Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) Zoli-bácsi válasza szabonagyur (#46000) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Reméltem hogy így lesz. Akkor szervizbe se kell vinni. :C

Köszi a gyors választ! :R

(#46002) Mattb


Mattb
senior tag

Azt tapasztalom, hogy lassúcska ez a dell ins 3542. Honlapok lassan jönnek be, megnyitok valamit az is, ez miért van? A régi gépem nem csinál ilyet. Tápról megy, tehát az sem lehet gondd.

(#46003) somasz válasza Mattb (#46002) üzenetére


somasz
Topikgazda

Éppenséggel lehetne táp gond.
Mennyin pörög a proci?
Vinyód nem 5400-es?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46004) t72killer válasza Mattb (#46002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szoftveres geb#sz lehet, mostanában a chrome nekem is szenved az otthoni asztali atomerőművön (vizes 4770k+GTX970) - hiába dicsekednek, h ők a leggyorsabb böngésző. Rakj rendet a gépen és próbálj másik böngészőt. Másik lehetőség, hogy valamit kavar a netszolgáltató. Nekem érdekes módon pár oldal lassult az utóbbi időben (pl a PH...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46005) Mattb válasza somasz (#46003) üzenetére


Mattb
senior tag

5400-as a vinyo, de a regi gepben is ilyen van, ha nem lasabb. Mivel nézem a processzor pörgest?

t72killer: Most vettem a gepet 2 napja, win 8.1 64 bit van rajta, most frissített valamit, de még alig vannak rajta dolgok.

(#46006) citqwert2009


citqwert2009
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell 5521 laptopom és mostanában a touchpadja nem akar működni,vagyis mikor bekapcsolom akkor néha egy darabig működik aztán nem és van,hogy a billentyűzet is megadja magát. Ilyenkor ha újraindítom a billentyűzet működik de a touchpad nem.
Van valakinek valami ötlete,h mi lehet a baj? :F

(#46007) mis69 válasza Mattb (#46005) üzenetére


mis69
tag

Feladatkezelő.

(#46008) Mattb válasza mis69 (#46007) üzenetére


Mattb
senior tag

Mit kellene latnom? csak az van ott ami fut.

(#46009) mis69 válasza Mattb (#46008) üzenetére


mis69
tag

Azt nézd hogy hány százalékon pörög a proci. Ha magas pl. 90-100% akkor jó hogy lassan tölt be minden akkor azt nézd meg hogy mi pörgeti magasan. De amúgy Somaszt kérdezd ő biztosan többet tud neked ebben segíteni.

(#46010) Mattb válasza mis69 (#46009) üzenetére


Mattb
senior tag

Hát ezaz, nem pörög magasan.. Majd erdeklodom akkor, köszönöm!

(#46011) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Powerbankot - esetleg egyenesen a Dell Power companion-t használ valaki? Ránézésre elég tisztes kapacitása van (18Ah - ha jól számolom = 133Wh, több, mint duplája a 7450-em akksijának), érdemesebb lenne ilyet használni, mint második akksit?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46012) t72killer válasza t72killer (#46011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínű rosszul számoltam, mert nem 7.4V-ot ad ki magából a companion. Mindenesetre 6cellás, míg a noti sajátja csak 4 cellás. Viszont valamennyi kapacitás elvész a feszültségkonverzión, tapasztalat nélkül tényleg nem lehet eldönteni a kérdést:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46013) sebipayne


sebipayne
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy touchpad felületének érzékenysége általánosságban mennyire konzisztens?
Beszereztem egy használt 15R-5521 gépet és nem értem, hogy a touchpad szélei felé miért nem érzékeli rendesen a kattintást. Kiraktam touchpad ikonját állandóra a tálcán és végignyomogattam a touchpad-et.
Leginkább jobb oldalt, alul, illetve a bal szélén nem érzékeli a kattintást, ráadásul a jobb szélén (szerintem) egészen extrém módon kb. 1,5-2cm-el bentebb kezd csak jól működni. Erősebb nyomásnál is ugyanaz. Nem értem, mert ugyanakkor az érintést ott is érzékeli, szóval jelzi, ha ott mozgatom az ujjam, meg mozog rendesen az egérmutató is.
Mindenféle gesztusok, görgetés, stb... ki vannak kapcsolva a szoftverben.
Korábban nem volt még laptopom, szóval nem tudom, hogy mi számít normális működésnek.
Szerintetek ez egy szoftveres vagy hardveres hiba lesz-e?

