Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Petroimro válasza LittleBiG007 (#16494) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Köszönöm az infót. Végül a Paperwhite 4-et rendeltem meg. Az itt olvasottak alapján rosszul egyikkel sem jártam volna, de nem akartam kizárni a lehetőségét annak, hogy Amazonról vásárolt könyveket tudjunk olvasni.

(#16502) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

A Likebook Mars T80D-ról mi a vélemény?
Leginkább műszaki könyvek (nem ritkán 100-200 MB-os szkennelt pdf-ek) olvasására kellene valami.
Vagy erre az ebook olvasók még alkalmatlanok és maradjak inkább a tabletnél? :R

(#16503) pjen válasza maestro87 (#16502) üzenetére


pjen
félisten

Maradjon a tab. :)

(#16504) LittleBiG007 válasza kisskd (#16498) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Semmi olyan megkötöttséget nem jelent, ami miatt mondjuk a magyar DiBook-on vásárolt könyveidet ne tudnád rajta olvasni, vagy saját dokumentumaidat ne tudnád rátölteni. (Régen a Barnes and Noble csinálta azt a Nook-okon, hogy saját tartalomnak mindössze 200 Mb helyet engedélyezett.) Azért mindenképpen érdemes az Amazonnál létrehozni egy fiókot, hiszen ezzel máris megnyílik a lehetőség, hogy a könyveidet email-ben küldd az olvasódra. (Amellett még van pár olyan menüpont az olvasóban, ami csak akkor jelenik meg, ha az olvasó be van regisztrálva az Amazonhoz.)
Ha pedig az Amazontól vásároltál könyvet, funkciók egész tárháza nyílik meg előtted. Most nem fogom részletesen elmagyarázni a jelentésüket, de pl. X-Ray, WhisperSync, WordWise, ingyenes szótárak, jegyzetek exportálása, könyvek kölcsönadása, szebb könyvmegjelenítés (kfx), hibás tartalom jelzésének lehetősége, könyvek visszaadása, hangoskönyv kedvezmény stb.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16505) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok. Kerestem a nagyobb műszaki boltokban, de hátha valamelyikőtöknek van nagyobb tapasztalata ezzel kapcsolatban. Keresek olyan ekönyv olvasót, amelyre saját file-okat tudok feltölteni epub, cbz, cbr formában. Nem kell, hogy egyszerre 300 könyv legyen rajta, csak szeretnék körülnézni, hátha van jobb megoldás, mint a mostani. Egy Nexus 7-et használok (2012) Google Play Books alkalmazással és külön képregény olvasó programot, de most már kezdi megadni magát a tablet :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#16506) maestro87 válasza pjen (#16503) üzenetére


maestro87
őstag

Egyébként ajánlott olvasó? Lehet ajándékba azért vennék egyet. :B

[ Szerkesztve ]

(#16507) Rita1


Rita1
újonc

Kedves Tagok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Szeretnék vásárolni egy e-book olvasót, de mivel nem vagyok jártas ebben a témában, így hozzátok fordulok! Nézelődtem a neten, míg leszűkült a kör a BOOKEEN és a Pocketbook termékeire. (persze meghallgatok más javaslatot is )
Számomra fontos, hogy magyar nyelvű menüvel és háttérvilágítással is rendelkezzen, de amit eddig ezek mellett csak a BOOKEEN-nél találtam, az az inverz mód (fekete háttér - fehér betűkkel) ami aztán teljesen "levett a lábamról", mert így nem erölködik a szemem, és nem zavarja a környezetemet sem.

(Amit kinéztem az a BOOKEEN frontlight, de abból már nem kapható sehol egy darab sem...)

Ti esetleg tudtok még másfajta e-book olvasóról ami a fenti paramétereknek megfelelne?

Előre is köszönöm a segítséget!
Szép estét!

