Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40851) soldi3r válasza somasz (#40848) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerinted M4500rol 4600ra megeri cserelni? Vagy inkabb ugorjak meg egy generaciot? M4500hoz melyik a lrgjobb ar ertek aranyu proci? Az i5ot at kell tennem egy HPbe, mert az abban levo 720as lekapcsolgat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40852) somasz válasza soldi3r (#40851) üzenetére


somasz
Topikgazda

820qm a legjobb bele szerintem, ~15e-ért adják itthon. (ha nem kell a sok mag, akkor i5-580m vagy i7-620m-mel csendesebb, ill. magasabb az órajel)

Sérülékenyebb design az m4600, könnyebben horpad, nem olyan robosztus. Van numpad benne, meg cserélhető vga, ha szükséged van rá. IPS panel is rakható bele, m4500-be elvileg ritka és drága.
Akár frissebb szériába is (m4700) belevágnék, abba még lehet ésszerű áron procit találni. Bár igazán lehetnének mxm3.0b-sek mind, az lenne a királyság! :)

Modernebb és drágább procik gyorsabbak is és maguk a gépek is jóval drágábbak. Ha olcsón tudsz szerezni, próbálj ki egyet, aztán legrosszabb esetben add el árában.

SzaboZE sem talált még utódot az M4500-a után, ő nem szereti az utódait, kérdezz rá nála!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40853) bexinho23 válasza BBéci (#40850) üzenetére


bexinho23
őstag

Elnézést kérek. De eléggé lekezelőnek éreztem a válaszod, amit nem tudtam mire vélni, ugyanis normálisan és korrekten tettem fel az engem érdeklő kérdést. Nem akarok itt magyarázkodni, mert nincs miért, de a fórum arra van, hogy segítséget, véleményt, tanácsot kérjünk. Erre rajtad kívül jött is, sőt priviben 4-en írtak hosszabban, amiket meg is köszöntem. Én úgy gondolom, hogy ez a korrekt egy fórumos közösségben, és nem az, hogy "olvass vissza, mert már sokszor téma volt", vagy "Hívd fel a jótállási jegyen szereplő szervizt! A nevükben senki nem fog nyilatkozni" ... stb... Nyilván ezt tettem volna eddig is - ha nem most késő délután jelzi nekem a barátnőm, hogy gond van a hangszórójával -, de ha már itt egy aktív fórum, akár még véleményt is kérhetek. Úgy hogy ezúton elnézést kérek, még sosem moderáltak, pedig nem vagyok új tag a PH-n. De a lekezelő, kioktató stílust a valóságban sem fogadom mosolyogva, elkullogva... ;)

A választ megkaptam kérdésem, úgy hogy azoknak ezúton is köszönöm még egyszer!

u.i.: a laptop.hu forgalmazó. Ezzel tisztában is vagyok. Nem is tőlük vártam a megoldást, csak megemlítettem, hogy tőlük vásároltam. Bár független attól, hogy felesleges volt, szükségét éreztem, hogy kerek legyen a sztori. Amúgy én 3 laptopot vettem tőlük, többek közt a barátnőmnek a dellt is. Az már az átvétel napján ram hibával fogadott - amit azonnal jeleztem is -, így nagy nehézségek, hosszú telefonálgatások és fogyasztóvédelemmel dobálózás után hajlandóak voltak a postaköltséget állni, és javítani. Bár a javítási idővel (3 hét, és amúgy is kellemetlen helyzet volt szülinapi ajándékként...) nem voltam kibékülve (ezek szerint mégis vállalnak bizonyos formában, mert a gép u.az volt, amit visszaküldtek, csak nem 1x8gb, hanem 2x4gb-ként).

[ Szerkesztve ]

(#40854) soldi3r válasza somasz (#40852) üzenetére


soldi3r
veterán

Az M4500amba nem kell IPS, olyan kijelzoje van, hogy en sem hittem el. Akkor nezek egy procit bele, vagy majd egy TPt, EBt :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#40855) somasz válasza soldi3r (#40854) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nagyon jó az FHD kijelzője!

