Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40601) somasz válasza Robert85 (#40600) üzenetére


somasz
Topikgazda

Két lehetőséged van:
-veszel bele egy piszok olcsó, régebbi használtat és örülsz (nem fogja vissza a csatlakozó sebessége az ssd-t annyira, viszont nem igazán lesz értelme továbbvinned egy új gépbe)
-veszel bele egy újat, vagy nem túl régit, gyorsat és örülsz (nagyon visszafogja a gép az ssd-t, de ha a gépet kicseréled hamarosan alóla, akkor van egy gyors ssd-d esetleges későbbi felhasználásra)

Mindkét esetben gyorsabb lesz bármilyen vinyónál. TRIM valószínűleg nem fog menni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40602) soldi3r válasza cigam (#40594) üzenetére


soldi3r
veterán

Probald meg talan a gyarto oldalan megnezni, remelhetoleg ott megtalalod.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40603) woizero


woizero
csendes tag

Van valakinek tapasztalata az uj Inspiron 15 5000-es (aka 5547) szeriaval kapcsolatban? Csak angol review-kat talaltam a neten, ott kisebb nagyobb hianyossagoktol eltekintve (only 10/100as LAN) egesz jonak ertekeltek. Konkretan ezt neztem ki magamnak (of course nem innen): http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/DELL-Inspiron-5547-166973-k%C3%A9k-notebook-%2815-6%22-Core-i5-8GB-1TB-R7-M265-2GB-VGA-Linux%29,103952,504830,1378385.html?langId=-19&etcc_med=STC_CC_ATTR_VALUE_ar_osszehasonlito&etcc_acy=--&etcc_plc=--&etcc_par=Arukereso&etcc_cmp=altalanos_termekek&etcc_grp=AK&etcc_key=--&etcc_ctv=1147907&etcc_mty=PRICE

Esetleg valami mas ajanlatotok van hasonlo arkategoriaban (190k)?

(#40604) kistewe válasza woizero (#40603) üzenetére


kistewe
tag

#40603 -hoz [link]

elöször is mire kell? kihasználod a videokarit? ez a felbontás ekkora kijelzőn..khm..3 cellás akku szerintem ehhez a géphez sovány...ha nem akarsz linuxot akkor még kb. 15k a Win...HDD nagy de lassu...szerintem...amugy nem ismerem a gépet csak végigolvastam a konfigot... megkövezhet akinek ilyen van és tévedtem valamiben...

uff stewe

(#40605) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok.
Minap kaptam egy olyan üzenetet a dell inspiron 3537 nél hogy : akksi időt ronthatja ha gyakran csatlakoztatom le és fel anélkül , hogy lemerülne az akksi.
Ez érthető és akkor a beállíásoknál van egy ilyen hogy :csak 100% és 88% között tölti az aksit .
Ez hasznos ? Ezt valaki kifejtené ? Mert nem értem :$ (új vagyok laptop témában) Mármint az oké hogy csak akkor tölt. De ettől miért tartana tovább az akksi ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40606) soldi3r válasza Roxkex (#40605) üzenetére


soldi3r
veterán

Marmint hova csatlakoztatod? Nem egeszen ertem, 88% alatt nem toltene? Nem inkabb 88%-nal kezd el ratolteni?
Az akkukrol annyit erdemes tudni, hogy tartosan nem szereti a melykisult allapotot, 0% kornyeke, illetve a meleget. Ez utobbi miatt pedig erdemes kerulni a folyamatos feltoltottseget (100%), ott a legnagyobb a hotermelodes.
Pl az en laptopom toltese 40%-on kapcsol be es 80%-ig tolt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40607) kistewe válasza soldi3r (#40606) üzenetére


kistewe
tag

El kell fogadni , hogy az akku fogyóeszköz, és 2-3-4 évente cserélni kell, nekem anno a T61-em még bírt 1,5 órát és egy reggel nem töltött többet csak villogott az akku LED, nálam akkor volt 2 éves és használtan vettem a géppel együtt.
Csak kiegészítésként...amúgy egyetértek azzal amit írtál.

uff stewe

(#40608) soldi3r válasza kistewe (#40607) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen sajnos az, csak nem olcso igy erdemes kimelni. Meg annyit, hogy a gyarto fontosabb tenyezo, mint a hasznalat. Egy Samsung, Sanyo cellas soha nem fog addig mukodni, mint egy Pana vagy LG.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40609) petro3 válasza soldi3r (#40608) üzenetére


petro3
csendes tag

Szia! Sziasztok!

