Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40501) DanielLong válasza SzaboZE (#40492) üzenetére


DanielLong
senior tag

De itt ők is ezt írják. Persze fogalmam sincs, h ez mennyire megbízható oldal.

(#40502) thomasvold válasza DanielLong (#40501) üzenetére


thomasvold
őstag

Na ez most már engem is érdekel. A listán ott van a 17R, ami az 5737-es is, Szóval e lista szerint van az 5737-esben is. Így meg elbizonytalanodtam, eddig úgy akartam, hogy csak simán kicserélem a HDD-t SSD-re de így... Jó lenne biztos infót tudni.

(#40503) soldi3r válasza SzaboZE (#40494) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor nekem mazlim volt, az E6400-at vettem USA-bol, ujan (tehat mar ~4 eve?), vagy akkor meg nem volt ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40504) thomasvold


thomasvold
őstag

A Dell garanciával valaki tisztában van? Most vettem egy Dell gépet, természetesen vadonat újan, de mikor beírom a Dell oldalán a Service Tag-emet, akkor ezt írja: Ship Date: 2013. 10.16 :F

Vagy ez nem a garanciára vonatkozik? Valamilyen szállítási dátum ez országunkba?

(#40505) szabonagyur válasza thomasvold (#40504) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Az a gari érvényessége ami a számládon van. Ha nincs számlád akkor a Dell az ST szerinti dátumot fogja figyelembe venni.

Természetesen a Dell kifejezetten neked szállítja le a termékét, ezért vannak különböző dátumok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40506) Zoley74


Zoley74
csendes tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem!

Dell D530 notebookhoz, (melyet használtan vásároltam), kellene Bios system jelszó, vagy megoldás hogy milyen módon lehet kikapcsolni vagy kikerülni, mert nem tudom addig beállítani a boot menüben hogy CD-meghajtórol bootoljon!!

Előre is köszönöm mindenkinek aki hozzászól, vagy segít!!!

Szép napot!!

(Elnézést ha nem jó helyre írtam!!)

(#40507) thomasvold válasza szabonagyur (#40505) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia, a laptopot 3 napja vettem át, érvényes 3 év garancia van rá, vadonat új, én vágtam át a záró fóliát. Ezért nem értem azt a 2013-mas dátumot.

(#40508) szabonagyur válasza thomasvold (#40507) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam nincs ezzel semmi baj, számlát őrizd meg, azzal igazolod, hogy a mikor indult a 3 év. Nálam pl. egy hónap van az átvétel meg a Shipping date között, bár az enyém lassan 1 éves, még megjelenéskor vettem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40509) thomasvold válasza szabonagyur (#40508) üzenetére


thomasvold
őstag

Remélem nem valami refurbished terméket kaptam, bár ahogy kinyitottam, azért érezni lehetett rajta a vadonatúj illatot és sehol egy ujjlenyomat, meg a kijelzőn még egy porszem sem és a gombok közötti fényes fekete rész is pormentes volt, szóval lehet akkor hozták az országba vagy nem tudom. Mindegy,nem agyalok ezen ,mert mániám az, hogy ha veszek valamit, ami több százezer ft, azt ne más nyissa már ki, hanem zárják le a gyárban és én bontsam fel.

(#40510) szabonagyur válasza thomasvold (#40509) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még egyszer leírom, teljesen normális a dolog, hogy az a dátum van rajta Shipping dátumnak. Ha meg hibátlan felesleges rajta agyalni, használd és kész.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40511) tibyke válasza somasz (#40500) üzenetére


tibyke
tag

igen, ott lesz az! :)

