Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41451) soldi3r válasza kistewe (#41447) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalam is kb masfel evet birt az E6330 akkuja, hasonlo hasznalat mellett.

(#41450) kistewe, a TP mellett a DDR3 szol.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41452) kistewe válasza beleszólok (#41448) üzenetére


kistewe
tag

köszi...
lövésem nincs milyen ficserek futnak a gépen mivel céges... és nem én telepítettem...nekem egy kell :
kinyitom működjön gyorsan ha 30 pdf van nyitva és 30-40 böngésző oldal akkor is gyors legyen és ha tudtam volna hogy van 500 -as SSD alig 70k-ért ugy belekérem mint a huzat .. de nem tudtam igy most várok míg pörög a HDD....

davidddnak: neked lehet még jobb az u-s verzió minnyá megnézem mi a különbség...

soldi3r : jol ertem hogy a T500 DDR3 míg azE6400 DDR2 ??? meg akkor bizony a T500 a winner....

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#41453) somasz válasza kistewe (#41452) üzenetére


somasz
Topikgazda

6430u-ba csak msata ssd megy, optika nincs, magyar bill. nem létezik bele, a kijelzője pedig slim (drágább), de a HD+ verziója elég fasza.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41454) beleszólok válasza kistewe (#41452) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én épp SSD-vel (Samsung EVO(??) Pro) szopattam meg magam.
Harmad áron vehettem volna 500-as diszket, ehelyett beruháztam egy 256-os SSD-be. Azt hittem, hogy a windows telepítés is érezhetően gyorsabb lesz rajta. Hát igen. Végülis maga a telepítés talán picit gyorsabb volt, de a 155 update másfél-két órája kúszik felfelé. :(

És akkor még ott a bizonytalanság, hogy mi van, ha az a 19-es BIOS nem véletlenül tűnt el a dell szerveréről? :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41455) kistewe válasza somasz (#41453) üzenetére


kistewe
tag

1. az mSATA SSD most már nem olyan drága .... csak a 6230 nem eszi meg de
2. múltkor akartam venni floppy lemezt mire kiröhögtek és közölték hogy bár DVD lemez még van de most már azt sem veszi senki.... akkor minek az olvasó ( hacsak nem szervizes a kolléga... )
3. azért írjuk már ide a lényeget is SOKKAL könnyebb !!!! az u- verzió
4. az eddig olvasottakból ha kirakod mindet az emberünk elé elég valószínű, hogy az u-s verzióval fog távozni ...
5. magyar bill, na ja évekig írtam angolon ezért nem mindig írok most sem ékezetesen... :DD

uff stewe

beleszolok-nak : fent van a dell szerverén csak nem látszik de a link amit irtam oda irányit... kevesebb pánik ..bitte..
a frissités meg nem SSD függö a alapból egy lassú folyamat szerintem... a végén lehet lemérni ha volt már benne sima hdd akkor mennyi volt a boot idő? és ugyanaz a konfig ugyanaz az oprendszer SSD-vel mennyi idő alatt bootol asztalig ...

[ Szerkesztve ]

(#41456) kali válasza beleszólok (#41454) üzenetére


kali
legenda

normális esetben érezhetően gyorsabb az oprendszer és a frissítések telepítése is, de nem minden csak az ssd függvénye.

(#41457) beleszólok válasza kali (#41456) üzenetére


beleszólok
senior tag

Jó, csodát nem vártam tőle. De hogy pont a rengeteg update alatt hozza a vinyó teljesítményét, attól azért morcos vagyok. Tény: a boot nagyságrendekkel gyorsabbnak tűnik. Persze kérdés, hogy mi lesz, ha majd sikerül belakni... :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41458) somasz válasza beleszólok (#41457) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam a win update is sokkal gyorsabb ssd-vel, a letöltés része meg nem lesz gyorsabb így se, úgy se!

kistewe: szerencsére az U-t már nem tudom mutogatni...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41459) #43301120 válasza kistewe (#41455) üzenetére


#43301120
törölt tag

A kollega villamosmérnök hallgató :D Amúgy a keret az kb a 150ezer Ft lenne. Bár ezt az elején nem szögeztem le. Amúgy nekem szimpatikusabb a nem U-s verzió mivel az valamivel robosztusabb, nem nyeklik nyaklik. Konkrétan Latitude U-s verzió nem volt a kezemben, de a többi az olyan törékenynek tűnt nekem :O

(#41460) kali válasza beleszólok (#41457) üzenetére


kali
legenda

általában egyszerre frissítem a saját notimat (e5430) és az asszonyét (b590), az övében 7200-as merevlemez van, az enyémben ssd, és az övé jellemzően közel kétszeres idő alatt végez, ha sok windows és office frissítés van, de az hozzátartozik az igazsághoz, hogy az övében a proci is gyengébb (2020m kontra 3230m), és a ram is csak 4 gigabyte, az enyémben 8 gigabyte van.