[ Szerkesztve ]

(#46014) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, valami olyasmit olvastam régebben, hogy e6430-ban az mSATA helyére tett SSD-re nem szabad windowst telepíteni valamiért. Ez igaz?
Arra gondoltam, hogy oda berakok egy 64 gigás SSD-t arra felrakom a windows 8.1-et, a mostani SSD, tehát a rendes merevlemez helyre pedig berakok egy 500 gigás vinyót, adattárolásra. Ez így járható út?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46015) Mauzes válasza BullZeye (#45981) üzenetére


Mauzes
őstag

De ha ez valóban így van, nem kellene akkor is leszabályoznia, ha akksi nélkül van bedugva a töltő? Márpedig akkor nincs ilyen hiba.

Másrészt ez a probléma egyáltalán nem jött elő a használat első két évében.

A gépet amúgy refurbished vettem, de zsír újnak látszó gyári töltő volt hozzá, LA65NS2-01, PA-12 family.

(#46016) premete válasza oszi666 (#46014) üzenetére


premete
veterán

Van benne egyáltalán msata port?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46017) t72killer válasza t72killer (#46011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben kicsit utánajártam, a companion nem jó üzlet, elég sokat bukik a feszültségkonverzión és messze nem hozza a cellaszámtól elvárható akksiidőt. Ami érdekes lehet még, a dokkportra csatlakozó slice - erről már jobbakat írnak, bár egzakt infó nincs:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46018) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Ma az öcsémmel szerettünk volna a laptopomon (Inspiron i3537 i7es variáció) de arra eszméltem fel hogy elég sűrűn be be laggolgat.. "Grafika" levévé teljesen. Mindent kikapcsoltam csak az futott akkor is laggolt :(
A váltható grafikushoz hozzá adtam + teljesítménycentrikusra lőftem a windows 7et akkor is.. De eddig nem tapasztaltam laggokat.
Valaki esetleg tudna ötletet adni hogy csináljam meg?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46019) t72killer válasza Roxkex (#46018) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Melyik játék, milyen vga? A háló/szerver nem lehet gond?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46020) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igértem beszámolót a Latitude E7450-ről, szóval röviden, mert hnap reggel kelni kell...

Konfi: i7-5600U, 2x8GB RAM, Geforce 840M, 256GB SSD.

Külső: "fekete MACbook feeling" rendes portokkal - ezzel mindent elmondtam: elegáns karcsú - de mégis szilárd darab, kényelmes billentyűzet, egy kicsit fura, bársonyos tapintás, szép képernyő (ips).

Belső: húztam-nyúztam Aidával, Cinebench-el és 3DMark-kal, mind fogyasztás, mind hőfokok tekintetében jól vizsgázott a gép: a proci, és a dVGA egy esetben melegedett csak 80 fok fölé a 25 fokos szobában úgy, hogy csak simán az ágyra volt téve a noti: amikor a Furmark GPU ÉS CPU burn in tesztjét egyszerre futtattam. Komolyabb throttlingot se tapasztaltam, a legdurvább esetben kb 2.8GHz-re fogta vissza magát a proci (3.1-ről, a fentebb említett Furmark nyúzásban). Az aida tudja egyszerre nyúzni a cpu-t, igp-t és a dVGA-t - na itt visszavette magát a proci 1.6GHz-re - itt látszik a dVGA egyik fő haszna: ha nem az igp-t terheljük, akkor egy komolyabb 3D-s alkalmazásban nem kell lemondani kb 40-50%-nyi cpu erőről(!).

