Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) szkaroly válasza clizer (#16900) üzenetére


szkaroly
senior tag

Erre való a garancia nem? :F Vagy ha nem kell elállsz a vásárlástól.

Poco X3 Pro

(#16902) koncsik válasza clizer (#16900) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pozitiv tapasztalatom van velük, fél éve vásárolt, egyszerűen javítható kontrollert 1 nap alatt cserélték újra. :K
A jó öreg nook-oknak volt igazán szar a micro SD slot-juk...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16903) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Icarus Essence e602bk típusú olvasóm a töltés végeztével! kikapcsolt és nem lehet életre kelteni. A pc-vel kommunikál, lehet rá másolni és törölni. Mi lehet a baj? Hová és érdemes-e egyáltalán még szervizbe vinni?

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#16904) Zozo0525 válasza TripleB (#16903) üzenetére


Zozo0525
őstag

ebook javítás kiad pár találatot a google. de kérdés egy 5-8 éves könyvolvasót van-e értelme? 20.000 körül új olvasót kapsz,....

(#16905) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy e-book olvasót (új belépő lennék ebbe a világba), és ahogy nézegetem őket, rám férne a tapasztalt sorstársak útmutatása. Amire szükségem lenne, az egy viszonylag alap készülék beépített világítással. Nem ragaszkodom márkához, és annyira nem is ismerem a technológiát, hogy különösebb elvárásaim legyenek. A világításon kívül a min. 6"-os méret, ami a fejemben még igényként mutatkozik. Az Alcor Myth LED készülékkel szemeztem, de míg a normál verzió minden általam preferált kiskereskedelmi egységben fellelhető, a világítással szerelt alig 1-2 helyen. Ennek mi lehet az oka? Lehet, hogy kifutó széria? Mik az ilyen jellegű készülékek ajánlott beszerzési forrásai? Kérlek ajánljatok nekem olyan készüléket, amire pár évig nem lesz különösebb gondom a könyvek feltöltését és olvasását leszámítva.
Örülnék, ha 30-35 ezer Ft-ból meg tudnám úszni.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Pp. ♠

(#16906) Zozo0525 válasza Padree.c2 (#16905) üzenetére


Zozo0525
őstag

Alcor márkát nem ismerem, én a kindle-t használom 2012 óta.... sok gondom nem volt velük....
én itt is megnézném,.... van itt új is :
https://hardverapro.hu/aprok/hardver/tablet_ebook/ebook_olvaso/index.html

[ Szerkesztve ]

(#16907) Spíler válasza Padree.c2 (#16905) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Több mint 2 éve használom a Alcor Myth LED könyvolvasót, hiba nélkül működik.euronicsnál elvileg beszerezhető a 8GB-os változat.Nekem bevált,én elégedett vagyok vele,persze olvasok néha lehúzó véleményt,általában olyanoktól akiknek drágább van és messziről se látott Alcort nem,hogy próbálta volna,jó Magyar szokás szerint. ;]
Van aki boldogan eljárkál egy Daciával,van akinek a 20 éves BMW kell..... ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#16908) szkaroly válasza Spíler (#16907) üzenetére


szkaroly
senior tag

Azért ez a Dacia - 20 éves BMW hasonlat erősen sántít, sőt ... :F

Poco X3 Pro

(#16909) Spíler válasza szkaroly (#16908) üzenetére


Spíler
őstag

Nem vitatkozni akarok,a tied is egy vélemény,az enyém is.Van aki érti és van aki nem akarja érteni. :U
Zártam a témát.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#16910) Dhampir válasza Spíler (#16907) üzenetére


Dhampir
félisten

Feltehetően azok elégedetlenek (és ez egyéb műszaki cikkel is így van), akiknek hamar meghibásodott ez a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#16911) LittleBiG007 válasza Padree.c2 (#16905) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Vagy ha vársz áprilisig, akkor az olcsó kategóriában még esetleg egy Kindle is szóba jöhet. A belépő szintű modellt turbózzák fel jobb kijelzővel és világítással.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16912) Dexter68 válasza Dhampir (#16910) üzenetére


Dexter68
addikt

Sziasztok, PocketBook Touch Lux 4-et nézegetem... eléggé eltökélt vagyok, már csak azon lamentálok, hogy fekete legyen vagy ezüst. A fekete műanyagot el tudom képzelni, de az ezüst veszélyes lehet... mennyire kopik, mennyire "gagyi" élőben, mennyire jó a fogása?
Ezek elsülhetnek jól is, akkor meg szívesebben venném, mint a feketét.
Van ilyen valakinek?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16913) fattyu válasza Dexter68 (#16912) üzenetére


fattyu
veterán

tok? anélkül úgysem használunk olvasót mert a kijelző sérülékeny, onnantól meg a saját színe úgysem játszik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16914) Dexter68 válasza fattyu (#16913) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen. Illumina így hagyott itt. Ezért aztán fekete lett.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16915) Bumburnyák válasza Padree.c2 (#16905) üzenetére


Bumburnyák
csendes újonc

Szia!

