Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40651) soldi3r válasza somasz (#40650) üzenetére


soldi3r
veterán

A jo szemuveg van rajtad? :DDD Biosban, Linuxon is az?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40652) somasz válasza soldi3r (#40651) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hehe... :D

A gép már ismerősnél van, távgyógyítok.
Driver para lesz, másnál is jelentkezett a internetten :) csak mobilról, szakadozó netről nehéz segíteni.

Ez a nyamvadt linux, mindig az a megoldás...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40653) ronda


ronda
aktív tag

Üdv!
A következő, egyre bosszantóbb jelenség megoldására kérnék tanácsot:
Mióta a gépembe (5737 i5) raktam egy kingston SSD-t, a saját vinyója (500-as seagate) pedig egy caddy-keretbe került a dvd helyére, azóta olyan hibát produkál, hogy ha 10-12 óránál többet kikapcsolt állapotban van, akkor kb 2-3 perc alatt hajlandó csak elindulni. Ennyi idő kell neki, mire egyáltalán a Dell logó megjelenik és elkezd boot-olni. Ha alvó módban van, vagy ha csak 3-4-5 óra telt el a kikapcsolás óta, akkor semmi gondja, pikk-pakk elindul. Ezt csinálja win7-el is, és most egy UEFI módban felrakott win8.1-el is.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#40654) kistewe válasza somasz (#40652) üzenetére


kistewe
tag

JAJA, csütörtök óta nincs reboot gond azóta fut a Quiana... csak a a roh..dt néhany winfosos progi ...
meg az tény , hogy se a Petra se a Quiana nem kezeli jól a lati e szériás tapipadját.... a többi Dellen nem tudom milyen....akartam irni privit de ez ide most nagyon passzolt :)

uff stewe

(#40655) soldi3r válasza kistewe (#40654) üzenetére


soldi3r
veterán

Qiana :)
Akkor nalad is gond van a touchpaddal? Kubuntun Precin sem tokeletes, le is tiltottam, amugy sem nagyon hasznalom. De epp az miatt gondoltam, hogy megnezem milyen a Mint, de akkor sok ertelme nem lenne, majd bogaraszok hozza valamit.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40656) kistewe válasza soldi3r (#40655) üzenetére


kistewe
tag

megy a tapipad csak olyan mintha tul erzekeny lenne mikor finoman veszed el az ujjad akkor elmászik a kurzor.....de muxik amugy ok , nem fagy ki semmi mas baja nincs...kéne turni valami hazi drivert hozzá hatha valaki mást is zavar aki tud linux alá drivert irni:) masik gond a skype.. duma kozbe 3-5 perc után bezár.... de azt találtam a skype oldalán ubuntura csak meg nem raktam fel....
uff stewe

(#40657) soldi3r válasza kistewe (#40656) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, nalam is az erzekensegevel van csak gond. Hozza sem kell ernem es mozog a mutato.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40658) newwave0507 válasza soldi3r (#40657) üzenetére


newwave0507
tag

Sziasztok !

Dell n5110 ,

1. Hűtés csere
2. Alaplap + hűtés csere
3. Alaplap + hűtés csere

, még most is meleg , és nem igazán szeretné a Dell szerintem a gépcserét .., mert még mindig küldenek alkatrészt , most még mit küldhetnek ?^o)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#40659) kistewe válasza newwave0507 (#40658) üzenetére


kistewe
tag

Nem ismerem a gépet de ha egyetlen mód is van rá , hogy kihátrálj ebből az üzletből akkor tedd azt... kérjél másikat vagy adják vissza a pénzt, rosszabb esetben számítsák be és vegyél valami mást, pl. használt üzletit: Latitude, Elitbook , Thinkpad; ha meg nincs rá mód akkor ..... :(

uff stewe

(#40660) soldi3r válasza newwave0507 (#40658) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol a gepcsere sem megoldas. Max a procicsere kisebbre, gondolom i7. Ebbe bele kell torodni, az egy Inspiron.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40661) kistewe válasza soldi3r (#40660) üzenetére


kistewe
tag

Ott valami nem kerek, ha a Dellék 2 szer cseréltek lapot akkor valszeg szerintük is meleg..... különben elhajtották volna a p...csába...

