Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) Rokuloku válasza Oldman2 (#62794) üzenetére


Rokuloku
újonc

Hajjaj, ez nagyon kiábrándítóan hangzik, mivel én 3 dolgot szerettem volna közvetlenül rákötni...

Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy mitől függ, hogy HG8247H-t vagy HG8121H-t hoznak? Kérésre szerintetek adják a több csatisat?

(#62802) DonMaster válasza Rokuloku (#62801) üzenetére


DonMaster
addikt

Attol hogy mivan keszleten es 21h van a masik nincs vagyis nem visznek nagyon ritka max ha felmondja valaki attol kerul vissza de ennyi 21h ra kell szamitani switch et veszel es nincs problema

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62803) gsmtomi


gsmtomi
csendes tag

Szolnok digi net Huawei Ont

Miháczi Tamás 06 30 962 8221

(#62804) Csaba No. 1 válasza G4bi89 (#62787) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Másnapra már dönget a cucc, de ezt már észre kellett vegyed.

(#62805) iMaverick válasza Rokuloku (#62801) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem most már mindenhová a 8121H-t viszik. (Az utóbbi időben két előfizetési pontra kértem FTTH-t és mindkettőre ezt hoztak.)

(#62796) Peter.70: mindkét végpontra gyárilag publikus IP-t kaptam, nem kellett a Digi-től kérnem ezt.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#62806) DonMaster válasza iMaverick (#62805) üzenetére


DonMaster
addikt

Alapjaraton publikus jar de mivel heti ip valtas van van mikor egyeseket bevag nat ba ekkor kell kerni a publikust

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#62807) Freddycom


Freddycom
őstag

Mint kiderült, nálunk november óta gigabites FTTH hálózat van kiépítve, én meg mit sem sejtve 100-as routert használok. :D

[ Szerkesztve ]

(#62808) KaOstirk


KaOstirk
újonc

Egy kérdésem lenne Digi 1000-es kötésével kapcsolatban.
Már megvan a Huawei helye és ha jól értem 1 gigabites kimenetre számítsak, úgyhogy beszerzek egy gigabites switchet is.
A kérdésem az lenne, hogy mi a tapasztalat, mennyire hajlandóak kábelezni azon túl, hogy a Huawei helyéig elvigyék az optikát?
Én a routerük mellé tenném a switchet és onnan 3 helyre is el kéne vinni a kábelt, abból 2-höz emeletet kell váltani és összesen 4 helyen kéne falat is fúrni hozzá.
Mindent kitaláltam már, szóval nem neki kéne megtervezni, semmi nagy trükk nincs benne, csak kábelvezetés fal/lambéria mentén és a 4 fúrás és természetesen minden költséget állok.
A kérdésem az, hogy van-e valakinek tapasztalata, hajlandóak ilyenben segíteni, megcsinálni? Természetesen a kábelek végére tett AP-ket se tőlük várnám, beszereztem őket előre.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#62809) CirrMee válasza KaOstirk (#62808) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom mivel a szolgáltatási végpont az ONT, a többit gondolom csak akkor, ha hajlandó vagy megfizetni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#62810) Peter.70 válasza KaOstirk (#62808) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem ezt előre egyeztesd Velük, ne ott helyben

(#62811) KaOstirk


KaOstirk
újonc

Igazából az ÁSZF-ben ott a pontos árlista minden egyes szerelésnél használt tételre (C melléklet utolsó 3 oldala), gondolom ezzel a költséggel lehet számolni, ez nekem teljesen oké is. Az ÁSZF-ben benne is van, hogy "A szereléshez szükséges egyéb, alapszerelésbe nem tartozó – például az Előfizető külön igénye szerinti – eszközök költsége és ezek felszerelésének munkadíja az Előfizetőt terheli. Ezeket a C.3. Függelék tartalmazza. "
Szóval papíron nem kéne, hogy gond legyen, bekábeleznek bármit bárhogy, ha fizet érte az ember.
Inkább tényleg arra lennék kíváncsi, hogy személyes tapasztalat van-e valakinek ilyesmivel.
Telefonon érdeklődtem, ott azt mondták, hogy ezt majd a műszaki emberrel tudom megbeszélni, ha hív, szóval sokkal okosabb úgy érzem, hogy nem lettem.

