Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41851) DirtyFREE válasza SzaboZE (#41850) üzenetére


DirtyFREE
tag

Értem!
Próbálom hozzá keresni a win7 32bit drivert eddig nem sok sikerrel! :F

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#41852) aftermathe válasza somasz (#41842) üzenetére


aftermathe
csendes tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!
Még egy utolsó kérdés! Mivel a Dell oldala és a diagnosztika is csak Intel "kártyát" mutatott, ezért valószínűleg csak az van benne. Tehát lehetséges e tenni bele egy második videokártyát?
Használnám játékra is és az Intel teljesítménye kicsit kevéske.

Köszönöm!

(#41853) somasz válasza aftermathe (#41852) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem.
VGA cseréhez arra alkalmas alaplappal rendelkező gép szükséges. Pl. M4600-tól fölfele, M6600-tól fölfele.
Ha cserélnéd az alaplapját a mostaninak quadrósra, játékra az is kevés lenne. (plusz hűtést is biztosan cserélni kéne)

Vagy ha szereted a kompromisszumokat, keress egy e-GPU-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41854) SzaboZE válasza DirtyFREE (#41851) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbáld meg beadni neki a vista drivert.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41855) pinnacle válasza pinnacle (#41737) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy néz ki, hogy az E6320 PWM mentes. Ha valaki ilyet keres, érdemes megnézni. Ide raktam be a képet, videót.

(#41856) xxxx.x


xxxx.x
tag

Dell N7110 laptopon meghalt az audio csati (3,5 jack)

Garanciában javítják?
(az én hibámból történt)

Meddig tart egy ilyen javítás?

A garancia OKT.8-ig tart a Dell szerint (NBD) , az E-digitálnál DEC.7-ig

[ Szerkesztve ]

(#41857) SzaboZE válasza xxxx.x (#41856) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Garanciában javítják?
(az én hibámból történt)"

Ez egy elég pofátlan kérdés :D Jobb ha beviszed, mintha a helyszínen derül ki, költségeket elkerülvén...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41858) xxxx.x válasza SzaboZE (#41857) üzenetére


xxxx.x
tag

Arra gondoltam, hogy esetleg belefér a garanciába egy ilyen "kis" javítás.

Megvárom a decembert.
December 8.-án szétszedem, újrapasztázom és kicserélem a csatlakozót (amennyiben be tudok szerezni egyet reális áron)

(#41859) brickm válasza xxxx.x (#41858) üzenetére


brickm
őstag

Hát ha nem szólsz, hogy te tetted tönkre, lehet hogy kicserélik a csatlakozót neked maszekba.
De egyébként hivatalosan ez alaplap csere, ha jól tudom.

Más:
Sziasztok!
Hibás gyári töltő csatlakozó miatt az akkum kapott egy zárlatot, így most 38% körül kikapcsol a gép, mintha ott lenne az akku alja.
Van-e esetleg lehetőség arra, hogy ezt eltüntessék belőle? Gondolom az elektronika most azt hiszi, hogy 30%-ÉS 100í% közötti tartomány az akku teljes kapacitása.
Hallottam ilyen akku regenerálással foglalkozó cégekről, működnek ezek, megéri kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#41860) szabonagyur válasza brickm (#41859) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az sem mindegy, hogy megy ment tönkre... Mert ha az kiszakadt a helyéről, vagy beletört valami akkor azt nehéz bemagyarázni a szerviznek, hogy így volt a gép hirtelen :DD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41861) brickm válasza szabonagyur (#41860) üzenetére


brickm
őstag

A leszakadt a helyéről dolog lehet gyári forrasztási hiba.
Más kérdés, hogy hogy néz ki most a helye.

(#41862) szabonagyur válasza brickm (#41861) üzenetére


szabonagyur
félisten

A leszakadt a helyéről gyártási hiba? Ezt ne akard bemagyarázni szerintem senkinek... hányszor láttam már gépet, hogy be volt duva a jack csati, rántottak rajta egyet buli közben és hozta magával az egészet... ez nem normális dolog. Nagyon jó fej szervizesnek kell lennie aki egy kiszakad csatit megcsinál gariba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41863) brickm válasza szabonagyur (#41862) üzenetére


brickm
őstag

Én találkoztam már prelles tápcsatival, asus netbookon. Szimplán szarul forradt fel gyárilag és a pozitív pontja felvált a panelről, így hol érintkezett, hol szikrázgatott. Végülis kicsinálta az akkut.
Azért mondtam, attól függ, hogy hogy néz ki a csati helye.Ha szakította még a lötmaszkot is, nyilván ne add elő, hogy ilyen volt... de ha szimplán a forrasztás van felszakadva, simán elmehet gyári hibába.

