Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) kormoczi válasza Ice&Lime (#62249) üzenetére


kormoczi
csendes tag

Mert -ha jól értem- nem te vagy a tulajdonos.
Én online rendeltem 2015-ben, 1-2 hét után ki is jöttek a szerelők (telefonon egyeztetett időpontban), fél óra szerelés, egy aláírás és rögtön volt net.

(#62252) DonMaster válasza Ice&Lime (#62249) üzenetére


DonMaster
addikt

1. nem te vagy tulaj,
2. ha te vagy a tulaj kihozza a szerelő a szerződést

3. legfontosabb személyesen kötve 15napos határidővel kötikbe, addig neten rendelve 30-60naposssal

érted?

online lasabb az ügyintézés bekötéssel
személyes gyors ennyi, és úgy tudom hogy ha meghatalmazással kötsz szerződést akkor csak is személyes van, tulajként van telefonos és online is. De ah ennyire ráérsz fogd a telefonod : 1272 és megkérdezed , hogy miért nem lehet online. meg jpg-es elektronikus formátummal sem.

UserX
publikus ip-t mert távolról elakarod érni a hálózatodat ennyi.

bár ha távolról nem akarod elérni akkor a nat-oltal sem vagy semmi féle hátrányban +Nat alalt is eltudod érni egyes nas-okat . de nat nélkül bármelyiket.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62253) Ice&Lime válasza DonMaster (#62252) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó oké, úgy lesz.
Köszi a válaszokat mindenkinek!!

(#62254) IamSociopath válasza UserX (#62250) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Fel kell hívni őket, és kérni, hogy vegyenek ki a natbol. Ha megkérdezi miért, azt kell mondani: csak. :D

Egyébként a natnak van biztonsági előnye is. Kívülröl nehezebb támadni az ipdet. Mivel már rég elfogytak a felhasználható ip-k, a szolgáltató így csökkenti a számukat az internet felé.

(#62255) thomasa


thomasa
senior tag

Bocsánat, lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Magánháznál a Digi 100-as csomagomból szeretnék 1000-est, mert az most valamiért olcsóbb is. Tavaly köttettem be, akkor már optikával mentek a ZTE routerükig.

Kérdésem, hogy ha neten megrendelem a váltást, ki kell jöjjenek valamit átkötni, eszközt cserélni? Mert csak úgy tudom megoldani, ha szabit veszek ki, de ezt nem szeretném. Köszi.

(#62256) mpo válasza thomasa (#62255) üzenetére


mpo
veterán

Ugyanezt mondd el az ÜFSZ-nak (1272) is és, hogy mikor érsz rá munkaidő után.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62257) thomasa válasza mpo (#62256) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi, de tapasztalatot szeretnék hallani, hisz ez a topic lényege.

(#62258) UserX válasza IamSociopath (#62254) üzenetére


UserX
őstag

:) Köszi!

(#62259) poli27 válasza thomasa (#62255) üzenetére


poli27
veterán

sztem ha optikád van akkor alapból 1000 neted van már, mivel nincs másik csomag már.... ha jól tudom akkor mindenkit átraktak, de majd kijavítanak :D

(#62260) DonMaster válasza thomasa (#62257) üzenetére


DonMaster
addikt

tapasztalatbol mondom ha optika megy a lakásodba akkor hivd fel öket és kös a nagyobb csomagra vagy menjbe és kös a nagyobb csomagra, de ha téynelges tapasztalt kell akkor az azt mondja hogy akihez optika megy be a lakásba és ont van kihejezve azoknál 1000-kell menjen már most is.
max ár maitt lehet ujra kötéssel olcsobb, de enyni,.

ha fttb -nél vagy akkor lehet nem tudnak 1000-ret bekötni sw-ket már nem cserélnek mivel át álnak only ftth-ra

tehát felhivod öket és mindenkiderül, digi oldalán meg nézheted milyen csomagban vagy fttb vagy ftth ez lényeges.
ha fttb és tudnak már ftth-ra kötni akkor otthon kell legyél.

poli27
én is igy tudom
ha be is van kötve akkor pláne, csak fttb-nél leeht ksiebb mivel minden ftth még aminél 2év 100-as volt azokat is átrakták 1000-be de fizetik az annoi szerzödés szerinti 100-as árat majd lejár ujra kötnek 1000-re kevesebb ért. de már ebben az esetben is 1000-ret kapnak csak a papiron van 100.

ha optikád van akkor rendeled meg nem kell kijönniük,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62261) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Lakhelytől függetlenül, akár távoleső helyen lévő üzletben is meg lehet kötni a szerződést?

