Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40801) somasz válasza soldi3r (#40800) üzenetére


somasz
Topikgazda

3540 már volt nálam, az egy kicsit jobb csak az inspiron 5537 variánsnál, jobb fedlapja, meg matt fhd kijelzője volt + nbd gar.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40802) soldi3r válasza somasz (#40801) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor nagyjabol ugyanaz. A fedlapot en is neztem, hogy massziv darab, az jobb, mint a Vostronal (Inspiront nem engedek be :) csak a PC Worldben nyomkodtam kicsit, ugyhogy ahhoz nem hasonlitom).

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40803) BBéci válasza soldi3r (#40802) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett. :DDD :C
"Inspiront nem engedek be"

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40804) Rombi11


Rombi11
újonc

Hali köszi a válaszokat próbálkozom a Bluetooth-t és a Tv-kártyát, még nem sikerült bekapcsolnom, de próbálkozom.
A szoftverek a Dell oldaláról megvannak.
(Dell studio 1747 JBL Srs Premium Sound) :K

[ Szerkesztve ]

(#40805) SzaboZE válasza Rombi11 (#40804) üzenetére


SzaboZE
addikt

TV kártya nagyon ritka, biztos van benne?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40806) Dani82


Dani82
senior tag

Van egy Dell E6440 notebookom, ami teljesen új a konfig:
ram 4gb
intel core i5-4300M 2,6 GHz

a probléma az, hogy egy sima divxet ha hdmi-vel tvvel összekötnék szaggat a tvn a kép. nincs erre vmi megoldás, mert emiatt kértem új céges notit, hogy legalább filmet nézhessek rajta erre tényleg nem bírja? :Y

(#40807) SzaboZE válasza Dani82 (#40806) üzenetére


SzaboZE
addikt

MPC HC vagy VLC player -t próbáld meg.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40808) Dani82 válasza SzaboZE (#40807) üzenetére


Dani82
senior tag

VLC-vel próbáltam :(

(#40809) SzaboZE válasza Dani82 (#40808) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor video driver lehet esetleg. Egy mai bármilyen konfig elboldogul egy filmmel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40810) Dani82 válasza SzaboZE (#40809) üzenetére


Dani82
senior tag

intel HD graphics 4600 a videóvezérlő és 9.18.10.3204 a verziószám. érdemes lenne mást felrakni?

(#40811) [P]laci válasza Dani82 (#40810) üzenetére


[P]laci
senior tag

Itt csekkold, hogy ez a legfrissebb verzió, vagy esetleg van-e frissebb! :K

(#40812) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok,tudtok segíteni nekem?:)Vettem egy laptopo t,egy 3537 i5 6gb 8670m.Letöltöttem a graf drivereket w8.1 hoz.De nem megy szerintem mindkettő.Légyszi segítsetek,ha tudtok.A dell oldaláról töltöttem a drivereket,de valszínű nem jók.kint vagyok külföldön és jó lenne ha működne.Nagyon szépen köszi a segítséget

(#40813) BBéci válasza Dani82 (#40810) üzenetére


BBéci
titán

Ott más hiba lehet, mert az enyém (E5530) VLC-vel simán, hibátlanul viszi a 1080p filmeket is az integrált 4000-es videokártyával.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40814) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok! Készülök venni egy ilyen inspiront. A HDD-t ssd-re cserélném: ilyenre .
A HDD-t pedig az ODD helyén használnám. Szeretném, ha minél több ideig ki tudna szolgálni 4 esetleg 5 évig. Kérdésem lenne még, hogy ezen elvileg érintőképernyő van. Szerintetek érdemes win 8.1-et rakni erre? Én win 7 párti vagyok.. Melyik a gyorsabb rendszer, egy ilyen gépen? Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv: D.

[ Szerkesztve ]

(#40815) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell LAtitude E5440-es laptopom, ujjlenyomat olvasóval, aminek a driverét siekresen telepítetem is Win7 alá. Viszont a Windowsban nem tudom beállítani az ujjlenyomat alapú azonosítást, mert szerinte hiányzik a gyártó ujjlenyomat olvasó szoftvere. Ilyen szoftver pedig nem találtam a Dell honlapján. :(

Valaki használ ujjlenyomat olvasót? Tudnátok segíteni, milyen progit kell telepíteni?

Előre is köszi!

(#40816) somasz válasza Stehe (#40815) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Data Protection Access?

