Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Zimbabwe


Zimbabwe
csendes tag

Szervusztok!

Nemsokára (tehát 2-3 hónapon belül) tervezem egy Dell Inspiron 1525-X Street tipusú notebook vásárlását. Azt szeretném kérni, hogy akinek van tapasztalata ezzel vagy a márkával kapcsolatban, az írjon véleményt, esetleg tanácsot.

Igazság szerint internetezésre, illetve kevésbé gépigényes dolgokra szeretném használni, de azért elfuthat rajta egykér játék, ha arról van szó.
Érdekelne azok véleménye, akiknek van ezzel a márkával ill. tipussal kapcsolatos tapasztalatuk, emellett szívesen megnéznék hasonló árkategóriájú notebookokat, amelyek hasonlóan jók, vagy jobbak. Köszönöm.

(#9002) PNP válasza Cyrin (#8997) üzenetére


PNP
őstag

Vostro 1510 van már 8600-al? Ír oldalon még nem opció.

(#9003) dell-shop válasza Zada (#9000) üzenetére


dell-shop
csendes tag

természetesen 3 év garanciával!!

egyelőre csak pécs, de nemsokára lesz BP-en is

(#9004) dell-shop válasza #16820480 (#8999) üzenetére


dell-shop
csendes tag

igazad van teljesen...

viszont ha mi szervizeljük és még a legolcsóbb is a országban, az nem rossz konstelláció...

szerviz: BP és Pécs

(#9005) fourgee


fourgee
csendes tag

Sziasztok, notebook vásárlás előtt állok és totál tanácstalan vagyok. Asus "rajongóként" legelőször azt a márkát nézegettem, csak 1-2 idegesítő dolog után "továbbálltam". Pl. ahány típus és ahány ország, annyi féle verzió... Meg van egy brutál gép erős processzorral meg gpuval, és beletesznek egy lassú winchestert, "vedd meg paraszt!". :S Mivel itt mindenki a Dell-t isteníti és az áfával is tud játszani egyik ismerősöm, ezért végül a Dell irányába tolódtam el. Egészen pontosan XPS 1530, asszem 8100-as Intel (vagy 810? utálom ezeket az új számpzásokat), 2GB ram, asszem 250es winchester és a 256mb-os 8600GT. Az XPS sorozattal kapcsolatban mi a véleményetek? Jobb minőségre, mint az Inspiron? A másik amire kíváncsi lennék: még nem láttam XPS-t élőben, csak fényképen. Ott tűnt fel, hogy ezeknek ezüst színűre van fújva a billentyűzete. Nem is tudom melyik másik cégnél láttam ilyen megoldást, de ott hányingerkeltően rondán nézett ki... Fényképek alapján formára és csatlakozók elhelyezésére vonatkozóan úgy néz ki hogy az XPS átgondoltabb mint az Asus gépei, kívülről is jól néz ki, csak amikor a szétnyitott gép belső felületét tervezték, akkor vszinüleg a designer kiment wc-re és valamelyik részeg portás belepiszkált, majd mentette a terveket és elküldte a gyártó részlegnek.
Ha jó választás az XPS1530, akkor erősítsetek meg abban hogy jó választás, ha meg nem, beszéljetek le róla ! :)
Ja, ami még nem mellékes, az az ára. Asszem 640 fontra jönne ki áfával ez a konfig, 8600GTvel!, ami kb. 200 ezer forint, ha tényleg áfa nélküli megoldás lenne, akkor meg olyan 170 ezerre jönne ki... Ja, Vista alatt érezhető hogy 2GB, vagy 4GB ram van?

