Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) Sultan válasza z0d1@Ku$ (#62449) üzenetére


Sultan
tag

Mi már majdnem 60 napnál járunk. De nálunk rosszabb a helyzet mert még a szolgáltatás sincs. Csak lógó optikai kábelek. Állítólag valami kártya nincs, de a héten elkezdik. Ma se csináltak semmit.

Apple fan! :-)

(#62452) z0d1@Ku$ válasza Sultan (#62451) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, követem a fórumot, nálad kicsit más a probléma, mint nálunk.

(#62453) Azie válasza z0d1@Ku$ (#62449) üzenetére


Azie
őstag

nálam a személyes noszogatás működött szerencsére. mondjuk nem mindenkinek 3 percre van az ügyfélszolgálat és tud ki menni off-peak időben.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#62454) El Gringo válasza Sultan (#62451) üzenetére


El Gringo
senior tag

nekem 70 nap kellett, szóval van remény ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62455) z0d1@Ku$ válasza Azie (#62453) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Rendben, akkor holnap megpróbálom a személyes megkeresést.. :((( Köszi.

(#62456) Azie válasza z0d1@Ku$ (#62455) üzenetére


Azie
őstag

határozottan, de türelmesen

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#62457) z0d1@Ku$ válasza Azie (#62456) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem vagyok az az ordítozós típus, köszi a tanácsot, holnap bemegyek az üfsz-ra :)

(#62458) IamSociopath válasza z0d1@Ku$ (#62457) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Nem is kell. Ha ordibál az ember, max az ügyfelesnek bassza el a napját. Az eredményen nem gyorsít. Az a helyzet, hogy olyan munkaerőhiány van, hogy Debrecenben is románok szerelik a digit.

(#62459) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma voltam bent a Diginél átszerződni FTTH-ra szegeden, és már 10.-én jönnek is a szerelők átkötni, arra számítottam, hogy legalább 2 hét lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#62460) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! (Itt is megkérdem mert egyben Digi TV és Internet nem láttam.)

Kéne egy kis segítség, mert olyanról akarnak meggyőzni amivel még nem találkoztam és így elég hihetetlen.

Nálatok a Diginél, ha valakinek van TV + Internet, 100Mbit csomag, 10em ház III.ker Madarász Viktor u.
Hogy van a net és a TV szétosztva?

Egy duplás kábel megy be a lakásba ami egy koax és mellette egy 8 eres UTP kábel az UPC-nél volt hasonló megoldás, vagy van egy kábelmodem, vagy esetleg egy Humax digi + c hd4 elosztó ami le tudja választani RJ-45 csatira a jelet, tehát van egy WAN kimenete?

Egy hölgy ismerősömhöz ma lett kötve egy TV+ Net 100 csomag, azt mondták neki, hogy mivel új a TV nem kell neki csak egy router a javasolt eszköz TP-Link Archer C2 AC900 (V3) Ez csak router, nincs koax bemenet rajta tehát nem kábelmodem, ami router is tud lenni. az ajtó felett egy "F" csatlakozós 2 kimenetes T elosztó van a fényképei szerint, esküszik hogy régen is csak egy Router volt semmi más.

Ez lehetséges lenne mert szerintem nem nagyon. Ha mégis, kérhetnék egy fényképet a megoldásról? Bejövő kábel , vagy a TV + Internet szétosztóról.
"F" csatis antenna elosztóról ami egy kimenő RJ-45 csatit is tudna pláne nem halottam még. :F :F :F :F

Köszi a türelmet :R

[ Szerkesztve ]

(#62461) viktorhu válasza Peltár (#62460) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem optikai területen ez a standard digi megoldás. A net jön a lan kábelen, a tévé meg egy koaxon. A koax megy bele egyenesen a tévébe, a lan kábel meg a routerbe vagy a számítógépbe.

(#62462) Peltár válasza viktorhu (#62461) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Viktor!

Neked is köszönöm szépen. :R Megkaptam közben a választ.
Másik ismerősnél aki szintén DIGI-s ott van egy Digi C + 4HD az megkavart, ftp kábelre meg bejövőre nem emlékeztem csak két koaxra meg 2 osztóra, + két kerek telefon kábel. :C

(#62463) z0d1@Ku$ válasza IamSociopath (#62458) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen tudom, én sem szeretem ha egy mezei ügyintézővel szemétkednek ok nélkül. Ma telefonáltak a digisek, csak nem engem hívtak, hiába mondtam hogy engem hívjanak. Na mindegy, csütörtökön jönnek. Köszi mindenkinek!

(#62464) tibike8 válasza zsolt501 (#62459) üzenetére


tibike8
őstag

Én meg most néztem rá a digi honlapján, hogy a címemre mit ajánl. Most FTTB van még. És már az FTTH-t lehet rendelni, de még semmilyen munkálatok nem voltak a lépcsőházban.

(#62465) iMaverick válasza tibike8 (#62464) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem lehet, hogy egyszerűen nem láttad őket?

