Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41101) somasz válasza mghltm (#41095) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nincs különbség, van egy dummy a billentyű alatti kettő slotban, oda csak akkor tehetsz ramot, ha i7Q procid van.
Működik, csináltam már.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41102) Dell XPS válasza GrooveHero (#41092) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt nem tudtam, láttam közben megválaszolták a lehetőségeidet (ST - alapján is lekérdezhető egyébként), de i7-640M -ig bővíthető a noti.

Üdv, Dell XPS

(#41103) kuszkusz5 válasza enzahobi (#41077) üzenetére


kuszkusz5
csendes tag

Ha te is azt tapasztaltad, hogy a lemez erősíti hangot, akkor én megpróbálnám a többi csavart is meglazítani, esetleg az összeset egyszerre, történik-e valami.
Azt terveztem én is hogy a hangos alkatrészt leszigetelem, de szerencsére erre nem lett szükség.

(#41104) mghltm válasza somasz (#41101) üzenetére


mghltm
addikt

a gyarilag i5-os lapban mukodik a quad i7? nem keves neki a vrm? pld e6400-ba fizikailag bele lehet szerelni a q9100-at de meg sem moccan. e6500-ban elindul rendben

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41105) GrooveHero


GrooveHero
addikt

somasz és Dell XPS na igen, ez itt a gond, hogy a lap nem enged több RAM-ot. Ahhoz már másik alaplap kellene. De ha így is összeadom, akkor a lapos árának megfelelő összeg jön ki. Mindegy, majd szépen lassan apránként. :)) Szerintem a 8 giga is elég lesz, amúgy is csak dolgozni tervezem a laptopot, filmnézős, netezős, letöltős gépnek ott a PC, nem fogok 17"-on filmet nézni, mikor ott a 46" :D
Amúgy a procit, VGA-t hol lehet beszerezni? Ebay-en?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41106) Dell XPS válasza mghltm (#41104) üzenetére


Dell XPS
veterán

I7-es processzorhoz minimum három fázisú tápáramkör kell, a képen látni a foglalat felett : [link]

Üdv, Dell XPS

(#41107) Dell XPS válasza GrooveHero (#41105) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben somasz kolléga nem tud részedre most ajánlani vagy beszerezni, akkor marad az eBay lehetősége. :)

Üdv, Dell XPS

(#41108) GrooveHero válasza Dell XPS (#41107) üzenetére


GrooveHero
addikt

Rendben. Néztem az i7-est, olyan 189 dolcsi+szállítás. Ez még nem is annyira húzós. Inkább a VGA lenne az. Nem tudom, hogy max milyen quadro megy bele, vagy esetleg Ati. Hátha hasonló árért lehetne kapni jobb firepro-t, feltéve, ha belemegy.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41109) lord.lakli válasza GrooveHero (#41108) üzenetére


lord.lakli
őstag

Korábban linkeltem neked a dell-es spec sheet-et. Kiszedve:
ATI FirePro™ M7820 Graphics with 1GB DDR5 dedicated memory (supports ATI Eyefinity multiple display technology5
)
NVIDIA® Quadro® 5000M Graphics with 2GB DDR5 dedicated memory
NVIDIA Quadro FX 2800M Graphics with 1GB DDR3 dedicated memory
NVIDIA Quadro FX 3800M Graphics with 1GB DDR3 dedicated memory

(#41110) mghltm válasza Dell XPS (#41106) üzenetére


mghltm
addikt

szereltel / foglalkoztal ilyen tipusu geppel vagy csak tipp a reszedrol?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41111) GrooveHero válasza lord.lakli (#41109) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, láttam, néztem, hogy mik a variációk. Ahogy nézem annyi a különbség, hogy az Ati-ban már GDDR5-ös memória van, az Nvidia 2800M-ben meg csak GDDR3.

