Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) El Gringo válasza mpo (#62499) üzenetére


El Gringo
senior tag

ott még sz.rabb volt. Most előkotorásztam egy újabb drivert a Realteken, most 450/200 ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62502) cooi11 válasza iMaverick (#62500) üzenetére


cooi11
senior tag

És a swich csatlakoztatásánál is brigde módba kell kérni?

(#62503) zsolt501 válasza cooi11 (#62502) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#62504) wwenigma válasza cooi11 (#62502) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, hiszen ez csak bővíti a rendelkezésre álló LAN portok számát.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#62505) iMaverick válasza cooi11 (#62502) üzenetére


iMaverick
addikt

A switch egyik LAN portjára csatlakoztatod a Digi-s ONT kimenetét, a többi LAN portba mehetnek az eszközeid. (PC, NAS, nyomtató, stb)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#62506) cooi11 válasza iMaverick (#62505) üzenetére


cooi11
senior tag

zsolt501 ; wwenigma ; iMaverick Köszönöm a segítségeteket!

(#62507) mpo válasza El Gringo (#62501) üzenetére


mpo
veterán

Azt nem írtam, hogy a képen a sebességet az 500-as FTTB netnél mértem. A gépen Win 10 Home és AVG Internet Security van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62508) #86564352


#86564352
törölt tag

Hirtelen nem tudom eldönteni a Digi miatt, a gépem, vagy az új Windows verzió szórakozik. Mértem ilyen 150 Mpbs maxot lefele, Digi ONT ki és bekapcs, eltávolítottam eszközkezelőben a hálókártyát, újraindítás, felismerte magának és újra 600 Mpbs körül mérek minden rendben. Ki érti? Normál netezés közben természetesen a csökkentett sebesség sem tűnik fel, úgyis gyors a böngészés. Torrenten tűnt fel először.

(#62509) El Gringo válasza mpo (#62507) üzenetére


El Gringo
senior tag

valamikor írtad, hogy Firefoxból jó mérni. Megerősítem. Bal oldalt Firefox, jobb oldalt Chrome.
Azért egy 11 éves konstrukciótól nem rossz, nem kell ide i9. Nod32 megy a háttérben Asus AC58U mögött, 1 gigás FTTH.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62510) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Ma délelőtt bekötötték az optikát, hg8121h ont-ot hoztak, kábelen megvan a 870mbps, de wifin még a 100-at sem éri el. Mennyi ennek a wifis teljesítménye valójában? Tudom, kössem rá a kábelt, csatlakozzak fel a géppel és úgy mérjek, de nekem nem ez a kérdésem, mert kábelen megvan a sebesség, viszont a wifije ennyit tud? Egyelőre még nem kértem bridge-be, mert nincs meg a leendő router.

(#62511) #86564352 válasza El Gringo (#62509) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még ezen is múlik? Nálam:
Chrome 340/210
Edge 610/120

(#62512) DonMaster válasza z0d1@Ku$ (#62510) üzenetére


DonMaster
addikt

150mbps a wifije a 21h nak ha gyorsabb kell akkor sajat router. Bar a wifi mulik azon is hogy mivel? Merted a vevo milyen egy bg s el soha nem lesz n esel mar lesz 100+ is ac5ghz val akar 600 is persze a 21h csak 150es n es szabvany ig megy

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62513) z0d1@Ku$ válasza DonMaster (#62512) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Sejtettem hogy nem túl acélos, csak nem értem, ennek a fele is alig jön, pedig a gépben levő kártya is 7260-as, azért nem értem. Tervben van a saját router igen, csak még nem most. (intel i7-4600U + AC 7260)

[ Szerkesztve ]

(#62514) DonMaster válasza El Gringo (#62509) üzenetére


DonMaster
addikt

Azt a 11 eves configot dugd ra ppope zen csak ö es mutasd ugy mit tud. Mert ameg a router dolgozik ugy egy regi konfig is viszi de ha valosat nezunk akkor nem nem hiaba van a digi oldalan a router nelkuli min konfig ami 2-3.gen kor lett kiirva

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62515) El Gringo válasza DonMaster (#62514) üzenetére


El Gringo
senior tag

he? :C

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62516) DonMaster válasza El Gringo (#62515) üzenetére


DonMaster
addikt

Mit nem ertesz? Egy jo routerel mertel es kijelentetted hogy nem kell jo konfig hogy elvigye de megsem probalod megterhelni a geped mert a router dolgozik . szepen tarcsazonbe a geped es utana mond ki ezt ha mered mert fele ennyi sem lesz az eredmeny. De most a routered dolgozik fent kifejtettem bocs mobilrol vagyok ekezet miatt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62517) Vakegérke válasza DonMaster (#62516) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az nem érthető, ahogyan írsz. Pongyola, hányaveti betűhalmaz, pedig tudsz te emberhez méltón is írni, ráadásul egy végtelenül segítőkész emberke vagy. Kár, hogy lerombolod az összhatást azzal, ahogyan írsz, ahogy derékba töröd szép magyar anyanyelvünket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62518) El Gringo válasza DonMaster (#62516) üzenetére


El Gringo
senior tag

A módosítás előtti halandzsát azért még én se értettem, pedig jó indulatból szoktam tippelgetni.

