Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) csabiks


csabiks
senior tag

És kihez érdemes menni melegedés ügyben? NBD garis, de gondolom ezért nem fognak házhoz jönni... Pestre viszonylag gyakran járok, ha esetleg fel kéne vinni fel tudom vinni... köszi!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#22002) kiskaktusz válasza csabiks (#22001) üzenetére


kiskaktusz
addikt

a humansoft kft SzaboZE fórumtárssal már nagyon gyakorlottak inspironok komplett hűtéscseréjében :D

próbáld meg az nbd-t, nem veszítesz semmit... egyébként, ha pest, akkor max 1 óra várakozás a megbeszélt időpont után...

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22003) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most vettem egy Dell 3550-et és van benne kamera és ujjlenyomat olvasó is. Ezeket milyen programmal lehet használni? Eszközkezelőben mindkettőt felismerte a rendszer. Gondolom valamilyen programt kellen hozzájuk telepíteni, de a sok közül nem tudom melyek ezek.

És a noti garipapírját nem pecsételték le, csak üresen elküldték a számlával és azt mondták a számla is elég a garihoz. De kérdeztem valakit és azt mondta, hogy le kell legyen pecsételve vagy nem érvényes. Szerintetek sem? Mert a bolt Pesten van és debreceni vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#22004) Napfénysüti

Ezzel a géppel mik a tapasztalatok?
Inspiron n5110

Més que un club!

(#22005) rayoliviero válasza Napfénysüti (#22004) üzenetére


rayoliviero
veterán

(#22006) Napfénysüti válasza rayoliviero (#22005) üzenetére

Ennyire rossz? :F

Més que un club!

(#22007) kiskaktusz válasza Napfénysüti (#22006) üzenetére


kiskaktusz
addikt

nem, csak vannak nagyon elfogult emberek

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22008) Hawerr válasza EstiloL2 (#22000) üzenetére


Hawerr
tag

talált süllyedt :R

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22009) Napfénysüti válasza kiskaktusz (#22007) üzenetére

Arról olvastam hogy kissé melegednek meg hangosak de ezt leszámítva van erős negatívum? Öcsém szeretne új gépet mert bedöglött a 4 éves MSI-je és találtam ezt a Dellt neki. Ezen kívül még egy Asus van versenyben, annál csak jobb. Bár gondolom a Dell se ugyanaz már mint régen.

Més que un club!

(#22010) Hawerr válasza Napfénysüti (#22004) üzenetére


Hawerr
tag

nekem ilyenem van csak i7esben, mire szeretnéd használni?:D

Én webprogramozó videóvágó vagyok, valamint szeretek játszani is:D

minden ilyen igényemet kielégíti a kicsike :) :B :R

Tőlem csak pozitívot kap, eddig nem tudok rá negatívumot mondani

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22011) Napfénysüti válasza Hawerr (#22010) üzenetére

Öcsém is programozó csak ő grafikai. Szóval kellene egy relatív erős processzor-VGA páros mert futtat gépigényes programokat. Játék nála nem hinném hogy lényeg lenne. Ellenben ha komfortos használni az előny bár gyanítom a T400-amat ebben nem fogja megközelíteni. :B

Més que un club!

(#22012) Hawerr válasza Napfénysüti (#22011) üzenetére


Hawerr
tag

hát én after effectet, meg photoshoppot használok, semmi problem(max ha After effectben egy 40 réteg van akkor van 1 kis minimális holt idő lejátszásnál)

Én nem csalódtam ebben a gépben....

Maszekul megemeltem a hátulját hogy jobban kapjon levegőt... melegedés sincs :)

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22013) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

amit eddig olvastam a szubjektív negatívságokon kívül, ami tényleges probléma az a melegedés...

a többi csak maszlag, hogy szar... sokan panaszkodnak melegedésre, úgyhogy elképzelhető, hogy szériahiba, de a szervíz utáni tapasztalatok ebben a fórumban nagyon pozitívak... nálam pl cirka 30 fok a különbség 100%os terhelés mellett...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22014) SzaboZE válasza rayoliviero (#22005) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jah, nem sok konkrétumot írt, de azt velősen. Ki mit vár ettől a kategóriától. Úgy gondolom egy Mercedes teherautótól sem azt várja a név alapján az ember, hogy luxusautóban érezze magát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22015) SzaboZE válasza csabiks (#22001) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha el tudod hozni hozzánk (Budapest III ker), akkor tényleg 1 óra alatt megvan, de ez csak előre megbeszélt időpontban megy. Az 1 óra alatt a Daubner cukrászdában tudsz válogatni, a Kolossy téren pedig van minden :) Mostanában szivatja a dell a szervizeket, sajnos nem 1 hanem 2 nap alatt jönnek be az alkatrészek, így ha előre beszélünk meg időpontot, akkor ezzel kell számolni kb. Természetesen az is működik, hogy reggel beadod és később érte jössz, ha nem akarod megvárni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22016) Napfénysüti válasza SzaboZE (#22014) üzenetére

