Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40401) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok
Dell 3537 végre normálisan fut :3 Most már tetszik a dolog .
Viszont egy kérdésem lenne!
Amikor játszok , akkor ugye javasolt teljesítmény centrikusra rakni a gépet (gondolom én) vagy elég a kiegyensúlyozottra ? Illetve , van arra lehetőség ( W7 ) , hogy a gép automatikusan amikor aksiról megy akkor energiatakarékos legyen ? Vagy amikor áramról akkor pedig másra álítsa magát ?
Nah , ma úgy játszottam a Crysis 3al ÉS a max hőfok a CPUnak 75-77volt ... Ez soknak számít ? :\

Szerk.:
Ameddig ide írtam a hőmérséklet kb 48-53 fok volt .. Ez normális ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40402) akaido válasza szabonagyur (#40392) üzenetére


akaido
addikt

Üdv! Köcce a segítő szándékot! :R Ez a sokszázadik PC telepítésem, :) azaz a "CsipesFerivel" kezdek.

Az azonban érdekes, hogy NVIDIA VGA driver DDU uninstall után is csak az alábbi tapasztalható. Ezért bátorkodtam gyanakodni a prociba épített Intel VGA hibára, hiszen nem azt kellene alapból felismernie?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40403) rgeorge válasza akaido (#40402) üzenetére


rgeorge
addikt

BIOS-ban nincs tiltva az intel?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40404) akaido válasza rgeorge (#40403) üzenetére


akaido
addikt

BIOS-ban nem látható ehhez hasonló opció. Sőt BIOS Default után lett indítva az install.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40405) spr00 válasza akaido (#40404) üzenetére


spr00
csendes tag

Szerintem az alaplap drivered okozza a problémát.

(#40406) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Azoknak akiknek USB3-as gépe van és telepített rá Win7et van itt olyan aki USB3 portba dugta a telepítőt?

A Win7 topikban a fórumtárs nem bírja megérteni, hogy sima MSDN telepítő rárakva Win7 USB DVD Download Tool-lal az USB-re megy USB3-as portról a telepítő.

Dell3537-em van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40407) Almirobi


Almirobi
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy van egy dell 3521-es laptopom usb-röl szeretném telepíteni de a bios-ban nem találom az usb beállítást. most a lagujabb biosz van rajta. ha valaki tud kérem segítsen SOS.

(#40408) szabonagyur válasza Almirobi (#40407) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Indításkor megnyomod F12-őt, feljön a választó menü és kiválasztod miről akarsz bootolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40409) Almirobi válasza szabonagyur (#40408) üzenetére


Almirobi
csendes tag

addig eljutottam csak ott nem jelemik meg usb lehetőség

(#40410) Almirobi válasza Almirobi (#40409) üzenetére


Almirobi
csendes tag

az usb3-ra visszatérve én úgy tudom hogy csak usb2-es porton lehet

(#40411) szabonagyur válasza Almirobi (#40409) üzenetére


szabonagyur
félisten

USB storage néven kellene lennie.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40412) Almirobi válasza szabonagyur (#40411) üzenetére


Almirobi
csendes tag

azt tudom már raktam gépet újra usb portról de nekem nem jön be az a lehetőség ezért szeretném tudni hogy van e valami beállítási lehetőség a bios-ban ahol ki-be lehet kapcsolni?

(#40413) szabonagyur válasza Almirobi (#40412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nagyon lehet ilyeneken módosítani semmit BIOS-ban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40414) soldi3r válasza szabonagyur (#40413) üzenetére


soldi3r
veterán

"Jobb gepeken" van lehetoseg olyanra, hogy Enable USB in BIOS, vagy valami hasonlo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40415) szabonagyur válasza soldi3r (#40414) üzenetére


szabonagyur
félisten

3521 gépe van, ami BIOS-ban ua. mint a 3537 ami itt van előttem, itt ilyen lehetőséget nem látok azért is írtam, hogy ilyen ebben nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40416) Almirobi válasza szabonagyur (#40413) üzenetére


Almirobi
csendes tag

https://www.dropbox.com/s/c96xd700ppdf41z/20140708_195137.jpg

(#40417) szabonagyur válasza Almirobi (#40416) üzenetére


szabonagyur
félisten

De be van dugva pendrive? Ha be van dugva meg kell jelennie: [link] Ha nincs bedigva értelem szerűen nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40418) somasz válasza Almirobi (#40416) üzenetére


somasz
Topikgazda

másik usb-be dugva ugyanez a helyzet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40419) spyduck válasza Almirobi (#40416) üzenetére


spyduck
nagyúr

2 dolog:
- USB 3.0-rol nem mindig lehet bootolni
- uefi vagy legacy? Ez a legfontosabb!