Akkor úgy fogalmazzunk, lehet ez segítség az újaknak, hogy jó router mögé MÉRÉShez nem kell a jó gép. Én legalábbis olvasgattam ilyet, hogy valakit azért b.sztak le, mert régi géppel mért, mondjuk arra már nem emlékszem, hogy routerrel-e, avagy sem.

Ezzel a szutyokkal 35-38 MB/sec-et mértem fájlletöltéssel. De most a mérésen legyen a hangsúly, hogy most reklamáljon-e az ügyfeleseknél, hogy szar a vonala, vagy sem.

Látod, és ki merem írni, hogy 35-38, én aztán nem félek, hogy összemegy az e-péniszem :C

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62519) DonMaster válasza Vakegérke (#62517) üzenetére


DonMaster
addikt

oké vettem, de most mobilrol voltam.

#62518) El Gringo
igen pont ez a lényeg , az , hogy jó routerel egy szar gép is kipörgeti a gigásat, csak ugye úgy veszi magát , hogy egy szar gép is elég hozzá de nem elég router nélkül nem 35mb/s 35*8 =280mbps 38~304
az máris nem 600+ mbps, csak ugye nem mindegy, az a baj , hogy bejön valaki és azt látja hogy leírod , és más is, hogy egy i3 meg core 2duo meg celeron stb procikal is futt a gigás csak, hogy sokan kihagyják, hogy mind.-ez ugy hogy a valós terhet a router végzi a ppope-t , Digi oldalán nem hiába van 2-3.gen i7 meg adva minimumnak mert az mint router nélkül lett kiírva lassan már 8éve.
Lényeg a lényeg, hogy routerel szar gép is elég de router nélkül van azért minimum feltétele, az eredmény befolyása érdekében. Sajnos volt rá példa, hogy valaki elhitte hogy az övénél szarabb gépel is megy a gigás meg rendelte csak router nélkül nem, és alig volt 200mbps letöltése mérésben,Digi kiment rámért 860 és kiszállási díj, aztán a szegény csoro-t nehéz volt megértetni hogy kell egy 15e ft-os router anno, most a xiamo itt van olcsóbban, de anno nem volt csak a kamu 450mbps-es wifi de 100-as lanés 100-as wan-os routerek amik kevesek azt is meg értetni, hogy miért, persze szólhat erről is a fórum de szerintem ez így félre vezetés , lehet szegény csorikám elösem fizetett volna rá ha tudja ,hogy még egy 15e ft-os router is kell.
Nagyon röviden ennyi, de ezt kb most írom le 5x .

Amúgy lehet ha kilövöd a nod32-töt mérés idejére meg lenne a 900 is, Sajnos a vírus irtók tűzfalak sokat fognak vissza

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62520) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy az asztali gépemről a digi net, esti kikapcsolás és működés után reggeli bekapcskor már nem működött! Win 7 az op rendszer, a kábel jó laptopot rátettem és ment, valamint wifi is, ps4 működik Asus rt n18 u a router. Egyedül az asztali gép nem csatlakozik, azt irja lehetséges, hogy hibás a helyi kapcsolat adapter illesztőprogramja. Mikor be akarok lépni jelszóval és kóddal, 561 es hibakódot dobál és nem csatlakozik. Tudna valaki segiteni mi lehet a hiba?
Köszi!

(#62521) DonMaster válasza vaksi8 (#62520) üzenetére


DonMaster
addikt

ha van routered és az csatlakozik név jelszóval, akkora pc-nek nem kell anélkül kell csatlakozzon a routerre a router elvégzi a ppope bejelentkezést és kell osszon ip-t a gépednek,
ha közvetlen saját router kihagyás nélkül probálod akkor kell ppope név+pass a belépéshez.

de mivel a routered oszt a laptop-nak wifi-n én meg nézném wifi-n a router beállításait lehet tiltva van vagy akár nyomj rá egy factory-t akkor a ppope betárcsázást újra beállítod és a wifi név+jelszó-t és kell menjen ha akkor sem akkor valami a gépeddel lesz .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62522) vaksi8 válasza DonMaster (#62521) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nem csak wifin oszt, hanem ha a gép utp kábeljét dugom a laptopba, akkor is működik, tehát az asztali gépen van valami elállitva vagy elromolva. Már gondoltam alaplapi hibára is.