(#62812) warcat válasza KaOstirk (#62811) üzenetére


warcat
veterán

Nekem erős kételyeim vannak,egyrészt ez nem átlagos helyzet,hiszen rengeteg melójuk van, fix "sikerdíjjal" minden ügyfél után (haladni szeretnének), másrészt az átkötést nem a fix gárda végzi, hanem akit fel tudtak hajtani rá (román, vagy nálam pl Békéscsabáról érkezett) szerelőkkel, pl. nálam csak egy gyengus fúrójuk volt,maximum ajtókeret és hasonló átfúrására, téglának vagy betonnak neki sem álltak volna.

EA: It's in the crate!

(#62813) KaOstirk válasza warcat (#62812) üzenetére


KaOstirk
újonc

Ez elég nyomorultul hangzik.
Ide egyébként úgy biztos, hogy nem fognak tudni bejönni, téglát és talán betont is kell fúrni, hogy egyáltalán behozzák az optikai szálat a házba.

(#62814) Dönc válasza KaOstirk (#62813) üzenetére


Dönc
tag

Hát igen, sajnos az én tapasztalatom is warcat hozzászólásával cseng egybe. Én csak annyit kértem, hogy a padlásról hozzák le a kábelt előre kiépített csövön keresztül, de ezt elhárították azzal, hogy nem annyira hajlékony a feszítőszálas optikai kábel, hogy ezt megtegyék. Befúrtak az ablaktokon keresztül inkább.Ha esetleg kell kép róla, hogy mennyire lett meghajlítva az utcafronton lehozott kábel szívesen küldök.

Nekem nem baj, hogy így lett végül megoldva a bekötés, de ha a c+-os lakóközösség bármely tagja elrágja a kábelt indítványozni fogom az általam vázolt bekötési módot. Van itt coax is hasonló módon behozva, azt rágcsálhatják, annak legalább van élvezeti értéke is. ;]

Egyébként akik szerelték (Digisek, nem alvállalkozók) tök jó fejek voltak, de ez így kicsit mégis b@ssza a csőröm.

[ Szerkesztve ]

(#62815) TeeJay


TeeJay
félisten

van fejlemény hogy pesten merre jár a brigád? hol építik jelenleg az FTTH-t?
mert dél pesten nem igen látom őket sem 19. kerület sem 18. kerületi paneleknél semmi DIGI mozgás
de kőbányán is jártam sokat újhegyen és ott sem láttam semmi extrát

Újpest már kész van?
Újpalota? Óbuda városközpont? Békásmegyer, Füredi utcai lakótelep? Kelenföld?
csak hogy a legnagyobbakat említsem :DDD
ki merre lakik, milyen fejlemény van? lesz még idén dél pesten optikázás vagy felejtsem el?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62816) ArthurShelby válasza KaOstirk (#62813) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A lyukakat neked kell kifúrni. Ők nem fúrhatnak falat, mivel ha vezetéket, vagy csövet találnak el, akkor lehet őket perelni, ezért mindig ajtó/ablak tokot fúrnak. (ami szerintem igénytelenül néz ki, vagy csak az én szememet bántja)
Anno én mindent kifúrtam, kábelt behúztam, és csak a vezeték végére tettek csatlakozókat.
Aztán megnézték a jelet/jelminőséget, és mivel az jó volt, végeztek is. (nálam ez upc-nél volt, de ez a digi-nél is így működik).

Nem tudom pontosan mik a terveid, de a lyukfúrást, és a kábelbehúzást neked kell csinálnod. Lehet kétszer kell majd kijönniük (egyszer csak kábelt hoznak neked, amit te beteszel a helyére, másszor meg a csatlakozókat teszik fel neked, és beüzemelnek mindent).
A legegyszerűbb, ha megbízol egy villanyszerelőt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62817) Joe123 válasza TeeJay (#62815) üzenetére


Joe123
aktív tag

Újpest nincs kész, legalábbis felénk nem jártak (Pozsonyi úti telep).

