Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) €uro válasza fattyu (#16650) üzenetére


€uro
őstag

Köszi, most már akkor én is tudom.

Az a helyzet, hogy nem eBook olvasókról szóló fórumokat olvasgatok, és megszoktam, hogy a második Kindle-m is úgy kezeli a PDF-et, ahogyan azt számomra logikusan el is várom egy olvasótól.

Elfogadom, hogy nem PDF-re van kitalálva az "olvasó". De szerintem ezt megoldani már csak szoftveres feladat lenne. És látva a mai tabletek és mobilok szoftvereit, azt gondolnám, hogy az olvasók is fejlődnek valahova.

(#16652) zseko válasza €uro (#16651) üzenetére


zseko
veterán

Ha ezt gondolod, akkor szerintem lehet nem ismered sem az ebook olvasókat, sem a pdf-et :N

Az olvasókban, mondjuk úgy, gyenge a hardver, legalábbis az én ismereteim szerint. Végeredményben nem is kell erős, hiszen csak szöveget kell megjelenítenie, a legtöbb (nem mindegyik) pdf pedig nem az, hanem kép. (Részben) ezért sem lesz soha jó pdf-et olvasni rajta, egy másik ok pedig (szerintem), hogy erősebb hardver - nagyobb fogyasztás. Én például nem szívesen töltögetném három naponta emiatt. Valamint a szemem sem szívesen meresztgetném egy alig 6 colos kijelzőn pdf-et olvasni, az állandó nagyítgatásáról és a mozgatásáról nem is szólva. De van android alapú ebook olvasó is, azon valószínűleg flottul lehet pdf-et is olvasni - meg is lehet nézni az üzemidejét.

HR24.hu

(#16653) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Van itt valakinek C-TECH Lexis (EBR-61) olvasója ? Onyx Boox C67ML Carta is ugyan ez. Emailben kapott könyvet hogyan kell letölteni? Az elején még sikerült, de most nincs olyan menüpont. Ja, a Google Play sem működik rajta az elejétől fogva

[ Szerkesztve ]

(#16654) €uro válasza zseko (#16652) üzenetére


€uro
őstag

Ok. Értem.

(#16655) Ébri válasza €uro (#16651) üzenetére


Ébri
senior tag

A koreader tördel rendesen, viszont nem gyári szoftver, ha ügyesen teszed fel (nem magát a koreadert, hanem az őt futtató környezetet, pl. ksm) tönkre is vághatod a gépet, rossz esetben a gyári visszaállítás lehetőségét is nullázva. (Belso sd kártyát akkor is rendbe lehet hozni, ha szétszeded, de ez már erősebb művelet.). Persze azért ehhez ügyesnek kell lenni, pl. régi ksm futtatása új gépen.

(Nekem első dolgom volt feltenni, bár nem nagyon olvasok pdf-et , de szótárazáshoz sokkal jobb, mint a kobo alap cuccai.)

(#16656) Dhampir válasza €uro (#16651) üzenetére


Dhampir
félisten

Elfogadom, hogy nem PDF-re van kitalálva az "olvasó".

Na, az Onyx Boox Max-nek ez nem lehet nagy gond. :)

Jó, persze Android alapú...

"Its large and comfortable for your eyes display, a powerful processor in combination with 1 GB of RAM are optimal tools for reading PDF and DjVu files".

Műanyag alapú a képernyője, nem annyira törékeny, mint az üveg.

[ Szerkesztve ]

(#16657) tvamos válasza Dhampir (#16656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem az ONYX BOOX Note Plus tetszik nagyon! Legalábbis a paraméterei alapján betyár jó gép. Sajnos nem tudok ennyit áldozni rá.

(#16655) Ébri válasza €uro (#16651) üzenetére
Nem szerettem a koreadert. Piszok lassu volt vele az Kobom. El is cseréltem a készüléket, mert nem szerettem. Majd lesz helyette más, a büdzsé függvényében. Valószínûleg egy PW4.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16658) pjen válasza Dhampir (#16656) üzenetére


pjen
félisten

Csak a buszról leszálva bonyolult zsebre tenni.Mondjuk zseb kérdése.

(#16659) LittleBiG007 válasza pjen (#16658) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Mondjuk zseb kérdése." :DD

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16660) €uro válasza Ébri (#16655) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm. Örömmel hallom, hogy azért akadnak lehetőségek.

