Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41651) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

Van egy jópár éves Inspiron 1525 gépem, amivel a következő problémám van:
eredeti akksi kipurcant, így vettem egy utángyártottat, amit nem töltött föl a gép..
kicseréltettem egy másikra, de azt sem töltötte fel..
így a múlt héten elvittem szervizbe, ahol azt mondták, h a noti töltés funkciója purcant ki écs csak hálózatról mükszik.
Ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Alkatrészcsere?
Mindenki javaslatát köszönöm előre!

(#41652) SzaboZE válasza RudiSteel (#41651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Induláskor nem ír ki valami olyasmit a gép hogy nem ismeri fel tápot? Ugyanis táp hiba is lehet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41653) ImI87


ImI87
őstag

Hali!

Azt honnan lehet megtudni,m hogy egy 5737-ben milyen wifi adapter van? úgyértem hány antennás, milyen szabványú, és mi a max elvárható net sebesség egy komoly routertől ?

(#41654) SzaboZE válasza ImI87 (#41653) üzenetére


SzaboZE
addikt

aida

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41655) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok

Adott egy Dell 5521-es 3 év garival, szeptember 8-án épp 1 éves múlt a laptop, viszont szeptember 6-én írtam a fix direct-nek online felületen mert az Edigitaltól oda küldött mint hivatalos szerviz, közbe a jótállási papíron CHS volt mint utólag kiderült...

A lényeg, hogy 2000-0132-es hibakód jön a diagnosztikában, és cseszik akksiról működni, valamint azt írja, hogy az akksi meghalt és cseréljem le...

Az akksi nem volt sokat nyúzva, 1 év alatt 55 ciklus lett belerakva..

Menjek a Fix direct-hez, vagy menjek be a CHS-hez, vagy egyáltalán megéri-e bemennem valamelyikhez is, tekintve, hogy az akksiról van szó és 1 év után\határán??

Válaszotok Köszönöm Előre Is! :R

Üdv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41656) kistewe válasza Jojo5 (#41655) üzenetére


kistewe
tag

Nemrég volt erről szó és én amellett teszem le a voksomat , hogy az akku fogyóeszköz és tudomásul kell venni , hogy x időnként ( nálam max. 2év) cserélni kell, DE az 1 év vagy 1 év és pár nap szvsz kevés ! nekem 1 év után ( E6430 , 6 cella ) kezdett üzengetni , hogy készüljek lelkileg , hogy már nem tökéletes...szerintem csapni kell az asztalra és kérni egyet gariba főleg ha jelezted az 1 év lejárta előtt , hogy behalt teljesen, ha csökkenne a teljesítménye és már kevesebbet bír ez egy dolog de ez ha jól értem kipurcant....

uff stewe

(#41657) Jojo5 válasza kistewe (#41656) üzenetére


Jojo5
őstag

A jotallas a chsbe szol de en a fix directhez jelentettem be ahonnan vissza is irtak az ervenyes gari miatt, akkor most nem az ha chs helyett ahova szol a jotallas mas ugyanolyan markaszervizbe viszem ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41658) SzaboZE válasza kistewe (#41656) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy 6430 pont 2x annyiba kerül, mint egy 5521 ;)
Lehet próbálkozni a garival, de szerintem a dellnél kell kezdeni, mert a szervizpartner nem fog tudni mit kezdeni vele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41659) kiskaktusz válasza Jojo5 (#41657) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem bolti garanciád van, hanem gyártói, tehát a szerződött dell szervizek közül gyakorlatilag abba viszed, amelyik szimpatikus, vagy jókat hallottál.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41660) Jojo5 válasza SzaboZE (#41658) üzenetére


Jojo5
őstag

Azaz markabolt ?

Vagy mire gondolsz ? Neten vegyem fel veluk a kapcsolatot?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41661) SzaboZE válasza Jojo5 (#41660) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dell központi 80-as számát hívd. Ha elfogadják a garis cserét, akkor pedig választhatsz, hogy melyik szervizbe vinnéd vagy ők jelölnek ki neked egyet. Sőt az is lehet, hogy futár hoz egy akkut és nem kell sehova menned.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41662) nebulah


nebulah
újonc

Sziasztok,
problémám van a notebookom wifi kártyájával (Dell wifi 1705). Gyakran szakadozik a net, nehezen csatlakozik újra vagy egyáltalán nem sikerül neki. Más eszközök tökéletesen mennek a routerrel. Másnál sem tökéletes az adapter ([link]), így azon gondolkozom, hogy kicserélem egy Intel Wifi 5300-ra. Szerintetek megoldódna a problémám ?
Azzal lehet gond, hogy a gép csak két antennás, nem három ?