(#62818) TeeJay válasza Joe123 (#62817) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi azt hittem azt már letudták és másik lakótelepen építenek
délen Kispesten, Havannán és Kőbánya újhegyen még nem láttam tömeges DIGI kivonulást
szerintem itt még várhatunk a csodára egy ideig :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62819) WaterWave


WaterWave
veterán

Újpesten az első kör is sok helyen nincs meg... ez év végére mondták, de felejtsük el, talán jövőre

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62820) KaOstirk válasza ArthurShelby (#62816) üzenetére


KaOstirk
újonc

Ez azért hangzik teljesen érthetetlenül, mert ilyen alapon akkor minden szerelő megtagadhatná a falfúrást, a villanyszerelő is, mert "ha vezetéket vagy csövet talál el, akkor be lehet perelni". Ezen logika mentén akkor soha senki semmilyen beavatkozást nem lenne hajlandó elvégezni, ha az falfúrással jár. Ők egy bekötést végeznek, ehhez a bekötéshez falfúrásra van szükség, felőlem írjunk szerződést, hogy engem terhel a felelősség.
Az holtbiztos, hogy ha ideállítanak azzal, hogy nem fúrják meg a villanyoszlop felől a falat, hanem körbevezetik a kábelt a fél házon, hogy ajtón hozzák be, ráadásul aztán még a házat is végig kell kábelezni, hogy oda kerüljön az ONT, ahová szeretném, akkor részemről nem lesz bekötés.
Én azért nagyon remélem, hogy családi házak esetén ennél valamivel rugalmasabbak lesznek, a telefonba legalábbis mindenképp azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy nem lesz gond, lesz megoldás.
Egyébként annak idején a matávosok is minden gond nélkül fúrták a falat a telefonhoz, nagyon példaértékűen dolgoztak, elmondtam, hogy hogyan szeretném, csávó végiggondolta, azt mondta, hogy egy módosítási javaslata lenne, ha elfogadom, tényleg okosat mondott, elfogadtam és csinálták, 3 falfúrással, 4 helyre kivezetett telefonkábellel.

(#62821) solti


solti
senior tag

3.kerület családi házas részén fúrtak falat kérésre... Igaz, hogy csak 2 körben lett meg, mert a srác sdsplus fúrókalapácshoz sima fúrószárat használt adapterrel, ami atomjaira tört... Este aztán sikerült kiszedni a beragadt fúrószárat és befejezni a lyukat 👍A b változat a műanyag ablakkeret fúrása lett volna, de azt se ő se mi nem akartuk...
A tv és ont közé készített kb 2 méteres koaxert fizettünk kb 120 forintot...

(#62822) ArGab


ArGab
őstag

Látom volt már párszor téma, de megoldást nem láttam rá. Az utóbbi hetekben többször ledobott a Digi (PPPoE). Ilyenkor kb fél-egy órán keresztül nem tud újracsatlakozni a router és ha megpróbálom, saját gépek sem. 5-6 éve van Digi, a router (ASUS AC66U B1) szintén legalább 1 éve, és eddig még soha nem volt ilyen gond. A router logjai ezt tartalmazzák:
Jul 22 10:23:41 WAN Connection: Ethernet link down.
Jul 22 10:23:42 DualWAN: skip single wan wan_led_control - WANRED off
Jul 22 10:23:42 nat: apply redirect rules
Jul 22 10:24:41 pppd[4515]: Serial link appears to be disconnected.
Jul 22 10:24:47 pppd[4515]: Connection terminated.
Jul 22 10:24:47 pppd[4515]: Modem hangup
Jul 22 10:25:32 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
...
Jul 22 10:46:48 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:47:18 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Jul 22 10:48:03 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:48:22 WAN Connection: Ethernet link down.
Jul 22 10:49:02 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Jul 22 10:49:18 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:50:33 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:51:49 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:52:27 WAN Connection: Ethernet link down.
Jul 22 10:53:04 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:54:19 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:55:34 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:56:49 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:58:04 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 10:59:03 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Jul 22 10:59:19 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:00:34 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:01:49 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:03:04 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:04:19 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:05:34 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:06:49 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:08:04 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:09:20 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:10:35 pppd[4515]: Timeout waiting for PADO packets
Jul 22 11:10:35 pppd[4515]: Connected to ...

