Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40751) attiati


attiati
veterán

szerintetek ebay-ról Kínából ezek a dell aksik mennyire vállalhatóak be?

ingyen szállítással, 7500 forintért dell xx327 aksi

2 év garit írnak rá, de az kinél és hogyan érvényesíthető?

soldi3r: miért, miből látod? :)

[ Szerkesztve ]

(#40752) soldi3r válasza attiati (#40751) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezert speciel egy fillert sem szabad adni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40753) somasz válasza attiati (#40751) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem szabad, szoptam már be!!

Általában már alapból 20-30% elhasználódással jönnek, van, ami 2 napot nem bírt ki, van amelyik 2 hetet, 6-ból 1 működik a paramétereknek megfelelően, kb. (még).

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40754) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Dell M6800-ason a státusz jelző ledek között utolsóként szerepel egy négyzet tetején félkörrel (mint egy régi füles szatyor) és benne egy 9-es szám. Ez a visszajelző mire szolgál?

(#40755) kistewe válasza lord.lakli (#40754) üzenetére


kistewe
tag

elvileg NUMLOCK be.

(#40756) mghltm válasza lord.lakli (#40754) üzenetére


mghltm
addikt

balrol jobbra: hdd / toltes / wifi / bluetooth / num lock

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40757) BBéci válasza neil_mullen (#40744) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Sajnos az eredeti tulaj kilétét lehetetlen kideríteni, mert egy olyan emberkétől származik a gép, aki valahonnan beszerezte és haszonnal túladott rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40758) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Ma érkezett meg a Dell Inspiron 7537 laptopom - úgy tűnik nem jelentkezik a wifi probléma, illetve már az új i5 4210U processzort kapta. Lehet, hogy javítottak közben a hardveren?

(#40759) lord.lakli válasza kistewe (#40755) üzenetére


lord.lakli
őstag

és (#40756) tiborandras: köszönöm mindkettőtök segítségét, eszembe nem jutott volna. :W

[ Szerkesztve ]

(#40760) kistewe válasza lord.lakli (#40759) üzenetére


kistewe
tag

én se tudtam de megnéztem laptopon, nálam Fn+F2 és ha megnyomom kiirja, :) soha nem használom laposon...

(#40761) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

üdv!
vettem egy használt dell e4300 masinát minden szuper nagyon tetszik a gép:) Viszont annyi a baj, hogy egy kis terhelés alatt azonnal felszökik a hőmérséklet és a venti is darál (aida szerint 4000rpm) a hőmérséklet 70 fokra felmegy (max 74 volt eddig). Ez normális ne aggódjak vagy esetleg egy pasztázás ráférne ? :>
köszi előre is! :R

(#40762) somasz válasza sznorbert86 (#40761) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bőven jó! 98-100°C körül vesz vissza a teljesítményéből, addig nem kell izgulni!

Ha gyanúsan hangos, esetleg porszívózd meg egy kicsit, hátha el van porosodva a venti. Ha nem segít, és zörög, akkor egy venticsere a megoldás.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40763) sznorbert86 válasza somasz (#40762) üzenetére


sznorbert86
csendes tag

köszönöm a gyors választ:)
csak azon aggódok hogy eléggé forró az alja szinte éget :D
a venti hangos sajna akkor porszívó és ha úgy se jó akkor lehet cserélem (drága egy venti bele amúgy?:)

(#40764) somasz válasza sznorbert86 (#40763) üzenetére


somasz
Topikgazda

A venti maga nem drága, de szét kell szedni atomjaira a gépet!