Pontosan. Nyilván nem várok Thinkpad minőséget tőle. De a keret sajna max 200k nem 400-500k... :N

Més que un club!

(#22017) kiskaktusz válasza Napfénysüti (#22016) üzenetére


kiskaktusz
addikt

ahhoz képest, hogy beszálló kategória, sztem minőségi az új inspiron vonal... a régiekről nem tudok beszélni..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22018) rayoliviero válasza Napfénysüti (#22016) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kérdezz azért még rá a milyen notebookot vegyek topikban, hogy mit ajánlanak...

(#22019) premete válasza Napfénysüti (#22016) üzenetére


premete
veterán

Nem Thinkpad, vagy Latitude/Precision minőség, de azért az msi után komoly minőségi ugrás.
A legtöbb elégedetlenség abból van, hogy megveszik Freedossal, és nem tudnak egy fucking drivert telepíteni, vagy plüss takarón használják, és csodálkoznak, hogy melegszik.
Mellette sokan azt hiszik, hogy a notebook az egy hordozható PC, annak analógiájára, hogy a motorkerékpár egy kétkerekű autó. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22020) Naigen válasza EstiloL2 (#21997) üzenetére


Naigen
aktív tag

Sziasztok, igen a "Milyen notebookot vegyek?" topicban erősen kerülendőként aposztrofálják az Inspironokat. A kérdésem az lenne, van-e vki akinek n7110-e van? lénye 2410M és nVidia 525 legye benne. Az érdekel mennyire hangos mondjuk böngészés közben, ha a böngészőben meg vagy nyitva vagy 30 oldal. Mennyire melegszik ilyenkor. Ill, futtatna vki egy legalább negyed órás aida64 stabilitás tesztet linkelné a képet? Érdekelne a hőfok és mennyit forog a venti alapon és maxon.

De 5110 tulaj is írhat, tesztelhet, bárkitől szívesen veszem a tájékoztatást.

Ha esetleg van androidos teló, smart tools -szal (free) mérhetne egy zajszintet, alap és full terhelésnél, úgy 15 centire a hűtőtől. De ez már nagyon extra lenne :R

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22021) ex3c


ex3c
csendes tag

N5110 - WiFi probléma - sokat szívtam, egyszerüen nem akart menni a wifi-m!

megoldás:
QUICKSET nevü app telepítése hivatalos oldalról majd ez után következzen a wifi driver telepítése!

üdv,
ExE

(#22022) Gee30 válasza Naigen (#22020) üzenetére


Gee30
csendes tag

LOL, te aztán nem aprózod el és alaposan megdolgoztatod a fórumozókat és az inspiron tulajokat, egyébként engem is érdekel ez a típus is, úgyhogy kíváncsian várom a teszteket, eredményeket, tapasztalatokat :))

(#22023) oncsi válasza mghltm (#21982) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi a választ.
Értelem szerűen (vagy legalábbis úgy próbáltam írni) hogy van az alaplapon már 1 GB 533-as RAM. E mellé vettem 1GB-ot ami 800-as de nem megy dual-ban. A kérdés az volt, hogy egyáltalán megy e ez a gép Dual módban? Érdemes e 533-as RAM okat keresnem hozzá vagy sosem fog Dual-ban menni. A Video az így is nagyon halovány, ráférne egy kis támogatás. (Csak irodai meló, de egy Aero felület már érezhetően lassít rajta. Mikor megvettem egy 533-as 1Gb-os modul volt benne és az gyorsabb volt. Sajnos nem néztem meg, hogy a Dual mód miatt, vagy csak a WIN volt kellően lebutitva.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#22024) oncsi válasza mghltm (#21982) üzenetére


oncsi
őstag

Duplázva :-(

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#22025) EstiloL2 válasza rayoliviero (#22018) üzenetére


EstiloL2
tag

A Milyen notebookot vegyek topicban olyan emberek fikázzák, akik olvastak egy tesztet az iponon egy i3-as integrált videókaris Inspironról. Nemhiszem hogy rájuk kéne hallatni. Egy olyan embert sem láttam ott, aki kipróbálta volna, csak azt mondja mindenki, hogy "nem ajánlott". Na, és ki nem ajánlja? A JóskaPista a szomszédból? Nem kell rájuk hallgatni.