(#16508) Dr.F.E.R.I. válasza Rita1 (#16507) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én iphone-on olvasok ugyanígy, fekete háttérben világos betűkkel. Szerintem is marha jó dolog.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16509) Dhampir válasza Dr.F.E.R.I. (#16508) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem káprázik a szemed a sötét alapon lévő világos betűk nézésétől?

(#16510) Dr.F.E.R.I. válasza Dhampir (#16509) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mikor felkelsz mögüle furcsa egy kicsit, de aztán semmi. Inkább az a baj vele, hogy kisebb mint a könyvolvasók, jobban mereszteni kell a szemet hozzá. Zötykölődő járművön (=tömegközlekedésen) már nem biztos, hogy olvasnám.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16511) consono válasza Dhampir (#16509) üzenetére


consono
nagyúr

Én is amit csak lehet fekete alapon fehér, vagy halvány zöld betűkkel olvasok a telefonon :) Ezt szokta meg a szemem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16512) Oldman2 válasza Rita1 (#16507) üzenetére


Oldman2
veterán

Az új Kindle Paperwhite 4-es 5.10.1.3 firmware verziójában vettem észre (lehet hogy már az előzőben is így volt), hogy a Settings / Accessibility alatt elérhető egy Invert Black and White üzemmód, ami fekete alapon világos betűkkel, lehetővé teszi az Inverz megjelenítést.

(#16513) arcitec válasza Dr.F.E.R.I. (#16508) üzenetére


arcitec
addikt

Pedig a szemnek, pont a fehér háttér a jobb. Lásd iskolai táblák is cserélve lettek - a fekete - zöldre. A fénysorompó is fehéren villog stb .. szvsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#16514) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Elnézést kérek, ha nagyon offtopik, amit kérdezni akarok, de nem találtam más topikot a témakörben.

Beszkenneltem (egyelőre jpg-be) egy gyerekkönyvet, ami tele van színes képpel és formázott szöveggel (más betűtípus, speciális elrendezés). Szeretnék belőle e-bookot/pdf-et csinálni OCR-el minőségromlás nélkül, de nem tudom, hogy hogy fogjak hozzá, egyáltalán lehetséges-e, hogy a lapokon belül az elrendezés is nagyjából megmaradjon (esetleg később visszaállítható is lenne belőle az eredeti könyv papír alapon), és ne legyen 500MByte a végeredmény, mint most, hogy képfájlokban van az egész.

Van itt valaki, aki szokott ilyet csinálni, és tudna tanácsot adni?
Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#16515) consono válasza Aryes (#16514) üzenetére


consono
nagyúr

Szia, ebben pl. az Abby FineReader tud segíteni, bár kell vele játszani, hogy szép legyen a végeredmény.

"In God we trust. All others must bring data"

(#16516) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
ahogy kivettem a vissza olvasgatásból, vagy kindle paperwhite 3-4 vagy a pocketbook touch lux 4 az ajánlott.
Tulképpen, pocketbook is tud mindent amit a kindle, nem ? Csak van rajta gomb és olcsóbb. Valamint könnyebb rá könyvet tenni, több formátum, és megoldás van rá. Jól összegeztem ?

(#16517) Dr.F.E.R.I. válasza arcitec (#16513) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Biztos. Én mondjuk még fekete tábláról tanultam és semmi bajom nem lett.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16518) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#16517) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Csak óvatosan ;) :DDD (én is fekete tábláról tanultam, aztán... te ismersz :K )
iPhone/iPad olvasás esetén én is fekete alapon olvasok, sokkal jobb (nekem szubjektíve, mint a szépia vagy a fehér alap)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16519) Apollyon válasza arcitec (#16513) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Pedig a szemnek, pont a fehér háttér a jobb."
Van esetleg erről valami tanulmány, vagy megbízható kutatás?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16520) koncsik válasza Oldman2 (#16512) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A PW 3-mon is van ilyen opció? Este megnézem, de jó lenne... vagy annak még nagyon kékées a fénye ehhez?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16521) koncsik válasza Apollyon (#16519) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez igazából prezentációkról szól, nem tudom mennyire alkalmazható témánkban, de sötét hátteret javasol...
Mindenesetre nem talán nem véletlen, hogy megjelent a fekete háttér opció a e-readerekben/tablet olvasó programokban...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16522) pjen válasza koncsik (#16521) üzenetére