Dugos: Inspiront 4-5 évig? Latitude vagy Precision ajánlottabb, még akkor is, ha ez egy jobb Inspiron. Arról nem is beszélve, hogy szerintem hülyeség 4-5 évig megtartani egy gépet. Most drága, az utolsó 1-2 évben meg elavult. Cserélj mondjuk 2 évente, és akkor nem muszáj mindig a legújabb gépet megvenned.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40817) Stehe válasza somasz (#40816) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ez a progi csak fájlokat/alkalmazásokat védi, sajna nem az ujjlenyomat kezelő alkalmazás... :(

(#40818) somasz válasza Stehe (#40817) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Data Protection Security Tools?

Úgy néz ki, megkavarták a programokat, 6230-on az Access kezeli...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40819) Stehe válasza somasz (#40818) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen, megnézem, már töltöm, jó nagy csomag! :)

(#40820) Dugos válasza somasz (#40816) üzenetére


Dugos
tag

Akkor sem ajánlanád, hogy ha csak 2D tervezésre és, remux filmek nézésére használnám?

(#40821) lupus_l válasza Dugos (#40820) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én mindenképpen ajánlanám, annyi eltéréssel, hogy a 4200U helyett 4210U-es processzorú laptopokat keresd - ezek az újabb kiadások.

Windows 8.1 megéri, jobban kezeli az SSD-t, gyorsabb is.

(#40822) soldi3r válasza Dugos (#40820) üzenetére


soldi3r
veterán

Ennyibol pont kijonne egy M6600 :) 2D, 3D CAD-re pedig nem is talasz jobbat laptopot az M6x00-nal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40823) kistewe válasza Dugos (#40820) üzenetére


kistewe
tag

Ismeretlenül sem ( ilyen Inspiron még nem volt a kezemben) , ismerősnek ha jól emlékszem Precision 6400 vagy 6500 van CAD -re hozza viszi naponta, sokszor a gép mellet dolgozik , por, mocsok, kosz, emulzió , olaj amit akarsz és csak megy..., nincs időm megnézni de nézd meg mennyit esik az Inspiron ára abban a pillanatban hogy kihoztad a boltból és nézd meg a Precisiont, másrészt meg CAD szoftveríró cég alkalmazásmérnökének is 6600 a munkagépe, ez azért már jelent valamit....

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#40824) Dugos válasza lupus_l (#40821) üzenetére


Dugos
tag

Köszi, de sehol nem találok 4210es CPU-val szerelt gépet. A win 8.1-el meggyőztél. :)

soldi3r: ezzel csak egy a gond, hogy mindenképpen újat szeretnék. A tervezést sem űzném ipari szinten, annyiról van szó, hogy szeptembertől építészhallgató leszek. :))

(#40825) lupus_l válasza Dugos (#40824) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Itt találhatsz. Úgy tűnik ebben a szériában még csak most kezdenek kikopni a készletek, úgyhogy egy kis idő kell, amíg megjelennek az új processzorok...

Nekem a "kistesó" van - 7537 - már az újabb i5 4210u processzorral.

(#40826) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Barátnőm Dell INSPIRON-ján behalt a bal hangszóró. Vagyis erősen recseg. Laptop-hu-ról lett vásárolva még, érvényes garancia is van rá.

Mi a garanciáztatás menete? Saját költségre jönnek a gépért, vagy nekem kell eljuttatnom hozzájuk? Nem járok Pest közelében, így kizárt, hogy személyesen eljuttassam, majd érte menjek, így más alternatívát kell alkalmaznom. Várom mielőbbi válaszotokat. Előre is köszönöm!

(#40827) BBéci válasza bexinho23 (#40826) üzenetére


BBéci
titán

Hívd fel a jótállási jegyen szereplő szervizt! A nevükben senki nem fog nyilatkozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40828) Dugos válasza lupus_l (#40825) üzenetére


Dugos
tag

Nem biztos, hogy megvárom, amíg kicserélődik a készlet.. Nagyon megjárom a sima 4200al? :Y

(#40829) badd


badd
tag

Sziasztok!

Van egy E6520-as laptopom i5-2520M-es processorral és NVS 4200M videokártyával. Ma újratelepítettem a Windows 8-at, mert egy program nem akarta az igazat, és szépen el is kezdtem a Dell honlapján közölt sorrendben feltelepíteni a drivereket. Nem ez volt az első újratelepítésem ezen a gépen, és eddig hibátlanul ment mindig minden. Most pedig amikor az Intel videokártya driverét telepíteni akartam, a következőt írta ki: "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek." Természetesen az NVidia Driverét nem tettem fel előtte, és 64-bitest próbáltam, sőt a laptophoz kapott CD-n lévő driver-el is próbáltam és annál is ezt írta ki.

