Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40901) johnny82 válasza somasz (#40900) üzenetére


johnny82
őstag

egy win7 prof 64 sp1-et töltöttem le. Tuti win7 prof volt rajta.

(#40902) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Dell vostro 3460-as notebookomat beadtam végülis szervizbe, a kattogó HDD miatt.
Előtte leklónoztam a HDD-t clonezillával, kb félórán át csinálta, 100GB-adatot mozgatott.
A szerviz 9munkanapra csinálta(azért húzódott el, mert náluk nem jelentkezett a kattogás, ezért elküldték másik szervizbe a HDD-met kivizsgálásra, ahol szintén nem tapasztaltak kattogást, annak ellenére, hogy én 3 hónapon át tapasztaltam minden egyes működtetésnél...) De a panasz csak panasz alapon kicserélték a HDD-t egy Western Digital Skorpio Black-re. A clonezilla 15perc alatt visszatett mindent rá, recovery partícióval együtt. Elsőre indult is a windows hiba nélkül, felismerte az új HDD-t és már telepítette is a driverét.
Sőt, az új HDD gyorsabb is, mint az előzőm volt.

Csak azért írom, hogyha esetleg valaki hasonló hibába ütközne, bátran forduljon a dell partnerekhez, nem problémáznak akkor se, ha nem tapasztalnak egy esetleges hibát a teszt során. Illetve, hogy adatklónozásra a clonezilla teljesen jó megoldást jelent.,

További szép napot!

(#40903) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !

Nem tudja valaki esetleg, hogy létezik-e olyan (konkrét típusú) utángyártott akkumulátor, ami már bevált és nincsen kompatibilitási probléma vele ?
Konkrétan egy régi XPS-be kellene, és olvastam a fórumot lapozgatva, hogy többeknek volt már utángyártott akksival problémája különböző Dell gépekben.

Köszi :-)

(#40904) somasz válasza FeZ... (#40903) üzenetére


somasz
Topikgazda

Egy ~70 használt gyárival szerintem jobban jársz, mint bármelyik utángyártottal. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40905) johnny82 válasza somasz (#40900) üzenetére


johnny82
őstag

A kulcsot telepítéskor adtam meg. Most viszont próbaképp ismét beírtam ugyanazt a kulcsot és sikerült aktiválni. :F

(#40906) kistewe válasza brickm (#40902) üzenetére


kistewe
tag

Az új HDD-vel minden ok? nincs több kattogás? amugy szerintem ha normális a szerviz és pozitiv a tapasztalat akkor nyugodtan megnevezheted, másnak is menjen gördülékenyen a hibaelháritás...

uff stewe

(#40907) brickm válasza kistewe (#40906) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Igen, minden oké vele, eddig semmi kattogás, pedig ezt most direkt nyúzon kicsit.
És igazad van:

A Multi Hardware kft, debreceni DELL partner volt a szerviz.

(#40908) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Dell Insp. N5010-es laptopom van.
Ennek a hűtésére mit ajánlotok ?
3 ventis legyen a hűtőpad vagy elég egy is ?

Esetleg linket tud adni valaki melyik vált már be ?
::)

KöszönöM!

-.-

(#40909) FeZ... válasza somasz (#40904) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszi, akkor körülnézek használt vonalon ! :))

(#40910) somasz válasza ubid (#40908) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerintem kezdd egy újrapasztázással egybekötött pasztázással, utána jöjjön a pad.
Ahány ventillátornyi helyen tud beszívni alul a gép, annyi ventis padot végy szerintem. Csodálkoznék, ha a kettő nem lenne elég. (Most nincs előttem kép róla)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40911) Team64


Team64
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egy hatalmas problémám van, ha tud valaki segítsen! Van egy Dell D630-as gépem, úgy kaptam, az előéletéről nem tudok! Vinyó nem volt benne, kapott egyet, de nem tudom indítani mert valami admin password kell neki...#6hskl2j-595b ez a "kód" amit kiír, ehez találtam neten egy generátort, ami kiköp rá egy jelszót, de hogy tudom azt beírni? Mert csak ezt a szürke képet látom amit kiad ugye, kurzorom nincs, ha beírom így vakon a kapott kódot és entert nyomok "invalid password"... 3x entem és kikapcsol...ha nem csinálok semmit kb.3-4 perc mulva szintén off...Mi ennek a trükkje? Heeelllppp!!! :-)

(#40912) Team64


Team64
csendes tag

Ja és még egy észrevétel... a proci ventilátor meg se mozdul! Ez összefügghet? Pl.hogy a bios letiltottnem vezérli a ventit...? Lehúztam, adapterrel megtápoltam, semmi baja...