(#40420) Almirobi válasza szabonagyur (#40417) üzenetére


Almirobi
csendes tag

ha bedugom es F2 vagy F10 nyomok akkor olyan mint ha meghagyna a bios???a Dell felirat alatt nem fut tovább a kék mező és nem reagáll semmire a gép csak leállítani tudom ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot

(#40421) Almirobi válasza somasz (#40418) üzenetére


Almirobi
csendes tag

igen

(#40422) Almirobi válasza spyduck (#40419) üzenetére


Almirobi
csendes tag

legacy

(#40423) Almirobi


Almirobi
csendes tag

A táp csatlakoztatva, EMTEC pendrive, Windows.7.AIO.64bit.Hun ,usb2-port

[ Szerkesztve ]

(#40424) szabonagyur válasza Almirobi (#40420) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbáld ki amit a kolléga írta, hogy másik USB-be dugni, de amúgy lehet simán sz@r a pendriver azért fagy ki. Másik nincs?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40425) Almirobi válasza szabonagyur (#40424) üzenetére


Almirobi
csendes tag

most sajnos nincs nálam másik de minden mást tudok a pendrive-al csinálmi (fájl másolás)

(#40426) szabonagyur válasza Almirobi (#40425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig másik nélkül nem lehet kideríteni hol a hiba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40427) DanielLong válasza szabonagyur (#40406) üzenetére


DanielLong
senior tag

Telepítettem már USB3-ról wint, de semmi előnye az USB2-vel szemben, ugyanis a Windows 7-ben nincs alapértelmezett USB3 driver tudomásom szerint, így csak USB2-ként fogja kezelni.

(#40428) Pano


Pano
addikt

USB 3.0-ás pendrive-ról és hármas porton én is próbáltam Win7-et telepíteni, de nekem se jött össze.
Maga a telepítő elindult, csak amikor elérkeztünk a partíciók listázásához hibaüzenetet kaptam, hogy nem észlelhető támogatott meghajtó.
Próbáltam a Microsoft programját, más programot is, mindig erre jutottam.
Ugyan ezzel a módszerrel a Win 8 felment, teszem hozzá SSD-re 6 perc alatt már az asztalon voltam(!!).

[ Szerkesztve ]

(#40429) Almirobi válasza szabonagyur (#40426) üzenetére


Almirobi
csendes tag

na mindegy beszerzek egy pendrive-ot és megpróbálom azzal
de köszönöm a segítséget

(#40430) somasz


somasz
Topikgazda

Barátom kapott egy 6230-at, panaszkodott a touchpadjére, akadozott, ki lett cserélve. Ezután volt egy fagyása, cseréltem neki ssd-t, ramot, biztosra mentem. Most telepített java-t és a CIB webbank felületén, ami javás, ha kattint, kifagy a touchpad, kifagy a pöcökegér, külső egérrel viszont rendesen működik.

Valami nem kóser és fingom sincs, hogy mi a baj... Ötletek?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40431) soldi3r válasza somasz (#40430) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalam is hasonlo volt a Precin, igaz, nem csak javas oldalakon, hanem mindenhol. Gondolom a bank csere nem jatszik :D
Nezd meg egy linuxszal, valoszinu hogy windows gond lesz nalad is. Driver reinstall?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40432) spyduck válasza Almirobi (#40422) üzenetére


spyduck
nagyúr

F12 a boot menü

(#40433) Satriani1234


Satriani1234
újonc

Sziasztok!

Segítsetek légyszi nekem! Egy Dell 3521-es laptopról lenne szó. Kiakaszt a wifi...óránként le kell csatlakozni, aztán vissza, hogy legyen net...Eredeti oprendszer (win7_64bit) van rajta, a drivereket a dell honlapjáról a Service Tag szám alapján töltöttem le. Próbálkoztam már sok mindennel, a baj még mindig fenn áll! Néztem bios frissítést is, de A12-es van rajta...

előre is köszi a válaszotokat

(#40434) szabonagyur válasza Satriani1234 (#40433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

És mi van ha a Wifi a problémás?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40435) Satriani1234 válasza szabonagyur (#40434) üzenetére


Satriani1234
újonc

A wifivel semmi baj nincs...usb stick és a másik két laptop is frankón működik vele

(#40436) Szulita28 válasza Satriani1234 (#40433) üzenetére


Szulita28
senior tag

Driverek telepítési sorrendjét betartottad?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#40437) Satriani1234 válasza Szulita28 (#40436) üzenetére


Satriani1234
újonc

Jó kérdés...milliószor raktam már rendszert...eddig sose volt probléma...szokásos módon csináltam (alaplapi driverek, aztán wlan, nyomtató, stb...), először egy antivírust...az lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#40438) Feenyx válasza Satriani1234 (#40433) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Amióta megvan a laptop azóta csinálja ezt? Vagy csak egy ideje kezdett el játszadozni ezzel? Azért kérdem mert lehet hogy a routernek a beállításai nem tetszenek a 3521-nek.