(#62262) proradeon válasza Ice&Lime (#62261) üzenetére


proradeon
őstag

Már miért ne lehetne? Az ország egyik felében lévő Digi ügyfélszolgálat ugyanahhoz a céghez tartozik, mint a másik végében található ügyfélszolgálat. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62263) Ice&Lime válasza proradeon (#62262) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak egy régi-másféle tapasztalat volt.

(#62264) thomasa válasza DonMaster (#62260) üzenetére


thomasa
senior tag

:R Köszönöm. Megnéztem. már most 900/200 jön a 100-as csomagból is, szerintem is csak egy technikai csomagváltás kell.

(#62265) mpo válasza thomasa (#62257) üzenetére


mpo
veterán

ki kell jöjjenek valamit átkötni, eszközt cserélni?

Ezt a Digi-nél tudják biztosan megmondani, mert nyilvántartják az eszközöket gyári számig, ismerik a lakhelyeden lévő technikai feltételeket.
Ezért írtam a 1272-t.

#62264

A routered (ha használsz) Gigabites?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62266) DonMaster válasza mpo (#62265) üzenetére


DonMaster
addikt

optikánál alapból a gigás megy nem kell kijönni, ahol optika van bekötve ott az 1000-resre váltás lehetséges bármikor bár mindenkit át tettek lásd ö is a 100-as csomag árát fizeti de 1000-resben van

és ha 900/200-at mért akkor milyen routere lenne? 100/100-as vagy mi milyen kérdés ez?

(#62264
ha új hűséget kötsz csak akkor lesz olcsóbb az ára

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62267) UserX válasza IamSociopath (#62254) üzenetére


UserX
őstag

Nem tudom... :F Ha már a biztonsági kockázatot említetted,

1. meg kell jegyeznem, hogy a 'what'smyip'-s oldalak (bármennyire hihetetlen!) látják a router által a gépemnek kiosztott IP-t:

2. Egy port scanner oldal szerint két portom látszik és nyitva is van :((( :

Szerintem nem a Win vagy a router hagyja tárva-nyitva...

Ezek után mi a véleményed, mit ajánlasz?

Előre is THX! :R

(#62268) IamSociopath válasza UserX (#62267) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Érdekes, Linkeld már azokat az oldalakat amin teszteltél.
Az alsó a shieldsup?

(#62269) DonMaster válasza UserX (#62267) üzenetére


DonMaster
addikt

Ha nem NAT -olt ip-d van akkor miről beszélünk? ö azt írta hogy NAt-olt ip-röl ami 100-ast jelent router ip-nek és külsönek valami publikus, de a belsö hálo 192-röl megy. de a routered kap 100_ast nem is értem egy 178-as nem nat-olt ip-t letesztelve következtetést levonni ....

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62270) poli27 válasza UserX (#62267) üzenetére


poli27
veterán

Persze a böngészőből le tudja kérni kb ennyi van...

(#62271) BlackJack21 válasza IamSociopath (#62268) üzenetére


BlackJack21
tag

Igen az a shieldsUp.

(#62272) BlackJack21 válasza UserX (#62267) üzenetére


BlackJack21
tag

1, az IP-d nem NAT-olt, a NAT-olt IP-k 100. -al kezdődnek.
2. A 23 és a 80 -as portod nyitva van.
A 23. port a Telnet portja. Ezt valamilyen terminál program használja(Putty, YAT, Console, stb, vagy valamilyen eszköz, pl. a NAS, de a router is lehet.)
A 80.-as HTTP port ezt pedig a normál böngészők, ennek sem kellene nyitva lenni, de lehet valamilyen weboldal tartja nyitva folyamatosan.
A router és a tűzfal beállításait kellene leellenőrizni. Az hogy nem látszik engedélyezett port a listában, nem jelent semmit, a UPnP is nyitogatja.
Az hogy a belső IP cím is látszik, szerintem ismét csak beállítási probléma...