pjen
félisten

Lehet csak választék bővítés.Nekem volt Ikarus illuminátor,azon szabadon lehetett állítani a papír és betű színt.Én mégis fehér alapon olvastam fekete betűket,de izlés dolga.

(#16523) Aryes válasza consono (#16515) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! Utánanézek.

(#16524) arcitec válasza Apollyon (#16519) üzenetére


arcitec
addikt

pl: [link] lásd az alanti címszó alatt
Ügyeljünk a színbeállításra! Szemünk akkor tudja igazán kihasználni képességeit :
Persze , ha valakinek a fekete háttér a jó , nézze azt .. Bizonyára található ennél autentikusabb írás is ... De, talán nem véletlenül lettek az iskolai táblák zöldek, a fekete helyet..

[ Szerkesztve ]

(#16525) koncsik válasza arcitec (#16524) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

wow. ezt viszem magammal. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16526) Aryes válasza Apollyon (#16519) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem pl. oled kijelzőkön is csak energiatakarékossági okokból hasznos az inverz megjelenítés, e-ink esetében ízlés dolga és megvilágítás függő, de semmiképpen nem gondolom, hogy egészségesebb lenne. Engem vakít a fekete alapon fehér betű bizonyos kontrasztarány felett, illetve erős háttérvilágítás esetén (monitoron például rosszul vagyok, ha ilyen weblapot kell olvasnom, ilyenkor általában kijelölöm a szöveget és úgy olvasom :), mert úgy kevésbé vakít, különben a sorok beleégnek a retinámba). Én sötét szürke alapon világos szürke betűket szoktam olvasni (amoled telefonon, mert nincs e-paper készülékem), így sötét környezetben (éjszaka buszon vagy otthon az ágyban) nem zavarom a körülöttem lévőket a világítással.
Napfényben a sötét alapon fehér betű szerintem kimondottan káros lehet a szemnek, mivel a sötét háttér miatt tágabb pupillával nézi az ember a szöveget, ezért a visszavert UV sugárzásból több jut a szembe. De lehet, hogy pont fordítva van, a fehér háttér jobban rontja a szemet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16527) Pttypang válasza Aryes (#16526) üzenetére


Pttypang
veterán

Rengetegen megfelelo kornyezeti megvilagitas nelkul neznek kijelzoket, amiknek van sajat fenye, pl irodaban is rendszeresen ulnek a tobbiek a ket monitore elott este, villany nelkul, feher hatter, egyebek mellett, nekem 10 meterrol zavarja a szemem, nekik 40 centirol nem. Nem kell nagyon nagy tudomanyos hattert keresni hozza. :)

Everybody lies.

(#16528) Oldman2 válasza koncsik (#16520) üzenetére


Oldman2
veterán

PW3-on nincs ilyen opció, van 3-as is a családban.

(#16529) koncsik válasza Oldman2 (#16528) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

köszi, legalább lesz mire hivatkoznom (a többi újdonságon túl) :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16530) Apollyon válasza arcitec (#16524) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amellett, hogy ez a link gyakorlatilag semmilyen tudományos érvvel sem támasztotta alá az állítást, még a komplett cikk is elavult már.

A meleg színek nem a szem egészségét hivatottak óvni (arról nem beszélve, hogy egyébként semmilyen színnek nincs egészségkárosító hatása a szemre nézve), hanem pl. azért raknak comfortlight-ot (meleg szín állítási lehetőség, azaz pl. narancssárgásra) az ebook olvasókba, mivel ezek a színek (frekvenciák) a melatonin hormon termelésre vannak befolyással, amik az alvásodat segítik.