Inspiron nálam akkor vágta el magát mikor a palmrest is dombornyomott volt és nem ragadt rá a post-it ... hóúú azt naon utáltam....

uff stewe

(#40662) kymera


kymera
senior tag

Üdv mindenkinek.

Van egy régebbi Dell Latitude D630-as gépem és ma szereltem bele egy 5540-es 3G modemet.
Biosba bekapcsoltam és az aida látja is - sőt , megjelenik az eszközkezelőben is - DE sárga felkiáltójellel , azaz nincs telepítve a driver.
A legújabb driver telepítése el sem indul mert megszakad azzal hogy nem támogatott HW.
Van valakinek tapasztalata ilyen téren - esetleg pár link is jól jönne :)

Előre is köszönöm.

Ebben tud valaki segíteni ? :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#40663) somasz válasza kymera (#40662) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ez alapján mennie kell.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40664) SzaboZE válasza newwave0507 (#40658) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha i7-es a géped, akkor sajnos nem lesz jobb a helyzet. Mit értesz azon hogy meleg? Ha throttlingol akkor oké a panasz, de ha nem, akkor csak gyakran kell takarítani a hűtőt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40665) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok!

Kineztem magamnak ezt: http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=DELL+Inspiron+7537+(167665)+Alum%C3%ADnium+Ez%C3%BCst&mid=1&lkod=102&skod=29971

Viszont tobb helyen olvastam, hogy ketfajta kijelzo panellel aruljak a gepet. Van egy LG ami allitolag nagyon szep kepet ad, es van vmi AUA, ami silanyabb minosegu. Hogyan tudnom kideriteni, hogy a fentiben melyik van? Gondolom az eladok se nagyon tudjak..

Koszi.

cudarz

(#40666) BBéci válasza cudarz (#40665) üzenetére


BBéci
titán

Megnézed, ha tetszik, megveszed. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40667) cudarz válasza BBéci (#40666) üzenetére


cudarz
tag

Es ha ettol fuggetlenul le szeretnem ellenorizni, arra van mod?

(#40668) kistewe válasza cudarz (#40665) üzenetére


kistewe
tag

Hát... ennyiért már van E7440 igaz abban nincs ilyen combos videokari de IPS a kijelző... amúgy ha engedik és van hozzá legalább próbaverziós win akkor AIDA megmondja mi van benne.

PS: tényleg valaki nem tudja Linux alá is van AIDA?

tárgytalan a kérdés : [link] ez van linuxra...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#40669) cudarz válasza kistewe (#40668) üzenetére


cudarz
tag

Ennyirt Full HDt nem talaltam. Azok 380-nal kezdodnek sajnos.

(#40670) kistewe válasza cudarz (#40669) üzenetére


kistewe
tag

(#40671) BBéci válasza kistewe (#40670) üzenetére


BBéci
titán

Felmerül a kérdés, mire jó 14 colon a full HD felbontás?
Az enyém 15,6-os, de csak fényképek szerkesztésénél látom előnyét, egyébként inkább hátrányos. Más kérdés, hogy fotós utómunkákhoz nem laptopot kell használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40672) kezdő


kezdő
senior tag

Kéne egy kis help :)

Dell 7537 Seagate HDD fw frissítéssel vagyok bajban.
Itt a hivatalos update

Na már most DOS alól kéne ezt telepíteni.
Igen ám, de a Rufus a Freedos-t csak MBR partíciós sémával engedi elkészíteni és ehhez a géphez az UEFI miatt GPT kéne ha jól tévedek.

Ha MBR módban készítem el akkor F12 hatására nincs a kiválasztható listában a bootolható pendrive.