(#41864) hardverhudi


hardverhudi
tag

Sziasztok !
Megérkezett a Hdd-caddy-m és egy új hdd is hozzá.
A kérdésem az lenne hogy tudom így formázni a hdd-t ?
Eszközkezelő látja csak formázatlan még.
Köszi! :)

(#41865) szabonagyur válasza hardverhudi (#41864) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lemezkezelő megnyit, új particó majd formázás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41866) somasz válasza hardverhudi (#41864) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vezérlőpult, felügyeleti eszközök, számítógép-kezelés, lemezkezelés.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41867) xxxx.x válasza brickm (#41859) üzenetére


xxxx.x
tag

Inkább csak a lemezek "fáradtak ki".

Nem valószínű , hogy elviszem szervízbe, mivel nincs helyette másik.
Nehezen tudnám nélkülözni hetekig.

(#41868) hardverhudi válasza somasz (#41866) üzenetére


hardverhudi
tag

Köszönöm a gyors segítséget, szabonagyur-nak is ! :R :R

(#41869) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Dell 7537 TN paneles érintőkijelzős verzio 165 ezerért számlával meg mindennel jó vételnek számít?

Mennyiért mocorognak ezek most?

• Honor Magic5 Pro •

(#41870) ablack válasza fpatrik17 (#41869) üzenetére


ablack
senior tag

Attól függ hogy a GT750m -el szerelt verzió-e, illetve használnád-e játékra? Mert ennyiért már ki lehet fogni üzleti szériás gépeket is talán jobb képernyővel, de ugye azok nem igazán alkalmasak játékra. Bár az anyagminőségével ennek sincs igazán gond, talán az zavaró kicsit hogy a panel eléggé tükröződik. Ha jó állapotban van és még sok rá a garancia akkor megérhet ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#41871) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Csatlakoztam a csapathoz egy Dell Vostro 3300 géppel. Tervezem, hogy majd jól írok róla egy logout blog bejegyzést. Elsőre egyébként nagyon bejön.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41872) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok dobni egy linket a DELL service tag szám ellenőrzésére, hogy hova kell beírni?
Nem találom, angol nyelvtudásom meg gyatra.
Köszönöm előre

(#41873) BBéci válasza Aethelstone (#41871) üzenetére


BBéci
titán

2010 márciusában és 2011 áprilisában megjelent róla egy-egy teszt, gondolod mást, többet tudnál róla mesélni? ;] [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41874) Aethelstone válasza BBéci (#41873) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szubjektív dolgokat :) Egyrészt.

Másrészt meg ez egy használt cucc, ergó le tudnám írni, hogy bírja az időt :) Ráadásul az enyém i5-ös és Nvidia-s, a tesztben meg i3-as és Intel GPU-s változat szerepel, sőt nekem SSD-m van :)

Így sem érdekes? :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41875) Tybe3e


Tybe3e
tag

Sziasztok!

2 hete vásároltam egy Dell Inspiron 7537 típusú notebookot előtelepített Windows 8 rendszerrel (UEFI).

Két kérdésem volna hozzátok:
1) Van-e valakinek tapasztalata Linux telepítéssel kapcsolatban ezzel a notebookkal? Egyszerűen mindent próbáltam amit a neten találtam, de sehogy sem sikerül dual bootossá varázsolni a gépet. Kikapcsolt secure boot-ot a fast bootot, mindent amit írtak, de a grub sehogy sem jelenik meg - még úgy sem ha live linuxxal futtatok egy boot-repairt. Azt írja hogy sikeresen végzett, de csak a Windowsba tudok bootolni.