Nem értem, mostanában, miért nem viszik tőlem, volt, hogy jóval drágábban hirdettem, nem tudtam eleget hozni belőle. Volt, hogy rendelésre ment, most pedig semmi, már jó ideje. [link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40856) BBéci válasza bexinho23 (#40853) üzenetére


BBéci
titán

Maximális jóindulattal és segítő szándékkal írtam, hogy hívd a szervizt, mert az a tuti, amit ők mondanak. Minden egyéb csak találgatás lett volna, hiszen semmit nem tudtunk a szóban forgó laptopról és annak jótállásáról.

(#40855) somasz
14 éve tesztelek tévéket, általában a csúcsmodelleket, van némi fogalmam arról, milyen a jó képminőség. Szerencsém van, mert E5530 gépem full HD kijelzője minden várakozásomat felülmúlta. Ma végre kalibráltam, a színhelyesség is rendben van. Sajnos vannak hátrányai is a nagyfelbontásnak. :((( De a képminőség kárpótol.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40857) Peter M


Peter M
tag

Srácok szép kijelző = IGZO QHD+ az m4800ban ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#40858) BBéci válasza Peter M (#40857) üzenetére


BBéci
titán

Összekevertem az UHD-val. :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40859) soldi3r válasza somasz (#40852) üzenetére


soldi3r
veterán

Vegiglapoztam oket, 45W-ost nem teszek bele, ez a 35W eleg. Marad az 580M vagy a 640M. Talamtam 18W-os procikat is, de eleg beszerezhetetlennek tunik, vagy csak forrasztott volt?

(#40856) BBéci, Milyen kijelzo van benne? a LGP-ket meg sem kozeliti a tobbi TN panel.

(#40857) Peter M, Nekem az a felbontas mar sok lenne, viszont a gep az johet :U

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40860) somasz válasza Peter M (#40857) üzenetére


somasz
Topikgazda

az csalás ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40861) rgeorge válasza BBéci (#40856) üzenetére


rgeorge
addikt

Mi a kijelződ pontos típusa (Aida tudja)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40862) SzaboZE válasza soldi3r (#40851) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szigorúan egyéni vélemény, nekem az M4500 jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40863) BBéci válasza rgeorge (#40861) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, nincs AIDA a szoftvereim között.
Tetszik a kijelző képminősége, elégedett vagyok a látvánnyal, ami a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40864) tvamos


tvamos
nagyúr

Kicsit hangosnak talalom a gepem... (Dell Latitude E6420)

~ $ sensors
acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +25.0°C (crit = +107.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0: +54.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
Core 0: +51.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +54.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)

pkg-temp-0-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +54.0°C

nouveau-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1: +75.0°C (high = +95.0°C, hyst = +3.0°C)
(crit = +105.0°C, hyst = +5.0°C)
(emerg = +135.0°C, hyst = +5.0°C)

Mi ez, ami 75 fokos, es hogyan tudnam lenyomni, hogy az is 55 korul legyen?
Van erre otletetek? Esetleg fenykep, hol van ez az alaplapon?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40865) soldi3r válasza BBéci (#40863) üzenetére


soldi3r
veterán

En is kivancsi lennek pedig ra, hogy egy TV teszter milyen kijelzore mondja ezt :)

(#40864) tvamos, dedikalt GPU?

(#40862) SzaboZE, Es a kesobbi modellek? pl 4700, 4800?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40866) somasz válasza soldi3r (#40865) üzenetére


somasz
Topikgazda

Van benne quadro, az lehet melegebb.

Tvamos: múltkor mondhattad volna, megpasztázhattam volna. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40867) BBéci válasza soldi3r (#40865) üzenetére


BBéci
titán

Nem állítom, hogy Panasonic GT60 plazmáméval azonos minőségű a képe, ami már azért is lehetetlen, mert LCD. De teljesen vállalható, élvezhető.
Ha lesz időm és kedvem, telepítek AIDA-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40868) rgeorge válasza BBéci (#40867) üzenetére


rgeorge
addikt

Innen a portable is esetleg megmondja.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40869) BBéci válasza rgeorge (#40868) üzenetére


