ma megjött és nem volt 4ezer forint. Mágneses, ízléses, bepattintós. Abszolút jó választásnak tűnik PocketBook Touch Lux 3-ra...


(#15028) BMizutani válasza adamkaa777 (#15012) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Fóliát csak akkor ha esetleg zavar a kijelző csillogása , tükröződése . Egy matt fólia segíthet .

(#15029) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Here is the New Kindle Oasis Invert Black and White Feature

Hehh, Kobonál is lehet ilyet, third party módon. De ha a Kindle-nél megcsinálták ezt gyárilag, akkor miért nem sikerült normálisan? Mert most nagy cucc, hogy lehet invert módon használni. Nem hinném, hogy olyan nagy ügy lenne leprogramozni, hogy legalább a borítóképeket ne invertálja, mert ez így nem nagy teljesítmény.

Persze sokkal jobb, mintha nem lenne.)
Ezt meg az összes olvasóba be kellene tenni már, mert tényleg sokkal kényelmesebb így olvasni éjszaka a sötétben :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15030) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok!

Asszonynak karácsonyra néznék valami értelmes olvasót. Rohadt sokat olvas, de mostanában egyre nyűgösebb neki is a könyveket cipelni, jön az utód, kell a hely, ilyenek.

Mi az ami ajánlott, bevált? Igazából árban teljesen rugalmas vagyok, de pl fingom nincs hogy méretben mi kényelmes pl...

Merre nézelődjek? :R

Ehh látom hogy értlemes anyag is van az összefoglalóban. Akkor olvassunk, de ha van -inkább felső kat- modell ami ajánlott, akkor azért ne tartsátok magatokban :D

[ Szerkesztve ]

(#15031) pjen válasza #56573440 (#15030) üzenetére


pjen
félisten

Kindle Pw 3.Én ezt venném.Kicsi,könnyű,van benne világítás.

(#15032) Apollyon válasza #56573440 (#15030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy mondták, Kindle PW3, illetve a Kindle Voyage is nagyon népszerű, meg az Oasis is. Utóbbi egy abszolút felsőkategóriás cucc, és a legdrágább a piacon (legjobb minőség is).
Illetve a Kobo olvasók közül az Aura One (ez nagy, 7,8'-os kijelzős), vagy a Kobo H2O, ez is vízálló, de "csak" 6,8'-as a kijelzője. Ezek viszont elég drágák.
A legtöbb olvasó kijelzője 6'-os, szvsz ez is bőven jó méret az olvasáshoz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15033) LittleBiG007 válasza #56573440 (#15030) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az Amazon Kindle-k esetében a prémium kategória a Voyage és a Oasis. A Kindle PW3 nem az. A Kobo-éknál az Aura One.

Kiegészítés: tapasztalataim azt mutatják, hogy a sokat olvasó nők tökéletesen elégedettek bármilyen olvasóval, legyen az prémium kategóriás vagy sem, világítós vagy sem, érintőképernyős vagy sem. Nem annyira érzékenyek az ilyen dolgokra. Valahogy az "olvasás" része náluk előnyt élvez, és képesek elégedettek lenni azzal, amilyük van.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15034) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#15033) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Még egy kiegészítés: a feleségem az érintőképernyő és világítás nélküli Kindle 5-ön olvasott. Aztán meg áttért az érintős, világítós Nook-omra. Megkérdeztem, hogy miért. Jobb a Nook? "Nem", mondta, "hanem mert nem találtam hirtelen a Kindle-t és siettem dolgozni". Mai napig olyan mindegy neki, melyiket veszi le a polcról. Csak olvasni tudjon.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15035) Mercutio_ válasza LittleBiG007 (#15034) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kérdezőnél "könyveket cipel" volt említve, ebből arra következtetek, hogy utazik. Vonat, metró esetén (de talán busznál is) nincs mindig elég fény, ott esetleg praktikus lehet a háttérvilágítás :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15036) #56573440 válasza Mercutio_ (#15035) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindenképp lesz benne világítás. Jelenleg tényleg utazik, decembertől szabin lesz, utána meg jön a gyerek tavasszal.