2) Ha senkinek sincs ezzel tapasztalata/nem tudtok segíteni, akkor szerintem leformatálom a merevlemezt, és legacy módban újratelepítem a windowst, és akkor a linuxxal már biztosan nem lesz probléma. Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy a recovery partíciót törölhetem úgy ahogy van?

Előre is köszönök bármilyen segítséget. :R

(#41876) somasz válasza Tybe3e (#41875) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem akarod használni a gyári recoveryt, nyugodtan töröld le az egészet és formázd meg a telepítővel!
(A linuxhoz nem sok közöm van...)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41877) mghltm válasza Topanka (#41872) üzenetére


mghltm
addikt

ezen az oldalon beirod a service tag-et ( Enter your Service Tag or Express Service Code. ), utana submit

kovetkezo oldalon warranty, itt egy ellenorzo kodot kell beirni ( Verification check is required to view warranty. ), utana megint submit es lathatova valnak a kivant informaciok

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41878) Tybe3e válasza somasz (#41876) üzenetére


Tybe3e
tag

Köszi a választ!
Rendben! Még egy (buta?) kérdésem lenne: az EFI partíciót is törölhetem, vagy annak maradnia kell?

(#41879) Topanka válasza mghltm (#41877) üzenetére


Topanka
aktív tag

tiborandras!
Köszönöm a választ.

(#41880) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok! DELL gari a töltőre is vonatkozik? úgy nézem megpurcant :( Kb 2éves M5510-es a gép. Köszönöm

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#41881) SzaboZE válasza ::Trunks:: (#41880) üzenetére


SzaboZE
addikt

A gép garanciája vonatkozik a töltőre is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41882) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Már úton van a megrendelt gépem
DELL PRECISION M4800 i7-4600M 3.60GHz 8GB 1TB Hybrid 1080p M5100M Backlit vPro
(15.6" Ultrasharp FULL High Definition (1920x1080) Wide Anti-Glare)

viszont anno nekem elkerülte a figyelmem ez a TN-IPS panel dolog (mivel nem követem nap mint nap hardvere piacot fejlődést) ill feltételeztem hogy egy ilyen szintű gépbe a display a lehető legjobb tehát nem is nagyon jártam körül a dolgot csak a felbontást néztem. De most így utólag utána olvasva a neten ... M4800 asba is TN panel (?) van és páran elmarasztalóan beszélnek róla.

Bár pár nap és remélem magam is meggyőződhetek hogy milyen is élőben, de addig is van valakinek tapasztalata?
Lehet ha bele se szaladok egy ilyen TN vs IPS vitába egy fórumon, fel se tűnne hogy a panel nem az elérhető legszuperebb legjobb? Remélem csak legyintek majd ha meglátom a képernyőt hogy jó ez :DDD
mert nekem úgy tűnik hogy csak egy IPS panel mellé állítva tűnik fel a különbség (youtube -on néztem)

mindenesetre ez a gép így is bőven túlszárnyalja az igényeimet szóval nem hiszem hogy panaszkodni fogok (jó ajánlat volt nem hagyhattam ki) de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#41883) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

A Dell 7537 tulajokat kérdezném hogy nálatok is jellemző hogy a lábon tartva a laptopot akár netezéssel is könnyen fel lehet melegíteni a laptop alját kellemetlen hőmérsékletűre? Kb 40-42 C lehet tippre az alja, a proci meg 55 C körül.
Ennyire képes fűteni ez U -s proci is?

[ Szerkesztve ]

(#41884) Aethelstone válasza ablack (#41883) üzenetére


Aethelstone
addikt

Általában nem egészséges dolog a lábon tartani a lapit :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41885) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!
Van egy Dell inspiron 7110 noti, Windows 7 64 bittel
HDMI-vel külső monitorra kötjük.
Nvidia 525 van a notiban.
Mikor felteszem a legújabb NV drivert, újraindítom, akkor ha összedugom a monitorral a laptopot, natívan tolja a képet a külső monitorra is, rendszergazdai fiókba bejelentkezéssel.

Amint belépek user-rel, települ a "hordozható eszköz kijelzője" és a "Neovo LW-22" külső monitor mellé egy harmadik, "VGA kijelző", ami 2-es számot kapja, "bekerül" az LW-22 elé.

