Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41751) SzaboZE válasza Ákinard (#41749) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gondolom 3 év garancia, szervíz. A memóriaslot körüli földelő lemezkék szoktak leesni és zárlatot okozni. Rázd meg a gépet, hogy nem zörög-e benne valami.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41752) edit86


edit86
csendes tag

sziasztok én nem igazán vagyok egy számítógép guru ezért ismét tőletek kérek segítséget .
van egy laptopom ami nem egy mai darab de nekem megteszi , dell latitude d 510 .
ezek a videokártya adatai :

az lenne a kérdésem hogy a videokártya cserélhető-e benne esetleg jobbra , ha igen segítenétek milyet keressek pontosan ? :F
:B :B :B
Edit

(#41753) Lisztomania


Lisztomania
csendes tag

Sziasztok!

Idáig elég szerencsés voltam a Dell notijaimmal, semmi különösebb problémám nem volt. (kopp-kopp-kopp) A mostani Studiom elérte a 4 éves kort és szeretném lecserélni, lehtőleg egy másik megbízható Dell notira. Tudom, hogy ez nem a "milyen notit vegyek csoport" (oda is írtam, de választ sajnos nem kaptam), de szeretnék érdeklődni a Vostro 5470-ssel kapcsolatban. Max 230-at tudnék rászánni, ami pont kitesz egy i7es Vostrot. Megéri az árát? Esetleg tudtok ajánlani más modellt?

(#41754) somasz válasza edit86 (#41752) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem.

Lisztomania: A kérdés, hogy mire használnád? Ha nem kell feltétlenül a dedikált grafika, és vékony kell, akkor a Latitude 6430u kiváló, vagy nézhetsz e7440-t. Ha nem kell vékony, akkor e6430, e6440. Vostro konkrétan nem volt nálam, de ezek minőségben biztosan feljebb vannak. (nem hiszem, hogy megérné az i7 a felárat egyébként)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41755) edit86 válasza somasz (#41754) üzenetére


edit86
csendes tag

foggalmam sincs az egészről azért kérdeztem itt semmit sem tudok a videokártyákkal kapcsolatban .
de annál ami van gondolom hogy jobb kellene 1-2 játéhoz pl
te mit ajánlanál ?

(#41756) somasz válasza edit86 (#41755) üzenetére


somasz
Topikgazda

Még egyszer írom akkor, nem lehet cserélni. :N
Nem csak a videókártya, a proci is öreg.
Cserélj gépet, ha megengedheted magadnak. Ha nem, akkor mondj le a játékról.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41757) edit86 válasza somasz (#41756) üzenetére


edit86
csendes tag

értem köszi
processort most keresek egyébként
pentium m , 1,73 ghz , socket : 479 mPGA

(#41758) szabonagyur


szabonagyur
félisten

3537 esetében van a Dell oldala szerint új AMD driver 2014 szeptemberi feltöltéssel. Nem tudja valaki, hogy mikori lehet AMD számozás szerint? 14.4?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41759) SzaboZE válasza edit86 (#41757) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez elég hervatag, a gépen a Win7 is csak fenntartásokkal futna. Hiába cserélsz procit (2.13 a legnagyobb bele).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41760) Bjuti


Bjuti
csendes tag

Üdv!
Végignéztem egy csomó topikot, de nem nagyon találtam ebben a témában, és hát mégis csak dell az enyém is. Inspiron 17R N7110 laptopom van és úgy éreztem, hogy most jött el az idő az optikai meghajtót SSDre cserélni. Ehhez kérnék egy kis segítséget, hogy kitől, illetve honnan lehetne megfelelő adaptert vásárolni/rendelni. Neten találtam egy pár oldalt ahol ajánlanak ilyeneket,viszont egyik oldal sem túl bizalomgerjesztő ráadásul majdnem az összes az USÁból küldené a cuccot. Ha úgy rendelem meg akkor arra még kellene vámot meg áfát fizetni? Esetleg valami itthoni cég nem árul ilyeneket?

(#41761) szabonagyur válasza Bjuti (#41760) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kerested eléggé sokáig: http://optibaykeret.hu/ ez nem külföldi, megbízható.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41762) Bjuti válasza szabonagyur (#41761) üzenetére


Bjuti
csendes tag

Köszönöm szépen!
Az SSD, adapter, foglalt, laptop, bay szavak összes kombinációját kipróbáltam, de nem találtam meg ezt az oldalt. Köszönöm még egyszer!

(#41763) Mate-HS


Mate-HS
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 3531 típusú laptopom, amin eredetileg van Win 8.1. Nekem nem tetszik ezért Win 7-et akartam rá rakni, meg is van az iso file, de mikor telepíteni akarom, akkor mikor újraindul a gép, kilép és kiírja hogy nem engedi feltelepíteni, mert frissebb windows van a gépen. ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni? Illetve ha usb-ről akarom telepíteni akkor meg kékhalált kap.
Remélem tudtok segíteni :)
Üdv.

Hearthstone battletag: Máté#2958

(#41764) szabonagyur válasza Mate-HS (#41763) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Neked is szól: nem kell egy kérdést minden témába berakni amihez kapcsolódik a kérdésed.