Digi megnézte és szerintük az ő oldalukon minden hibátlan és nálam van a hiba, úgyhogy ki is számlázták a kiszállást. Valami ötlet hogy mi lehet?

(#62823) Jumpalaja01 válasza KaOstirk (#62808) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Szia. Nekem nagyon sok rigolyám volt a bekötéssel kapcsolatban. Én kerek-perec kikötöttem, hogy hova rakják az ONT, mind a 4 szobában kábeltévé + a nappaliban van a routerem oda menjen a gigabites kivezetés. Minden szobában hálózati aljzat van, szóval csak a fal és az aljzat között van hálókábel. Elmondatam , hogy mi hogyan van kábelezve és nagyon segítőkészek voltak. Igazi mindent az ügyfélért hozzáállás. Azt is mondták, hogy alapból mi lenne a kötelező nekik, de mindent megcsináltak bekötöttek, igaz, hogy konyítok valamit a kábelezéshez és sokszor csak mutogatták, hogy mit, hogy csináljak, és mi hogy fog működni. Szerintem le a kalappal előttük, legalábbis akik nálam voltak.

(#62824) proradeon válasza ArGab (#62822) üzenetére


proradeon
őstag

Hát a "WAN Connection: Ethernet link down." hibát elég sok minden okozhatja. Gyakorlatilag bármi, ami a kapcsolatodat biztosítja:
- a Digi switch, amibe csatlakoztatva van az internetkapcsolatot biztosító Digis UTP-d
- az internetkapcsolatot biztosító Digis UTP-d, illetve a két végén lévő UTP dugó
- a te router-ed WAN csatlakozója

Nálam, illetve egy ismerősömnél is elég szerencsétlenül lett a Digis UTP csatlakozó felszerelve az UTP-re, így ha egy kicsit megmozgatjuk a router-t, már el is ment a WAN ethernet link. Ebből kiindulva én a te esetedben is valami hasonló problémára tippelnék.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62825) ArGab válasza proradeon (#62824) üzenetére


ArGab
őstag

Nem hinném hogy routerrel lenne gond, mert ilyen időszakokban 2 laptop sem tud csatlakozni (651-es hiba). Digi részéről egy UTP kábel jön be 1 toldóval menet közben majd bemegy egy kis fali dobozba. Az innen továbbhaladó kábelt már cseréltem és nem segített, a doboz/toldó mozgatására látszólag érzéketlen.
Még egy infó, nem tudom számíthat-e de a letöltési sebsségem egy ideje csak 50-80 MBit között ingadozik, a feltöltés mindig 90+.

(#62826) Akelaus válasza TeeJay (#62815) üzenetére


Akelaus
senior tag

Újpalotán a csarnok környéke kiépítve. A Nyírpalota úton a Fő térrel szemben már kötöttek át ügyfelet, ellenben a csarnok mögötti részen semmi, még mindig nincs bekapcsolva az új hálózat, elvileg. Én azt gondoltam, ha ott elkezdik az átkötést, akkor máshol is megy a dolog, de mint kiderült a Nyírpalotában már vagy háromnegyed éve meg volt az új dobozok felszerelése, mire elkezdték hívni az ügyfeleket a kötések időpontja miatt. (Digimobilról már ne is "beszéljünk", ott nyár elejét mondtak)

(#62827) cadj92 válasza KaOstirk (#62820) üzenetére


cadj92
csendes tag

Nem tudom 2 év alatt mennyit változott a családi házas bekötés, de anno lazán átfúrta a falat a srác ahol kértük. ONT-t is oda szerelte fel ahova kértük és kihúzta az utp-t is a routerünkig is. A többi megvolt készen, de kértünk egy géphez kihúzni még utp-t, azt is megcsinálta természetesen. (csak azért írom, mert mostanában többen írták, hogy csak ONT-ig hajlandóak kiépíteni)

Nem is értem ezt a perelés dolgot, hiszen mi mondjuk meg neki, hogy hol fúrhat falat...

