Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41051) szabonagyur válasza soldi3r (#41050) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bízok benne, hogy így eléggé egyértelmű a dolog, hiszen leírtunk háromszor is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41052) Ronam válasza szabonagyur (#41051) üzenetére


Ronam
addikt

Egyértelmű :D, de azt még mindig nem tudom, hogy mi az a Dell utility-t, de törlöm azt is...

(#41053) mghltm válasza GrooveHero (#41045) üzenetére


mghltm
addikt

vasarlas / fizetes elott probald ki a gepben, mit szol hozza. ha nem tetszik neki, akkor maradj a 2 x 4g-nel ( dell forum a temaban )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41054) GrooveHero válasza mghltm (#41053) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi az infót. Ahogy olvasom csak a 2x4 giga fog belemenni, ha egyáltalán működni fog. Na persze előbb meg kellene vennem a szóban forgó lapost. Kár, hogy német nyelvű a bill, meg nincs rajta USB-3. De cserébe viszont FHD kijelzős.

A pontos konfig:

Azonosító Dell Precision M6500
Kijelző méret, felbontás, típus 17" Display Antiglare with White LED 1920x1200 Resolution :Y :C
Processzor Intel Core i5-540M Processor 3MB Cache, 2.53GHz :C
Memoria 4GB DDR3 :F
HDD 640 GB
Optikai meghajtó DVD RW
Videókártya NVIDIA Quadro FX 2800M Graphics Controller :Y :Y :C :C
Hálózat 0/100/1000 (Known as Gigabit Network Card)
Wifi Van
Webcamera Van
Bluetooth Bluetooth 2.1 and Ultra-Wideband
Audió Intel HD Audio
Kártyaolvasó 8-in-1 card reader
Perifériák Smart Card Reader
ExpressCard Express Card 54/34
FireWire 1394 Powered 6-pin
Esata Van
VGA Port Van
HDMI előkészítés
Display Port Van
USB 2.0 4x USB2 :O :O
Billentyűzet Német nyelvű :O :O
Dokkolhatóság van is hozzá dokkolónk
Szín Barna
Akkumlátor 9 cellás, nagy kapacitású elsődleges akkumulátor :Y :C
Méretek Szélesség: 393 mm Mélység: 280,5 mm Magasság: 34,5 mm (elöl), 38,5 mm (hátul)
Tömeg súly 3,81 kg,
Tartozékok Hálozati töltő
Extrák Alumínium LCD hátlap és talapzat Dell Precision™ ipari dizájn

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41055) szabonagyur válasza GrooveHero (#41054) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért nem kell ennyire szmájli bármennyire is jó a gép ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41056) GrooveHero válasza szabonagyur (#41055) üzenetére


GrooveHero
addikt

Csak kifejeztem érzéseimet a negatív és pozitív dolgokat illetően :B

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41057) mghltm válasza GrooveHero (#41054) üzenetére


mghltm
addikt

ez egy nagyon jo gep, a problemas dolgokat nem nehez megoldani: ramot bovitheted, ec34/54 usb3 adaptert tudsz venni, a bill-t cserelheted / matricazhatod vagy kothetsz ra usb-s magyar kiosztasut akar a dokkolora is

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41058) GrooveHero válasza mghltm (#41057) üzenetére


GrooveHero
addikt

wow, nem gondoltam volna, hogy ilyet is lehet. Köszi az infót :R
A gép tényleg elég klassz, főleg az ára, 105k, sztem az nem tétel érte.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41059) GrooveHero válasza mghltm (#41057) üzenetére


GrooveHero
addikt

Egy ilyen megfelelő lenne?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41060) mghltm válasza GrooveHero (#41059) üzenetére


mghltm
addikt

igen, van belole 1 vagy 2 portos, rejtett ( alig latszik ki a nyilasbol ), a lenyeg az ec34 vagy ec54 csatlakozas

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41061) soldi3r


soldi3r
veterán

Jol latom a kepekrol, hogy az E6430 ATG-ben a kijelzo kicsit jobban van vedve, mint a simaban?