(#40913) SzaboZE válasza [P]laci (#40897) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez nem a hagyományos XPS, ez egy tablet - notebook öszvér. Az XPS családdal nem szokott gond lenni, magnézium vázasak és bazi drágák. Ennek is full magnézium a váza, hibátlan az összeszerelés. Nem tudom mi gond lehet vele, egy korábbi 15-ös szérián a krómcsík adta időnként meg magát. Szerintem egy Latitude-el egy szinten vannak. Szervizelhetőség szempontjából árnyaltabb a kép, eléggé le kell bombázni pl egy billentyűzet cseréhez is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40914) SzaboZE válasza Team64 (#40911) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elkérni a jelszót a gép tulajdonosától, ez a legjobb módszer. A venti nem megy mindig, csak ha 60-70 fokot elér a maghőmérséklet. Amúgy a gyáriszám szerint ez inkább D620.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40915) Team64 válasza SzaboZE (#40914) üzenetére


Team64
csendes tag

Ez a gép már nem egy mai darab...és a legnagyobb problémám, hogy fogalmam sincs, hogy anno ezt ki hozta el a boltból, de írtam ia hogy sajnos semmit sem tudok az előéletéről! :-(

(#40916) soldi3r válasza Team64 (#40915) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha CMOS elem kivetel nem segit (gyanitom nem fog), akkor alaplapcsere.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40917) Team64 válasza Team64 (#40915) üzenetére


Team64
csendes tag

Igen, bocsi elírtam, 620as!

(#40918) Team64 válasza soldi3r (#40916) üzenetére


Team64
csendes tag

Próbáltam már azt is de semmi! Elindul, bejön a dell logó, végigfut a "csík" és bejön ez a szürke hátterű valami! Külföldi oldalakon nézegettem, pl.egy vinyócsere miatt is lehet, mert ez valami védelemszerű dolog, és ott rengeteg ember azt írja, hogy a kapott kóddal sikerült...nekem az a bajom, hogy nem tudok írni, mert nincs kurzorom, ha beírom a nagy semmibe és enter akkor azt írja hogy invalid password. De gyanítom hogy ez azért lehet mert nem így kell beírni, vagy valami gombot nyomni közbe vagy ilyesmi! Ha csak entert nyomok akkor is invalid a válasza rá...

(#40919) soldi3r válasza Team64 (#40918) üzenetére


soldi3r
veterán

BIOSba be tudsz lepni? Nem lehet, hogy a HDD jelszavas?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40920) Team64 válasza soldi3r (#40919) üzenetére


Team64
csendes tag

Nem enged be oda se! Elvileg ez valami rendszervédelmi cucc már amit ki tudtam venni a nagy angol tudásommal...:-D

(#40921) somasz válasza Team64 (#40918) üzenetére


somasz
Topikgazda

Írtam privátot, azt elolvastad?

Hogyhogy nem tudsz írni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40922) Team64 válasza Team64 (#40920) üzenetére


Team64
csendes tag

http://www.online-unlock.com/UserFiles/Image/DELL_bios_password_595B.gif Kerestem gyors egy képet mert most nem tudom lefényképezni, de ezt dobja be a bootlogó után, csak a fent leírt #... ami más...viszont nemtudok írni! Lehet hogy sokszor el lett már ronta és azért nem?!

(#40923) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Ma bekapcsoltam a gépet és a következő üzenet/kép fogadott: "The AC power adapter type cannot be determined. Your system will operate slower and the battery will not charge. Please connect a Dell 65W AC adapter or higher for best system operation."
A 65W-os töltővel használom éppúgy, mint eddig.
Mi lehet a baj, megoldás?

(#40924) Avicularia válasza somasz (#40871) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem AU Optronics B125XW01 (Dell 8X9KT) van a 6230-ban.

Más

Úgy néz ki, hogy meghalt a 6320-ban a mini hdmi csatlakozó, már ha kitámasztom a kábelt, akkor is nagyon ritkán sikerül eltalálni azt a pontot ahol van kép. Javításhoz alaplapot kell cserélni, vagy külön panelen van esetleg?

(#40925) lupus_l válasza #01682176 (#40923) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valami gond van a töltővel. Nálam ez sokat használt kábeleknél szokott előfordulni.

Lehet ez egyszeri probléma; egy kihúzás és újra bedugás segíthet rajta. Másik töltővel valószínű gond nélkül fog működni.