(#16661) Dhampir válasza pjen (#16658) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem lehet kérdés. Vagy a zsebet kell lecserélni, vagy az eszközt, vagy az olvasót.

(#16662) Skynet258 válasza Dhampir (#16661) üzenetére


Skynet258
veterán

Vagy a buszt. :D

https://geekpulse.hu

(#16663) Ébri válasza tvamos (#16657) üzenetére


Ébri
senior tag

Mármint a PDF tördelés volt lassú? Az epub / stb. része gyorsabb nálam, mint a kobo alap szoftvere, a PDF tördelés meg alapból lassú. (De az is prezentációknál lassult be, word doc-ból készült pdf-eknél én nem észletlem nagy lassulást, de miután rájöttem, hogy olvas doc-ot, inkább azt használtam.) S nekem még Aura HD van, ami azért nem mai darab.

(#16664) Cyone


Cyone
tag

Sziasztok!

Alcor Myth LED tulajoktól kérdezném, hogy másnál elő szokott fordulni a "Korábban olvasott" kőnyvek listájának törlődése? Nálam néhány havonta kitörli a listát az ebook olvasó. Persze az éppen olvasott könyv is ebből a listából betöltve állna vissza az éppen olvasott pozícióba. Ez valami egyedi probléma lehet nálam? :F

Cyone

(#16665) tvamos válasza Ébri (#16663) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem minden lassabban ment a koreaderrel, mint a gyarival, de a pdf-ekben a mozgatasvalami eszmeletlen szar volt. Eloszor letorolt mindent, majd invertalva felvillant a kep, majd normalisan, minden mozgatasnal.
Ennel meg a Kindle touch is jobban tette a dolgat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16666) Dhampir válasza Skynet258 (#16662) üzenetére


Dhampir
félisten

:)

(#16667) Skynet258


Skynet258
veterán

Apropó a Pocketbook Touch HD2-met ma elviszik, helyette Touch HD 3-at gondoltam venni (igazából csak a valamivel kisebb méret miatt bár nálam ez inkább hülyeség mint racionális döntés :D ), de sehol sincs. Néztem még az InkPad 3-at, de nem tudom eldönteni, megéri a felárat? Jó az nagyobb, de például pdf-et nem tervezek olvasni rajta. :F

https://geekpulse.hu

(#16668) JamesFinn válasza Skynet258 (#16667) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Én leváltottam a hd2-őt a hd3-ra, és pontosan a kisseb méret miatt többek között. :)Sokkal kompaktabb, könnyebb hordozni. Igazából az infrás kijelző volt amit nem nagyon toleráltam, de maga a készülék profi.
A hd3-nál a vízállóság sem utolsó szempont. Nekem eddig tetszik, elégedett vagyok vele.

(#16669) Skynet258 válasza JamesFinn (#16668) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem még a hordozhatóság sem szempont mert csak este az ágyban olvasok - de a feleségem Lux 4-e után rákívántam a kis méretű dizájnra. Csak nem kapható sehol, az InkPad 3 viszont igen, csak nem tudom kell-e az nekem. Mondjuk ha nem tudom akkor valszeg nem. :DDD

https://geekpulse.hu

(#16670) JamesFinn válasza Skynet258 (#16669) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Hát nem tudom... Engem is vonzott a nagyobb kijelző, de fontos volt a hordozhatóság.

(#16671) totasenior válasza Skynet258 (#16669) üzenetére


totasenior
tag

Szia!
Nézz rá az alza.hu kínálatára:
[link]
Én is innen vettem még december véén. jó, ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#16672) Skynet258 válasza totasenior (#16671) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen én is őket néztem, tegnap még nem volt dátum, mára 11-ét írnak érkezésre... Gondoltam jó lenne hamarabb, de lehet ez lesz a vége.

https://geekpulse.hu

(#16673) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#16669) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha nem fontos sem a hordozhatóság, sem a vízállóság, akkor a nagyobb kijelző jobb. Nagyobb betűméret használata esetén különösen hasznos. Meg valahogy természetesebbnek hat, hogy körülbelül ugyanannyi szöveget látsz egy oldalon, mint a papírkönyv esetében. Itt egy 7 col vs. 11*18-as könyv látható.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16674) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#16673) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, jól fest. Mi az általános vélekedés az Inkpad 3-ról? Ha hozza a HD2 szintjét csak nagyobban, nekem az elég is. :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16675) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Itt pont azzal hasonlítják össze.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16676) aggleány válasza ProEvoFan (#16622) üzenetére


aggleány
addikt

Én az Aliexpressről rendeltem hozzá tokot, de van egy csomó az Ebay-en is.