[ Szerkesztve ]

(#41663) Jojo5 válasza SzaboZE (#41661) üzenetére


Jojo5
őstag

Most hívtam, de cseszték felvenni... :(((

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41664) vwpolopg válasza Jojo5 (#41663) üzenetére


vwpolopg
őstag

9 vagy 10 után elérhetőek, nem emlékszem pontosan.

(#41665) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!

A Dell Inspiron 7537-es notebook-hoz van valahol SSD kompatibilitási lista? Vagy pl. bármely Samsung-ot beletehetjük?
Esetleg 7537-es tulaj, ő milyen SSD-vel használja?

(#41666) szabonagyur válasza ZGO (#41665) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amilyet akarsz csak 2,5" legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41667) ZGO válasza szabonagyur (#41666) üzenetére


ZGO
tag

Köszönöm! :R

(#41668) Jojo5 válasza vwpolopg (#41664) üzenetére


Jojo5
őstag

Köszönöm!

más:

Bevittem, a Fix Direct-be tekintve, hogy hozzájuk adtam le a bejelentést, mégpedig, amikor még 1 éven belül volt, erre a kiscsaj a pultnál, hát ez már 1 éven kívül van, mondom igen, de én az 1 éves garin belül adtam le a bejelentést....
El kellett volna juttatnom hozzájuk még múlthét hétfőn amikor még az utolsó napja volt az 1 évből... mondom nem mindenki dolgozik úgy, hogy ezt a röpke 1,5 órás utat megtegye 5-ig, mire ő, hát akkor nem fogják elfogadni...

Remélem nem kell előadnom magam és asztalt csapkodni....

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41669) RudiSteel válasza SzaboZE (#41652) üzenetére


RudiSteel
tag

De kiirta. Viszont a szervizbe eredeti akksival vittem be, ott vmivel megmérték és mondták h nem tölti az akksit.

(#41670) hattila07


hattila07
csendes tag

Sziasztok,

Rendelkezem egy Dell inspiron 15r se - 1tb hdd + 32 gb os ssd specifikacioju laptoppal. irst(intel rapid storage technology) szaladgal rajta, az ssd cashelesnek szolgal.
Azon gondolkodtam, hogy a regi ssd helyere veszek egy 240 gb-os ssdt, es arrol futtatom majd az ost, illetve a gyakran hasznalt programokat.A terrás winyot meg egyeb adatok tarolasara fogom hasznalni. Dell forum olvasasa kozben viszont olyanokat olvastam h. sokan probaltak uj ssdt beszerezni a régi helyére, de nem mukodott,vagy csak a 32gb-osat tamogatja cashelesre,tehat lehet cserelni max a casheles nem fog mukodni, stb..

Van ebben valakinek valamilyen tapasztalata? illetve ha valaki cserelte mar ilyen gepben az ssdt es mukodik neki akkor legyen szives ossza meg tudasat :)

(#41671) Luck Dragon

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy DELL Latitude E5500 47,000 ft használtan jó vétel e 6hónap garanciával, amit tudd,Előre is köszönöm a válaszotokat. :R
Azonosító Dell Latitude E5500
Kijelző méret, felbontás, típus 15,4" 1440x900 HD+ MATT
Processzor Intel Core2 Duo T7250 2x2Ghz
Memoria 2GB DDR2 800Mhz
HDD 80GB SataII
Optikai meghajtó DWD RW
Videókártya Intel 4500HD GMA
Hálózat Gigabit
Wifi 5100 AGN
Webcamera Nincs
Bluetooth nincs
Audió sztereo
Kártyaolvasó SD Kártya olvasó
Ujjlenyomat olvasó Van
Perifériák S-video
FireWire Van
PCMCIA Van
Sorosport Van
VGA Port Van
USB 2.0 4 darab USB 2
Billentyűzet Europai
Dokkolhatóság igen
Szín Fekete
Akkumlátor Li-on 6 Cellás
Tömeg 2.54 Kg
Tartozékok Hálozati töltő

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41672) SzaboZE válasza Jojo5 (#41668) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem hittél nekem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41673) Jojo5 válasza SzaboZE (#41672) üzenetére


Jojo5
őstag

De hittem, csak a Dell-t nem értem el, ezért is hívtam fel őket közvetlenül, nem értem rá egész nap sajnos.