(#62273) UserX válasza IamSociopath (#62268) üzenetére


UserX
őstag

Köszi a választ mindeninek! :R Tovább kísérletezek, szétnézek a router beállításai között, stb.

A két link:

IP

Port Scanning (jóindulatú! test site! :) ):

Port Scan

(#62274) mpo válasza DonMaster (#62266) üzenetére


mpo
veterán

Nem kötelező, hogy legyen routere az ONT mellett, ha meg 100-as csomag volt, akkor ha van is, nem garantált, hogy 1000-es a router.
Rádugja PC-re és sebességet mér, router nélkül.
Így már érthető mi volt a kérdésem?
Jelenleg nálam FTTB van.

Az eredeti kérdés:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62275) DonMaster válasza mpo (#62274) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor miért írsz baromságot ?

olvasd akkor az eredetitt

idézek belőle:

akkor már optikával mentek a ZTE routerükig.

ha optika megy akkor emelték már 1000-re és biztos nem mennek ki eszközt csereberélni központban belövik hogy 1000-re fizet nem 100-ra így olcsóbb lesz de már most is 1000-ret kap ennyi.

fttb-nél van 100-as csomag de ott írja hogy optika megy nála olvasd végig ha már vissza linkeled.
minden optikás területett megemeltek 1000-re még ha vannak sokan akik a 100-as árát fizetik érte .

ont routere van tehát router nem?
az hogy neki melete lehet hogy szarabb van, de azóta már válaszolt hogy most is 900/200-at mér tehát ha használ még saját routert akkor az 1000-res .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62276) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok!

Valaki véletlenül nem tudja, hogy az AN5506-02-FG GPON-ba hogy tudok bejutni? :(
Az alap user/digi felhasználó/jelszó páros nem működik, ahogyan a szerződésben lévő sem (ami a kapcsolathoz kell ugye).
Valójában az én hibám, mert egyből átírtam, de annyira hüle vagyok, hogy nem emlékszem és most meg szeretném a gyári wifi beállításokat kicsit megbuherálni...
Gondolom, ha nem megy akkor üf.szolgálat lesz és a központból bele tudnak nyúlni? :F

Köszönöm a segítséget! :R

(#62277) DonMaster válasza #27216896 (#62276) üzenetére


DonMaster
addikt

kár volt átírni és igen bele tudnak
ami a szerződésen van az pedig a ppope kapcsolat jelszava nem az ont-é.

legrosszabb esetben veszel saját routert és használod azt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62278) UserX válasza UserX (#62273) üzenetére


UserX
őstag

Megköszönném, ha ránéznétek, kíváncsi vagyok másoknál is ugyanez-e a tapasztalat.
Köszönöm!

(#62279) #27216896 válasza DonMaster (#62277) üzenetére


#27216896
törölt tag

Szerencsére sikerült az egyik kombináció...csatornát szerettem volna váltani, mert az auto igen zsúfolt...meg a gyári wifi név/jelszó nem jött be... :B

(#62280) pinnacle válasza UserX (#62278) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is látja a gép IP címét, nyitott port nincs.

(#62281) UserX válasza pinnacle (#62280) üzenetére


UserX
őstag

Kösz, hogy megnézted! A nyitott portokért akkor a router vagy a win a ludas!

[ Szerkesztve ]

(#62282) MasterMark válasza UserX (#62281) üzenetére


MasterMark
titán

Nem érted a lényeget se. :U

Az biztos, hogy a routeren nyitva kell lennie valahova. De nem biztos, hogy a te gépedre van nyitva.

Meg kellene nézni a routeren. Ha nem te nyitottad kézzel, akkor az UPnP volt. Ha nem tudod megnézni az mit nyit meg, akkor kapcsold ki és nincs gond.

Switch Tax

(#62283) pinnacle válasza UserX (#62281) üzenetére


pinnacle
nagyúr

UPnP-vel sincs gond, mivel ki van kapcsolva.