Valami ötlet?
A Secure Boot-ot és az UEFI/Legacy dolgot eddig nem piszkáltam, mert mindenféle adatvesztésre hívja fel a figyelmem mielőtt módosítanám a beállításait.

(#40673) Zodicus válasza kezdő (#40672) üzenetére


Zodicus
senior tag

Mehet mbr-re és fat32-re, majd biosban engedélyezd a legacy-t, pendrive-ról bootolsz , frissítesz és ha végzett , visszaállítasz mindent az eredeti állapotra.

(#40674) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdvözlet,
Dell d630 laptop alkatrészeit (CPU Intel Core 2 Duo T7250 / 2 GHz, 1,5gb 667mhz DDR2 memória, 80gb SATA hdd) el tudnám helyezni egy mini itx alaplapon energiatakarékos gépet építve?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#40675) SzaboZE válasza pozsoka (#40674) üzenetére


SzaboZE
addikt

Amennyiben az az alaplap támogatja a mobil cpu-t és tartalmaz notebook ram foglalatot.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40676) mghltm válasza pozsoka (#40674) üzenetére


mghltm
addikt

ez talan jo lenne, de eleg ritkak es dragak

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40677) somasz válasza somasz (#40652) üzenetére


somasz
Topikgazda

Még mindig várok ötleteket a fenti problémára. :/

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40678) kistewe válasza somasz (#40677) üzenetére


kistewe
tag

Win7 -el is az? esteleg mas felbontással is win8 alatt? es azért a homályos az elég tág fogalom...
de legegyszerűbb még mindig egy pendrive bootolható linuxxal .. még egy amtőr is meg tudja csinalni szerintem és mikor bebootol rögtön látszik hogy ott jó -e....unetbootin fent van neten, linuxmint detto 4 gb pendrive , csak arra kell figyelni hogy kb 2 giga be legyen állítva ubuntu stilushoz fentartott helynek ...

(#40679) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Köszönöm.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#40680) SzaboZE válasza somasz (#40677) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szemüveg :P

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40681) tvamos válasza somasz (#40677) üzenetére


tvamos
nagyúr

Netive felbontason megy? Nekem akkor homalyos az M-en a kep, ha atallitom a felbontst.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40682) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Használtan érdemes Dell E5500-as notit venni? Mennyire lesz ez tartós fizikailag? (hardvere megfelelő számomra). Gondolok itt a zsanér lötyögésére, törésére, műanyag keret törésére.
Van valami komolyabb típushibája?
Visszább olvastam, de konkrét típushibát nem találtam, de tudom, a dell hadilábon áll(t) a zsanérokkal.
Köszi!

(#40683) SzaboZE válasza Mr. Teddy (#40682) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos a zsanér pont sarkalatos pont egy ennyi idős gépnél, nem magnézium vázas a gép, így meggondolandó. Érdemes esetleg nem sokkal több pénzért E6500-öt nézni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40684) tvamos válasza Mr. Teddy (#40682) üzenetére


tvamos
nagyúr

A zsaner nem nagy gaz, ha van affinitasod otthon kicserelni, a muanyag haz azonban eleg sokba tud kerulni (inkabb a szallitas miatt).

(#40683) SzaboZE válasza Mr. Teddy (#40682) üzenetére
+1 a 6-osra, sokkal minosegibb erzes, mar csak megfogni, kinyitni... mar csak az is megeri a plusz penzt! Es akkor meg tartosabb is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40685) kistewe válasza Mr. Teddy (#40682) üzenetére


kistewe
tag

Használtan mindenképp üzletit , legjobb ha bemész a boltba megtapogatod és ha nem szimpi nem veszed meg.