1. Windows 7-et nem telepítünk Win8 alól.
2. USB-t telepítés esetén secure bootot meg fast bootot ki kell lőni a biosban, illetve UEFI módot átrakni legacyra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41765) Mate-HS válasza szabonagyur (#41764) üzenetére


Mate-HS
csendes tag

köszönöm szépen a választ. a sok topicba írásért pedig elnézést kérek.

Hearthstone battletag: Máté#2958

(#41766) SzaboZE válasza Mate-HS (#41763) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha ilyen dolgok problémát okoznak, akkor óvva intelek az újratelepítéstől... Csak 64 bites rendszert tehetsz fel és a driverekkel lesz problémád.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41767) Ákinard válasza SzaboZE (#41751) üzenetére


Ákinard
aktív tag

3 év garis igen.
Nincs leesve a lemezke, és nem is zörög.
Visszakapcsoltam, akkor a hardveres videókártya jelzett hibát, és a grafika is elég lagymatag volt, képernyőkímélő nem jött be (valami directX kompatibilis kártyát kért). Lementettem róla az adatokat, viszont most visszakapcsolva, mintha semmi baja nem volna. Az eszközkezelőben sem jelez hibát, a képernyőkímélő is betölt... Fura.
Mindenesetre adatok mentve, az a lényeg első körben. Utána szervíz.
Valami bevált, normális szervízre javaslatotok van?

(#41768) Jozsoka


Jozsoka
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyám DELL Inspiron N5010 laptopja HDD hibát észlel. A Windows 8.1 szépen elindul, majd 5 percenként merevlemez hibával és adatvesztéssel riogat. Az öndiagnosztikát lefuttatva 2000-0142 (Status:49) hibakódot ír, ám a chkdsk hibátlannak látja a lemezt. Találkozott már valaki hasonló problémával? Érdemes vele szenvednem, vagy egyszerűbb ha veszek bele egy új HDD-t?

(#41769) szabonagyur válasza Jozsoka (#41768) üzenetére


szabonagyur
félisten

HD sentinellel megnézheted, de ami rossz az rossz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41770) somasz válasza Jozsoka (#41768) üzenetére


somasz
Topikgazda

egyszerűbb!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41771) SzaboZE válasza Jozsoka (#41768) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Az öndiagnosztikát lefuttatva 2000-0142"

Ez egy egyértelmű HDD hiba, cserés.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41772) Marci93


Marci93
tag

üdv

Egy 7537-es dell laptopom van. Valaki tud arról biztos információt adni, hogy milyen felbontású külső monitorokat tud megjeleníteni a gép HDMI-n keresztül? Egy lista / maximális felbontás is tökéletes lenne.

köszi

(#41773) Jozsoka válasza szabonagyur (#41769) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat, már meg is rendeltem az újat :)

(#41774) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Az elkövetkezendő pár hónapban laptop vásárlásra adnám a fejemet. Jelenleg az Inspiron 7737 lenne a nyerő típus, de ez már lassan egy éves konstrukció lesz. A kérdésem az, hogy a Dell milyen gyakran frissíti a termékpalettájának ezen szegmensét, tehát érdemes-e várnom pár hónapot abban a reményben, hogy megjelenik egy új, feltupírozott változat?
Amennyiben nem, akkor esetleg egy frissebb alternatívát tudnátok ajánlani ezen noti helyett?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#41775) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#41774) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Bocsánat, 7537 lenne a nyerő. Jelenleg 7720-as van, de elegem van az ilyen óriás laptopból. :))

C programmers never die, they are just cast into void.

(#41776) BBéci válasza Marci93 (#41772) üzenetére


BBéci
titán

Nézd meg a videokártya műszaki adataiban, milyen felbontású jelet tud kiadni! Az hogy DELL 7537, erről semmit nem mond.

Valamint a monitorokat nem tudja megjeleníteni HDMI-n keresztül. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41777) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Adott egy Dell 3537-es noti, aminek középen vertikálisan megrepedt a kijelzője, Pontosabban megfolyott, mert a plexi kívülről nem sérült, "csak" a panel.

Van-e már tapasztalat ezzel kapcsolatban, mennyiért cserélik ezt ki?
Körülbelüli összeg is jó lenne.

Előre is köszönöm.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41778) szabonagyur válasza Motion_Blur (#41777) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felhívod valamelyik Dell szervizt és megmondja. Ha jól gondolom ez is valamennyire árfolyamfüggő dolog mint a garancia bővítés esetében.

De én olyan 20k+szerviz költséget számolnék, de ez csak tipp.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41779) mghltm válasza Motion_Blur (#41777) üzenetére


mghltm
addikt

SzaboZE kolleganak irj uzenetet, szerintem o tud majd segiteni!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41780) SzaboZE válasza Motion_Blur (#41777) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól függ milyen kijelző. szerintem 20-50e ft.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41781) thomasmorten válasza SzaboZE (#41743) üzenetére


thomasmorten
csendes tag

Köszönöm a segítségeket! Írtam is a Humansoft-nak.
Továbbá lenne még egy dolog.

