Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40451) balintdavid


balintdavid
tag

Üdv! Vostro 1015-ben szeretném a gyári abg-s wifit cserélni N-esre.
Ebben a típusban ugye még nincs a BIOS-ban (vagy EFI) ilyen whitelistezős móka?

kazuár

(#40452) somasz válasza DanielLong (#40450) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy bárhol bootolásra tudnád bírni az ssd-d aban a gépben. Hardverileg nem igazán különbözik szerintem a 6320-tól.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40453) Feenyx válasza DanielLong (#40450) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Próbáld, ki hogy kiveszed a HDD-t és csak az msatat hagyod bennt. Anno nekem y580-nál volt így, hogy ha bent volt a HDD az msata mellett, akkor az msatara nem tudtam telepíteni a rendszert. Ezért kivettem a HDD-t feltelepítettem a rendszert msatara, és ezután visszraktam a HDD-t és ment a rendszer tökéletesen.

(#40454) DanielLong válasza Feenyx (#40453) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nem volt bent a HDD-m és úgy sem látta. Esetleg biosban számít az, h a SATA mode-nál nem AHCI van, hanem Intel® Rapid Storage Technology blabla?

(#40455) somasz válasza DanielLong (#40454) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40456) Feenyx válasza DanielLong (#40454) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ezt nem tudom, akkor a másik lehetőség lesz amit somasz mondott, hogy nem képes a WWAN port fogadni az msata ssd-t, mint ahogy a többi E6x30-as és E5x30-as széria.

(#40457) KriMes25 válasza Feenyx (#40456) üzenetére


KriMes25
csendes tag

ezzel kapcsolatban esetleg nincs valami tapasztalatod:
"ha a HDD-t cserélném le egy 250GB-os SSD-re, akkor a géphez kapott Win 8 licens használható maradna a csere után, müködne-e a backup és a többi?"

[ Szerkesztve ]

(#40458) DanielLong válasza somasz (#40455) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ezt olvastam, de Notebookcheck és még egy-két oldal feltűnteni a Dell XT3-at msata kompatibilis eszközként. Akkor mind tévednének? Vagy csak a notebookcheck téved és msata mini ssd kéne a feles(half-size) kártya helyre? Találtam olyan bejegyzést is, ahol WWAN slotban vígan megy az SSD szintén dell gépen...

(#40459) Feenyx válasza KriMes25 (#40457) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Passz, nem tudom, Lenovomon volt gyárilag telepített win 8-al, de le is szedtem mert tele volt mindenféle fölösleges Lenovos programmal, ami csak lassította a gépet.

(#40460) DanielLong


DanielLong
senior tag

Most már kipanaszkodom magam itt... Szóval találtam még egy Dell fórumbejegyzést, ahol az egyik srác erősen állítja, hogy semmiféle msata ssd nem megy bele az xt sorozat gépeibe... most nagyon boldog vagyok, de akkor mondja meg valaki, hogy dellék miért tesznek be egy SSD feliratot az XT3 half-size bővítőkártyájának helye mellé? És miért van a biosban Intel Rapid Storage mód amikor az csak HDD+SSD esetén mükszik valamint miért van tele a Dell XT3 driver oldala csupa msata ssd driverrel? Bocs a kirohanásomért, de meg sem veszem a gépet, ha tudom, hogy nem megy bele msata ssd....

(#40461) KriMes25 válasza Feenyx (#40459) üzenetére


KriMes25
csendes tag

Azért köszi.
Nekem is tele van pakolva a windows minden hulladékkal, de nem szeretnék törtet használni ha már egyszer van eredeti. Csere csak nyár végén esedékes, remélem addig találok valami megoldást.

(#40462) soldi3r válasza somasz (#40449) üzenetére


soldi3r
veterán

Ingyenes lenne, csak nem tudom megeri e szetszedni.

(#40457) KriMes25, Feltenni fel lehet. Aktivalja is magat, nem ugy mint a 7. A backupot nem is ertem. Az a program lesz hasznalhato utana, amit felteszel.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40463) KriMes25 válasza soldi3r (#40462) üzenetére


KriMes25
csendes tag

(#40462) soldi3r

Hello,

Úgy értetem, hogy win 8 továbbra is fog-e frissülni, legálisan müködni. És ha behal a rendszer vissza-e tudom állitani a rendszer gyári állapotúra, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#40464) somasz válasza DanielLong (#40460) üzenetére


somasz
Topikgazda

A feles helyre nem tudod berakni a teljes kártyát, ne is próbálkozz vele, még a végén rövidre zársz valamit...