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41674) SzaboZE válasza RudiSteel (#41669) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert - mint írtam - ha nem ismeri fel a tápot a gép, akkor nem tölt. Ki kéne próbálni egy biztosan jó táppal.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41675) SzaboZE válasza Jojo5 (#41673) üzenetére


SzaboZE
addikt

1 év után csak a dell fog tudni segíteni, szervizpartner nem, sajnos ott kell próbálkoznod.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41676) Jojo5 válasza SzaboZE (#41675) üzenetére


Jojo5
őstag

Ha visszadobják a gépet, akkor kopogtatok a dell-nél, a hölgy azt mondta, lehet a szervízesek jó arcok lesznek.

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#41677) hardverhudi válasza Luck Dragon (#41671) üzenetére


hardverhudi
tag

Attól függ mire szeretnéd használni :)
2gb ramot én kevésnek érzem,de persze ez tényleg használat függő.

(#41678) RudiSteel válasza SzaboZE (#41674) üzenetére


RudiSteel
tag

Bocsi,lehet ködösen fogalmaztam: a szervizbe az eredeti "rossz" akksival vittem (azt normálisan felismerte), majd ott kiszedték és kipróbálták egy eredetivel illetve vmi fázismérő eszközzel és úgy sem adott az akksi felé töltést. Szóval itt az a kérdés,h mit kellene kicserélni a gépben, hogy töltsön? Az egész alaplapot?

(#41679) soldi3r válasza Luck Dragon (#41671) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kiugroan jo, de nem rossz. Ennyiert mar E6400-at kapni, ami magnezium otvozet, nem muanyag, igaz 14".

E30 (oo=[][]=oo)

(#41680) SzaboZE válasza RudiSteel (#41678) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha ők ezt állapították meg, akkor lehet őket kellene kérdezni. Vizsgálat nélkül nem tudunk neked választ adni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41681) Luck Dragon válasza soldi3r (#41679) üzenetére

Legtöbb amit szeretnék hogy egy 2010 Office el vigyen, és menjen a net rajta, sulira kell nekem és folyton úton lennék vele . Másik az általad írt 6400 még nem találtam, esetleg hol lelhetnék rá? :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41682) mghltm válasza Luck Dragon (#41681) üzenetére


mghltm
addikt

apron nezd meg oket

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41683) soldi3r válasza Luck Dragon (#41681) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha sokat hordod, akkor mindenkepp az E6400-as. Az jobban birja a strapat es 1 merettel kisebb. A nagyobbik felbontasu panellel keresd.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41684) badd


badd
tag

Sziasztok!

Hol lehet kapni Magyarországon Latitude E6520-hoz HDD keretet amivel az optikai meghajtó helyére tudok merevlemezt rakni?

Előre is köszönöm!

(#41685) somasz válasza badd (#41684) üzenetére


somasz
Topikgazda

Optibaykeret.hu
Vagy keresd Chasert.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41686) üszök


üszök
őstag

Beírom ide is,hátha van ötlete valakinek.

Adott egy Dell inspiron 3521 Celeron procival. Feltettem rá egy Win7 Prof 64 bitet,és nem bírok internetet csinálni rá. Ha be dugom a Routerbe vezetékkel akkor ki írja,hogy internet elérés,de nincs net,mert a böngészők nem töltenek be semmit,idő túllépéssel leállnak.Ha Wifin keresztül csatlakozik a routerhez, ott a kis háromszög,hogy nincs net elérés. Nyilvános hálózatot ír és csak a kis padot látni,hogy nem azonosított hálózat,ezt át sem tudom állítani másra.A kapcsolatoknál pedig ott van,hogy csatlakozott a hálózatomhoz.Ha bedugom a modemből a kábelt egyenesen a gépbe,akkor minden jó,lehet netezni. Tavaly mikor vettük ezt a gépet akkor is ezzel cumiztam vagy 2 napig de már nem emlékszem mitől lett jó. A routeről megy még más is probléma nélkül. A Dell oldaláról feltettem a drivereket amik szerintem kellenek,de nem megy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41687) szabonagyur válasza üszök (#41686) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Dell oldaláról mindent fel kell rakni, nincs olyan, hogy ami szerinted kellhet...