(Addig nem javaslom a cserét, míg nem zörög, vagy hasonló! Esetleg nézd össze egy másik e4300-zal! Ha nem ismersz senkit, akkor keress egy közeli fórumtárst és hívd meg egy sörre, miközben összenézitek!)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40765) soldi3r válasza sznorbert86 (#40761) üzenetére


soldi3r
veterán

Valoszinuleg meg nem volt megbontva a gep. Egy alapos takaritas es ujrapasztazas csodat muvelhet egy kis cpu alulfeszelessel egybekotve, -15-20 fok sem kizart.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40766) somasz válasza soldi3r (#40765) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kimaradt a "kis" szó a szövegértelmezésemnél :B

Ebben az esetben egy AIDA64 teszt elmond mindent, utána ha magas a hőm, mehet a szétszedés + portalanítás + pasztázás, lehetőleg olyan embernél, aki nem először csinál ilyet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40767) sznorbert86 válasza somasz (#40766) üzenetére


sznorbert86
csendes tag

köszönöm :) esetleg nem ismertek Debrecenben egy ilyen hozzáértő embert ? :)

(#40768) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,

Jól sejtem, hogy az E7240-be az msata SSD mellé még behelyezhető egy 2,5" sata eszköz is?

Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#40769) somasz válasza kutyuska (#40768) üzenetére


somasz
Topikgazda

Rosszul, túl kicsiaz e7240, csak az e7440-be lehet rakni msata mellé egy 2,5"-os eszközt!

Ha ssd-vel veszed, akkor kell hozzá venni kábelt, meg keretet, ha hdd-vel, akkor alapból jár hozzá és csak be kell pattintani az msata ssd-t.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40770) kistewe válasza sznorbert86 (#40763) üzenetére


kistewe
tag

Ha nem olyantól vetted aki ezzel foglalkozik akkor erősen javaslom , megszívlelni Soldi3r fórumtárs tanácsát, a belenézés takarítás pasztázás végett ! Annó fordult meg nálam laptop adatmentés végett, s mondom nem adom vissza úgy , kicsit letakarítom portalanítom... aham.. előkerült ott minden pormacska , polártakaró, kismajom, paróka amit akarsz... na ja "néha" szokták ágyban fekve is használni :)

(#40771) kistewe válasza somasz (#40769) üzenetére


kistewe
tag

Ezen jót röhögtem... mindenki be akar préselni egy 2.5 -ös ssd-t ebbe a gépbe :) szerintem igazán megoldhatnád és mondjuk kérnél DELL-től némi %-ot :D :C

(#40772) somasz válasza kistewe (#40771) üzenetére


somasz
Topikgazda

mondjuk eléggé ideál konfig volna, ha kivitelezhető lenne :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40773) kistewe válasza sznorbert86 (#40767) üzenetére


kistewe
tag

Én nem , de Pesten biztos találsz, gép meg kiscsalád vonatra feldob s míg megnézitek állatkert múzeum halaslány már kész is .. örö és bodottá.. :)

#40772 somasz az már túúúúúúúúúúl szép lenne egyébként lehetett volna annyival hosszabb magasabb szélesebb....de még nem 7440....

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#40774) kutyuska válasza kistewe (#40771) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ha már ilyen nagy örömet okoztam, akkor még egy kérdés:
Standard kialakítású az msata SSD a Dell-ben, vagy esetleg eltér pl a rögzítési pontok helyében?
Jártam már így az E4200 microsata SSD-vel. Ugyanaz a Samu SSD, csak Lenovo part numberrel és 2mm-rel eltértek a rögzítő csavarok furatai.

" Babra munka, de megéri! "

(#40775) somasz válasza kutyuska (#40774) üzenetére


somasz
Topikgazda

az msata az standard, holnap lefotózom neked, ha gondolod! (és ha megkapom végre a gépet)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40776) kutyuska válasza somasz (#40775) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi, annyira nem fontos.

a microsata is standard, mégis ennyi a különbség a Dell és a Lenovo microsatája között:

" Babra munka, de megéri! "

(#40777) somasz válasza kutyuska (#40776) üzenetére


somasz
Topikgazda

A csatoló egyforma, a kártya maga úgy néz ki, nem. Ha jól emlékszem sok helyen le van írva, hogy csak a delles fér bele rendesen az e4200-ba, vagy van egy másik még, ami csak egy csavarral rögzül.