Fogyasztás tekintetében (voltcraft konnektoros mérő) pedig kb ott van a kicsike, ahol a párom atom N450-nel szerelt 10"-os netbookja - persze olyan feladatokban, amit a netbook is el tud végezni, pl SD youtube wifiről. Akksiidőt nem mértem még, sztem a következő hónapban nemigen lesz egy akksiürítésnyi időm a gépre:DDD, de a fogyasztásból (PH! hsz gépelése wifin, közben usb winyó pörög: 14-17W) bőven 3 óra fölé saccolok aktív használat mellett is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46021) soldi3r válasza t72killer (#46020) üzenetére


soldi3r
veterán

Billzet mennyire supped?

E30 (oo=[][]=oo)

(#46022) t72killer válasza soldi3r (#46021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint az alapzata? Nem tűnt fel, de elég kemény anyagból van, 6-8 kilót biztos rá kéne tenni, hogy beljebb menjen 1mm-t. Ami nekem picit idegesítő, az a tapadós-bársonyos tapintás, nem tudom, miért csinálták ilyenre - de sztem meg fogom szokni.

Éjjel még annyit csináltam, hogy megbontottam a szerkezetet és kétcsatornássá upgradeltem a RAM-ot, amitől az Aida Photoworxx teszt megtáltosodott (7k körülről 12k-ra ugrott) - érdekes módon az új modulok (Kingston impact black) ketten együtt kevesebbet esznek, mint a gyári egymagában. Fél wattot biztosan csökkent a fogyasztás, de talán egyet is. A gyári modullal sose láttam 10W alatti értéket, ezekkel meg néha lement 9W-ra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46023) somasz válasza Mattb (#46010) üzenetére


somasz
Topikgazda

További tippem a háttérben futó windows update lenne.
Biztonság kedvéért egy dell diagnosztikát is lefuttatnék (bár nem hiszem, hogy gond van).
Valószínűleg az U-s proci és a lassú vinyó szerencsétlen együttállása lehet a gond.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46024) Roxkex válasza t72killer (#46019) üzenetére


Roxkex
senior tag

Proci: Intel Core i7 4500u
Ram: 8GB
Vidikari: AMD Radeon HD8850M

Minecraftozni szeretett volna a gépemen , nem lan nem hálózatban ! Hanem csak kreatívkodni én meg csak segítettem volna neki. De laggoltam elég zavaróan ! Személy szerint a procira merek gyanakodni .. De csak nem .. Azért ennyire !?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46025) Integrale válasza Roxkex (#46024) üzenetére


Integrale
veterán

Nézd meg, hogy mennyin szalad a proci. Lehet, hogy valami oknál fogva neked is beállt 1 magra és 1,8 GHz-re. BIOS reflash, és működik szépen.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#46026) Roxkex válasza Integrale (#46025) üzenetére


Roxkex
senior tag

Reflasheltem a biost (dellről leszedtem , setuppoltam) és most se jó :\
Itt a cpu kihasználtsága:

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46027) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok! Adott egy dell n5110 most lesz 4 éves, fél évente kitisztogatom és azzal általában megoldódik a túlmelegedés probléma, de most olyan helyzet áll fenn, hogy a GPU állandóan melegszik amikor használatban van, 70 fokos alapjáraton ha elindítok egy game-t akkor meg felszökik 90-re közben meg a cpu alapjáraton 50 a gém közbe max 60fokra melegszik amióta kitisztítottam a hűtőt. Aztán persze lelövi magát amint eléri a 100-at.. Hol lehet a gond? A gpu-t kéne újra pasztázni?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#46028) somasz válasza ktomcat (#46027) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha még nem volt újrapasztázva, csak kifújkodva, akkor mindenképpen érdemes.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46029) Mattb válasza somasz (#46023) üzenetére


Mattb
senior tag

Valóban, a gép ajánlott fel frissítést, de mostmárcsak olyat ír, hogy frissítés és ujrainditás. Előtte pedig a leállításhoz írta. Addig frissítsem ezeket amig el nem fogy?

