Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41251) Biluxzsolt válasza mghltm (#41249) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Semmi játék,csak az amit írtál.A elődön is csak ezek mentek.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41252) lupus_l válasza Biluxzsolt (#41247) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Szerintem jó lesz. Ha netről rendeled, akkor 14 naptári napig próbálhatod - Extreme Digitalnál talán tovább is.

Ha nem tetszik, visszaviszed tartozékokkal, eredeti csomagolással és visszakapod a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#41253) szabonagyur válasza Biluxzsolt (#41251) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én nem venném meg a helyedben, az U Intel procik sem túl erősek, de ezek meg...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41254) kistewe válasza soldi3r (#41248) üzenetére


kistewe
tag

Ezt a hozzászólást lassan érdemes lenne berakni automatába, hogy kb. minden 20. ez legyen.....
"Csak új jöhet szóba, meg a Win8.1 " is megér egy misét ....a sebesség nem számít de csak addig míg találkozik az ember egy jobb proci +SSD kombóval.

uff stewe

(#41255) airwawes válasza Ronam (#41229) üzenetére


airwawes
tag

Abban hogy sokkal frissebb-->jobb teljesítmény és több támogatás játékok terén.
Egyébként a készülék bruttó 206.000 Laptop.hu-n.

Szerk.: Kipróbáltam töltő nélkül, és akkor az nvidia rakoncátlankodik és kékszomor. Érdekes. :/

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41256) Biluxzsolt válasza szabonagyur (#41253) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

De olyan csak van mint egy Atom N2600-as?
Mert gyengébbet nem szeretnénk,de ha olyan lesz,az már jó.(amire kell,jó)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41257) szabonagyur válasza Biluxzsolt (#41256) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna Atom procim nem volt még, de ahogy olvastam ezt a procit egy haswell celeron is lepipálja, ami nagy szám. De te tudod, én biztos erősebb procival tervezném a gépet, feltéve ha nem 1-1 évekre tervezed, illetve ahogy írták fentebb lehet próbát tenni vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41258) airwawes válasza Ronam (#41229) üzenetére


airwawes
tag

Szerintem a Dell az belebütyköl a driverekbe egy kicsit, hogy csakis az ő drivereit használjuk. És mivel minden drivert a dell oldaláról töltöttünk, kivéve az Nvidia drivert (amit így esély se lesz frissíteni) ez így is marad. VAGY (ez egy teora, de ki kell próbálni).

Minden a laptophoz szükséges drivert az eredeti oldalról szedünk le, nem pedig a dell oldaláról.

Az intel oldalán felvedeztem hogy a 4400-as videokártya driverhez van frissítés. Most leszedem a drivereket a laptopról, és újrateszem mindkettő (így már frissebb) grafikus drivert.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41259) Biluxzsolt válasza szabonagyur (#41257) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Nekem ingyen sem kellene,mert jó gépem van(i5-8gb ram-SSD) és 2-3 perc után idegbeteg leszek,ha az asszony gépe elé ülök(véletlen),így nem is ülök. :)
Neki viszont otthon,gyesen a picivel nem kell kapkodnia,és mint írtam mit csinálna rajta,napi 1-2 órát szerintem jó lesz. azaz remélem.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41260) soldi3r válasza kistewe (#41254) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindenki azt vesz amit akar, de amig szamlas, garis, dedikalt karis, nagy felbontasu T500-at kapni 60k-ert, addig szerintem ennek a tejfolosdoboznak nincs letjogosultsaga. T400-at meg olcsobban is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41261) szabonagyur válasza Biluxzsolt (#41259) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj itt nem a kapkodásról van szó... gondolom sokat használná akksival is ha úgy van. Nekem a 3537 az i5 4200U-val ami papíron meg amúgy is jóval erősebb mint a kinézett eszköz, akksiról mégis van, hogy sima youtube oldalak közben meg-meg reccsen teljesítméye... A 6 éves P8400-as laptopom procija szerintem néha erősebb. De te tudod, tegyél egy élő próbát mindenképp, én nem venném, inkább egy használt 3 éve i3-as modell és egy Win8 hozzá, mint ez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41262) airwawes válasza Ronam (#41229) üzenetére


airwawes
tag

Jó híreim vannak!