Az egyik "fanatikus" Alcor lehúzó vagyok:). Két hónapig volt szerencsém olyat használni, azután hál istennek összetört. A gondom vele: rosszul konfigurálható háttérvilágítás az alsó szegmensben, beállíthatatlan betűméret, sérülékeny kialakítás.
Az egész erős megszokást igényel. Én határozottan lebeszélnélek róla.
Eme kacatot 3-4 évre veszed, 40 körül már a felső polcról válogathatsz, gondold át érdemes-e megspórolnod azt a pár ezrest a szemeden és az idegzeteden.

(#16916) Dexter68 válasza fattyu (#16913) üzenetére


Dexter68
addikt

Érdemes rá kijelzővédő fóliát venni?
A telefonjaimat betegesen fóliával védem :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16917) pjen válasza Dexter68 (#16916) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#16918) tvamos válasza fattyu (#16913) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nincs tokban. Kutya baja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16919) BoB


BoB
veterán

Cseréltem a régi 3-ik generációs Kindle-öm Kobo Forma-ra. A nagyobb méretű kijelző miatt választottam, eddig jó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16920) hroberto válasza tvamos (#16918) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem sem. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#16921) Dexter68 válasza tvamos (#16918) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy darabig így voltam az Illuminával, aztán egyszer úgy vettem ki a bőröndből (ahova nagyon gondosan pakoltam el), hogy a kijelzőn egy 1px-es csík fut végig negatívban. Később megjelent még egy ilyen csík...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16922) lalszi


lalszi
aktív tag

Sziasztok!

Pocketbook lux 4-re lehet letölteni angol-magyar szótárat?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#16923) szkaroly válasza lalszi (#16922) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nincs alapból rajta? A régebbi Pocketbook termékeken gyárilag volt angol-magyar szótár.

Poco X3 Pro

(#16924) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok! A minap kaptam egy Kindle Paperwhite 4-est. Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik tokok az ajánlottak, ha van egyáltalán ilyen. Márkára esetleg. Nézegettem Alin, jóval olcsóbbak, de sokára érne ide, viszont ha itthon is azokat kapni 5*ös áron, akkor megoldom egy bebújós tokkal.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#16925) xcsabo válasza #24536576 (#16924) üzenetére


xcsabo
senior tag

Megéri várni. 😊

(#16926) LittleBiG007 válasza xcsabo (#16925) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem mindig. Azért velem már fordult elő, hogy: nem fért bele az olvasó a tokba, annyira szoros volt, vagy hogy első kinyitásnál kiesett a mágnes, vagy hogy nem pontosan ugyanúgy nézett ki a tok mint a képen, vagy az anyaga volt gagyibb a vártnál. Egy részét morogva elfogadtam, a többinél vagy a pénzt kaptam vissza vagy újat küldtek, mindenesetre újra ki kellett kivárnom a szállítási időt. De természetesen volt olyan is, ami 900 Ft-ért cserébe hihetetlen jó minőséget kaptam. (Az például mai napig a Kindle 5-ömön van.)

Kiegészítés: vagyis de, megérheti várni, az ár miatt.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16927) tvamos válasza #24536576 (#16924) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ami biztosan jo minoseg, az Kinaban sem olcso annyira, a tobbi meg eleg lutri. Ha boltban veszel tokot, azt meg meg tudod fogdosni.
Ennek ellenere, en rendeltem vagy 3 db-ot Kinabol. Nem hasznalom egyiket sem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16928) xcsabo válasza tvamos (#16927) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ezzel vitatkozom. Kb. 7 éve vettem alin egy tokot pw1hez és semmi baja. Minden nap használom. Pici kopás van rajta. Mágneses. Kívül bőr. Mint a gyári csak 5od áron.

(#16929) tvamos válasza xcsabo (#16928) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem baj. Neked az a tapasztalatod, nekem meg ez.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16930) Ébri válasza xcsabo (#16928) üzenetére


Ébri
senior tag

Pont erről van szó, ha szerencséd, jó, ha nem, nem. EU-ból rendelés se garancia semmire. (Ill. azért itt a drágábbak tényleg elég jók, a Mulbess amit a kobómhoz vettem tökéletes 5 évesen, az olcsó tok PW2-re darabjaira esett, úgy, hogy feleségem hozzám képest alig használja.