Kérdés, hogy szerintetek mi lehet a probléma? Esetleg az Intel videokártyája meghalt?
Amúgy holnap fogom bevinni Dell szervízbe a gépet, hogy egy alkatrészt (billentyűt) kicseréljenek benne, ott ha megmutatom a problémát nagy eséllyel tudnak segíteni ebben? Meg az ugye nem jár gari vesztéssel, ha újra lett pasztázva?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40830) somasz válasza Dugos (#40828) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem járod meg.

Ha viszont egyiket sem láttad még élőben, akkor nézd meg őket. M6600-t tudok mutatni, ha Budapesten jársz. A 7-es Inspiron sokkal jobb, mint az 5-ös széria, ránézésre, tapintásra, de a csillogó kijelző és a billentyűzet ezüstje nem győzött meg.
Ha nem feltétlen kell 17", akkor valamilyen quadrós 15-ös Latitude-öt is vadászhatsz, vagy Elitebookot, Thinkpadet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40831) lupus_l válasza Dugos (#40828) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem, ugyan úgy ajánlott. Jó döntés lesz :)

(#40832) soldi3r válasza Dugos (#40824) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindenki azt vesz, amit akar, csak mint ahogy tobben emlitettek, 4-5 evre ne tervezz vele, nem arra van kitalalva.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40833) Dugos válasza somasz (#40830) üzenetére


Dugos
tag

Szerintem maradok a 7737-nél. :) köszönöm a tippet

lupus_l: Neked is köszi a segítséget. :R

soldi3r: rendben, erre gondoltam, hogy hiú ábránd, hogy 4-5 évig bírja.

Még annyi, hogy ez az SSD jó választás? Belefér, meg minden ilyesmi? :F

Köszönöm a segítségeteket! :)

(#40834) lupus_l válasza Dugos (#40833) üzenetére


lupus_l
aktív tag

SSD mindenképpen jó választás, nekem holnap jön meg az iPontól a Samsung 840 EVO 250GB-os SSD. Az eddigi gépekben ennek a 120GB-os változatai vannak, nincs rájuk panasz :)

A Milyen SSD-t vegyek? topic alapján ajánlott a kinézett SSD-d.

Méretileg pont akkora lesz, mint a HDD, ami a kiválasztott gépben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40835) Dugos válasza lupus_l (#40834) üzenetére


Dugos
tag

Királyság! :DD Köszönöm a segítséget! :) :R

(#40836) badd válasza badd (#40829) üzenetére


badd
tag

Megoldódott. BIOS-ban ki volt kapcsolva az Optimus engedélyezése, és ez volt baja.

(#40837) Rombi11 válasza SzaboZE (#40805) üzenetére


Rombi11
újonc

Hali igen az antenna kimenet a helyén van, a sim-kártya foglalatot is megtaláltam az aksi alatt. Lassan összeáll.
A bluetootht-t még mindig nem sikerült bekapcsolnom, nem tudom hogyan kell :(

(#40838) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Tényleg,nem tudtok segíteni vga telepítés ügyben 3537 esetében?win 8.1 van rajta.Biost frissítsek?Új a gép...

(#40839) kornel76 válasza papafater197 (#40838) üzenetére


kornel76
aktív tag

Ha vissza olvasol rengetegszer foglalkoztak már ezzel a kérdéssel, én kb 10k hsz-t olvastam el az utóbbi 2 hétben (kb. 1 hete vagyok egy 5537 Inspiron tulaja). A lényeg ha a win felmegy akkor a sorrend:
1. chipset driver
2. Lan és wifi driver
3. Intel HD driver
4. Amd driver
Nekem a Dell oldaláról letöltött Amd driverrel voltak gondok úh kb nálam ez jött be:
Valahol előrébb linkeltek egy custom drivert , ezt leszedtem és telepítettem , a legfrisebb drivert leszedtem az AMD oldaláról és custom installal csak a vga drivert telepítettem, a catalyst cc-t nem és a többi sallangot sem.
Azóta , kb egy hét telt el és szépen muzsikál a noti.