Megoldás Dell Insipron 3542 Nvidia 840M féle változatához BSOD ellen!

Lepucoltam az Dell-nek a szar videokártya drivereit.

Megnyitottam az intel fő oldalát, és letöltöttem ezt a driverét (Win8.1x64)
Kicsomagoltam, telepítettem újraindítottam, majd telepítettem az Nvidia hivatalos oldaláról a legutolsó drivert.

Nincs többé kékhalál aksiról, és a legfrissebb driverek vannak rajta. :)

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41263) Ronam válasza airwawes (#41262) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi a tippet, mindjárt ki is próbálom.

(#41264) Ronam válasza airwawes (#41262) üzenetére


Ronam
addikt

Tökéletesen működik így, még egyszer köszönet a megoldásért!!

(#41265) Ronam válasza Ronam (#41264) üzenetére


Ronam
addikt

Mégsem, sajnos megint BSOD :(, pedig a leírtak szerint csináltam.

(#41266) airwawes válasza Ronam (#41265) üzenetére


airwawes
tag

Letörölted az összes eddigi videokártyához tartozó drivereket? Intel, Nvidia mindent?
Mert nálam most tényleg minden rendesen megy. Igazából a vezérlőpultból töröltem minden intelhez kapcsolódó alkalmazást.

Az intel grafikus illesztőprogram mellett volt mégegy intel alkalmazást, azt is dobtam a levesbe.

Az nvidia telepítésénél tiszta telepítést csináltál? (egyébi telepítési mód, majd kipipálni a tiszta telepítést)

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41267) somasz válasza Ronam (#41265) üzenetére


somasz
Topikgazda

DDU-val távolíts el minden display drivert, utána mehet a friss telepítés!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41268) airwawes válasza Ronam (#41265) üzenetére


airwawes
tag

No hogy megbizonyosodjak, letöröltem én is a nvidiat és újtratettem. Most megint BSOD fogad. Viszont azt legalább már tudom hogy van olyan megoldás, amivel fel lehet telepíteni úgy a legfrissebb drivert hogy jó is legyen. No szerintem megvan a mai programom. :D

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41269) Ronam válasza airwawes (#41268) üzenetére


Ronam
addikt

Most akkor melyik is lenne az a megoldás? Már kicsit összezavarodtam :).

(#41270) airwawes válasza Ronam (#41269) üzenetére


airwawes
tag

Énis! :D
Négyszer újratettem a videokártya drivereket, és már kezdek agysorvadást kapni... -.- :W

Valami nagyon nem stimmel it.. :(

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41271) Ronam válasza airwawes (#41270) üzenetére


Ronam
addikt

Ha az Nvidia driver-t nem telepíted, akkor tökéletesen fog menni a gép, de ugye a driver meg nem lesz a legfrissebb (Dell oldaláról töltött Geforce driver). Amúgy az utóbb említett driverrel is minden hibátlanul futott, én visszaállok erre egyelőre. Amúgy elég sokat bújtam külföldi fórumokat, de mindenhol mást írtak, igazából ami ésszerű volt azt meg is próbáltam, de egyik sem javította a hibát sajnos.

(#41272) airwawes válasza Ronam (#41271) üzenetére


airwawes
tag

Engem az idegesít hogy valami úton módon jó lett nekem, és most képtelen vagyok újra megcsinálni. :( :W

Szerk.: Most csináltam két dolgot és jó lett: Letöröltem az Nvidia 3D visiont.
Az Nvidia vezérlőpultban a PhysX konfigurációt átállítottam CPU-ra.
Egyenlőre jó, de még csinálom pár újraindítást.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41273) airwawes válasza airwawes (#41272) üzenetére


airwawes
tag

Most átállítottam a PhysX-et Nvidia 840M-re és jött is a BSOD.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41274) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A Dell Inspiron 3542-re fel tudom rakni a Win7-et? Mert a boltban azt monták, hogy csak a win8.1-et, de a neten win7-et is olvastam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41275) airwawes válasza airwawes (#41273) üzenetére


airwawes
tag

Kiszámíthatatlan.... Feladom :(
Szerintem én is visszateszem a delles drivert.