Naigen: Nem vészesen hangos gép, alap netezésnél nagyon halk, játéknál meg a laptop saját hangszórója kb kevesebb mint fél hangerőnél már hangosabb mint a venti. N7110 nekem azért nem jön be, mert túl nagy a távolság a billentyűzet, és a laptop széle között. :DDD De kb ugyan az mint az N5110.

(#22026) mghltm válasza oncsi (#22023) üzenetére


mghltm
addikt

a 945gms tamogatja a dual channel-t, tehat 2x1g eseten igy kell mukodnie mindket ramnak 533mhz-en ( hiaba vettel 800-ast, 533 a legnagyobb kozos ertek ). a cpu-z megmondja eppen hogyan mukodnek.

az integralt gma950 vga gyengecske, ne varj tole aero gyorsitast vagy full hd filmeket, max diavetitesre kepes.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#22027) EstiloL2 válasza Naigen (#22020) üzenetére


EstiloL2
tag

Ennyire körülményes ne legyél már :D Nekem i7 van benne, szóval az enyém biztos jobban melegszik. Netezés közben, kb 20-30 ablakkal a hőfok 56-58. Most komolyan a zajszint ennyire lényeges? Nem hangosabb egy másik hasonló teljesítményű gépnél... GTA IV alatt 76-83 fokos, de szokta tartani a 78-80-at. Gondolom nálad hűvösebb lenne i5-tel. Többet nem nagyon tudok segíteni, mert Symbianos telefonom van :) Max lefényképezem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22028) Naigen válasza EstiloL2 (#22027) üzenetére


Naigen
aktív tag

Szeva, köszi az eddigieket. ex3c-nek is :)
Nem körülményesség, azért fontos a hangerő, mert az ágy végében figyel a mostani is, éjszaka, ha dolgozom nem mindegy milyen hangja van. Azaz nekem még csak az lenne, de barátnő mellettem alszik, szal jó fél méterre van a feje a géptől. Persze főként nem játszom ilyenkor, mert webes felületen érem el amit kell, de azért, ha nagyon nincs történés befigyel egy kis játék is.:) A méret különösebben nem érdekel, asztalit váltott ki a mostani is, de gondoltam veszek egy kicsivel nagyobbat.
Biztosan nem melegszik annyira az i5, mint a tiéd

Vmi még eszembe jutott, vmelyik usb tölt kikapcsolt állapotban, ill mennyire érezhető, amikor működésbe lép a Turbo Boost? Hangban, hőben

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22029) SzaboZE válasza oncsi (#22023) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az nem csoda, a D430 ULV-s procija nem egy gyorsasági bajnok, meg van fejelve egy 4200-on forgó hdd-vel, ettől többet ne várj el. Sajnos azt kell mondanom, hogy ha ennél többre van szükséged, akkor ez a gép zsákutca. Nem azért lassú, mert nem dualban megy...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22030) EstiloL2 válasza Naigen (#22028) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem szoktam észrevenni, hogy mikor kapcsol be :D Bekapcsol, oszt' kész. Annyiban biztos lehetsz, hogy maxon terhelve is csak olyan mintha fújna valaki valamit. Nem sípol, mint pár laptop :D Terhelve nekem halkabb jóval, mint az asztalim volt terheletlenül. i5-tel még sokkal halkabb is lenne szerintem. De engem nem zavar a zaj. Max videóra tudom venni, de az nem adja vissza a hangokat. Ha van még valami, írj priviben. Jah, ha tényleg nem játszol, akkor nagyon halk. Max egy kis alap ventihang.