(#40926) somasz válasza Avicularia (#40924) üzenetére


somasz
Topikgazda

Auo-nál sokkal jobb az lg-p, de ha nem látsz mellette jobb kijelzőt, akkor teljesen jó az is. :)

Egyben van az alaplap emlékeim szerint, ha már nem garis, akkor csaticsere vmelyik szervizben. Nézz guglival egy képet róla, mobilnetem most baromi lassú.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40927) #01682176 válasza lupus_l (#40925) üzenetére


#01682176
törölt tag

Átdugtam másik konnektorba és megszűnt a jelenség. Valószínűleg van azzal a hellyel (3-as elosztó utolsó helye) valami gubanc..

(#40928) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy Latiude e6400-as. Szeretném összekötni monitorral! Van erre lehetőség? (besz@rt a kijelzője csak azért kérdezem)

(#40929) etejedu válasza etejedu (#40928) üzenetére


etejedu
őstag

Bocsi! Megoldottam (fn+f8).

(#40930) petro3


petro3
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a DELLUTILITY partíción lévő fájlokat, vagy magát a partíciót adathordozóra lementeni?
Dell Vostro 2521 laptopom van. Ez év februárjában vásároltam. Oprendszere Ubuntu volt, ami föl is települt. De mivel folyamatosan és nagy fordulaton üzemelt a hűtőventillátor Ubuntu alatt, meguntam, és WIN 7 lett rátelepítve, de a DELLUTILITY partíciót meghagytam. Ameddig működött az Ubuntu elfelejtettem a DELLUTILITY-t lementeni.

Üdv: petro3

[ Szerkesztve ]

(#40931) Black Phone


Black Phone
senior tag

Sziasztok! Vettem egy dell latitude d610 es gépet és mindenhol radeon x300 ast ír,de az enyém intel 915 ír ki szabványos vgat ,átcsesztek vele ?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#40932) brickm válasza Black Phone (#40931) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Ha van rajta service tag, azt üsd be a dell.com support menüben a tg mezőbe és kiírja a gép konkrét gyári specifikációját.

(#40933) szabonagyur válasza Black Phone (#40931) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Létezik Intel 915 kártyával szerelt verzió is, neten is fellelhető több példány is.
ha X300-ért fizettél csak akkor "csesztek" át téged.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40934) Black Phone válasza szabonagyur (#40933) üzenetére


Black Phone
senior tag

sajnos az utóbbi az igaz :-(

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#40935) somasz válasza Black Phone (#40934) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vidd vissza, vagy örülj, hogy eggyel kevesebb hibaforrás. Nagy vizet egyik kari sem zavar...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40936) kistewe válasza somasz (#40935) üzenetére


kistewe
tag

Ne magadból indulj ki... nem mindent lehet mindenhova visszavinni, kicserélni , upgradelni, amiért te vevőorientált vagy attól sajna még nem minden eladó az....

uff stewe

(#40937) Black Phone válasza kistewe (#40936) üzenetére


Black Phone
senior tag

ez így igaz sajna,Köszönöm mindenkinek

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#40938) SzaboZE válasza kistewe (#40936) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy ilyen korú gépnél az értéken nem változtat hogy melyik kártyáról van szó.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40939) FeZ... válasza FeZ... (#40909) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !

Lenne még egy kérdésem akksival kapcsolatban: lehet annyira sz*r az akksi, hogy a noti egyáltalán nem tölti vagy ilyen esetben esélyes, hogy valami behalt a gépben (is) ? Természetesen töltőről üzemel a gép.
Annyi van még, hogy elég sokat állt a gép használaton kívül, valaki említett olyasmit is, hogy esetleg lehet reset-elni (?!?) az akksit ilyenkor, de nem tudom, hogy ez nem marhaság-e ?! :F

(#40940) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!
2008-as insp. 6400 - Genuine Intel(R) CPU T 2080; 1,73 GHz cpuval 1 gb ram.
Neten azt olvastam csak 2gbot képes kezelni 1x1 működik? van benne elég hely, vagy 2gbot kéne vennem bele?
btw. a gép nincs nálam, csak két nap múlva kapom meg tisztításra és win8 telepítésre, ezért nem tudom feltárni és megnézni, de addig meg akarom venni az 533mhz ddr2-es ramot.