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#9006) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok ki áll közel a tüzhöz dellnél? Szeviz vagy bolt.
Lassan hónapok óta probálok beszerezni Bluetooth 350 vagy 355 ös modult de Mo- senki sem válaszol és szinte lehetetlen beszerezni. Illetve 9 cellás eredeti akkut dell 9400 hez.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#9007) doddencs válasza dell-shop (#9004) üzenetére


doddencs
senior tag

de nem a legolcsóbb... maximum 1-2 modell

(#9008) doddencs válasza fourgee (#9005) üzenetére


doddencs
senior tag

jó választás, szép is, sztem kinyitva is:)
Ha pedig ilyen áron jutsz hozzá, ki ne hagyjad.;)

(#9009) Soulskater


Soulskater
csendes tag

Sziasztok!!
Vona nekem egy piciny ámde annál idegesítőbb problémám a vostro 1500asommal(a zsanérlötyögésen kívül(megy majd a szervízbe).Szóval ez egy 2.2 c2d 2gb ram 8600m gt 256mb ugyebár és sajna észrevettem(cod4,pro street alatt) mindegyikkel full grafikán játszom, xp alatt, hogy kameramozgás közben fehér pöttyök jelennek meg!Mintha nem volna rendes élsimítás!
Mivel lehetne orvosolni a problémát szerintetek??

(#9010) Androo válasza kisninja (#9006) üzenetére


Androo
tag

Itt Irorszagban van minden, amiket felsoroltal...a gond szerintem az ara lenne. A Dell cegnek itt Dublinban van egy fohadiszallasa.

= Intel & HP =

(#9011) kisninja válasza Androo (#9010) üzenetére


kisninja
őstag

És nem jössz mo ra ? vagy onnan feladni postára mennyi lenne ? Komolyan érdekelnek a dolgok. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#9012) dell-shop válasza doddencs (#9007) üzenetére


dell-shop
csendes tag

mind a legolcsóbb, alkudni kell és az lesz :)

(#9013) doddencs válasza dell-shop (#9012) üzenetére


doddencs
senior tag

Akkor már csak szerezzetek be egy Vostro 1500/1510 modellt NVidia 8600M GT kártyával, s megyek alkudozni;) :D:D

(#9014) Palika71 válasza fourgee (#9005) üzenetére


Palika71
őstag

Csak olyan tudna róla lebeszélni, aki még nem próbálta.
Annyira jól sikerült az XPS, hogy az ezüstfürdőben úszó billentyűzetet hamar megbocsátod neki. Én is nagyon idegenkedtem tőle, de 1-2 nap alatt jól megszoktam. Na meg ezeknek a billeknek a nyomás-komfortja eszméletlen. Már a Vostro-nak is elég jó volt, de az XPS-nek annyira jó, hogy én még ennél jobbat nem próbáltam.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9015) Ati007


Ati007
őstag

mit tudtok az új LEDes kijelzőről? jön egy M1530as és egy M1330as, az utóbbi az új LEDes kijelzővel és nem tudom melyiket tartsam meg magamnak :F

(#9016) MajaG


MajaG
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a wifi catcher pontosan hogy müködik, nem találom hozzá a dokksit a jelekhez.
Kikapcsolva elhúzom, akkor viláog zölden, majd folyamatosan sárga, aztán semmi. Ez mit jelent? Biosba kell valamit hozzá kapcsolni? Enableden van ott.

(#9017) Cyrin válasza PNP (#9002) üzenetére


Cyrin
addikt

Mert nem az ír oldalakat kell nézni, elég a magyart is :D

(#9018) Piton


Piton
tag

Sziasztok!

Egy kis, pontosabban nagy segitsegre lenne szuksegem.
A kovetkezo notebook-ra kellene Windows XP-t raknom:

DELL NB Insp1525 PD 1.6 2G 160G Black
Cikkszám: DLL 1525PD94360

Kerem, aki tudja, honnan lehetne leszedni a drivereket hozza, segitsen, mert egyszeruen sehol sem talalom oket. :(

Kódból vagyunk...

(#9019) #16820480 válasza Piton (#9018) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt írták itt nem olyan régen, hogy a Dell oldaláról beszrezhető Inspiron 1520-as driverekkel mennie kell ,mert belül szinte ugyanaz.

