Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47001) premete válasza kali (#46998) üzenetére


premete
veterán

Létezik olyan is, amelyikben se a wlanban, se külön nincs bt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47002) kali válasza premete (#47001) üzenetére


kali
legenda

persze, csak én a modul kapcsán írtam.

(#47003) bpcicke


bpcicke
csendes tag

Leírnátok (vagy link), hogyan kell újratelepíteni a Win7 pro-t (mert német a kezelői felület)?
Esetleg tudna valaki kölcsönadni Dell telepítő készletet -- product id a régi maradna (és aktivált maradna a win)
Köszönöm :R

(#47004) premete válasza bpcicke (#47003) üzenetére


premete
veterán

Keress rá a neten és töltsd le: Windows 7 professional Dell OEM.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47005) dbius


dbius
veterán

Üdv mindenkinek!

Nem laptoppal kapcsolatban, hanem egy Dell Poweredge T20 szerverrel kapcsolatban írnék. Vásároltam egy ilyen szervert 5 éves NBD garival, gyárilag beépített dvd íróval.

Ebbe a szerverbe a dvd író helyére be lehet építeni 2 db 2,5"-os ssd-t vagy vinyót. Azon szereverknél, amelyekbe nincs gyárilag beépítve a dvd író, gyári tartozék a dvd író helyét takaró előlap.

Nekem az a problémám, hogy mivel gyárilag benne volt a dvd író, sajnos nem kaptam hozzá a dvd író helyét takaró műanyagot (én bontottam ki a dobozt, nem volt benne), így ha kiveszem a dvd írót, akkor egy szép "nagy" lyuk fog tátongani az előlap helyén...

Az üzlet, ahonnan vettem, megkereste a HRP nagykert, (ahonnan ők beszerezték a szervert), de ők nemes egyszerűséggel annyit válaszoltak, hogy nem tudnak adni ilyen előlapot, további információt pedig nem adtak.

Na, ezt nem igazán értem, főleg, hogy gyárilag azok a vásárlók, akiknek nincs dvd író, azoknak benne van a csomagban. Nekem nem volt, mivel dvd íróval szerelt változatot vásároltam.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék beszerezni hozzá ilyen előlapot, amivel elfedhetem a dvd író helyét??? Szükségem volna rá, mert elég hülyén fog kinézni, amikor kiveszem a dvd írót...

Keresgéltem a neten, de nem találtam külön ilyen "spare parts" alkatrészt, azt viszont nem hiszem el, hogy a dell nem tudna ilyet adni az ügyfélnek szükség esetén.

Most nem az a lényeg, hogy ingyen, ha kell megveszem, de nem találok sehol ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#47006) szabonagyur válasza dbius (#47005) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

ebay-en erre keress rá: dell poweredge t20 drive bay blank cover és nézd meg melyik kell neked pontosan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47007) dbius válasza szabonagyur (#47006) üzenetére


dbius
veterán

Nincs, már korábban rákerestem, ezekre a kulcsszavakra is 0 a szó szerinti találat, amiket felhoz, azok nem jók.

Szerk: Term. köszi a javaslatot! :K

[ Szerkesztve ]

(#47008) szabonagyur válasza dbius (#47007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig az csak ilyen helyekről lesz... esetleg valamelyik nagyobb Dell disztributort kérdezd meg, hogy nincs e nekik elfekvőben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47009) r.endruu


r.endruu
tag

Sziasztok, előzetes kérdezősködés alapján kinéztem magamnak a Dell Latitude E6220-at, laptopsystemnél venném, ha majd újra lesz SSD-s verzió. Lenne viszont azért pár kérdésem róla. Egyetemen használnám majd.

Milyen akkuidőt várhatok? (6 cellás akku)
Wifi vevő mennyire erős, nem akadályozza a fém ház a vételt?
Touchpaddel kényelmesen lehet használni, pontos, nem ugrál? Multitouchot úgy tudom tud, ebből a legfontosabb a görgetés lenne, az milyen?
Mennyire melegedne mérsékelt felhasználással i7 2620M-mel? (Úgy emlékszem ez az i7 van benne)
SSD így SATA2n is jóval gyorsabb és megéri HDD helyett, ugye? Csak 1 hely van benne, tehát csak az a lehetőségem van hogy nagyobb SSD-t veszek, ha kifutok a helyből?