Nálunk is úgy volt, hogy előbb feldobták az optikát a póznákra az utcán, aztán hónapokkal később (!) megjelent a címünk a rendelhető FTTH-s szolgáltatásnál. A Digi-s ügyintéző hölgyemény nézett is rám furán, amikor kérdezgetett:
- Megkereste Önöket az üzletkötő?
- Nem.
- Szórtak be anyagot, hogy ki az üzletkötőjük és hogyan érik el?
- Nem.
- Rajta volt a számlán, hogy már köthető az optika?
- Nem.
- Akkor honnan tudja, hogy lehet kérni?
- Láttam a honlapon... :)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#62466) proradeon válasza iMaverick (#62465) üzenetére


proradeon
őstag

Nálunk 3-4 hónapja szerelték fel a dobozokat és kötötték bele a "gerinc" optikát, azóta meg csend van. Az viszont feltűnt, hogy a napokban szomszédos két panel épületben kiragasztotta az elérhetőségét a körzeti digis üzletkötő. Viszont pont abba az épületbe nem ragasztott semmit, ahol én lakok, ami azért érthetetlen, mert a 3 panel épület egy házszám alatt van, csak a, b, c jelzésekkel különböztetik meg őket.
Azt sajnos nem lehet tudni, hogy azért ragasztotta ki, mert köthető az optika (és azokban az épületekben körbekopogott), vagy csak úgy.

Mindenesetre a honlap szerint még csak FTTB rendelhető. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62467) DonMaster válasza proradeon (#62466) üzenetére


DonMaster
addikt

Probaltad hogy felhivod?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62468) proradeon válasza DonMaster (#62467) üzenetére


proradeon
őstag

Tervbe van véve. De ahhoz be kellene jutni valamelyik épületbe leolvasni a telefonszámot. ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62469) El Gringo válasza proradeon (#62468) üzenetére


El Gringo
senior tag

vagy csak felhívod a legközelebbi boltot, és megkérdezed a számát.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62470) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nálatok jó a net?Mert nálunk itt (óbudán) mintha megint dns probléma lenne.

(#62471) Vakegérke válasza ToBeY (#62470) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kőbánya-Újhegyen nincs gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62472) 4Grider válasza ToBeY (#62470) üzenetére


4Grider
nagyúr

DNS probléma esetén rengeteg alternatív dns kiszolgáló közül lehet választani, ott van mindjárt az 1.1.1.1.

(#62473) ToBeY válasza Vakegérke (#62471) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már jó,a házban mókoltak valamit...

(#62474) herdsman12 válasza ToBeY (#62470) üzenetére


herdsman12
őstag

Békéscsabán OK.

(#62475) El Rey


El Rey
tag

Napközben voltak itt a digisek, hogy majd jönnek és behúzzák az optikát valamikor a napokban. (mutter éppen nálam volt ő beszélt velük) Állítólag nem csináltak semmit.

Hazaértem erre ilyen fos net van az 1000/200 helyett:

10 ből 9 szer elszáll a teszt a feltöltésnél errorral.

Másnak nincs hasonló gondja Kecskeméten?

(#62476) trebrona


trebrona
nagyúr

Hali!

Digi most szólt, hogy a 100-as netem 1000-esre váltja optika miatt. Kérdésem, router jár vele, aki volt szerződést módosítani nem tudta, vagy már rendeljem is a Mi 3G-t?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#62477) iMaverick válasza trebrona (#62476) üzenetére


iMaverick
addikt

Adnak egy ONT-t (Optical Network Terminal), az működik router-ként is. (Vagy Huawei-t, vagy ZTE-t kapsz.)

Nekem speciel megfelelő, a többiek inkább saját router-t tettek mögé, az ONT-ot meg átkérték bridge módba. (A Digi ügyfélszolgálat tudja átrakni.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#62478) Intruder2k5 válasza trebrona (#62476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ONT jár vele, amit végülis nevezhetünk routernek hétköznapi nyelven. Az viszont területfüggő, hogy éppen ZTE-t vagy Huawei-t kapsz, és lehet, hogy csak 1 LAN portja lesz, tehát ha több vezetékes eszközöd van, akkor kellhet a saját router, vagy minimum egy switch. De egyébként ha nem okoz nagy anyagi terhet, én inkább javaslom a saját router használatát bridge módba állított ONT után, ha más nem a biztonság érdekében.

(#62479) trebrona válasza Intruder2k5 (#62478) üzenetére


trebrona
nagyúr

+ iMaverick,
köszönöm a gyors választ, akkor rendelem is.

USD 38.99-nél nem nagyon találok jobb árat, ugye?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#62480) Intruder2k5 válasza trebrona (#62479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem nagyon nézegettem ezt mostanában, de talán a "Milyen routert?" topikban többen tudnak erről.