A wwan helyen tuti nem fog menni semmi, a feles helyre pedig valószínűleg csak cache-nek való ssd-t rakhatsz, de lehet, jobban jársz, ha sshd-t veszel alapból.

Azért van annyi firmware, mert keretbe építve berakják a normál helyre. :W

KriMes25: ha nem aktiválódik be magától, akkor be lehet aktiválni, csak egy progi kell hozzá, ami kinyeri a kódot biosból.
A delles backup értelem szerűen nem lesz rajta, de az új rendszerről csinálhatsz backupot.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40465) soldi3r válasza KriMes25 (#40463) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha telepites utan csinalsz magadnak egy ghostot, akkor arra termeszetesen vissza fogod tudni allitani. De hogy ha az eredeti meghajtot ghostolod at az ssdre, abban nem vagyok biztos, hogy az mukodni fog. Elvileg kellene.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40466) KriMes25 válasza somasz (#40464) üzenetére


KriMes25
csendes tag

Köszi a választ :)

(#40467) DanielLong válasza KriMes25 (#40466) üzenetére


DanielLong
senior tag

Találtam neked egy jó bejegyzést. Itt egy srác berakott egy msata ssd-t és arról bootol. Ezek alapján talán nekem is ezt kéne tennem. Esetleg nincs valakinek feles SSD-je kölcsönbe? :))

(#40468) KriMes25 válasza DanielLong (#40467) üzenetére


KriMes25
csendes tag

Köszi, ezt jó tudni :)

Kérdés már csak az, hogy mi lenne jobb 128gb mSATA SSD win8-nak + 500 gb gyári hdd, vagy csak egy 256gb-os "rendes" ssd. mekkora lenne a sebességbeli külöbség? Mert drágább a 128-as msata, mint a 256-os rendes 2,5"-es.

[ Szerkesztve ]

(#40469) DoItYourself válasza KriMes25 (#40468) üzenetére


DoItYourself
addikt

256GB 2,5" SSD a HDD helyére, ha rám hallgatsz. Akku üzemidőben is jobban jársz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40470) DanielLong válasza KriMes25 (#40468) üzenetére


DanielLong
senior tag

Sebességbeli különbséged nem lenne, legalábbis nem érzékelhető. Leginkább a tárhely és a mobilitás megfontolandó, 250 gigán én nehezen férnék el, akkor kéne külső vinyó, azt meg cipeljem? Nem jó sehogy se.

(#40471) KriMes25 válasza DoItYourself (#40469) üzenetére


KriMes25
csendes tag

Az én szivem is ezfelé a megoldás felé húz, nem kerregne a hdd, az üzemidő növekedés már csak hab a tortán :). Nyár végéig még alszok rá párat.
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#40472) somasz válasza KriMes25 (#40468) üzenetére


somasz
Topikgazda

Csak félmagas megy bele, abból meg ritka/drága a nagyobb.

A link alján pedig ott van, hogy a bootolással azért van még probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40473) DanielLong válasza somasz (#40472) üzenetére


DanielLong
senior tag

Vagy veszel egy msata 250 gigásat és beteszed egy 1000 forintos 2,5-es átalakítóba.... Használtan 25k az említett SSD.

(#40474) somasz válasza DanielLong (#40473) üzenetére


somasz
Topikgazda

Létjogosultsága megkérdőjelezhető, ha ugyanúgy vehetsz normál méretű ssd-t. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40475) DoItYourself válasza DanielLong (#40473) üzenetére


DoItYourself
addikt

5e alatt nem láttam még átalakítót, de biztos tévedek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40476) somasz válasza DoItYourself (#40475) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam volt már megmaradt, gépből kiszerelt ssd mellől, 1-2k-ért, így másnál is lehet, hogy előfordul így.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40477) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

erre valaki?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40478) szabonagyur válasza RocknRoller (#40446) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Van hozzá Win7 és Win8 driver is, kellően támogatott. Felrakni azt rakd amelyik szimpatikus.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40479) RocknRoller válasza szabonagyur (#40478) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40480) Megvagyok


Megvagyok
tag

Sziasztok!