(#62523) DonMaster válasza vaksi8 (#62522) üzenetére


DonMaster
addikt

igen , oké akkora router végzi a ppope-t gépen nem kell név+pass kivéve ha wifi-n csatlakoznál kábelen nem kell.

próbálj meg lan drivert-t frissíteni akár letörölni és hagyni a win-t hogy felismerje egy újraindítás után hátha megoldja a problémát.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62524) vaksi8 válasza DonMaster (#62523) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi a segitséget! Megpróbálom letörölni. Net nélkül is újra tudja rakni a gép a drivert?

(#62525) DonMaster válasza vaksi8 (#62524) üzenetére


DonMaster
addikt

elvileg a win10 de még a win7 is alkalmas volt rá, de ha meg van a driver lemez az is segíthet.
valami alap drivert felkel tudjon tenni .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62526) viktorhu válasza z0d1@Ku$ (#62510) üzenetére


viktorhu
veterán

2,4 GHz-en a 70-80-as átvitel jónak számít. Ha többet szeretnél, akkor AC-s wifi kell.

(#62527) TeeJay válasza El Gringo (#62509) üzenetére


TeeJay
félisten

hagyd a digis oldalt jobb a speedtest digi, voda, telenor, telekom szerverek
vagy windows alatt speedtest alkalmazás ami szerintem letöltést legjobban méri
de legjobb ha mellé még egy DUMeter is fent van és látod mérés közben a tálcán mennyi az annyi

router mögött egy Sandy bridge mobil proci már tökéletes 1000-es nethez
router nélkül meg bika gép kell :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62528) DonMaster válasza TeeJay (#62527) üzenetére


DonMaster
addikt

DU meter helyet a feladat kezelő is tökéletes erre a feladatra, windows-nál .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62529) Azie válasza #86564352 (#62508) üzenetére


Azie
őstag

Rank Abbr. Meaning
MPBS Modified Phosphate-Buffered Saline
MPBS Multi Purpose Bayonet System
MPBS Maintenance Performance Budgeting System
MPBS Mobile Phone Base Station (telecommunications)
MPBS Master of Professional Business Studies (Auckland University of Technology; New Zealand)
MPBS Master Parts Breakdown Structure
MPBS Milk-Phosphate Buffered Saline

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#62530) nokiae51


nokiae51
tag

Sziasztok!

Digis lettem és 1000 Mbit nethez milyen routert ajánlotok?

Pl. ezt:

TP-Link Archer C1200 AC1200

Várom válaszotokat!

Üdv: The Flash

(#62531) kali válasza nokiae51 (#62530) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Célirányos topik: Milyen routert vegyek?
A C1200-ast ne, ha nem muszáj.

(#62532) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sziasztok!

Valaki el tudna magyarazni hogyan tudok ezen a retek ZTE F668-as router-en portot nyitni? Mondjuk a teljes port tartomanyt 1-tol 65ezerig, ha mar nincs DMZ?
Mert a digi-re varnom kell, hogy bridge modba rakjak.

Illetve ezen tabla alapjan melyikre kell kinyitnom? Mert en mindkettore nyitom de semmi sem tortenik. :(((

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#62533) wwenigma válasza Ranagol_5 (#62532) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha mar telefonaltal, mire elmagyarazom reg atraktak bridge-be.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#62534) Intruder2k5 válasza Ranagol_5 (#62532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#62535) Ranagol_5 válasza wwenigma (#62533) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Probaltam. Nem az en nevemen van, igy meg kell varnom a "tulajt'.
BTW total hulyenek neztek az ugyfelszolgalaton.
Mondjuk mi a fenet varok, ha az uzletkotovel 3 honap alatt nem sikerult lezongorazni egy ceges digi bekotest..

(#62534) Intruder2k5: Koszi, megnezem! :R

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#62536) Sultan válasza Sultan (#62451) üzenetére


Sultan
tag

A héten sem csináltak semmit. Hívtam az ügyfélszolgálatot. Azt mondták nem értik, mert a 15 nap már rég lejárt! Állítólag 07.02-re kész volt a hálózat. Kis türelmet kért a hölgy. 2018.05.11-óta várunk. A türelem meg fogy. Elég nagy a "zavar" a diginél.

Apple fan! :-)

(#62537) berker válasza szoszo75 (#56812) üzenetére


berker
tag

Heló. Augusztusban költözünk mi is Rákoscsabára (Rákoscsaba-Újtelep). A Digi és a Telekom kínálatát és árait összenézve nem kérdés, hogy a Digi sokkal jobb választás lenne, viszont hallottam pár rossz tapasztalatot is. Milyen szokott lenni a szolgáltatás minősége, ha elmegy a net/tv, mennyi idő mire kijön a szerelő?
Esetleg valami egyéb infó, amit tudni érdemes? Köszi!