irjak: ""Sleeve22, hope you'll have no problem, becasue I've managed to successfuly install full heigth mSATA drive (e.g. Samsung 840 EVO) to 3rd mini card slot (WWAN), which is visible only after removing base corner caps not just the base cover. After two weeks of testinting I can unquestionably confirm there is no problem to use mSATA drive on Latitude E6440. What a great notebook :)"
es: "Yes, there is a mSATA slot in the E6440, though is not visible when taking the rear cover off. It needs the left bumper cap removed. It's situated above the WWAN marking as shown in the spoiler below. In fact, this slot is WLAN(PCIe1), mSATA (SATA3 port4) and WWAN (USB 2.0)!! Sharing the PCIe and SATA lines being a new Series-8 Flexible I/O chipset feature : Series-8 flexible USB3+PCIe or SATA+PCIe I/O -> some more x2 2.0 possibility"
itt (is): http://pt.community.dell.com/support-forums/notebooks/f/86/t/34094.aspx

szerintem ez eleg egyertelmu, de a bizti kedveert rakerdezek a del supporton is.

a masik kerdesre esetleg nincs tipped? "dual pointing keyboard" vs trackstick? (ld az eredeti hozzaszolasom)

t

(#40512) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Érdeklődnék garancia ügyben, hogy van egy Latitude E5520 amin még érvényes a NextBusinessDay gari. Aksi gondom van vele, ez beletartozik még ebbe a garanciába (az aksi cseréje) vagy ez már sajna nem?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#40513) somasz válasza klambi (#40512) üzenetére


somasz
Topikgazda

hacsak nincs külön megemlítve a 3 év a dell oldalán a ST beírása után, akkor alapból 1 év jár rá!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40514) klambi válasza somasz (#40513) üzenetére


klambi
addikt

[link]
ennyi

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#40515) mghltm válasza klambi (#40514) üzenetére


mghltm
addikt

Next Business Day DELL 4/24/2011 4/24/2015
Parts Only DELL 4/24/2011 4/24/2012

1 ev volt az akkura, hiba eseten sajat koltsegre tudod cserelni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40516) Zoley74


Zoley74
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem!
Dell D530 notebookhoz, (melyet használtan vásároltam), kellene Bios system jelszó, vagy megoldás hogy milyen módon lehet kikapcsolni vagy kikerülni, mert nem tudom addig beállítani a boot menüben hogy CD-meghajtórol bootoljon!!
Előre is köszönöm mindenkinek aki hozzászól, vagy segít!!!
Szép napot!!
(Elnézést ha nem jó helyre írtam!!)

(#40517) klambi válasza mghltm (#40515) üzenetére


klambi
addikt

Köszönöm.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#40518) szabonagyur válasza Zoley74 (#40516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Jelszó: 12345....komolyra fordítva szerinted itt valaki tudni fogja? (Max ha akitől vetted olvassa a topikot).
Indításkor nincs valamilyen gomb (talán F12) amire nem a BIOS jön be hanem egy felugró ablak ahol tudsz Boot eszközt választani?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40519) somasz válasza Zoley74 (#40516) üzenetére


somasz
Topikgazda

amit írtam privátban, nem megy?? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40520) SzaboZE válasza Zoley74 (#40506) üzenetére


SzaboZE
addikt

Meg kell kérdezni a tulajdonosát ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40521) SzaboZE válasza thomasvold (#40509) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ennyit állt raktáron a gép, nem kell foglalkozni vele, a számládat őrizd meg.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40522) thomasvold válasza SzaboZE (#40521) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm. :R

Azt nem tudja valaki, hogy magyarországi Dell ügyfélszolgálattal hogyan kell felvenni a kapcsolatot? Sehol nem találok elérhetőséget.
Ki szeretném az 5737-esem billentyűzetét cseréltetni háttérvilágításosra.