szerk:

nos lényegében annyival jobb az Ati, hogy kiscit később jött ki, támogatja a dirextX11-et, nem 500, hanem 700Mhz a core speed, a memory bus 256 bites, nem 128, a shader procik száma 800 a 96-tal szemben, shader model 5.0, és OpneGL 4.0 támogatás.
Nagyjából ennyi. Egyértelműen jobb az Ati :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41112) Dell XPS válasza GrooveHero (#41108) üzenetére


Dell XPS
veterán

Heatsink kérdése? Szvsz ilyen bővítés tervezéssel már megvehetsz egy M6600-ast is i5-el. Át kell gondolni! :)

(#41110) tiborandras: nem tippnek szántam! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#41113) GrooveHero válasza lord.lakli (#41109) üzenetére


GrooveHero
addikt

kettőt kérek, köszi :((( :((( :O

[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41114) lord.lakli válasza GrooveHero (#41113) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nézd meg az utódját - szép lenne egy ilyen :)

(#41115) GrooveHero válasza lord.lakli (#41114) üzenetére


GrooveHero
addikt

Uh, na ez kemény. Ez már nem tudnám kihasználni :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41116) somasz válasza mghltm (#41104) üzenetére


somasz
Topikgazda

M4500, m4600, m6600, m6700 tesztelve, mindben ment a Q.
Az általad említettekkel nem volt dolgom. 6420,6520,6530 is volt már az orrom előtt cserélve Q-ra, igaz, quadrós volt mind a nagyobb bordával.

Nem hiszem, hogy megérné külön lapot gyártaniuk.
Régen nem tudom, mi volt.

GrooveHero: asszem az m6500-be még nem megy bele mindegyik mxm3b-s kártya, csak olyan, amivel gyártották.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41117) GrooveHero válasza somasz (#41116) üzenetére


GrooveHero
addikt

Egyelőre sztem el leszek a 2800M-mel is. Mivel az 5000-es több, mint egy 100-asba fáj :(

De ha meg tudnál nyugtatni, hogy az belemegy, annak nagyon örülnék. :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#41118) soldi3r


soldi3r
veterán

Aki E7440 vasarlasan gondolkodik ne tegye, vegye meg :) Egyedul a billentyuzetet erzem kicsit rosszabbnak, mint a 6330. Kizeljoje piszok jo, az M4500 LGP panelje elbujhat mellette, AUO B140HAN.
A vastagsagabol kiindulva azt hittem kicsit nyeszlettebb lesz, de nem, minosegi cucc.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41119) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Egy DELL INSPIRON 3537nél megoldható-e az , hogy egy bejövő WIFIT (internetet) megosszak a laptopról mint ha egy ROUTER lenne (virtuális routerként használnám a gépet)..
Ha igen , akkor hogy ? - Mert hallottam olyat is , hogy a 3537 nem tudja ezt ... (elvileg!) De gondoltam itt Ti többet tudtok ! :P
Előre is köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41120) szabonagyur válasza Roxkex (#41119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Meg lehet osztani mindent, de Wifi-s netet kábelen tudsz tovább osztani vagy veszel még egy Wifi-t.
Ha kábelen jön a net akkor a Wifi-t tudod Wifi routernek használni, de abban nem vagyok biztos, hogy hány eszköz számára tudod a jelet továbbítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41121) premete válasza soldi3r (#41118) üzenetére


premete
veterán

Az újabb haswelles E7240-esekben is korrekt kijelző van, az első haswellekben botrányos volt, az újakban LG Philips és egész szép képe van.
@w8.1.1 wifi hotspot 10 eszközt tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#41122) Roxkex válasza szabonagyur (#41120) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nah , az nagy kár :(
Koleszba wifivel fogom a netet és azt kéne tovább osztani mert igen gyenge -.-"
De köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41123) soldi3r válasza premete (#41121) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem TN, de nem is IPS, valami AHVA, egyelore nem tudom hova tenni, de FHD 14"-on ezzel a kijelzovel nagyon szep. Viszont helyenkent hasznalhatatlanul aprok a betuk meg 150%-os nagyitasban is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41124) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