Dell Vostro 2521-es laptopom van és érdekel engem is az akkumulátor élettartamának meghosszabbítása.
A Dell kiterjesztett akkumulátor élettartalmának beállításainál, az akkumulátormérő lapon, Hosszú élettartam mód fül alatt, az Engedélyezés (javasolt) beállításnál a következő leírás olvasható:

" Használja ezt az üzemmódot, hogy megóvja az akkumulátort a gyakori töltés-lemerülés ciklusoktól. Az akkumulátor csak 88% és 100% között tölt."

Hát, nem igazán értem a én sem, hogy mit jelent ez a 88% - 100% közötti töltés.

Néhány nappal ezelőtt 46%-ra merítettem az akkut-t, a töltés 100%-ig meg sem állt.

Az akkumulátormérő lapon van még az Aztali üzemmód fül. Az Engedélyezés (javasolt) beállításnál a következő leírás olvasható:

"Ez a mód az akkumulátor élettartamának maximálisra növelése érdekében használható. Az akkumulátor csak 50% és 100% között tölt."

A két beállítás közül melyiket érdemes használni?

Ha megkérhetlek, lészíves írd le, hol lehet beállítani manuálisan az akkumulátor töltés kezdetét (%) és végét (%) ?

Köszi.

Üdv: petro3

(#40610) cigam válasza petro3 (#40609) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem félre olvastad/fordították. Nem azt akarták leírni, hogy 88% alatt kezdi el a töltést? pl. 92%-ra merülve rádugod a töltőre, akkor nem kezdi el feltölteni.

Amúgy túl van spilázva.3 dolog fontos
- Ne menjen a hőmérséklete 50 fok fölé.
- Nem szabad hagyni (teljesen) lemerülni.
- 1-2 havonta egy teljes töltési ciklussal (addig menjen aksiról amíg ki nem kapcsol, ezután - lehetőleg kikapcsolt állapotban - teljesen fel kell tölteni), hogy kicsit ázmozgassa a kémiáját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40611) dolon75 válasza woizero (#40603) üzenetére


dolon75
aktív tag

Szia!

Mindenképp nézd meg élőben.
A két sarkánál emeld fel, csavard meg kicsit.
A tetejét is fogdosd meg, mennyi anyag van benne.
Aztán meglátod. Nekem csalódás volt, igaz én a fullhd touch verziót néztem...

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#40612) Roxkex válasza soldi3r (#40606) üzenetére


Roxkex
senior tag

Na , valami ilyesmire gondoltam akkor.
Mivel ezt írta ki , hogy nem szereti a gép ha folyton töltve van.
És azt amit teállítottál be azt hogy kell ? (illetve ha 100%ra akarom tölteni xy esetben de be van kapcsolva hogy csak x és y között tölt azt hogy ?)

szerk.. akksi hőmérsékletét hol tudom nézni ?
Ha legtöbször benne van az akksi és mondjuk kihúzom töltőről , mert 10-15 percre kell ide és oda vinnem majd vissza viszem és felrakom töltőre .. Az gondolom nem túl jó...
Sztem olyan 40-50% fogom tárolni az akksit és kb 1-2 hetente vagy amikor kell feltöltöm

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40613) soldi3r válasza petro3 (#40609) üzenetére


soldi3r
veterán

Latitude eseten a BIOSban allithato. Ha nagyreszt asztalon, toltorol hasznalod, akkor en a masodikat javaslom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40614) BBéci válasza petro3 (#40609) üzenetére


BBéci
titán

Hol, merre találom az akkumulátormérő lapot?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40615) petro3


petro3
csendes tag

A válaszokat mindenkinek köszönöm!

BBéci:
Win 7 tálcán jobb klikk az akkumulátor-hálózat ikonra, majd a listából ki kell választani a Dell kiterjesztett akkumulátor élettartalmának beállításait.