(#16931) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Ezeréves, de szeretett Concorde Readman 6 olvasómat tervezem lecserélni és bár átbújtam a fórumot, de nem találtam egyértelmű választ arra, hogy milyen módon oldható meg egy angol-magyar szótár telepítése. Ha jól értelmeztem, akkor a Pocketbookokra volt egy Coolreader app, viszont annak a fejlesztését a fejlesztő váltás miatt befejezte.

Még nem döntöttem, hogy PB Inkpad 3 vagy HD 3, szóval segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy ezen típusokra lehet-e és ha igen, akkor milyen módon telepíteni egy jó és könnyedén használható ENG-HUN szótárat. (Egy telepítése leírásnak is nagyon örülnék!) Ha jól olvastam, akkor a Nagygabe féle szótár az elérhető legjobb, tehát akár úgy is kérdezhetném, hogy ez telepíthető-e a fenti típusokra. :) Nyelvtanulás miatt lenne számomra jelenleg ez a legfontosabb feature, amire szükségem lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#16932) Gork válasza Gork (#16931) üzenetére


Gork
tag

Sőt, igazából kicsit még jobban beleásva a dolgokba, ha jól látom, akkor a nagygabe-féle szótár .dic kiterjesztésű, és pl. a HD 3 oldalán a dictionary installation guide szerint csak PC-n be kell másolni a .dic file-t a rejtett dictionary mappába és kész is. Tényleg csak ennyi a nagygabe szótár installálása például a PB HD 3-ra? Csak mert ha igen, akkor már rendelem is! :)

[ Szerkesztve ]

(#16933) #24536576


#24536576
törölt tag

Köszönöm a segítséget!

(#16934) JamesFinn válasza Gork (#16932) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igen. ennyi.

(#16935) LittleBiG007 válasza Gork (#16932) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A nagygabe szótárnak egyetlen nagy hátránya van: nem magyaráz. Nem ír le használati tudnivalókat, nincs fonetika, nincsenek sem szinonímák, sem példák. Nem is igazi szótár, inkább csak magyar szavak felsorolása, amik a kiválasztott angol szónak megfelelhetnek. Nyelvtanuláshoz távolról sem ideális. Viszont nincs alternatívája, a szókincse nagy, és szerencsére fordítási hibára is csak ritkán bukkanok benne. Egy idő után szerintem azért érdemes kiegészíteni egy egynyelvű, valódi szótárral (Longman, Oxford, Merriam-Webster).

Én személy szerint könnyebben megtanulom a szót akkor, ha nem magát a szót és a hozzátartozó magyar jelentést próbálom megjegyezni, hanem az eddigi tudásomba illesztem be inkább. Inkább azt tanulom meg, hogy melyik szóhoz hasonlít a jelentése legjobban azok közül, amit már ismerek, és mi az a speciális kiegészítő értelmezés, ami miatt ezt kell használnom a már ismert helyett, vagy éppenséggel használhatom-e helyette korlátozás nélkül.

Egy gyors példa, de ez már nagyon offtopic lesz, csak akik szeretik és/vagy tanulják az angol nyelvet, azok olvassanak tovább.

Az "ornery" szó a nagygabe szerint "makacs". Ennyi. Nem tudjuk meg, hogy a szó amerikai használatú (lehetőleg ne Angliában süssük el új tudásunkat) és az ordinary-ből ered. A makacsnál még többet is jelent, mert akire mondjuk, az nehezen kezelhető, és sokszor ráadásul még az ellenkezőjét is csinálja annak, amit mondunk neki. Sokszor használják öregekre és gyerekekre. Öregek esetében a jelentése a grumpy-val egyezik meg, ami a nagygabe-ban - helyesen - zsémbes, ingerlékeny, rosszkedvűként fordított.
A most befejezett könyvemben George Crowder: The Book of Moon, van egy mondat, amiben egy férfi, aki éppen hivatalos papírokat tölt ki, bocsánatot kér a másiktól, mert durva volt vele. Erre a másik férfi válasza:"No worries. Paperwork makes us all ornery." A helyes jelentés itt tehát az ingerlékeny, ami viszont magából a nagygabe szótárból nem lehetett volna egyértelmű. Tehát nem azt tanulom meg, hogy ornery=makacs, hanem négy már ismert szóhoz kapcsolom: "stubborn, mean, grumpy, children". Ehhez viszont mindenképpen egynyelvű szótár kell. Vagy ha a magyarhoz ragaszkodik valaki, akkor az angol-magyar akadémiai nagyszótár, de az könyvolvasóra sajnos nem telepíthető.