Sztbeni: A Dell oldalán fent vannak Win7hez a driverek, szóval elvileg mennie kell.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41276) Ronam válasza Sztbeni (#41274) üzenetére


Ronam
addikt

Volt fenn a gépemen Windows 7 is, és gond nélkül ment (leszámítva ugye ezt a fincsi kis videókártya driver problémát) :D.

(#41275) airwawes : Egyelőre sajnos nincs más biztos megoldás :(.

[ Szerkesztve ]

(#41277) szabonagyur válasza Sztbeni (#41274) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Van hozzá Win7 driver? Van..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41278) gozso válasza simonjoe (#41242) üzenetére


gozso
senior tag

azért majd értesíts a fejleményekről, kíváncsi vagyok :B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#41279) Sztbeni válasza Ronam (#41276) üzenetére


Sztbeni
őstag

Milyen probléma volt a videokártya driverrel?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41280) Ronam válasza Sztbeni (#41279) üzenetére


Ronam
addikt

Az Nvidia oldaláról letöltött driverrel nem működik rendesen a gép, ha leszeded a töltőről pár perc múlva kék halált kapsz. A Dell Geforce driverrel működik rendesen....

(#41281) szabonagyur válasza Ronam (#41280) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy megjegyzem ezt minden gyártó eljátssza... ugyanez ment majdnem 1 éve a 3537 5537 sorozatokkal mivel azokban AMD kártya volt és ott sem lehetett frissíteni csak úgy... De lett moddolt driver azóta van frissebb AMD is. Olvass utána, hátha azon az oldalon van nVidia mod is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41282) Sztbeni válasza Ronam (#41280) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor felteszem a win7-et. Jó ez a Linux is, de a Win-hez vagyok szokva.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41283) Sztbeni válasza Ronam (#41276) üzenetére


Sztbeni
őstag

Kicsit off, de Linuxra hogy teszem rá a win7-et? Mert berakom a telepítő CD-t, és nem engedi egyik partícióra sem telepíteni. Mit kell csinálni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41284) lord.lakli válasza Sztbeni (#41283) üzenetére


lord.lakli
őstag

letörölni partíciót, ha nem tudja egyből megformázni.

(#41285) Sztbeni válasza lord.lakli (#41284) üzenetére


Sztbeni
őstag

Négy particiót mutat nekem telepítéskor, abból kettőt le tudok formázni, de telepíteni nem :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41286) lord.lakli válasza Sztbeni (#41285) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha nem kell a rajta lévő linux, akkor mind a 4-et töröld, majd hozz létre egy új partíciót és arra telepíts.

(#41287) Sztbeni válasza lord.lakli (#41286) üzenetére


Sztbeni
őstag

Kösz a segítséget :). Én voltam balfasz. Sose raktam linuxra win-t idáig :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41288) simonjoe válasza gozso (#41278) üzenetére


simonjoe
senior tag

....igyekxem!! A mai nap az RGB kimenetet próbáltam ki. A bekapcsolás pillanatában nem volt kép a notin, majd amikor billentyűparanccsal kitettem a képet a külső monitorra, azonnal megjelent a kép a saját kijelzőjén is. Tanácstalan vaok, 1re jobban hajlok arra, h deszkás a gép. Valamikor amikor még létezett a Fujitsu Siemens, akkor egy szervizben voltam szervizmérnök, és e márkának voltam a doktora. Most látom, h mennyivel könnyebb volt ott hibát feltárni. Volt cserealkatrész, és ha nem szalagkábel, vagy inverter, esetleg kijelző, akkor alaplap. Itthon ez egy kicsit másként fest. Sajnos itt nagy a bukás lehetősége. A DELL-esekkel is beszéltem ma, szerintük kijelző, bár nem esküdnének meg rá. :((

Joe

(#41289) VGYke válasza Shokkolo (#41246) üzenetére


VGYke
addikt

Ilyen a gép: Dell Inspiron 7537 15.6, de nem érintőképernyős kivitel, hanem "Kijelző: 15.6 inch LED Backlit Display with Truelife and HD resolution (1366 x 768)"....
Tényleg nem tudok belépni a BIOS-ba...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41290) somasz válasza simonjoe (#41288) üzenetére


somasz
Topikgazda

Még egy szavazat kijelzőre, ha a külső monitoron ad képet rendesen.