Fentebb említett laptopomba(Inspiron 7537) tervezek egy SSD-t. Van olyan hely ahol jó áron beleteszik a HDD helyére? Én nem akarok belenyúlni.
Illetve sokat használom melóban VMware-t, emulálni OS x -et.Ez lehet gond az SSD meghajtónak(sok írás stb..) ?

Köszi előre is a válaszokat.

(#41782) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, valószínűleg ez a kérdés feljön heti néhányszor, de nem találom most rá a választ.

Dell 3537-hez kellenének nekem driverek. Windows 8.1-hez. Tegnap raktam újra a gépet. Dell oldaláról a szervizkód alapján leszedtem először a chipset, majd az Intel drivert. Ilyen sorrendben fel is raktam őket. Utána az AMD oldaláról a 14.4-es Catalystot.

És így nem jön vissza a gép, ha kikapcsol a kijelző, vagy ha alvóba megy. Ráadásul a kikapcsolásnál is kidob valami hibát, de arról fogalmam sincs mi lehet, mert egyből eltűnik. Tudom az alvós probléma általános, de hirtelen nem találom a megfelelő drivert.

Előre is köszönöm segítségeteket! :R

(#41783) somasz válasza bajaki (#41782) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell oldaláról felrakva is szar az amd dtiver?
Mostanában jött ki frissítés hozzá elvileg.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41784) bajaki válasza somasz (#41783) üzenetére


bajaki
őstag

Azzal még nem is néztem. Megnézem mindjárt azzal is. Csak reflexből nem szedtem le onnan, mert oda sosem raktak fel frisset az amd-s driverből.

(#41785) szabonagyur válasza bajaki (#41784) üzenetére


szabonagyur
félisten

AMD oldalról hivatalos driver nem is fog menni soha. Dell oldaláról kell leszedni vagy vannak frissebb kiadások, amik azonban nem hivatalosak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41786) bajaki válasza szabonagyur (#41785) üzenetére


bajaki
őstag

És hol találok ilyet? :)

(#41787) szabonagyur válasza bajaki (#41786) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kolléga írt róla anno: [link]

8670M kártyás géped van? ha igen azon nem sokat javít az újabb driver sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41788) bajaki válasza szabonagyur (#41787) üzenetére


bajaki
őstag

8850m-mes szerencsére. Akkor feldobom ezeket.

A 14.4 RC1 jó lesz, vagy valami frissebb?

(#41789) szabonagyur válasza bajaki (#41788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt sajnos nem tudom, hogy van e, a linken is le van írva tudtommal minden, hogy mit hogy kell illetve ahogy nézem AMD oldalát a hivatalos is max a végleges 14.4 lehet. Nem ad ki AMD már minden hónapban WHQL drivert sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41790) ablack válasza thomasmorten (#41781) üzenetére


ablack
senior tag

Szerintem szinte bármelyik számtech boltba megcsinálják ahol vállalnak szerelést, mivel nem túl bonyolult.

Én a gyári leírás alapján 20-30 perc alatt megcsináltam, pedig nem sűrűn szedek szét laptopokat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#41791) Máté94 válasza bajaki (#41788) üzenetére


Máté94
addikt

(#41792) szabonagyur válasza Máté94 (#41791) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kegyetlen régi a gyári driver, és a 8850-et visszafogja rendesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41793) Máté94 válasza szabonagyur (#41792) üzenetére


Máté94
addikt

Nézd meg még egyszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41794) szabonagyur válasza Máté94 (#41793) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az van oda írva, hogy frissült, de felraktam és ugyanúgy 2013. októberi a driver. Nyugi tudom miről beszélek.

És mielőtt megkérdezed külön vinyóra, szűz Win8.1 alá...

Legtöbb driverhez oda írják, hogy frissült közben tartalma semmit.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41795) Máté94 válasza szabonagyur (#41794) üzenetére


Máté94
addikt

Az kellemes... :Y

Bocsánat, akkor én néztem félre, csak 7537-en nem tudom hamarabb tesztelni. :)

(#41796) szabonagyur válasza Máté94 (#41795) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmi baj, én is azt hittem valami új lesz, de nem csak megjelent egy harmadik fajta Dell-driver kicsomagoló program :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41797) SzaboZE válasza bajaki (#41784) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem az a leglényegesebb, hogy friss legyen, hanem hogy a gépedhez való legyen! ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41798) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy a Humansofthoz miért nem lehet vinni olyan gépet, ami "parts only" garanciás??? Azt értem, hogy nem NBD-s és nekem kell szervizbe vinnem, de ezzel a parts onlyval miért nem vállalják...?

(#41799) szabonagyur válasza Ákinard (#41798) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIért ne lehetne vinni? Nekem akksi csere lett volna és vállatlák volna.

Mit is akarsz gariztatni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41800) Ákinard válasza szabonagyur (#41799) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Telefonban azt mondták nem mehet hozzájuk, mert csak parts only garanciás...
Fentebb irtam az elfüstöléséről.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.