(#16677) fattyu válasza Skynet258 (#16674) üzenetére


fattyu
veterán

nekem van. csipázom. könnyű
remek kijelző.

a lapozógombok lehetnének nagyobbak elég mütyürkézős érzés lapozni néha. de ennyi az össz negatív kommentem. NAGYON szeretem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16678) Skynet258 válasza fattyu (#16677) üzenetére


Skynet258
veterán

Ma fogtam kézben pár percet, alapvetően tetszik ez a méret. Van még egyébként ebben (~75k) az árban/méretben alternatíva amit érdemes lehet megfontolni?

https://geekpulse.hu

(#16679) fattyu válasza Skynet258 (#16678) üzenetére


fattyu
veterán

aura one.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16680) farkas-j válasza Skynet258 (#16678) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a páromnak egy 7,8"-os PocketBook 740 InkPad 3-at vettem az ALZA-nál 75eFt-ért gyári tokkal együtt. A párom nagyon szereti.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16681) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Egy gyors és vélhetően buta kérdésre keresném a választ. Ha egy ebook olvasó kijelzőjén "sokáig" ugyanaz a tartalom van, pl. az adott könyv borítója, az mennyire károsíthatja azt.
Előre is köszönöm! :R

(#16682) fattyu válasza apszi (#16681) üzenetére


fattyu
veterán

semennyire

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16683) apszi válasza fattyu (#16682) üzenetére


apszi
őstag

Köszi a gyors választ. :)

(#16684) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget Tőletek. Elment felettem kicsit az idő, nem igazán vagyok képben ezekkel az e-könyv olvasókkal. Vennék egy ilyen olvasót és ehhez kérek segítséget. A pénz keret nem valami sok és nincs nagy elvárás sem. Egy ilyen mennyire jó vagy rossz választás?
Előre is köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16685) LittleBiG007 válasza Jenne (#16684) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Magyar olvasó, nem csúcsminőség, de olcsó és rendelkezik világítással. Van rá garancia, ami fontos is, mert azért reális esély van rá, hogy meg fogja járni a szervizt. Akik nem akarnak sokat költeni egy olvasóra és nincs semmilyen speciális elvárásuk vele szemben, azok szívesen vásárolják.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16686) Jenne válasza LittleBiG007 (#16685) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Nem kell sok tudású nekem és az ára miatt nézegettem főleg. De ha mint írod is, van esély az elromlásra, akkor tudnál ajánlani megbízhatóbbat, ami vélhetően jól bírja a strapát pár éven át? Mondjuk olyan 50 ezer forintig bezárólag. Sajnos egyáltalán nem vagyok képben ezekben az e-book olvasókban.
(euronicsben meg a MM-ban az eladók össze-vissza beszéltek, szerintem nem sok lövésük volt ezekhez...)
Köszi szépen előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16687) Cyone válasza LittleBiG007 (#16685) üzenetére


Cyone
tag

Miért is van reális esély, hogy megjárja a szervízt?

Cyone

(#16688) pjen válasza Jenne (#16684) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk családban van most is 4 kindle,előtte is volt pár .Eladtuk ,világítósra cseréltük,stb.Még egy sem romlott el,pedig én igazán nem vigyázok rá különösebben.