Azért vicces, hogy megint megy a szopás a kis inspironnal, hogy nem megy vele rendesen a vga gyártójának drivere, csak a delles.
Amíg nincs valami moddolt, fixes driver, addig ne is frissítsetek szerintem. Türelem!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41291) simonjoe válasza somasz (#41290) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én is arra gondoltam (kijelző csere). De mivel magyarázod, h ha másodlagos monitort kapcsolsz a notira, abban a pillanatban bekapcsol az addig sötét saját kijelző fénye is?

Joe

(#41292) somasz válasza simonjoe (#41291) üzenetére


somasz
Topikgazda

erről lemaradtam, nem foglalok akkor állást! :)

ha bejössz Budafokra Zsámbékról, szívesen belepróbálok egy kijelzőt, hogy kiderüljön, az-e a szar!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41293) Krystal_s válasza VGYke (#41289) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ennyire láthatatlan, amiket írtam neked? :Y
#41238
#41239
Hát komolyan, nem is tudom minek koptatom itt a billt. :))

[ Szerkesztve ]

(#41294) VGYke válasza Krystal_s (#41293) üzenetére


VGYke
addikt

Kedves Krystal_s! Az összes tanácsot olvastam, a Tiédet is! Időközben jó sok próbálkozás után, sikerült belépni a BIOS-ba. Nálam F12, "Fn" billentyű nélkül.
Itt vannak a moliltelefonnal készített fotók:




Nos ebben a BIOS-ban gőzöm nincs, mit keresesek, hogy mi meríri az akksit kikapcsolt állapotban. :F

lord.lakli, szerinted?

Kedves lupus_l! Ezt írtad: "Nekem BIOS-ban alapértelmezettként be van kapcsolva az Intel® Smart Connect Technology."
Hol?

Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41295) lupus_l válasza VGYke (#41294) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ezen a képen alulról a 3.-at állítsd disabled-re:
http://mobilarena.hu/dl/upc/2014-08/28/98644_loqgj5c4u11l8nu6_2014-08-27-1142.jpg

(#41296) lord.lakli válasza VGYke (#41294) üzenetére


lord.lakli
őstag

2. képen USB Powershare szerint kikapcsolt állapotban is tölt a gép. Ez maradhat enabled, csak nézd meg, hogy a billentyűzet vevője ne abba legyen bedugva.

(#41297) airwawes


airwawes
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Mikor elindítok egy játékot, majd leválasztom a laptop-ot a töltőről akkor az FPS hirtelen drasztikusan lecsökken. (Gondolom ez vezethet a BSOD-het is).

Hogy lehetne megoldani azt, hogy a készülék aksiról is ugyan annyi energiát kapjon mint töltőről?
Előre is köszönöm a segítséget.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41298) mghltm válasza airwawes (#41297) üzenetére


mghltm
addikt

win energiagazdalkodason allits:

High performance doesn't appear on the battery meter by default. To turn on High performance, open Power Options by clicking the Start button Picture of the Start button, and then clicking Control Panel. In the search box, type power options, and then click Power Options. Under Select a power plan, click Show additional plans, and then click High performance.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41299) airwawes válasza mghltm (#41298) üzenetére


airwawes
tag

Teljesítménycentrikus után hova állítsak? -.- :W

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#41300) somasz


somasz
Topikgazda

Szükségem volna 6 db M2x8-as csavarra! (e6520 hátlap rögzítéséhez) Valaki meg tudna dobni vele? Vagy tudnátok mondani egy helyet a 11.-22. kerület környékén, ahol kiszolgálnak?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.