(#41461) beleszólok válasza somasz (#41458) üzenetére


beleszólok
senior tag

A letöltéssel nem volt gondom, csak a telepítés sebességével. Mondjuk a HDD LED nem sokat villogott. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41462) soldi3r válasza kistewe (#41452) üzenetére


soldi3r
veterán

Jol, abbol a szeriakbol ezert vennem a TP-t.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41463) kistewe válasza #43301120 (#41459) üzenetére


kistewe
tag

hát per pill E6430 160k-ért van amiben kijelzőt kell cserélni a felbontás miatt és nem biztos hogy van benne mobilnet előkészítés....amúgy teljesen korrekt áron van...
ami belefér a keretedbe az M4500 dedikált vga, jó felbontás de fokkal gyengébb proci bár lehet ezt az életbe nem fogod észrevenni ...az E6520 is lazán belefér árban de ez utóbbi kettőt még nem tapiztam tehát meg kell nézni közelről.... az SSD meg úgy kell bármelyik gépbe mint egy falat kenyér...

soldi3r: na meg mert elvileg az még egy jól összerakott darab...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#41464) BBéci válasza kistewe (#41463) üzenetére


BBéci
titán

Nem kötözködésből kérdezem, tényleg nem értem ezt az SSD mániát. Miért nem hót mindegy, hogy 80 mp, vagy 20 mp alatt bootol a laptop?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41465) beleszólok válasza BBéci (#41464) üzenetére


beleszólok
senior tag

A bootnál feltűnő a sebesség különbség. Többnyire. Hibernált állapotból már nem jön be gyorsabban. Igaz, drivereket még nem raktam rá.
Viszont sokkal csendesebb, valamennyivel csökken a fogyasztás (akkus üzemidő növekszik) és nem kell annyira óvatosan bánni vele, mintha hdd-t használnál.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41466) SzaboZE válasza BBéci (#41464) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az SSD nem csak a boot időt csökkenti, minden egyes művelet ideje gyökeresen csökken. Pl ha bedugsz egy egeret, mire ledarálja HDD-n és használható lesz 10-15mp. SSD-vel szinte azonnal használható az eszköz. Ez csak egy kiragadott feladat!

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41467) beleszólok válasza SzaboZE (#41466) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azért erre kíváncsi leszek az e6520+840pro párossal. A két éve felrakott win7 mostanában kezdett lassulni.
A hibernált állapotból ébredés mérhetően gyorsabb, de érzésre alig gyorsult.
És most nincs rajta a kismillió delles szemét (mindenféle driverek), sem az olyan apróságok, mint virtualbox, eclipse.
Az is igaz, hogy a 7200-as seagate vinyó sokkal gyorsabb, mint a korábbi notebook diszkjeim.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41468) BBéci válasza SzaboZE (#41466) üzenetére


BBéci
titán

95 %-ban az íróasztalomon, pontosabban CM Notepal állványon tartózkodik a laptopom, nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor valamit lassúnak találok. Na jó, talán a kikapcsolás, amikor álmos vagyok, mert mindig megvárom a külső merevlemezek leállását és utána áramtalanítok. Az most 22-25 mp.
Miért sok az a 10-15 mp, mire az egér használatra kész? Hová siessek?
Az előző kérdőjel leütése után két percig gondolkoztam, de nem jutott eszembe olyasmi, amit gyorsítani szeretnék. Kivéve az internet sebességet, de az más lapra tartozik. ;)
Előző gépemen a Vista még a gyári telepítésű volt. Képzelheted, mennyit lassult 5 év 8 hónap alatt. Elvoltam vele, bár az utolsó fél évben már kezdtem gondolkozni egy újratelepítésen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41469) beleszólok válasza BBéci (#41468) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha csak internetes kommunikációra+játékra használod, akkor nincs sok jelentősége.
Ha gyakran fordítasz linux kernelt... akkor azért lehet jelentősége ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41470) mghltm válasza beleszólok (#41469) üzenetére


mghltm
addikt

jatekoknal nincs?!

