Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) amol válasza polip (#3999) üzenetére


amol
addikt

Miért vádolnánk? Amúgy már beszúrtad ugyanezt korábban ;)

TayRol: hogy állsz a driverekkel? Működik a bluetooth XP alatt?

A V mostani ajánlata: [link] Nem rossz, forgalmi díj nélküli (tehát korlátlan :F ). Az ár jó, viszont csak usb-s modemük van és nincs lefedve csak pár város. Nekem a Balatonnál lenne érdekes, tehát ugrik.

A pcmcia modem ugye jó a Latitude-okba de az Inspironokba nem?

Végre az új Inspironokba került webkamera és mikrofon is, és új (sztem jobb) billentyűzetkiosztása van :R
Lehet hogy mégsem a D830-ra kellene várnom... viszont külsőre is jobban tetszik mint bármi más.



[Szerkesztve]

(#4002) polip válasza amol (#4001) üzenetére


polip
addikt

hát hogy a saját irományaim itten hirdetem, propagálom :)

egyszer még okés de sokadszorra lehet h gáz :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4003) amol válasza polip (#4002) üzenetére


amol
addikt

Ugyan már. Azért írod őket hogy az emberek elolvassák, nem? Ha pedig hasznos infókat tudunk meg belőlük, akkor csak így tovább.

Viszont a gázzal mi fűtünk :P


[Szerkesztve]

(#4004) TayRol válasza amol (#4001) üzenetére


TayRol
veterán

Nos leszedtem a drivereket a netről, de a wifit az istenért sem akarta felismerni (ahogy a bluetooth-t sem). 2 órai szenvedés után feltettem vissza a vistát (hogy egyáltalán tudjak drivert leszedni netről), de fennt is hagyom, ugyanis klasszikus win.témával baromi gyors lett:)
Szóval ez van most, működő wifi driverem xp-re most sincs...

(#4005) atosz válasza TayRol (#4004) üzenetére


atosz
őstag

Én nem tudom, nekem semmi ilyen problémám nem volt a D620-al. A Dell oldalán kb 4-5 driver van. A géphez kapott papírokból vagy a Dell oldalán a service tag alapján könnyen megállapítható, hogy melyikre is van szükséged pontosan.

(#4006) amol válasza TayRol (#4004) üzenetére


amol
addikt

Ettől tartottam, elvileg más modul van a gépben ha Vistával adják. Azt nem értem miért.
A klasszikus Win téma ebben az esetben a 95-ös vagy az XP?

(#4007) tozo86


tozo86
tag

én is tervezem hogy felrakom az Vistát, csak félek hogy az 1GB RAM kevés lesz neki hosszú távon. Szerintetek? (proci Core 2 Duo T5500 1,6Ghz, vga gma950) esetleg tapasztalatok?

szerk: hallottam hogy Vistaban lehet használni SD kártyát ill pendrive-ot memóriaként vagy valami ilyesmi. erről tudtok valamit? Biztos hogy nem ér annyit mint a RAM, de mégis mennyit érhet? mert ha megéri akkor vennék egy 1GB-osat..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4008) TayRol válasza atosz (#4005) üzenetére


TayRol
veterán

Okés, ezzel semmi gond, rakat driver van fennt, meg is találtam mindent, 2 fajta wifi driver is van fennt, csakhát egyikkel sem mükszik. Feltelepíti, s kiírja, hogy nincs olyan hardver, ami ehhez az illesztőprogramhoz passzolna... Egyébként amit adtak hozzá Roxio CD creatort, az nem megy vistan, mert hibás illesztőprogramnak észleli, s már indulásnál letiltja. :(

Amol : win95 :D

tozo86: igen, elvileg a pendrive-ot plusz flashmemóriának ismeri fel, amire gyorsabban lehet írni/olvasni. De ezt nálam okosabbak pontosabban megmondják.

[Szerkesztve]

(#4009) sszever válasza tozo86 (#4007) üzenetére


sszever
őstag

1 giga ram elmegy, nem lesz tőle túl lassu, de vágtatni sem fog feltétlen, ez persze függ attól is melyik vistát rakod, milyen szolgáltatásokra van szükséged, stb...
A GMA950-től viszont ne várj túl sokat, mert az tényleg a minimum, ami kell hozzá, hogy legyen Aero-d.