MajaG: nagyjából ezzel be is töltötte a funkcióját :) ha világít, akkor azt jelenti, hoyg van hálózat. gondolom a sárga talán az lehet, hogy titkosított. kikapcsolt állapotban ez anny ielőnyt jelent, hoyg egy mozdulattal megnézheted bárhol, hogy van-e wifi a közelben. bekapcsolt állapotban meg ha fel van telepítve a QuickSet, akkor feldob egy ablakot, amiben a talált hálózatokat mutatja (de vista alatt onnan nem lehet hozzájuk csatlakozni, ahhoz meg kell nyitni külön a vezetéknélküli hálózatokat), ennyi.

(#9020) rumos14 válasza fourgee (#9005) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó választás, de a dizájnon felül sztem semmiben sem több a vostro-nál.
ha élőben meg akarod nézni, megteheted pl. a WEstend-ben lévő Dell boltban.

(#9021) Piton válasza #16820480 (#9019) üzenetére


Piton
tag

Koszonom, leszedem! Amint lesz idom ki is probalom!

Thx Meg1szer!

Kódból vagyunk...

(#9022) Shuta válasza Zimbabwe (#9001) üzenetére


Shuta
csendes tag

Zimbabwe ment privi!

[ Szerkesztve ]

Egyél RIZST! - 1 milliárd kínai nem tévedhet :D

(#9023) Androo válasza kisninja (#9011) üzenetére


Androo
tag

Magyarorszagra nem megyek mostanaban....amugy sem latogatok tul sokszor kis hazankba...kb evente egyszer....az boven eleg... :)
A postazast nem tudom...utana kellene nezni...lehet egy futarszolgalat megbizhatobb lenne. Nem tudom ott mennyibe vannak ezek a cuccok....aztan lehet, hogy itt meg olcsobb is, mint altalaban a Dell notebookok. :)

= Intel & HP =

(#9024) JoseyAdams válasza MajaG (#8990) üzenetére


JoseyAdams
csendes tag

csak most volt időm, de csináltam egy képet
most vhogy így néz ki a gépem! :)

(#9025) Stehe válasza Piton (#9018) üzenetére


Stehe
aktív tag

Hali!

Itt találsz XP-s drivert, én is pont ma telepítetem, igaz 1520-asra. Beírod a service taget, és máris bejön a lista!

sheratan: Ez a wifi catcher pontosan hogyan is működik? Én húzogattam az oldalsó csúszkát, és egy pillanatra zölden világított. Ez mit jelent?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9026) #16820480 válasza Stehe (#9025) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem sokat használtam eddig, de a leírás szerint az van, hogy ha elhúzod legszélső állásba, akkor felvillan zölden, hogy hálózatot keres, majd ha talál, akkor zölden világít, ha nem talál, akkor sárgán. elvileg működik bárhogy (kikapcsolt, hibernált, felfüggesztett, bekapcsolt állapotban), cska engedélyezni kell.
bővebben: [link], [link]

(#9027) PNP válasza Cyrin (#9017) üzenetére


PNP
őstag

Ír oldalon bevezetés óta elérhetetlen 8600-as kártyával, az angol konfigurációk azonosak, miért pont nálunk lenne kapható?
Amúgy mennyire bonyolult VGA-t cserélni? Meg bluetooth-t? Most rendelek egy 1510-est, vagy eladom újonnan, vagy átpakolom a mostani 1500-asból az előbbieket, és azt adom el mint használt gépet, ezért kérdem. RAM-ot már cseréltem, az nyilván egyszerűbb.
T5870 és T7250 procik között mi a különbség? Mert papíron azonosak, csak a számuk különbözik.

(#9028) T-unit


T-unit
őstag

Érdekelnének Dell Vostro 1500-ról tapasztalatok.Amit néztem az T7300-as procival és 8600gt 256mb vga-val lenne szerelve(azt sajnos nem tudom h ddr2,vagy ddr3-e).Általános dolgok:megbízhatóság,kopásállóság,melegedés,minőség,stb.