(#41059) GrooveHero, En inkabb egy nem kilogosat vennek. Van par megbizhato elado az apron. Igaz, ok is ebayeset arulnak, viszont kiprobalt, mukodo tipust.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41062) SzaboZE válasza GrooveHero (#41045) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a 2x8-at is eszi, a kistesója, az M4500 nekem 16G-vel vígan ment.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41063) SzaboZE válasza Ronam (#41046) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lehet inkább mégis előtelepített gépet kellett volna venned. Ha ilyen problémába beletörik a bicskád, akkor lehetek még gondjaid majd a driverekkel. Az összes partíciót törölni kell előbb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41064) SzaboZE válasza Sensei (#41037) üzenetére


SzaboZE
addikt

A kisebb felbontású kijelző megy a nagyobb helyén, de fordítva nem fog működni. Így elvileg megoldható az ideiglenes csere.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41065) Jonesy84


Jonesy84
tag

Sziasztok

Van egy E6430-am amivel az a gond, hogy akkumulátorról csak akkor hajlandó beindulni hogy ha először belépek a BIOS-ba, ha nem teszem meg akkor csak a Dell logo jön be és ott megáll. A BIOS-ban semmit sem kell csinálni csak belépni aztán már lehet is kilépni, ezután már gond nélkül beindul a gép. Már felraktam a legújabb BIOS-t is de sajnos ez nem segített. Van valakinek erre valami ötlete vagy hívhatom a szervizt?

(#41066) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene.
Adva van egy vadiúj Inspiron 15 (3537) gép, frissen telepített win 8.1 rendszerrel. Az összes driver (dell) és oprendszer-frissítés feltelepítve. Minden periféria hibátlanul működik.
DE. Ha lekapcsolja a win a képernyőt (energiagazdálkodásnál beállítva), akkor utána nem lehet feléleszteni sehogy sem. A gép működik (megy a wifi, merevlemez), de a képernyő nem kapcsol vissza semmilyen noszogatásra sem. Mi lehet a gond?

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#41067) lupus_l válasza Atom Maki (#41066) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Próbáld a BIOS-t a legfrissebbre frissíteni. Ha jól tudom 8.1-el sok gép került hasonló helyzetbe.

(#41068) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

7537-re próbáltam felrakni a legfrissebb A10-es BIOS-t, de csak kurzorvillogásig jutok, majd automatikusan bezárja az ablakot. Gondoltam megpróbálom korábbi verzióval, de azokkal is ugyanez a helyzet. Mi lehet a gond? Korábban gond nélkül ment...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41069) mghltm válasza rizso (#41068) üzenetére


mghltm
addikt

akku a gepben van? fel van toltve? 230-es adapter csatlakoztatva van?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41070) [P]laci válasza rizso (#41068) üzenetére


[P]laci
senior tag

nem nézlek hülyének, de meg kell kérdeznem: rendszergazdaként futtatod? biztos hogy jól letöltődött a honlapról?

(#41071) rizso válasza mghltm (#41069) üzenetére


rizso
addikt

3x igen.

[ P ]laci: igen, rendszergazdaként, és tuti jól letöltődött. Próbáltam korábbi verzió telepítését is, de azokkal is ugyanez a helyzet (pedig ugye azokat korábban már felraktam). Ehh, van ám nickneved, sz*pat rendesen ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41072) rizso válasza rizso (#41071) üzenetére


rizso
addikt

Na végül ilyen-olyan-amolyan indítási beállítások mellett sikerült frissítenem a BIOS-t, viszont azóta gebasz van a Bitdefenderemmel, folyton "letiltódik". Hiába indítom újra a gépet, rövid ideig frankó piros Bitdefender ikon fogad, aztán átvált szürkére :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41073) Atom Maki válasza lupus_l (#41067) üzenetére


Atom Maki
tag

Szia. A legfrissebb bios van rajta.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#41074) GrooveHero válasza soldi3r (#41061) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem kilógósat? Az milyen? Gondolom olyan lehet, amin nincs az a nagy bunkó vastag rész a végén, hanem csak egy sima kártya?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41075) kiskaktusz válasza GrooveHero (#41074) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Egy síkban van a notebook oldalával, magyarul nem lóg ki.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41076) somasz válasza GrooveHero (#41074) üzenetére


somasz
Topikgazda

ilyen

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41077) enzahobi válasza kuszkusz5 (#40945) üzenetére


enzahobi
aktív tag

No én is megpróbáltam a "csavaros trükköt", de nem sok változás történt, nem lehet jobban lehalkítani :(, úgy hogy nem is hagytam lazán nehogy kiessen. Jobb lenne magát a problémát megszüntetni, de sajna nem vagyok laptopszerelő ( pedig minden szükséges eszköz rendelkezésre áll hozzá). Elvileg csak egy csepp ragasztó kellene a sziszegő FAT-re (ha az a ludas).