(#62284) UserX válasza MasterMark (#62282) üzenetére


UserX
őstag

Bocsi, nem vagyok informatikus, hálózati guru meg végképp nem! :B
Megnéztem az UPnP-t a routerben, bizonyos porton nyitva van (torrent). Mondjuk ez is érdekes, hogy hogyan 'lett', mert manuálisan én nem csináltam semmi ilyesmi beállítást...! :U
Meg van a fiam gépére egy Port Forward beállítva, de az szigorúan az ő IP-jéhez kapcsolódik.
A scanner site a Telnet és a 80-as portot látja nyitottnak. :(((
Ilyenkor sírom vissza a jó kis Agnitum Outpost FW-om, amihez LT licencem volt, anno. Bocs, ha egyébként hülyeséget írtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#62285) mpo válasza UserX (#62284) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem az UPnP-t a routerben, bizonyos porton nyitva van (torrent).

Ezeket a portokat kell megadni a port forwardnál és utána letiltani az UPnP-t.

Mondjuk ez is érdekes, hogy hogyan 'lett', mert manuálisan én nem csináltam semmi ilyesmi beállítást...!

Ha az UPnP engedélyezve van, nem kell semmit kézzel csinálni, mert engedi a programoknak a port nyitást, amiről esetleg nem is tudsz.
Ezért ajánlatos tiltani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62286) Soma01


Soma01
veterán

Érdekes ez, hogy senkit nem zavar, hogy MIÉRT van nyitva? Csak az, hogy nyitva van, és UPNP-t tiltani gyorsan... Aztán meg nyitni egyet manualisan. Adunk annak a bizonyosnak egy pofont. Tehát semmi nem lesz jobb. Ha van egy állandó, fix nyitott portamit ti nyitottatok, kézzel beállítva, az ugyanolyan jó egy kártevőnek, mintha ő nyitotta volna magának UPNP-vel. Szóval a gépet (PC) kell átnézni és jól beállítani. A programokat, tűzfalat, vírusírtót. Szóval nem az UPNP tiltás a valódi megoldás.

(#62287) mpo válasza DonMaster (#62275) üzenetére


mpo
veterán

minden optikás területett megemeltek 1000-re még ha vannak sokan akik a 100-as árát fizetik érte

Ezt nem tudtam, mert FTTB-n vagyok.
De akinél FTTH van, azzal közölhetné a szerelő (ha nem kérdez, akkor is), hogy mostantól 1000 lesz.
A DIGI is ráírhatná a levélre, amikor a fejlesztésről tájékoztatja.

Meg is mérhetné a user (ha nem veszi észre a gyorsabb netet) és utána nem az lesz a kérdés, ami volt.
Sokan bridge-be kérik az ONT-t és akkor derül ki, hogy a mostani saját routere csak 100-as és elküldjük a milyen routert vegyek topikba.
Előfordult itt is, hogy FTTH területen, hogy valamiért nincs az 1000 közelében sem a sebesség még ezres saját routeren sem, akkor meg a direktben ONT-n keresztüli mérést szoktak javasolni.

Tudom, hogy az ONT routerként is tud működni, amikor routerre kérdeztem, kimaradt a saját szó, de gondoltam érthető enélkül is.
Hagyjuk a fenébe, félreértés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62288) #27216896


#27216896
törölt tag

Nálam sem kérdeztek semmit...és a hűségidő nélküli 100-ért fizetek, miközben a gyári ONT routerük ontja magából az 1000-hez nagyon közeli értékeket... :)

(#62289) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

F660 RV1 ONT-n az internet led-nek villognia kell, vagy sem? Mert őszintén szólva, néha villog, néha meg csak világ, és forgalom ugyan úgy van..

Véleményem szubjektív...

(#62290) hackeeeee válasza hackeeeee (#62289) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most újra indítottam mindent, most meg pislog az internet led.. Nem értem. :)

Véleményem szubjektív...

(#62291) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Albérletbe lakok és sajnos van még 1 év hűségidő hátra a Trénél.. Főbérlőm belemenne hogy a Digi is be legyen húzva a lakásba.