UI: nem kell egyből minden témába berakni a kérdésed...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41688) üszök válasza szabonagyur (#41687) üzenetére


üszök
őstag

Ezeket raktam fel a bios kivételével.

És igazából ott is témába vág.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41689) szabonagyur válasza üszök (#41688) üzenetére


szabonagyur
félisten

Témába vág, de egyszerre 2 helyen kérdezni hülyeség mivel lehet rég megoldják neked a másikban a problémát mire ide (jobb esetben) beírod, hogy tárgytalan... Én ezért nem érzem fairnek, hogy 2 fórumban túráztatod az embereket, mivel valószínűleg az első lépések itt is, ott is ugyanazok lesznek...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41690) Luck Dragon válasza soldi3r (#41683) üzenetére

tiborandras&soldi3r Köszönöm szépen a segítség nyújtást. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41691) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a kis Dell Inspiron 3537es gépemre a Linux Mint 17 Cinnamon verziót és szeretnék C -ben szeretnék "programozni" , mert ott van a házi feladat ( hello world megírása )
No már most amikor a "gcc main.c" parancsal szeretném fordítani akkor egy ilyen hiba üzenetet kapok:

"Fatal error: stdio.h: No such file or directory" ....

A megfelelő mappában vagyok illetve a megfelelő fájlt akarom fordítani.

Illetve egy teljesen másik probléma:

Felraktam a WiFim driverét a illesztőprogram kezelőből DE amikor a wifit bekapcsolom akkor rögtön kikapcsolja magát. Erre valaki tudna megoldást ?

Előre is köszöntem a segítségeteket ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41692) üszök válasza szabonagyur (#41689) üzenetére


üszök
őstag

Három fórumban túráztattam az embereket,és úgy néz ki,hogy a nem szakmai topikból kaptam a legkorrektebb segítséget,komplett leírással. Innen rajtad kívül más nem reagált mint láttad,a Win 7-ből kaptam jó tippet a kábel cserére,de azt fejből írták az emberek,nem kellett hozzá túráztatni magukat.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41693) üszök válasza szabonagyur (#41689) üzenetére


üszök
őstag

Ide is csak a te kedvedért. :C
A driverek nem megfelelő sorrendben történő felrakása miatt nem volt vezeték nélküli netem.
Nem tudtam,hogy a Dell ilyen kénes a sorrendre.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41694) szabonagyur válasza üszök (#41693) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak a Dell kényes rá, több gépnél is írtuk, hogy van egy ajánlott sorrend... chipset, vga, stb

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41695) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Lassan 2,hete írtam a Humansoftnak a garancia hosszabbítása miatt,de még semmi. :(((
Mennyi idő még válaszolnak?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41696) BBéci válasza Biluxzsolt (#41695) üzenetére


BBéci
titán

A CHS-től 11 nap múlva kaptam választ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41697) BBéci válasza Biluxzsolt (#41695) üzenetére


BBéci
titán

Más kérdés, hogy kitörölhetem vele... :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41698) Biluxzsolt válasza BBéci (#41697) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Na! Olyan sokat mondtak?
Nekem épp ma 2 hete. de most rákérdeztem megint.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41699) BBéci válasza Biluxzsolt (#41698) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég beírtam ide, hogy 1 évre 29e forintot kérnek, 2 évre 45-öt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41700) Biluxzsolt válasza BBéci (#41699) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Most kaptam választ.Az n7110-re 70 dollár nettót írtak 1 évre.3 év NDB garim volt akkor most ez is az lenne?
és az mennyi a bruttó(+27%áfa)vagy mi jön még rá?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.