(#62481) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Ilyen esetben mi a teendő? Gyakorlatilag az 1000-es netem 100-as szinten van, korábban teljesen jól hasított, ma kíváncsiságból rámértem és ez fogadott: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62482) trebrona válasza Intruder2k5 (#62480) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ismét köszönöm, viszem oda a kérdést.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#62483) nfsu17 válasza Eagl3 (#62481) üzenetére


nfsu17
veterán

egyértelmű kábelhiba, vagy olyan hiba, ami miatt 100-as lett a kapcsolatod.
rossz érintkezés, stb.
egy kábelcserével kell kezdeni első körben.
de nem tudjuk, hogy FTTH, vagy FTTB, így az is lehet, hogy a digi kábele a rossz már.
tehát ha a digi bejövő kábelére dugott laptop is csak 100-as hálós, akkor a digit kell hívni.
ha eszköz mögött van (ONT a szobában), akkor ott cserélj kábelt.

(#62484) Intruder2k5 válasza Eagl3 (#62481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valahol 100Mbps lett a kapcsolat. Nézd át a kábeleket...

(#62485) Eagl3 válasza nfsu17 (#62483) üzenetére


Eagl3
veterán

Mobilon (wifi-n) mérve is ezt produkálja.

(#62486) Intruder2k5 válasza Eagl3 (#62485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És? Ettől még a kábelezésben lesz a hiba.

(#62487) Eagl3 válasza Intruder2k5 (#62486) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért írtam, hogy mobilon is ilyen, mert ami bejön Digi kabel a lakasba, az megy közvetlenül a routerbe, annal meg wifin 200-300-at tudnia kene hozni. Ha wifin jo lenne, asztali gepen pedig nem, akkor a gep es a router kozotti kabelezesnel kellene keresni a hibát, vagy rosszul gondolom? [link]

[ Szerkesztve ]

(#62488) nfsu17 válasza Eagl3 (#62485) üzenetére


nfsu17
veterán

ettől még kábelhiba, mert a szobádig csak 100mega jut el:

1. átdugtak 100-as portba az elosztószekrényben
2. az ONT-ig optikán elmegy az 1000 mega, de az utána lévő routerig már rossz a kábel és már ott csak 100 mega lesz...mivel erre a routerre mérsz rá wifivel, ezért itt már csak 100 mega van.

de ha nem válaszolsz kérdésekre, akkor nem jutunk előrébb, 2500 ft-ért a digi szívesen megoldja, ha a te hibád

"mert ami bejön Digi kabel a lakasba"

azért valamit csak megtudtunk
ebben a kábelben lesz a hiba, vagy csak simán az 1)-es pont feljebb

[ Szerkesztve ]

(#62489) Eagl3 válasza nfsu17 (#62488) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem is tettetek fel kérdést :D

Viccen kívül, köszönöm a válaszokat, elso korben ujra cstlakoztatom a kabeleket, aztan bejelentem a DIGI-nél.

(#62490) #86564352


#86564352
törölt tag

Lehet valami ideiglenes dolog. Nálam is most csak 150/80 Mbps. Korábban is volt hasonló, másnap mikor reklamálni akartam és előtte mértem még egyet, hozta újra a 600-700-at lefele és semmi gond nem is telefonáltam nekik.

(#62491) Intruder2k5 válasza #86564352 (#62490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a ~94Mbps sebesség az tipikusan a 100Mbps hálózat maximális mérhető sebessége, ebből lehet tudni, hogy valahol 100Mbps lett a sebesség a hálózaton.

(#62492) #86564352 válasza Intruder2k5 (#62491) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igaz.

(#62493) DonMaster válasza Eagl3 (#62489) üzenetére


DonMaster
addikt

jelentsd majd kiderül, hogy szar a kábeled és amit mérsz keveset és fizet heted a kiszállást.

wifi-n nem mérünk soha nem igazol semmit, csak is kábelen, router nélkül próbáld ki , ha úgy jó akkor a router és géped közötti kábel szar ha úgy kevés akkor digi-t hívhatod persze ha nem kevés a géped a ppope-hez.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62494) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A ZTE GPON ONT ZXA 10 F625A modem utp kimenetét hogy osszam ketté?
2db (1000) kimenetre lenne szükségem !

(#62495) lev258 válasza cooi11 (#62494) üzenetére


lev258
veterán

Szerzel egy switch-et, vagy router és átkéred bridge módba.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62496) El Gringo


El Gringo
senior tag

nézegettem a friss gigás netem sebességét. Hát marhára nem mindegy, min méritek, tanuljatok ebből:

PC - s771 Xeon + SSD: 200/200 - kábelen
S8+ Speedtest app: 600/200 - wifin
S8+ Speedtest web: 120/200 - wifin

Azért vicces, hogy telefonos wifin gyorsabb, mint PC-n :O

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#62497) cooi11 válasza lev258 (#62495) üzenetére


cooi11
senior tag

Miért kell bridge módba. kérni?

[ Szerkesztve ]

(#62498) wwenigma válasza cooi11 (#62497) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hogy ne legyen 2x NATolva.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#62499) mpo válasza El Gringo (#62496) üzenetére


mpo
veterán

[kép]

Itt ((kihagyom és mérek, ha nem regisztrálsz))
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62500) iMaverick válasza cooi11 (#62494) üzenetére


iMaverick
addikt

TP-LINK TL-SG105 5 portos 10/100/1000Mbps asztali switch

Meg nem nevezett hardveres boltban bruttó 5.500Ft.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.