Magamról még annyit, hogy kb. 10 éve csak angolul olvasok szabadidőmben, mert eldöntöttem, hogy ha már imádok szórakoztató irodalmat olvasni, akkor legyen valami haszna is, legalább nyelvtanulási téren. És amellett megszállottja vagyok a szótáraknak.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16936) BoB válasza LittleBiG007 (#16935) üzenetére


BoB
veterán

Én nem szeretem az angol-magyar szótárakat, szerintem sokkal beszédesebb egy angol értelmező szótár.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16937) Gork válasza LittleBiG007 (#16935) üzenetére


Gork
tag

Teljes mértékben egyetértek, és köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igazából ahogy te is írod, mivel nincs jobb megoldás, ezért egyelőre az volt az elsődleges kérdés szamomra, hogy fizikailag telepíthetőek-e ezek a szótárak. És mivel igen, innentől már csak választás kérdése, hogy mivel kezd az ember. :)

(#16938) Rommelhun


Rommelhun
újonc

Pocketbook inkpad 3 vásárlására adtam fejem.
Minden fasza, de a Pocketbook cloud nem látszik sehol a menüben, ahol lennie kellene. Mivel bekapcsolást követően azonnal frissült, így nem tudom, hogy ez csak a build bug-ja e, vagy nekem kellene még valamit tennem, dea felhasználói könyvben foglaltak szerint a sync menüpontban - wifi melletti ikonra jön elő - ott kellene lennie, de ott csak a send to pocketbook van, illetve a dropbox. (regisztráltam, könyveket fel is töltöttem a webes cloudra.)
Valakinek tapasztalata?
Másik kérdésem: nekem megvan a FBreader gold, azt fel tudom ide telepíteni?
3. kérdés: szívesen használtam a gyors eszközök közti sync miatt a google books-ot is, azt lehet telepíteni? ha igen, miképp?

[ Szerkesztve ]

(#16939) hallador


hallador
addikt

Sziasztok,

Szeretnék venni egy e-book readert, ami követelmény lenne:

- pdf-et tudjon kezelni, ovasnia kell tudni, és ennyi, tördelnie nem feltétlenül.
- Az egyéb formátumokat is jó lenne ha ismerné.
- legyen háttérvilágítása
- legalább 8 GB memória, mivel zene hallgatásra nem kell, ezért nem is nagyon kell ennél több tárhely.
- Wi-Fi a frissítések miatt kellene, másra nem kellene, bluetooth nem kell, 3/4 G nem kell.
- ár 300 euro, 100 000 Ft-ig. Ha van olcsóbban ilyen, akkor azt szívesen fogadnám.
- érintőképernyő lehetne, de ha gombok vannak az sem baj.
- kezelje a magyar ékezetes, karaktereket és elválasztást is
- könyvtárszerkezetből lehessen keresni
- A-Z, a-z sorrendben lehessen rendezni
- A szótár, ha van benne nem baj, illetve lehet telepíteni rá.
- töltő nem kell elég a kábel

Nézegettem a téma összefoglalót, de az nem aktuális, ahogyan néztem.

Amire használni szeretném, hogy főleg amazonról, könyveket olvasnék vele. Főleg este, vagy éjjel. Fontos lenne, hogy azok a pdf-ek, amiket gyártok magamnak, illetve letölthetőek a webáruházakból jól kezelje, de ha más formátumban van akkor azt is.
Fontos lenne, hogy tokot lehessen hozzá kapni, ami jó is hozzá, gyári csak akkor, ha jár hozzá, ha nem utángyártottat vennék. Nem kell vízállónak lennie.
A magyar garancia nem kell, nem otthon lesz használva, nem is ott lesz megvéve.

Zene lejátszás nem feltétlenül kell,

Táskában lenne hordozva, sokat utazom.

Méretet azért nem írtam, mert olvastam, hogy a pdf-hez nem biztos, hogy a 6-7" elég lesz.

Köszönöm szépen a segítségetek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16940) fattyu válasza hallador (#16939) üzenetére


fattyu
veterán

nem.