(#46030) somasz válasza Mattb (#46029) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen. Ez pörgeti a gépet a háttérben, amíg el nem fogy.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46031) TayRol


TayRol
veterán

Adott egy Dell 6220, ami nem akar bekapcsolni. Egyszer még jó volt, feltettem töltőre, onnantól kezdve semmi. A 3 piktogram közül a hdd és a wifi világít, az akksi pedig villog. Pár másodperce felpörög a ventillátor, aztán kikapcs. Mind akkuról, mint hálózatról működtetve ez van. Mi lehet a gond?
Melóznék sos, de nem tudok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#46032) somasz válasza TayRol (#46031) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ramra panaszkodik, szedd ki és rakd vissza.

Ha nem javult meg, jelentkezz!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46033) TayRol válasza somasz (#46032) üzenetére


TayRol
veterán

Ok, működik.
Ez miért volt?

Ma párszor meg-megröccent a rendszer, de semmi extra gondot nem észleltem.

(#46034) somasz válasza TayRol (#46033) üzenetére


somasz
Topikgazda

Meló után futtass le egy részletes dell diagnosztikát! Hátha mond valamit.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46035) Nimda válasza Shady313 (#44448) üzenetére


Nimda
addikt

Sziasztok!

Mi az a PX alkalmazás profil, az AMD driver telepítőben?

[ Szerkesztve ]

(#46036) SzaboZE válasza fronter67 (#45841) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pucold ki a hűtőt, pasztázd újra. Ez van, ha megy a speedstep, akkor leginkább maxon fog menni a CPU, a mai cuccoknak kell kraft (még egy weboldalnak is).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46037) SzaboZE válasza Mauzes (#45944) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gondolom garanciális a géped. Be kell jelenteni a hibát a dellnek. Ha nem garis javításról lenne szó, akkor előtte úgyis szólnak.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46038) SzaboZE válasza iSonic (#45954) üzenetére


SzaboZE
addikt

Már bocs hogy beleszólok, de ez a router sima n-es, nem tud AC-t, de még 5Ghz-et sem.

szerk: látom már szóltak :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46039) Nimda válasza Nimda (#46035) üzenetére


Nimda
addikt

Erre valaki? sajnos a neten sem találni infót erről :(

(#46040) t72killer válasza Nimda (#46039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Részemről X, de ajánlom a Catalyst topicot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46041) Nimda válasza t72killer (#46040) üzenetére


Nimda
addikt

Sajna ott sincs használható infó, de azért köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#46042) miiivaaaann?


miiivaaaann?
újonc

Sziasztok!

Egy másik pókeres topikból irányitottak át ide, annak reményében, hogy itt több kompatibilisebb választ kaphatok a "problémámra". Az eredeti hozzászólásom: "Sziasztok!

Elolvastam pár hozzászólást (1-1.5 évre visszamenőleg+monitor topikot talán ezek aktuálisak). 4-5 éve játszom pókert fő foglalkozásként űzve. Bátyám gépén kezdtem (17 colos, képcsöves monitor), majd beruháztam egy Dell Studio 1558-ra (laptop a kettős élet Pest-Fehérvár miatt) (intel core i5, 4GB RAM, 7200 rpm wincseszter, FHD kijelző, 1GB videokártya (nem tudnám megmondani milyen) és SyncMaster BX2250 es (21,5col, FHD) monitorra. Tökéletesen meg vagyok elégedve a kettő kombinációjával 4-12 asztalig kényelmesen (esetenként 12-15 max). Tapasztalatom alapján itt megjegyezném, hogy a dell 3 év garancia+1 év bolti gari (nekem egyben volt, winhome7 el együtt 288 470 Ft , 2010. 12. 10-ei kiszállítással)
nagyon megéri, nekem a 3. év végén halt be az alaplap meg a vinyó+ 1 hónapra rá a tápkábel (drága lett volna javíttatni. Biztos, hogy legközelebb is fogok venni+ 1 évet ha lehet).

Namost: az elmúlt 3 hétben 3-szor kereste meg a gépemet a kékkaszás, gép elemzésből úgy tűnik, hogy a videókártya vérkeringése kezdi felmondani a szolgálatot.