Az, hogy fehér vagy fekete háttér előtt olvasol, teljesen mindegy. Pláne, hogy az ebook olvasók e-ink papírjában a fehér nem is igazán fehér, hanem szürkés, a fekete meg inkább sötétszürke, szóval ez sem jelent akadályt.

Persze nyilván én sem olvasnék monitoron fekete háttérrel és fehér betűkkel, ellenben fekete háttérrel és világosabb szürke betűkkel már igen.

Hasonló élményt nyújt egyébként az inverzre állított ebook olvasó, ami teljesen sötétben igazán hasznos, ugyanis a megvilágított kijelző kevésbé veri vissza a fényt, mintha a könyvet "fehér" háttérrel olvasnám.

Az, hogy az iskolákban miért vannak zöld helyett fehér táblák, hát erről is kéne valami forrás, mert igazából itt sincs semmivel sem indokolva a dolog.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16531) consono válasza Apollyon (#16530) üzenetére


consono
nagyúr

"az, hogy az iskolákban miért vannak zöld helyett fehér táblák, hát erről is kéne valami forrás, mert igazából itt sincs semmivel sem indokolva a dolog." - szerintem ugyan azért,ami miatt a műtőkben zöld minden: nyugtatja a pácienst :D
(Feleségem tanár, majd megkérdezem, hogy hallott e a miértekről, de szerintem náluk még fekete a tábla...)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#16532) fattyu


fattyu
veterán

Ez is egy erdekes dooog. Monitoron mindenem fekete alapon van. Bongeszes email minden. De olvason nek jott be pedig azt hittem be fog. Kinek mi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16533) pjen válasza consono (#16531) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk még fekete,majd középsuliban zöld tábla volt fehér krétával.Most,ha fehér a tábla,akkor fekete a kréta?

(#16534) consono válasza pjen (#16533) üzenetére


consono
nagyúr

Inkább színes, nem csak fekete... Mondjuk azt sem kérdeztem még meg, hogy a digitális táblára milyen színű anyagot csinál :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16535) arcitec válasza Apollyon (#16530) üzenetére


arcitec
addikt

Már megbocsáss , de a TE véleményed mitől tudományosabb, ami nem több mint légből kapott egyéni hamis tudásra alapszik.Nem gondolnám , hogy az általam adott link, kuruzslók írása lenne.Az írásod semmi több mint hamis önigazolás :D Az, hogy TE a fekete hátteret érzed jónak, sajátságos egyéni vélemény és semmiképp nem általánosítható. U.I : Akinek meg ez kevés, a GOOGLE mindenki barátja ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16536) Apollyon válasza arcitec (#16535) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, akkor kiegészítem azzal a mondandómat, hogy egyénileg én a sötét hátteret, és a világosabb szöveget preferálom. Hogy ennek van-e szemkárosító hatása, arról nincs tudomásom, mivel nekem több évnyi ebook olvasás után sem romlott a szemem. Szóval ez egy szubjektív vélemény, tapasztalat.

Én meg nem akartam tudományos lenni, ellenben te állítottál valamit az előző hozzászólásodban, amit tényként közöltél, viszont semmivel sem támasztottad alá. Aztán a te állításod igazolására meg majd én keresgessek neked linkeket? :F Szóval amíg nem linkelsz be valamit a tényként közölt mondandódra, addig marad egy szubjektív vélemény a tiéd is, mint az enyém. Na remélem így már megfelel. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16537) nani1


nani1
újonc

Kindle PW2 olvasóm van 4 éve. Korábban nem fordult elő, hogy nem tudtam feltölteni könyveket- főleg a Send to Kindle alkalmazást használtam mobik feltöltésére, vagy az amazonos mailt, PC-vel nem kötöttem össze még, mivel ezek az alkalmazások jól működtek.
Nem tudom az okot, miért nem működött hetek óta egyik módszer sem,- de a sok próbálkozásnak az eredményeként tegnap rázúdult az olvasómra jó néhány könyv 3-4 példányban. Csináltam egy "törölt" gyűjteményt, a könyveket megjelöltem, hogy ide rakom, de nem tűntek el mégsem a könyvtáramból. Segítenétek, hogy tudom végleg levenni az olvasóról?
Köszönöm a segítséget!