100 alatt nem kapsz 10 colos olvasót. azalatt a pdf pedig nem gyere be

de hogy ezt a pdf dolgot nem lehet elengedni...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16941) hallador válasza fattyu (#16940) üzenetére


hallador
addikt

Köszönöm szépen a válaszod, és ha elengedem a PDF dolgot, akkor mi férhet bele ebbe az árba? Calibre van a gépemen, meg max amit gyártok, akkor 16-18-as betű mérettel konvertálom majd pdf-re, akkor nem lesz gondom, a könyvet max akkor nem pdf-ben, hanem más formátumban veszem meg. Szóval, ha elhagyom a pdf-et, akkor ezekkel a feltételekkel mit ajánlanátok?

Köszönöm szépen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16942) fattyu válasza hallador (#16941) üzenetére


fattyu
veterán

pdfet kihagyva jön a kérdés hogy mi a preferált méret.
amugy a könyvtárszerkezetes nézet, HA JÓL TUDOM és majd kijaívítanak, de se kindlén se kobon nincs. ismétlem lehet tévedek.

Pocketbookon viszont tudom hogy van és nekem is alapfeltétel. inkpad3 több embernek jól szólgál, de felesleges felár ha alapvetően nem akarsz nagyobbat, szemben egy touch lux-al pl.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16943) szkaroly válasza hallador (#16941) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha Amazonról veszel könyveket akkor nem kell pdf-be konvertálni, hanem:

1. veszel valamilyen Kindle-t, az alapból tudja az azw-t és a mobit.
2. bármilyen más olvasó esetén konvertálás calibre-vel azw,mobi---->epub

Poco X3 Pro

(#16944) hallador válasza fattyu (#16942) üzenetére


hallador
addikt

Köszönöm szépen, meg is nézem ezeket jobban magamnak.

Ha valakinek lenne még ötlete megköszönöm.

(#16943) szkaroly

Ezt el is mentem magamnak. Nem tudtam. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16945) szkaroly válasza hallador (#16944) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha a könyvtárszerkezet fontos akkor Pocketbook (Touch Lux 4, Touch HD 3, Inkpad). Ha nem, akkor valamelyik Kindle mivel az is az Amazontól van. Az elválasztás most nem tudom hogy áll a Kindle-nél de gondolom megoldható.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#16946) hallador válasza szkaroly (#16945) üzenetére


hallador
addikt

Köszönöm szépen nézem is ezeket, a könyvtár szerkezet nekem fontos lenne, mert nagyon hozzászoktam ehhez más eszközökön.

Kindle-n is elgondolkodom, mert sokan ajánlották, akiknek van.
De jobb ha olyan emberek segítenek, akik függetlenek, és értenek ehhez. A könyvtár szerkezet miatt viszont nem az lesz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16947) aggleány válasza hallador (#16946) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem is elsődleges szempont volt a könyvtárszerkezet. A Pocketbookban több szintűt is létre tudsz hozni, és nagyon egyszerűen kezelhető. Ha ez ennyire fontos, akkor mindenképpen Pocketbook fronton érdemes nézelődni. :K

(#16948) farkas-j válasza hallador (#16939) üzenetére


farkas-j
őstag

Nézz rá a 7,8"-os PocketBook InkPad 3-ra. Az Alza-n most szerintem verhetetlen áron (70eFt) és 2 év garival van. A páromnak nagyon bevált!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16949) Oldman2 válasza hallador (#16946) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt szerintem "független" véleményt nem fogsz kapni, mindenki a saját borját/eszközét fogja dicsérni.

Én pl. a PW4-et, mert az van! Calibre mellett, semmi gondom vele. A PDF-eket kerülöm, ritka a Kindle-re készült jó PDF.
:-)

(#16950) Ébri válasza hallador (#16946) üzenetére


Ébri
senior tag

Mi az, ami plusz a könyvtárszerkezetben, azaz mi miatt kell? Én kobon tudok nézelődni könyv műfaja (pl. krimi, sci-fi) , szerző és cím szerint. koreader alatt van könyvtárstruktúrám is, de ott is keresni szoktam inkább a fentiek alapján. Kezdetekben én is nélkülözhetetlennek gondoltam a könyvtárazást.

Ha mindenképp kell, akkor mint leírták PB. Ha nem, akkor PB, kobo vagy vmelyik kindle, attól függően melyik szoftvere tetszik jobban, utóbbiaknál hasznos a gépre telepített calibre, de az nagyobb könyvtáraknál kb. kikerülhetetlen.

(Én a könyvtárstruktúrát kis jelentőségűnek tartom, felhasználói felület és tudás szerintem fontosabb, ezért javaslom, hogy nézz pár youtube review videót. Hozzáteszem, ha feladná a mostani kobom, nem tudom, vmelyik kobo típusra, vagy pb inkpadre cserélném-e le, de nálam a kindle kevésbé testreszabhatósága miatt esik ki csak.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.