Nagyjából ennyi, ha van még róla valami fontos tudnivaló akkor ne tartsátok magatokban! :D Laptopsystemnél 90 ezerért volt 2 nappal ezelőtt, ennyit szerintem simán megér az i7es SSD-s változat. Ha ilyen árban van jobb ajánlat, <15.6" méretben, az is érdekel természetesen.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47010) premete válasza r.endruu (#47009) üzenetére


premete
veterán

Milyen akkuidőt várhatok? (6 cellás akku) 0-6 óra, elhasználódástól és felhasználástól függően
Wifi vevő mennyire erős, nem akadályozza a fém ház a vételt? Fém ház akadályozná, de nem fém a háza egyiknek sem.
Touchpaddel kényelmesen lehet használni, pontos, nem ugrál? Multitouchot úgy tudom tud, ebből a legfontosabb a görgetés lenne, az milyen? átlagos
Mennyire melegedne mérsékelt felhasználással i7 2620M-mel? (Úgy emlékszem ez az i7 van benne) nem jellemző
SSD így SATA2n is jóval gyorsabb és megéri HDD helyett, ugye? Csak 1 hely van benne, tehát csak az a lehetőségem van hogy nagyobb SSD-t veszek, ha kifutok a helyből? jóval gyorsabb, így van

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47011) r.endruu válasza premete (#47010) üzenetére


r.endruu
tag

Köszi a gyors választ, akkor továbbra is jó vételnek tűnik :D Viszont valamit akkor félreérthettem ha nem fém a háza.

"Stylishly armored top to bottom with a hard-wearing MIL-STD 810G tested Tri-Metal™ casing, a highly durable anodized aluminum display back, strong magnesium alloy wrapped corners and a tough powder-coated base - the Latitude E6220 is ready for whatever your work might dish out."

Ezt írja a Dell oldalán. Vagy a wifi antenna egy nem fémes részen lenne? Bocsi ha hülye kérdés, én csak az olvasottak alapján megyek.

(#47012) premete válasza r.endruu (#47011) üzenetére


premete
veterán

Fémet is tartalmazó műanyag; ne vasra, vagy titánra gondolj, a magnézium és litium is fém a periódosus rendszer szerint. A zsanérok, csavarok, antenna azok rendes fémek viszont.
Egyébként baba gép, masszívabb, mint a nagyobbak és/vagy újabbak.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47013) Bond41 válasza r.endruu (#47009) üzenetére


Bond41
csendes tag

Szia!
Esetleg a LENOVO-nak vannak még jó gépei, ha jól tudom akkor az X-es kategória jó még ebben a méretben. Bár tudom, hogy ez egy DELL topik:)

[ Szerkesztve ]

(#47014) r.endruu válasza premete (#47012) üzenetére


r.endruu
tag

Értem köszönöm, a lényeg hogy a wifivel se lesz gond.

(#47013) Bond41
Köszi a Lenovo-s tippet, pl az X220-ra gondolsz? Ajánlották máshol is, de az a helyzet (tudom nem ez kéne döntsön) hogy külsőre nagyon taszítanak engem ezek a "kocka" laptopok, ez is az egyik ok amiért az E6220-at néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#47015) premete válasza r.endruu (#47014) üzenetére


premete
veterán

Ha wifivel nagyobb távolságot akarsz áthidalni, akkor keress hozzá 3x3-as wlan kártyát, mint az Intel Centrino Advanced 6300-as, de a gyakoribb, 6205-ös, 2x2-es is jobb, mint az újabb 7260-as.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47016) dbius válasza szabonagyur (#47008) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem először fel fogom hívni a Dell supportot, hogy ők mit mondanak. :U

(#47017) r.endruu válasza premete (#47015) üzenetére


r.endruu
tag

Köszi, ha gond lenne vele mindenképp utánanézek ezeknek!

(#47018) Bond41 válasza r.endruu (#47014) üzenetére


Bond41
csendes tag

Amennyiben a hordozhatóság fontos szempont akkor a tömege miatt mindenképp elgondolkodtató pl. az X220.