Segítséget előre is köszi
:R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#40941) Avicularia válasza Avicularia (#40924) üzenetére


Avicularia
veterán

Ma kint volt a szerelő és meg is ejtette az alaplapcserét a 6320-on, meg talán hangerőgombokat is cserélt, bár nem tudom pontosan, nem voltam itthon és papírt meg semmit nem hagyott itt az asszonynak. Jó dolog ez az NBD garancia :)

(#40942) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Erre a jelenségre tudtok valami megoldási javaslatot?

[link]

(#40943) kistewe válasza #32577792 (#40942) üzenetére


kistewe
tag

Ha kijelző mozgatásra helyre jön akkor szerintem kábel , nekem anno az Acer-nél volt olyan , hogy a webcam csak akkor működött ha 2 centire volt nyitva a kijelző akkor látta a tapipadot :) Ha még garis és több gépnél is van akkor szerintem vigyétek vissza mind ...

uff stewe

(#40944) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Adott egy N5010-es noti, ami akku csere után azt írja ki a bios indulásnál, hogy nem kompatibilis az akku, és nem fogja tölteni...és sajnos tényleg nem.
Gondolom utángyártott akku van benne. A matricája szerint J1KND 11.1V Capacity 48Wh.
A cserén kívül van valami megoldás rá esetleg?

Köszi!

(#40945) kuszkusz5


kuszkusz5
csendes tag

Üdv!

Egy Dell 3537-esem van és nagy terhelés alatt, ha töltőre van dugva erős sziszegés hallható. De alapjáraton is hallani egy ritmikus zajt. Gyakorlatilag bárhol lehet hallani a szobában, ha be van kapcsolva a gép. Visszaolvasva úgy néz ki nem csak nekem van ez a problémám.

De tegnap felk*rtam az agyam hogy ez nem mehet tovább és szétkaptam a gépet, hogy kiderítsem honnan jön a zaj. Sikerült is beazonosítani is a forrást, az akku csatlakozó környékéről jön egy ciccegés kikapcsolt állapotban is. Ezzel nem igazán tudtam mit kezdeni.

Viszont érdekes dolgot figyeltem meg összeszerelés közben. Már csak a billentyűzet hiányzott, mikor bekapcsoltam a gépet, hogy esetleg történt-e valami változás a sziszegésben. Nos, mikor az egyik kis csavart a palmresten még jobban meghúztam a sziszegés valami brutál módon felerősödött, mintha a palmrest fémlemeze felerősítené a zajt. Lazítottam a csavaron és láss csodát, a sziszegés teljesen lehalkult. Még mindig volt, de érzésre olyan 30%-ára esett a szintje.
A csavar kb. az F7-F8 gomb alatt van, az akku csatlakozóhoz közel...

Most már nem hallani a szobában, ha be van kapcsolva, és játék alatt most már a ventilátor zaja dominál(hurrá..).

Gondoltam megosztom ezt az infót, de természetesen senki ne essen neki a ciccegős gépének, lehet csak nálam van ez így. :)

(#40946) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Egy jó régi Dell Latitude D410-es gépet szeretnék egy kicsit gatyába rázni. 512 mb memória van benne, lehet e, érdemes e bővíteni? Illetve csak tápról üzemel, az akksi már nem töltődik fel, folyamatosan 0%-on van. Láttam, hogy lehet venni új akkumulátort, de az elég drága ( kb 15000 ft ). Javítás vagy egyéb ötlet szóba jöhet?

(#40947) kistewe válasza kekigyu (#40946) üzenetére


kistewe
tag

Ha XP van rajta akkor még az 1 GB is kevés lehet , legalábbis nekem kevés, akksit lehet celláztatni de valaki írta egyszer hogy nem lett valami szuper, ha asztalinak használod akkor fölösleges ( nekem is nulla % ) .

uff stewe

(#40948) kekigyu válasza kistewe (#40947) üzenetére


kekigyu
aktív tag

XP volt rajta, most kíváncsiságból húztam rá egy Win7 Startert, nagyjából ugyanaz a sebesség, egész tűrhető. Csak gondoltam a ram bővítéssel még lehetne javítani rajta. Akksiról meg, igen, igy csak asztali lesz belőle, de pár ezret talán még megérne ha működne az akksija

(#40949) kistewe válasza kekigyu (#40948) üzenetére


kistewe
tag

Szerintem memória mindenképp dob rajta, meg ha kezeli az SSD-t akkor azt igazán megéri , még ha egy kisebbet is raksz bele ég és föld a különbség.

(#40950) kekigyu válasza kistewe (#40949) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Ez a laptop is bővíthető ssd-vel? Memóriát milyet érdemes bele tenni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.