Szerk: annyi észrevételem, hogy a lemez tényleg erősíti a zajt, mert kicsit megnyomtam a már meghúzott csavar mellet, és olyan hangos lett mint az a gép amelyiket szervizbe vittem anno, na azon biztos segített volna, és nincs az a 3 hét huza-vona :(((

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#41078) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, Dell e6410 gyári wifijét hogy kell beállítani, hogy tudja a 150 Mb/s-ot? Most max. 72-t mutat. USB-s adapterrel megy, szóval nem router hiba :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41079) somasz válasza weiss (#41078) üzenetére


somasz
Topikgazda

A gyári wifi nem mond semmit, pontos típus kéne :U
Intel vagy dell (broadcom) van benne, típusfüggő, mit tudnak.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41080) Amarton


Amarton
tag

Dell Inspiron 15 3537-es laptopot szeretnék vásárolni.
Windows7 64-es rendszerrel használnám.
Kérdéseim a következők:
Van valakinek jó vagy rossz tapasztalata ezzel az összeállítással?
A sima DDR3-as 4Gb-os RAM modult gond nélkül bele tudom rakni bővítésnek?
PCI-e SSD-t tudok-e bele rakni?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#41081) szabonagyur válasza Amarton (#41080) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Megy a Win7 vele.
SSD HDD helyére mehet egyből, PCIe nem mehet.
Memória notiba való bele, ha jól emlkészem low profile abból is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41082) Peddy789


Peddy789
őstag

sziasztok, az összes dell laptopra világgarancia van?

(#41083) somasz válasza szabonagyur (#41081) üzenetére


somasz
Topikgazda

akarod mondani low voltage? ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41084) szabonagyur válasza somasz (#41083) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az az, csak közben asztali gépet állítok össze, na ott kell low profile. Köszi a helyesbítést ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41085) SzaboZE válasza Peddy789 (#41082) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem. Mintahogy nem is mindre van 3év stb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41086) weiss válasza somasz (#41079) üzenetére


weiss
addikt

A címkéjén dw1520 szerepel, ez elméletileg 300 Mb/s-ot is tud.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41087) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. [Ennek] melyik model lehet azonos tulajdonságú? Esetleg kedvezöbb áron. :R

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41088) szabonagyur válasza herrLeon (#41087) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

A kérdésed eléggé értelmetlen megfogalmazású, illetve a Milyen notit vegyek témába jobban illene...

Hasonló pl. a Dell 7537, Lenovo Y510 illetve Y50, illetve az Asus N550 és G56

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41089) kistewe válasza herrLeon (#41087) üzenetére


kistewe
tag

Attól függ melyik az a paraméter ami kritikus és nem változtatható amúgy egy M6600 Precision használtan olcsóbb és strapabíróbb is....az nagyjából illik a képbe de pl. nem tapiképernyős...

(#41090) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. A korábban linkelt Dell Precision M6500-ben milyen alaplap lehet? Erősebb procit vajon lehet bele tenni? Most ugye i5 van benne, de anno ezeket a gépeket i7-es procival is árusították.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41091) Dell XPS válasza GrooveHero (#41090) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olvasd ki az alaplapszámot (CPU_Z), az alapján lehet látni a processzor tápáramkörét. :)

Üdv, Dell XPS

(#41092) GrooveHero válasza Dell XPS (#41091) üzenetére


GrooveHero
addikt

Lehetetlent kérsz :DDD Még nem vettem meg a laptopot, csak előre gondolkodom, hogy miket lehetne fejleszteni rajta. Nagyobb HDD, esetleg SSD menne a DVD író helyére egy caddy-be, mert gondolom másik hely nincs. Aztán több ram, USB3 az express card segítségével, stb...most már csak a VGA-n és a procin gondolkodom, hogy vajon abból lehet e bele erősebbet tenni. Ja igen, német bill-zet van benne, azt is tervezem majd magyar világítósra cserélni, ha lehet. :K

somasz: köszi a választ. Nem játékra kell, arra nem precisiont vennék. Pláne, hogy Quadro van benne, amit nem játékra terveztek. De ha abból bele tudna menni egy erősebb (FX2800M van benne most azt hiszem), akár egy FirePro (bár nem szívelem annyira az Ati-t) akkor az nagyon faja lenne. Amúgy ezek a procik hogyé mennek? Mármint árban. És még valami. Ha erősebb procit teszek bele, akkor nem lesz gond a hűtéssel? Mármint tervezek alá hűtőpadot, a zaj nem gond, csak hogy nem fog e megfőni az egész az erősebb proci maitt.