Ügyintéző kis csaj viszont azt mondta hogy valami 50-60 ezer (!!) forintot kellene kifizetni, hogy behúzzák így a netet (hűségidő nélkül, mert nekem csak a net kellene).

Valakinek valami tapasztalat ilyennel kapcsolatban? Egyáltalán kell tudnia a Diginek a másik szolgáltatóról?

(#62292) poli27 válasza oAcido (#62291) üzenetére


poli27
veterán

ez hülyeség...

(#62293) leslieke válasza oAcido (#62291) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokat mondott és lényegtelen, hogy van másik szolgáltató is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#62294) kali válasza leslieke (#62293) üzenetére


kali
legenda

Annyira nem lényegtelen, anno - még az előző lakásban - nálunk is volt fennforgás, amikor Telekom koaxról DIGI netre + TV-re váltottunk, mert UTP kábelt húztak be - az nem volt korábban -, viszont a koaxra a meglévőre kötöttek rá - kérdés nélkül - a lépcsőházi elosztóban, mondtam is nekik, hogy azon élő (Telekom) szolgáltatás van, erre vakarták a fejüket, hogy másikat pedig nem húznak most be, meg az plusz költség...stb. (Listaáron, hűség nélkül fizettem elő.)
Oda és vissza megy ez, amikor oda beköltöztünk és Telekomos koax előfizetés lett, addig a koaxon DIGI TV jött, amit elfelejtettek kikötni az előző előfizetőnek.
Papíron biztos kellene (bizonyos esetekben) külön koaxiális kábel a két szolgáltatónak és meg is oldható, de a gyakorlatban nem szeretnek ezzel foglalkozni a szerelők (sem).
Még szerencse, hogy nekem mindegy volt, mert ahogy bekötött a DIGI, már mondtam is le a Telekomot, de ellenkező esetben balhé lett volna és kénytelenek lettek volna új kábelt behúzni a DIGI szerelői ... valamikor...

[ Szerkesztve ]

(#62295) oAcido


oAcido
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Az ár elvileg azért ennyi, mert van másik szolgáltató... Legalábbis az ügyintéző állítása szerint. De akkor csak simán megigényli a netet és kész.

Az hogy rákötnek a T-s kábelre engem nem érdekel, úgy se használnám akkor.

(#62296) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

VB vagy valami hiba esetleg?
XVI kerület családiház (Mátyásföld) 180le 202fel, többszöri reconnect után is.... :( Digi és több szerveren mérve Edge alól és alkalmazásból is.
Eddig errefelé nem nagyon volt dugulás

[ Szerkesztve ]

(#62297) solti válasza oAcido (#62295) üzenetére


solti
senior tag

Baromság, beszélj másik ügyintézővel.. Eleve a szolgáltatónak köze sincs hozzá kivel vagy még szerződésben, nem számít.
1 esetben lehet plusz költség : ha közel s távol nincs még Digi, pl a lakóparkba be kell húzni vagy ilyesmi. (de ilyenkor eleve a címereső nem is jelzi lehetségesnek a bekötést).
Más kábelt meg csak a tulajdonos engedélyével vághat el, úgyhogy a meglevőt sem kell félteni /persze idióták mindenhol vannak/

(#62298) llacee válasza llacee (#62296) üzenetére


llacee
őstag

Bejelentettem és kb kioktattak, hogy nem i7, vagy valami eszközöm csak 100mbites blabla.
Cat7 10Gbit van a házban csak a NAT felé 1gbps, amin megvan a 1gbit link is.

Direktbe az ontre dugott i7es ssd laptop 130down 180up.

Elmondásuk szerint minden jó teljesítenek vagy küldenek saját költségemen szerelőt, aki bemér laptoppal.

Ez nagyon nem szimpatikus hozzáállás 2 éve minden oké volt, ha nem is 900, de 700felett volt nem is pampogtam a 130 kevés.

(#62299) hackeeeee válasza llacee (#62298) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

FTTH/FTTB?

Véleményem szubjektív...

(#62300) llacee válasza hackeeeee (#62299) üzenetére


llacee
őstag

FTTH

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.