(#40616) BBéci válasza petro3 (#40615) üzenetére


BBéci
titán

Ha lenne olyan ikon a tálcán, nem tettem volna fel a kérdést. Sajnos nincs. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40617) kali válasza BBéci (#40616) üzenetére


kali
legenda

szia,

itt engedélyezve van az ikon megjelenítése?

b

igaz, 8.1 alól tettem be, de 7 alatt is ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#40618) BBéci válasza kali (#40617) üzenetére


BBéci
titán

Igen, engedélyezve van.
A gép Latitude E5530.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40619) soldi3r válasza BBéci (#40618) üzenetére


soldi3r
veterán

Latitudenal irany a BIOS es te adod meg a toltes ki es bekapcsolasanak %-at.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40620) BBéci válasza soldi3r (#40619) üzenetére


BBéci
titán

Akkor azért nem találom. :B
Még egy nagyon amatőr kérdés: hogyan tudok belemászni a BIOS-ba? Pavilionomon bootoláskor nyomni kellett az Esc gombot, ezen még nem kellett foglalkoznom ilyesmivel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40621) lord.lakli válasza BBéci (#40620) üzenetére


lord.lakli
őstag

F2

(#40622) BBéci válasza lord.lakli (#40621) üzenetére


BBéci
titán

Szintén bootolás közben kell megnyomni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40623) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Ma került hozzám win újratelepítés miatt egy dell m5010 noti. Se usb-ről se cd-ről nem hajlandó bootolni, csak villog a kurzor. Valaki tudja a megoldást? Az esetleges válaszokat előre is köszönöm :R

(#40624) somasz válasza drr (#40623) üzenetére


somasz
Topikgazda

A bootolandó dvd és usb mivel készült? Biosban átállítottotad a bootsorrendet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40625) drr válasza somasz (#40624) üzenetére


drr
őstag

Természetesen más eszközben kitűnően működik úgy a usb, mint a dvd. A bootsorrendet az f2-vel is lehet módosítani, de természetesen próbáltam a sorrendet is módosítani, sajnos sikertelen eredménnyel. Ezért írtam ide... A biosban a legacy vagy uefi menüpontok hiányoznak, tehát innentől kezdve tippem sincs mi okozza a hibát...

(#40626) soldi3r válasza drr (#40625) üzenetére


soldi3r
veterán

BIOS alaphelyzetbe allitani probaltad? Linux bootol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40627) somasz válasza drr (#40625) üzenetére


somasz
Topikgazda

Legacy lett volna a másik tipp. Másik usb porton is próbáltad?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40628) drr válasza soldi3r (#40626) üzenetére


drr
őstag

Rossz lemezt raktam bele... A fene egye meg! Viszont ezt az üzenetet kapom:

:( :O :W

(#40629) somasz válasza drr (#40628) üzenetére


somasz
Topikgazda

A vinyó 100%-os?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40630) drr válasza somasz (#40629) üzenetére


drr
őstag

Dobok rá egy tesztet...

(#40631) moklys1 válasza mis69 (#40588) üzenetére


moklys1
aktív tag

Ezzel a leírással működik de ami nem volt benne, hogy ki kell kapcsolni a Windows "Gyors rendszerindítás" opciót.

(#40587) tiborandras nálam nincs ilyen

[ Szerkesztve ]

(#40632) drr válasza somasz (#40629) üzenetére


drr
őstag

HD Sentinel szerint 100%-os a teljesítmény és a kondíció is...

(#40633) tvamos válasza drr (#40632) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sziasztok! Legyszi segitsetek!
Az a gondom, hogy itt van elottem egy Dell E4200, es vilagit rajta a sarga kis villamcsapott aksi jel. A gep megy aksirol kb. 30 sec-et. Ez azert nem franko, mert most csereltem benne cellakat, es minden jonak tetszik. 3.7V a cellafesz... szoval minden baba, de a noti nem is tolti. Jovo heten meg oda akarom adni az uj tulajnak.
Mit tudok tenni? Nem nagy a keret, de a megoldas meg azonnal kene, persze... :(
// Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40634) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
a minap vásároltam egy dell inspiron 15 3000 -es laptopot.
Win7-re cseréltem az ubuntut.

A wifi drivert viszont nem tudom felrakni.
A hivatalos support oldalról töltöttem le. de nem megy fel.
Valaki tud segíteni ?

a hibaüzenet: "A telepítő a windoes inkompatibilis verzióját észlete"

(win 7 starter)

-.-

(#40635) szabonagyur válasza ubid (#40634) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello. A starter nem valo arra a gépre kezdjük ott.. Masreszt az csak 32 bites..a driver 64 bites. Vegyél legalabb egy Win7 HP x64et ne ilyen starterrel vacakolj...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40636) ubid válasza szabonagyur (#40635) üzenetére


ubid
őstag

köszi.