Pen drive-ot lehet, Ready boost-ként használni, de ott is van minimális sebesség elvárás.
A RAM-ot viszont nem helyettesíti!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4010) amol


amol
addikt

Teljesen XP-s felszín nincs a Vistához? :F

(#4011) sszever válasza amol (#4010) üzenetére


sszever
őstag

Jobb klikk asztalon, testreszabás - téma - klasszikus téma

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4012) TayRol válasza sszever (#4011) üzenetére


TayRol
veterán

A klasszikus az nem a win95/98?

(#4013) sszever válasza TayRol (#4012) üzenetére


sszever
őstag

win2000

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4014) amol válasza sszever (#4013) üzenetére


amol
addikt

Magyarul nincs. De gondolom lehet letölteni hozzá.

(#4015) tozo86 válasza sszever (#4009) üzenetére


tozo86
tag

nekem nem fontos az aero. Viszont jobb lenne pen drive helyett a memóriakártya, hogy ne lógjon ki a laptopból.. (nem szeretem ha kilógnak belőle a dolgok :D ) csakhát ez megint egy necces kérdés, mert eddig senki semmi konkrétat nemtudott mondani, hogy milyen kártyával lehet ezt használni.. az biztos hogy lehet, csak kérdés hogy milyet. szóval vszínű hogy pendrive lesz amire rá van írva, hogy ReadyBoost :)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4016) SonicVersus


SonicVersus
tag

Sziasztok!

Biztos,hogy volt már róla szó ,sorry ! Most siketült megszereznem a Media Direct 3at , az lenne a kérdésem,h csak akkor lehet felrakni ha ujra telepitem a windowst és uj particiot hozok létre neki vagy lehet csak simán a meglévőre feltelepíteni ?

Dell 9400 insipiron ról van szó. Thx előre is a helpet ! :)

(#4017) polip válasza tozo86 (#4015) üzenetére


polip
addikt

sima SD kari is jó...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4018) polip


polip
addikt

olvassátok a laptopkalauzt :)

[link] <- kis info, hogy milyen karival ill pendrive-al megy

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4019) amol


amol
addikt

A ThinkPad T61 már kijött quadro nvs140m-mel, és az ára sem túl magas. Megy a dilemmázgatás. Csak jönne már a D830 :O
És az új Inspironok is egész jónak tűnnek.


polip: ott igazából nem szerepel hogy milyenekkel megy...

[Szerkesztve]

(#4020) TayRol válasza amol (#4019) üzenetére


TayRol
veterán

Az újakban is csak combo drive van, 512-rammal és 7100-es procival? Mert én 1000$-ért láttam őket.(Bár itt van más is : [link])
Egyébként én a helyedben a 830-asat választanám:)

[Szerkesztve]

(#4021) amol válasza TayRol (#4020) üzenetére


amol
addikt

Nem egészen: [link]

Az én szívem is a D830 felé húz, és kb. sokszor jobban néz ki, de azért egy TP mégis TP annak ellenére, hogy mintha menne lefelé a minőségük. Félek hogy hasonló kiépítésben drágább lesz a D830 (tudom, a T61 14''-es).
Ezek szerint, ha ajánlod, meg vagy elégedve a D620-al. Ennek örülök. Ha már rádumáltalak :DD Írj róla valami jót! Sikerült működésre bírni a BT-t Xp-vel?



[Szerkesztve]

(#4022) TayRol válasza amol (#4021) üzenetére


TayRol
veterán

Jó a gép, de sajna még nem sikerült xpé alatt se wifi, se bluetooth, de ma ismét megpróbálom. Kicsit fura, hogy csak egy ponton záródik a képernyő, de remélem attól még jólesz. Most memória vásárlás van éppen soron, remélem a héten megoldom a plusz 1 gigát. Vista alatt jó a gép, csak lassú. Winyó alig melegszik, hangja szinte nincs. Az 1280x800 meg bőven elég nekem.
Ja, egyébként köszi a rádumálást!

Üdv.,
TayRol

(#4023) amol válasza TayRol (#4022) üzenetére


amol
addikt

Na, mintha azt írtad volna hogy gyors Vista alatt, mi változott? Vagy csak az alap témával gyors?
Ha nem sikerül működésre bírni a dolgokat xp alatt, akkor sajnos tényleg az a helyzet hogy más eszköz van benne. Nem valószínű hogy fejlesztenek lefele, nem biztos hogy lesz hozzá driver, de nem kerülhet sokba a csere ha mégis xp mellett döntesz.