soldi3r mivel a gép már elég régi (gondolom én) nincs benen mSATA hely, tehát max a DVD írót tudom kukázni. Jelenleg egy 640-es vinyó van benne, ezt tervezem cserélni egy 1 terásra leglalább. De ha meg csak 1 hely van benne, akkor 1 min. 128-as SSD. Amúgy csak Solidworks menne a gépen.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41093) somasz válasza GrooveHero (#41090) üzenetére


somasz
Topikgazda

A kistesója és a későbbi verziói is szabadon fejleszthetők, egy fajta alaplappal szerelték őket legjobb tudásom szerint.

Ha kell a sok szál, akkor a 820qm jó választás lehet, ha eég kevesebb is, akkor i5-580m, i7 620-640m, utóbbiak magasabb órajelen működnek, játékra jobbak.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41094) soldi3r válasza GrooveHero (#41090) üzenetére


soldi3r
veterán

M4500-bol kiindulva valoszinuleg igen, de mar az i5 is 35W-ot fut el, az i7 pedig meg 10-zel tobbet.

(#41092) GrooveHero, SSD inkabb a HDD vagy az mSATA helyre.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41095) mghltm válasza GrooveHero (#41090) üzenetére


mghltm
addikt

az i5-ben 2 ram hely van, az i7-es quad-okban 4 ( forras )

nem tartom kizartnak, hogy anyagi megfontolasbol egyeb kulonbsegek is akadnak az alaplapok kozott es nem vagy csak nehezen fejlesztheto az i5-os lap i7-es procival

kieg:

The Precision M6500 shipped with the dual processor will support only two memory connectors. Following are the dual core processors shipped with the system:

i7-620M, 2.66GHz, Dual Core
i5-540M, 2.53GHz, Dual Core
i5-520M, 2.4GHz, Dual Core

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41096) GrooveHero válasza mghltm (#41095) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, erről a RAM-os dologról volt már szó, valaki felvetette azt is, hogy talán a 2x8 giga is bele megy a gépbe. Ami viszont nem túl jó hír, hogy az i7-es is csak két magos, ok, magasabb órajelen ketyeg, mint az i5-ös. Egy 4 magos i7-nek jobban örültem volna. :(

szerk: Hja igen, közben most jut eszembe, hogy hüleséget beszéltem :DDD Naná, hogy lehet bele tenni SSD-t és HDD-t is, hisz jelenleg is van benne egy 640-es HDD, ahogy írtam. Ezt cserélném 1 terásra, a DVD író helyére meg menne a min. 128-as SSD. :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41097) lord.lakli válasza GrooveHero (#41096) üzenetére


lord.lakli
őstag

spec-sheet. 2 HDD/SDD fér be az optikai tároló mellé.

[ Szerkesztve ]

(#41098) akyyy


akyyy
senior tag

Help. van egy Inspiron 5520 laptop. Feltettem rá egy játékot (Cities XL 2012), és ha beállítom, hogy az AMd kártyát haszjálja a játék, akkor eszeveszetten vibrál a kép, már a videóknál is. Ha az integráltra állítom, akkor nem vibrál, csak néha a játék beszaggat (pl közelítés-távolodásnál). AMD-nél ezt nem csinálja, csak nagyon dúrván vibrál a kép :D

Anno a Walkint Dead játéknál is ezt csinálta, ott ablakba futtatva oldottam meg, mert úgy nem vibrált.

Feltettem a legújabb, beta drivert, de itt is csinálja.

Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen ez? Elvileg még garanciás, ha olyan baja lenne, azt valahogy meg tudom nézni valamivel, hogy valóban gondok vannak a kártyával, vagy csak szoftveres gond van valahol?

(#41099) mghltm válasza GrooveHero (#41096) üzenetére


mghltm
addikt

a nem quad i7-tel ~10% szamitasi teljesitmenyt nyersz, van ahol ez is sokat szamit

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41100) GrooveHero válasza mghltm (#41099) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az egész jó. Minjárt utána nézek, hogy mit is tud ez a mobil PM55 :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.