"...az SSD-k minimumfps-ben komolyan verik a HDD-ket, ugyanakkor az SSD-k közötti különbség itt is elhanyagolható."

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41471) soldi3r válasza BBéci (#41464) üzenetére


soldi3r
veterán

En mar nem szivesen ulok SSD nelkuli gephez. Egy C2D SSD-vel porgosebb, mint egy ujabb core i.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41472) somasz válasza BBéci (#41468) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha dolgozol a gépeden, programindításnál, fájlműveleteknél, multitaskingnál egyáltalán nem mindegy, hogy mi van a gépedben, hdd vagy ssd. Amikor a procid dolgozna ezerrel, de nem kapja meg időben az adott dolgot, mert a vinyód még nem olvasta be, az teljesen kontraproduktív.
Aki nem próbált még ssd-t, az nem tudja elképzelni mi és mennyivel gyorsabb lehet tőle. Játéknál is nő a min. FPS, gyorsabban töltenek be a pályák, csökken a homokórás időszak.

Az ssd a legjobb dolog, amit tehetsz egy laptoppal (vagy asztalival). A második az IPS kijelző.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41473) lord.lakli válasza BBéci (#41468) üzenetére


lord.lakli
őstag

Programozásnál nagy projekt esetén jelentős sebesség csökkenés érhető el SSD-vel. Projekt betöltésnél még mindegy lenne, hogy 1 perc, vagy kevesebb mint 20 másodperc, de fordításnál, debugnál már nem mindegy.

(#41474) soldi3r válasza lord.lakli (#41473) üzenetére


soldi3r
veterán

A sebesseg no, az ido csokken ;]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41475) beleszólok válasza mghltm (#41470) üzenetére


beleszólok
senior tag

Bocs, másképp fogalmazok: azoknál a játékoknál, amikkel mostanában játszottam, nincs.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41476) lord.lakli válasza soldi3r (#41474) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker, jogos :) Megyek is vissza aludni.

(#41477) kistewe válasza BBéci (#41464) üzenetére


kistewe
tag

Probálj meg egyszer 8-10 pdf-et lapozni ami mondjuk 4-6-10 megás darabok és 100-200 oldalas... adobe nem tölti be mindig mindet egyszerre... emellé még pár böngésző, excel tábla nekem a win7 boot kb 3-4 perc HDD -vel ezért SOHA nem kapcsolom kii csak hibernál ( 10-ből egyszer) vagy készenlét...

(#41478) BBéci válasza beleszólok (#41469) üzenetére


BBéci
titán

Játékra? :Y Az b@szna be. ;]
Soha nem játszom sem PC-n, sem konzolon. Szabadidőmben sportolok, olvasok, gondozom a kertemet, a gyümölcsfáimat, filmet nézek. Utóbbit sem PC-n. :N
Újságírói munkaeszközöm a laptop, cikkeket írok, anyagot gyűjtök.

(#41473) lord.lakli
Semmi olyasmit nem futtatok a gépen.

(#41477) kistewe
Beérem egyszerre két pdf-fel. Ismétlem, a boot idő nálam 80 mp, de ezt is csökkenteni szeretném a betöltendő alkalmazások megnyirbálásával. A negyede felesleges.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41479) beleszólok válasza BBéci (#41478) üzenetére


beleszólok
senior tag

Magyarán nem használsz olyasmit, aminél komoly jelentősége van a diszk sebességének.
(Egyébként érdekes: shutdown/startup sokkal gyorsabb egyelőre, mint a hibernálás, majd onnan ébresztés)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41480) BBéci válasza beleszólok (#41479) üzenetére


BBéci
titán

Az előző laptopomban 5400-as HDD volt, a mostani 7200-as, érzek némi különbséget.

Ha ezt a gépet 250 GB-os SDD-vel adták volna, azt nem bánnám, de maximum 10000 forinttal fizettem volna többet. Nem vagyok az SSD ellen, sőt, ahogy tegnap írtam, talán két év múlva arra cserélem a merevlemezt.