A rádumálás? Örülök hogy segíthettem. Az, hogy egy T61 helyett is azt ajánlod hogy a D830-ast vegyem, nekem bőven elég.

szerk: az én 15'' Toshibám 5 éve záródik egy helyen, emiatt ne aggódj.

[Szerkesztve]

(#4024) TayRol válasza amol (#4023) üzenetére


TayRol
veterán

Gyors vista alatt, de kb, 7-10 tasknál már megfeneklik. Kb. 3 órája szívok, de a wifit nem sikerül feltelepítenem. Az sp2-es xp a bluetooth-ot simán feltette, de a wifinél 4 driver közül egyik sem jó... :O
Ha van valakinek egy fix drivere, megköszönnem.
Az meg, hogy más modul van benne ha xp-s s más ha vistas, szerintem nem dellhez illő lenne... Bár azt írja ki az xpé, hogy nincs adapter telepítve. Szerintetek?

Üdv.,
TayRol

[Szerkesztve]

(#4025) TayRol válasza TayRol (#4024) üzenetére


TayRol
veterán

Jujjujj, de láma vagyok, sikerült. Eddigi laptopokból kiindulva feltettem 4 féle intel/pro wifi drivert, s nem ment. Azért, mert nekem a dell sajét wif-card drivere kellett. De ezt is csak véletlenül, végső elkeseredettségemben tettem fel:) Szóval ezek szerint a d620-at 2 féle wifi-modullal is szerelik?

(#4026) amol válasza TayRol (#4025) üzenetére


amol
addikt

:W :C
Több, de lényegében vagy Intel, vagy Dell. Akkor már csak a bluetooth hibádzik.
Te, elég gyorsan cserélgeted az oprendszereket, külön hdd-re teszed vagy fent van mindkettő? Esetleg minden alkalommal teljesen újrarakod?

Jaj, most látom hogy kettőt írtál és megy a Bluetooth. ;)
Azt hittem én vagyok te, úgy hasonlítunk egymásra képileg :)

Ha megnézed pld. a Dell Usa-t, és összeraksz egy gépet, más eszközt kell választani oprendszertől függően. Erre a szakszervízben is rákérdeztem, és megerősítették. Ennek ellenére neked mégis megy, lehet hogy visszafele már kompatíbilis.

Hurrá :D


[Szerkesztve]

(#4027) TayRol válasza amol (#4026) üzenetére


TayRol
veterán

Hát izé, kerestem a jobbik oprendszert (legyen ennyi elég) :D , s az xp nyert. Megy minden, a héten lesz mem.bővítés is, s akkor el is tudok kezdeni dolgozni rajta:) Kollégámnak szintén D620-asa van, de nem ezzel a wifi-kártyával (most már persze eszembe jut), hanem az intellel. De amit feltettem drivert, abból csak 2 ver. van: US ill. Japan:)

Szóval mikor lesz meg a D830? ;)

(#4028) amol válasza TayRol (#4027) üzenetére


amol
addikt

Mikor? Jó kérdés. Még ki sem jött a quadros. Itthon. Viszont most nézem hogy USA-ban már van. Kb. 1600 USD hsdpa-val a kívánt konfig. Jól hangzik. :)

(#4029) polip válasza amol (#4026) üzenetére


polip
addikt

Azt hittem én vagyok te, úgy hasonlítunk egymásra képileg :)

bele is írok, hogy ne olyan monoton legyen itt a avatarok sora :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4030) amol válasza polip (#4029) üzenetére


amol
addikt

:DD
Ha azt tudnád megírni mikor érkezik a kérdéses masina, kiváltképp boldoggá tennél :)

(#4031) Fermat


Fermat
tag

sziasztok.
Van egy 9400 notim, X1400 és egyszeruen nem tudom kikotni a TVt S-Video kabellel. Az asztali gepemmel csak radugom es megy(9700pro) de itt zizegos a kep semmit nem latni tiszta csikos.Bealitottam BPALra, 60HZ, 800x600 de ugyan ugy rossz, probaltam MNTSCre ugyis rossz.....
2006/5/7 driver van fennt amit a support.dell.comrol lehet lehuzni.