[ Szerkesztve ]

(#47019) mghltm válasza Bond41 (#47018) üzenetére


mghltm
addikt

a dell konnyebb nala 100g-mal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#47020) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni ki is néztem egy Dell 3540-et de egy másik topikban azt mondták nem éri meg az árát. Tényleg így van? Ha igen akkor tudnátok ajánlani valami jobbat ebben az árban?

(#47021) szabonagyur válasza Champ1on (#47020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj ahogy ott is írtam túl van árazva.... inkább a 940M-el a Dell 3543 180e körül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47022) premete válasza Champ1on (#47020) üzenetére


premete
veterán

Persze, ennyiért kapsz egy E6440-est.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47023) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Dell tulajok, jack fejhallgato/mikrofon kimenet/bement komborol lenne kerdes.
Bedugott fejhallgatot (tobbet is probaltam) a leheto legkisebb hajszalnyit is kihuzva rogton nem adja mar a jelet, azaz a noti hangszoroja szol. Mas tapasztalt mar ilyet? Szerviz gyanus, vagy ez ilyen oszt kesz?
Eleg kellemetlen, tok veletlenul ki tud csuszni ilyen keveset barmikor.
Konkret tipus E6440

Son of a Bit

(#47024) bpcicke válasza premete (#47004) üzenetére


bpcicke
csendes tag

:R
DELL OEM Windows 7 Ultimate (x64) SP1.iso is lehet?
:) :) :)

(#47025) kali válasza Radeon_5 (#47023) üzenetére


kali
legenda

nem szabadna, hogy olyan legyen, egyrészt nem csak egy picit kell kihúzni, hogy átkapcsoljon a külső hangszóróra, másrészt nem csúszhat ki olyan könnyen, elég szorosan/biztosan áll helyén és csak meghatározott erejű húzásra jön ki a csatlakozó.
vannak problémás, nem megfelelő méretű (hossz és/vagy átmérő) jack dugók, azoknál elképzelhető az általad leírt probléma, vagy akkor, ha sérül/meghibásodott a noti jack aljzata.

(#47026) Radeon_5 válasza kali (#47025) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Mellettem van a regi Packard Bell gepem, abban fel centire is kihuzva ugyanazt a fejhallgatot meg siman szol. Es de, annyira keves elmozdulasra is elhallgat mar a dellen, amit egy kis kabelmozgatas atrendezes is elo tud mar idezni siman

Son of a Bit

(#47027) kali válasza Radeon_5 (#47026) üzenetére


kali
legenda

5 mm környékén kapcsol át jellemzően - kihúzás közben persze adódik a fej-, vagy fülhallgató esetén a csati felosztása miatti sztereó, majd csak egyik és/vagy másik hangszóró, illetve mind a két hangszóró szól, de csak monóban -, ha a dell noti esetén ez jelentősen kevesebb, illetve valóban olyan könnyen képes kicsúszni a jack dugó az aljzatból, akkor az nem okés.

(#47028) premete válasza bpcicke (#47024) üzenetére


premete
veterán

Lehet, ugyanúgy felmegy kulcs nélkül.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47029) ZeTE


ZeTE
tag

Sziasztok!
Van egy N5010 Gépem és évek óta tökéletesen kiszolgált
Tegnap estéig...
Este filmeztem és levettem a fényerőt (az erre kialakított gombal)
Nem is volt semmit gond addig amíg most reggel be nem kapcsoltam
és meg nem próbáltam vissza állítani a kijelző fényerejét.
Se a gombokkal nem csinál semmit se a vezérlőpultban.
Azt mutatja hogy felénél áll és semmit sehova.
Nagyon fontos lenne a válasz!
Előre is köszönöm! :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#47030) ZeTE válasza ZeTE (#47029) üzenetére


ZeTE
tag

:W Meg is javult lecsuktam kinyitottam és jó lett... :B
De akkor teszem fel én a kérdést hogy mitől csinálhatta ezt?

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#47031) SzaboZE válasza ZeTE (#47030) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csak :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#47032) SzaboZE válasza Bond41 (#47013) üzenetére


SzaboZE
addikt

Bár a lenovonál van az X szériának IPS paneles opciója, masszivitásban a dell szerintem jobb..