Ezért szopó megvenni az e4200-at ssd nélkül. Majdnem én is elcsábultam párszor, de drága bele külön a passzoló ssd.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40778) Zodicus válasza lupus_l (#40758) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nekem is ilyen van ,de 4500u-val és eddig beton stabil a wifi... ;)

Szerk.: sztem csak pár darab szenvedett ettől a hibától és túlságosan fel lett fújva :U

[ Szerkesztve ]

(#40779) somasz válasza Zodicus (#40778) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nektek nincsen elmosódott/homályos betű problémátok? FHD touch, 750m és win8.1.

A skálázás manuálisra állításával eltűnik a homályosság, valamint ha a programokra jobbklikk tulajdonságokra megyünk, a kompatibilitás fülön bepipáljuk a "a kérernyő méretezésének letiltása nagy DPI-beállítás esetén", és újraindítjuk a programot, akkor eltűnik a homályosság, de nem minden programnál. Pl. utorrentnél nem.
Úgy néz ki, a Chrome-nál igen.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40780) Zodicus válasza somasz (#40779) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nem vettem észre ilyesmit. :N

(#40781) lupus_l válasza Zodicus (#40778) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valószínű igen. Eddig nagyon tetszik, nagyon minőségi darab. Ami már biztos, hogy idővel a HDD-t egy Samsung EVO 250GB-os SSD-re cserélem.

A töltő-méret változás pedig érzékenyen érintett. Azt hittem a 1750-es töltőjét továbbra is tudom használni :N

(#40782) moklys1


moklys1
aktív tag

Leírom akkor, hogy 5537 –ben előtelepített Windows 8 -nál hogyan cseréltem SSD –t.
Kingstone V300 –at vettem ami lassabb az kinézett Samsung 840 –nél de 250 DB –os változatot választottam, hogy kényelmesen elférjek. Korábban pont ezt csak 120 GB –ot használtam már asztali gépen.

I változat.
1. Winyó ki SSD be a helyére, gépindítás, kiírja, hogy nem tud miről bootolni.
2. Korábban még Windows alatt Dell recovery- vel készítettem egy biztonsági mentést a gyári állapotról. Ide egy 16 GB –os pendrivet használtam mert a mentendő állomány az 12-13 GB –ot tett ki.
3. Botoolok pendrive –ról és szépen visszarak mindent. Windows 8 driverekkel.
Ami ennél a módszernél nem tetszik az az, hogy létrehoz rejtett partíciókat az SSD-én ami kb. 14-15 GB-ot tesz ki. Akit ez nem zavar akkor ideális választás.

II változat.
1. A géphez kapott DVD-t amely a tiszta Windows 8 op.rendszert tartalmazza. (én ebből a DVD-ből készítettem egy pendrive-ot mert nem szeretek DVD-ről telepíteni, lassú, hangos…)
2. Lemez be, telepítem a Windowst. Telepítés után ha van internetkapcsolat akkor saját maga aktiválja magát. Természetesen drivereket nem tartalmaz ez a fajta telepítés. És rejtett partíciókat sem. Így összesen 19,6 GB van az SSD-én egyelőre. Persze Windows 8.1 frissítés után már ez meg fog emelkedni kb. 4-6 GB-al.

A benne levő merevlemezt kiraktam egy külső házba. Pontosan ebbe . Nagyon jó minőségű szerintem, nekem is ajánlották.

(#40783) soldi3r


soldi3r
veterán

Miota adja a Dell pendriveon a Win telepitot a gepekhez?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40784) lupus_l válasza moklys1 (#40782) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Az én változatom a HDD klónozása EaseUS Partition Master programmal (ingyenes).

Most olvasgatom a SSD témákat, az új szériás Dell-eknél valami miatt a Samsung Pro széria nem működik rendesen (gyakran nem ismeri fel bootnál az SSD-t). Az EVO szériával viszont semmi gond.

(#40785) moklys1 válasza soldi3r (#40783) üzenetére


moklys1
aktív tag

ha nekem címezted akkor - nem adnak. A kép is mutatja, hogy DVD-t adnak.
Én ezt írtam:
2. Korábban még Windows alatt Dell recovery- vel készítettem egy biztonsági mentést a gyári állapotról. Ide egy 16 GB –os pendrivet használtam mert a mentendő állomány az 12-13 GB –ot tett ki.