E6220-hoz a 9 cellás slice akksit merre tudnám beszerezni biztonságos forrásból Mo.-n belül és mennyiért?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41125) Amarton


Amarton
tag

Sziasztok,

DELL INSPIRON 3537 hogyan lehet a touchpad scroll-t működésre bírni?
Windows7 64 bit, amit használok.
A dell honlapjáról az összes drivert letöltöttem és telepítettem.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#41126) lord.lakli válasza Amarton (#41125) üzenetére


lord.lakli
őstag

dell touchpad progiban tudod beállítani, hogy hogyan működjön.

(#41127) thotzoltan válasza attosz1120 (#28868) üzenetére


thotzoltan
tag

Szia!
jutottál valamire?
Mert nekem is ezt írja ki..és nem boldogulok vele...usb2.0 crw
dell inspiron 5520 i7
a nagyobbik gondom az,hogy nem hajlandó a memóriakártyát felismerni a kártyaolvasó,ha meg külső kártyaolvasóval próbálom meg USB porton keresztül,állandóan formázni akar,de semmi más..
valami ötlet?
Win 7 op rendszer van rajta 64 bites..8gb ram..stb..

(#41128) somasz válasza thotzoltan (#41127) üzenetére


somasz
Topikgazda

Realtek card reader drivert töltsd le dell honlapról!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41129) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

A napokban hozzámkerült egy DELL Inspiron 1545 laptop winyó nélkül.

Beleraktam egy wd sata3-as 500-as winyót és nem látja a gép biosban sem. A winyó 100% hibátlan.

Azt kiderítettem, hogy nem támogatja a sata3 sebességet a laptop. De bárkit megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy ez nem lehet gond maximum csak sata2 sebességgel fog menni.

Szerintetek mi lehet a gond? Létezik, hogy a sata3 miatt nem látja?

Köszönöm!

Az a fázis amelyik ráz is!

(#41130) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Adott egy 7720, ilyet még nem tapasztaltam. Sem F2-vel BIOS-ba, sem F12-vel nem lép be a boot menübe. Próbáltam FN-t lenntartva is, semmi rekació, csak simán elindul a Win.. Mi lehet a gond?
Külső billentyűzetem most nincs.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41131) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van egy Dell Inspiron 7537 laptop.
Normális az, hogy ha tötőről használom, tehát kipacsoláskor 100% az akkumulátor, 3 nap múlva ha bekapcsolva töltő nélkül, az akkumulátor szint 62%, 2 héten belül pedig kikapcsolt állapotban teljesen lemerül az aksi.
Miért merül ennek az akkumulátora kikapcsolt állapotban is?
Szar az akkumulátor, vagy a BIOS beállítások olyanok, hogy kikapcslva is fogyaszt?
Kérlek segítsetek, mert ha szar az aksi, tudom gariztatni az egész laptopot....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41132) szabonagyur válasza VGYke (#41131) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez szerintem akksi hiba erősen.

Igaz 3537-em van de ha ma kikapcsolom 24%-on holnap is annyin lesz, illetve pár nap múlva is ez tuti. Egy új gépnél nem kéne magától ilyen sokat veszítenie az akksinak a kapacitásából.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41133) weiss válasza weiss (#41086) üzenetére


weiss
addikt

Valaki futott bele ilyenbe?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41134) lord.lakli válasza VGYke (#41131) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egy naiv kérdés (bocsi érte), de kikapcsolod és nem altatod, ugye? Másrészt nincs olyan USB, ami kikapcsolt állapotban is tud tölteni és BIOS-ban is engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#41135) VGYke válasza lord.lakli (#41134) üzenetére


VGYke
addikt

Én kapcsolom ki, kikapcsol! Nincs USB bedugva... Ha nem hardver hiba, arra gondolok, hogy kikapcslva is figyel a BIOS (WiFi router, stb.), de akkor sem kellene ennyi wattot megennie hogy 3 nap 100%-ról 62%-ra... Szerintem. Szerintetek?
Gariztassam?