Ma reggel arra keltem, hogy a szeretett E6430-as Latitude-ömnek 3 centi hosszan feljött a kijelző körül lévő műanyag keret szélén lévő gumicsík. Ezt garanciába cserélik, vagy álljak neki pillanatragasztóval..?

Más: Elég csúnyán elkezdett kifényesedni a tapipad(most másfél éves a gép, még másfél év NBD garancia van rá), ezzel szoktak valamit csinálni gariban? Valamint van egy pixelhibám is már újkora óta, de gondolom amiatt nem cserélik az egész kijelzőt :O

Raktam fel néhány képet, hogy jobban lehessen látni amire gondoltam :)

Segítségeteket előre is köszi! :R

(#40481) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. Lenne egy vostro 1015 gépem ,még az első széria (DDR2 stb). Eléggé melegszik, mennyire problémás újrapasztázni? Teljesen nem merem szétszedni a sok apró alkatrész miatt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40482) somasz válasza haxiboy (#40481) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
Pedig eléggé szét kell kapni, ha nem mered, inkább fizess meg egy hozzáértőt, aki nem először kap szét notit.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40483) haddent


haddent
addikt

Hol érdemes eredeti, új akkumulátort venni? (Na jó, van olyan utángyártott ami nem pukkad ki, nem ég le, nem égeti le a lapeszt, bírja annyi ideig mint egy eredeti stb..?)
Továbbá hol lehetne optikai meghajtó helyére való másodlagos akksit beszerezni?

Mindkettő egy Latitude E6530 -hoz lenne, optikaisat sehol nem találok.

(#40484) somasz válasza haddent (#40483) üzenetére


somasz
Topikgazda

ebay?

segítség képpen:
P7VRH - media bay battery 3 cellás
M5Y0X vagy P6YD6 9 cellás
T54FJ 6 cellás

(más kódok is lehetnek, hirtelen ezeket találtam)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40485) soldi3r válasza somasz (#40449) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem aldozom fel az i5ot. Jo ez igy :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40486) somasz válasza soldi3r (#40485) üzenetére


somasz
Topikgazda

A hátsó fedlappal együtt 6 csavar a csere, meg egy kis paszta. Kipróbálhatod, főleg, ha ingyér van.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40487) soldi3r válasza somasz (#40486) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugy is szet akartam szedni. Kaptam MX4et, kivancsi vagyok lesz e erezheto kulonbseg egy Cooler Masterrel szemben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40488) Bazs-


Bazs-
tag

M4800-al van valakinek tapasztalata ?
Valamint még mindig szenvedés az USA-ból beszerzett laptop honosítása. Unkahúgom 1-2 hét múlva jön haza és gondoltam, hogy vele hozatok egyet.

Köszi.

(#40489) soldi3r válasza Bazs- (#40488) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha uj, szamlas, vilaggarancias akkor nem lohetsz vele melle.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40490) SzaboZE válasza soldi3r (#40489) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kivéve, ha amerikai ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40491) soldi3r válasza SzaboZE (#40490) üzenetére


soldi3r
veterán

Miota gond ez? Volt amerikai gepem es javitottak otthon.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40492) SzaboZE válasza DanielLong (#40450) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kár volt egy notebookcheckre bízni az infót, a wwan slotban nem is fog menni. Ha a slot msata képes, akkor azt jelzi a dell a slotnál msata felirattal.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40493) tibyke


tibyke
tag

sziasztok,

megrogzott lenovoskent most megis egy e6440-nel szemezek, egesz pontosan ezzel.

ket aggalyom van csupan:

1. pocokeger. nem egyertelmu a fenti adatlapon (es mas hazai forgalamzok adatlapjan sem!), hogy ezen a modellen van-e pocokeger (trackstick). vagy a "két mutatóeszközt tartalmazó billentyűzet / Dual Pointing Keyboard" ezt jelenti egyertelmuen?