[ Szerkesztve ]

(#40786) moklys1 válasza lupus_l (#40784) üzenetére


moklys1
aktív tag

Igen de akkor is ott lesznek a rejtett partíciók az SSD-én?

(#40787) lupus_l válasza moklys1 (#40786) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Persze. Az üres vinyóra telepített Windows esetén is egy rejtett partíció lesz, úgyhogy nem csinálok belőle nagy ügyet :)

Ebben a pillanatban meg is rendeltem a Samsung EVO 250GB-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#40788) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Ha veszek online shopból Dell Latitude gépet és ezzel jár 3 év helyszíni garancia, akkor ha első bekapcsolásnál esetleg pixelhibás lesz az új gép, ezt is cseréli a Dell?

(#40789) soldi3r válasza moklys1 (#40785) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem :U most jott ket E3340 es benne volt a dobozban a telepito pendrive.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40790) Feenyx válasza SeatLeon08 (#40788) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Csak bizonyos pixelszám felett cseréli a gyártó a gépet. Ha veszel pixel garanciát akkor akár 1 pixel hiba miatt is kicserélik. De mivel neten vennéd, ezért van 14 nap elállási jogod, tehát bármilyen indoklás nélkül visszaküldheted nekik.

(#40791) Hunor21


Hunor21
csendes tag

Sziasztok, kerlek segitsetek donteni :)

Kineztem egy DELL Inspiron 3542-es laptopot. Nagyon tetszik, nem jatekra kell, azert egy HD filmet vigyen el. es semmikepp se melegedjen.

Ket proceszorral veheto ebben az arkategoriaban:
Intel Core i3-4030U /1,9 GHz
Intel Pentium Dual Core 3558U /1,7 GHz

namar most az i3-as gep az 20%-al dragabb ami + 20.000 forinttot jelent. es nem tudom, hogy megerie meg annyit fizetni erte? szinte ugyanazt tudjak.

Koszonom a segitseget.

(#40792) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

E6420 ( Advanced-N 6205) kezeli a 802.11n 5Ghz-et?

(#40793) NTonee válasza eastsider (#40792) üzenetére


NTonee
veterán

Intel Advanced-N 6205: 802.11agn, 2x2, dual band delivers up to 300 Mbps speed and greater range and reliability; 5 GHz boosts speeds and reduces congestion; energy efficient for greater mobility and convenience.

[ Szerkesztve ]

(#40794) eastsider válasza NTonee (#40793) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)

(#40795) somasz válasza Hunor21 (#40791) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az extra pénzből én ssd-t vennék. Egyik proci sem egy erőművész, nem éri meg sztem a többletet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40796) kistewe válasza Hunor21 (#40791) üzenetére


kistewe
tag

Ha jól számoltam kb. 120k szánnál a történetre, és ha nem játékra kell .. neadj Isten még hurcolni is akarod akkor lehet érdemes lenne egy használt üzleti gépet nézni....

(#40797) kistewe válasza somasz (#40795) üzenetére


kistewe
tag

Szerintem ezzel is az lesz mit a procikkal, egyre gyorsabb: hurrá akkor majd jönnek olyan programok amik "kihasználják", nő a tárolási sebesség akkor majd jönnek olyan szoftverek amik ezt is kihasználják és szép lassan elveszíti az előnyét, de reméljük ez eltart még pár évig , vagy majd jönnek még újabb super-hyper-extra fast SSD-k és lehet majd abból is újat venni....

(#40798) moklys1 válasza soldi3r (#40789) üzenetére


moklys1
aktív tag

ez érdekes...

(#40799) somasz válasza soldi3r (#40789) üzenetére


somasz
Topikgazda

milyenek a gépek? rövid beszámoló? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40800) soldi3r válasza somasz (#40799) üzenetére


soldi3r
veterán

Meg nem sok idom volt oket megnezni, de ez mar a nagyon gazdasagos Latitude. Nem jobb, mint egy Vostro. Talan a het vege fele jobban meg tudom nezni oket.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.