[ Szerkesztve ]

(#22031) Napfénysüti válasza premete (#22019) üzenetére

Öcsém informatikus, épp a doktoriért hajt ráadásul programozó. Szóval a driver telepítést szerintem ő meg tudja oldani. Meg talán mivel oktató is az egyetemen lehet ő igényelhet legális Win7-et vagy max majd vesz hozzá. :K

EstiloL2 #22025: én már kérdeztem abban a topikban de az a baj hogy tapasztalatból mondom ott nem mindig azt ajánlják ami valóban a jobb lenne az illetőnek. :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#22032) Hawerr válasza Napfénysüti (#22031) üzenetére


Hawerr
tag

ilyen árban szerintem nagyon jó :R

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22033) premete válasza Napfénysüti (#22031) üzenetére


premete
veterán

Nem is Rád gondoltam, hanem arra, hogy mik a jellemző kérdések ebben a topikban, a "takarón" kérdés is innen van, hanem arra, hogy sok fikázásnak mi az oka.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22034) Napfénysüti válasza Hawerr (#22032) üzenetére

Amúgy én tesómnak a Dellt javasoltam. Valahogy nálam mint márka előrébb van mint az Asus. Meg ugye 3 év helyszíni garancia sem mindegy. De mondtam neki ha teheti nézzen meg élőben egy ilyen Inspiront élőben. Anno mikor én vettem gépet nálam is játszott a Dell egy Latitude E6400 személyében de végül nem az lett.

Més que un club!

(#22035) mghltm


mghltm
addikt

nbd-s e6400 letort kijelzo rogzitovel szerintetek garban javithato vagy ij? :F

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#22036) SzaboZE válasza mghltm (#22035) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pont most intett be a dell az ilyen törésekre. Ha van fényképed, akkor küldd el nekem és megnézzük mit tehetünk. felhasználónevem kukac freemail.hu.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22037) mynames


mynames
senior tag

Egy láma kérdés: N5010 alaplapjára az USB rá van forrasztva? Nem szedtem még szét soha notit azért nem tudom.

(#22038) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudja valaki, hogy a Dell gépekben, hogy lehet használni az ujjlenyomat olvasót? Driverét feltettem, de attól még nem használható, csak felismerte a gép. Keresgéltem szofvert a Dell honlapján, de nem találtam semmit. Dell Vostro 3550-hez kellene.

(#22039) ex3c


ex3c
csendes tag

Sziasztok!

N5110 - bekapcsolom a Num Lockot, de hiába nem mennek a jobb szélén a numpaddal bevitt számok.
Sehogy se sikerült bekapcsolnom a számokat.
Valakinek hasonló?

üdv,
ExE

(#22040) kiskaktusz válasza rayoliviero (#22038) üzenetére


kiskaktusz
addikt

szerintem csak kicsomagolta a drivert és nem telepítette... nézd meg, hogy hova szedi ki...

a multitouch-os toucjpaden sem megy a multitouch, ha rosszul rakod fel a drivert

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22041) Naigen válasza mynames (#22037) üzenetére


Naigen
aktív tag

Hi,

Alaplap

I/O kártya

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22042) rayoliviero válasza kiskaktusz (#22040) üzenetére


rayoliviero
veterán

Fel is tette, erre azért figyelek...

(#22043) kiskaktusz válasza rayoliviero (#22042) üzenetére


kiskaktusz
addikt

akkor nem létezik, hogy nem működik... gondolod, hogy nem adtak volna ki már régóta 1 jobb drivert? vagy hardver, vagy user error

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22044) rayoliviero válasza kiskaktusz (#22043) üzenetére


rayoliviero
veterán

Működik, mivel az eszközkezelőben ott van, a Windows felimerte. De gondolom egy program kell hozzá, amivel lehet is használni.

(#22045) dell


dell
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék!

Adott egy Dell Inspiron 1545-ös gép. Kb. 2 napja akad rajta a hang, win7-tel fut.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszi!
Jöhet privibe is!

Üdv:T

(#22046) Hawerr válasza dell (#22045) üzenetére


Hawerr
tag

:DD rossz :C

nemtudom :(((

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22047) Protezis


Protezis
őstag

Pár hete használok egy Latitude E5520-at. Maximálisan meg vagyok elégedve vele. Ajánlani tudom.

(#22048) mynames válasza dell (#22045) üzenetére


mynames
senior tag

drivereket újra feltetted?

(#22049) dell válasza mynames (#22048) üzenetére


dell
tag

Eddig csak a hangot tettem újra,de nem segített. Melyiket lenne még érdemes újra feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#22050) mynames válasza dell (#22049) üzenetére


mynames
senior tag

alaplapi driver?
bár azon gondolkodom, hogy nem-e valami codec pack kellene-e neked.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.