BBéci
titán

Samsung 184HT
Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40870) soldi3r válasza BBéci (#40869) üzenetére


soldi3r
veterán

hat meg latnal eg LG-t... :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40871) somasz válasza soldi3r (#40870) üzenetére


somasz
Topikgazda

6230-nál összehasonlítottam pár kijelzőt és az LG-Philips tényleg nagyon jó, vevőm az IPS monitora mellé állította és még úgy is megállta a helyét.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40872) soldi3r válasza somasz (#40871) üzenetére


soldi3r
veterán

LG es LG kozott is van azert kulonbseg. Az E6330-amban sokkal rosszabb a kijelzo, mint az M4500-ban, LP156WD1 vs LGD034C.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40873) somasz válasza soldi3r (#40872) üzenetére


somasz
Topikgazda

LP125WH2 kiváló, de ennek az (SL)(B2) kódú változata IPS és X220-akba szerelték, és berakható 6230-ba.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40874) rgeorge válasza BBéci (#40869) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor a HWiNFO mégsem tökéletes, erre a típusra 18.4"-es találatok jönnek Google-n. Előtte persze kipróbáltam, és nálam eltalálta a típust, de Nálad biztosan mellélőtt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40875) BBéci válasza rgeorge (#40874) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy a HWiNFO-n belül máshol kellene megnéznem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40876) rgeorge válasza BBéci (#40875) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt kellene látnod:

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40877) BBéci válasza rgeorge (#40876) üzenetére


BBéci
titán

Ott láttam, amit az előbb leírtam.
Ha rákattintok, a jobboldali ablakban ez jelenik meg:
Monitor Name (Manuf) 156HT (DELL P/N: GJHY2)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40878) rgeorge válasza BBéci (#40877) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm, akkor ez a Samsung LTN156HT01-201 vagy LTN156HT01-B01 lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40879) BBéci válasza rgeorge (#40878) üzenetére


BBéci
titán

És ennek örülnöm kell, vagy sírjak? :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40880) rgeorge válasza BBéci (#40879) üzenetére


rgeorge
addikt

Miért kellene sírnod, ha egyszer azt mondod, hogy jónak látod a kijelzőt?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40881) SzaboZE válasza BBéci (#40879) üzenetére


SzaboZE
addikt

Örülnöd kell, hiszen van egy dell géped.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40882) SzaboZE válasza somasz (#40873) üzenetére


SzaboZE
addikt

:K Egy kis hekkeléssel 6220-ba is ;) 6230 hátlap és bezel kell hozzá.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40883) SzaboZE válasza soldi3r (#40865) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy kaptafa :) Áttértem xps-re inkább, a precision túl sok anyagot tartalmaz és robusztus :). A precisionök ennek ellenére nagyon jó gépek, egy emeletet zuhant 4700-es is láttam már, kicsit behorpadt az oldala, a gép hibátlan volt. :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40884) BBéci válasza rgeorge (#40880) üzenetére


BBéci
titán

Viccesen kérdeztem, ezt jelentette az arcocska. Halvány lila gőzöm sincs arról, hogy általános vélekedés szerint melyik laptop kijelző a jó és melyik a kevésbé jó.

(#40881) SzaboZE
Örülök. :K
Bár annak, amit sógorom vett 140-ért, még jobban örülnék. 9 hónapos E6530, i7 procival.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40885) somasz válasza SzaboZE (#40882) üzenetére


somasz
Topikgazda

ach so!
bevilágítást hogyan oldottad meg? (tudod, full fekete képnél, nálam mintha kicsit feszült volna és világosabb volt a kép)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40886) tvamos válasza somasz (#40866) üzenetére


tvamos
nagyúr

A multkor volt pasztazas is, amikor szetboritottad a gepet.
Nem idegesit nagyon, de megiscsak jo lenne, ha lejjebb menne.
(Akkor lehet, hogy minden 60 fokon jarna, alacsonyabb venti fordulat mellett.
(No, nezek valami aida reportot. Bar, talan mindenkinek jobb lenne, ha aludnek...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40887) tvamos válasza tvamos (#40886) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahogy latom, win alatt minden rendben...
Hőmérsékletek:
CPU 56 °C (133 °F)
CPU Package 60 °C (140 °F)
CPU IA Cores 60 °C (140 °F)
CPU GT Cores 59 °C (138 °F)
1. CPU / 1. mag 59 °C (138 °F)
1. CPU / 2. mag 60 °C (140 °F)
Lapkakészlet 52 °C (126 °F)
Aux 40 °C (104 °F)
DIMM 33 °C (91 °F)
ST500LM000-1EJ162 38 °C (100 °F)

Hűtőventilátorok:
CPU 2910 RPM

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40888) soldi3r válasza tvamos (#40887) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez idle homerseklet? Mert akkor szerintem magasak. A kalyhanak kikialtott 540M minimum 10 fokkal alacsonyabban mozog.