Innentől, a 3. monitorrá vált LW-22-re nem tudom másolni a képet, nincs menüpont rá.

Ha eltávolítom a VGA megjelenítőt, akkor 2-es monitor lesz ismét az LW-22, ám miután korábban eltűnt a "monitor másolása" opció, nem jön vissza, a laptop FN+F1 kombinációját kiválasztva sem kap a monitor képet. :O
Csak kizárólagosan tudom vagy a külső monitoron, vagy a laptop képernyőjén jeleníteni meg a windows felületet.
Ezek után, már visszalépve a rendszergazdával is rossz marad!

Mit tegyek ezzel, hogy ne romoljon el, vagy mivel beszéljem rá a kezdeti, drivertelepítés utáni működésre?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#41886) ::Trunks:: válasza SzaboZE (#41881) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Szuper. Ha a DELL oldalán,bejelentem mikor jonnek ki?
Nincs ezzel tapasztalatom, es nem akarok hetekig gep nelkul lenni

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#41887) xxxx.x válasza MrCsiT (#41885) üzenetére


xxxx.x
tag

Mivel tud többet egy új driver egy viszonylag régi VGA-val.

Én még mindig a régi gyárit használom, minden probléma nélkül.

(#41888) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#41886) üzenetére


::Trunks::
senior tag

A DELL supporttol azt az infot kaptam, hogy az ujonnal 3 ev garanciaval vasarolt gep, mar nem garancias. (2ev se telt le) Euronicsba vettem, azokat nem lehet elerni. Orom bodottaaa'

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#41889) odrif válasza Aethelstone (#41874) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Engem érdekelne mert ugyanilyen gépem van.

20 éve a Prohardveren

(#41890) Aethelstone válasza odrif (#41889) üzenetére


Aethelstone
addikt

Akkor Te pontosan tudod, hogy milyen :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41891) BBéci válasza odrif (#41889) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld meg használni, sok mindenre rá fogsz jönni magadtól. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41892) SzaboZE válasza ::Trunks:: (#41888) üzenetére


SzaboZE
addikt

A számlád alapján garanciális a gép, ha 3 év garival vetted és nincs ennek 3 éve. Hogy mennyi idő alatt javítják, az a garanciád fajtájától függ.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41893) Antonio válasza Antonio (#41882) üzenetére


Antonio
senior tag

Valaki? :U

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#41894) Aethelstone válasza Antonio (#41893) üzenetére


Aethelstone
addikt

Örülnék, ha elsőkézből hozzá tudnék szólni egy ilyen masinához, de sajnos nem tudok :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41895) Antonio válasza Aethelstone (#41894) üzenetére


Antonio
senior tag

Ebay.com-on vannak most féláron vagy (Mo árakhoz mérten) Dell precisionok. én is onnan rendeltem.
gyártó által feljavítottak. (értsd: visszajöttek a megrendelőtől mert rossz volt a rendelésük stb.)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#41896) Aethelstone válasza Antonio (#41895) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Vostrómat i5-ös(560M) procival, 4GB, GT380M, stb. 60K-ért vettem belföldön. Nekem ez bőven jó ár :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41897) BBéci válasza Aethelstone (#41896) üzenetére


BBéci
titán

Egy 4 éves, 14 colos Vostrónak annyi az ára, vagy még kevesebb. Ha a 60-ban benne volt az SSD is, akkor stimmel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41898) Aethelstone válasza BBéci (#41897) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jah, 520M-es procival, integrált GPU-val. SSD nélkül volt.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#41899) kmisi99


kmisi99
addikt

Dell laptopban nem vagyok otthon de ahogy hallom nagyon jók. A precision családod ismerem, tudom hogy az a csúcs. Mi van ez alatt? Ami még azért nem konzum hanem elég jó minőségű? Nézegettem a precision m4600 at de használtan 200k körül vesztegetik ami még kicsit sok ezért kíváncsi lennék egy hasonlóra valamivel alsóbb kategóriában a dellnél.

(#41900) mghltm válasza kmisi99 (#41899) üzenetére


mghltm
addikt

a precision "alatt" a latitude van. ezekben rendszerint alap intel vga van, de produktiv grafikai munkan kivul szinte mindenre alkalmasak

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.