[ Szerkesztve ]

(#40523) Peter M válasza thomasvold (#40522) üzenetére


Peter M
tag

Vegyél egyet hardveraprón és beleteszed, ugyanezt csináltam a Precisionnel... nem egy nagy kaland.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#40524) thomasvold válasza Peter M (#40523) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem a beszerelés a nagy kaland, hanem a beszerzés. Sehol nem találtam még használtan, sem újonnan sehol. Dell-nél meg biztos van :)

(#40525) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Dell Inspiron 3537nál a két ujjas görgetés helyett valahogy meglehetne oldani , hogy a touchpad jobb vagy ball oldalán fel le húzással lehessen görgetni ? :\
Előre is köszi a választ ! :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40526) somasz válasza Roxkex (#40525) üzenetére


somasz
Topikgazda

tálcán a touchpad ikonjára ráböksz
lesz egy olyan menüpont, hogy görgetés
bekapcsolod, a többit beállítod

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40527) Tails111


Tails111
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude E6510 es laptopom nagyon szeretem jól is működik egy kis problémát leszámítva. IDT92HD81 hangkeltő van benne szól is rendesen. Szeretnék finomítani a hangszínen. Kontroll panel csak alap beállítása nyílik meg ha rányomok a bővített funkcióra (ami a hangszínszabályzót is tartalmazza) nem történik semmi. Több drivert is próbáltam már. Valami tipp?

(#40528) Rjanó


Rjanó
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Dell 3542-es notit. Az a gondom,hogy Ubuntu van rajta és én win7-et szeretnék feltenni rá.
Régen,már csináltam ilyet ,ott semmi gond nem volt, de azon másfajta linux volt.
Ez nem ntfs.re van formázva és nincs rajta mbr patríció.Mi a leg egyszerűbb megoldás?
(nem vagyok egy számítógép zseni

(#40529) soldi3r válasza Rjanó (#40528) üzenetére


soldi3r
veterán

Teljesen formazni kellene a meghajtot. Minden particiot torolni a telepiteskor a win hozza letre a sajatjat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40530) Rjanó válasza soldi3r (#40529) üzenetére


Rjanó
csendes tag

Ez az egyik gondom,hogy nem tudom formázni a wincsit, mert a telepítő odáig nem jut el.

(#40531) tibyke válasza Rjanó (#40530) üzenetére


tibyke
tag

valami live linuxszal gyaluld le diszket, hogy meg particio se legyen rajta, es akkor a win mar tud ra telepulni, miutan megcsinalta maganak, amit kell.

pl. slax, de eleg egy egyszeru gparted live cd is.

t

(#40532) szabonagyur válasza Rjanó (#40530) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit értesz ez alatt, hogy nem jut el odáig? Mégis meddig jut el?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40533) tibyke válasza szabonagyur (#40532) üzenetére


tibyke
tag

szerintem egyszeruen nem latja meg a win7 telepito a diszket, amig "idegen" particio/mbr van rajta.

t

(#40534) szabonagyur válasza tibyke (#40533) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látnia kéne pedig, független tőle a dolog, nekem 3537 Ubuntuval jött, WIn7 lemez be és töröltem és ment is fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40535) soldi3r válasza szabonagyur (#40534) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem feltetlen, en is futottam mar bele hasonloba. Az okat nem kerestem, nem erdekelt, egy format megoldotta.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40536) Rjanó válasza szabonagyur (#40532) üzenetére


Rjanó
csendes tag

A telepítő addig jut el,hogy lát 4 különböző méretú ismeretlen formájú patríciót,de ezekre nem tud
települni. Felkínálja a törlési lehetőséget is,de attól félek ha,le is törlöm ezeket akkor sem fogja
a win felismerni.

(#40537) szabonagyur válasza Rjanó (#40536) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még egyszer leírom én is, töröld le őket ahogy vannak, az a Linuxé neked nem kell...

@(#40535) soldi3r: azért csak kiderült a turpisság...:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40538) thomasvold válasza Rjanó (#40536) üzenetére


thomasvold
őstag

Ha azokra nincs szükséged, akkor törölni kell a partíciókat, aztán egyben fogod látni a merevlemez teljes méretét, utána azt te úgy darabolod magadnak, ahogy szeretnéd. Attól nem kell félni, hogy nem fogja látni a win telepítő, mert most is látja, ahogy írod négyet is.