2. mindenkepp szeretnek beletenni SSD-t. eddig az ODD helyere gondoltam, de ahogy olvastam picit a topikban visszafele, felmerult az mSATA is. nem mondom, hogy naponta hasznalnam az ODD-t, de nagyon ritkan elofordulhat, hogy szukseg van ra, es akkor nem akarok barkacsolni. mik az ervek/ellenervek?

koszi az infokat!

t

(#40494) SzaboZE válasza soldi3r (#40491) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos régóta, az amerikai piacot védi a dell is. Elég nyögvenyelősen megy egy-egy us gép garijának az intézése.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40495) somasz válasza tibyke (#40493) üzenetére


somasz
Topikgazda

msata szerintem nem megy, az optikát egy 1-2e ft-os kábellel usb-re tudod kötni, ha kell!

MÁS:

Meg tudnátok nekem nézni, hogy ha a cib bank webbank felületét megnyitjátok, a 100%-ig betöltés után kifagy-e a touchpad és a pöcökegér? Eddig 3 különböző dellen néztem, és fagyott, HP-n nem. (E6230, 6330, 4300, 6910p), win 7 pro 64bit, chrome, java 60. Linux alól megy!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40496) Bazs- válasza SzaboZE (#40494) üzenetére


Bazs-
tag

Pont ettől a honosítási mizériától félek. Ha jól tudom régebben még simán ment, de mostanában már nagyon válaszra sem méltatják az embert. Garancia nélkül pedig nem szeretnék kiadni ennyi pénzt egy gépért, az itthoni árak pedig elég magasan vannak.
Lényeg az erős proci, FHD és numpad a munka miatt. Viszont az itthon kapható ilyen gépek árban majdnem ott vannak, mint egy kinti M4800.

Van valami olyan hibája az m4800-nak, amire többen panaszkodnak ? Próbáltam keresni, de sok konkrétumot nem találtam.

(#40497) tibyke válasza somasz (#40495) üzenetére


tibyke
tag

en is kicsit elbizonytalanodtam, mert iponon es prohardveren is irjak, hogy nincs teljes meretu sata, de a hivatalos dell forumon, es egyeb kulfoldi notebook forumokon is azt talaltam, hogy bizony van, csak el van bujtatva:

irjak: "Nagy kár, hogy nincs teljes méretű mSATA bővítőhely (a Wi-Fié és a 3G modulé is feles), így a merevlemez mellé csak az optikai meghajtó helyére tehetünk SSD-t."
forras: http://prohardver.hu/teszt/14_huvelyk_dell_latitude_e6440_e7440_munka_vallala/belso.html

ugyanakkor: "I have tried and it works perfectly. I currently have an msata SSD as my main boot drive, and then have a smaller 2.5 SSD from a few years back for extra storage."
forras: http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19568079.aspx

ezt is irjak: "Performance upgrade: mSATA SSD

Yes, there is a mSATA slot in the E6440, though is not visible when taking the rear cover off. It needs the left bumper cap removed. It's situated above the WWAN marking as shown in the spoiler below. In fact, this slot is WLAN(PCIe1), mSATA (SATA3 port4) and WWAN (USB 2.0)!! Sharing the PCIe and SATA lines being a new Series-8 Flexible I/O chipset feature : Series-8 flexible USB3+PCIe or SATA+PCIe I/O -> some more x2 2.0 possibility"
itt: http://forum.techinferno.com/dell-latitude-vostro-precision/6980-14-dell-latitude-e6440-owners-lounge.html

tovabba: "mSATA csatlakozót nem találunk"
forras: https://ipon.hu/elemzesek/dell_latitude_e6440_korzo_vonalzo/2064/3

ne most akkor kinek higgyek? :)

t

[ Szerkesztve ]

(#40498) tibyke válasza somasz (#40495) üzenetére


tibyke
tag

mmint egy usb to sata kabelre gondolsz? :)

egy lehetoseg lehet ez is, bar tenyleg inkabb az msata fele huznek, ha tutira mukodik.

t

(#40499) SzaboZE válasza tibyke (#40497) üzenetére


SzaboZE
addikt

számolj azzal, hogy nincs ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40500) somasz válasza tibyke (#40497) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor ezek szerint a bal fölső fekete műanyagot le lehet szedni és alatta ott van az msata?

Ezek szerint van benne. Mondjuk lehet, csak akkor, ha gyárilag msatával rendelted. Majd az okosabbak megmondják, különböznek-e.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.