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#47033) extasymajom válasza ZeTE (#47030) üzenetére


extasymajom
tag

Helyedben megnézném a lecsukást érzékelő panelt, hogy nem mozdult-e el a helyéről vagy ilyesmi. Ez az érzékelő szokott ilyet csinálni.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#47035) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!

Latitude E5440 notebooknál merre találom a windows kulcsot?
Laptopsystemes vétel, ott azt mondták a biosba van égetve, de ott nem találtam meg.

(#47036) somasz válasza .:Koska:. (#47035) üzenetére


somasz
Topikgazda

rweverything

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#47037) .:Koska:. válasza somasz (#47036) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszönöm, sikerült!

(#47038) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, gondban vagyok: adott egy Latitude E7450, friss windows 8.1 telepítéssel. Elment aludni, azóta semmiképp sem tudom életre kelteni. Bekapcsoláskor fekete képernyő, a ledek világítanak, de semmi post/bios, stb. akksikivétel, ill alaplapi elem lehúzás után ugyanez, gyakorlatilag sem a BIOS-ba sem az OS-be nem tudok belemenni. Iletve visszatettem az eredeti Dell win7-et tartalmazó SSD-t, de az sem segített, a képernyő be se kapcsol. Külső monitor szintén nem reagál - legyen akár közvetlenül a notiba akár a dokkolóba dugva. Vigyem gariba?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47039) premete válasza t72killer (#47038) üzenetére


premete
veterán

Külső kijelzőn mi a helyzet? Akku nélkül, tápról, táp nélkül akkuval is? Ventillátor felpörög?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47040) t72killer válasza premete (#47039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Külső monitorral is halott, mostmár a LED-ek se akarnak reagálni se akksiról se töltőről. Otthon van egy másik tápom, este megpróbálom azzal.

Szerk: a venti felpörög, és egy idő után a három LED mégiscsak közölni akar valamit:

hdd villog
power+wifi: fixen világít.

A kézikönyv táblázata alapján ez "possible processor failure has occurred" - mivaan :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47041) premete válasza t72killer (#47040) üzenetére


premete
veterán

Én is alaplap cserére tippelek, gondolom, azt észrevetted volna, ha az akku lemerül a rossz táp miatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#47042) szabonagyur válasza t72killer (#47040) üzenetére


szabonagyur
félisten

NBD gari bejelent, kedden legkésőbb lesz géped.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47043) t72killer válasza premete (#47041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

7főn meglátjuk, majd akkor abajgatom a szervizt.

#47042: genau. Biztiamibizti, a gyári RAM-ot visszateszem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47044) extasymajom válasza t72killer (#47043) üzenetére


extasymajom
tag

Probalj egy win+d komboval inditast. Hatha megjelenik valami.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#47045) extasymajom


extasymajom
tag

Hdd villog a tobbi fix akkor az proci hiba

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#47046) t72killer válasza extasymajom (#47045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Benthagytam a melóhelyen a cuccost, inkább a hétfőt cseszem majd el vele:) Fura, hogy minden előjel nélkül ilyen fiatalon beadta a kulcsot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47047) Dhampir válasza t72killer (#47046) üzenetére


Dhampir
félisten

Bármi megtörténhet, de mennyire volt fiatal, refurbished gép?

(#47048) t72killer válasza Dhampir (#47047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vadiúj, két hónapja hozták a gyárból. Időközben annyi történt vele, hogy RAM-ot és SSD-t cseréltem benne ill frissítettem a BIOS-t - na ezutóbbit lehet nem kellett volna, bár az új BIOS-sal ment már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47049) kornel1987


kornel1987
csendes tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a Dell 6430-as mennyire ajánlható gép? Mármint olvastam, hogy a kijelzője nem a legszebb, csak ez nem tudom mit takar. Mennyire melegszik, tartós konstrukció stb.. Előre is köszi

(#47050) somasz válasza kornel1987 (#47049) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jó cucc, kijelzője nem túl szép, de a felépítése elég masszív. 3. gen procik elég erősek. Akár 9 cellás akkut is a seggére rakhatsz. Sajnos msata ssd-t nem kezel. Röviden ennyi.
CAD munkára van belőle quadrós változat, QM procit is elbír a hűtője.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.