Ma még feltöltöm 100%-ra, leírom az időt mikor hozom le a öltőlőr, holnap töltő nélkül bekapcsolom, leírom az időt és az akksi %-ot, majd ismét kérdezek, hogy ez normális-e?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41136) kistewe válasza runner 125 (#41130) üzenetére


kistewe
tag

A Dell support fórumban 2 dolgot írnak: vagy vedd ki a HDD-t és nyomd az F12 vagy win8 esetében legyél gyors az F2 -vel.

uff stewe

(#41137) BBéci válasza VGYke (#41131) üzenetére


BBéci
titán

HP Pavilionom művelt ilyet, aztán teljesen megadta magát a töltésszabályozója.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41138) SzaboZE válasza VGYke (#41135) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vedd ki az akkut pár napra és nézd meg úgy is merül-e.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41139) BBéci válasza SzaboZE (#41138) üzenetére


BBéci
titán

Az enyém nem merült kivett állapotban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41140) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Dell Inspiron 3537 gépemre most raktam újra a W7 ULTIMATE 64bitet ..
A megfelelő akksi időhöz milyen beállításokat javasoltok ?
Nekem most pl megy egy böngésző + wifi bekapcsolva és akksi 53% (1 óra 28perc) ez normális ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41141) szabonagyur válasza Roxkex (#41140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam normálisan netezéssel kb 6-7 órát megy a 3537-em. Nem kell azon semmit állítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41142) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok skacok!

Van egy dell inspiron n5110-ed notbookom,újratelepítettem a wni7-et,visszatelepítettem néhány fontosabb drivert,viszont ha rádugok egy pendrive-ot,és most ha bedugom akkor nem történik semmi,ha a telómmal összekötöm,akkor se,mit hagyhattam ki?

(#41143) gozso


gozso
senior tag

Dell Inspiron 3537 ha ránézek, már attól látszódnak az ujjlenyomatok rajta :(... ti mivel tisztítjátok?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#41144) somasz válasza Roxkex (#41140) üzenetére


somasz
Topikgazda

nincs fent minden driver és win update, addig pörög a proci

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41145) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell gépet szeretnék venni,csak egyszer már befürödtem egy használt gépel.
Szerintetek jó vétel,az ára jónak tűnik.
Általános felhasználásra lenne.(film,zene,nett)

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#41146) Shokkolo válasza zsombor22 (#41145) üzenetére


Shokkolo
addikt

kérd el a service tag -et, azzal lekérdezhető a granciális állapota a delltől azonnal a honlapjukon.
egyébként I5 -ös Ivy latitude... ha nem játszani kell az egyik legelpusztíthatatlanabb gép.

a cégnél nálunk cska latitude van, 4-5év nyúzás után is hibátlanok, pedig itt kapnak :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41147) Avicularia válasza Shokkolo (#41146) üzenetére


Avicularia
veterán

Tegnap öcsém kérésére, hogy milyen lehet a latitude 6230-on a wolfenstein feldobtam a játékot és meglepően jól futott a hd4000-en. Szóval alkalmilag néha játszani is lehet rajta. Bár inkább az asztali gépet használom erre a célra.

(#41148) soldi3r válasza Shokkolo (#41146) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez azert "csak" egy 5-os szeria.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41149) Roxkex válasza somasz (#41144) üzenetére


Roxkex
senior tag

Milyen driverek kellenek ?
Fent van a
Intel chipset (dellről)
Intel vga (dellről)
amd kártya (13.12 sg fixed)
lan driver
wifi driver

mi kell még ahhoz , hogy normálisan menjen ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41150) zsombor22 válasza Shokkolo (#41146) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi a tippet.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.