(#40539) soldi3r válasza szabonagyur (#40537) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez igy ebben a formaban user error...

E30 (oo=[][]=oo)

(#40540) szabonagyur válasza soldi3r (#40539) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy ezzel kezdted az útmutatást :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40541) thomasvold


thomasvold
őstag

Akinek 5737-es Inspiron-ja van, nem tapasztalta még, hogy a 8870M teljes terhelésen cicereg? Nagyon idegesítő.

(#40542) somasz válasza thomasvold (#40541) üzenetére


somasz
Topikgazda

honnan tudod, hogy a 8870m cicereg?

(jellemzően a cicergéssel nem tudsz semmit sem csinálni, dell sem fogja ezért cserélni)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40543) Zoli G válasza thomasvold (#40541) üzenetére


Zoli G
tag

Nekem a 3537-ben cicereg az 8850m, de nem zavar. Igazából mindig akkor cicereg, ha játszom rajta, annak meg úgyis van hangja, szóval nem hallom. :)

(#40544) thomasvold válasza somasz (#40542) üzenetére


thomasvold
őstag

Onnan tudom, hogy így visszaolvasva, másnak is problémája van ezzel. A 8870-hez a drivert feltelepítve és játék alatt azonnal jelentkezett. Más esetben, sem az IGP-vel, sem sehogy nem cicereg a gép.

Zoli G : Mióta használod így a gépet? Hibásodást, fagyást nem tapasztaltál azóta sem? Mert ha így van, azért nem küldöm vissza garanciába, elviselem végül is, ha csak ennyi a nyűgje, nem befolyásolja a működést és nincs vele más probléma.

[ Szerkesztve ]

(#40545) enzahobi válasza thomasvold (#40541) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Kb mindenkié cicereg, csak nem egyformán hangosan, ha jól odafigyelsz, hálozatra kapcsolva teljesen feltöltött akku mellet is el kezd sisteregni, valszeg ez a hang erősödik fel a dvga terhelése miatt. A töltésvezérlésnek ilyenkor sokkal nagyob kakaót kell biztosítania. Én már egy gépet leadtam emiatt szervizbe anno, mert brutál hangos volt, és még melegedett is nagyon azon a részen ahonnan a hang jött. Végül csere lett volna, de az összes gép sitergett az üzletben (a 3537 és a 5537 is) így visszakértem a pénzt, és Euronicsben vettem egy 3537-t. Ez még tavaly decemberben volt, azóta megvan, ez is sistereg/cicereg, de halkabban.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#40546) thomasvold válasza enzahobi (#40545) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm az info-t. :R

(#40547) Rjanó


Rjanó
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket,jogos az user error, de ilyet még nem láttam, ezért nem tudtam hogyan kezdjem.Ami a lényeg-letörlöm a patríciókat és akkor látni fogja a telepítő és formázni tudom ntfs-re.

(#40548) thomasvold válasza Rjanó (#40547) üzenetére


thomasvold
őstag

:K

(#40549) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok. Tegnap vasaroltam dell laptopot. Win 8 elotelepitett. Frissitettem 8.1 re. Problemam, h nem kapcsol ki es h ha lecsukom a tetejet es ujbol kinyitom akkor fekete kijelzo, a gep be van kapcsolva. 2 kerdesem hogy az ilyen windowst h tudom ujratelepiteni? Win merevlemezen van gondolom egy patricion. Mirol bootoljak? Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#40550) szabonagyur válasza moklys1 (#40549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Drivert kellene cserélni rajta valószínűleg amiatt nem alszik el a géped, emiatt nem kell új windows. Keress rá itt ilyesmi kulcs szóval, hogy 14.6 fix vagy 14.6 mod, ott lesz egy leírás (vagy valaki majd linkel), hogy milyen sorrendben kell mivel leszedni az Intel meg AMD drivert és mit kell felrakni és jó lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.