(#62538) g0dl válasza berker (#62537) üzenetére


g0dl
addikt

1. nem nagyon szokott elmenni a tv, vagy hálózat
2. nekem csupa pozitív tapasztalatom van a helyreállítással. Egyszer egy vihar miatti áramszünet után nem indult rendesen valami a házban, és a telefonos jelzésem után 20 percen belül kint volt a szerelő, és működött minden. Az ilyen tipusú hibázás is megszűnhet FTTH átállással.
3. DVB-C kontra IP-TV az én felhasználási igényeim mellett nem is kérdés.

(4. Ha nem azzal töltöd az időd, hogy most megvan-e az 1Gbps, vagy csak 900Mbps a mérés eredménye, hanem csak használod, akkor elégedett felhasználó leszel)
5. A fő téma még, amin problémázni szoktak az a spiler hiánya. ( amíg a kézi bl nem ott megy, addig nekem nem hiányzik)

Azért az árakat nézd meg, még egyszer, mert ha van Telekom FLIP, akkor az olcsóbb ( nem értékarányosan, hanem nominálisan). Sokan vagyunk itt, akik ennek ellenére sem választanák a FLIP-et.

[ Szerkesztve ]

(#62539) oszy válasza nokiae51 (#62530) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ilyen van: ASUS RT-AC58U
Ajánlom!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#62540) berker válasza g0dl (#62538) üzenetére


berker
tag

Köszi, a Flipről eddig nem hallottam, de utánanézve nem győzött meg. A spílert pedig nem is tudtam volna micsoda, ha nincs a zárójeles kiegészítésed :U

(#62541) BlackJack21 válasza Ranagol_5 (#62532) üzenetére


BlackJack21
tag

Annak a “retek” F668 all-in-one ONT-nak sokan örülnének... csak úgy mondom
A táblázat alján az omci... nevű kapcsolat a voip telefon, míg a felső, digi internet nevű a net és ez kell neked. Amúgy elég ha a digi ügyfélszolgálatán publikus IP-t kérsz(NAT miatt), nem szükséges, hogy a bridge módban legyen az ONT.

[ Szerkesztve ]

(#62543) mpo válasza #20749568 (#62542) üzenetére


mpo
veterán

Az attól függ, milyen az előfizetésed.
De kábelen és Firefox:
[link]

A System Explorer-t is fölrakhatod, hogy megnézhesd mi megy a gépen a háttérben.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62545) TomBond


TomBond
aktív tag

Valakinek sikerült beállítani az IPv6-ot ASUS routeren? Be van állítva a natív, a router szerint, és a Windows szerint is van 6-os IP cím, de ha felmegyek bármelyik tesztoldalra, akkor azt kapom, hogy nem támogatott. Eddig ment, de tegnap volt két áramszünet, ami miatt újra be kellett állítani mindent, és azóta nem megy.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#62546) Vakegérke válasza TomBond (#62545) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez érdekes. Nekem is Asus routerem van, áramszünet is volt már, de a router nem felejtette el a beállításokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62547) zsolt501 válasza TomBond (#62545) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam nincs gond a tesztoldalakkal, nem lehet hogy maga a router szoftvere kergült meg, az ilyen áramszünetek érdekes dolgokra képes.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#62548) mpo válasza #20749568 (#62544) üzenetére


mpo
veterán

Win 10 Home-ban:
Hálózati és megosztási központ
Ethernet

Itt a sebesség nálam: 1,0 Gbps

Gondolom van router, azon keresztül mérted. Egy újraindítás a routeren egy próbát megér.
A WAN kábelt a routerből tedd át a pc-be és a hozd létre a kapcsolatot, így a routert és a pc-router közötti esetleg hibás kábelt kizárod.
Próbálhatsz egy másik kábellel is ha van.
Ha nincs System Explorer, akkor feladatkezelőben megnézheted mi megy a háttérben, hogy áll a processzor, memória.
Ha nálad minden rendben, akkor ügyfélszolgálat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62549) TomBond válasza zsolt501 (#62547) üzenetére


TomBond
aktív tag

#62547 Vakegérke
Köszönöm a hozzászólásokat. Újra raktam a router szoftverét, de továbbra sincs változás. A router is kiírja a 6-os címet, meg a windows is, de bármelyik tesztet próbálom a nincs, vagy nem támogatott üzenetet kapom. :O

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#62550) zsolt501 válasza TomBond (#62549) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott akkor tűzfal, vagy böngésző hiba is lehet.
Más böngészőből milyen eredményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.