(#16689) LittleBiG007 válasza Jenne (#16686) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha egyből "nagyvadra" akarsz menni, akkor nézd meg az Alza-nál hamarosan érkező Pocketbook Touch HD 3-at, ebben minden benne van, ami csak kellhet később is, és majdnem belefér a limitedbe. Ennél 10-15 ezerrel olcsóbb a Pocketbook Touch Lux 4, ez is jó. Kétéves, magyarországi garancia jár a Pocketbook-okkal. És persze ott van a Kindle, ahogy pjen is említette, ebből a Paperwhite modell jöhet nálad szóba. Itt a 4-es a legújabb. Ebben nincs magyar menü, és hivatalos magyar viszonteladója sincs (a kereskedő adja a garanciát), de valóban nagyon megbízható. Nekem három Kindle van saját használatban és mind a hármat használtan vettem. Ismerősi körömben sok Kindle van, de még nem romlott el egyik sem. Alcor tulajdonost kevesebbet ismerek, de mindegyiké megjárta már a szervizt. Ennek ellenére a tulajdonosaik szeretik, az egyik ismerősöm újra Alcort vett, amikor garanciaidőn túl elromlott.

(#16687) Cyone: hát mert nem prémium minőség, na.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16690) Cyone válasza LittleBiG007 (#16689) üzenetére


Cyone
tag

Az igaz, hogy nem prémium minőség. De, mégis milyen jellegű problémákkal kerültek szervízbe az ismeretségi körödben használt Alcor olvasók? Nem kötözködésként kérdezem! Érdekel, hogy milyen jellegű hibát várjak az én olvasómtól (mivel nekem is Alcor Myth van).

Cyone

(#16691) Jenne válasza pjen (#16688) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Az Kindle típusokat én is nézegettem, de mintha nem lenne benne magyar nyelvű menü.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16692) pjen válasza Jenne (#16691) üzenetére


pjen
félisten

Nincs is, de kB 5 szót kell megtanulni

(#16693) LittleBiG007 válasza Cyone (#16690) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Semmilyen hibát nem kell várni. :-) Lehet, hogy a tiéddel nem lesz gond. Ha nem kapcsol be, vagy nem működik tovább egyik pillanatról a másikra, akkor elviszed te is a szervizbe. Megelőzni úgysem tudod.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16694) zebede


zebede
őstag

Üdv!
Google Play könyvekről szoktatok ebook-ot vásárolni?
Van esetleg arra mód hogy adott könyvet letöltsem magamnak és bármilyen olvasó programmal olvassam, nem csak a google sajátjával?

(#16695) LittleBiG007 válasza pjen (#16692) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Magához az olvasáshoz igen, de azért vannak beállítások, egyéb üzenetek, vagy akár regisztrálni is lehet az Amazonnál az olvasót, és így már nem elég ez az öt szó. Ennek ellenére bele lehet vágni, hiszen a mai világban - sajnos, vagy nem sajnos, azt mindenki döntse el maga - legalább ennyi angoltudásra mindenképpen szükség van.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16696) iloe


iloe
újonc

Helló!
Ebook olvasót szeretnék venni, ami jól kezeli a PDF-et is, és a szokásos 6"-nál kicsit nagyobb, mondjuk 6,8 / 7", és elég gyorsan lapoz. Egyéb extraság nem kell. Mit rudtok ajánlani és hol lehet kézbevéve megnézni.
Kösz

(#16697) hampidampi válasza iloe (#16696) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pdf-re még mindig inkább tablet. Az e-in k nagyon nem erre való.

(#16698) zebede válasza hampidampi (#16697) üzenetére


zebede
őstag

Dehát pl. a Boyue Likebook Mars a maga 2/16GB-jával már egy e-ink kejelzős tabletnek nevezhető, 7,8"-on, android 6-al.
Miért ne lenne jó pdf-re, egy letöltött pdf olvasó app-al?

[ Szerkesztve ]

(#16699) LittleBiG007 válasza hampidampi (#16697) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Vagy pedig ne sajnálja a pénzt, és vegyen valóban PDF használatára kifejlesztett e-inkes eszközt. https://www.sony.com/electronics/digital-paper-notepads/dpt-series (Habár a 3.3-as értékelést nem nevezném osztatlan sikernek...)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#16700) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Szerintem a gondot az okozza, hogy sokan csak annyit tudnak a PDF-ről, hogy ez az, amiben a netről könnyedén és gyorsan le tudják tölteni a (meg)kívánt könyvet. Nekik ajánlom elolvasni EZT az Adobe cikket, amely elmagyarázza, mi is az a PDF és mire találták ki. Talán akkor egy picit jobban átgondolva egyértelmű lesz, miért is van minden eszköz kiszolgáltatva a PDF dokumentumnak.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.