Jah a drivereket a dell honlapjáról szedd le az összeset és mindent telepíts.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#40840) bexinho23 válasza BBéci (#40827) üzenetére


bexinho23
őstag

[moderálva]
Félve fogalmaztam meg kérdésemet a komment előtt, de bíztam benne, hogy egy több tízezer hozzászólással bíró, Aktív DELL fórumon normális választ kapok egy nem éppen gyakori, ámde mégis előforduló szituációra, mégpedig... furamód a samsung készülékem prémium garanciája érvényesítésekor könnyen intézni lehetett a dolgokat, és persze tudom, hogy itt szó sincs prémium szolgáltatásról, hogy házhoz jönnek ingyen. Ezért bátorkodtam érdeklődni, és félve perceket lopni a kedves válaszolótól, hogy ha volt tapasztalata ilyen ügyben, köszönettel olvasnám válaszát.

[ Módosította: Qru ]

(#40841) papafater197 válasza kornel76 (#40839) üzenetére


papafater197
tag

köszi szépen!:)

(#40842) soldi3r válasza bexinho23 (#40840) üzenetére


soldi3r
veterán

1, Megadtad a garanciad tipusat? Nem, igy megis hogy varsz valaszt a kerdesedre? Irjam azt, hogy miert futunk bele ilyen ostoba f*szokba, mint te... :N !? Kb "Elromlott az autom, mit csereljek ki?" kategoria
2, Igaza van, a Delles telefonszamot, vagy szervizt kell hivnod.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40843) bexinho23 válasza soldi3r (#40842) üzenetére


bexinho23
őstag

Mi az hogy garanciám típusát? Mint említettem barátnőmé a gép, magyarul a kérdést úgy teszem fel, hogy a garipapír meg egyéb dolgok nincsenek a közelemben. Azonban annyit tudok gyorsban, hogy Laptop.hu (nem sufni bolt, elég ismert. Tehát számtanilag nagy az esély, hogy van itt olyan, aki tőlük vett gépet, ne adj isten DELL-t...)... PH Addikt létedre nehezen értelmezed a leírtakat, és én nem támadtam senkit, csak hasonló stílusban válaszoltam.... és nem neked, így nem is értem, mire ez a stílus tőled.

(#40844) somasz válasza bexinho23 (#40843) üzenetére


somasz
Topikgazda

Inspiron gépre valószínűleg nincs NBD gari, ezért be kell küldened egy szervizbe. A dell központi számát felhívod, problémát bejelented, megmondják, hova kell küldened, adnak elérhetőséget. A szervizzel felveszed a kapcsolatot, megbeszéled, hogyan jusson el hozzájuk a cucc, valamint hogyan jöjjön vissza. Mindkettő költségét neked kell állnod. Ugyanezt lejátszhatod a laptop.hu-val is, de ők nem fognak javítani.

Ha a közeledben levő szervizben nem bízol, akkor hívd fel direktbe a Humansoft kft-t és intézd el velük. Ennyi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40845) bexinho23 válasza somasz (#40844) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, Inspironra nincs prémium gari. A munkahelyemen van latitude-öm, arra van NBD. Tehát akkor sejtésem igaznak bizonyult. Nekem kell megoldanom a gép eljuttatását. Köszönöm válaszod!

(#40846) [P]laci válasza somasz (#40844) üzenetére


[P]laci
senior tag

tisztelettel megjegyezném, hogy nekem a Inspiron 15R N5110 lapimra NBD garancia van. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40847) soldi3r válasza somasz (#40844) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem pont a meg garis Inspironokra jellemzo az NBD.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40848) somasz válasza [P]laci (#40846) üzenetére


somasz
Topikgazda

Inspiron gépre valószínűleg nincs NBD gari

nem véletlenül írtam bele :)

bexinho23: dell suport oldalán a service tag alapján ki tudod deríteni, milyen fajta a garid!

soldi3r: egyszerűbb lenne, ha tudnánk, milyen típus, de azt sem tudjuk :)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40849) [P]laci válasza somasz (#40848) üzenetére


[P]laci
senior tag

mea culpa. ;)

(#40850) BBéci válasza bexinho23 (#40843) üzenetére


BBéci
titán

A stílusod még halványan sem hasonlított az enyémhez, ugyanis az egyetlen használható, valamirevaló választ adtam. Te viszont olyan primitív, bunkó stílusban reagáltál, ami simán megérne pár napos tiltást. Erre mondják, a stílus maga az ember.
A garancia fajtája nem az eladó üzlettől függ (4 laptopot vettem az említett cégtől), hanem az importőrtől.
Sokkal gyorsabban, biztosabban és egyszerűbben kaptál volna választ, ha a szervizt hívod, de úgy látszik, a Fórumot tekinted ingyenes ügyfélszolgálatnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.