(#16538) pjen válasza nani1 (#16537) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben most összekötném a Pc vel,és ami nem kell letörölgetném.

(#16539) nani1 válasza pjen (#16538) üzenetére


nani1
újonc

Nem látja a gépem az olvasót, ha összekötöm, - nem tudom mi az oka,- lehet a kábel rossz?

[ Szerkesztve ]

(#16540) pjen válasza nani1 (#16539) üzenetére


pjen
félisten

Ezt távolról nem tudhatom,de lehet,van olyan kábel ami csak tölt.

(#16541) arcitec válasza nani1 (#16539) üzenetére


arcitec
addikt

Ha normális usb a kábel - mert miért ne lenne az - akkor, kapcsold be az olvasót és úgy nézzed. Mert ha ki van kapcsolva, lehet csak tölti és akkor nem engedi a hozzáférést, (ha jól emlékszem ....) , mert van pár készülékem - nem olvasó - mintha így működnének... Ha nem jó, akkor fordítva, több hónapja használtam pc-re dugva őket.És ez is csak egy ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#16542) Utka válasza nani1 (#16539) üzenetére


Utka
tag

pjen +1 (csak töltő kábel)

vagy az eszközön lehet állítain: töltés / USB kapcsolat

Utka
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#16543) reboz5751


reboz5751
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Pocketbook Touch Lux 4-et. Minden tökéletesen müködik.
De akartam egy képet rátenni ami vezetéken sikerült.(jpeg formában amit elvileg kezel) tettem a belső és külső memoriába is.
De ha leválasztom a számitógépről akkor üresek a mapák, pedig a számitógépen látszik hogy ott van még meg is nyitottam.
Miért nem jelenik meg a kép?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#16544) totasenior válasza reboz5751 (#16543) üzenetére


totasenior
tag

Hova töltötted?
Total Commanderben a gyökérkönyvtárban látszania kellene "My pictures"és/vagy "Photo" mappának. Abban, azokban kellene lennie a fényképnek.
Explorerben úgyszintén.
A készüléken a főmenü alján előhívható "Galéria" (ha átállítottad magyarra a nyelvet) könyvtárban találod meg.

(#16545) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Van egy Pocketbook Aqua 2 ebook olvasóm. És van egy Benjamin Graham - Az intelligens befektető könyvem PRC formátumban. De ha a 63. oldal után visszadob a fő menübe bármelyik oldalt is választom. Mi lehet a megoldás szerintetek? Köszönöm!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16546) pjen válasza TCSZ (#16545) üzenetére


pjen
félisten

A calibrével megprobálnám átkonvertálni.

(#16547) Aryes válasza TCSZ (#16545) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem sérült a fájl? Másold át újra.

[ Szerkesztve ]

(#16548) TCSZ válasza Aryes (#16547) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi! Ki próbáltam. Úgy sem. Most jön a Calibre.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16549) TCSZ válasza pjen (#16546) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi az ötletet.
E-pub formátumban át konvertáltam, de így sem engedi. Elöszőr megnyitotta. Aztán meg akartam nővelni a betűméretet és ki lépett belőle. Másodjára már meg sem nyitotta. Szóval valahonnan be kell szereznem ezt a könyvet. :(

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#16550) Aryes válasza TCSZ (#16549) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondom, hogy sérült lehet a fájl. Asztali gépen meg tudod nyitni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.