Most is praktikus lenne, mert ilyen sok száz oldalas cuccokat nyom, és pl ma reggel is dönteni kellett, hogy esernyő vagy könyv :DDD Innen jött az ötlet, hogy ennek talán értelme is lenne. Ha jön a gyerek, akkor meg este, szoptatás közben amikor sötét van pláne jól jönne valami 6" környéke, amit kb egy kézzel tud fogni, és amíg a gyerek elvan, addig is olvashat.

Köszi az infót srácok, ennek tudatában futok pár kört :R

(#15037) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy kb 1 hónapja használok pw3 -at , eddig offline üzemmódban van értelme online csatlakozni esetleg valamilyen frissítés miatt ?

El. Psy. Congroo.

(#15038) Degeczi válasza adamkaa777 (#15037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, olvass vissza, pont nincs még egy hónapja, h arról írtak többen, milyen jó változásokat hozott az új firmware...

(#15039) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Szóval van egy kindle pw3-am eddig teljesen offline módban használtam gépről raktam fel 1-2 könyvet
. Viszont gondolkoztam hogy mi lenne ha updatelném és ugye ajánlottátok is fentebb :) így beregisztráltam : viszont az update teljesen fehér nem tudok rányomni ,cserébe viszont már van reklám miután feloldom illetve mintha kicsit lassabb lenne a készülék. Szóval első kérdésem hogy tudom updatelni ? Manuálisan esetleg gépről ? Reklámmal lehet e valamit kezdeni , illetve vissza lehet e rakni gyári beállításokat ha úgy döntök hogy nem kell az update de cserébe reklámmentes lesz .

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#15040) adamkaa777 válasza adamkaa777 (#15039) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Sajnálom a double postot, Szóval az updatet sikerült felraknom gépről . viszont megosztanám veletek hogy szedtem le a reklámot. Ugye rá gugliztam és oda lyukadtam ki hogy 20$ ért meg tudom venni amazonon hogy reklámmentes legyen, Viszont itt volt a bökkenő az istenért nem találtam. Ráírtam a supportra live chaten és írta hogy tud segíteni , 15$-20$ az ára viszont megkérdezte hogy miért szeretném eltüntetni a reklámokat. Leírtam röviden hogy csak magyarul olvasok és számomra useless a reklám, 1 percen belül megcsinálta ingyen :)

El. Psy. Congroo.

(#15041) Mercutio_ válasza adamkaa777 (#15040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt is már többször leírták, csak be kellett volna írni a keresőbe, hogy reklámmentes ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15042) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok,
Nekem egy egyszerűbb ebook olvasom van, de most anyámnak szeretnénk venni egy komolyabb darabott.
Mivel csak otthon használná nem baj ha nagy (sőt), kell neki a háttérvilágítás, nem kell szótár (csak magyarul olvasná), ha nagy a háttértár nem kell, hogy bővíthető legyen, lehet érintőképernyős, de nem kötelező, az enyém nem androidos és szerintem ez nem baj.
Mivel többen vennénk és eldönöttük, hogy szánunk az ebookra pénzt így nekem elsőre az amazon kindle ugrot be.
1) De ha jól látom EPUBot nem ismer. Viszont pl. a MEKen (http://mek.oszk.hu/) sokszor ilyen formátumban vannak a könyvek.
2) Másik kérdésem, hogy mivel még soha nem vettem ekönyvet, így nem tudom ez hogyan működik. Néztem librin egy random könyvet, ott formátumnál EPUB és MOBI szerepel. Ez hogyan működik? Fizetés után le tudom tölteni, átmásolom és ennyi? Ha a készülék ismeri ezt a formátumot, akkor biztosan kell olvassa? Nincs valami DRM? Ehhez nem kell net hozzáférés?
3) Bár drágállom, de erről mi a vélemény:
https://edigital.hu/e-book-olvaso/kobo-aura-one-78-ebook-olvaso-p469133?gclid=CjwKCAiA3JrQBRBtEiwAN7cEGoOmtkeD7itfynhjdHDWs6YrWEcvO9VC2vZyG2rXV6fAE4mqOHpvbBoCym0QAvD_BwE
Előre is köszi.