(#40883) SzaboZE, Valahogy a XPS-eket soha nem tudtam hova rakni. Amiota meglattam, hogy milyen kulonbseg van egy quadro es egy normal nvidia kozott, azota nem szivesen cserelnem le a tipust.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40889) moklys1 válasza formula01 (#37820) üzenetére


moklys1
aktív tag

Nekem i serceg ha töltőn van. 5537.

(#40890) somasz válasza tvamos (#40886) üzenetére


somasz
Topikgazda

ezt el is felejtettem :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40891) tvamos válasza soldi3r (#40888) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, hogy van-e idle win alatt egyaltalan... De az Aidan kivul nem ment mas, szerintem. Annyi, hogy amikor a text filet generalta, akkor lett ennyi, elotte 5-7 fokkal alacsonyabb volt a proci, csak nem volt kedvem kepernyo kepet beilleszteni.

(#40890) somasz válasza tvamos (#40886) üzenetér
Sima ugy... Nem is akartam reklamalni...

Apropo. Nincs a Dell-nek valami progija, vagy tablazata, hogy milyen szenzorok pont mit mernek, vagy ilyesmi? Valahogy mozgatja ez a kerdes most a fantaziamat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40892) [P]laci válasza tvamos (#40891) üzenetére


[P]laci
senior tag

ez az utolsó bekezdéses dolog engem is régóta foglalkoztat már... :K

(#40893) SzaboZE válasza tvamos (#40886) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 60 fok rendkívül jó érték, 90 felett kezdj el aggódni a hőfok miatt ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40894) [P]laci válasza SzaboZE (#40893) üzenetére


[P]laci
senior tag

vinyónál meg 50 fok körül. :DDD

(#40895) SzaboZE válasza soldi3r (#40888) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én nem használom ki a vga-t, a mozizás miatt kellett a nagy, de jó minőségű gép. Most XPS duom van sima integrált vga-val, i7 cpuval. Mivel mostanában sokat hurcolom, nagy a változás :) Most a cuccaim mellé csúsztatom be a notit, nem a noti mellé a cuccaim :) A gyerekek meg tapizhatják az új játékokat :) Hiányzik időnként a nagy képernyő, de közelebb teszem kicsit a gépet :) Egy E6530 majdnem lett a Precision helyett, de aztán mennie kellett :) Majd ősszel talán lesz Precision utód, addig nem kell a sok mozgatás miatt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40896) SzaboZE válasza somasz (#40885) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem feszül, nincs felhősödés :) A 6230 bezelen van két kiálló műanyag pecek, azok le lettek szedve (a régi LCD-t támasztották meg felülről, értelmetlenül hiszen 6 csavar tartja :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40897) [P]laci válasza SzaboZE (#40895) üzenetére


[P]laci
senior tag

mint XPS használó, mennyire vagy megelégedve az anyaghasználattal? mert pár távolabbi ismerős használ és az egyikük nincs megelégedve vele, a másik azt sem értette miért kérdezem (gyakorlatilag neki mindegy lenne ha tejfölös dobozból lenne a cucc, csak tudjon rajta WoWozni... :DDD ) Esetleg Latitude-höz viszonyítva, meg estleg a többihez képest is. :)

(#40898) somasz válasza SzaboZE (#40896) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azok nálam is le voltak szedve. Akkor kis eltérés van két egyforma között.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40899) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Dell 6530-ba rakattam ssd-t. Próbaképp felraktam a win 8.1-et, de nem jött be. Alapból eredeti win7 prof volt rajta. Most felraktam egy win7 prof-t, amit letöltöttem. Beírtam a win kódját, de azt írja, hogy 3 nap van hátra az aktiválásig. Ilyenkor mi van?

Köszi!

(#40900) somasz válasza johnny82 (#40899) üzenetére


somasz
Topikgazda

Aktiváltasd telefonon, ha nem megy online. Ugyanazt a verziót töltötted le?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.