[ Szerkesztve ]

(#40439) Satriani1234 válasza Feenyx (#40438) üzenetére


Satriani1234
újonc

Elején nem volt gond...néhány hónapja rosszalkodik, csak nem nagyon van időm foglalkozni vele

(#40440) SzaboZE válasza somasz (#40430) üzenetére


SzaboZE
addikt

Rendes oprendszerrel kéne kipróbálni (pl linux :D )

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40441) thomasvold válasza DanielLong (#40384) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, akkor marad az SSD csere. :(

Pano, neked is köszi.

(#40442) qwertly


qwertly
addikt

Szisztok!

Van egy nem a legújabb notim Dell Latitude E4300 sajnos a billentyűzet bal felső részénél nagyon melegszik ez azért van mert kiszáradt a hűtőpaszta?Másik pedig aksi amely van hozzá már csak 80 percet bír ki,így nézegetem,14000 Ft körüli áron találtam 6 cellásat.És normális ,hogy ennyiért árulnak aksit hozzá? és ezt is csak 6 hónap garival :U.Ha esetleg valaki tud ennél olcsóbbat garanciával kérem küldje el a linkjét.És milyen programmal tudnám az akkumulátor állapotát megtudni a legfontosabb az elhasználódását teljesítményét és hogy eredeti dell aki vagy valami után gyártott típus.

(#40443) SzaboZE válasza qwertly (#40442) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akku normális, az újra is max 1 évet adnak, melegedés a portól van és esetlegesen a kiszáradt pasztától. Szervizes szedje szét lehetőleg vagy hozzáértő, mert az alaplap kiszerelésével lehet a hűtőhöz hozzáférni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40444) KriMes25


KriMes25
csendes tag

Hello,

lenne pár kérdésem Dell Vostro 5470-el kapcsolatban
HDD-vel szerelt változatot vettem Win 8 Pro-val. A gépbe van egy feles méretü mSATA SSD befogadására képes port. Ami infót találtam az szerint az ide beszelet msata SSD-ről nem tud bootolni a rendszer, csak gyorsitótárnak tudja használni.

Első kérdésem az lenne, hogy van-e értelme az 500GB-is 5400-as fordulatú HDD mellé beszerelni egy 20GB körüli mSATA SSD-t. (elég drágák ezek a feles méretüek)?
Második kérdés, ha a HDD-t cserélném le egy 250GB-os SSD-re akkor megoldható-e a géphez kapott Win 8 licens használata utána, müködne-e a backup és a többi?

A gépet 3 éves garanciával vettem, mé van hátra 2,5év. A gép hátulját le tudom szedni gari vesztés nélkül. És a neten talált képek alapján a HDD is cserélhető.

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#40445) #95590400 válasza Satriani1234 (#40435) üzenetére


#95590400
törölt tag

arra ne vegyél mérget. van egy ddwrt-s tplinkem, aminek a wifijére, ha rácsatlakozom, egyes billentyűk gyors egymás után történő leütése után (elég random, hogy mely szavaknál) az e4300 egyszerűen elmegy készenlétbe. mind a kettő (tökegyformák). semmi más wifin meg semmilyen környezetben nem produkálja, csak itt, és minden más cucc megy a rúteren, csak a dellek viselkednek így.
komolyan, kb. a 10-20. alkalomnál jöttem rá. x akta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40446) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok!

Hamarosan dell latitude e5440 tulaj leszek. nekem most két oprendszert adnak a gépemhez, win7 lesz rajta alapbol, de később egy licensz kódal kérhetek rá win8-at win7 helyett. a kérdés az lenne, hogy a gyári driverek miatt maradjak inkább win7-en, vagy támogatja már a Dell kellően a win8/8.1-et is driver ügyileg?

köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40447) Satriani1234 válasza #95590400 (#40445) üzenetére


Satriani1234
újonc

Akkor azt mondod, vegyek egy normális routert? :D

(#40448) soldi3r válasza somasz (#40430) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem nalad mar volt mindket tipus. Miben ereznek kulonbseget, ha az M4500-ban az 540M-es (de lehet 520M van benne) kicserelnem egy 72QM-re?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40449) somasz válasza soldi3r (#40448) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kicsit hangosabb lenne :) (ritkábban menne passzívan.
Nem tudom, mire használod, de ugye több magot, több szálat használó progiknál beljebb lennél. Sok pénzt ne agyj érte, 15-ért szoktak menni 820qm-ek. (Nagyobb cache)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40450) DanielLong válasza KriMes25 (#40444) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez a kérdés engem is érdekelne, mert épp ma jött meg az mSata SSD-m és szerettem volna beszerelni a Dell XT3-as gépembe, amibe notebookcheck szerint a WWAN kártya helyén kéne működnie. Jelenleg se Linux se Windows telepítő nem látja a dolgot és a biosban sem találtam semmi jelét a hardver felismerésének. Egyébként Dellék erről az SSD-s lehetőségről semmit nem írnak a honlapjukon, csak a gép hátulján véltem felfedezni egy SSD feliratot a feles méretű helyen, tehát nem is a WWAN kártyánál. Próbából ide is betettem az egyébként teljes méretű SSD-met és itt sem ismerte fel a gép. Ötlet, tanács, lehetőség?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.