(#15043) pjen válasza czappa (#15042) üzenetére


pjen
félisten

A calibre progival könnyedén tudsz az epub-ból mobi-t stb konvertálni.Pár kattintás,ez ne zavarjon.

(#15044) czappa válasza pjen (#15043) üzenetére


czappa
aktív tag

Anyukám ilyet nem fog tudni megcsinálni, én meg nem lakom velük, szóval ez nem annyira egyszerű.

(#15045) Degeczi válasza czappa (#15044) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éppenséggel pár perc alatt meg is tanulhatja, mert konkrétan semmi mást nem kell tennie, mint Calibre-hez hozzáadni a könyvet, majd megnyomnia az "eszközre másolás" gombot - de ha wifi-je van, még erre sincs szükség, mert távolról magad is átküldheted neki a könyvet, az magától rákerül amikor bekapcsolja.

(#15046) Ajándékok válasza czappa (#15042) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A méretnél ne csak a látható felületre gondolj, hanem arra is, hogy azt tartani kell olvasás közben.
A bekapcsolt wifi az üzemidőt is csökkenti.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#15047) Libretom válasza czappa (#15042) üzenetére


Libretom
aktív tag

Amit Degeczi írt, az a Kindle-re igaz, de szerintem nem vette észre, hogy Kobo vásárlásán is gondolkodsz, amire már nem igaz, hogy Te is rá tudod küldeni a könyvet közvetlenül. Persze megoldható, wifi és email segítségével, de macerás.. Ebből a szempontból a Kindle abszolut nyerő. Regisztrálás esetén sok közvetlen szolgáltatást nyújt (konvertálás, küldés, tárolás).

(#15048) czappa


czappa
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, hogy megosztotta véleményét, még gondolkodom mi legyen.

(#15049) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

A héten vettem másodkézből egy Alcor Myth LED-et és gondoltam beszámolok a tapasztalataimról.
Előzőleg egy Kindle 4-et használtam, csak annak betört a kijelzője és a javítása olyan 14-15-be lett volna, viszont közbejött ez a jóárasított olvasó.

Méretben ugyanakkora mint a Kindle 4.
Fogása, tapintása jó, a kijelző is rendben van.
Az oldalgombokkal már kicsit bajban vagyok, megszoktam a Kindle kezelőszerveit, itt nem lehet a szélén nyomni illetve a középső irányítógomb kemény kicsit.
A klikkek a gombnyomáskor hallhatóak, nem csendes, ez egyeseknek zavaró lehet.
Negatívum, hogy a könyvcímeket apró betűvel írja ki, ez nem állítható sajnos (vagy legalábbis nem találtam).
Ami még zavaró, hogy nem sikerült rájönnöm, hogy a könyvekben található indexelésre, hogyan lehet rámenni. Csak úgy tudtam megnézni, hogyha a végére ugrottam a könyvnek majd vissza.

A világítás megfelelő, a legalacsonyabb beállítással tökéletesen használható, nem érdemes fentebb állítani, de ez egyéni döntés.

A szoftvere időnként lassú, pl. a könyvek közötti válogatás irányváltásakor, utána rendben léptet.

Akinek nem lényeges az érintőképernyő annak szerintem jó választás.
Vásárlás előtt azért érdemes megnézni, nyomkodni, ismerkedni vele, hogy megbizonyosodjunk, ez a mi választásunk.

(#15050) atty_hor


atty_hor
tag

Sziasztok!

KOBO-ra jött újabb frissíts. Valaki volt oly bátor és kipróbálta már?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.