(#40686) Mr. Teddy válasza kistewe (#40685) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

+tvamos:
Köszi az infokat. Közben lebeszéltem magamat róla. Nem lenne drága a gép, de csak a szívás lenne, ha elreccsen a műanyag, vagy a zsanér beáll. És akkor mindjárt repkednek a 10k-s költségek. Megnézem az E6500-kat. Illetve csekkolok más márkákat is. Igazából az a terv, hogy használtan valami normális üzletit találni.

(#40687) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok olyan forgalmazót mondani itthon, amelyik foglalkozik Precision modellekkel, és nem csak mutatóban van ott egy vagy két modell a szériából? Az M3800 érdekelne konkrétan.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#40688) tvamos válasza r4z (#40687) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az konkretan engem is, de sajnos meg eloben nem lattam. Ellenben en is kivancsi lennek ra!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40689) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

A segítségeket szeretném kérni. Adott egy Dell 3541-es laptop (a topikot olvasgatva) szokásos wifi mizériával. Mi a megoldása a wifi drivernek 8.1 alatt? Milyen típus van benne pontosan?

Előre is köszi,
toto

(#40690) kistewe válasza toto76 (#40689) üzenetére


kistewe
tag

AIDA64 nem írja ki?

(#40691) kistewe válasza r4z (#40687) üzenetére


kistewe
tag

Én olvastam félre valamit vagy ebben már az akksi sem kivehető?

(#40692) toto76 válasza kistewe (#40690) üzenetére


toto76
tag

Időközben már sikerült kiderítenem (Atheros AR9565), de sokra nem megyek vele, mert nem találok megfelelő drivert. :(

(#40693) r4z válasza kistewe (#40691) üzenetére


r4z
nagyúr

Cserélhető, csak csavarokkal is rögzítve van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#40694) toto76 válasza toto76 (#40692) üzenetére


toto76
tag

Meg lett a megoldás! :))
Leírom hátha segít másnak is.

Ezen az oldalon találtam meg a drivert hozzá Unofficial Czech Atheros Driver Website
Az "illesztőprogram frissítése" így sem működött. (nem ismerte fel az eszközt) Kézzel kiválasztottam az eszközt a listából -> Saját lemez. Után már felismerte és működik.

Üdv,
toto

(#40695) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan hibám lenne, hogy miután kikapcsol a gépem, elkezd zörögni a ventilátor egészen addig amíg le nem áll. Ez mennyire normális dolog egy E5530-nál? Mert már 2x volt cserélve a ventilátor és még mindig ezt csinálja. A Dell support csak online diagnosztikákat csináltat velem, meg újratelepítteti a windowst velem mert hogy rossz lehet a driver... És most hogy újratelepített géppel is csinálja, most meg letagadják hogy hallanának valamit...

Itt egy link a videóról amit küldtem nekik utoljára: [link]
Úgy kb. a 20. másodperc után hallani. Mitévő legyen ezek után? Egyszerűen nem bírják megérteni és azt mondják nem hardveres gond....

(#40696) Feenyx válasza Feenyx (#40695) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Bocsi az előző link nem jó. De ennek már jónak kell lennie: [link]

(#40697) soldi3r válasza Feenyx (#40695) üzenetére


soldi3r
veterán

Azt kell mondjam, hogy nagyon udvariasak voltak veled. Ha zavar, hogy leall, akkor nem kell leallitani.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40698) Feenyx válasza soldi3r (#40697) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Szerintem ez nem így működik... Kiadtam érte nem kis pénzt, elvárom hogy ne produkáljon ilyen hibát, ha pedig mégis azt javítsák ki rendesen...

(#40699) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Néztem Mysoft.hu-n két gépet. A Dell Latitude E5430-asról van szó, mindkét esetben.
Az egyik HD-s kijelzővel van szerelve, a másik HD+-os kijelzővel. Melyik a jobb? 14' esetében nem lesz olvashatatlan a szöveg? Melyik kijelző eszik többet?

(#40700) soldi3r válasza Feenyx (#40698) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez "hiba" majd akkor lesz, ha uzemi fordulaton csinalja.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.