Azon a kijelentésen akadtam fenn, hogy kötelező és létszükséglet az SSD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41481) beleszólok válasza BBéci (#41480) üzenetére


beleszólok
senior tag

Van akinek tényleg az: nemmindegy, hogy egy nagyobb kód fordítása pár perc vagy másfél óra (lásd még költői túlzás! ;) )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41482) BBéci válasza beleszólok (#41481) üzenetére


BBéci
titán

De attól még (szerintem) túlzás ez a kijelentés: "az SSD meg úgy kell bármelyik gépbe mint egy falat kenyér...".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41489) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, mellőzze az SSD-s offolást, amennyire lehet! Vannak erre alkalmasabb topikok is.

(#41490) beleszólok


beleszólok
senior tag

De teli a búrám a dell hülyeségeivel! :(
Nem elég, hogy a bios frissítések közül eltűnt amit pár hónapja felraktam, most nulláról tenném fel a windowst és a reimage guide, ami az e6520-hoz van, teli van olyan driverekre/szoftverekre való hivatkozással, aminek semmi nyoma a letölthető anyagok közt, a fenn lévők nagy részéről meg csak sejteni lehet a funkcióját. :((
(Az külön szám, hogy az ú.n. support semmit sem tud a bios témáról)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41491) brickm válasza beleszólok (#41479) üzenetére


brickm
őstag

"(Egyébként érdekes: shutdown/startup sokkal gyorsabb egyelőre, mint a hibernálás, majd onnan ébresztés)"

Szia!
Hónapok óta hibernálom a rendszerem, a leállás picivel lassabb, mintha kikapcsolnám a rendszert, de az indulásom kb 4másodperc, amit sem windows8-al sem ssd-vel nem tudsz utánozni, szerintem...
(Win7 pro, dell vostro 3460 4GB 500GB WD Skorpio black)

(#41492) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Egy fontos kérdés! Dell Latitude E6400 (német verzió) működik olcsó Bluetooth egérrel? Vagy inkább vegyek olyat amihez van USB-s vevő?

(#41493) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Dell Latitude D630-as laptopot. A kérdésem az lenne, hogy a bekapcsoló gombjának kellene világítania?

(#41494) kistewe válasza bozoli (#41493) üzenetére


kistewe
tag

A lentebbi link szerint van egy led ami a bekapcsolt állapotot illetve a készenléti módot jelzi de ez külön van és nem a bekapcs gomb mint az újabbaknal.

[link]

uff stewe

(#41495) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Dell 7537-es (nem HD kijelzős) noti nálam használatban win 8.1 társaságában. Melóhelyen használom, ahol hálózati áramról van táplálva. Beállítottam az akku töltési menedzsmentjénél, hogy hálózatról van üzemeltetve a gép, de ennek ellenére folyamatosan 100%-on tartja az akkut.

Nem működik rendesen az akkukezelés vagy valamit én szúrhattam el?

read-only mode on the forum

(#41496) SzaboZE válasza bozoli (#41493) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41497) lord.lakli válasza AtHoS (#41495) üzenetére


lord.lakli
őstag

M6800-ason állítottam be én is. Nem tudom mi a helyes működés. Nekem először lement 94%-ra az akku és ott is maradt. Időnként ránézek és mindig 94% és nem tölt.

(#41498) AtHoS válasza lord.lakli (#41497) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most bekapcsoltam a gépet és megnéztem mit állítottam.

- Asztali üzemmód fülön engedélyeztem (Ez a mód az akkumulátor élettartamának maximálisra növelése érdekében használandó. Az akkumulátor csak 50% és 100% között tölt)

- Hosszú élettartam mód fülön is engedélyeztem (Használja ezt az üzemmódot, hogy megóvja az akkumulátort a gyakori töltés-lemerülés ciklusoktól. Az akkumulátor csak 880% és 100% között tölt)

Lehet az utóbbit inkább le kellene tiltani?

read-only mode on the forum

(#41499) beleszólok válasza SzaboZE (#41496) üzenetére


beleszólok
senior tag

Apropo világító gombok: ha a billentyűzetről foszlik a bevonat, mint egy két hetes vízihulla bőre, az garanciális gond vagy csak elhasználódás?
(Költői túlzás, de tényleg erősen kopik)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41500) AtHoS válasza AtHoS (#41498) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Az akkumulátor csak 880% és 100% között tölt"

Jááááj.... értelem szerűen 88% és 100% között a helyes tartomány :B

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.