A kérdésem az lenne, (gépet elsődlegesen pókerre használom, + filmezés/streamelés, azt viszont napi 10-12 órában), hogy ha a közeljövőben laptopot vennék (itt megint lehetne kérdés hogy kb 300k ból nem lenne-e jobb egy izmosabb otthoni nagygép ami tuti megbírkózik az FHD+ monitorokkal vagy maradjak egy nagyPC helyettesítő modelleknél (itt ugye a strapabírás tekintetében üzleti modellek jönnek szóba IMO) + nagyobb FHD monitor), azt milyen videokártyával tegyem? Dedikált vagy integrált? (ugyanis az egyik laptopszalonban elhangzott egy olyan kijelentés, hogy az integrált videókártyák tovább bírják és én mindenképpen hoszabb távra terveznék). Elegendő-e egy integrált videókártya: 2-3 pokerkliens, 4-16 asztal, HM2 (600-700 ezres adatbázis+vennék hozzá handeket), skype, mondjuk flopzila + 1-2 keresőoldal (pl: scoope) futtatásához? SSD-t (250 es samsung evo 850) már beszereztem, de 10 asztalnál néha látszik a lassúlás, jön a RAM fejlesztés, tapasztaltabb kollégák hozzászólásai alapján. Megbírkóznak e az integrált kártyák mondjuk egy 27-30 colos FHD (gondolom igen) vagy jobb felbontású monitorokkal?

A válasz előre is köszi!"

(#46043) oszi666 válasza miiivaaaann? (#46042) üzenetére


oszi666
őstag

What, szimultán több asztalon pókerezel, és ez a foglalkozásod? Hát ilyet még nem hallottam....

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46044) szabonagyur válasza oszi666 (#46043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig nem ritka jelenség, több barátom is ezzel foglalkozik. Normális tétekben játszanak, járnak külföldi versenyekre stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46045) t72killer válasza miiivaaaann? (#46042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok szaki, csak a 0.02$-os 5letek:
1. Mindenképp dedikált VGA-ra hajts rá. Nem tudom, mennyire hardverigényes maga a pókeraktvitás a megjelenítést leszámítva, de sok előnye van annak, ha a vga ki van szervezve - kapásból nem melegíti a procit, így ha arra szükség van, rendesen ki tud pörögni.

2. Sztem a mai jobbféle laposok megbirkóznak a feladattal, bár a sok folyamat miatt kelleni fog a 4 mag és a jó hűtés, leginkább egy használt Precision vagy HP Elitebook workstation-t tudnék javasolni Sandy Bridge vagy újabb 4magos procival+dVGA-val és displayport kimenettel. Ja, és az adatbázis-kereséshez kell az SSD, a 850 EVO jó lesz. Annak még utána kell érdeklődni, hogy lehet használt gépre garikiterjesztést venni.

Amúgy ha nem muszáj mozgatni a rendszert - a sok monitor miatt amúgy is macerás - akkor inkább egy ITX-méretű asztalit javaslok 4magos i5-tel, dVGA-val, sztem költséghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46046) szabonagyur válasza t72killer (#46045) üzenetére


szabonagyur
félisten

DVGA felesleges..

Ha meg komolyan tolja a pókert a 4 magos notik kevesek, asztali gépben is határeset, főleg ha használ valamilyen monitorozó, statisztikai programot kiértékelésre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46047) oszi666 válasza szabonagyur (#46044) üzenetére


oszi666
őstag

Nem semmi. Ma is tanultam valami újat :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46048) soldi3r válasza t72killer (#46045) üzenetére


soldi3r
veterán

Hol nyujtana itt elonyt egy dedikalt GPU az Intellel szemben? (sehol)

E30 (oo=[][]=oo)

(#46049) premete válasza soldi3r (#46048) üzenetére


premete
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a notebook élettartamát a dedikált gpu megfelezi.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46050) soldi3r válasza premete (#46049) üzenetére


soldi3r
veterán

Azt mar talan nem, de mindenkepp meg egy hibaforras. :K

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.