Akkor a 32 bites winre fel se megy egy driver sem ? :O

-.-

(#40637) szabonagyur válasza ubid (#40636) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, nem véletlenül van odaírva a rendszer választásnál, hogy win7 X64 vagy Win8 x64 vagy Win8.1 X64...
(Lehet fel megy egy kettő, de nagy része nem...Meg minek neked 32 bites Windows?)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40638) tvamos válasza tvamos (#40633) üzenetére


tvamos
nagyúr

Huha! Epromot kell flashelni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40639) soldi3r válasza tvamos (#40638) üzenetére


soldi3r
veterán

Elkepzelheto, sot, biztos, hogy az akku tarolja az infot. Thinkpadnal egy battery reset segithetne, de szerintem Laitnal ilyen nincs.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40640) tvamos válasza soldi3r (#40639) üzenetére


tvamos
nagyúr

:Y
Van rajta 2 8-labas, meg 3 soklabas IC.
Barmelyiket kireszetelem szivesen!
De melyiket :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40641) moklys1


moklys1
aktív tag

Egy 120 GB-os SSD akarok venni a 5537-be. Ezt az sdd-t néztem ki. Az ssd a hdd helyére kerülne a hdd meg az odd helyére. Tudnátok ajánlani keretet ami belefér és jó az odd helyére? Esetleg van tapasztalat? És a kiszerelt optikai meghajtót is használnám kábellel usb-n keresztül valami dobozban - ehhez is várok tanácsot, tapasztalatot... Valami ilyesmire gondoltam de ez nagy lesz szerintem az 5537-es gépen 9.5 mm ez meg 12,7 mm.

---- Ja még ami ne tiszta még nekem a WIN 8 telepítő a HDD-n van rejtett partíción. Azt, hogy fogom HDD-ről SSD-re telepíteni? Hiszen ennél a verziónál nincs olyan, hogy partíció választás stb.---

[ Szerkesztve ]

(#40642) somasz válasza moklys1 (#40641) üzenetére


somasz
Topikgazda

Keresd Chaser-t hardveraprón keret ügyben.

A recovery partíciót csak klónozással tudod átmenteni ssd-re szerintem. Én magam ugyan soha nem foglalkoztam vele.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40643) tibyke válasza moklys1 (#40641) üzenetére


tibyke
tag

miert nem inkabb msata? es akkor az odd is maradhat.

t

[szerk: 5537-ben pont nincs, sorry]

[ Szerkesztve ]

(#40644) moklys1 válasza tibyke (#40643) üzenetére


moklys1
aktív tag

Nem lehet.

(#40645) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Megjött ma a hdd caddy az e6530-hoz. Samsung 840 evo-t szeretnék rakatni hdd helyére, meg ki is tisztíttatnám. Mielőtt elviszem, fel kell rakni ahci drivert? Másra kell figyelni? Gyári win7 van a gépen. Akkor elég, ha leszedek egy oem win7-et és beírom a kódot, ugye?

Köszi!

Sata2-es vagy sata3-as a laptop?
Az a samu ssd ajánlott ehhez a laptophoz? Nem szeretnék szívni.

[ Szerkesztve ]

(#40646) szabonagyur válasza johnny82 (#40645) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nem tudom hova viszed, de tisztításhoz nem fontos még a rendszer megléte sem, rendszert meg majd raksz rá ha meglett az SSD csere.. Igen jó az az SSD szerintem, nekem is az van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40647) johnny82 válasza szabonagyur (#40646) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Igen, arra gondoltam, hogy mielőtt belerakják az ssd-t, azelőtt kell az ahci drivert felrakni, vagy elég utána?

Üdv!

(#40648) szabonagyur válasza johnny82 (#40647) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még egyszer leírom.... most nem kell semmit sem csinálnod vele, beviszed kitakarítják, hazaviszed és felrakod SSD-re a rendszer, HDD meg üresen áll a caddyben.
Ha a bolt rakja be neked az SSD-t akkor sem kell előre semmit felraknod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40649) johnny82 válasza szabonagyur (#40648) üzenetére


johnny82
őstag

Ok, köszönöm!

Üdv!

(#40650) somasz


somasz
Topikgazda

Dell 7537-en mitől lehet homályos a kép? Fhd touch, intel+750m, legfrissebb driverekkel, win8.1-gyel. Találkozott már valaki ezzel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.