(#62828) Toth_Jani válasza TeeJay (#62815) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk nagyon mozognak DIGI-s ruhában lévő szerelők szaladgálnak a házak között létrával kábelekkel, a lépcsőházakba már felfúrták az elosztó dobozokat az utcán pedig a telefon aknákban fektetik az Optikai kábeleket.
Csak én éppen nem a 18. kerületben lakom hanem 155 kilométerre dél-keletre, de úgy látszik van rengeteg szerelő. :)

(#62829) proradeon válasza Toth_Jani (#62828) üzenetére


proradeon
őstag

Az eddigi hozzászólásokból is ez jött le, hogy egyelőre Magyarország délkeleti régiójában mennek a munkálatok ezerrel. Szeged, Békéscsaba ... :)
De igazából kár türelmetlennek lenni, mert ha belegondol az ember, hogy mennyi ügyfelet kell átkötni, akkor gyorsan rájön, hogy annyi szakember a világon nincs. A Digi amúgy is 2 évet ígért, amiből még fél se telt el.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62830) TeeJay


TeeJay
félisten

na meg amennyi panel lakás van az sem lesz piskóta mindet bekötni :DDD
gondolom letudják a vidéki kisebb panel telepeket aztán jönnek a nagyok

ezek alapján lesz bőven elég lakás ahova beköthetnek
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62831) #78121280 válasza proradeon (#62829) üzenetére


#78121280
törölt tag

Meg Hódmezővásárhely ahol az Invitel rezes hálózatának nyomvonalán csinálják ezerrel az optikai hálózatot, ahogy Toth_Jani írta ( egy városban lakunk ). :C Itt a panel dzsungelben egyelőre igény felmérés volt kb 1 hónapja, más nem történt vagy csak nem vettem észre. :))

(#62832) scivok1


scivok1
csendes újonc

Nekem szerdán vezették be a lakásba(Székesfehérvár) az optikai szálat, modemmel, routerrel. Két smart tv van, de az egyik ahogy felcsatlakotik a netre azon nyomban lefagy és újraindúl. Wifin és kábelen is ez van. Szerda előtt nem volt ilyen. Ha mobillal csinálok egy hotspotot és oda csatolom a tv-t gond nélkül megy. Mit kellene állítanom vagy csinálnom?

(#62833) adika4444 válasza scivok1 (#62832) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nézd meg, hogy publikus IP-címet kapsz-e, illetve IPv6 állapotát, másra első körben nem nagyon tudok tippelni, főleg, hogy lanon is rakoncátlan.

üdv, adika4444

(#62834) erzol válasza proradeon (#62829) üzenetére


erzol
őstag

Pilisvörösvár, Pilisszántó, Piliscsaba, Pilisszentkereszt körzetében is csapatostul nyomulnak magyar és román szerelők tucatszámra.

[ Szerkesztve ]

(#62835) scivok1 válasza adika4444 (#62833) üzenetére


scivok1
csendes újonc

Az ip címem rendben szerintem. Ipv6-ra ezt írja a routerben: connected, autoconfigured
LinkLocal

(#62836) ubyegon2 válasza adika4444 (#62717) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már Linux-ot ajánlasz, ne ezt, amit linkeltél, mert az éppen nem jó így semmire. A Debian 3 DVD-s kiadásából az 1. DVD az, ami telepíthető, a 2-3. DVD az szoftvergyüjtemény olyan gépeken való telepítésre, amiken éppen nincs netelérés. ;) (az is lehet, hogy lehet telepíteni önállóan, de semmi értelme egy 4,4GB-os lemezképet emiatt leszedni)

(#62837) woodworm válasza ubyegon2 (#62836) üzenetére


woodworm
veterán

A letöltési sebesség méréséhez nem mindegy milyen tesztfájlt használ?