üdv.

(#9029) MajaG válasza #16820480 (#9019) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen vista alatt nem lehet, s a titkosított hálozat is stimmel, mert az enyém az. Akkor jól van, csak nem értettem miért alszik ki. Kösz a választ.

Más. Néztem frissebb drivert az nvidia kareszomhoz (8600m gt) Találtam is, mint a dell honlapján van, de nem engedi telepíteni. Emlékszem anno olvastam, hogy kell valamit trükközni. Pontosan mit is?

(#9030) MajaG


MajaG
senior tag

Ezt új postba akartam:

Más. Néztem frissebb drivert az nvidia kareszomhoz (8600m gt) Találtam is, mint a dell honlapján van, de nem engedi telepíteni. Emlékszem anno olvastam, hogy kell valamit trükközni. Pontosan mit is?

Még egy kérdés.

A tápot ti kiszoktátok húzni, a falból? Mert ahogy észrevettem, ha nincs be dugva a laptopba akkor nem melegszik, viszont ha be van, akkor melegszik mint a barom, akkor is ha 100%-os az akksi.

(#9031) MajaG válasza JoseyAdams (#9024) üzenetére


MajaG
senior tag

Ha így lehetne venni inspiront, lehet most nem vostrom lenne. :D

Nagyon jól néz így ki. :)

(#9032) JoseyAdams válasza MajaG (#9029) üzenetére


JoseyAdams
csendes tag

Amire gondolsz az az, h egy módosított .inf file -lal felül kell írni az eredeti, a driverben lévőt. Általában meg lehet találni a driver mellett vhol!
Én innen szoktam leszedni a drivereket. (itt ha nincs kirakva mellé, akkor már integrálva van a modded inf) Asszem most a 174.93 van fent, és megy tökéletesen!

(#9033) Polcrendszer válasza rumos14 (#9020) üzenetére


Polcrendszer
tag

ja persze, ha megnézed, a belőtt súlya majd 1 kilóval kevesebb...a másik a hdmi kimenet.A design az meg fél notebook :) najó, én is Vostrot vettem, de ha majd nem lesz konstans 30-40ezer különbség azonos konfig mellett, lecserélem :) ami állítólag most, hogy leálltak a gyártásával, a nem is oly távoli jövőre tehető...

[ Szerkesztve ]

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#9034) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Akarjatok venni tőlem XPS vagy Vostrot! :) -> privi

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#9035) MajaG válasza JoseyAdams (#9032) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen, én is innen szedtem le. Köszi erre gondoltam. Megyek kipróbálom.

(#9036) asdasdasd válasza T-unit (#9028) üzenetére


asdasdasd
tag

1700-asra is azt írják hogy max T7XXX-el rendelhető. De igény esetén T9300-T9500 -el is szállítják.
Pl Dunaelektronika

(#9037) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Nos, írtam a DunaE-nak, Vostro 1510 ügyében, hát videokártya terén valóban elírás történt, ez a típus nem kérhető 8600-as kártyával, a honlapjukon is elírás történt, amit módosítottak is. :(

Így viszont eléggé át kell gondolnom a vételt, én játékra is szánnám a gépet, s hát 8400M GS nem tudom mire elég.. Így egy jó ár esetén lehet Vostro 1500 lesz a befutó.
8400M GS kártyával kapcsolatban viszont akkor szívesen fogadok tapasztalatokat, 8600M GT-hez viszonyítva mennyire gyenge, játékok terén mit bír?

Valamint memória kapcsán, mennyi memóriát érdems kérni Vista alá? A 4 GB-ot ugye nem látná mindet, ebből kifolyólag 3GB-ra gondoltam, az vmit befolyásol, h. épp 2x2GB v. 1x2GB + 1x1GB van a gépben?

160GB (7200rpm) SATA Hard Drive with Free Fall Sensor - ez ugye megérné a nettó 2900FT felárat:)?

Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm
üdv doddencs

(#9038) MajaG válasza #16820480 (#9026) üzenetére


MajaG
senior tag

Közbe kivettem a titkosítást, s úgyis zöld világító, sárga, majd kialszik.

Dell honlap szerint ez a hibát jelenti - nincs hálózat, biosba mik a beállítások ?

Wi-Fi Catcher™ light — The light operates as follows:

o Flashing green: Searching for networks
o Solid green: Strong network found
o Solid yellow: Weak network found
o Flashing yellow: Error
o Off: No signal found

(#9039) #16820480 válasza MajaG (#9038) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom pontosan, én még alig használtam. szerintem biosban csak be kell kapcsolni, nem?

(#9040) rumos14 válasza doddencs (#9037) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 8400-at felejtsd el játékra. feleannyit sem tud mint a 8600GT.
a memó kapcsán sztem elég a 2 giga (XP-t használok...), az 1+1 összeállítás ugye a dual channel miatt jó, pár sztem léynegi haszna nincs sok.
vegyél szenzoros vinyót, 2900 ft-ot megér a tudat, hogy megtettél minden tőled telhetőt :)

amúgy meg nemtom hogy egyáltalán van/lesz-e még 1500, az 1510 elvileg leváltja. amit olvastam róla, sok tekintetben gyengébb, kevésbé praktikus, részben szubjektív tényezők miatt. én örülök, hogy még tudtam venni 1500-at.

(#9041) rumos14 válasza Polcrendszer (#9033) üzenetére


rumos14
nagyúr

a dizájn az üt, de nekem a 4 vs. 3 usb nagyobb súllyal bírt :) az árról nem is beszélve. a fekete vostro 1500 nem egy női notebook, de nekem tetszik, hordozni nem sokat fogom, a célnak megfelel.

(#9042) Fulmi válasza Androo (#9023) üzenetére


Fulmi
senior tag

DHL-lel szerintem erdemes kuldeni, kölnbol csak 17 euro volt 4 nap.

ui.: ha egy nemet baratom vette a laptopot kulfoldon es kuldte el nekem de netalan lenne valami problemaja akkor itthoni dell szervizben is lehet javittatni?

[ Szerkesztve ]

(#9043) MajaG válasza #16820480 (#9039) üzenetére


MajaG
senior tag

Elvileg be van. Azt írja ott a biosban, hogy konfiguráljam winben, de ott nem vágom mit meg, hogy kéne a quicksetben. :S

(#9044) rumos14


rumos14
nagyúr

korábban kérdeztem, hogy a Vostro kártyaolvasója kezeli-e az SDHC kártyákat, sajnos úgy tűnik, nem :( legalábbis a 4 gigás Panát egyáltalán nem érzékeli.

(#9045) wwhy


wwhy
veterán

A10-es BIOS D630-hoz (is) ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9046) gollum válasza kisninja (#9006) üzenetére


gollum
tag

Szia.

Keresd listvant , biztosan van neki mindkettő jó áron, ha kell bele is rakja neked. :K

Üdv.

(#9047) creatoro


creatoro
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Hozzájutottam életem első Dell notijához egy XPS M1330 személyében. Szükségem lenne egy eredeti Dell 6 cellás akkura, de nem nagyon találtam a magyar boltok kínálatában, tud valaki javasolni egy helyet?

A 6 cellás azért kéne, mert van egy felesleges 9 cellásom és azt szeretném lecserélni: [link]

(#9048) Uzmany válasza creatoro (#9047) üzenetére


Uzmany
őstag

hrp, chs, notebookstore

® visions created with passion

(#9049) creatoro válasza Uzmany (#9048) üzenetére


creatoro
csendes tag

köszi

(#9050) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

Ha a laptopomon nincs HDMI kimenet, akkor esélytelen HD-s TVvel összekötni, úgy, hogy a TV jelenítené meg a laptopon lévő HD filmeket?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.