Egy kis segitsegre szorulok. (Daewoo TV)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#4032) TayRol


TayRol
veterán

Hajj skacok, a bluetooth nem mükszik :O Vezérlőpultban bennt az ikon, de nincs hozzá illesztőprogram. A netes sem jó, állandóan .dll hiba van telepítésnél... Valakinek tipp? Minden más mükszik! :)

(#4033) amol válasza TayRol (#4032) üzenetére


amol
addikt

Lehet hogy akkor sajnos tényleg igazam lesz. Amúgy ez egy párezer forintos alkatrész, nem tudom chs-nél hogy van, de a hrp-ben beleteszik. Legalábbis telefonon ilyesmi infót kaptam.

(#4034) polip


polip
addikt

kis info, hátha valakit érint a dolog: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4035) TayRol válasza amol (#4033) üzenetére


TayRol
veterán

Csak az a fura, hogy vista alatt megy...

(#4036) amol válasza TayRol (#4035) üzenetére


amol
addikt

Ilyen bt-opciók vannak:

None
Dell Wireless® 360 Bluetooth Module for Windows XP [add $29]
Dell Wireless® 360 Bluetooth Module for Vista [add $29]

Tehát csak van valami diffi :F

(#4037) TayRol válasza amol (#4036) üzenetére


TayRol
veterán

nekem bluetooth 350-es van...

(#4038) amol válasza TayRol (#4037) üzenetére


amol
addikt

Igen, ez a 630/830-ban van, a 620-ast már nem lehet konfigurálni de emlékszem hogy így volt ott is, csak 350-essel.

(#4039) Shadowfax válasza polip (#4034) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha ez a hibás kijelző csere valakit érint itt, hova fordulhat? A magyar honlapon nem találok erre utalást (vagy csak vaksi vagyok).
A Dell blogon csak az amerikai szerviz/support elérhetősége van.

(#4040) TayRol válasza amol (#4038) üzenetére


TayRol
veterán

szóval nekem csak vista alatt működő bluetoothom lenne? az gááz :O

(#4041) sszever válasza TayRol (#4040) üzenetére


sszever
őstag

A 350-es nem csak Vista alatt megy.
Az M90-esben is az van, és XP alatt, illetve Linux alatt is gon nélkül működött nekem, még a gyári MS, illetve Linuxos driverrel is

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4042) TayRol válasza sszever (#4041) üzenetére


TayRol
veterán

köcce, ez legalább bíztató pont. akkor tovább keresem a drivert hozzá...

(#4043) amol válasza TayRol (#4042) üzenetére


amol
addikt

Nézd meg a #4036-ot. Ott is ugyanaz a cikkszám.

(#4044) TayRol


TayRol
veterán

no. fel tudtam telepíteni, csak mikor indul a program, kiírja, hogy FN+F2 vagy kapcsoljam be a bluetooth-t. na nekem sem az előbbi sem az utóbbi parancsra nem működik semmi...

sszever : most azzal próbáltam, bár ugyanaz a 2 driver

[Szerkesztve]

(#4045) sszever válasza TayRol (#4042) üzenetére


sszever
őstag

Próbaként töltsd le az M90-eshez linkelt BT drivert (elvileg ugyanannak a drivernek kellene lennie mint a többinek!) [link]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4046) polip válasza Shadowfax (#4039) üzenetére


polip
addikt

talán a disztibutor tudnja megmondani neked szerintem...

a dell magyarország egy fantomcég, egy szaros telefonjuk sincs :( bár ilyen esetekben mintha enne nekik infovonaluk vagy ilyesmi

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4047) polip válasza polip (#4046) üzenetére


polip
addikt

persze a fantomcég idézőjelben értendő :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4048) amol válasza TayRol (#4044) üzenetére


amol
addikt

Jut eszembe, valahol olvastam: a bluetooth-t kapcsold be a régi rendszeren, mielőtt felteszed az újat.

(#4049) TayRol válasza amol (#4048) üzenetére


TayRol
veterán

micsoda? ez komoly? :Y

[Szerkesztve]

(#4050) amol válasza TayRol (#4049) üzenetére


amol
addikt

Igen, mert bekapcsolt állapotban felismeri, de kikapcsoltban nem és nem tudod utólag bekapcsolni. Nem 100%, de egy próbát megér.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.