(#62838) ubyegon2 válasza woodworm (#62837) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó, leesett, még az első hsz volt az agyamban. sorry :B Azt nem tudom letöltés tesztelésére mennyivel jobb ez, mint más.

(#62839) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Sziasztok! Nálunk (Békésen) a múlt héten került bekötésre az új FTTB-FTTH TV-Internet. Így az internet a Diginet 1000-es csomagba került. Kaptunk egy ZTE ZXHN F660 RV1 típusú routert mellé, illetve egy kis DIGI-s tv-s dobozt. Az a problémám vetődött fel, hogy ha torrent esetén letöltök illetve feltöltök, akkor a sebesség egyáltalán nem annyi, mint amennyinek lennie kellene. Egy 60 gigabájtos játék (GTA5) letöltésénél, amit már egy hete töltöttem le a legújabb utorrenttel, ezek az adatok voltak : a letöltési sebesség átlagban 25,6MB/s, a feltöltés meg 29,9 KB/s. Egy hete ennyivel seedel a torrent, de más torrentnél is ez fordul elő. Mi lehet a probléma?

(#62840) mpo válasza KrYsY 1991 (#62839) üzenetére


mpo
veterán

Sebességmérésre a torrent nem alkalmas.
Torrent topik:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62841) Intruder2k5 válasza KrYsY 1991 (#62839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Portforwardot megcsináltad?

Másoknak:
Ezek szerint mégiscsak osztogatnak még ZTE eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#62842) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Az online sebességmerővel ilyen eredmények vannak, ezzel semmi probléma sincs. Torrent esetén vannak bajok. Amióta bekötésre került ez a csomag, és különösen feltöltés esetén, nagyon siralmas az összkép. A régi 100-as nettel ami szintúgy DIGI-s volt, sokkal jobb feltöltési sebesség volt elérhető. Ott átlagban 5-6 MB/s volt.

(#62843) iMaverick válasza Intruder2k5 (#62841) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezek szerint mégiscsak osztogatnak még ZTE eszközt.

Ez oké is, de ez az F660 majdnem olyan "buta", mint a mostanában osztogatott Huawei ONT... Mondjuk ezen legalább 4db Gb port van, már ennek is kell örülni.

A jó "öreg" ZTE F668-t kérjük vissza! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#62844) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Netspeeden ennyi a sebesség.

(#62845) mprrpm válasza Intruder2k5 (#62841) üzenetére


mprrpm
tag

Érden friss bekötés szintén ZTE 660 RV1 és DIGI FWR-8610RW párost kaptam.
Szerelő elmondása szerint ezt nyomatják, kaptak belőle egy kazallal, kocsi hátulja úgy szintén tele ezekkel a cuccokkal.
(oszlop alatt kocsi rakterébe szerelőnek 4.-dik üveg hegesztés sikerült :C )

MPETYA

(#62846) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Megcsináltam a port forwardingot is, ugyanúgy 30-35 KB/s a feltöltési sebesség.Ráadásul ezen a ZTE-n csak egy LAN-port van, ami nem is megy 1gigbiten, hanem csak 100megán, ez is eléggé siralmas főleg úgy, hogy kettő számítógépet használunk, és a másiknak meg kell elégednie a 100-as nettel. Ezt sem értem, hogy miért így kellett megcsinálni.

(#62847) Intruder2k5 válasza KrYsY 1991 (#62846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1db LAN port van rajta, és az is 100Mbps? Ezt nem igazán hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#62848) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Ennyi van csak ezen a routeren. És csak 100megás a másik gépen az internetsebesség, ráadásul ott is ugyanígy jelentkezik torrentezésél ez a hiba.

(#62849) woodworm válasza KrYsY 1991 (#62848) üzenetére


woodworm
veterán

Egyetlen LAN port esetén hogyan tudsz két gépre netet varázsolni úgy, hogy csak az egyikre panaszkodsz a 100-as sebesség miatt?

(#62850) qqcqqc válasza KrYsY 1991 (#62848) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az általad írt ZXHN F660 RV1 4 gigás portot tartalmaz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.